Reklama

sobota 2. února 2019

Vítězství má jméno Stalingrad

Přemysl Votava  
2. 2. 2019
2.února 1943 kapitulovaly poslední jednotky německé 6.armády. O dva dny dříve, 31.ledna kapituloval velitel německé 6. armády maršál Friedrich Paulus. Nad Stalingradem zavlály bílé prapory kapitulace. Skončil německý sen o vítězství na Volze. Uplynulo již 76 let od porážky německé armády u Stalingradu, ta přišla po více než dvouměsíčním obklíčení ve stalingradském kotli. Selhaly Hitlerovy snahy o leteckém zásobování 6.armády, selhaly i všechny pokusy o proražení obklíčení z venku. Rudá armáda pod velením generála Čujkova každým dnem svírala obklíčení. V historických filmových dokumentech i hraných filmech je vidět zoufalá snaha o přežití, boj demoralizovaných německých vojáků o odlet posledními letadly ze Stalingradu. Letadlo bylo tou poslední nadějí, ty ostatní čekala smrt v pouličních bojích, smrt mrazem, hladem, nebo vyčerpáním na pochodu do zajateckého tábora. To byl Stalingrad na přelomu zimy 1942 - 1943.

Z původní 270.000tisícové elitní německé armády odešlo do zajetí kolem 100.000 zubožených a vyhladovělých německých vojáků. V obklíčeném stalingradském kotli zemřely desetitisíce německých, ale i rumunských a italských vojáků. Již 8. ledna 1943 byla obklíčené armádě nabídnuta velkorysá kapitulace, ta však byla odmítnuta. Po odmítnutí zbyl jen zoufalý boj o přežití i o ta poslední místa v letadlech od Stalingradu, však i ten poslední kůň byl sněden.

Německý sen o bleskové válce proti SSSR se u Stalingradu zhroutil. Rudá armáda nesla hlavní tíhu boje proti nacismu, tolik slibovaná západní druhá fronta byla v nedohlednu. Stalingrad se stal symbolem vítězství nad nacistickým Německem. To ocenil i britský král Jiří VI, který nechal vyrobit ocelový meč, jako důkaz vděku za toto vítězství. Z pověření krále meč předal na Jaltě v únoru 1945 Stalinovi britský premiér Churchill.
Film ZDE

V duchu dnešního protiruského tažení je snahou západních politiků, médií překreslit události spojené s druhou světovou válkou, ponížit podíl a zásluhy SSSR na porážce hitlerovského Německa. Proto je připomínán Stalingrad, dnešní Volgograd.

Za německou armádou zůstaly tisíce vypálených vesnic a měst, miliony obětí,… Těm neznalým nutno připomenout, že od Stalingradu Rudá armáda hnala Němce přes Kursk, Charkov, Kyjev, Krym, …až do Berlína. Naši hrdinové v československých uniformách společně s Rudou armádou osvobozovali Kyjev, Ukrajinu, Slovensko i Polsko….

Psali dějiny a domů se vraceli jako vítězové…..!!

Přemysl Votava (Národní socialisté)  

97 komentářů :

 1. Dobýt Stalingrad pomohli Rusúm Amerčani bombardovánim Nemecka,to mám ze školi a s Čt2 o tom mluvili protože kdiby Amerika se nezapojila do války tak Rusové nedobyjí Nemecko a nezotročí středbí a východní europu a státy EU,o tom nám i ve škole promítali film a bil na besede v naší škole redaktor s České televyze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejen, že vás učí mylně historii, nenaučili vás ani pravopis. To je úroveň školství v úžasném kapitalismu, svobodě a demokracii. bv.

   Smazat
  2. 02:08 ha, ha, ha, ha, toho vola ze sebe děláš zadarmo, nebo tě platí vnitro

   Smazat
  3. mislým, že to djelaš dobrže!!:-)

   Smazat
 2. Poznamka vedl to general Cujkov , kterej to vedl z predu..To je na co si dnesni generalove nikdy nezvyknou. Byl ten Cujkov uprostred toho vseho a pak lecos vedel. Pozor Cujkov vedl obranu , protiutok a obkliceni pak obstarali nekolik dalsich vynikajicich generalu..To jeden nestacil, bylo to obrovsky a zorganizovat to mohli jenom geniove a vic jich...Dale branu vedli ten uplne super Zukov,Timosenko, Vasilevsky z Moskvy, Vatutin na severu Moskvy, pak jako odmenu a hlavne POMSTU za osvobozeni od nacistu Ukrajiny ho mistni zastrelili ze zalohy..
  Taky propustenej vezen Rokossovskij a rikali mu germani KINZAL ,ukazal co dovede. jako ta rachejtle se menuje dneska. Ale nic nebylo vyhrany. Stalin vyhraval tim ze odmital bejt porazenej , kdyz Rusko uz bylo porazeny, neuprch z Moskvy , spal jako tulak v podzemni draze, organizoval ,ale taky vybral ty nejlepsi a v tom mel kliku. kdyz neco naridil tak byl pruser. Hned po Stalingradu , naridil protiutok u Vjazmy a rusove ztratili tri a pul armady...!!!
  U Kurska to nebylo vitezstvi, ale pouze se rusove /zase Rokossovskij/ubranili...Ale potom uz si udrzeli iniciativu a vymohli si bejt aktivni a porad jako srsne na fasisty , nepredvidane utocit.
  Velice zajimavy bylo postaveni zenskejch a ukazalo se co dovedou a rusky zensky neuveritelne se zjistilo,ze zmaknout hodne. Taky , proto nepotrebujou zadny feministky...
  To by zaslouzilo vedet vic....
  Usaci v ty dobe pak stacili akoraj dobijet baterky..Vsude dostavali spolecne s anglanama pres hubu.. V dnesni dobe jim pak zbylo kricet ze vsechno vyhrali ale podrobnosti jsou jenom ,ze smirovali a ze nekdy chrabre uprchavali z pohodlnych domovu, ktery jim nacisti poskytli...

  OdpovědětSmazat
 3. Možná naivní dotaz . Proč ministr zahraničí Poche - alias Petříček nejel do Stalingradu uctít památku těchto hrdinů a naopak se na Ukrajině klaněl Banderovcům ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (07:09):
   Petříček, jakožto krystalická polit. loutka, se bude klanět všemu a všude tam, kam jej povede ruka jeho loutkovodičů.
   Dnes pro něj slunce vychází na západě (Washingtonu a Bruselu), zatímco ten Stalingrad je - jak známo hodně na východ.
   A přitom se ten petříček drží jedné spolehlivě fungující zásady, a sice bezostyšně dělat vše, co mu napomůže udržet se při korytě.
   Sladký život ve vatě, to je ta motivace všech dnešních loutek ...

   Smazat
 4. celková dĺžka frontu mala cca 700 km - t.j. ten ktorý sa dal do pohybu - celkovo tam bojovala na sovietskej strane cca 1,2 mil vojakov a nemeckej cca 1 mil. nebojovalo sa len v Stalingrade ....

  OdpovědětSmazat
 5. Votavo, člověče, Rudá armáda pod vedení Čujková je blbost na N tou. Čujkov bránil Stalingrad a operaci jejímž výsledkem bylo zničení šesté armády velel, hádej kdo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:35 Jo velel Žukov nejdřív zachránil Leningrad potom Moskvu a nakonec zlomil fašistickým hordám páteř u Stalingradu.

   Smazat
  2. jeste predtim zahnal ty Japonce a ty ted pisti ze chteji Kurily zpet. Ale zapominaji taky se priznat ze valku zacali a hroznym zpusobem barbarskym ji vedli.
   Ted krici ze jsou mirumilovny , zbabele se podelavaji,a radeji se plizi , kdyz by meli pozadovat Okinavu a dalsi zakladny..A zacali zbrojit za 24 miliard. Pokoj nedaj nikdy jsou podli auskocny.

   Smazat
 6. Myslím si, že by čeští turisté kromě návštěvy překrásného RUSKÉHO Krymu měli navštívit i Volgograd (dříve Stalingrad) a poklonit se u památníku Mamajevova mohyla padlým hrdinům v bitvě o Stalingrad. V této bitvě se bojovalo i o Prahu a o český národ.

  OdpovědětSmazat
 7. ...na rádiu Plus jsem včera slyšel, že boj o Leningrad a dlouhé obléhání, které vázalo část německé armády byla svévolná Stalinova genocída.., a že tedy současné oslavy hrdinných obránců je nevhodné a naopak by se mělo jenom truchlit na památku obětí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 8:47
   Držte se dobových dokumentů,zpráv,záznamů a ne dnešních manipulátorů,falšovatelů dějin.

   Smazat
  2. To o Stalinovi, dríst šírený ruskými "liberastami, hoci zjavne nie z ich hlavy.
   Ad jedna, obliehanie Leningradu viazalo veľké sily nemcov a fínov, ktoré ak by sa uvoľnili, RKKA by to už zrejme neustála. Tu Stalin "ni pri čom," to vedel každý zo stavky a vlastne hocktorý dôstojník vyššieho velenia ktorý mal prehľad o situácii.
   Ad dva, nemci ani fíni nemali vôbec žiaden úmysel mesto dobývať. Nemalo pre nich žiaden vojenský ani hospodársky význam. Chceli ho zničiť. Čo narážalo na niektoré špecifické problémy. S duševným zdravím svojich vojakov. Predsa len, hodnota kádrov osvedčených k ostrahe lágrov alebo banderovcov sa na fronte pohybuje hlboko v záporných číslach. (Niektorí príslušníci wehrmachtu začali mať psychické poroblény po tom čo guľometmi rozstrieľali niekoľko pokusov civilov ujsť z blokády.) Zachovali sa nemecké dokumenty, bol príkaz k širokému použitiu mínových polí, mínometov a delostrelectva k zabráneniu prielomov. Hlavnú rolu mal zohrať hlad.
   Jednoducho vzdať mesto sa rovnalo vražde jeho obyvateľov a následnému zrúteniu frontov pod tlakom uvoľnených nacistických vojsk.
   Pre tých čo chcú vedieť viac: (https://www.youtube.com/watch?v=XtBi2pAbNzc)

   Smazat
 8. Přesně tak! Dnes se po sudeťákách pojmenovávaj ulice, dokonce celé čtvrtě viz. Trutnov. Kulturák tam je pojmenovanej po sudeťákovi! Všude jsou cedule kde jakej sudťák zahynul. Jdete do přírody, cedule tady stála sudeťácká vesnice! Přitom se sudeťáci chodili v neděli s celýma rodinama koukat na popravy českých vlastenců a řvali u toho "dneska je těch sviní nějak málo". Tyto české oběti žádné pomníky ani cedule nemají! Pokud si chtěli Češi otevřít školu, sudeťáci jim ji vymlátili.
  A dnes? Kolaboranti dělaj přednášky o demonstracích sudeťáků proti vzniku Československa s tím, jaká to byla vlastně nespravedlnost!
  Hnusná doba! Já tomu říkám palachysmus. Naprosto zavrženíhodné nakládání se svým osudem! Když si vemete kolik generací Čechů se podílelo na Českém národním obrození, to byli tisíce lidí, kteří tomu obětovali celý svůj život a kteří doslova vyrvali svůj stát na germánech. Čechů, kteří mohli na konci té strastiplné cesty odhodit svoje okovy a nadechnout se jako svobodní lidé! A teď? Čím víc jsem taženi do germánské zadnice, tím hůř se dýchá. Není dne, abychom o něco ze sebe nepřicházeli! Doba je podobná té pobělohorské. Z našeho státu je germánská montovna. Veškerá nadhodnota odchází pryč. Český duch je den co den zavile tupen kolaboranty. Mladá generace je ztracena a nad budoucností se stahují černá mračna. Hnus!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Muzes zacit montovat ziguliky nebo se upalit. Cely horis, rudy dedecku.

   Smazat
  2. 9:33 Asi tě zklamu, mně je 40, vypatlanče!

   Smazat
  3. To o cem se tu debatuje nemuzete rozumet. Jsou 2 skupiny lidi. Ty co kulturu naroda vytvari a Ti co se od ni odvraci zady a stavaji se znich bezduche materialisticke konzumni loutky vedene egem a uspokojenim jen svych zvirecich pudu coz jses ty.
   Tva slova maji vahu nemeckeho ci anglickeho krypla co umi jen 2 pady a nezna ani rody ,slova nemajic vyznamu ani sounalezitosti....a ztakovych se pak rodi imigranti,nomadske nabozenske sekty...vsak rotchildova krev hitler a marx by ti rekli kolik penez stalo kolonialni kapitalisty vytvorit komunismus na vyhlazeni nas puvodnich obyvatel evropy

   Smazat
  4. 9:33
   Co kdybys odtáhl do germanistánu a přestal nás tady obtěžovat hovadinama? Tam můžeš provozovat svojí nejoblíbenější činnost - lízání kulek frickům! Krystlík tě zaučí jak správně lízat frickovo varle.

   Smazat
  5. To bude asi tím, že Sudety, (podobně Horní Uhry, polské Slezsko), nikdy nechtěly být dobrovolně součástí umělého, podvodně vzniklého, separatistického husitsko-bolševického čecháčkostánu. Výsledkem mstivého a loupeživého odsunu původního obyvatelstva - namísto předtím mu odepřeného plebiscitu - je jejich současný žalostný a vydrancovaný stav, plný putinovské či čecháčkovské lůzy. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné.
   Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z.

   Smazat
  6. 9:10
   Na začátku toho procesu stáli občané ČSSR, později ČSFR, povětšinou členové KSČ, vysocí státní úředníci, pracovníci podniků zahraničního obchodu a SBČS. Jen tihle lidé měli pravomoci k převádění miliardových částek. Po rozdělení státu nastoupila ještě možnost spáchat dluh v jednom státě a ve druhém beztrestně pobývat.Vyšetřování se táhla vždy až do další amnestie.Ale dějepis nám nikdo z EU nenapíše.Nebo budeme poslouchat žvásty o tom, jak Jan Palach bojoval proti komunismu.

   Smazat
  7. Je faktem ze za vlady NDR byly ty polabsky Slovani dost chraneny ,ale dost se vo tom mlci..

   Smazat
  8. 16.12 Pozor na tu nenavist ,nenavist vede k destrukci a predevsim k sebedestrukci... ta privede kazdyho jiste a samozrejme do hrobu...Stastnou cestu..!!

   Smazat
  9. 2:37 Tak autor je už starý pán, já ho osobně neznám, dokonce mě nazval "zmrdem", když jsem mu na fejsbůku dal dotaz, jestli není náhodou "nějakej ten neodsunutej Sudeťák!":))) Já jen rád prudím všelijaké škubánky, staré prďoly všech všech barev a odstínů! Takže s tou cestou je to vzájemné!:))))

   Smazat
  10. K tomu 3. února 2019 16:12 Húúch to bol výlev. Toho si opatrujme. Kdejakých Čikatilov a Rigov majú patopsychológovia ku študiu v každom štáte, v každej base, ale taký exemplár... Na ňom docentúru možno spraviť. A potom do formalínu naložiť. Pre múzeum kuriozít.

   Smazat
 9. To se rudi dedeckove poserou vzteky:-)))#

  https://www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/496282-evropska-komise-zvazuje-zakazat-zarizeni-huawei-pro-site-pate-generace.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi se mylite my na rozdil od vas k zivotu ty site tak nutne nepotrebujeme jako vy. Uvidime komu to nakonec bude vadit vic.

   Smazat
  2. Hmm, to mi připomíná situaci, když se za bolševika prohlásilo, že genetika je buržoazní pavěda a odvrhl se tak celý vědní obor, což se následně horkotěžko dohánělo. Jenže tehdy o tom rozhodovala v Moskvě soudružka bývalá kolchoznice, jelikož celá fundovaná vědecká mužská generace skončila ve frontových zákopech, takže zoufale chyběly vysoce specializované odborné kádry. Samozřejmě zdejší horlivci, tehdy rudí, dnes modří, ideu o pavědě ihned uvedli do praxe, ačkoliv je nikdo z Moskvy k tomu nenutil.

   Jenže zde o sítích 5.generace rozhodují "intelektuální degeneranti", sami sebe nazývající se "elitou", což je podstatně žalostnější. Evropa nemá dostatek specialistů a prostředků, aby vyvinula vlastní standard mobilních sítí s vysokou propustností? To je skutečné zoufalství. Ale vymýšlet kraviny ohledně gender politiky, na to je užije.

   A zdejší horlivci opět poslušně panáčkují před bruselským páníčkem. Zrovna tak, jako panáčkovali před gauleitery, a o pár let dříve před c.k. úředníky. Fakt cyklisti. Ohnutá záda, ale šlape jako ďas. Ještě že alespoň Zeman není sportovec.

   Smazat
  3. 10:37 Mas pravdu rudy duty dedecku. O 5G sitich mudrluje v TV napr. soudruh Kovacik, ktery to na specialistu 5G siti dotahnul az ze statniho statku, kde predtim delal.

   Smazat
  4. 11:48 že s váma gramofonama na tom vnitru něco nedělaj, mladejm klukům říkáte rudí dědečci a myšlenka žádná

   Smazat
  5. To není žádnej mladej cucák,ale starej dědek,kterej dostával za socialismu do tlamy a teď má potřebu nějaké odvety. Proto má v hubě "rudý dědečky" dědek smradlavej.

   Smazat
  6. 9:22 nevím zrovna, jestli jsem „rudý“ dědeček, ale v 64 jsem odešel do důchodu z managementu té velké čínské firmy v česku. Stále ještě mi zbývají dostatečné znalosti, abych si vám, vy prostá duše dovolil tvrdit, že jde o prostou obchodní válku. Pokud tedy má zvítězit ona „západní“ technika, bude dražší a spíš stále méně na úrovni.
   K oněm „zadním vrátkům“ – ta utajit na trvalo nelze, stejně tak nelze vyloučit ani nepřátelská pronikání do jakýchkoli IT sítí. Výhodou konstruktéra resp. resp. držitelů kompletních podkladů k softu sítě je podrobná znalost systému. Nic víc, nic méně. Odevzdat celé ty podklady tak, že budou přístupné konkurenci je především obchodním rizikem. Tedy, uvidíme.
   Jisté je jedno, současná „západní“ IT technika umožňuje libovolné vstupy např. severoamerické NSA, spolu s obdobnými organizacemi Británie, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu (FVEY). Takže, radujme se! Všechno to rádi, ještě víc, zaplatíme. Víme, zagitovaný troubo? I tak, ta Čína tu (nejméně) obchodně ekonomickou válku nakonec vyhraje. Podle mého, bohužel.

   Smazat
  7. 17:39, ty zapšklé zuřivé dědky to nezajímá, ani tomu nerozumí. My ostatní dík za info.

   Smazat
 10. Je velká škoda,že to tomu s knírkem nevyšlo. Byl by dnes ve světě od RUSU klid.Jen zbrojí a obsazují cizí uzemí KRYM.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fakt škoda. Zbavil by nás pakáže jako jsi ty. Áda nesnášel podobné šmejdy.

   Smazat
  2. 10:39 Mí předci byli z Liberce, Němci ,ty tupé bolševické hovado. Takže tebe a podobné rudé šmejdy měli poslat do plynu . Bohužel.

   Smazat
  3. 15:25 Tak to dopadne když se práce nedělá pořádně. Ty seš názorný příklad, jak to komunisti flákali.

   Smazat
  4. 15:25 když byli tví předci z Reichenbergu, měl bys vědět, že v roce 1932 tehdejší výhradně německá samospráva nepovolila výstavbu české školy v intravilánu města. Správně, že?

   Smazat
  5. 15:25, fakt šlendriáni. Aby to po nich furt někdo opravoval. Už mohl být klid.

   Smazat
 11. Blbci si chtějí připlatit. Levný Huawei jim není dost nóbl. Až mi stáří půjde do penálu, tak ti dnešní mladí poznaj, jak si zavařili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:53 Jsem taky starej, ale takovou blbinu bych nikdy nenapsal. Takže tím blbcem jste vy. Co jste konkrétně vy tak světoborného udělal, že si tak pochlebujete, a urážíte mladé?.Já si velice rád připlatím a ne za čínskej drek.

   Smazat
  2. Huawei má něco společného se Stalingradem? Tedy kromě toho, že Rusko zvrátilo běh světové války a Čína nepadla celá pod britský a japonský protektorát.... ale to se potom můžeme bavit o čemkoliv. Třeba o burácích.

   Smazat
  3. 10:37 On na rozdíl od vás nikoho neuráží. Píše pravdu. Klidně si připlaťte za americký drek, který vás bude šmírovat stejně jako ten činský. Oba jsou vyrobeny v Číně. A jsou do něj narvány americké Google sračky. To je to co šmíruje. Ale to s vaším IQ asi netušíte. Vy si rád připlatíte abyste byl cool a in. :-D

   Smazat
  4. Vy 10:37 jste nejen starej, ale i zaostalej. Huawei neprodukuje žádný drek, ale techniku, která dnes již v kvalitativních parametrech, zejména pak v užitné hodnotě, předstihuje "západní" konkurenci. Radost z toho nemám. Ani vy, svou omezeností nepotěšíte.

   Smazat
  5. 18:05 CHCICHCICHHHCIIIIICHICHCICCHCI STÁČÍ?Čínskej OMEZENČE!

   Smazat
  6. 16:35 Jak jsi ty hovado přišel na to, že nikoho neuráží, pokud neumíš číst tak napovím, už první slovo blbe.A teď mužeš napsat, že jsem tě urazil vole.

   Smazat
 12. Ještě tak dvacet, max. třicet let a místo Stalingradu se budou uctívat obránci Berlína před ruskými barbary. Druhá světová bude vykládána, jako spravedlivý boj proti komunismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty ses zase v noci pomočil? Doporučuji pleny pro dospělé a pudr, nebudeš v mokrém a nebude tě to tak štípat. Viděl jsem na to hezkou reklamu.

   Smazat
  2. 10:47
   Jestli to vyznělo, jako mé přání, tak to tak rozhodně nebylo myšleno (asi jsem tam měl dát uvozovky). Jen jsem nastínil, čeho se při současném protiruském kurzu na všech možných i nemožných frontách brzy dočkáme.

   Smazat
  3. 11:46, jo, nějak mi to nedošlo.. po ránu :)

   Smazat
 13. 29. září 1938 - v Mnichově podepsána tzv. „Mnichovská dohoda“. Podepsali : Za Německo HITLER, za Itálii MUSSOLINI, za V.Británii CHAMBERLAIN, za Francii DALADIER. Zástupcům Československa nebylo umožněno se jednání zúčastnit.
  29. září 1938 - polská vláda poslala čsl. vládě ultimatum. V ultimatu polská vláda požadovala na Československu odstoupení Těšínska.
  Československá vláda a prezident Beneš Mnichovskou dohodu přijali 30. září 1938, neboť se domnívali, že Československo bez západních spojenců nemůže německé přesile čelit, a to za situace, kdy ultimativní požadavky předložilo i sousední Polsko a se svými územními nároky se hlásilo Maďarsko. Zejména Beneš také nechtěl z Československa učinit záminku k rozpoutání války, jejímž viníkem by po Mnichovu v očích Západu bylo Československo. (Jan Kuklík ˂http://literarky.cz/civilizace/89-civilizace/27070-mezinarodni-souvislosti-mnichova˃ 28.9.2018).
  Na přímý dotaz britského ministerstva zahraničí sdělila československá vláda britskému, sovětskému, americkému a čínskému velvyslanci oficiální nótou z 28. února 1944, že Československo je ve válečném stavu s Německem od 17. září 1938, tedy ode dne, kdy byl vytvořen Sudetoněmecký dobrovolnický sbor.
  Akty agrese Německa proti Československu začaly útoky v Německu organizovaného a Německem řízeného dobrovolnického sboru proti československým občanům a objektům, nacházejícím se na území ČSR.
  Československo je i signatářem Deklarace spojených národů, přijaté dne 1. ledna 1942 ve Washingtonu. Státy, které se označily jako Spojené národy, byly ve válečném stavu s Německem. Na základě existence válečného stavu byly v roce 1945 uznány reparační nároky Československa.
  Nález sp. zn. II. ÚS 307/97 ze dne 18. 5. 1999 (N 75/14 SbNU 129)
  Stran interpretace "kdy země vede válku" Ústavní soud vychází z již v roce 1933 vypracované definice agrese Společností národů, která byla převzata do londýnské Úmluvy o agresi (Convenition de definition de l agression), uzavřené dne 4. 7. 1933 Československem, dle které není třeba válku vyhlašovat (čl. II bod 2) a dle které je třeba za útočníka považovat ten stát, který první poskytne podporu ozbrojeným tlupám, jež se utvoří na jeho území a jež vpadnou na území druhého státu (čl. II bod 5). V souladu s notou londýnské vlády ze dne 22. 2. 1944, navazující na prohlášení prezidenta republiky ze dne 16. 12. 1941, dle § 64 odst. 1 bod 3 tehdejší Ústavy a v souladu s citovaným čl. II bod 5 má Ústavní soud za to, že dnem, kdy nastal stav války, a to s Německem, je den 17. 9. 1938, neboť tento den na pokyn Hitlera došlo k utvoření "Sudetoněmeckého svobodného sboru" (Freikorps) z uprchnuvších vůdců Henlainovy strany a několik málo hodin poté už tito vpadali na československé území ozbrojeni německými zbraněmi. Posledním dnem tohoto období bylo datum 7. 5. 1957, kdy Československo ukončilo válečný stav s Japonskem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. II. světová válka ZAČALA 17.9.1938. Německo jako agresor byL následně krom Itálie podpořen V.BRITÁNIÍ, FRANCIÍ A POLSKEM - MICHOVSKÁ ZRADA A ULTIMÁTUM.

   Smazat
  2. Jestlipak se je toho nálezu ÚS vědom dějeBisec Koudelka a jeho kumpáni?

   Smazat
  3. 10:14, dobré připomenutí. Bohužel, dnes se překroutí úplně vše. Třeba zásah USA proti Panamě a San Salvadoru bez posvěcení OSN i OAS, fakticky synchronně v tentýž čas, se všeobecně hodnotí jako boj za svobodu a demokracii, ochranu území USA, boj proti narkobyznisu a další ušlechtilé činy.

   Což teprve zásahy třeba proti Vietnamu, Iráku... A to jsou přímé intervence. Ty tajné ve Venezuele, Chile, Sýrii, Lybii. Guatemale, Ukrajině, Kubě, Gruzii a bezpočtu dalších, které následně často vedly ke "spravedlivé" přímé intervenci taktéž na ochranu číchsi práv a následně ke směně vlády, často typu junta, anebo rovnou k občanské válce, takových jsou stovky.

   Takže vyhlásit obsazení ČSR jako oprávněný akt ve jménu demokracie, humanismu a ochrany lidských práv a práv národnostních menšin, bude v brzku realitou.

   Nedávno jsem se dozvěděl, že v některých školách se učí, že Němci chránili Židy před pogromy ve východní Evropě. Částečně je pravda, že se Židé stěhovali z východu do Německa, a že na východě Evropy docházelo k pogromům, jenže zde se to učí v souvislosti s 2.světovou válkou a začíná se s podsunem myšlenky, že holokaust může být záležitostí Rusů. V této souvislosti je tady také úporná snaha odstranit pojem "sovět" a zaměnit za "Rus".

   Myslím, že právě o tohle Koudelkovi jde. Promíchat různé události v různých dobách. Historie není jen suché memorování dat. Je to i emoční záležitost a BIS by mohla poskytnout příslušné metodiky, jak vytvořit ono emoční prostředí. Metodiky jsou už dávno vypracovány a samozřejmě ne v BIS. Na to se jim nedostává intelektuálního potenciálu, jelikož schopné agenty už dávno vyházeli a nahradili lokaji.

   Smazat
 14. 23. července 1939. Na návrh SSSR začalo jednání o uzavření vojenské úmluvy mezi Velkou Británií, Francií a SSSR. Jednání bylo neúspěšné pro nezájem o spolupráci se SSSR a 17.8.1939 skončilo – Rumunsko ani Polsko nemínily se SSSR spolupracovat.
  SSSR navrhoval vojenský plán, počítající se společným postupem ozbrojených sil tří mocností. Obsahoval tři varianty :
  1. – počítala s možností útoku Německa na Velkou Británii a Francii, v takovém případě měl SSSR zasadit 70 % těch ozbrojených sil, které by postavila Velká Británie a Francie proti Německu.
  2. – zahrnovala opatření k zabránění německé agrese proti Polsku a Rumunsku, pod ní měly obě napadené země zasadit všechny své síly, Velká Británie a Francie měly okamžitě vyhlásit Německu válku a zahájit vojenské operace, SSSR měl zasadit tolik divizí, kolik společně postavily Velká Británie a Francie.
  3. – počítala s možností, že Německo využije území Finska, Estonska a Litvy k agresi proti SSSR, v tom případě Francie a Velká Británie měly okamžitě vstoupit do války s Německem a zasadit 70 % sil a prostředků, které rozvine SSSR, Polsko mělo vystoupit proti Německu a zasadit nejméně 45 divizí, pokud by do války bylo vtaženo Rumunsko, mělo rozvinout všechny své síly.
  Pozn. : V únoru 1945 prohlásil britský ministr zahraničí Anthony Eden v britském parlamentě : „ Sotva může nyní někdo pochybovat o tom, že pokud by k jednotě mezi Ruskem, Británií a Spojenými státy, kterou navázaly v Jaltě, došlo v roce 1939, potom by tato válka (2. světová) nikdy nevzplanula.“
  24. července 1939. V Tokiu podepsána dohoda mezi Japonskem a Velkou Británií. Velká Británie uznávala japonskou okupaci Číny a zavazovala se nebránit činnosti japonských vojsk v této zemi („Východní Mnichov“).

  OdpovědětSmazat
 15. 26. května 1940. Plk. Heliodor PÍKA hlásil dr. Benešovi postoje členů sovětské delegace, s nimiž udržoval vztah.
  Dr. Beneš byl vícekrát informován různými kanály a lidmi o postojích SSSR. Dosavadní dorozumění s Německem je taktické opatření a pro strategický zásah ještě nenastal čas.
  V depeši z 29.7. se oznamuje „ Sověty mají zájem a zprávy pro ně jsou velmi cenné. Počítají v budoucnu s ČSR jako nejkonstruktivnějším prvkem Centroevropy. Chápou náš boj zde i v cizině. Nemají nás mýlit oficiální projevy sovětské a německé. Skutečnost je a bude jiná.“
  V depeši z domova do Londýna o průběhu schůzky pplk. Balabána se sovětským konzulem v Praze ze dne 30.7. – sovětský diplomat předvídal, že sovětsko-německý konflikt je „nutný a blízký“, v rámci příprav k němu souhlasil se spoluprací s „českým národním hnutím podřízeným Benešovi.“
  11. ledna 1940 na schůzce mezi představiteli SSSR a čs. zástupců konstatoval gen. FOKIN, že SSSR musí vůči Německu zachovat zevní korektnost, ale válka s Hitlerem na sebe nedá již dlouho čekat. Je třeba jednat rychle, otázka vstupu SSSR do války může být otázkou několika měsíců. Naznačil, že Sovětský svaz bude po válce souhlasit s obnovou Československa.

  OdpovědětSmazat
 16. 22. června 1941. Německo napadlo SSSR. Proti SSSR bylo soustředěno cca 5,5 milionu vojáků, více než 47.000 děl a minometů, cca 4.300 tanků a samohybných děl a téměř 5.000 letounů.
  V průběhu války bylo na sovětsko-německé frontě zničeno 607 ( na ostatních frontách 176) divizí Německa a jeho satelitů a tři čtvrtiny bojové techniky. Německo utrpělo na této frontě více než 73% ztrát v živé síle, v tancích a letectvu 75% a v dělostřelectvu 74% - jde o procenta ze všech jeho ztrát za 2. světové války.
  Sevastopol se bránil více jak 8 měsíců a za jeho obležení Němci ztratili více než 300.000 vojáků a důstojníků.
  Partyzáni vyřadili z bojů 1,5 milionů vojáků, z železničních náspů svrhli cca 20.000 vlaků, vyhodili do vzduchu cca 12.000 železničních a silničních mostů, zničili cca 65.000 automobilů, více než 4.000 tanků a 1.100 letounů. K ochraně svého týlu před útoky partyzánů Němci museli vyčleňovat krom strážních a policejních jednotek i cca 10% svých pravidelných vojsk.
  Na východní frontě se ze 1.418 válečných dnů aktivně bojovalo 1.320 dnů.

  OdpovědětSmazat
 17. 6. prosince 1941. Začala protiofenziva Rudé armády u Moskvy. Bitva u Moskvy trvala od 30.9. 1941 do 20.4.1942 – šířka fronty dosáhla 750 km, hloubka 400 km, na obou stranách se jí zúčastnilo na 3 miliony lidí, sovětská vojska během této bitvy vrhla nepřítele o 100-350 km zpět, z bojů vyřadila na půl milionu nepřátel, zničila nepříteli 1.300 tanků a 2.500 děl a „porazila mýtus o neporazitelnosti německé armády.“
  9. listopadu 1942. Protiofenziva Rudé armády u Stalingradu. Boje na Volze trvaly od 17.července 1942 do 2. února 1943, probíhaly na rozloze cca 100.000 km2 , šířka dosáhla až 850 km, zúčastnilo se jí na 4 miliony lidí, ztráty Německa a jeho spojenců dosáhly 1,5 milionu lidí, více než 3.000 tanků, cca 4.400 letounů a více než 12.000 děl.
  5. července 1943. Začala bitva u Kurska. Skončila 23.8.1943. Tato bitva nemá rozmachem, nasyceností technikou a intenzitou bojové činnosti sobě rovné v historii lidstva. Trvala téměř dva měsíce, zúčastnilo se jí více než 4 miliony lidí. 12.7. se u vesnice Prochorovka střetlo více než 1.500tanků a samohybných děl. Nepřítel ztratil během 50 dnů bojů více než půl milionu vojáků, 3.000 děl, 1.500 tanků a 3.700 letounů.
  6. června 1944. Spojenecká vojska se vylodila v Normandii. Operace „OVERLORD“ – největší vyloďovací operace v dějinách vojenství. Spojenci nasadili 132.715 příslušníků pěchoty, 23.400 parašutistů a 196.701 námořníků a příslušníků námořní pěchoty. Během prvního dne operace bylo zabito nebo zraněno na 10.000 spojeneckých vojáků, ve vzduchu operovalo 13.743 letadel, na souši 20.000 vozidel, operaci zajišťovala flotila 1.213 válečných a 864 civilních lodí a 4.126 výsadkových člunů. Do 25. června spojenci z bojů vyřadili cca 116.000 nepřátelských vojáků.
  21. prosince 1944. Charles de GAULLE – francouzský předseda vlády – prohlásil : „Ruské úsilí přivodilo nenahraditelné škody německé válečné mašinérii a bylo hlavní podmínkou osvobození území naší vlasti.“
  2. května 1945. Sovětská armáda dobyla Berlín.
  9.srpna 1945. Sovětská a mongolská vojska zahájila bojovou činnost proti japonské Kuantungské armádě. Japonský ministerský předseda prohlásil : „Dnes ráno vstoupil Sovětský svaz do války. To nás definitivně uvádí do bezvýchodného postavení a činí nemožným další pokračování ve válce.“
  Během 23 dnů byla Kuantungská armáda rozdrcena. Zajato bylo 593.000 japonských vojáků a 148 generálů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lháři dnes dávají ruským školákům do učebnic, že největší bitva 2. světové války byla u El Alameinu.

   Smazat
  2. 12:49, nejen to. Ale v Bundestagu vystoupil jeden chlapec odkudsi z Orenburgu, kam válka ani nedošla, a všem poslancům se omluvil ve jménu mladé ruské generace za to, že je u Stalingradu zválcovali, a vůbec, že se chovali hrubě, což si hoši z Árijské Germánie, vznešená rasa, vůbec nezasloužili. V Rusku to vyvolalo poprask, jelikož nikdo netušil, že někdo takové vystoupení připravoval.

   Takže za chvíli se Rusáci budou omlouvat za 6 milionů zavražděných Židů, za zabité Němce, Japonce, Araby, Chorvaty, Číňany... a hlavně platit, platit a platit. Jelikož Ukrajina a Pobaltí již před 20ti lety požadovali reparace, následně Polsko, a dnes se už začíná ozývat Německo. Tak milé zamini, šup šup, ať něco nezmeškáte.

   Smazat
  3. To je všecko komunistická propaganda s realitou nemající zbla společné. Známý ruský pravoslavný historik a publicista Prof. Vadimír Machnač napsal, že režim v stalinském SSSR byl mnohem horší než ten Hitlerův v Německu, tedy že ruský voják pomohl ve WWII. zvítězit většímu zlu. "Proč?" - ptá se profesor a současně odpovídá: "Rusko by prohrálo válku s libovolným Německem: monarchistickým, demokratickým či fašistickým. Nicméně ani jedno z toho Německo nebylo. Ono bylo nacistické a prohrát s ním si Rusko dovolit nemohlo, protože by přestalo existovat jako národ. Proto zvítězilo. A nezvítězili v ní mladí komunisté, Stalinovy děti, ale staří vojáci vychovaní ještě v tradičním duchu pravoslaví či islámu!" Tedy de facto bývalí vojáci z WWI. a jim patří všechen vděk! Za druhé vlastenecké války (1914-17) ruská armáda držela ohromnou frontu po dobu několika let! Čelila stovkám německých a rakousko-uherských divizí, přitom měla ještě otevřenou kavkazskou frontu, kde dávala záhul Turkům! Ruská armáda by nikdy nepustila nepřítele ani do Rigy či Oděsy, natož pak do Kijeva, k Volze a na Kavkaz! Za 3,5 roku války ztratila navzdory počátečnímu nedostatku výzbroje 1,7 milionu padlých! Bolševik ztratil za 4,5 roku války 9 milionů padlých! Tentýž bolševik, který v roce 1918 u stolu v Brestu-Litevském "prohrál" Rusku bez boje všecky území od Baltu až k Donu, z nichž se mu některé už nikdy nevrátily, jako Finsko a Polsko! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
  4. 16:12, to, že podobné diskuse v Rusku existují, naznačuje tamní skutečně velkou názorovou pluralitu. A taky obdivuhodně pevné nervy. Kdyby někdo mého dědu, který se nevrátil z války, označil za neschopného Stalinova fracka a tupého bolševika, asi bych se docela naštval.

   Vladimir Machnač (jméno slovenského původu) byl pravoslavný publicista, monarchista, pracoval jako historik umění, konkrétně architektury... v této souvislosti mě vůbec nepřekvapuje podobný náhled na ruské dějiny. Ale člověku se až nechce věřit, že někdo s tak vysokým vzděláním může zcela vážně tvrdit, že válku vyhráli chlapi nad 50 let. Když přitom víme, že sice i takoví bojovali jako lvi, ale hlavní nápor nesli mnohem mladší lidé, mnohdy skoro ještě děti. Ty "Stalinovy děti", které už ani cara nezažily. Úplně obyčejní lidé, kteří by byli obyčejní i v Ruském impériu.

   Díky nim mohl prof.Machnač, ročník 1948, vystudovat v ruštině, věnovat se svému oboru - stará ruská architektura a pravoslaví. Dokonce i my, obyčejní lidé v Česku, můžeme dnes díky nim, Stalinovým dětem, diskutovat spolu na toto téma v českém jazyce.

   Smazat
 18. Druhé světové války se účastnilo 61 států s 1.700.000.000 lidí, což představovalo 80 % obyvatelstva naší planety. Válečné operace probíhaly na území 40 států a ve zbrani bylo ve všech zemích asi 100.000.000 vojáků. Válka si vyžádala více než 50.000.000 lidských životů – 20.000.000 občanů SSSR, 6.000.000 občanů Polska, 5.000.000 občanů Číny, 1.706.000 občanů Jugoslávie, 1.000.000 Filipínců, 653.000 občanů Francie, 375.000 Britů, 360.000 Čechoslováků a 300.000 Američanů a statisíce občanů dalších národů. Výše materiálních ztrát všech států za druhé světové války dosáhla 4.000. miliard dolarů – vše ve jménu nadčlověka a jeho životního prostoru.
  Při osvobozování Československa:
  - padlo 139 916 sovětských vojáků a zraněno jich bylo 411 514 (14,18% jejích celkových ztrát za celou válku mimo vlastní území SSSR)
  - padlo a bylo zraněno 66 495 rumunských vojáků svých mrtvých a zraněných příslušníků. Z celkového počtu 248 430 osob, což je staví na druhé místo po Rudé armádě na území bývalého Československa
  - v Pražské operaci padlo a bylo zraněno 1302 vojáků Druhé armády Polského vojska
  - oficiální závěrečná zpráva vyčíslila bojové ztráty americké armády v Československu za druhé světové války na 1230 osob (351 bojových úmrtí, 408 raněných, 377 zajatých a 94 nezvěstní).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ztráty SSSR resp. Rudé armády byly způsobeny především extenzivním pojetím vojenských operací, mizernou vycvičeností, špatnou taktikou, nekompetentním velením, dezorganizací, špatnou výzbrojí a výstrojí a především neuvěřitelnou neúctou a pohrdáním cenou lidské života ze strany komunistického režimu

   Smazat
  2. To 19:49 Jasně, proto vyhráli druhou světovou - protože byli neschopní, nevycvičení, mizerně vyzbrojení, s nekompetentními veliteli ... ty si ale jatérko. To Frantíci byli kompetentní a proto prohráli, stejně jako zbytek Evropy. On je torchu rozdíl mezi SA na začátku a na konci války. ALe to bezmozek nepochopí.

   Smazat
 19. K okupaci evropských zemí Německu stačilo :
  1 den v případě Dánska
  5 dnů v případě Nizozemí
  19 dnů v případě Belgie
  35 dnů v případě Polska
  44 dny v případě Francie
  63 dny v případě Norska

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2 hodiny v případě Československa.

   Smazat
  2. V noci ze 14. na 15. března roku 1945 se v Místku bojovalo s nedočkavými Němci celou noc. Němců zařvalo snad do deseti nebo přes deset, z Čechů ani jeden. Bojovali Moravané na rozdíl od Čech. Bylo to jako v bitvě na Bílé Hoře, kde snad za Moravu prý bojovali cizí žoldnéři, které si Moravané najali a zřejmě i předem zaplatili.

   Smazat
  3. Re (12:38):

   ... jen drobnost: nejsu Moravan, ale Moravák!
   A ti, kteří tehdy hrdinně a urputně bojovali v Místku aj., byli patrně spíš Slezani než Moraváci ..

   Smazat
  4. Slezsko a Moravu odděluje ve Frýdku-Místku Ostravice. Němci překročili most. Bojovalo se v okolí bývalých Čajánkových kasáren a v parku za baráky na druhé straně ulice k mostu. V Místku sloužili vesměs vojáci z blízkého okolí, tj. z Protektorátu. Tehdy tam sloužil jeden můj učitel jako aspirant. Zdá se mi, že na rozdíl od komunistů si tento režim tehdejší srážku nepřipomíná.

   Smazat
 20. Ustupovať zo Stalingradu už nemalo význam. Vojna sa už potom nedala vyhrať. V momente obklučovania Stalingradu Nemci začali urýchlene sťahovať svoje vojská z Kaukazu. Panovala totiž obava, že ich Sovieti na línii Stalingrad - Rostov na Done.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:12 Po uzavření kotle u Stalingradu mělo sovětské velení původně v plánu operaci Velký Saturn, ve kterém byly zahrnuty i vámi uvedené cíle.
   Vzhledem k situaci na frontě bylo ale rozhodnuto o provedení "méně náročné" operace Malý Saturn, která definitivně zabránila německému velení poskytnout pomoc obklíčeným německým vojákům u Stalingradu a v podstatě rozhodla o jejich osudu.

   Smazat
 21. Radosť čítať tie novodobé srákoty prevracania histórie - dozvedám sa o tom, ako američania vyhrali II.WW nad Nemeckom...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to je fakt strašný... Uvádět na pravou míru to, co vy jste překrucovali 40 let

   Smazat
  2. 13:09

   přesně tak. My víme, že vyhlazovací gulagy v Osvětimi provozovali Rusáci a stateční Ukrajinci bojovali proti ruským bolševickým hordám. Dneska to prohlásil ukrajinský ambasador v Praze, a ostře se přitom ohradil vůči negativní konotaci ohledně české prezentace Banderovců a OUN-UPA. Ještě pár měsíců a budeme básnit o Einsatzgruppe SS jako pravých hrdinech - ochranářích. Však to mají i ve názvu schutz(staffel)

   Smazat
 22. No za pár let budou stejnně děcka učit ve škole, že u Stalingradu vlastně vyhráli Američani.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stalingrad? Vůbec ne. Tohle město už dávno upadlo v zapomnění. Dnes to je Normandie, Midway a další milníky. Mám celou sérii 2.světove války a ani v jedné se nic neříká o Stalingradu nebo Kursku, Lenigradě, Sevastopolu, či čemkoliv jiném. Zato se ohledně SSSR dozvím, jak USA a Británie museli nezištně dotovat tamní chudé obyvatelstvo potravinami, aby nechcípli hlady, přičemž sami neměli dostatek.

   Zeptejte se současného gymnazisty, ten vám řekne, jak se válka vyhrála nálety na Berlín a invazí v Normandii, přičemž u Stalingradu se porušovala lidská práva střílením bezbranných zajatců. Taky se od něj dozvíte o zvěrstev Rudé armády v Evropě.

   Zatím jen tohle, ale počítám, že zanedlouho se začne s transporty Židů že SSSR, napřed jako tajná dohoda s Hitlerem, pak samostatně transporty, pak účast ruských vojáků na mučení ubohých vězňů, pak se provalí, že tábory vlastně provozovali Rusáci a kromě Židů tam vyvraždovali obyvatelstvo, východní a střední Evropy, a nakonec objevíme to, že židovské transporty byli vlastně výlučně ruskou záležitostí, že byli jimi unášeni Židé i ze západní Evropy, že koncentráky byly vlastně gulagy - čistě ruský projekt, a jediná Hitlerova vina byla v tom, že tomu nezabránil.

   Jelikož právě ono průmyslové vraždění je tou chybičkou krásy, jinak bychom tu válku celou už dávno mohli na ty Rusáky hodit.

   Smazat
  2. Známý ruský pravoslavný historik a publicista Prof. Vadimír Machnač napsal, že režim v stalinském SSSR byl mnohem horší než ten Hitlerův v Německu, tedy že ruský voják pomohl ve WWII. zvítězit většímu zlu. "Proč?" - ptá se profesor a současně odpovídá: "Rusko by prohrálo válku s libovolným Německem: monarchistickým, demokratickým či fašistickým. Nicméně ani jedno z toho Německo nebylo. Ono bylo nacistické a prohrát s ním si Rusko dovolit nemohlo, protože by přestalo existovat jako národ. Proto zvítězilo. A nezvítězili v ní mladí komunisté, Stalinovy děti, ale staří vojáci vychovaní ještě v tradičním duchu pravoslaví či islámu!" Tedy de facto bývalí vojáci z WWI. a jim patří všechen vděk! Za druhé vlastenecké války (1914-17) ruská armáda držela ohromnou frontu po dobu několika let! Čelila stovkám německých a rakousko-uherských divizí, přitom měla ještě otevřenou kavkazskou frontu, kde dávala záhul Turkům! Ruská armáda by nikdy nepustila nepřítele ani do Rigy či Oděsy, natož pak do Kijeva, k Volze a na Kavkaz! Za 3,5 roku války ztratila navzdory počátečnímu nedostatku výzbroje 1,7 milionu padlých! Bolševik ztratil za 4,5 roku války 9 milionů padlých! Tentýž bolševik, který v roce 1918 u stolu v Brestu-Litevském "prohrál" Rusku bez boje všecky území od Baltu až k Donu, z nichž se mu některé už nikdy nevrátily, jako Finsko a Polsko! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat
 23. Obrat u Stalingradu ?
  V té době už byli Němci dávno poraženi v Bitvě o Británii, u El Alamejnu, spojenci se už čtvrt roku před tím vylodili v severní Africe a v Pacifiku už byli Japonci poraženi v Coral sea, u Midway a na Guadalcanalu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. zkus si někdy najít kolik divizí mělo německo v africe a kolik na východní frontě a nekafrej ty svoje voloviny

   Smazat
 24. To je zase téma. Zdejší sudeťáci budou plakat až do 15. března, kdy zdvihnutou pravicí tiše oslaví kulaté výročí okupace naší země. Pomatenci zaplkají o rudých dědečcích a pořezají si prsa a nohy při holení, s nadějí, že jim US army zase rozdá najlonky, za větší díru do kaďáku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když si pustíš tato slova (jestli neumíš ukrajinsky, jsou tam ruský titulky!) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... zjistíš že de facto tam shrnují základní ideje NR převedené na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají!

   A co dělá banda místních užgryndanců včetně tebe? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhneš s koberečkem a budeš řezat makovicí o podlahu! Jsi vlastně strašně ubohej lokajík! Chceš měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak sám tvůj šéfik David přiznal, jeho příslušníkem se může stát kdokoliv, kdo se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílené "národní hodnoty"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže, idiote! Jeden negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští! A esi to nevíš, jsi větší kretén než se zdálo ...

   Smazat
  2. 16:13 tvůj fotr měl pravdu "Jsi větší kretén než se zdálo". Ovšem tobě je toto sdělení stejně k hovnu, viď.

   Smazat
  3. 18:38 Ta tapeta byla původně pro Dvořáka, kterej má xicht tak odulej od věčnýho cpaní rypáku do prdele tohodle škaredýho Ugrofína A56 - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   stejně jako ty, a jelikož jeho komoušskýho fotra neznám, tak je ten tvůj rudoskřek skutečně "voho", jako cokoliv cos kdy sesmolil, putlerprde!:)

   Smazat
 25. Milý anonyme 13:07 asi jste mladší a tudíž také s vypláchnutým mozkem.
  Nebýt Rusů a toho že na sebe Rudá armáda vázala naprostou většinu německé armády, nebýt toho, že byl Hitler naprostý blb a pustil se do ruského dobrodružství i přes varování svých generálů, válka by dopadla úplně jinak. Ti američtí rozmazlení melody boys by NIKDY! válku nevyhráli. A to prosim píšu jako člověk, který Rusy fakt zas tak moc nemusí.

  OdpovědětSmazat
 26. Skvělý článek pana Votavy,
  uveřejněn mj. i na stránkách vasevec.cz,

  kde v komentáři jakýsi blb, jménem Volný hořekuje nad tím, že se ze zajatých německých okupantů vrátilo
  zpět do postnacistického Německa jen pár tisíc zajatců.
  I kdyby se nevrátil ani jediný, byla by to slabá náplast na to, co tehdejšímu lidu Sovětskému svazu způsobili.
  Bylo by hlubokým omylem, domnívat se,
  že je i současné Německo naším přítelem.
  Není a nikdy nebylo, je pouze důležitým obchodním partnerem a ČR je pro ně zlatý důl,
  ovládaný bez jediného výstřelu.
  Za vydatné pomoci domácích kolaborantů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:32 Těch "pár tisíc zajatců" se do Německa vrátilo zásluhou Chruščova, který podlehl tlaku Západu a propustil všechny válečné zajatce, kteří byli v SSSR za své válečné zločiny odsouzeni. Mezi nimi i esesáky...

   Smazat
  2. L.S. 13:53 Vím to, K.Adenauer mně to tenkrát řekl.

   Smazat
 27. 13:07...tzv. spojenci se vylodili v normandii třičtvrtě roku před koncem války...do té doby nechali rusáky bojovat samotné aby co nejvíc krváceli...akorát bombardovali města a cíle v německu dle vlastního uvážení, bez koordinace s rusy...a pak z obavy aby rusové sami nedošli k atlantiku a nebolševizovali celou evropu...se zapojili do dlouho odkládané války na západní frontě...

  OdpovědětSmazat
 28. Pokud by Rusák a Němec nevyprokoval druhou sv, tak dnes jsme uplně někde jinde. Škoda, ostatní kecy jsou k ničemu.Podstané by bylo, žádná okupace z Ruské strany, ale svoboda Západu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je blbost! Válku vyprovokovali Angličani a použili k tomu zaostalé polské hejhulány! Kdyby bývali byli Poláci rozumný, tak vše mohlo bejt jinak už před WWII., kde by teprvá dnes Evropa bývala byla! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
 29. Je smutné že ministr zahradnictví Petříček byl nedávno v Kyjevě a nebyl schopen položit věnec Československým hrdinum kteří pomohly osvobodit Ukrajinu.Místo toho jel na blokpost frontové linie mezi benderovci a vnuky našich osvoboditelu od fašistů.
  Spasibo dědu za pobědu !

  OdpovědětSmazat
 30. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 3. února 4:37.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 31. Ševče, drž se svého kopyta!

  Náš drahý s.s.Votava se nepěkně seknul.
  Blábol „Rudá armáda pod velením generála Čujkova každým dnem svírala obklíčení.“ zřejmě slyšel někde v televizi, v prabídně přeloženém komentáři zahraničního pořadu. (Nebo že by ten canc měl z vlastní hlavy? Hmmm …)

  Každopádně:
  1. Velitelem Rudé armády byl přirozeně Veliký Stalin.
  2. Gen. Čujkov velel 62. armádě, která byla – v závěrečné fázi Stalingradské bitvy - jen jednou z mnoha jednotek Rudé armády.
  3. Celá mnou citovaná věta s.s.Votavy je příšerná i po mluvnické stránce – jako by ji zplodil cizinec, naší mateřštinu ovládající jen zpola.

  Na závěr Ti dám radu zdarma, drahý soudruhu a soukmenovče Votavo:
  Když sám sebe prezentuješ jako národního socialistu, tak pro německé nacisty raději používej výraz „fašisti“ resp. „hitlerovci“; vážně.
  Jinak budeš muset pracně vysvětlovat – znovu a znovu – čím se vlastně čeští nacisti liší od hitlerovských národních socialistů.
  Není zač, rádo se stalo.

  „Učit se, učit se, učit se!“ (V. I. Lenin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.