Reklama

neděle 24. února 2019

Washingtonská orwellovština

Paul Craig Roberts
24. 2. 2019     paulcraigroberts
Daniel Ortega byl zvolen prezidentem Nicaraguy už dvakrát a zastává tuto funkci už od roku 1979. Neokonzervativní válečný zločinec John Bolton, kterého Trump pověřil praktickým vedením zahraniční politiky USA, prohlásil, že Washington se chystá prezidenta Nicaraguy svrhnout a nahradit jej americkou loutkou. A pak, řekl Bolton, bude lid Nicaraguy svobodný.


Čímž Bolton samozřejmě mínil, že v momentu, kdy se Nicaragua ocitne znovu pod americkým palcem, stane se svobodnou pro veškeré americké kořistnické zájmy. Ve washingtonské verzi orwellovského jazyka je svobodou míněno vazalství a demokracie se stává svým přímým protikladem. To je vedením, které bylo zemi vnuceno cizí mocností. ZDE

Ve stejném čase se váleční zločinci Bolton a E.Abrams pokoušejí propašovat americké zbraně osobě, kterou Trump jmenoval novým venezuelským prezidentem. A to s tím cílem, aby v zemi byla svržena demokracie a vlády se zde chopila americká loutka. Která následně předá venezuelské ropné bohatství (největší na celém světě), do rukou amerických ropných společností.

Američtí občané by měli být hrdi na to, jak jejich stát pečuje o svobodu a demokracii. Vždyť kdyby Washingtonu nebylo, lidé by se dnes už jen dohadovali, co to ta svoboda a demokracie kdysi vlastně byly.

Překlad: Lubomír Man

12 komentářů :

 1. Pan Roberts to dobře říká a i chápe, to jenom naši politici a námi placená televize a presttitutské kurvičky, neustále číhají u americké prdele a čekají co z ní vypadne. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jednodussi vyjmenovat koho v celym svete a v kosmu ,Usaci nechteji svrhnout vcetne sebe samych .
   Dnes se svrhava taky Trump ,zitra nekdo dalsi...
   Proto je pro Venezuelu a jeji lid zakaz prisny dodani potravin a leku ale dodavky zbrani vseho druhu v nekonecne stedrosti , potom to dospeje k zpracovani tak se snadneji budou zbidaceli ,masakrovat v obcanske valce...

   Smazat
 2. Proc do toho vseho plete usacek Orwella neni vubec jasne , asi pro upoutani pozornosti..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po precteni Orwellova Zvireciho statku a 1984 to mozna pochopite.

   Smazat
  2. Nečekejte, že 3:37 něco takového vůbec přečte. Tuším, že když, tak sedí u televize.

   Smazat
  3. Pochopim co ?

   Smazat
  4. Že se totalita vrací, že tu máme opět "novořeč", že máme denně "hodiny nenávisti", že na nás všude dohlíží Velký Bratr, že "válka je mír" a "lež je pravda".

   Smazat
 3. To je strašná banda u moci v usa už aby zkrachovali pak nebudou mít peníze na terorizování světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Než USA zkrachuje, bude ještě dlouho trvat. Vždyť je platíme nejen my, ale i všichni jejich "spojenci", tedy spíše vazalové nebo otroci. Než všechny vysaje, to je ještě docela na dlouho.

   Smazat
 4. Taky jste se včera tak zasmáli, když v 18:00 vysílala ČT vstup svého "reportéra" z Venezuely? Reportér se točil selfíčkem z mobilu, úzkej obrázek bez jakékoliv rozlišitelnosti aby nebylo nic vidět. Nejdřív si stěžoval, že je v tlačenici a pak se válel po zemi, bez obrazu, a křičel, že se střílí. Nic nebylo slyšet, nejspíš to natočili za studiem na dvorku. Za takovýhle lži a provokace by měl už někdo z ČT jít před soud za šíření poplašné zprávy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (10:55):
   Ten, koho mylně vydáváte za reportéra, je ve skutečnosti mediálním prostitutem - předvádějícím spin doctoring v celé jeho "kráse".
   Se sveřepou pravidelností to nejinak dělá i šámalová (z Číny) a další a další "hodnotoví" karasové všeho druhu a typu.

   Smazat
 5. John Bolton ať si dá na hlavu mokrý hadr a zjistí si, že tohle už tu bylo. Nebudu dohledávat, kdy to bylo, ALE...
  USA už jednou vyměnili Ortegu. Tenkrát za Violettu Chamórovou, alibovali hory, doly, pomoc, peníze a pak se na babu vykašlali. No, a nikaragujci při první možné příležitosti zase zvolili za prezidenta Ortegu.
  Jak vidíte, všechno už tu bylo....

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.