Reklama

pátek 15. února 2019

Zeman by jim nenadával

Jiří Jírovec
15. 2. 2019
Požehnána budiž země, kde novinářům nečouhá aktivismus jako sláma z bot. Vybavují se mi tři kanadská jména: Joe Schlesinger (1928), Brian Stewart (1942) a Peter Mansbridge (1948). Měli svoje politické názory, ale nedávali je okatě najevo. Politici si považovali za čest mluvit s nimi. Obrazně řečeno, stáli na ně frontu.Jan Werich kdysi prohlásil, že umělec nemá dělat to co od něj divák chce, ale dávát mu to nejlepší čeho je schopen. Zmínění novináři to dělali. Nabízeli poctivé kamínky, jimiž mohl každý doplnit svoji názorovou mozaiku. Pokrývali domácí i zahraniční události způsobem, jemuž mohl posluchač věřit. Všichni tři se stali ikonami CBC.

Nejstarší z nich, Joe Schlesinger, 11.2. 2019 zemřel. Narodil se ve Vídni, ale jeho rodina se přestěhovala do Bratislavy. Jeho rodiče zahynuli během války. Joe, jako jedno z Wintonových dětí, válku se svým bratrem přežil.

Po válce se vrátil do Československa, pracoval pro Associated Press, ale v roce 1950 emigroval za svým bratrem do Kanady. Byl jedním z těch novinářů, kteří ještě "byli u toho", byli tam, kde se něco dělo.

Česká media odchod toho československo-kanadského novinářského velikána nezaznamenala. Nu což, máme přece tucty vlastních novinářů. Kvantita někdy trumfne kvalitu.

33 komentářů :

 1. Politik se má v první řadě novináře BÁT! Co je to za hlídajícího psa "demokracie", pokud si spolu, při prvním kontaktu vymění telefonní čísla? Od toho jsou sekretariáty, mluvčí, asistenti a nestranná redakce!?

  Funguje to tak? Když posloucháte i A. Baviče, včetně ostatních: „Redaktor mi psal sms na dovolenou, na chalupu?", do prdele, co k tomu dodat ...

  Zdraví HUAWEI®

  Ps. A teď si přečtu Váš článek, pálí mi to jako těm o kterých jsem psal.

  OdpovědětSmazat
 2. něco trochu mimo téma - a nebo důvod invace vopic - pokus o záchranu genofondu na úkor evropanů: http://svobodnenoviny.eu/genetika-muslimu/

  OdpovědětSmazat
 3. Politik se nemusí a nemá bát nikoho pokud je čestný a hájí zájmy těch , kteří si ho ve volbách zvolili . Pokud se někoho bojí a je vydíratelný tak nemá v politice co dělat !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak tohle tesat do kamene. Bohužel, neznám politika, který by tomuto jednoduchému požadavku vyhovoval.

   Smazat
  2. Anonymní 15. února 2019 8:01

   Musí se bát! Dle Vašeho názoru, tu tudíž máme samé "čestné" politiky, kterým je "čestný" novinář, bohužel pouhým poskokem viz. USA za JFK!

   Šéfredaktor Ben Bradlee z deníku The Washington Post vyhlásil vládě bezprecedentní válku o zveřejnění tajné vládní zprávy Pentagonu, tajně nazývána Pentagon Papers o angažovanosti americké vlády během války ve Vietnamu. Snaha o ututlání skutečností trvající čtyři prezidentská období!

   Včetně období vlády "milého gaunera a lháře", Johna Fitzgeralda Kennedyho, tohoto politika takto podobně označil, právě Ben Bradlee: „On JFK nás všechny novináře nechal chodit po Bílém domě, zval nás na všechny recepce s nabídkovými stoly a my mu zobali z ruky, došlo to až tak daleko, že jsme mu volali, co zveřejníme a jestli nám to schvaluje, to se nemělo vůdec stát, udělal z nás stádo užitečných idiotů až do samého konce?!". A za "zády" novinářů, kul špinavé pikle, tajil průsery ve Vietnamské válce i v soukromém životě a odnesl to za něj bývalý prezident Richard Nixon. Za jeho vlády vše prasklo! A Kennedy se stal kultovním polobohem?!

   HUAWEI®

   Smazat
 4. Dobrý den.
  Dostávám různé newslletery a v noci mi přišel jeden obzvláště zajimavý
  http://karolinaloskotova.blog.cz/1902/vliv-medii-na-rozvoj-psychopatickych-rysu-spolecnosti-cilem-utoku-je-kazdy-z-nas
  a pokud byste měli zájem o autorku, ruskou psycholožku Irinu Medvědev,pak najdete ve slovenském překladu na
  https://www.biosferaklub.info/preco-je-vsade-okolo-tak-vela-psychopatov/
  Z článků zjistíte, že v tom marasmu nejsme vůbec sami, myslím tím jako republika. I velká RF má stejné problémy.
  Články se týkají i médií, takže možná nejsem "mimo mísu".
  Hezký den přeji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omluvte, prosím, chybku, newsletter se píše s dvě "t", nikoliv s dvěma "l".Díky moc.

   Smazat
 5. https://cz.sputniknews.com/svet/201902149206089-jerevan-praha-skoleni-revoluce-aktiviste-sssr-novinari/

  OdpovědětSmazat
 6. https://cz.sputniknews.com/svet/201902149209091-margarita-simonanova-praha-organizace-usa-vezeni-revolucionari/

  OdpovědětSmazat
 7. Zeman zase překvapil ve včerejší besedě na Barrandově, když se prohlásil za pravicového politika. A pak udělal přednášku o levicových revolucionářích, že jsou masovými vrahy, také Maduro, Che, Castro.... . Ano, revoluce mívá své oběti a jistě i nevinné. Ale jakými masovými vrahy jsou pak ti kontrarevolucionáři, kteří pomocí raket a bombardérů rozsévají smrt statisíců či dokonce milionů nevinných civilistů, včetně dětí- bez uzardění. Našel by se třeba mezi americkými prezidenty některý, který by nenesl pečeť obrmasového vraha? I ten nejlepší USA prezident F.D. Roosevelt by se takové nálepky nemohl zbavit, neb ani smažení statisíců Japonců napalmem nebylo nic jiného než masovou supervraždou. A v Koreji, Vietnamu, v Panamě i na Grenadě a dalších desítkách válek vedených USA v Evropě, Africe a Asii... a nyní co asi by byl Trump, kdyby spustil 3. světovou, jak se chystají militaristé v hexagonu? To by byla masová vražda, to by bylo pro diktaturu kapitálu pošušňáníčko! Hitler byl vlastně troškař, když se to poměřuje realitou bez protekce! Kdopak tlačí Zemana na krajní pravici, od těch "masových vrahů" typu Madura k masovým vrahům třeba typu Trumana.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stále nesmíme zapomínat na to, že jsme zvolili jednohookého krále mezi slepými. No i ten už přestává vidět na to zdravé oko a začíná se plácat ode zdi ke zdi. Nevím, kde by jsme byli nyní, kdyby nám vládl myslivecký nedouk. Musíme vydržet do konce volebního období a zamyslet se komu dát příště hlas. Dostanu otázku: A koho by si navrhnul ty? Já Konečnou, Bubeníčka, Soukupa, když je tak chytrej...M.R.

   Smazat
  2. Prezident Zeman se pouští na klouzající led, utrhl se z řetězu. Začíná rozumět všemu, také skončí jako V.Havel. Nikdo ho nebude mít rád. Chce to!!!!

   Smazat
  3. Už mu nehrozí že by se postavil s pilníkem k ponku, tak se stal pravičákem. Normální vývoj podle pravidel chování primátů v tlupě. O nějakých ideálech které by měl ctít, si v jeho postavení, a s ohledem k nízkosti společenské úrovně k níž je poměřován, můžeme nechat zdát.
   Snad se jen snaží distacovat od "neomarxistů", kteří jsou dle současného orwellovského konsenzu prý levicoví.

   Smazat
  4. Myslím si že je to všecko logický! Zakomplexovaný, mstivý, žvanivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, absolvent dívčí střední školy, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, která si ho hovniválsky dokutálela na hrad, jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea bude toho vyžírku vyhazovat stejná nepoučitelná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky a chystá se mu postavit oslavnou pyramidu. (Z kotovic). I Havel byl jedním z “kontrolované” opozice, vytvářené soudruhy celá 60. až 80. léta. Aby zapůsobili moskevští režiséři věrohodně, měli někteří disidenti fešácký kriminál, zatímco ti opravdoví antikomunisti byli persekuováni. Západ Bohužel tento nastrčemý disent přijal jako opravdový. Pokud by v ČR zvítězila doopravdy kontrarevoluce, nebyl by dnes u moci ani Zeman ani Bureš! Ale v ČSSR se nemohl stát prezident někdo, kdo nebyl pod kontrolou a kdo by začal provádět skutečnou antikomunistickou deratizaci. Vždyt’ by ho možná ještě ten den, a to všemi prostředky, odstavili! Díky množství kolaborantů, co drželi rudé fangle, aby je pak za pár měsíců měnili, stejně jako prezentované názory… bylo to divadlo, stejně jako 17.listopad, jen mnozí herci a stafáž byli oklamáni, stejně jako diváci. Další pokračování dějství bylo např., jak Kocáb zařídil odsun sovětské armády. Má asi zázračné schopnosti. Stotisícová okupační armáda se celá, včetně nejvyššího velení v Moskvě, z Kocábova vystoupení vyděsila… To je asi stejně uvěřitelné, jakože soudruh Zeman svým opileckým projevem zařídil, že do Česka neproudí tolik migrantů, jako do západní Evropy… a dokud budou blbci ve své většině věřit mediálním a politickým báchorkám, a to pořád těch samých rudých xindlů, tak se tu nic nezmění…

   Smazat
  5. To 9.06
   A ty jsi kdo,soudruhu ?

   Smazat
  6. Určitě v tom našem státě smutku, naštvanosti, srabu a bídy bych na prezidenta navrhl nějakého poctivého srandistu. Jen kde je hledat, když se podíváte do dílen soudobých komedií, tak to je falešná cesta. Čím to je, že dnešní doba nedovede vymyslet nějaký dobrý politický vtip - vtipy za stovku - jen otřepané zboží. Jak je možné, že nám zamrzl úsměv, že dnes nevychází nikde slušný i třeba kreslený vtip, o humoristických časopisech ani nemluvě. Měli jsme přece výborné vtipy na doktory, policajty, politiky, byrokraty, prezidenty - za socíku a co máme dnes. Ani fóry na blondýnky už nestvoříme. Proč jsme přechodem ze socíku do kapitalismu tak zaprcatěli? Pan Soukup se snaží, jistě je to dnes to nejlepší s panem Kuberou, ale to je stále moc a moc málo, aby národ se nemračil, nešklebil, ba často i nezvracel.

   Smazat
  7. 13:26 Je fakt, že Tubera už svým asketickým zjevem přitahuje poválečné proletáře ze Sudet spolehlivěji, než tuční socani. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme i na Teplicku zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply

   Smazat
 8. Jasne.Mame prece Jandu a Kund(r)u.To jsou ti pravi demokrati.

  OdpovědětSmazat
 9. Novináři už vymírají.Zbydou jen propagandisté a aktivisté

  OdpovědětSmazat
 10. Anonymní15. února 2019 12:26
  Stále nesmíme zapomínat na to, že jsme zvolili jednohookého krále mezi slepými. No i ten už přestává vidět na to zdravé oko a začíná se plácat ode zdi ke zdi. Nevím, kde by jsme byli nyní, kdyby nám vládl myslivecký nedouk. Musíme vydržet do konce volebního období a zamyslet se komu dát příště hlas. Dostanu otázku: A koho by si navrhnul ty? Já Konečnou, Bubeníčka, Soukupa, když je tak chytrej...M.R.
  -----------------------------------------------------------
  Já bych tam rád viděl Elišku Cooledge, to by byla prezidentka!!! Bohužel, má svůj věk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. škoda, že Vitásková na to nemá koule
   Koloděj

   Smazat
 11. Tak nám to pan prezident pěkně vysvětlil. Ať jde k šípku! Kéž by dokázal to, co Fidel Castro. Kubánští lékaři patří k nejlepším na světě a svobodná Kuba - uznávaná v celé Latinské Americe - žije i přes nekonečnou hospodářskou blokádu USA a zradu států RVHP. A jak skončil jeho vychválený Olaf Palme? To zapomněl dodat. Ale aspoň je teď jasné, proč mu vyhovuje beztvará ČSSD pod vedením Hamáčka, Pocheho /alias Petříčka/ a celé pražské organizace. Zimolové a Foldynové jenom obtěžují. Bylo smutné pozorovat tohoto žlučovitého starce, který rychle zapomněl, že ho volili i ti, kdož nosí tričko s Che Quevarou. Dva takové znám.

  OdpovědětSmazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosto, tobě kliká myš v levém frontálním laloku.

   Smazat
 13. Vnimaňje, vnimaňje a už je tady zas! Kdo jste to četl, dole se podepište!

  OdpovědětSmazat
 14. John Swinton, bývalý šéf personálu novin New York Times:


  „ V současné době neexistuje taková věc, jako je nezávislý tisk. Víte to stejně dobře, jako já. Není mezi vámi ani jeden novinář, který by se odvážil upřímně vyjádřit svůj vlastní názor. Víte předem, že kdyby to udělal, nikdy by se to neobjevilo v tisku. Jsem týdně placen za to, že své upřímné mínění nezveřejňuji v novinách, pro něž pracuji. Vy ostatní jste placeni za stejnou věc, a kdo z vás by byl tak pošetilý, aby napsal svůj upřímný názor, brzy by se ocitl na ulici a hledal by si jiné zaměstnání. Kdybych dovolil, aby se v jednom čísle mých novin objevil můj poctivý názor, do dvaceti čtyř hodin bych přišel o místo.
  Prací žurnalistů je zabíjet pravdu; bezostyšně lhát; překrucovat pravdu; hanobit; plazit se u nohou mamonu a prodávat svou vlast a rasu za svůj denní chléb. Vy i já víme, že věřit v nezávislost tisku je bláznovství. Jsme nástroji a vazalové bohatých mužů za scénou. Jsme skákající tajtrlíci, oni tahají za drátky a my tancujeme. Naše talenty, naše možnosti a celé naše životy jsou vlastnictvím těchto mužů. Jsme intelektuální prostituti.“

  Projev v rámci přípitku v New York Press Clab

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprav si to, anonymní „Unknowne“, ať to nemusím dělat za tebe.

   P. Radosta

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vnimaňje, vnimaňje! Napište zde, kdo to četl! nestyďte se!

   Smazat
 16. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 15. února 3:14.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 17. Náš Miloš by měl ŘÁDNÉ pojmenování pro zrádce a běžence Schlesingera!

  To je zase blábol – co se to stalo se soudruhem a soukmenovcem Jírovcem? Kousla ho snad tarantule?!

  Každopádně: Josef Schlesinger byl ZARYTÝ sionista, zrádný emigrant, ekonomický běženec, slouha kapitalismu a demokracie.
  Pro takové prodejné „peroutky“ má náš národní Vůdce Miloš ŘÁDNÁ pojmenování (novinářská žumpa, hyeny atd. apod.).
  Pokud tedy tyto novinářské hyeny ze žumpy dorostou do takové velikosti, aby si jich náš národní Vůdce Miloš vůbec mohl povšimnout, že.

  O „vroucném“ vztahu sionisty Schlesingera k našemu národu svědčí mj. i HRŮZNÁ nahrávka tzv. Rádia Praha, kde zrádný emigrant a ekonomický běženec mluví – ANGLICKY.
  Ano, místo naší libozvučné mateřštiny, rodného jazyka Kl. Gottwalda, J. Fučíka, M. Zemana a V. Klausů sionista Schlesinger mluví ODPORNOU řečí našich dědičných nepřátel … HNUS !!!


  Prostě - takové jsou konce naší vstřícnosti vůči podobným živlům: Místo integrace do naší většinové společnosti se od nás odtahují, pěstují si kamarátšofty mezi sebou, kňučí po tzv. lidských právech (rozuměj: po „právu“ menšin žvanit nám většině do plánu na humánní likvidaci menšin).
  A jakmile se jim to hodí, tak zrádně emigrují.
  A v emigraci – jak také jinak - slouží zájmům neomarxistických vrahů z Wall Streetu a Bilderbergu.

  Čili: Dobře jsme udělali, když jsme německojazyčné sionisty zařadili do humánního odsunu, k německým fašistům.
  Špatně jsme udělali, když jsme ty sionisty, kteří trošičku lámali naši mateřštinu, do odsunu nezařadili – za naši dobrotu se nám odvděčili podlou zradou (viz Slánský a spol. – sionista vedle sionisty, pěkně jeden za druhým na naší hezké české šibenici).

  Ano, náš národní Vůdce Miloš by Schlesingerovi nenadával: Prostě a jednoduše by ho nazval pravými levicovými výrazy, které raději ani nenaznačím, abych nebyl obviněn z vulgárnosti.
  Neboť „Co je dovoleno nejhoršímu ze všech horšolidí, není dovoleno obyčejným horšolidem!“ (J. Soukup)
  Takže tak, drahý s.s.Jírovče: Vzpamatuj se ze svého záchvatu, a příště vyploď PODSTATNĚ lepší text. Děkuji Ti předem.

  „S Židy, kteří se přihlásili k německé národnosti, se musí jednat jako s Němci. Bojovat proti antisemitismu neznamená připustit likvidaci národního a slovanského charakteru republiky!“ (s.s.Václav Kopecký, 1944)


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.