Reklama

neděle 17. února 2019

Vládne Washington světu?

Philip Giraldi
17.2.2019  ICH, překlad Zvědavec
Jedním z nejvíce znepokojivých aspektů zahraniční politiky Donalda Trumpa za poslední dva roky je předpoklad, že rozhodnutí, která učiní Spojené státy, jsou závazná pro zbytek světa. Kromě válečných dob se žádný jiný národ nikdy nesnažil zabránit dalším národům v tom, aby spolu navzájem obchodovaly. Spojené státy se také jednoznačně snaží penalizovat jiné země za údajné zločiny, které se nestaly v USA, a netýkaly se amerických občanů, a zároveň trvají na tom, aby všechny národy dodržovaly jakékoliv sankce, které Washington uvalí.


Spojené státy se nyní považují za soudce, porotu a popravčího v rámci dohlížení a zajišťování bezpečnosti mezinárodního společenství, což je domýšlivost, která začala po skončení 2. světové války, když se američtí prezidenti začali označovat za „lídry svobodného světa“. Této přetvářce se dostalo legislativní podpory prostřednictvím přijetí protiteroristického zákona 1987 (ATA) v jeho pozměněné podobě z roku 1992, i s následnými právní předpisy, coby součásti Zákona o uplatnění spravedlnosti vůči sponzorům terorismu z roku 2016 (JASTA). Právní předpisy mohou použít američtí občané nebo obyvatelé, aby získali občanskoprávní rozsudek vůči údajným teroristům kdekoli na světě, a mohou být uplatněny k potrestání vlád, mezinárodních organizací a dokonce korporací, na které je pohlíženo tím způsobem, že podporují teroristy, a to i nepřímo nebo nevědomky. Žalobci mohou podat žalobu za poškození své „osoby, majetku nebo podnikání“, a na uplatnění tohoto nároku mají deset let.

Někdy jsou souvislosti a úroveň důkazů, které americký soud požaduje k tomu, aby mohl podniknout další kroky, slabé, a to se soud ještě chová zdvořile. V rámci žalob lze v současné době uplatňovat druhotnou odpovědnost vůči třetím stranám, včetně bank a velkých korporací, v souvislosti s „materiální podporou“ stanov terorismu. To zahrnuje odpovědnost za „napomáhání a podněcování“, a také poskytování „služeb“ jakékoliv skupině, kterou Spojené státy pokládají za teroristy, a to dokonce i tehdy, pokud je „teroristická nálepka“ pochybná a/nebo je-li tato podpora neúmyslná, bezděčná.

Nedávno proběhly dva soudní procesy, které usilovaly o náhradu občanskoprávních škod v rámci ATA a JASTA, týkající se Íránu a Sýrie. Pokud jde o Írán, v červnu 2017 měla porota pouze jeden den na rozmyšlenou, než vynesla rozsudek viny proti dvěma iránským nadacím za porušení amerických sankcí. To umožnilo federálnímu soudu zmocnit americkou vládu k tomu, aby zabavila mrakodrap v Midtown Manhattanu. Jednalo se o největší občanskoprávní zabavení, související s terorismem, v historii Spojených států. Předsedající soudce rozhodl, že zisk z prodeje budovy, což by mohlo činit až 1 miliardu dolarů, připadne rodinám obětí terorismu, včetně útoků z 11. září. Soud rozhodl, že Írán nese jisté zavinění na útocích z 11. září coby státní sponzor terorismu, ačkoli nedokázal přesně určit, zda byl Írán přímo zapojen do útoků.

Rozhodnutí proti Íránu musí být považováno za poněkud bizarní, jelikož je jasné, že Írán neměl nic společného s útoky 9/11, ale přesto byl uznán vinným, ​​protože Ministerstvo zahraničí ve Washingtonu prohlásilo, že je státním sponzorem teroru. Mít možnost rozhodnout o vině na základě interpretace chování zahraniční vlády dává neuvěřitelnou moc do rukou byrokratů, jež nikdo nezvolil, a kteří činí politická rozhodnutí o tom, kdo je „dobrý“ a kdo „zlý“.

Druhý, novější soudní případ, se týká Sýrie. Minulý týden federální soud ve Washingtonu, D.C. rozhodl, že Sýrie je odpovědná za to, že se zaměřila na americkou novinářku, a za její následné zabití. Novinářka psala v roce 2012 o ostřelování oblasti Homs, kterou měli pod kontrolou rebelové.

Soud přiřkl odškodné ve výši 302,5 milionu dolarů rodině novinářky Marie Colvinové. Ve svém rozhodnutí soudkyně Amy Bermanová Jacksonová uvedla, že „dlouhotrvající politika násilí v Sýrii“ se snaží „zastrašit novináře“ a „potlačit nesouhlas“. Jelikož není běžně možné, dokonce ani pro americké soudy, žalovat zahraniční vládu, tzv. skupina bojující za lidská práva, kterou financují USA a další vlády, nazývaná Centrum pro spravedlnost a odpovědnost, předložila tento případ s tím, že označila Damašek za státního sponzora terorismu. Soudkyně věřila, že předložené důkazy jsou „věrohodné a přesvědčivé“.

Složitost toho, co se děje v Sýrii, je příliš velká, takže je obtížné si představit, že by soudkyně z Washingtonu mohla případně vynést rozsudek jakkoliv věrohodným způsobem. Colvinová byla ve válečné zóně a žalující strany, jejichž agenda spočívala v sestavení spisu o válečných zločinech proti Sýrii, předložily svůj případ za pomoci dokumentů, což zajisté představovalo předpojaté hledisko a dokumenty mohly být vykonstruované. Na základě vlastních vyjádření soudkyně Amy Bermanová Jacksonová samozřejmě vstoupila do hry, do které vnesla svůj zvláštní názor na Sýrii a na to, o čem celý ten konflikt je.

Další americký dar mezinárodnímu právnictví je Magnitského zákon z roku 2012, produkt euforických pocitů administrativy Baracka Obamy. Zákon byl založen na vyprávění Billa Browdera o tom, co se v Rusku dělo za bezmocného Borise Jelcina a jeho nacionalistického nástupce Vladimíra Putina. O Browderovi se mnozí domnívají, že byl hlavní osobou, podílející se na rabování bývalého Sovětského svazu. Browder a jeho komplicové v médiích tvrdili, že se ruská vláda podílela na zatčení, mučení a zabití jistého Sergeje Magnitského, což byl právník, který se stal donašečem a pracoval pro Browdera. Téměř každý aspekt tohoto případu byl sice zpochybněn, avšak Kongres a Bílý dům tomu věřily a udělily sankce vůči Rusům, kteří do toho byli údajně zapojeni. To vše navzdory stížnostem Moskvy, že USA nemají žádné zákonné právo zasahovat do jejich vnitřních záležitostí, souvisejících s ruským občanem.

Ještě horší je, že Magnitského zákon byl rozšířen, a nyní je to Globální Magnitského zákon o odpovědnosti za lidská práva z roku 2017. Používá se k sankcionování a jiné formě trestání údajných „porušovatelů lidských práv“ v jiných zemích. Zákon byl nedávno použit v případě Džamála Chášakdžího, kdy USA uvalily sankce na údajné vrahy saúdskoarabského disidentského novináře, i když nikdo nebyl ve skutečnosti za zločin odsouzen.

Nezávisle na Magnitského zákonu a různých zákonech ATA má Ministerstvo financí USA a Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC), spadající pod toto ministerstvo, způsobilost sankcionovat schopnost země přesouvat peníze v rámci dolarového finančního systému, který ovládají USA. To v současné době probíhá v souvislosti s platbami za vývoz venezuelské ropy, na což jsou uvaleny sankce, a od 29. dubna nebude možné tento dolarový systém využívat. Podobný režim amerických sankcí je v současné době v platnosti proti Íránu, přičemž všichni potenciální kupci íránské ropy budou podléhat sekundárním sankcím, pokud budou od 6. května pokračovat v nákupu.

Většina světového obchodu s ropou se uskutečňuje v dolarech, takže Ministerstvo financí má v rukou účinnou zbraň a může se vměšovat do záležitostí jiných zemí, aniž by tam USA musely vyslat mariňáky, avšak samozřejmě existuje nebezpečí, že zbytek světa začne nakonec věštit z čajových lístků a naprosto se zřekne používání petrodolarů. Pokud k tomu dojde, bude pro americkou vládu mnohem obtížnější nadále tisknout dolary bez ohledu na deficity, protože bude jen malá poptávka po další americké měně v oběhu.

Zásada, že by měl Washington respektovat svrchovanost ostatních států, i když nesouhlasí s jejich vnitřní politikou, byla fakticky opuštěna. A jako by to nebylo už tak dost zlé, některé nové právní předpisy prakticky zaručují, že Spojené státy budou v brzké budoucnosti ještě více zasahovat do záležitostí jiných zemí a destabilizovat tak větší část světa. Kongres schválil a prezident Trump podepsal Zákon Elieho Wiesela o zabránění genocidě a zvěrstvům, jehož cílem je zlepšit reakci Washingtonu na masové zabíjení. Prevence genocidy a masových vražd je nyní součástí americké národní bezpečnostní agendy. Bude zřízena pracovní skupina pro předcházení masovým zvěrstvům a pracovníci Ministerstva zahraničí dostanou školení, aby lépe a citlivě vnímali blížící se genocidu, ačkoli se pravděpodobně tento nový program nebude vztahovat na Palestince, neboť jmenovec tohoto zákona se nikdy neznepokojoval tím, že stát Izrael potlačuje a vraždí Palestince.
Does Washington Rule the World? vyšel 8. února 2019 na ICH. Překlad v ceně 509 Kč Zvědavec.

52 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane, vy budete skvostný idiot k pohledání ! Díky takovým a vám podobným magorům žijeme v americkém protektorátu a "naši" žoldáci slouží v amerických zločineckých válkách za naše peníze !
   Zdraví Petr Herout.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 07:52 jo, jo, musí to být hezké být takhle vymaštěnej, jeden se nemusí tahat s mozkem, občas podle předlohy něco napíše a personál mu dá knedlík navíc.

   Smazat
  4. 7.52 - běžte si zabojovat za americké ideály do Afganistánu a vezměte si náhradní prádlo.

   Smazat
  5. 9,19

   Ty mas v hlave piliny, presne ako vacsina generalou v Nato.
   A predpokladam, ze v pripade preventivneho uderu na Rusko budes konkretne ty stat v prvej linii.
   Nehnevaj sa ale nedokazem pochopit, ako moze niekto tak rozmyslat, ako v tomto pripade ty.
   Mimochodom, vacsina generalou v Nato uvazuje presne opacne ako ty, su proti vojne a podobne.
   To iba generali pochadzajuci priamo z USA snivaju o vojne.
   Stale su presvedceny, ze pripadna vojna by sa uzemia USA nedotkla. Ale to sa velmi mylia.

   Smazat
  6. Pane Dvořáku, mažte debila hned zkraje! Akorát to tady zasviní!

   Smazat
  7. 8:32 Až na ten "detail", že právě Rusko je nepřítelem civilizovaného světa - shodne se na tom i většina členů RB OSN. Nám, prostým občanům postačí se podívat na běžné zprávy! O ruské hybridní hrozbě a jejich pokusech ovlivnit všeobecné mínění Evropanů víme velmi dobře, jsou toho plná média. Ovlivňují volby po celém světě, míchají se regionálních politik a neštítí se ani diverzních akcí a invazí. A není v tom jen jejich politika. Jako národ jsou Rusové všeobecně nenávidění a obsazují nejvyšší příčky v anketách o neoblíbenosti národů. Není vůbec divu. Celý oficiální mediální proud a veřejnoprávní média jasně poukazují na to, že tito zabijáci vraždí pomocí chemických zbraní nejen v Sýrii, ale i po celé Evropě. V současnosti se prověřuje fakt, že jsou za epidemií spalniček a chřipky, které Evropu zasáhly. Shazují dopravní letadla, zbrojí jako šílení a vyhrožují jaderným úderem, kradou cizí území, neustále napadají své sousedy a válčí po celém světě. Několik válek v posledních 30ti letech rozpoutali i v Evropě. A to proto, že nic neumí, nemají peníze, umí jen válčit a loupit.

   Tohle vše najdete v oficiálních vyjádřeních vlád i mínkotvorních médií demokratického světa, který Rusy jednoznačně odsuzuje. Ukrajina, země tak zkoušená jejich agresí a náš přítel, se už dávno po svých úděsných zkušenostech vůbec netají nutnosti jejich eliminace. To samé Gruzie, Litva, Lotyšsko, Estonsko - všechny tyto země netouží po jiném, než vstoupit do klubu NATO, aby měli záruku bezpečnosti.

   My běžní civilisté z nich máme strach a chceme žít v klidu. Pro nás není největším nebezpečím nějaký chimerický ISIL anebo dokonce Islám či imigranti z Afriky, ale Rusko, jeho násilné obyvatelstvo. Jak se jim bránit? Diplomat Bartuška je doporučil zabíjet a zahrabávat vedle silnice. A to ani zdaleka není ten nejradikálnější názor, přečtěte si mínění na sociálních sítích a jinde. Já si narozdíl od pana Bartušky nemyslím, že bychom měli začít zabíjet Rusy kdekoliv na ně natrefíme, nikde jsem k tomu nevyzýval, ale jednou z možností obrany je tento agresivní stát navždy umlčet a to bez války nepůjde. Nejlépe formou masivního preventivního úderu. Shodně se mnou uvažuje většina generálů NATO.

   V 90.letech se běžně hovořilo o dekolonizaci Ruska, kterou podporovaly nejen významné think tanky, ale především největší Evropan celé historie - Otto von Habsburg. Tohle je ta hlavní šance, porazit v boji a dekolonizovat. Bez mrtvých to samozřejmě nepůjde, ale to se nazývá, pokud vím, "collateral damage".
   A USA se o to aspoň snaží ... Navíc dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 2. Nevím přesně jak až vládne Vašington světu, ale kdesi jsem četl, že 70% světové populace Američany nenávidí. To by potvrzovalo i to, že americkým turistům je doporučováno, kam by neměli jezdit na dovolenou a těchto zemí neustále přibývá...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můj tatík byl ještě za totáče ve Venezuele a na letišti před nimi skupince amerických turistů převrátili všechno vzhůru nohama, naši prošli téměř bez povšimnutí. Jejich doprovod jim řekl, že to je normálka, že tam Amíky nesnášej, tak jim to dávají sežrat...Do dneška to nejspíš Američani nevylepšili, jak vidíme. J.

   Smazat
  2. 11:16 Ono je to tak i v Evrope...muj syn mel americky prizvuk,protoze anglictinu "piloval" spis na XBoxu...a ve skole se mu celkem vyhybali dokud nezjistili,ze je jen Cech:-)

   Smazat
  3. Odjakživa tvrdím, že Američané jsou národ kovbojů, diletantů a nebezpečných psychopatů. Od dob Reagana se v totmto názoru jenznovu a znovu utvrzuju.

   Smazat
 3. Všechno má svůj čas. USA za své zločiny jednou zaplatí...

  OdpovědětSmazat
 4. Dokud bude dolar světovou měnou,budou světu vládnou USA pomoci dolaru a národních bank,které jsou pod kontrolou velkých USA bank.Prvé řadě je to ovlivňování jednotlivých kurzů měn vůči dolaru,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:25 Indie a Rusko už dolar odkopli je třeba aby to udělali další státy.

   Smazat
  2. 8:55 Na Rusko byly uvalene sankce. Indie obchoduje v jake mene, ty wole? K tvych kozich bobkach?-)

   Smazat
  3. 9:04 Americký poskoku článek je na Sputniku tak si ho v archívu najdi chcípáku slouhovský.

   Smazat
  4. 11:36 Tak pořád lepší než tvůj fotr, hovnere komoušovyči! Dobře si ho pamatuju, toho udavače v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se tolik hřál přízní velkejch rudejch soudruhů! Vím jak si se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a pak přikvačil odkudsi ten chrchlavej vandrák ve vytahaným svetru a ošuntělejch džínách s lahváčem v ruce a udělal tobě a podobnejm rudejm čůrákům pořádnej rejhanec přes plány! Atak se dneska snažíš do toho házet rudý vidle a zabránit aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace aby pohledal! Proto je nejvyšším zájmem této země zlikvidovat tě a tvou sortu čechomužyků, který tak děsně trápí bejt součástí civilizovanýho světa a cejtěj nutkání stůj co stůj zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 5. Nějak jsem nepochopil myšlení soudů v USA. Nejdříve jako viníka označí Irák a Afganistán. Oba tyto státy napadnou a způsobí tam těžko vyčíslitelné ztráty (dodnes tyto státy okupují). Nyní obviní další stát naprosto proti logice proti němu vyhlásí sankce (které nařídí též svým vazalům).Zkonfiskují majetek státu Irak na úremí USA!
  Ale státům které napadli předtím se ani neomluví natož aby uuradili nedozírné škody které tímto válečným dobrodružstvím těmto státům způsobili. Připominá mi to jednání našich soudů (řízení se také dlouho vleče a oběti soudu nejsou odškodněny mimo výjimek např Jourové)
  Samozřejmně u nás je to prkotina proti USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to o to zajimavejsi,ze i ve zprave vytvorene pro kongres vedly stopy k Saudum

   Smazat
 6. Doufám,že příští valka dorazí i do amerických měst,aby si to ty ludry žido-americké nenažrané užily!!

  OdpovědětSmazat
 7. SSA je fašistický stát ! Tak čemu se divit !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na tomto zjevném faktu není nic nelogického! Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti! - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
  2. Kdyby tak Syrie, Irak, Vietnam a rada a nekonecna jinych zemi zacala uctovat za vrazdy svych spoluobcanu, tak se Usaci nedoplati a museli vstoupit do otroctvi na tisic let nejmin...
   Taktez Rusko a dalsi zeme za Hitlera ...
   Tyhle vtipy jsou pro debily , aby meli o cem psat...

   Smazat
 8. ...to nezáleží na Washingtonu, ale na těch ostatních. Tedy i na nás.

  OdpovědětSmazat
 9. Za tohle bojuji rudi dedeckove:

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cina-ekonomika-delnici-komunismus-prezident-si-tin-pching.A190212_101622_zahranicni_dtt

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vas "Americany z Vysocan" klidne prestehujeme do Detroitu..to mesto potrebuje pozvednout,tak vyhrnete rukavy

   Smazat
  2. 10:32 Vymáčkne si jebáka a pak jako slípka zakdáká. No co si to hraje, že má pořád plnou držku Karla Maye? a mele pořád dokola, vnitrácká to, potvora.

   Smazat
  3. 10:32 Miroslav Sládek to nedávno (v rozhovoru na Sputniku) definoval naprosto přesně, že je dnes svět naruby - kapitalizmus na východě, socializmus na západě. V takové Americe by dělník ve stejném postavení dostával potravinové lístky a oblečení zdarma :-)

   Smazat
 10. Dle mého názoru pokud svět bude mluvit anglicky a platit dolarem tak Usa budou vládnout světu napořád, dokud se sami nesesypou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:37
   Co my víme, možná ti hazlové bankovní, dolary zruší, přejdou na jiný druh placení a pro ně není problém ani změna světového četníka. Dle mého názoru by US zrušili na to tata.

   Smazat
 11. Tímto se jen odkrývá, proč USSA nemá Foreign ministry (ministerstvo zahraničí), ale Stare depatrment (oddělení pro správu státu ). Všechny státy jsou považovány za součást USA, stejně jako Texas, Alabama ... ) Když se v některém "státu" začnou vzpouzet, State department s pomocí Pentagonu jim domluví a naordinují jim pár kapek demokracie.
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:56 Takze vy jste nejen blby,ale i slepy..

   Smazat
  2. 10:56 troubelíne, někde na klávesnici máš nastavení diakritiky /pro blbce, čárky, háčky/. Doba telegramů už je passé. "Vzdyt to ani neumis napsat" duševní gigant v plné velikosti.

   Smazat
  3. Nadávající anonym 10:56 byl smazán.

   Smazat
 12. Zdaleka nejde jen o terorismus!

  Příklad: DIESELGATE a jiné kauzy. Ty zaky vhodí pár miliard.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Až dodnes se nad absurdnostmi US politiky frau Merkel příliš nerozhořčovala. Vlastně vůbec se nerozhořčovala! Až nedávno prohlédla. To když US trumpeta z Bílého domu označil německá auta za bezpečnostní riziko pro USA. Dal té Merkelce lekci z toho, jak je to doopravdy s tzv. bezpečnostními hrozbami. I ředitelka čínské Huawei už o tom taky leccos ví!
   Vědí to i činovníci BISu, jen se dál přetvařují jakože ne ...

   Smazat
  2. 11:48 Ona se moc rozhorcovat nemuze (i ten odposlech presli celkem v tichosti)....maji vazalsky pakt

   Smazat
 13. ......američtí grázlové.....říše zla....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby ti nepraskla žilka :) Ti grázlové ( z američanů - tedy občanů USA ) je jich 1%, a nemusím být vědma, abych si tipl jejich etnickou příslušnost. Tato banda buduje říše zla, kamkoliv se dostane. USA jsou jen velké kladivo v jejich rukou. Indiáni by ti mohli vyprávět ... kdyby je nevyhubili .
   Koloděj

   Smazat
  2. Amerika je naopak sama pro sebe Říší dobra, akorát zlo exportuje do světa, protože jinak toho na prodej moc nemá.

   Smazat
  3. To Rusko je nepřítelem civilizovaného světa - shodne se na tom i většina členů RB OSN. Nám, prostým občanům postačí se podívat na běžné zprávy! O ruské hybridní hrozbě a jejich pokusech ovlivnit všeobecné mínění Evropanů víme velmi dobře, jsou toho plná média. Ovlivňují volby po celém světě, míchají se regionálních politik a neštítí se ani diverzních akcí a invazí. A není v tom jen jejich politika. Jako národ jsou Rusové všeobecně nenávidění a obsazují nejvyšší příčky v anketách o neoblíbenosti národů. Není vůbec divu. Celý oficiální mediální proud a veřejnoprávní média jasně poukazují na to, že tito zabijáci vraždí pomocí chemických zbraní nejen v Sýrii, ale i po celé Evropě. V současnosti se prověřuje fakt, že jsou za epidemií spalniček a chřipky, které Evropu zasáhly. Shazují dopravní letadla, zbrojí jako šílení a vyhrožují jaderným úderem, kradou cizí území, neustále napadají své sousedy a válčí po celém světě. Několik válek v posledních 30ti letech rozpoutali i v Evropě. A to proto, že nic neumí, nemají peníze, umí jen válčit a loupit.

   Tohle vše najdete v oficiálních vyjádřeních vlád i mínkotvorních médií demokratického světa, který Rusy jednoznačně odsuzuje. Ukrajina, země tak zkoušená jejich agresí a náš přítel, se už dávno po svých úděsných zkušenostech vůbec netají nutnosti jejich eliminace. To samé Gruzie, Litva, Lotyšsko, Estonsko - všechny tyto země netouží po jiném, než vstoupit do klubu NATO, aby měli záruku bezpečnosti.

   My běžní civilisté z nich máme strach a chceme žít v klidu. Pro nás není největším nebezpečím nějaký chimerický ISIL anebo dokonce Islám či imigranti z Afriky, ale Rusko, jeho násilné obyvatelstvo. Jak se jim bránit? Diplomat Bartuška je doporučil zabíjet a zahrabávat vedle silnice. A to ani zdaleka není ten nejradikálnější názor, přečtěte si mínění na sociálních sítích a jinde. Já si narozdíl od pana Bartušky nemyslím, že bychom měli začít zabíjet Rusy kdekoliv na ně natrefíme, nikde jsem k tomu nevyzýval, ale jednou z možností obrany je tento agresivní stát navždy umlčet a to bez války nepůjde. Nejlépe formou masivního preventivního úderu. Shodně se mnou uvažuje většina generálů NATO.

   V 90.letech se běžně hovořilo o dekolonizaci Ruska, kterou podporovaly nejen významné think tanky, ale především největší Evropan celé historie - Otto von Habsburg. Tohle je ta hlavní šance, porazit v boji a dekolonizovat. Bez mrtvých to samozřejmě nepůjde, ale to se nazývá, pokud vím, "collateral damage". A USA se o to aspoň snaží ... Navíc dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 14. Dokud nebude mezinarodni pravo platit i pro USA, bude ve svete bordel....a uprchlici o ktere se pak musi postarat nekdo jiny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dostaneme i uprchlíky s "kvalifikací": Americký prezident Donald Trump vyzval evropské spojence, aby si „vzali zpět” přes 800 islamistů, které Američané zadrželi v Sýrii, a aby je postavili před soud. Jinak prý je Spojené státy propustí!

   Smazat
 15. Američani jsou přeci Bohem vyvoleni vládnout světu. Co je to za otázku? Mají nejlepší bomby, letadla, ponorky, rakety. Jsou nejlepší v podrazech všeho druhu, určují nejnovější trendy v oblasti lidských práv, tak, aby měli záminku vytlouct koho se jim zamane. Tomu se říká americká demokracie, buďto jdete s náma, nebo vám trochu snížíme nadmořskou výšku a upravíme infrastrukturu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro Američany jsou obyvatelé všech ostatních zemí světa jenom takovými indiány určenými k vyhubení, když bude třeba. A indiány jsou bez jakékoliv výjimky, indiánem se může stát dokonce i proamerická loutka a kolaborant, pokud nesplní úkol. Tomu žití na dluh a na úkor jiných se oficiálně říká šíření americké demokracie, osobně používám termín "pravda a láska".

   Smazat
  2. 13:30 ihned se mně vybavil silně proamerický Michail Saakašvili. Nejdříve dostal místo prezidenta Gruzie a totálně selhal. Ani proklamovaná rusofobie a zahájení bombardování Jižní Osetie dne 8.8.2008 mu nepomohlo. Pak ho ještě nasadili na Ukrajinu jako gubernátora s tím, že bude prezidentem Ukrajiny po Porošenkovi. Opět totálně selhal a dřívější chlebodárce se mu odvděčil tím, že mu už nedal pobytové vízum do USA. Loutka nyní živoří v Nizozemí :-)

   Smazat
  3. Přitom má Miška Kravatožrout americkou manželku. Nebo už se s ním rozvedla, že nemůže zpět do SSA?

   Smazat
  4. 13.11 Trojjedinému Bohu Američanů se říká SATAN, MAMON, ARÉS. Vybavil je k plnění Pekel a k ničení světa, díla skutečného, jedinečného JEDINÉHO BOHA...

   Smazat
 16. Na Americe se mi líbí nejvíce, že je to země neomezených možností.
  (Je to jako když banda kolem synka největšího sponzora školy šikanuje spolužáky a všechno jim projde.)
  Oni se opravdu vůbec nestydí za nic, za jakoukoliv lež, lumpárnu, loupež, vraždy. Rozum zůstává stát.

  Když jsem poprvé začal vnímat, že s tou úžasně spravedlivou zemí, s tím právním státem, je něco v nepořádku, tak jsem si říkal, že to není snad možné. Že je to náhoda, nedopatření. Že jsou jenom pomýlení. Teď už je mi jasné, že jejich „hlubinný stát“, který je s přehledem ovládá, je sebranka největších zločinců, bezskrupulózních vyděračů, „kazišuků“ a nestoudných lhářů.

  Rozbombardovat cizí stát? To jsou jen takové žertovné manévry (pokud by to nebyl válečný zločin). Sestřelit dopravní letadlo ve vodách cizího státu? To byl jen takový omyl (kapitán za to dostal medajli). Byl by toho nekonečný seznam.

  Kdysi, když šli do Iráku, do Afghánistánu, měl jsem o ně (já idiot !) strach. Že tam někteří padnou. Teď si říkám, správně by tam měli padnout všichni, to by bolo spravedlivé. Za každého civilistu jeden voják. Nebo raděj dva, nikdo je tam nezval. A vláda před mezinárodní soud.

  Oni totiž mají špatnou zkušenost – a to, že na ně nikdy nespadla žádná cizí bomba (s výjimkou, co si zorganizovali sami). To je velmi veliká chyba a politováníhodná nezkušenost. Jim totiž chybí tato dobrá zkušenost - zažít „vybombardování do středověku“ na vlastní kůži.
  Ale on nikdo není tak americký, aby jim tuto službu prokázal.

  V Bibli je popsán příběh, jak do hříšného města vstoupí boží hejtmani a každého hříšníka plamennými meči usmrtí. Vynechají jen spravedlivé, kteří mají znamení na čele udělené od Boha.

  „Americký“ je dnes pro mě nejhrubější nadávka, jakou lze použít pro nejhorší možný amorální čin.
  Pokud je něco americké, pak je to v první řadě zištné. A ti usměvaví, dobrodušní, pomáhající Američané, to je jen taková vějička, aby se kořist pomýlila, než sklapne past.

  Kdybych viděl mapu, kde by chyběl washtown a pár podobných hnízd, nebyl bych rád, ale řekl bych si: „To je vyšší moc, on ten Bůh asi opravdu je“.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hurvinku NEPRDOL ! Ja jsem American jako poleno a ja mam Ameriku rad. To co Ti na Americe vadi nema s Amerikou nic spolecneho ! Deep state neni Amerika, ale skupina na pobaveni !

   Smazat
 17. oušingtn ani tak ne, zato hajzpapír posraný ropou bohužel ano

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.