Reklama

pondělí 25. února 2019

WHO nazvala Ukrajinu ohniskem epidemie spalniček

25. 2. 2019     pravda
Výskyt spalniček se v Evropě v roce 2018 více než ztrojnásobil. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) bylo v roce 2017 v regionu registrováno 25,5 tisíce případů spalniček a v roce 2018 již 83 tisíc. Hlavním ohniskem epidemie se stala Ukrajina - v loňském roce tam bylo zaregistrováno 54 tisíc osob, které onemocněly, 16 lidí zemřelo.


Katrina Kretsingerová, hlavní expertka ústředí Světové zdravotnické organizace pro spalničky pokládá nedostatečné očkování za hlavní příčinu šíření nebezpečné nemoci. Její názor opublikoval časopis Americké asociace pro rozvoj vědy The Science.

Publikace připomíná, že po svržení Viktora Janukoviče "nebyla paralyzovaná vláda s to objednat očkovací látku proti spalničkám do konce roku 2015". Nedostatek vakcíny vedl k tomu, že v roce 2016 pouze 42% kojenců bylo očkováno a pouze 31% dostalo druhou injekci.

Kromě toho, i když se očkování přece jen provádí, může být neúčinné z důvodu nedodržení pravidel pro uchovávání vakcíny. Přípravek musí být skladován při určité teplotě a tato podmínka není na Ukrajině vždy dodržena, protože na klinikách jsou pozorovány poruchy v dodávkách elektřiny.

Dříve Pravda.Ru oznámila, že epidemie spalniček ohrožuje také Rusko a Kazachstán.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. Náš průmysl doveze 40 000 ukrajirských gastarbeitrů. "Iteligentní" matky odmítají očkování dětí...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud si dobře pamatuju, tak my všichni jsme si spalničkami, neštovicemi a příušnicemi prošli a nikdo v tom neviděl nějaký katastrofální problém.

   Smazat
  2. 12:12 Já jsem těmito nemocemi neprošel a proto se v 73 letech bojím. V.J.Horák

   Smazat
  3. 17:21, nebojte. Jednak není pravděpodobné, že to dostanete, a jednak to nemusí být tak strašné, jak se říká. Můj kolega před měsícem chytil plané neštovice od svého osmiletého syna, pak to chytila i jeho žena a její matka (69). Dnes jsou už všichni fit. A vy jste dozajista zdravý a silný jako dub, s nímž nějaké spalničky nepohnou, dokonce nemusíte brát ani nemocenskou :)

   Smazat
 2. Proc nepomoci udrenym vrazdami a znasilnenimi teroristum taky s biologickou valkou ??
  Bandera by jiste schvalil ..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Bandera = špína a infekce. Však to taky tak na Ukrajině vypadá.

   Smazat
  3. 16:48 ty hloupý tapetáři!

   Smazat
  4. Stepan Bandera je hrdina ukrajinského národa, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. Díky Banderovi si Ukrajinci konečně uvědomili svůj status prastarého dějinného národa a svoje práva na řízení svých věcí veřejných, práva na své území, jazyk, svébytnou kulturu a právo na její čistotu. Největší nebezpečí pro Ukrajince hrozí a vždy hrozilo od Ruska, které infiltrovalo tamní společenství už kdysi v dávné minulosti a rozkládá ho nejen zvně, ale i zevnitř.
   Dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
  5. 19:05 Tak pořád lepší než tvůj fotr, hovnere komoušovyči! Dobře si ho pamatuju, toho udavače v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se tolik hřál přízní velkejch rudejch soudruhů! Vím jak si se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a pak přikvačil odkudsi ten chrchlavej vandrák ve vytahaným svetru a ošuntělejch džínách s lahváčem v ruce a udělal tobě a podobnejm rudejm čůrákům pořádnej rejhanec přes plány! Atak se dneska snažíš do toho házet rudý vidle a zabránit aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace aby pohledal! Proto je nejvyšším zájmem této země zlikvidovat tě a tvou sortu čechomužyků, který tak děsně trápí bejt součástí civilizovanýho světa a cejtěj nutkání stůj co stůj zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých podlidí v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
  6. 17:28 Co kde jak "vypadá", rudoblbe? Proběhla tam na rozdíl od čecháčkostánu důsledná dekomunizace! Český loupeživý bachratý komunizmus vznikl a trvá jako vazalství vůči feudální Moskvě, bez ohledu na to, jaký satrapa ji zrovna ovládá a jako vlajkou zrovna mává. Ubozí, kolaborantští a neschopní Švejci a modroknížkoví Čecháčkové se potřebují schovat za sukně někoho silnějšího a přitom kulturně zaostalejšího - aby vůči němu neměli mindráky (jaký mají vůči Západu). Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou! Také stejně jako u těch Rusů dekomunizace v hlavách zatím u nich neproběhla! - https://zpravy.idnes.cz/bis-skolstvi-dejepis-skola-historie-d7t-/domaci.aspx?c=A181204_154054_domaci_brzy

   Smazat
  7. Klucí, 8:40 + 8:41, umíte velmi rychle psát. Ale ať děláte co můžete Boss vás nezachrání, páchnete až dodnes 27.2 - 3.3.

   Smazat
 3. No to je pěkný hnus že nenechávají děti očkovat v dnešní době taková nemoc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem do svých sedmi let prošel přez všechny tři dětské nemoci a jsem úplně fit. Všechny děti z naší rodiny prošly všemi chorobami, my dospělí jsme byli u nich a žádnou jsme nechytili. Imunita zafungovala. Nevím, kde je jaký problém. Že by bububu pro ty, kteří nechtějí konkrétní očkování a tím se snižují zisky farmafirem.

   Smazat
 4. Co čekat od banderovců?

  OdpovědětSmazat
 5. Tady ty nesmysly placeny Kremlem me uz fakt stvou. Ukrajina uz nejni co bejvala, po zasahu, nas, zapadnich demokratickych mocnosti, v cele s USA, se zivotni uroven zvysila o milion procent, lidi se maj jak nikdy predtim, a nemoci byly uplne vymyceny. Tahle zprava je jasnej fake news.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není, Kreml zjevně skrzevá neviňátka infikuje agresivními spalničkami nebohé Ukrajince, protože závidí jejich progres v demokratické svobodné společnosti.

   Smazat
  2. Kromě spalniček k nám z východu přišlo i TBC. Nevím, jak na tom byl SSSR ale po jeho rozpadu se proočkovanost nástupnických zemí proti západu rapidně zhoršila.

   Smazat
  3. TBC je mnohem vážnější než dětské nemoci, muselo se očkovat. Proti pravým neštovicím se "očkovalo" už v 18.století. Ne vždy to dopadlo dobře, ale snahy byly.

   Pokud jste očkovaný, hrozí menší riziko, ale nejste úplně imunní. To platí v případě, když je vaše imunita oslabená například AIDS nebo velmi špatnými životními podmínkami a kontaktem s nakaženými. V zemích SSSR po rozpadu a obzvlášť v Rusku se TBC šířilo především ve vězeních, kde byl výskyt katastrofální. Navzdory proočkovanosti. Tohle platilo hlavně pro 90.léta, dnes to je už výrazně lepší. Koncem 90.let byl v Rusku i na Ukrajině až dvojnásobný výskyt na obyvatele než v Západních zemích.

   Smazat
 6. Cekal nekdo neco jineho?Vzdycky se rikalo,ze chudoba jde ruku v ruce se svrabem a nestovicemi

  OdpovědětSmazat
 7. 16-48 Je dobře,i blbec má právo na svůj názor.---LM

  OdpovědětSmazat
 8. Spalničky v dospělém věku způsobují sterilitu.

  OdpovědětSmazat
 9. Raději zemřu na spalničky chycené v posteli od krásné slečny, než na infarkt chycený při televizní debatě od blbého politika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:10-myslíte, že libé podněty od slečny vydrží celou dobu nemoci? Já bych bral ten infarkt, je to rychlejší.

   Smazat
 10. Tak tedy nevím, ale "mejstrým" se mohl ještě před nedávnem přetrhnout psaním, že se spalničky šíří z Ruska a ejhle dnes se píše Ukrajina. To jsou mi změny..........ale Rusko Ukrajinu neanektovalo, snad jsme to ale nepřehlédla.
  Sims.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.