Reklama

čtvrtek 7. února 2019

Washington obnovil závody ve zbrojení

Likvidace raket krátkého doletu je historií.
Začíná další kolo nebezpečných zbrojních závodů
Paul Craig Roberts
7. 2. 2019  ICH,  překlad Zvědavec
Setkání v Pekingu, které se konalo 30. - 31. ledna, a jehož se zúčastnily Washington, Rusko, Čína, Francie a Velká Británie, zjevně nedokázalo zachovat závazek, týkající se zákazu jaderných zbraní středního dosahu. Washington trval na svém rozhodnutí odstoupit od historické dohody mezi Reaganem a Gorbačovem, zaměřené na zničení všech jaderných raket středního doletu, umístěných na pevnině. Odstoupení USA od této dohody o snižování počtu jaderných zbraní navazuje na odstoupení režimu George W. Bushe/Cheneyho od smlouvy o antibalistických raketách. Skutečně, od dob Clintonovy vlády každý americký prezident vytvořil zhoršující se důvěru mezi oběma hlavními jadernými mocnostmi.


Z toho nemůže vzejít nic dobrého, jak poznamenal ruský náměstek ministra zahraničí Sergej Rjabkov na setkání v Pekingu.

Smlouva o likvidaci raket kratšího a středního doletu (INF) nezahrnuje bezpečnost Spojených států. Chrání Evropu před ruskými raketami a Rusko před americkými raketami, umístěnými v Evropě. Trumpovo prohlášení, že se osvobozuje od smlouvy, naznačuje Rusům, že budou mít na svých hranicích rakety, které jim neumožní, aby měli čas na odezvu. Evropané jsou blázni, že s tím souhlasí, protože nyní přišla řada na to, že si je Rusko vybere za cíl, jenže Evropané jsou vazalové Washingtonu.

Od chvíle, kdy Clinton porušil slib Washingtonu nerozšířit NATO na východ, Rusko ví, že Washington se snaží o získání vojenské převahy nad Ruskem. Odstoupením od smlouvy ABM režim George W. Bushe sdělil Rusku, že Washington má v úmyslu získat nadřazenost tím, že vybuduje štít proti balistickým raketám, který zruší odvetný potenciál Ruska, a vystaví tak Rusko jadernému vydírání.

Rusko reagovalo novými hypersonickými raketami ICBM, které nelze zachytit, a jež nyní dosáhly jaderné nadřazenosti nad USA, ale Rusko toho nevyužívá. Reakce USA je taková, že roztrhají smlouvu INF a umístí své rakety zpět na hranice Ruska.

Další způsob, jak se dívat na zánik smlouvy INF, je ten, že Obamův režim souhlasil s vyčleněním jednoho bilionu dolarů z peněz daňových poplatníků (kromě každoročního rozpočtu pro vojenský/bezpečnostní komplex ve výši jednoho bilionu dolarů) na vytvoření více jaderných zbraní, přičemž žádné z nich nejsou potřeba, neboť samotné USA mají dost zbraní na to, aby celý svět vyhodily několikrát do povětří. Odstoupení od smlouvy INF je spolehlivý způsob, jak zahájit nové závody ve zbrojení, které by odůvodnily bilion dolarů z peněz daňových poplatníků, které Washington předává vojensko-bezpečnostnímu komplexu na vytvoření více jaderných zbraní.

A ještě další způsob, jak se dívat na zánik smlouvy, je ten, že Washington se chce osvobodit od smlouvy, aby mohl nasadit rakety středního doletu proti Číně. Washington ve skutečnosti vypracoval plány pro válku s Ruskem a Čínou, a provedl simulace toho, jaký by byl výsledek. Amerika by samozřejmě vyhrála.

Nebezpečnou myšlenku, že jadernou válku lze vyhrát, již několik let prosazují neokonzervativci, kteří jsou oddaní hegemonii USA nad celým světem. Tato myšlenka rozhodně slouží materiálním zájmům vojenského/bezpečnostního komplexu a je velmi populární mezi šedými eminencemi ve Washingtonu.

Pro odstoupení od smlouvy INF použil Washington záminku, že Rusko podvádí a porušuje smlouvu. Rusko však nemá žádný zájem na porušování smlouvy, která chrání Rusko. Ruské rakety středního doletu nemohou dosáhnout USA, a jediný důvod, proč by si Rusko vybralo za terč Evropu, by byla odveta za to, že umožnila rozmístění amerických raket na ruských hranicích.

Prospěch z obnovených závodů v jaderném zbrojení budou mít akcionáři vojensko-bezpečnostního komplexu. Washington krmí své zisky tím, že vystavuje lidstvo stále většímu riziku jaderného Armagedonu. Zbraně se hromadí, přičemž jejich použití by zničilo veškerý život na planetě. Tyto zbraně jsou naprostým opakem bezpečnosti. Trump, jehož cílem bylo normalizování vztahů s Ruskem, a kterého má nyní pod palcem vojensko-bezpečnostní komplex, také oznámil záměr USA odstoupit od poslední dohody o kontrole zbrojení, která ještě zbyla - Smlouvy o omezení počtu strategických zbraní (START).

Situace je vážná. V amerických médiích se toho o obnově závodů v jaderném zbrojení říká velmi málo. Pokud už jsou o tom nějaké zprávy, tak se v nich svaluje vina na Rusko a Čínu. Američané dostávají zprávy o tom, že Čína, nikoliv USA, militarizuje Jihočínské moře, a že Rusko hodlá obnovit sovětské impérium, a že tyto záměry jsou hrozbou pro americkou národní bezpečnost. Důkazy se skládají z pouhých tvrzení. Rusové nabídli důkaz, že neporušili smlouvu INF, ale Washington se o to nestará, protože USA neodstupují od smlouvy kvůli tomu, že by ji Rusko porušilo.

Washington odstupuje od smlouvy z toho důvodu, že chce vojenskou hegemonii nad Ruskem a Čínou, a také chce mít dobrou výmluvu, proč předává další bilion dolarů vojensko-bezpečnostnímu komplexu. Nakonec kapitalismus toho udělá víc, než vykořisťování. Ukončí život na zemi.

Je tradicí, že agresor dláždí cestu k válce za pomoci neustálé propagandy proti zemi, která má být napadena. Propaganda vytváří podporu veřejnosti a ospravedlňuje útok. Neustálý proud provokativních obvinění ze strany Washingtonu proti Rusku a Číně (a Íránu), aby tím USA ospravedlnily odstoupení od smlouvy a vyšší výdaje na zbrojení, zaznívají Rusku a Číně jako příprava na útok. Je bezohledné a nezodpovědné přesvědčovat jaderné mocnosti, že budou napadeny. Neexistuje jistější způsob pro vyvolání války. Rusko a Čína slýchají totéž, co slyšel Saddám Husajn, Kaddáfí, Asad, a co slyší Írán. Na rozdíl od těchto obětí Washingtonu však Rusko a Čína mají značné útočné schopnosti. Když je nějaká země přesvědčena, že se proti ní chystá útok, bude jen tak sedět s rukama v klíně a vyčkávat na útok?

Washington by mohl připravovat Ameriku na první úder prostřednictvím mimořádného proudu obviňování a provokací, vycházejících od lidí, kteří jsou příliš hloupí na to, aby vůbec směli vlastnit jaderné zbraně. V době jaderných zbraní je bezohledné, když vláda místo diplomacie používá výhrůžek a nátlaku. Bezohlednost Washingtonu je tou nejnebezpečnější hrozbou, které svět čelí.


Washington Resurrected the Arms Race vyšel 1. února 2019 na ICH. Překlad v ceně 380 Kč Zvědavec.

17 komentářů :

 1. Také si myslím,že se jedná o instalaci raket středního doletu do zemí NATO,namířených na Rusko.Takže očekávejme požadavek USA i na naši vládu,umožnit tuto instalaci raket i na našem území.Na nějakou klasickou válku nedojde,ale mohutný raketový,letecký útok .jen se neví,na kterou stranu dopadne více raket a bomb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. RChPz
   Jednoduchá logika. Ak niečo začne, Rusko bude prednostne ničiť najnebezpečnejšie ciele, dávajúce najkratšiu príletovú dobu. Ako tie zvláštne komplexy ktoré Európu mali akože chrániť pre iránskymi raketami s odpaľovacími zariadeniami ktoré, čuduj sa svete, berú i kontajnery s Tomahawkami. Čím viac Rusko pošle na Európu, tým menej bude zaťažená protiraketová obrana USA. Ktorá plnú salvu širokým spektrom riadených striel a tým i letových dráh, neudrží, ani teraz, ani výhľadovo v najbližších rokoch.

   Smazat
  2. Západ napadne jako první Rusko - o tom není pochyb. Odveta nebude jen na Evropské území, je zcela jasné, že bude v tom samém okamžiku zacílena na Ameriku. Je však možné, že při obraně Ruska budou chtít zrádci Ruska zadržet odvetu Americe. S největší pravděpodobností se najde odvážný Ivan, který odvetu zahájí. A Amerika zmizí - "Poseidon" - uder na supervulkán a z USA bude jen průplav mezi zbytkem Kanady a Mexika.

   Smazat
  3. 15:02 Jak "zrádci Ruska"? Rusko zaniklo nejpozději v březnu 1917 a poté ho nahradil židokagal SSSR, stát neschopný existence stejně jako jeho nástupce, parchanát Chujlostan, země obývaná těmito "bílými negry" - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   a který bude nutno tak či onak zlikvidovat v zájmu civilizace!

   A tito kremlovoři co Chujlostan vlastní - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   nedovolí, aby jim taková loutka jako Putler zničila majetky na Západě! Oni tam mají hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   To von moc dobře ví a jen žvaní aby byl důležitej! Vedl by normální slušnou válku, jakou natrénoval v Sýrii a na Ukrajině. A tam se to vleče dlouze, jen obléhání Pitěru dnes by trvalo třeba i deset let! A na to sere pes, zkrátka v okamžiku kdy by se tankové svazy NATO dostaly k Uralu, Putler by požádal o příměří a začlo by jednání! Musel by odsotupit, to dá rozum - za příslib amnestie, zatčen a postaven před Mezinárodní tribunál by byl později novo vládou. Pak by došlo k rekonstrukci Chujlostanu. Tento archaický kaganát by byl důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě by živel "Rus" nesměl mít většinu a rozhodovací práva. Nesměl by se v úředním styku používat jejich jazyk. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU. Asijská část by se demarkačními liniemi rozdělila pod správu OSN a vyspělým Západním státům by se přidělil status protektora. Poté by byla provedena zásadní restrukturalizace společnosti, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti nikdy nedosáhlo. Stejně tak by se přistoupilo k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka. A nic víc ...

   Smazat
  4. 8:51 Doufejme,že ty a tobě podobní až to začne, pochcípají jako první...doufejme, že ti, co to náhodou přežijí, budou mít DNA v pořádku a nebudou imbecilní jako ty.

   Smazat
  5. 9:20 Až na to, že všichni proroci a věštci už celé věky tvrdí, že je třeba vyměnit zdegenerovanou populací trvale zaostalé východní Evropy a když se tento prostor uvolní pro kvalitnější genofond, nastane i tam prosperita! Radili stále to samé: zbavte se zbabělé a domýšlivé chátry na východě, která odjakživa rozvracela a zaplevelovala kontinent svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk pro Západní civilizaci!

   Proto se o tvém skřeku dá říct jediné: psí hls do ebe nevolá! Jako Podčlověk budeš spolu s dalšími "bílými negry" - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   zlikvidován v zájmu civilizace!

   My - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   se o vás už postaráme! Nebo bys snad chtěl žít navěky?:)))

   Smazat
  6. oprava: "psí hlas do nebe nevolá!"

   Smazat
 2. Kdo kdy věřil, že USA plní nějaké smlouvy, které by mohly snížit zisky USA diktatury kapitálu? Lidstvu zbývá víra, že Rusko a Čína nebudou zaostávat svým vojenským potenciálem za USA a NATO a že tato rovnováha přece jen udrží křehoulinký mír. Mohlo by se mít lidstvo i při rostoucím počtu obyvatel Země lépe bez válek: Kdyby potenciál, vržený na zbrojení a války byl vržen na zúrodňování země i moří, aby se dobře uživila populace Země. Je to nemožné? Je nemožné povznést občany Země na takovou úroveň, aby dokázala sama regulovat své množení na míru potřebnou pro kvalitní život všech. Dá se najít zdravotnictví, školství pro všechny. Dá se omezit výroba všeho, co lidstvu a Zemi, přírodě škodí? Jsou to tak nedostupné věci? Musí právě lidské bytí být science fiction, zatím co atomové zbraně a sofistikované jejich nosiče na zabíjení milionů lidí se vymýšlí a konstruují s takovou snadností? Věřím ve smiřitelnost světových náboženství, věřím tím více ve spolupráci racionálně myslících. Věřím, že kdyby ty stovky miliard, které militaristé a diktatura kapitálu sypou do zbrojení, byly dána na rozvoj humanity, vzdělanosti, zdravotní péče.....ve Světě, že ta touha po životě převáží touhu kapitálu po zmaru. Ne kapitalismus, ale lidství by mělo být středobodem našeho myšlení a konání! Myslíte, že pro takovou touhu musí nejdříve proběhnout 3. světová válka s miliardami mrtvých???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínejme, že Amíci plánují jen 0,5miliardy lidí na Zemi ! Podívejte se na Georgijské poradní kameny - tam je to vytesáno do žulových monolitů !!! Už desítky let jsou na to Amíci připravováni>

   Smazat
 3. Je jedno jak 'bohulibé' jsou cíle, pro které tohle Trump pod tlakem SS oligarchie a korporací dělá. Ženou Zemi na tenkou hranu okraje útesu, kde pak bude stačit jeden uvolněný kamínek, jedná hloupoučká chybka, jeden nepromyšlený krůček, aby se nekontrolovatelně rychle celá zřítila do zmaru.
  A potom už zločiny předchozích SS prezidentů, jejich bezohledná ubíjení nevinných lidí po milionech, budou blednout před tisícinásobnou hrůzou, která nastane.

  Pan Bůh s námi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Boha bych do toho netahal. Neví o tom.

   Smazat
 4. Indiáni by mohli vyprávět o smlouvách s Bílým otcem ve Washingtonu. Bohužel, američané zkrotnou jenom když dostanou řádně přes pysk, do té doby nedají pokoj. Myslí si, že byli bohem vyvoleni, aby vládli světu,pomatenci.

  OdpovědětSmazat
 5. Když president Zeman dovolil přelet letadel na Jugoslávii, tak dovolí vše. Protože musí vždy stát proti všem. Dopadne, ne dopadl jako Hácha. A Babiš jen přikuluje ....

  OdpovědětSmazat
 6. K jaderné válce nikdy nedojde.O tom již američané vědí.Oni na to byli již upozorněni.To jejich harašení zbraněmi,nic v celku neznamená.Deep state má stáhnuté půlky,mele z posledního a tak vyvádí.Oni vědí,že před spravedlností již nikam neutečou,je jim zakázáno opustit planetu,Na to dojeli již v zimě r.2016,kdy mysleli,že zmiznou a ejhle,ono se jim to nepovedlo.Někdo z Vás možná slyšel o bitvě na Antarktidě.Děje se toho spousta věcí a nic není tak,jak se jeví.Mnozí z Vás možná tomu nevěří,ale vše spěje k dobrému konci a každý sám za sebe, sklidí to co zasadil. Vám všem přeji klidnou mysl a vše dobré....LM

  OdpovědětSmazat
 7. Bohužel neokomové USA stejně jako naši přicmrdové opomíjejí několik zásadních věcí. 1. Ve válce každý použije co má a může použít aby zvítězil. Vždy to tak bylo. Tím padá veškerá logika o omezené jaderné válce, možnosti použít jaderné zbraně malé ráže atd.
  2. Putin jasně řekl, že pokud nebude Rusko bude zničen celý svět. K čemu by jim byly ohledy. To opět znamená, že použijí veškerý svůj arzenál v případě napadení. Nebudou odpovídat malou ráží na malou ráži.
  3. Putin rovněž řekl, že nebudou mlátit hada klackem po ocase, ale po hlavě. To znamená, že prvotně poletí pozdravy v podobě jaderných bomb do USA. Evropa bude druhotný neopominutelný cíl.
  4. Představa, že se na někoho nedostane příděl radioaktivity a následného zpuštošení po moderní jaderné válce, jak předpokládají Švédové a Finové je velice najivní. Minimálně severní polokoule bude neobyvatelná po hodně dlouhou dobu nejen v důsledku redioaktivity.
  5. Co kdo jako takovou válkou chce vyhrát? Všechny současné prostředky budou zničené, zdroje energií a surovin potřebných k jakékoliv obnově budou nedostupné a veškeré lidské zdroje budou zničené. Co vítězi zbude bude nepoužitelné a hroutící se samovolně dále. Co tedy nenažranci a pitomci vlastně chtějí vyhrát? Ten pocit, že vyhráli? K čemu jim to bude, když budou zalezlí v krytech a odsouzení chípat pomalu. Bláhová naděje, že do USA nic nedoletí je neuvěřitelně hloupá. Myslíte, že se svou jadernou troškou nepřispěje Izrael, Pakistán, Indie, Británie, Francie, Severní Korea? I kdyby vše doletělo jen do Ruska a nic z Ruska bude postupně celá severní polokoule zamořená a neobyvatelná. Jen si vzpomeńte na Černobýl a Fukušimu. No a kolik je jaderných elektráren jen v Evropě a ty mohou zničit i konvenční zbraně a bez obsluhy budou expolodovat sami. Co zásah plynového terminálu plného kapalného plynu? To dá za atomovku také.
  6. Je vysoce pravděpodobné, že Rusko i Čína a možná i další mají již umělou inteligenci, která ve chvíli ztráty komunikace s vedením země převezme automaticky velení a bude pokračovat samostaně a nezadržitelně v nasazování všeho co jí bude k dispozici a bude řídit odpaly do poslední funkční jednotky a to právě na možné zdroje přežití nepřítele.
  7. V celé historii lidstva hromadění zbraní a příprava na válku vždy skončilo skutečnou válkou.

  OdpovědětSmazat
 8. Jo jenže v závodech usa vykrvácí a Rusové vyvinou zas nějakou skvělou zbraň s minimálními náklady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jako CCCP! - prej tajná zbraň! Vypařila tisíce Číňanů na Tamani! A zatím 30 obrněných transporérů a vojáčci s ákáčkama:))))

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.