Reklama

pondělí 25. února 2019

"Zoufale hledají důvod pro válku": co stojí za pokusy venezuelské opozice k dodání humanitární pomoci do země


Sergej Gusarov
25. 2. 2019     russian
Na hranicích Venezuely s Kolumbií a Brazílií došlo ke střetům. Podle některých údajů bylo více než 300 osob zraněno, jsou informace o čtyřech úmrtích. Důvodem konfrontace se stal pokus venezuelské opozice k dodání humanitární pomoci, na jejíž přípravě se podílely USA. Několik vozů s nákladem bylo spáleno. Zákonné orgány země uvedly, že neexistují žádné důvody pro dodání tohoto nákladu, a zablokovaly dopravní hraniční přechody. Washington zdůraznil, že "přijme opatření proti těm, kteří se staví proti obnově demokracie". 


Experti se domnívají, že situace na hranicích Venezuely je pouze záminkou k odůvodnění zásahu. "Cožpak si někdo opravdu myslí, že Donald Trump, Mike Pompeo, John Bolton a Elliot Abrams se alespoň trochu znepokojují o život venezuelského lidu? Jsou to grázlové v oblecích, jejichž pohledy jsou blíže k Al Caponemu než k Thomasu Jeffersonovi"...

Opozice ve Venezuele se pokoušela přivézt do země humanitární pomoc, jejíž přípravy a odeslání se aktivně účastnily USA. Legitimní orgány Bolívarské republiky odmítly tuto zásilku přijmout.

Události na hranici Venezuely vedly ke konfliktu mezi přívrženci samozvaného prezidenta Juana Guaidá a ozbrojenými silami země.

K nejtvrdším střetům došlo na hranicích Venezuely v blízkosti kolumbijského města Cucuta, které se stalo místem shromažďování humanitární pomoci. V předvečer opozicí plánované přepravy nákladu do Venezuely uzavřely orgány v Caracasu tři mosty, vedoucí do Kolumbie.

Podle oficiálních údajů ministerstva zahraničí Kolumbie bylo téměř 300 lidí zraněno ve střetu mezi dobrovolníky, kteří pomáhali při předávání humanitární pomoci, a venezuelskými orgány činnými v trestním řízení.

"Ve střetech bylo k tomuto okamžiku zraněno 285 osob, především kvůli slznému plynu a použití neletálních zbraní. 37 osob bylo hospitalizováno", řekl kolumbijský ministr zahraničí Carlos Holmes Trujillo. Jeho slova uvádí agentura TASS.

Trujillo upřesnil, že mezi oběťmi je 255 Venezuelců a 30 Kolumbijců.

Během pokusu o dodávku humanitární pomoci z Kolumbie do Venezuely bylo několik nákladních aut spáleno - podle různých zdrojů dvě až čtyři vozidla. Zbývající nákladní automobily kolumbijské úřady stáhly.

Podle informací Organizace amerických států bylo dalších 50 osob zraněno na hranicích Venezuely a Brazílie. Aktivisté za lidská práva informují o čtyřech zabitých ve srážkách 23. února.

Oficiální pozice zákonných orgánů Caracasu uvádí, že podle ustanovení mezinárodního humanitárního práva je humanitární pomoc poskytována v případě přírodních katastrof, ozbrojených konfliktů a války.

Venezuelský viceprezident Delsee Rodriguez uvedl, že tvrzení o humanitární krizi mají ospravedlnit vtržení do Bolívarské republiky, ale lid to nedovolí.

Kolumbijské úřady prohlásily, že jednaly mírumilovně, ale střetly se s odporem venezuelských úřadů.

"Kolumbie a mezinárodní společenství jednaly mírumilovně, ale reakcí na to bylo násilí režimu Madura", řekl kolumbijský ministr zahraničí Olmes Trujillo.

Dříve bylo v Caracasu opakovaně uvedeno, že pod záminkou přivezení humanitární pomoci plánují USA vojenskou invazi do Venezuely.

Spojené státy nemají skutečně zájem o dobré životní podmínky venezuelských občanů, řekl RT profesor Univerzity Guglielma Marconi v Itálii, bývalý britský diplomat William Mallinson. Podle něj je krize v samotné Bolívarské republice způsobena bezprostředně sankcemi a embargy Spojených států.

"Cožpak si někdo opravdu myslí, že Donald Trump, Mike Pompeo, John Bolton a Elliot Abrams se alespoň trochu znepokojují o život venezuelského lidu? Jsou to grázlové v oblecích, jejichž pohledy jsou blíže k Al Caponemu než k Thomasu Jeffersonovi", řekl expert v rozhovoru s RT.

Důrazně vyzýváme to ukončit

23. února legitimní vůdce Venezuely Nicolas Maduro zrušil diplomatické vztahy s Kolumbií a dal pracovníkům diplomatické mise této země 24 hodin, aby opustili území Bolívarské republiky. Všimněme si, že v případě přerušení diplomatických vztahů s Washingtonem poskytl Caracas americkým diplomatům delší čas na opuštění země - 72 hodin.

Zástupce opozice Juan Guaidó řekl, že pro vyřešení situace ve Venezuele je třeba "vést v patrnosti všechny možnosti".

"Dnešní okolnosti mě nutí přijmout rozhodnutí oficiálně vyzvat mezinárodní společenství, aby vedlo v patrnosti všechny možnosti k zajištění svobody vlasti, která bojuje a bude nadále bojovat. Naděje se nezrodila proto, aby zahynula", napsal Guaidó na svém Twitteru.

Poznamenejme, že, jak uvedli zástupci Červeného kříže, na hranici Kolumbie s Venezuelou byly zpozorovány falešné znaky organizace.

"Naléhavě žádáme, aby s tím bylo skoncováno. Je možné, že (lidé, kteří používají emblémy organizace - RT) mají dobré úmysly, ohrožují však naši neutralitu, nestrannost a nezávislost", uvedl Červený kříž na svém Twitteru.

Současná situace se podobá pokusu o vytvoření záminky pro zásah, řekl geopolitický expert a novinář John White v rozhovoru s RT.

"Červený kříž a všechny ostatní humanitární organizace odmítají s tím mít cokoli společného, protože vědí, že to je "trojský kůň", který je určen k rozdmíchávání právě takových situací, které jsme viděli na hranici", řekl expert v rozhovoru pro RT.

Záminka pro válku

Venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreaza obvinil USA z hledání záminky pro válku. Diplomat nazval hlavu ministerstva zahraničí USA "odborníkem CIA na operace pod vylhanou vlajkou" a obvinil agenty USA z podpálení nákladních automobilů s humanitární pomocí.

"Pompeo a jeho nájemní vrazi zoufale hledají záminku pro válku". Dnešní operace byla zmařena. Pokud chcete najít ty, kteří spálili nákladní automobil s falešnou humanitární pomocí, hledejte je mezi svými pracovníky", napsal Arreaz na Twitteru.

Dříve Pompeo hovořil o postoji USA k současným událostem ve Venezuele.

Ministr zahraničí USA pohrozil, že Washington může "podniknout kroky" vůči Venezuele.

"USA odsuzují útoky na civilisty ve Venezuele, které provedli Madurovi hrdlořezi. Tyto útoky vedly k úmrtím a zraněním", napsal Pompeo na Twitteru. Podle jeho vyjádření USA "přijmou opatření proti těm, kteří se staví proti obnově demokracie".

Předtím poradce pro národní bezpečnost v Bílém domě John Bolton pohrozil Venezuele novými sankcemi, pokud se postoj úřadů k přijetí humanitární pomoci nezmění.

"Venezuelská armáda má na výběr: přijmout demokracii, chránit občany a umožnit vstup humanitární pomoci nebo čelit dalším sankcím a ještě větší izolaci", řekl Bolton.

Jak uvedla hlava The International Action Center Sarah Floundersová v rozhovoru s RT, situace ve Venezuele nemá nic společného s poskytnutím humanitární pomoci.

"Žádná válka s účastí USA nebyla vedena s humanitárními cíli. Již nyní můžeme s jistotou říci, že jejich působení vyvolá v Latinské Americe skutečnou bouři. Zničení venezuelské ekonomiky je zločin, kterého se USA nyní dopouštějí. A právě opozice vyvolává krizi na hranicích a požaduje, aby se do země dostaly nákladní automobily s humanitární pomocí. Jedná se o nejbohatší lidi Venezuely, kteří by, pokud by chtěli, mohli zabezpečit i další své krajany vším potřebným. Místo toho se chtějí zbavit zvolené vlády pod naprosto vykonstruovanou záminkou", uzavřela expertka.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

28 komentářů :

 1. Problém Ušáků je ten, že jsou už příliš profláklí jak falešná pětka a jejich humanismu a dobrým úmyslům už nikdo nevěří. To je zasloužený trest lhářům a podvodníkům, protože i kdyby z ničeho nic chtěli mluvit pravdu už jim nikdo stejně neuvěří a tudíž jdou do kopru. Nezávidím jim to jak dopadají a až se začnou mydlit v USA to bude teprve veselo. Jak se říká kdo s čím zachází, tím taky schází. Takže uvidíme. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle mezinárodního práva by USA mohly proti Venezuele použít ozbrojenou sílu jen za dvou podmínek: rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN, nebo z důvodu sebeobrany. Protože nemohou splnit ani jednu z těchto podmínek, použití síly by se rovnalo agresi. Porušováním mezinárodního práva je již nynější vměšování do vnitřních záležitostí Venezuele.Ale s tím si USA nikdy nedělaly starosti, ani sankce proti nim si nikdo neodváží navrhnout, ty lze uvalovat jen na kohokoli jiného.

   Smazat
  2. Nechtějí nic víc než válku a ty jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity.

   A USA se o to aspoň snaží ... Navíc dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
  3. Včera v poledních zprávách ukazovali ty mírumilovné protestující, jak metají praky kameny na Venezuelské vojáky, ve zprávách v 17 hod. už tam tento záběr nebyl. Njn, napoprvé si toho nevhodného šotu nevšimli.

   Smazat
  4. Humanitární pomoc z USA pro Venezuelu - humanitární pomoc USA pro Venezuelu obsahuje hřebíky a drátěné ploty, ukázal v Radě bezpečnosti OSN fotografie venezuelský ministr zahraničí… Dále bylo zdokumentováno prošlé potraviny, najíždění do lidí terénními auty opozice, zapálení kamionů opozicí a střelba opozice do lidí. Účel ? Vyvolat další hnusnou atmosféru proti Madurovi a Venezuele, zatímco ve Venezuele není žádná humanitární krize ! Dokonce i v ČT si uvědomují své lži !

   Smazat
 2. https://grayzoneproject.com/2019/02/24/burning-aid-colombia-venezuela-bridge/

  https://www.youtube.com/watch?v=qlX3yfXNX_g
  https://www.youtube.com/watch?v=mbXqGiNlWWw

  OdpovědětSmazat
 3. https://www.youtube.com/watch?v=O_yHo9efvO8
  https://www.youtube.com/watch?v=bh4DjOUsShQ
  https://www.youtube.com/watch?v=vI8_JoGzwjk
  https://www.youtube.com/watch?v=-LT_O7tI3DY

  OdpovědětSmazat
 4. Těch zraněných je asi o něco méně než po zákrocích policie o víkendech v Paříži. Že hošani neprotestují proti těmto zásahům, neuvalují sankce, nevolají po odsouzení Macrona ....

  OdpovědětSmazat
 5. Toho radostného debila miluju!
  Je to jedinečný důkaz toho, že homo sapiens sapiens byl stvořen bohy z genomu opic a prasat. Dominuje vychcanost na úkor racionality a emocionální zrůdnost na úkor soucitu a empatie. Všichni vpřed radostně za radostným debilem ke světlým včerejškům!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radosta je redakcí soustavně mazán. Přesto se svými bláboly nedá pokoj a recidivuje a recidivuje.

   Smazat
 6. Je to divné,napřed vnucují humaniární pomoc a když jí nechtějí, tak vyhrožují sankcemi. Já bych je nechal na pokoji,budí to dojem, že sankce mají vytvořit problémy v zemi, aby byl důvod k zásahu a humanitární pomoci. Divneh svět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No ale o tom je sku,vená Americká demokracia!Dám ti na silu humanitárnu pomoc a keď odmietneš tak ťa napadnem!

   Smazat
 7. Aspoň je v článku ukázáno jaká je pravá tvář „demokratů" z usa.

  OdpovědětSmazat
 8. Je potřeba z humanitátních důvodů a také proto, že ve Venezuele se bojuje o Prahu, aby vrchní velitel českých voj. sborů nařídil útok na Venezuelu. Dva výkonné přepravní stroje(dodané ze Španělska přepraví naši celou armádu do Venezuely. Z důvodu nedostatečné kapacity letadel generálové a ostatní vyšší důstojníci zůstanou doma.
  V.V.

  OdpovědětSmazat
 9. Pořád Venezuela. Nikdo ale nepíše o statisících mrtvých hladem v Jemenu,hlavně dětí, poměrech v Eritreji nebo Zimbabce, feudálním režimu v S.Arábii. Protože to je mimo zájem USA

  OdpovědětSmazat
 10. Sledujte jak opozice hází Molotův koktejl na dodávku s americkou pomocí na venezuelské hranici:

  http://svobodnenoviny.eu/sledujte-jak-opozice-hazi-molotuv-koktejl-na-dodavku-s-americkou-pomoci-na-venezuelske-hranici-video/

  OdpovědětSmazat
 11. To by mě zajímalo, jak se mírumilovně dopravuje humanitární pomoc do cizí země, která ji nechce. Takový akt vůbec nesmrdí porušením suverenity onoho státu. Při tvůrčí invenci našich US kámošů, je udivující, že Venezuele nenabízí trojského koně jako základ nějakého chovu.

  OdpovědětSmazat
 12. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 25. února 19:30.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 13. HALÓ, s.s.redaktoři Nové Republiky, probuďte se: Dnes je výročí Vítězného února!!

  Ano, dnes slavíme 71. výročí Vítězného února, čili dokončení naší národně-socialistické revoluce.
  My všichni komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti slavíme radostně a s námi celý pokrokový svět: Slavíme RADOSTNĚ, protože kapitalismus a demokracie v naší vlasti má již na kahánku - díky naší příslovečné statečnosti a moudrosti, s níž si volíme do svého čela komunisty a národní socialisty.

  Jenže naše milovaná Nová Republika DO TÉTO CHVÍLE nepublikovala ANI JEDEN JEDINÝ článek o tomto světodějném výročí …
  Co se to s vámi děje, drazí soudruzi a soukmenovci redaktoři?!
  Zapomněli jste snad na dnešní den?
  Zapomněli jste na své dlouholeté členství ve Straně, na svou plodnou a iniciativní, neustále trvající spolupráci s StB/KGB/FSB ?!
  Zapomněli jste na družbu se sovětskými důstojníky a komisaři, na ty krásné večery v kasárnách Střední skupiny Sovětské armády, kdy vodka tekla proudem a pivo řekou?!
  Zapomněli jste snad na CELOU tu krásnou dobu, kdy MY jsme byli lepšolidi, kdy jsme určovali, kdo půjde či nepůjde studovat, kdo vyjede či nevyjede do kapitalistické ciziny?!?!

  Nezapomněli jste, jistě ne!
  Neboť na něco TAK KRÁSNÉHO přece nelze zapomenout ani na smrtelné posteli!!!

  Proto prosím: URYCHLENĚ napište a publikujte redakční článek o Vítězném únoru, o CELÉ té krásné době, která se dnes již konečně navrací.
  Děkuji vám předem, jménem všeho našeho horšolidu.

  Komunismus-putinismus-siťinpchingismus – budoucnost lidstva!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezapomínej že národní Vůdce Myloš označil tento den za "Prohraný Únor"! A páč zdejčí čechomužyci doslova visí na tlamě každému satrapovi tohoto kremlovora - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   tak si netroufají ze strachu o tomto dni ani špitnout!

   Smazat
  2. 08:14 Upřímnou soustrast. S touhle diagnozou musí být život očistec.

   Smazat
  3. 9:17 A což teprv ten tvůj pajdavej vožranfýra z lumpenhradu s jeho frustrátskou diagnozou F73 ! - http://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/03/29138285_10213606744234443_591888602_n.jpg

   Smazat
  4. 14:18 No, vždyť povídám, očistec. Figurant u atomového výbuchu, k tomuhle postižení jsi přece nemohl přijít přirozenou cestou. Nebos měl místo plodové vody lák od okurek. Každopádně opět upřímnou soustrast.

   Smazat
  5. 17:39 Tak pořád lepší než tvůj fotr, hovnere komoušovyči! Dobře si ho pamatuju, toho udavače v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch východoněmeckejch mokasínách, co se tolik hřál přízní velkejch rudejch soudruhů! Vím jak si se taky těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a pak přikvačil odkudsi ten chrchlavej vandrák ve vytahaným svetru a ošuntělejch džínách s lahváčem v ruce a udělal tobě a podobnejm rudejm čůrákům pořádnej rejhanec přes plány! Atak se dneska snažíš do toho házet rudý vidle a zabránit aby i u nás proběhla důsledná dekomunizace aby pohledal! Proto je nejvyšším zájmem této země zlikvidovat tě a tvou sortu čechomužyků, který tak děsně trápí bejt součástí civilizovanýho světa a cejtěj nutkání stůj co stůj zapadnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých podlidí v pochcaných teplákách!:-))) - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 14. 26. února2019 16:34 Tento až neuvěřitelný výplod velmi patologicky chorého mozku, zřejmě žijícího v pindostánu, alias v tzv. "ussa" (kde také jinde, že?!) by nenapsal ani ten čalouník z Braunau am Inn, jinak též odporně hnusně zvaný A.H. neblahé paměti! Co ty jsi parchante za odpornou zrůdu v lidské podobě?!? Ale v pindostánu zastupuješ vlastně odhadem tak 90% populace tohoto státního paskvilu, včetně načálstva, takže není divu!!

  OdpovědětSmazat
 15. "Eskalace nátlaku a akcí vlády Spojených států připravující se na vojenské dobrodružství maskované humanitární akcí" vytváří nejen reálnou hrozbu venezuelskému lidu, ale znamená skutečné nebezpečí pro mír ve světě.
  Washington by neměl podceňovat cenu za agresi proti Venezuele. Možnost ničivé regionalizace ozbrojeného konfliktu by mohl zasáhnout naše národy a všechny sociální, ekonomické a politické oblasti.
  Čelíme typické hrozbě imperialistické agrese - ať se maskuje jakkoli - jejímž základním cílem je přivlastnění si největších potvrzených zásob ropy na planetě Spojenými státy. Znovu je zjevné washingtonské pohrdání desítkami tisíc civilních obětí, které by mohl vyvolat náhlý požár, jako je ten, který je na obzoru.
  Nejednalo by se jen o útok na Bolívarovskou revoluci. V logice jestřábů, kteří kontrolují politiku Trumpovy administrativy vůči Latinské Americe, je akce považována za závěrečný útok proti levici a pokrokovým silám v celém světě. Dnes je to Venezuela, zítra to bude Nikaragua, Bolívie nebo Kuba.
  Obrana Bolívarovské revoluce se tedy stává prvním zákopem v boji za suverenitu Amerik, za ideál sociální spravedlnosti, za mír s důstojností a jednotu celého světa.
  V této chvíli znovu zdůrazňujeme tezi naší vlády, když připomíná, že "suverenita a důstojnost Latinské Ameriky a Karibiku a národů Jihu se rozhodují dnes ve Venezuele. Rozhoduje se i o přežití norem mezinárodního práva a Charty OSN. Rozhoduje se také, zda legitimita vlády vychází z vůle svobodně a suverénně vyjádřené jeho lidem, nebo na základně uznání zahraničních mocností."
  Vyzýváme ke společnému postupu, abychom ukázali yankeeovskému impériu, že národy světa připisují význam suverenitě. Nastala chvíle, aby komunistické a dělnické strany všech kontinentů prokázaly mohutný politický potenciál, který reprezentují v boji proti válce a v obraně míru.
  Přikládám stanovisko ÚV KS Kuby k situaci v Bolívarské republice Venenzuele, které odhaluje fašistickou povahu pindostánu a anglosasů globálně vzato.

  OdpovědětSmazat
 16. Domnívám se, že CIA / USA chtějí zopakovat vznik Panamy v roce 1989. Panamu potřebovaly, aby ovládly Panamský průplav. Z toho důvodu si připravili na vojenské škole svého člověka, kterého dosadily do vlády Panamy. Doporučuji si najít na internetu. K čemu dnes USA potřebují Venezuelu? Že by pro zásoby ropy?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.