Reklama

úterý 19. února 2019

Vyprázdněná informace o Číně

Jiří Jírovec
19. 2. 2019
Horizont ČT24 (17.2. 2019) informoval o potížích, které mají čínští dělníci, když se chtějí odborově organizovat. Byla to ukázka současné omezenosti české publicistiky. Prostřednictvím nic neříkajících záběrů na skupiny studentů a vyjádření několika osob z "bezpečnějšího" Honkongu dostal divák do mozku implantát o zlé komunistické moci.


Starost o právo odborově se organizovat možná někoho donutila k slzám. Ty by rychle oschly, kdyby divák věděl, že odbory jsou třeba v USA nebo v Kanadě považovány za překážku podnikání a dělá se tam všechno, aby nevznikaly. Obrovské společnosti jako Fedex nebo Walmart se vzniku odborových organizací všemi prostředky brání.

Jenže nejsou odbory jako odbory, evropské jsou jiné než severoamerické a čínské. O tom se ale nemluví.

Podle tohoto zdroje (https://echo24.cz/a/wBvUC/prijel-jsem-se-od-vas-ucit-rekl-zeman-v-cine-doslovny-prepis-rozhovoru) řekl president Zeman v roce 2014 při návštěvě Číny

"(že) jel do Číny nikoli, aby poučoval o lidských právech, ale aby se naopak naučil, jak stabilizovat společnost."

Tak zněl úvod článku, jenže o několik odstavců dál byla jiná formulace. Prý se jel učit jak "stabilizovati společenský řád".

To je sakra velký významový posun. Udržet pohromadě společnost, která má 1.4 miliardy obyvatel je obrovský problém. Znepřátelit lidi je daleko snazší než je pak dát dohromady. Víme to i zdaleko menších společností. Víme, jak si dávají do držky protestanti a katolíci v Irsku a to mají stejného boha.

Stabilizace společenského řádu má konotaci setrvání u kormidla. Tento proces byl dokonale zvládnut v USA, takže ani zákeřní Putinovi mužíci u sčotů nic nesvedli. Tak proč se vláčet do daleké Číny?

Reportérka ČT Barbora Šámalová je zjevně placena za vyprodukování potřebného propagandistického hesla. Analýza nebo hlubší pohled na zem, která prošla obrovským vývojem je nežádoucí.

Zmíněná reportáž je nepřímým důkazem, že o Číně vlastně nic nevíme. Naši politici usilovně přehlížejí neuvěřitelný vzestup Číny z chaosu Maovy Kulturní revoluce a začerňují informace varovným slovem komunismus.

39 komentářů :

 1. My neukočírujeme ani sami sebe a oni zvládnou tu jejich miliardu. Obdivuhodné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je jich 1.4 miliardy, to za prvé a za druhé obdivuhodného na tom pro nás rozhodně nic není. I komouši u nás "obdivuhodně" stabilizovali společnost.

   Smazat
  2. 22:00 No, kdybychom my měli řídit 140 našich republik, tak to si nedovedu představit. A ti "komouši" za těch 40 let dokázali nejen stabilizovat společnost.Mě umožnili klidný a spokojený život a to není málo.

   Smazat
  3. 22:38
   Dokážu si to představit úplně stejně jako v USA řídí 32 našich republik.
   Jo, stabilizovali společnost tak, že 250 lidí popravili, tisíce poslali na smrt do lágrů, desetitisíce před nimi utekli na západ, zadrátovali hranice atd atd.
   Normální zločinecká organizace. Spokojené byly jen ovce jako vy, které potřebují ke spokojenému životu jen se nažrat.

   Smazat
  4. Stabilizace je důležitá. Nepodceňuj Číňany, nepřeceňuj Ušáky.

   Smazat
  5. 23:03 Zaslepený vyrabovaný kopyto. A jak známo, kopyto nedisponuje mozkem :oD

   Smazat
  6. 23:03 USA je 4x menší a to je v tech číslech sakra rozdíl. S tím nažráním jste to přehnal, ne? Já holt vidím zase dnešní úpadek.

   Smazat
  7. 22:38
   Ve Francii roku 1968 postříleli stejný počet lidí! Zmizelo také tisíc lidí, byl tam komunismus?
   Asi, on nebyl nikde, že.
   Akce žluté vesty už mají na kontě 10 mrtvých a stovka těžce zraněných. Opět se ptám je to zločinecká organizace?
   O Katalánsku jste slyšel?

   Smazat
  8. 23:26 Tak tam je to nesrovnatelný, žlutá opice nikdy nemůže na US, pokud zůstane pod vádu Bílé rasy! Navíc dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
  9. oprava: vládou

   Smazat
  10. 16:10 - zapomněl jste na těch sedmdesát, nebo kolik, pannen. Jinak, až si vyndáte tu ruku z nočníku, dejte si sprchu. A ať Vám zřízenec střídá studenou, horkou, studenou horkou, atd. Q.

   Smazat
  11. 21:52 Neboj čechomužyku, tobě nepomůže ani nočník s ledovou vodou, protože my dnes máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
  12. 16:10 a co budete dělat až tu nebude čínský výrobce všeho možného? Kde si koupíte oblečení? Boty? Potraviny vem čert, holt budete svítit po té radiaci. Zůstane vás pár, tak přežijete i na lišejníku, okusování větví. Počítače také nebudou a silně pochybuju že něco jiného umíte.
   Nezávidím elitám takového přeživšího.

   Smazat
  13. 17:09 Nikdys neslyšel o robotizaci, čechomužyku? Bodejť by taky jo, páč tam kde žiješ - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   nemáte dodnes ani pračky na vyprání pochacenjch tepláků!:))) -

   Smazat
  14. oprava: pochcanejch

   Smazat
 2. Jírovče, ale komunistická moc je zlá. Vy sám jste před ní kdysi utekl z ČSSR. A neutekl jste do ani do Číny, ano do SSSR, ani na Kubu, ale do zlé, kapitalistické Kanady. Nebo už jste zapomněl?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pauku,ty starej záchvate,že jsi za zlé moci studoval VŠ a běhal ve svazácké košili nebo už jsi zapomněl?
   Toho ředitele Brněnského blázince máš na svědomí,protože když se dozvěděl,že tě tam stará šoupne,tak radši rezignoval.

   Smazat
 3. No jo bláboly o zlých komunistech si můžou nechat my co jsme v socialismu žili víme své.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je naprosto přesné hodnocení, oblbovaček už bylo a asi ještě bude, habaděj. My víme svoje. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Ano, víme své. Proto vám nikdy neodpustíme ty popravené, zastřelené na hranicích, hromady vámi zničených životů a osudů, to, že jste nás za 40 let dovedli do ekonomického svrabu, který se už 30 let pomalu pokoušíme napravit .

   Smazat
  3. 23:07 No ty toho asi moc nenapravuješ, jenom slintáš a slintáš. A co napravili novodobí osvícenci!? Já furt jenom vidím, že ty kurvy všechno rozkradli.Ty "napraviteli" :oD Dobrej hlod před spaním díky.

   Smazat
  4. 23:07 Socialismus žádné dluhy nezanechal tady je vaše kapitalistická vizitka:

   http://www.verejnydluh.cz/

   Smazat
  5. 23:48 a 23:51

   Nejsi schopný naprosto nijak argumentovat, jen slintáš a slintáš a bagatelizuješ komoušské zločiny na vlastním národu.

   Smazat
  6. Za třicet let kapitálizmu je tu víc mrtvých, které má na svědomí "režim" než za 40 let za Komunistů. Stát rozkraden, zadlužen, bezdomovci, statisíce v exekucích, svoboda slova okleštěna, z ČT a z ČRo hlásné trouby sekty uchvatitelů, prostě pokrok a humanita na pochodu ...

   Smazat
 4. možná je společenský řád v Číně udržitelný proto, že každý Číňan sní svůj čínský sen.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak ona Čína už moc komunistická není-spíš kapitalistická.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ale, o všem rozhoduje Strana a i čínští kapitalisté na "svém" majetku mohou kdykoli skončit! Divný kapitááálizmus, že.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 7. Všem co Čínou opvrhují, zaleťte se mrknou a žasněte!

  OdpovědětSmazat
 8. Hadrová revoluce je již neuvěřitelných 30 let za námi. Pořad zde slycháváme, jak nas komouši zpomalili v rozletu. Za dalších 30 let to budeme slychávat zřejmě zase. Vypadá to téměř stejně jako v tom vtipu: jací jsou nevětší nepřátelé komunismu? No, kapitalisté a potom jaro, léto, podzim, zima. Je třeba se jen zeptat trochu jinak: Jací jsou nevětší nepřátele kapitalismu?

  OdpovědětSmazat
 9. Vážený Pane Dvořáku, nevím k čemu jsou ty obrázky, které nakonec povolují vstup komentátora na zdejší stránky, můžu Vám jen říci, že dneska jsem 10 minut mačkal - Ověřte nové obrázky. Nikdy jsem si nemyslel, že jsem takový blb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jste pilný přispěvatel do diskuzí. Redakce to neovlivní, dokud budeme editovat v systému Blogger na Google.
   Zatím se nám nepodařilo přejít na jinou platformu. Nemáme mezi sebou schopného IT a také nemáme tolik volného času pro nastudování variant.
   Snad letos na jaře se ledy hnou.

   Smazat
  2. Václav Dvořák 20. února 2019 11:21

   Pane Dvořáku info pro Vás k tomu CENZUROVÁNO u "Debata nejen o EU". Vy, když jste mi psal e-maily, nereagoval jsem ihned, jelikož pošta od Vás byla ve SPAM, podíval jsem se tam úplně náhodně?! Jinak bych nereagoval vůbec, jaktože Vás berou jako nežádanou e-mail poštu, to máte tolik přátel nebo jste "ROBOT" ...?

   Ramón HUAWEI®

   Ps. Zdravím pana Jírovce!

   Smazat
 10. Podruhé, to jest u 9:12 to bylo stejné. Asi nedokážu ani poznat jízdní kolo. Kdybyste věděl, jaký jsem vztekloun a netrpělivec, měl byste se mnou trochu slitování. Po třetí již nebudu psát, že to bylo zase stejné. Komentátoři si pomyslí - opravdu blb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 20. února 2019 9:15

   To Vy jste sem byl přes Google ReCAPTCHA i s otravným robotem (obrázková mozaika) vpuštěn, to mě rovnou odmítli jako údajného ROBOTA HUAWEI® 20. února 2019 0:14???

   Musel jsem použít jiný vyhledávač, tento systém byl vyvinut na Carnegie Mellon univerzitě v USA. Do ruky ho dostali vazalové, šmíráci - CENZOŘI a ty si s ním libovolně hrají, naštěstí nejsou jedinými. Google se nas®al všude a všude vzorně šmíruje, chlubil se s ním i Pankrác Servác Bonifác Kartous (postpubertální ELF).

   HUAWEI®

   Smazat
 11. Jiří Jírovec20. února 2019 12:49

  Anonymnímu 19. února 2019 22:06

  Můj text nehodnotí čínský režim. Upozorňuje na manipulaci s informacemi, která vždy vede k ohlupování lidí. Pokud se takoví dostanou k moci, vypadá to tak, jak to v mnohých případech vypadá u nás.

  Můj osobní příběh s tím nemá nic společného. Do Kanady jsem odjel v rámci hesla Monty Pythons: A nyní něco úplně jiného. Moje rodina měla "uznatelné" důvody, ale ty byly při rozhodování druhořadé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Jírovče, naši příbuzní z Vencauveru (Canada), Čínou "prolétli" jako turisté a nevěřícně kroutili v úžasu hlavou. Zděnek s chotí Věrkou byli rozčarováni a velmi překvapeni.

   Po jejich cestování dorazili k nám na silvestra, toho jsme oslavili v Bílině v baru na koupališti, provozovala jej Věrky sestra, tudíž uzavřená společnost, avšak společně s policisty státními (ty venku marihuanovali, jak pomatený?). Pro mne údiv, sjetý jako dobytek!

   To jsem odbočil, vrátili se domů, Zděnek mi k té Číně napsal, ještě pár řádků E-poštou, já mu odpověděl a měl jsem na tři neděle po ptákách.

   Pokud jsem ho kontaktoval, dostalo se mi odpovědi, spojení nemožné, nejste důvěryhodná osoba v angličtině?!

   Parafrázuji "Republiku si rozvracet nedáme!", ale čí a kým, mnou? Canadu nebo Českou republiku, dodnes nevím ...

   HUAWEI®

   Ps. Zděnek se jen divil, proč jsem se odmlčel.

   Smazat
  2. Pane Anonymni.
   Kanada se pise s K vime ?

   Smazat
  3. Anonymní 24. února 2019 8:06 ←←

   Nepovídejte a jak se píše COCOT ↑

   ®

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.