Reklama

čtvrtek 14. února 2019

"Vyvolává zájem, proto budou diskuse": Peskov o Surkovově článku o "Putinově dlouhém státu"


Kateřina Naumkinová
14. 2. 2019   https://nation-news     ng.ru-surkov
Asistent ruského prezidenta Vladislav Surkov zveřejnil článek o "Putinově dlouhém státu". Publikace je prognózou vývoje Ruska v nadcházejících desetiletích. Klíčovým momentem materiálu je myšlenka nového modelu země, který "umožní Rusku obsazovat horní místa v nejvyšší lize geopolitického boje".


Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov okomentoval publikaci o "Putinově dlouhém státu" Vladislava Surkova. Přiznal, že článek asistenta ruského vůdce vyvolává spory, ale v každém případě je zajímavý. Peskov dodal, že se hlava Ruské federace osobně s materiálem seznámí v celkovém digestu médií.

Portál Ura.ru dříve informoval o vydání článku Surkova v Nezavisimoj gazete. Asistent ruského prezidenta píše o tom, že Rusko se vrátilo do svého "přirozeného a jedině možného stavu velkého, rostoucího a seskupujícího země společenství národů" po té, co se země "zhroutila" z úrovně SSSR na úroveň RF. Ve světových dějinách je ruské straně udělena neskromná role, která, jak soudí autor, "neumožňuje opustit scénu nebo mlčet v davu". Přičemž tato role nevěští klid.

V současné době jsou Rusové svědky formování nového typu státu, "který jsme ještě neměli". Zjevná je jeho osobitost a životaschopnost. Surkov je přesvědčen, že stresové zkoušky, kterými země procházela a prochází, pomohou v příštích letech, desetiletích a dokonce i staletích pozvednout ruský národ. Politický stroj Vladimíra Putina nabírá obrátky a připravuje se na dlouhou, obtížnou a zajímavou činnost. Plný potenciál lze očekávat ve vzdálenější budoucnosti. Ovšem i po mnoha letech bude Rusko nazýváno Putinovým státem, stejně jako moderní Francie je stále nazývána Pátou republikou de Gaulla a ideologií Turecka je "šest šípů" Atatürka.

Surkov připomíná, že jedinečnou a hlavní výhodou Putinova státu je "schopnost slyšet a rozumět lidem, vidět je v plné hloubce a jednat podle toho". Nepodléhá ničivým přetížením, která mohou vzniknout z protiběžných proudů historie. Odsud a efektivita a životnost takovéto hodnoty. Hlavní rozdíl ruského státu od západního modelu a zároveň jeho síla spočívá v důvěře a na důvěře se udržuje.

V novém století se náš stát nezlomí. "Bude jednat podle svého" a bude obsazovat horní místa v nejvyšší lize geopolitického boje. Dříve nebo později se budou muset s touto skutečností smířit ti, kteří požadují, aby Moskva "změnila své chování", uzavřel Vladislav Surkov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

67 komentářů :

 1. TO BY NÁS TU URČITĚ ZAJÍMALY PODROBNOSTI,SDĚLENI TADY

  vypadá přiliš všeobecné.Existuje vice?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konecne rusove dostali moznost neco vytvorit..
   A mit neco vlivu na sve osudy....
   Preju jim vse nejlepsi , neni to nejhorsi narod a zaslouzi si daleko,daleko vice...
   Nejsilnejsi zbrani Putina je velmi jednoduse delat opak, co vidi kolem sebe a uz ma vyhrano..
   A vypada jako nejchytrejsi na svete a zdaleka nejlepsi statnik a levne ..
   Ani neznamena produkovat nejakou velkou snahu..
   Predesla Karma jim pak predurcila ty nejhorsi besi Satanu z vnitrku a vetsiny vyspeleho sveta vnejsku. Posedleho nejvyssim stupnem nenavistne a nepochopitelne zurivosti, kdyz slysi cokoliv o Rusku.. Nikdo s nima nemel ani trosicku slitovani..Nevinej to vzdycky /skoro/odnese...

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. O kterých Manlio Danucci píše: uno stato - canaglia.

   Smazat
  4. Více toho napsáno není...nicméně více se toho děje.
   Aktuálně dochází k snižování ratingu Putina s hlavní příčinou v podobě důchodové reformy. Rovněž nedochází a ani to objektivně nejde, aby se pozvedal ekonomický růst země. Narůstá tedy obecná nespokojenost, která je
   liberální opozicí a nejen jí, vydatně podporována. Potřebný "ryvok" je teď sotva uskutečnitelný..není z čeho. A tu se nabízí prognóza nejbližšího vývoje událostí. Na posledním sjezdu s kopce si cosi domluvili Putin s Lukašenkem. patrně nic menšího, než spojení Běloruska a Ruska do jednoho celku.Lukašenko zkrátka nepříjde, Rusko mírně zmohutní, což rusové ocení opět výrazným zvednutím víry v Putina a stagnace a ekonomické problémy budou spojovány se slučováním ekonomik....ale nikomu to neříkejte...

   Smazat
 2. Bylo tím jen jemně naznačeno, že jiné řešení než akceptace Ruska, se bude muset řešit válkou a Rusko se na tuto variantu připraví!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 5:29 tím nádorem určitě myslíš sám sebe.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 17:32 ty blbe už jsi tady zase s tou tvojí infantilní tapetou

   Smazat
  5. Taky bych to nepodceňoval! Zejména by si měli američtí impíci dát majzla na toho bohatýra s tím sněžným kvérem tu na 1 minutě a 12. sekundě! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Úplný Ilja Muromec 2! Toho dokáže zničit jen pravý sibiřský Bojaryšnik"! Kdepak, na Rusáky, oni vědí moc dobře že na jejich lítající či plovoucí šrot postačí i dobře udělanej prak Frantíka z Kotěhůlek! Proto se tolik specializují na pozemní síly a takový vyšší level, zbraň "posledního soudu" je samotný Putler! Jednak je obojživelnej a navíc umí joudo! Na toho budou muset nastoupit komplet všichni Postradatelní ze všech dílů, aby to konečně pro svět dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
 3. VŮBEC NE PANE POVOLNÝ NEĎELJTE UKVAPENÉ ZÁVĚRY

  podivejte se pod Surkův článekna DISKUSI.Je o možnostech demokracie v Rusku a rozebiraji se tam myšlenky hlubiiného státu,který v Rusku neni,ale je tam hluboký národ.
  Otázka je:

  CELÝ STÁT SOVĚTŮM-parlamentu a stranám-ČI CELÝ STÁT NÁRODU?

  A KDYŽ TAK TEDY JAK?

  To by se mělo řešit i u nás!
  Ten kdo by článek přeložil by měl dát i některé vybrané diskusni přispěvky pod nim!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Právě připominám,že o možném způsobu řešeni tohoto problému uvažuje ta avantgarda SPOLEČNOSTI VOLIČŮ ve svém opravdu skvělém Národnim programu voličů,který si razi cestu hned v článu č.2. a to přes celý přiboj vepřových rypáků a ne,že ne ANO!

   Smazat
  2. Dej už pokoj s těmi svými blbinami! Společnost voličů je blbost. Požádám redakci, ať tě maže. Nic jiného než troll stejně nejsi.

   Smazat
  3. JAK SE ZDÁ OSV JE NA SPRÁVNÉ CESTĚ!VYVOLÁVÁ NEPŘIČETNÝ

   nenávistný a vzteklý odpor Pjakin by řekl ETO DEBILY .Namisto zamyšleni a komentářŮ k věci tu dávaji podpindostnici režimu povely k cenzuře

   ANIŽ BY UVEDLI JAKÉKOLI DŮVODY SVÉ NENÁVISTI.

   Tak to jsou asi ty brzdové kapaliny a vepřovi rypáci o kterých mluvi naši prvni sympatizanti jako je 2.38.děkujeme.
   Opakujeme,že o dobrý chod státu a jeho směrováni správným směrem se maji starat aktivisté z řad národni avantgargy.
   Ti právě vytvořili v NPV tedy Národnim programu voličů to co je potřebné, což je velké A.Tím svůj nepsaný zákon vysplnili.
   Ja na občanech a tedy voličich,.aby našli velké

   B.TO JE ODVAHU A SILU K PODPOŘE NPV A REALIZACI.

   Třicet let nikdo z intelektuálů ČR nepřIšel s praktickými a srozumitelnými návrhy řešeni!
   Teprve ted je tu něco použitelného a to přináši i nenávistné komentáře,která dávaji potvrzeni,že naše avantgarda a občané potřebuje jen silu která by chtěla,aby dřive tak úspěšná ČR dále nepadala mezi rozvojové státy s cilem se stát banánovou republikou otroků,kteři takovym zmrdům jako je cenzurrni 8.00 ještě tleskaji.

   Smazat
  4. Anonymní14. února 2019 2:27
   Ano, to by se mělo řešit i u nás. Je třeba otevřeně diskutovat, jak po liberalismu. Liberalismus je pro národy zhoubný a likvidující. Je třeba vytvořit demokratický systém, ve kterém občané nebudou v područí politické třídy, která ví „lépe“, co je pro ně dobré a u koho je zadlužit. Obroda může přijít jenom zespodu, od národa. P.K.

   Smazat
  5. PŘIPOMÍNÁME,ŽE KAŽDÝ PŘIVLASTEK K SLOVU DEMOKRACIE

   tedy liberálni demokracie,lidová demokracie znamená ve skutečnosti podvodný nástup DIKTATURY.
   Slovo liberálni kryje ve skutečnosti falešný tzv prý humanitáni NEOMARXISMUS,který se stal nejpouživanějši nadávkou na internetu, nebot kryje ideologii použivanou majiteli velkých peněz k ohlupováni ubohých domorodců,kteři tuto past stále nerozpoznali a neumi si představit,že ji zastupují ČSSD,PIRÁTI,TOP,ODS a dalši DOKONCE I KSČM,která se dělá hloupá a nesmi se prý od neomarxismu distancovat, nebot nevi snad ani co to je!

   POŽADAVEK DISKUSE JAK VŠECHNY TYTO SUBJEKTY ODSTRANIT a instalovat demokracii už je vidět. Režim neváhá posilat tu proti ni tu nejhorši už ohlupenou spodinu!

   Tu je třeba nahradit je novými polit.subjekty,kterí si už dokáži osvojit články vznikajiciho DOSLOVA UNIVERSÁLNIHO Národniho programu voličů což ho samo dere stále vice na pořad dne!

   Smazat
  6. OBČANÉ ZAČINAJI VIDĚT ŽE NEOLIBERÁLNI SEBRANKA

   si dovoluje k hlubokému národu to co si proti občanům nedovolila ani nacistická či komunistická ideologie.
   Lezou tady nanucováci typu terorista ,kteři budou prosazovat vládu menšiny nad většinou s pomoci prý snad i náboženstvi kakarámu,které žádné náboženstvi neni ale je to nepřátelská ideologie,kteřá si dala za úkol zničit evropskou civilizaci.
   Oni totiž vi,že bez diskuse nemůže být žádná demokracie a jejich prvnim cilem je opatřit naši diskusi cenzurou,kterou spustila z EU jakási komisařka ĎOUROÁ a hned na to CELOU REPUBLIKU za každou cenu zejména cenu teroru proti hlubokému liu!

   JE TŘEBA OBČANŮM OPAKOVAT,ŽE BUDOU MUSET ZA SEBE A ZA TY,KTEŘI PŘINÁŠEJI POTŘEBNÉ MYŠLENKY BOJOVAT nebo taky ne!

   V žádném případe nepůjde jen pasivně čekat,že se vše vyřeši tiše a samospádem,kdy stači ohnout jen hřbet a byt tiše jako šedá myšička,.

   Opak bude skutečnosti.Teror nebude mit konce. Vidite,že i strejde PUTIN už vi,že základem hlubokého národa bude přijatelná ideologie o které i u nich začala diskuse a to stejné začalo i v ČR i když na webu plati,že az pár dni je vše zapomenouto.Proto se těšte,že vám všem to bude

   OSV PŘIPOMINAT DNEM IÍ NOCI!

   S radosti tu uvitáme i vyvrhely z nepolitické Společnosti voličů,jejich nenávistné komentáře a doporučujeme jim šťastně převlíknout včas kabát!

   NO NI?

   Smazat
 4. Ukrajina pod vedením USA se dostala na okraj katastrofy. Výdělky ukrajinců jsou kolem pet tisíc korun a ceny potravin jsou stejné jako u nás. Z Ukrajiny odešlo za vlády Američany dosazeného Porošenka deset milionů lidí. Za Porošenka jsou na Ukrajině otevřeně pronásledování rusky hovořící lidé. Západ provedl na Ukrajině barevnou revolucí a výsledkem je zbídačený Ukrajinský národ. Přesně v tomto směru za Jelcina západ prováděl likvidaci Ruska. Přišel Putin a západ musel z Ruska zmizet a dnes jenom proti Rusku štve a připravuje Evropu na válku s Ruskem. Přitom jsme si mysleli, že po roce 1989 bude klid a mír,což nám sliboval Havel a tak to byl ujišťován i Gorbačov, který západu ve všem ustoupil. A výsledek? Jsme díky prolhanosti západu na pokraji třetí světové války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. No, takový kybl žluči jsem snad ještě neviděl, kolik za to bereš, anonyme? Prokeš

   Smazat
  3. Reformy Ukrajiny? Ano, zničený veškerý letecký, kosmický, automobilový, zbrojní průmysl. Zlikvidovaná infrastruktura. několik desítek milionů obyvatel opustilo Ukrajinu a z padesátimilionového státu je v současné době, asi třicetimilionový. Zadluženost státu Ukrajina, stoupla tisícinásobně. Inflace roste astronomicky. Jsou otevřeně podporovaní fašisti a Bandera válečný zločinec je prohlášen Ukrajinským hrdinou. Každý se může sám na vlastní oči přesvědčit jak na tom Ukrajina je tím, že si tam zajede a nepotřebuje k tomu nic než cestovní pas a uvidí rozkvět státu ve kterém Evropská unie provedla řízenou barevnou revoluci s množstvím zastřelených obyvatel a podporou fašistů. Poslední pokrok v propagandě Evropy je, že Hitler přeci byl hrdina protože bojoval proti Rusku největšímu zlu a proto je hrdina, Osvětim osvobodili Ukrajinci, druhou světovou válku začali Rusové, kteří nás neosvobodili, ale okupovali, Američani během druhé světové války házeli na nás humanitární bombovou pomoc a to několik dní před koncem války a vůbec osvobodili nás jenom Američani kteří jako první použili nejhumanitárnější bomby na světě a smetli dvě města civilistů Hirošimu a Nagasaki za což jim musí být Japonci do konce existence světa nesmírně vděčni.

   Smazat
  4. 5:51 probuď se, máš ruku v nočníku.

   Smazat
  5. Poslouchám diskuze v pořadu 60 minut na ruské televizi. Jeden z opozice, bývalý ministr vlády z 90 let, tvrdil, že na Ukrajině je dobře. Místo fabriky na letadla otvírají nové malé pekárny. Blahopřejme jim. To se NATO bude líbit.

   Smazat
  6. 8:31 o tom, jaká je situace na dnešní Ukrajině si můžete promluvit přímo s Ukrajinci, legálně a nelegálně jsou jich tu statisíce, potkáte je na každém kroku a mnozí mluví obstojně česky. Pouze se bojí (i mezi nimi je mnoho banderovců), a proto to musí být mezi čtyřma očima. Dozvíte se více než z prolhané ČT.

   Smazat
  7. Američtí soudruzi se opět rozhodli, že Porošenko bude opět ukrajinským prezidentem. Nedávno v průzkumech až pátý, dnes již na druhém místě :-) Právě probíhají poslední organizační přípravy: pacifikace policie ze strany banderovců, zamezení přístupu 10 miliónům gastarbeiterů k volebním urnám (v Rusku je jich nejvíce, tak tam nepůjde volit vůbec, no ale třeba i v Polsku budou čtyři volební místa na 1,2 miliónů Ukrajinců). Nejdůležitější bude ale nasazení správných lidí do okrskových volebních komisí, dohled nad nimi budou mít opět banderovské bojůvky. Ať se Ukrajinci k volebním urnám dostaví, či nikoliv, tak zvítězí Porošenko. Kdyby se někde něco zadrhlo, tak to vyřeší klidně třetí kolo voleb a pípadně jeden telefonát pana Pence (viz Venezuela) a bude vymalováno :-)

   Smazat
  8. 8,31

   Jasne ze na Ukrajine je dobre.
   Zvlast ked to hovori byvaly minister.
   U vas alebo u nas je to to iste. Politici nemaju sajnu o realite, ako ziju obycajny ludia v ich krajinach.
   Darmozrac v NR SR berie okolo 5 tis eur,
   dalsi darmozraci v Bruseli beru po 20-25 tis eur, tak im sa dobre zije, ale ich poddanym uz horsie.
   Taky darmozrac v slovenskom parlamente dostane 5 tis,
   pritom, ak sa nemylim, za rok 2018 zasadala
   Narodna ZRADA iba 88 dni v roku.
   Obycajny clovek nema ani tolko dovolenky, kolko oni pracovnych dni.

   Smazat
  9. Jak řekl Pepek Vyskoč, nesmrtelný básník: "lidé hlasujou nohama....". A to útěkem do Ruska hlasujou pořádně hlasně.

   Smazat
  10. Gorbačov, Havel ale i Dubček byli politici, kteří nic pro lidi neudělali, jen blábolili a lhali. Zrušili fungující hospodářství. Proč Velká Británie odchází z toho ráje EU. Nic jí to nedává a ani neřeší, jen se pořád vymýšlí spousta "euro ptákovin".

   Smazat
  11. Jednoho Prokeše pamatuju, dělal do popmňůzyk, vyjma jiného.
   Všude, kde dělal, práskal estébákum.
   Možná byl i sám, už jsem se ho nestačil zeptat, někam vyvanul.

   Smazat
  12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  13. 17;34..Kdo ma porad cist ty vase kraviny..Vzdyt jste jako kavomlynek

   Smazat
  14. 17:34 jo,jo,jsi blb -tapetář.Nic jiného neumíš?

   Smazat
  15. 7:16 Reformy? To je jiná věc. Ale především tam proběhla tam na rozdíl od čecháčkostánu důsledná dekomunizace! Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejci a modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jaký mají vůči Západu). Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou! Také stejně jako u těch Rusů dekomunizace v hlavách zatím u nich neproběhla! - https://zpravy.idnes.cz/bis-skolstvi-dejepis-skola-historie-d7t-/domaci.aspx?c=A181204_154054_domaci_brzy

   Smazat
 5. Pane Anonyme 5:51,
  Žasnu. Kamarád a soused byl nedávno v Rusku. Pobýval tam roky a roky pracovně, před lety, ještě za báťušky Brežněva. Zná to tam. Vrátil se s očima na vrch hlavy. Myslím, že ďaďa Vovka získal u nás v obci nového příznivce!Ty fotočky! To jsem opravdu hleděl s očima jak talíře... Ty silnice!Krásné domy, auta, hezky oblečení lidičkové... Tak jsem se kouknul na mapy google... zkuste to taky, je na co pohledět. Kdepak, Rusko není špatná země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko je veliká země. Kto chce vidí i ty hezký věci které se RUSkÉMU LIDU vydařili. Ne komůnistům, ne Jelcinovým dlouhoprstým demokratům. Kto hledá špatné věci najde ja tam taky. Jak v Americe. Kto hledá špatně, najde Detroid, zemi ktorou kdosi posměšně nazval "zemí kde zítra znamená již včera". A taky řídce, nebo vůbec neobývaná vnitrozemí, nebo ghetta s negrama. Kdo hledá dobře, navštíví tam nějakou hezkou metropoli.

   Smazat
  2. 6.49 - mohu potvrdit slova Vašich známých. Jen pořádek na ulicích, silnice a dálnice jsou ve stavu, jako když jsou nové. Párky jsou párky a ne ty hrůzy, co se prodávají v ČR.

   Smazat
  3. Anonymní14. února 2019 10:00
   My to Rusko nemáme co kritizovat. Naše země je zkorumpovaná a rozkrádaná, jako za carů. Když pár dní posloucháte anabázi s výstavbou dálnic, tak nahlédnete tu bezmeznou zkorumpovanost státních úředníků. Jak na ministerstvu dopravy, tak na ředitelství silnic a dálnic. Oni otevřeně připouštějí, že ten kdo zvítězí a komu to bude přiděleno (shrábne největší balík), tak to nemusí stavět, může si najít někoho, kdo to udělá ještě levněji. Profituje ten vítěz i ten druhý v pořadí a jasně ještě musí zbýt na úředníky (to už se tam neříkalo). Ale s největší pravděpodobností, ani ten druhý se ještě nebude špinit prací. Takže až kolikátý v řadě se do toho pustí, odevzdá paskvil, který praská, ještě než je to vůbec dokončeno a stát opět může „soutěžit“ další kolo rekonstrukce. Toto jsou oficiální vyjádření státních úředníků na ČT24.
   Mě z toho vychází nebetyčná neschopnost těch úředníků, nebo zkorumpovanost celého systému. Ale protože Ťok i Kroupa mají svou pozici nezpochybňovanou, vychází mi z toho to druhé. P.K.

   Smazat
  4. Ty párky (chodím do několika prodejen tady) se už taky stačily zhoršit. Voda a flaxy se objevily.
   Dvě nožky sudžuku stojí 270 a ani v nich není oslečí.
   S nadšením nad Ruskem bych počkal až po návratu z Šanhaje, kde odstranili smog.

   V Rusku ty párky vyráběji Němci, to pude všechno dřív či později dolu brehom.
   Stačí si najít filmy, jak v Německu polští agenturní zaměstnanci bourají maso, pak si na to noname firmy dávají zlaté pečetě.
   Polští kádři mají s hnisem a jedem na krysy bohaté zkušenosti.

   V spořádaném státě by Felix Edmundovič dal ťoky vyvést na dvůr a při nastartovaných motorech rollsek odstřelit.
   Mluvit k takovým hovadům marno.

   Smazat
  5. 10:58 To je velký a nebezpečný omyl! Protože historicky je to právě Rusko, kde se projevuje se stále větší naléhavostí nutnost zásadní restrukturalizaci společnosti (což platí v menší míře pro celý bývalý východní blok!), aby vznikla prosperující společnost respektující principy civilizace, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Putin byl světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
 6. Na YouTube jsem našel velmi zajímavý rozhovor s Igorem Ostrecovem ruským expertem na jadernou energetiku. Konstatuje, že USA vedou války kvůli svému přežití, jsou to války za energetické zdroje. Podle statistiky spotřebuje Číňan 1 tunu paliva, Němec 4 až 5 tun paliva, ale Američan až 20 tun paliva za rok. Sám udělal závěr, že svět musí v zájmu přežití zničit takto nehospodárnou sociálně-ekonomickou infrastrukturu v USA. I ta krize na Ukrajině byla prý vyvolána s cílem anexe jaderného paliva z ukrajinských jaderných elektráren (zajišťuje Westinghouse). O jaderné palivo začíná být celosvětová nouze, proto asi také po SRN budou muset zavírat jaderné elektrárny i ve Francii. Ostrecov konstatuje, že bez dodávek jaderného paliva z Ruska nepřežijí USA ani jeden rok! P.S.: i kauza Venezuela zapadá do standardního schématu amerických energetických válek

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všechno má svůj jednoduchý racionální základ, nebo li příčinu. Až NATO zaútočí na Rusko, bude se říkat, že to je z důvodu osvobození obyvatel Ruska od totalitního státu, ale hlavním důvodem bude zmocnění se přírodních zdrojů, které Rusko na svém území má. Rusko je nejbohatší stát na světě ve zdrojích energie a nerostného bohatství, úplně nezávislý od celého ostatního světa. USA a všechny jeho kolonie zbrojí 15 x více než samotné Rusko, ale USA neustále křičí, že je to Rusko, které USA ohrožuje. USA je stát, který je před kolapsem a snaží se válkami tento kolaps oddálit. Jestli před svým koncem ještě se USA podaří rozpoutat třetí světovou válku to je ta jednoduchá otázka, kterou řeší celý svět. Zatím se zdá, že se Američanům daří svět krok za krokem pomalu k zahájení třetí světové války tlačit. Jako Hitler před útokem na Rusko se Američanům podařilo do zločinecké organizace NATO dostat už celou Evropu a všechny státy Evropy ve zločinecké organizaci NATO budou muset kupovat Americké zbraně nejméně za 2 % svého HDP s výhledem na 4 % a budou muset souhlasit s rozmístěním amerických raket namířených na Rusko na svém území. A co hlavně budou muset dodat patřičný počet svým vojáků vyzbrojených americkými zbraněmi k útoku na Rusko. Barbarosa II. bude na východě jeden z největších masakrů v dějinách lidstva. Dá se předpokládat, že útočící strana tedy NATO bude mít několikanásobně větší ztráty, než bránici se strana, tedy Rusko, což vyplývá z dosavadních poznatků vedení válek. Ale Američani nepočítají s jedním důležitým faktorem a to je, že i když zkorumpované vlády jednotlivých Evropských států NATO, jsou pod vlivem USA, obyvatelstvo těchto Evropských zemí stejného nenávistného názoru ne Rusko není a obyčejným lidem v Evropě se nebude chtít umírat a vest válku proti Rusku v méně Amerických zájmů. Takže Američané sice počítají s miliony Evropanů, které pošlou na Rusko, ale jedna věc je záměr a druhá věc je skutečnost, kdo ve skutečnosti na Rusko bude útočit. Již dns vidíme, jak Ukrajinci před nasazením na východ k Donbasu a Luhansku, utíkají do celé Evropy a Ruska, aby se vyhnuli nasazení v občanské válce, kterou Ukrajina vede proti vlastnímu obyvatelstvu. A kdo tam tedy bojuje. Bojují tam Američani pod hlavičkou soukromých Amerických armád, aby aspoň zdánlivě vytvářeli dojem, jak Ukrajinci nenávidí Rusko jazyčné Ukrajince. To že se Ukrajincům vůbec nechce bojovat proti vlastním lidem svědčí i skutečnost, že celá konflikt trvá od roku 2014 a nebýt velkorysého zastavení útoku ze strany Doněcka a Luhanska, tak armáda Ukrajiny už by nebyla. Tak asi tak.

   Smazat
  2. Jedna poznamka.
   Kamos pracuje v Prahe. Pred Vianocami odchadzalo vsetko domou, k rodinam, ale mlady ludia z Ukrajiny ostavali aj cez sviatky na ubytovnach.
   Rozpravali, ze na Ukrajinu ist nemozu, pretoze uz na hranici by ich mohli zadrzat, a poslat bojovat na Donbas.
   Ak by ich vraj nezobrali uz z hranice, potom by ich zobrali z domu, pripadne ak by chceli vycestovat z Ukrajiny do CZ.
   Takze taky je tam stav s Porosenkovou armadou.

   Smazat
  3. 9:47 copak na hranicích, ale ono je to v Banderostánu už jako v tom filmu Fanfán Tulipán, loví odvedence, kde jen mohou, po venkově, ve městech po ulicích i po hospodách. Díky korupci je to obrovský kšeft, protože ten, koho někde klofnou, ten se může vykoupit :-)

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Ono toho bylo vic.Ukrajinci jim i predali "klicky" ke kohoutkum s plynem...Proto se tak cili nad Nord streamem 2..jenze Nemci nejsou uplne pitomi jako my

   Smazat
  6. 17:38 jsi pořád stejný kretén

   Smazat
  7. 09:47
   Souhlasí, levná ubytování z posledních let jsou letos obsazená nepřetržitě a to po celých Čechách.

   Smazat
  8. 9:15 Kecy! Chlastoslovanské barbarské Kartágo, s jeho pátými kolonami užgryndaných, podlézavých, vlastizrádných a neproduktivních azbuckých čechomužiků, frankomužiků a balkánomužiků, bude i s pomocí Číny zlikvidováno (demontováno) v zájmu světové civilizace podobně jako Islámský stát, či dříve francouzské druhé císařství, osmanská říše. Čínský chanát přijde na řadu později. Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu.

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu soudruhu Radosto, je třeba sjednotit levicové síly a volit piráty. Četl jsem prohlášení jejich činitelů a jsou pro dodání několika tisíc imigrantů a poskytnout jim státní byty. Tím by se nahradilo místní hloupé obyvatelstvo a budeme kulturně obohaceni.

   Smazat
  2. 10,30
   Nereaguj na neho,Radostu, ved on iba na to caka.
   Tie jeho blbosti aj tak nikto necita.

   Smazat
 8. Podle publikovaných výsledků výzkumu kanadských psychologů jsou internetoví trollové psychicky nemocní a jejich osobnosti jsou charakterizovány "černou čtyřkou": sadismus, bezprincipiálnost, narcismus a psychopatie. Jako vyšité pro agenta Radostu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I pro nebožtíka Honolulu a nácky-tapetáře.

   Smazat
 9. Dobrý den.
  Mám tady email týkající se ruských sportovců, MOV a dopingu.
  Přečtěte si, prosím, je to ve slovenštině, což Vám určitě nevadí, na tomto odkazu

  https://blog.infovojna.sk/svajciarsky-najvyssi-sud-ruski-sportovci-su-nevinni-mov-vazne-porusil-prava-ruskych-sportovcov-a-dokonca-zatajoval-dokazy-o-ich-nevine/?fbclid=IwAR0e_8CJ8pge4YUTfipsAepZ9zGbaKg8oQSWv1tec7ql8OhvQaITogELEDY
  Článek je delší, ale podstatný, protože čekat na zprávu v ČT asi nebude to "pravé ořechové". Pokud ovšem se již "nevymáčkli".
  Hezký den.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Podle publikovaných výsledků výzkumu kanadských psychologů jsou internetoví trollové psychicky nemocní a jejich osobnosti jsou charakterizovány "černou čtyřkou": sadismus, bezprincipiálnost, narcismus a psychopatie. Jako vyšité pro agenta Radostu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 17;44 Blbe je,ze ani nechapete,co jste timto rekl o vas....Stvoreni nestastne zakomplexovane

   Smazat
  3. 17:44 má-li být "nadčlověk" inteligentní jako ty,tak moc velkou perspektivu nemáte ,blbečku.

   Smazat
  4. 21:06 Co se těch "perspektiv" týká, tak postačí srovnat vás tu - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   s náma zde! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   A hnedle je zřejmý, že blbeček jsi ty, čechomužyku! V lepším případě:)))

   Smazat
 12. No jo čím víc je Rusům hůře tím víc se semknou a jejich národ je křemen. U nás to je hnus třetina vlastenců a lidí pro rodinu se pere s třetinou antisociálů a „světoobčanů" a třetina na to kašle.

  OdpovědětSmazat
 13. Vnimanjě, vnimańje Rarosto. Samozřejmě, že jsem nečetl. Pořád to samé. Kdy odpovíš na obyčejnou otázku, co tím plkáním sleduješ? Kodo četl, ať se dfole podepíše.

  OdpovědětSmazat
 14. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 14. února 9:55.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 15. Tvrdý Vůdce a jednotná Strana – základní a NEVYHNUTELNÉ předpoklady světového úspěchu Velikého Ruska!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Připomeňme si celé dějiny Velikého Ruska, od dřevních dob do současnosti: Vždy, kdy Veliké Rusko nekriticky přejímalo evropské hodnoty typu demokracie a kapitalismu, tak jeho moc upadala a územní rozloha zmenšovala.
  A vice versa: Kdykoli Veliké Rusko odhodilo tragikomický balast kapitalismu a demokracie, tak NÁDHERNĚ kvetlo a hlavně ROSTLO. (Jako dnes, díky Velikému Putinu, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, a Jeho Straně.)

  A o to tady jde, všem roduvěrným Rusům, i nám Čechům, nám mladším bratrům Velikého Ruského Národa: O NEUSTÁLÉ zvětšování Matky Ruské Vlasti.

  Možná někdo namítne, že toto zvětšování se jednou zastaví, tzv. nevyhnutelně, až Veliké Rusko osvobodí poslední oblasti planety od kapitalismu a demokracie, od zbytečků tamních původních (= neruských) obyvatel.
  OMYL !
  Přímo TRAPNÝ omyl, neboť v okamžiku, kdy – díky úspěchu Ruské federace v nejvyšší lize geopolitického boje - celá Zeměkoule bude zbavena posledních zbytečků
  • kapitalismu a demokracie
  • křesťanství a ostatních náboženství
  • lidských práv
  tak nastane Zlatorudý věk lidstva = bude NAVŽDY nastolen komunismus-putinismus.

  Ano, díky tvrdému Vůdci a jednotné Straně se jednoho krásného dne sjednocenému lidstvu otevře dokořán Vesmír: Budeme mít možnost vzletět vzhůru, na nepřekonatelných ruských raketách, a nést pochodeň Leninismu-putinismu do nejtemnějších koutů kosmu.

  A za takový sen se vyplatí zemřít v boji proti NATO a EU, nebo padnout vyčerpáním na některé z gigantických staveb komunismu-putinismu (např. během stavby Průplavu Něva-Moskva-Volha-Don-Dunaj-Odra-Labe-Vltava-Rýn, že).

  „Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 16. Vnimaňje, vnimaňje. Radosto už nech těch útoků na Putina. Sice jsem nečetl ale asi vím vo co de. Nevěřím ti. Svými články neustále přihráváš Putinovi příznivce. Jsem dotěrnej? Budu. Schválně, kdo vydrží déle. Přihlásí se ten, kdo tě teď naposled četl a třeba udělá rozbor ,,tvých" myšlenek? Oprav mi alespoň hrubky. Tvůj Tomáš Fuk.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.