Reklama

úterý 19. února 2019

Vypadl. Amerického stíhače nad Baltem rázně odehnal pilot Su-27 (VIDEO)

-geo-
19.2.2019 Eurasia24
O tom, že šmírovat se nevyplácí, se přesvědčil americký pilot stíhačky F-15C. Od sledovaného objektu nakonec uháněl, „seč mu motory stačily“. Video s obdivuhodným výkonem obránce zveřejnil na svém instagramovém účtu vysloužilý ruský pilot s přezdívkou FighterBomber.


Na záběrech je patrné, jak se americký letoun přiblížil k ruskému letounu, z jehož paluby bylo video pořízeno. FighterBomber neupřesňuje, o jaký letoun šlo, nicméně podle portálu Rossijskaja Gazeta se jednalo o jeden ze strojů ruské vládní letky, nacházející se toho času nad vodami Baltského moře.

Rázná přítrž „nevhodnému chování“ pilota F-15C (493rd Fighter Squadron USAF) přichází v sedmnácté sekundě videa. Na scéně se objevuje Su-27P ruských Vzdušných a kosmických sil (VKS), jehož pilot ostrým, nekompromisním manévrem vytlačí amerického stíhače od chráněného letounu a přinutí jej zcela změnit směr i chování.

„Už jsem vyprávěl o tom, jak naši ‚malí‘ chrání naše ‚velké‘. Ve většině případů doprovod našich letadel zahraničními stíhači probíhá v rámci etiky a vysoké profesionality. Ale někdy se stává, že kolegové zapomínají na pravidla psaná i nepsaná. Potom začíná rozhovor ‚bez rukavic‘. Maximálně srozumitelný a efektivní,“  komentoval událost FighterBomber, který zveřejnil už několik exkluzivních fotografií a videí z bojové činnosti letců VKS.

Americký McDonnell Douglas F-15 Eagle a sovětský Suchoj Su-27 byly v 70., resp. 80. letech vyvinuty jako stroje, které měly představovat přímou protiváhu jeden druhému. Spolu s jejich novějšími verzemi dodnes tvoří páteř flotily letounů pro vybojování vzdušné nadvlády jak v americkém, tak ruském letectvu.

Dosud nikdy se neutkaly v leteckém souboji. Stojí však za zmínku, že tentokrát byly oba stroje vyzbrojeny střelami vzduch-vzduch. Jak je patrné z videa, americký letoun nese pod křídlem střely AIM-120 AMRAAM středního dosahu, kdežto ruský stíhač má mezi motorovými gondolami podvěšenu minimálně jednu střednědosahovou střelu R-27 a pod křídly rakety R-73 pro blízký manévrový boj.


29 komentářů :

 1. Velmi účina kamufláž na suchoji, úplně zmizí a f15 je stále dobře viditelný. Yank si odletěl vyměnit spoďáry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jezzo. Na radaru je suchoj vidět až moc dobře. Na to kamufláž nepomáhá. A teď si rychle mazej vyměnit spoďáry.

   Smazat
  2. http://www.novarepublika.cz/2019/01/studena-valka-zbrojeni-v-grafech.html?m=1#utm_medium=email&utm_source=email_14&utm_campaign=email_111533

   Smazat
  3. To je jasný ze na radaru je suchoj vidět, zrovna tak f15. Jen že suchoj je třídu nad ním, proto amík zdrhal jak splasenej, suchoi ho mohl sundat s rukama v kapse a f15 to věděl.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Ta jenkyjska kamuflaz je velice vhodna na palubu materske letadlove lodi. Jde o to, ze po potopeni lodi nedzvukovou protilodni strelou nebo torpedem nebude na satelitnich snimcich mozne spocitat, kolik letadel slo ke dnu ...

   Smazat
 2. Co znamená nadpis - Vypadl. Amerického stíhače nad Baltem rázně odehnal pilot Su-27 (VIDEO)? Zmatečné.

  Leo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Leo, máš pravdu, zmatečné.

   Leo

   Smazat
  2. Realita je opačná - to spíš ruskej Mongol, kterej se tlačil k nezamrzajícím mořím, tedy hlavně právě k tomu Baltu celejch 500 let - https://cs.wikipedia.org/wiki/Livonsk%C3%A1_v%C3%A1lka

   vypadl! Kdysi ho zastavil Livonskej Řád! Dnes NATO ... byl zatlačený od Baltu tam co byl na začátku své agrese, tedy za Ivana IV.!

   Smazat
 3. Urááá souudruzi. To je hodné několika stachanů samohonky na oslavu. A pak si zatancujeme kozáček.
  Kááálíí kakalíí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zalez, degeneráte.

   Smazat
  2. Když už, tak stakanů, kašpare. Nauč se rusky a pak tady můžeš prudit. Koukám, že s těmi stakany jsi to přehnal spíš ty :D

   Smazat
  3. Koukám že Pepek Vyskoč20:43 bude ňákej geneticky zdegenerovanej mongoloidní maďar pocházející z turkotatarských lesostepí. Ty zaměňujou "k" za "ch", protože to neuměj vyslovovat.

   Smazat
  4. 20.43
   Pokud ti nohy fungují jako mozek, tak to nesvedeš ani se "stochanem" ani bez něj.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Pauku,že ty závidíš tomu degenovi radostovi ty obsáhlé žvásty a chceš ho trunfnout.
   Kašli na to a zajdi do Chytrý lékárny....

   Smazat
  7. 9:04 Ať tak či onak, Radosta se nad ansámblem místních užgryndaných čechomužiků, pravidelných to konzumentů hoax-sraček lŽIDavida s lŽIDvořákem vypíná jak vrcholek Mount Everestu nad ubohou hromádkou jačího trusu při svém úpatí!

   Smazat
 4. Konec srandy americké stroje tam nemají co dělat je dobře že ho zahnal.

  OdpovědětSmazat
 5. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/finsko-rusko-naruseni-vzdusneho-prostoru-tu-154.A171205_121516_zahranicni_hm1

  https://www.idnes.cz/zpravy/nato/stihacky-nato-startuji-kruskym-letadlum-v-pobalti.A141024_191913_zpr_nato_inc

  https://www.idnes.cz/zpravy/nato/rusko-finsko-svedsko-stihacka-vzdusny-prostor-su-27.A190124_181607_zpr_nato_inc

  https://www.denik.cz/ze_sveta/ruske-raketove-testy-v-baltskem-mori-vyvolaly-uzavreni-casti-vzdusneho-prostoru.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..vskutku kvalitní a pravdu šířící zdroje, něco jako...hovno,prdel,sračka,to je naše značka,asi tak!

   Smazat
  2. Sloužil jsem v Líních u 5.stíhacího pluku. Tam startovala hotovost téměř denně proti "sousedům".

   Jestli dnes NATO prudí okolo ruských hranic, jako tehdy u našich, tak se nedivím, že se pořád lítá "sousedům" v ústrety a s ostrými na palubě.

   Smazat
  3. Mongole 22:33, proč tu dáváš odkazy takového hnoje. Vrať se ke svému zdroji fake a nezasírej to tady nebo jsi to dostal za úkol od eurobolševika Plavce nebo pornobuzny Džandy?

   Smazat
 6. Lidičky, neblbněte! Víte kolik to poletování stojí? Jeden podaření let = jeden malý, hezký rodinný domek, nebo tak nějak...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste to uvedl na pravou míru, tak jak ten Švejk na konci prvního dílu proslulého románu J. Haška: Lidi, neblblněte, nestřílejte, jsou tu lidé. Bohužel lidí s pohledem podivína, starého mládence Ch. Anderssena v
   pohádce Císařovy šaty, je poskrovnu. Takže denně když otevřu tyto stránky a čtu co zase lidé vymysleli - řekl bych především sídlící v Bruselu a ve Washingtonu, zírám a nevěřicně kroutím hlavou - asi tak jak ten Švejk nebo Vy, jestli Vám nevadí, že jsem Vás dal na roveň Švejkovi, pokud ano, tak se omlouvám.

   Smazat
  2. Ta věta ve Švejkovi není. Je pouze ve Steklého filmu.

   Jinak souhlas.

   Smazat
 7. Ubohej rusáček si musí stále něco dokazovat, to bude asi taková pravda, jako vypnutí elektroniky na lodi USA Kuk.A pár hlupáku tomu tleská.V Sýrii dostal Rus dvakrát po držce a moc se s tím nechlubil, letadélka padala jak zralé švestky chichcicchci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To víš, když se bojuje, tak občas něco od nepřítele chytíš, zvlášť když je zákeřný. Ale Rus s Asadem v Sýrii vyhráli, i když se USáci všemožně snažili o opak. Frštéé?

   Smazat
  2. 19:05 Pokud navíc těmto hrdinským rekům - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   budeš krýt záda, rudoprde, nikdo a nic na světě je nezastaví!!!

   Já bych to nepodceňoval! Zejména by si měli američtí impíci dát majzla na toho bohatýra s tím sněžným kvérem tu na 1 minutě a 12. sekundě! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Úplný Ilja Muromec 2! Toho dokáže zničit jen pravý sibiřský Bojaryšnik"! Kdepak, na Rusáky, oni vědí moc dobře že na jejich lítající či plovoucí šrot postačí i dobře udělanej prak Frantíka z Kotěhůlek! Proto se tolik specializují na pozemní síly a takový vyšší level, zbraň "posledního soudu" je samotný Putler! Jednak je obojživelnej a navíc umí joudo! Na toho budou muset nastoupit komplet všichni Postradatelní ze všech dílů, aby to konečně pro svět dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.