Reklama

sobota 2. února 2019

Zvýšit věk odchodu do penze?! Jen názor diletantů

Radim Valenčík
2. 2. 2019   blog autora
Na iDNES byl 1. února uveřejněn další "průlomový" článek k problematice starobních penzí, podle kterého padl mýtus o dlouhodobé udržitelnosti odchodu do důchodu v 65 létech. Z matematického hlediska prý nelze jinak. Zde je to nejdůležitější z článku. Barevně odlišuji a to nejdůležitější zvýrazňuji tučně:Do penze v 67 letech. Důchodový věk se musí zvýšit, tvrdí statistici

Český statistický úřad poprvé vypracoval pro vládu zprávu o důchodovém systému. Podle statistiků je nutné zvýšit důchodový věk. Dnešní pětadvacátníci by měli jít do důchodu až po 67. roce života. Zda se důchodový věk posune a ­jak, ale záleží na politicích.
Ekonomové se shodují, že se zvyšováním důchodového věku je zapotřebí začít co nejdřív. Výdaje na důchody totiž rostou čím dál rychleji.
Sobotkova vláda v roce 2017 zrušila postupný růst důchodového věku nastavený Nečasovou vládou a prosadila jeho zastropování na 65 ­letech. Zároveň ale musela pod tlakem Evropské unie, usilující o ­udržitelnost důchodového systému, do zákona připsat, že se bude hranice vstupu do důchodu každých pět let přezkoumávat.
Ministerstvo práce za tímto účelem předloží vládě "Zprávu o důchodovém systému". Vycházet přitom bude z demografických informací Českého statistického úřadu (ČSÚ). Má se tak dít v letech končících číslicemi 4 a 9.
Zprávu ministerstva má vláda dostat na stůl nejpozději do půlky roku a má sledovat, zda Češi mezi 25 a 54 roky věku prožijí v důchodu zhruba čtvrtinu života (24­ až 26 procent). Pokud by se z propočtů ukázalo, že se vymkli z rozmezí, mělo by ministerstvo práce navrhnout, jak důchodový věk upravit.
Statistický úřad před Vánocemi na svých stránkách zveřejnil čísla, na nichž bude ministerská zpráva stát. Jak vyplývá z jeho Zprávy o ­očekávaném vývoji úmrtnosti, plodnosti a migrace v ČR, čtyřicátníkům a­ mladším by se mohla vidina důchodu začít vzdalovat.
Protože doba dožití roste s každou další narozenou generací, statistikům vyšlo, že ze zmíněného rozmezí vyčnívají ročníky 1980 a­ mladší. Pokud by se s hranicí důchodového věku nic nedělo, stráví v penzi více než 26 procent života.
ČSÚ spočítal, že by měli jít do důchodu později. Čtvrtina života v­ penzi odpovídá u nejmladšího sledovaného ročníku 1994 (pětadvacátníci) odchodu do důchodu v­ 67­ letech a dvou měsících.

MF DNES zjišťovala, zda chystaná zpráva ministerstva práce bude obsahovat doporučení začít u dnešních třicátníků a mladších posouvat důchodový věk směrem nahoru. "V této fázi bez detailní analýzy dopadů to ještě nelze říci," reagovalo ministerstvo. "Z příslušné zprávy pro vládu nevzniká přímá povinnost rozhodnout o změně důchodového věku," dodalo.
Česká populace stárne, důchodců přibývá a pracujících ubývá. Výdaje na důchody tím pádem rostou a naopak počet těch, kteří přispívají do státního rozpočtu, klesá. Platí přitom, že čím dřív k postupnému zvyšování důchodového věku dojde, tím lépe se finanční dopad rozloží na více ročníků.
EU v této souvislosti Česku opakovaně doporučila, aby provázalo změny ve střední délce života (tedy rostoucí dobu dožití) se změnami důchodového věku. "Pro vládu je to jasný signál, že zafixování důchodového věku na 65 letech není dlouhodobě udržitelné," prohlašuje ekonomka Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady. Její úřad má přitom za úkol monitorovat udržitelnost veřejných financí.
Na druhé straně je podle ní třeba vzít v úvahu, že prodlužující se doba dožití neznamená, že člověk zůstane dostatečně zdravý, aby mohl pracovat o několik let déle než dnes. "Zvýšení věku pro odchod do důchodu je jednou z hlavních alternativ pro zvýšení udržitelnosti důchodového systému. S ohledem na zdravotní stav populace má však značné meze," dodává Zamrazilová.
Podle aktuálního programového prohlášení se současná vláda ke zvyšování důchodového věku nechystá. Premiér Andrej Babiš (ANO) na dotaz, zda na základě zmíněných skutečností navrhne zvýšit důchodový věk, do uzávěrky nereagoval.
Ministryně práce se zvyšováním nepočítá. "Zvyšovat věk odchodu do důchodu nehodlám. Chci, aby lidé, kteří celý život pracovali a přispívali do důchodového systému, měli zasloužený odpočinek ve stáří," uvedla ministryně Jana Maláčová (ČSSD).
Dodala, že pro lidi nad 50 let je obtížné najít práci i dnes, v době ekonomického růstu. To se ale může v­ následujících letech změnit. Ze zprávy ČSÚ vyplývá, že v příštích 30 letech počet lidí v ekonomicky aktivním věku (20 až 64 let) o milion klesne, zatímco lidí v důchodovém věku (nad 65 let) o milion přibude. Poptávka po pracovní síle tak pravděpodobně půjde nahoru. Do jaké míry to ovlivní očekávaný rozmach robotizace, dnes nedokáže nikdo říct.
V Česku došlo k prodloužení důchodového věku od roku 1990 celkem čtyřikrát. Z původních 60 let pro muže (ženy podle počtu dětí 53­ až 57) se postupně vyšplhal na 65 let pro obě pohlaví (platí pro muže a bezdětné ženy vstupující do penze po roce 2030).
Viz: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/cesky-statisticky-urad-vlada-do-duchodu-pozdeji.A190131_200711_ekonomika_chtl?

K tomu:

Připomenu to nejdůležitější z článku: Když se překročí doba 26 % let života v důchodu, musí se prodloužit doba odchodu do důchodu. Matematika je neúprosná.

Chyba v uvažování těch, kteří přicházejí s nebezpečným nesmyslem prodloužení paušální doby odchodu do důchodu je v tom, že neumí matematiku. Součástí matematiky je totiž i matematická logika, která úzce souvisí s nutností vyjasňovat předpoklady tvrzení. Je nutné například rozlišovat celkové a průměrné veličiny.

Pokusím se (pokolikáté už?) stručně objasnit, v čem je omyl těch, kteří navrhují prodloužit odchod do důchodu na 67 let. Pojistnou událostí v penzijním systému je to, že člověk v důsledku stárnutí ztratí schopnost výdělečné činnosti. Tato pojistná událost nastává u různých lidí různě – roli hraje zdraví, profesní dráha, vzdělání atd., zkrátka různé příčiny, tak jak už to u pojistných událostí bývá. Proto by systém penzijního pojištění měl být založen na solidaritě mezi těmi, u nichž pojistná událost nastala, a těmi, u nich nenastala (tak jak je tomu u každého systému pojištění), tj. mezi těmi kteří mohou a chtějí pracovat i ve vyšším věku, a těmi, kteří již nemohou či nechtějí ve vyšším věku pracovat. Solidarita mezi oběma skupinami musí být podložena účinným motivačním mechanismem, který vede člověka k tomu, aby si zodpovědně vybíral vhodnou celoživotní profesní dráhu, dodržoval přiměřenou životosprávu, zvyšoval svou kvalifikaci, vytvářel si nezbytné sociální kontakty, dokázal si zabezpečit upgrade klíčových schopností a znalostí umožňujících zhodnocení jeho zkušeností apod.

Náš tým na VŠFS navrhl, jak při stabilizování odchodu do důchodu v 65 létech zajistit průměrnou míru výrazně pod hranicí 26 % života v důchodu, a to formou zavedení postgraduální nadstavby současného průběžného systému penzijního pojištění, na základě toho pak reformovat v průběhu dalších desítiletí celý systém. Podrobnosti o tom, jak to udělat, jsou v jiném kontextu popsány v článku, který jsem shodou okolností právě k této problematice uveřejnil ve stejný den, kdy vyšel výše uvedený článek v iDNES, tj. 1. února v rámci seriálu TEORIE DNEŠKA, takže místo opakování toho, co bylo napsáno, jen připomenu:

http://radimvalencik.pise.cz/6605-teorie-dneska-jeste-k-penzijnimu-systemu-83.html

V článku jsou i odkazy na plný text čtyř zásadních monografií, které jsme k pojetí komplexních reforem, jejichž součástí je i navrhovaná změna penzijního systému uveřejnili.

Takže závěrem: Žádná panika, žádné katastrofické vize, jen se normální lidé musí bránit nebezpečným blbostem a opřít se o znalost perspektivy komplexních reforem, které nás uchrání před riziky i nepříznivými dopady na životy lidí.

- - -

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/6609-zvysit-vek-odchodu-do-penze-jen-nazor-diletantu.html

177 komentářů :

 1. Před pár dny jsem v rádiu zaslechl, že přestože se prodloužila délka dožití, doba prožitá ve zdraví se oproti období před 50 lety zkrátila. Jak je to jen možné? Kotle nekouří, výfukové plyny z aut je možné téměř dýchat, zdravá výživa, fitko na každém rohu. Pozbyly jsme však to hlavní, život bez stresu. Zápas, který svádíme, abychom přežili v tomto bezohledném společenském systému má na naše zdraví mnohem horší dopady, než cokoli jiného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano dožíváme se prý 80let i více, ale od 65 jsme poměrně dost nemocní. Souhlasím s vaším příspěvkem 15 13. Stres je zakladatel rakoviny a ta ničí vše. Včetně srdečních chorob. Vození si zadnice v autech,jeden neudělá krok pomalu pěšky, přijede na chatu, vytáhne elektrickou sekačku místo kosy, pak si jde zaběhat - místo aby v 6 ráno pokosil porosenou trávu a to bez hluku, musejí mít bazény - dřív stačil rybník nebo necky, všechno na tlačítko.Jít do lesa, nasbírat klestí a rozsekat pár polínek, no toje lepší jak tělocvična a je to zadarmo. A tak bych mohla pokračovat ...

   Smazat
  2. Radime, zase z podlézačství vůči pluťákovi zapomínáš na patřičně strukturovanou sektorovou daň se sazbou pohyblivou dle potřebných kritérií.

   Transakční daň by u výběru začínala na 0,5% při 5000 a vkladu na 1% při 60.000.
   U vyvádění (nejde o fakturu za fyzicky dodané zboží) peněz ze země na 10%.
   V Americe to máte taky tak nějak.
   Opuštíte zemi definitivně, necháte státu 50% majetku, což reflektuje jeho podíl na získání téhož.
   Jen u nás věříme keckům Kuberům, že majitel nemovitosti nemá dávat uklidit chodník.
   A že existuje něco jako fiktivní doručení.

   Podstatné je zabezpečit lidi, kteří už nemají sílu pracovat, protože jim ruplo v bedně z vysílání ČT..
   Všechny další úvahy jsou pluťácké špinavosti.
   Nástrojů se nabízí hafo.

   Smazat
  3. 16:43 No tak si paní nevozte zadnici v autu, nevytahujte elektrickou sekačku na chalupě místo kosy v 6 ráno, koupejte se v neckách, zatopte si klestím a tak dál pokračujte. Nikdo vám do vašeho způsobu života nesmí kecat, jakožto ani vy, těm druhým. Tomu se říká ŽIJ a NECH ŽÍT. Ono vás k nějakému moralizování a poučování nic neopravňuje. To můžete aplikovat leda tak na své děti, dokud jsou ještě malé. Když povyrostou, odkáží vás do patřičných mezí.
   Jo, a až se někdo z vaší rodiny naučí kosit trávu, dejte to vědět. Zřejmě nevíte, o čem mluvíte.

   Smazat
  4. 22:47 není odpovědí na povzdech "čulibrka". Je to jen exhibice "svobodomyslného" otroka bezohledné pravicové propagandy. Nic víc. Jen ubohý sociopat.

   Smazat
 2. Ďakujem pán Dvořák za skvelý článok. Je to presne tak ako sa v ňom píše. Vo výpočtoch týchto "géniov" predkladajúcich svoje nápady, chýba matematická logika. Je zaújmavé čo ich k tomu vedie. Za každým takýmto ich nápadom sa skrývajú niečie záujmy prekrývajúce sa s týmito. Pritom každého takéhoto predkladatela, ani Putinovu vládu v Russku nevynímajúc, by bolo dobré nechať drieť od svitu do mrku, v piatok-sviatok, za almužnu v najtvrdšej prevádzke a potom sa ich spýtať, či by chceli odísť do dôchodku z tohto rozkradnutého a rozpredaného podniku cudzím vlastníkom, vynesenïm nohama dopredu. To už štrajkujúce žlté vesty Makarónovi vo Francúzsku položili otázku, či má chuť zviesť sa vo vlaku vedenom poloslepým, hluchým nadsluhujúcim rušňovodičom - dòchodcom. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat
 3. Sníží se zase ale věk odchodu do rakve.

  OdpovědětSmazat
 4. Koluje po internetu. Je to pravda?

  SEZNAM.CZ, NOVINKY A STREAM.CZ BYLY ODKOUPENY AMERICKOU FIRMOU TIGER HOLDING FOUR, KTERÁ PATŘÍ GEORGU SOROSOVI ZA 1,7 MLD.KORUN. OFICIALNÍMI VLASTNÍKY CZECH MEDIA INVEST, KAM PATŘÍ I BLESK, JSOU DVĚ SPOLEČNOSTI:

  HOLANDSKÁ GRUENBERG INVESTMENT B.V A BRITSKÁ INTERSCOPE LIMITED, KTERÉ VLASTNÍ - TAKÉ SOROS.

  TAK UŽ SVÍTÁ??!!! UŽ CHÁPETE KDO NÁS KRMÍ INFORMACEMI KDO, KDY, S KÝM, KDE A ZA KOLIK ????? … KDYŽ ONO JE TO TAK ZAJÍMAVÉ, ŽE?! A ZŘEJMĚ TEDY PROTO TAK SILNÁ PROPAGANDA PROTI BABIŠOVI, ZEMANOVI, POPŘ. DALŠÍM.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně s tím nikdo nekrmí, protože si je nepouštím k tělu, tak z toho nedělejte drámu.

   Smazat
  2. Přitom zbytečně, že? Nevolnická lumpenproletářská čecholůza si sice dokoulela žvanila Miloše na lumpenhrad a opičáka Bureše do strakovlády, jako hovnivál svou hladovou, smrdutou avšak prázdnou a prolhanou estébáckou kuličku, naštěstí ale na oba ty lotry nakonec postačila parta anglickejch děcek! - https://www.youtube.com/watch?v=qGrJtGM6MDo

   Smazat
 5. Demografové nic nenařizují. Jejich řeč je chladná řeč čísel. Jakkoliv se blbě poslouchá. Třicet let slyším ze všech stran: "Nevaž se, odvaž se". "Nežeň se, cestuj a užívej si". Nebo "Studuj dokud můžeš".
  K tomu se přidá protirodinná politika všech polistopadových vlád, kdy dítě je doslova ocelovou koulí u nohy. Dětské oblečení a boty jsou často násobně dražší, než pro dospělého. Školní pomůcky a potřeby v našem "bezplatném" školství stojí často několik tisíc ročně. Vysvětlete svému zaměstnavateli, že za třetí paragraf za poslední půl roku nemůžete. Snad vás potom nevyrazí z práce.
  Podtrženo sečteno, v době, kdy značná část lidí má problémy uživit sebe sama, může se někdo divit, že si ke svému údělu nepořídí další problém s názvem dítě? Tedy krom těch, kteří berou děti, jako výrobní prostředek. Snědá kůže a dostatečný počet potomků jim sice nezajišťuje blahobyt, ale jejich životní úroveň není horší než těch, kteří poctivě makají za minimální mzdu.
  Důchody jsou pouze jedním z mnoha problémů, na které je zaděláno. A já jsem rád, že už je nebudu muset řešit, ani prožívat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu, porovnávat možnosti vyloučené komunity a válečných běženců je typické pro ubožáky zdejších zeměpisných délek. Pokud jsou lidé ochotni mít děti a postarat se o ně, pak takovým patří budoucnost a takoví by se měli podpořit. Ne plačky jako vy. Snažte se vydělat peníze, mějte děti a uživte je, ušetřete si na důchod a přestaňte konečně žebrat u státu. A hlavně, skončete s osočováním Romů a uprchlíků, kteří takové možnosti jako vy nemají, a které je nutno finančně zabezpečit.

   Smazat
  2. Proč máme finančně podporovat Romu a proč máme podporovat finančně uprchlíky (ekonomické běžence)? Můžete mi to prosím nějak jednoduše vysvětlit? Děkuji předem.

   Smazat
  3. 19:33
   tito lidé trpěli a neměli stejné podmínky jako vy, také jsme se k podpoře vyloučených skupin a migrantů zavázali vstupem do EU a je to i ve stanovách OSN. Česko je navíc povinno poskytnout náhradu za celá staletí útisku diskriminace.

   Smazat
  4. Migrantům je třeba pomáhat, pomáhat jim k návratu do jejich vlasti.

   Smazat
  5. 20:30 Romové jsou vyloučená skupina?Zkuste tedy popsat proč asi.

   Smazat
  6. 19:02
   Svatá pravda soudruhu, - zvítězí přece mladí, kdo nevěří,ať se s námi vsadí - kupředu levá, zpátky ni krok -teď už máme co jsme chtěli do rachoty zvesela tralala, tralala. Ještě mávátka do ruky a veselice

   Smazat
  7. Anonymní2. února 2019 21:21
   Protože je gádžové diškriminujou, za jejich kulturu čórkování.

   Smazat
  8. 19,02
   Soudruhu, já už to mám za pár. Ale ty, podle způsobu vyjadřování kypíš mládím. Tak že ty a tvá generace si může naplno vyzkoušet, jak si ze svého příjmu zajistíš spolufinancování zdravotnické péče, uživit své děti, přispívat na nepracující cikány a migranty a ještě si našetřit na svůj vlastní důchod.
   Říká se, že vlastní zkušenost je nepřenositelná. Až sám přijdeš na to, že všechno dohromady není technicky možné, bude pozdě. Ale já vám to přeji.

   Smazat
 6. Pokud je pro vládu a zastupitelské sbory pouhou marginálií posunout dobou vzniku nároku na důchod a dále tuto dobu měnit stejně často jako výkupní ceny padaných jablek, je to výstražný signál pro třicetileté, že je třeba získat právo na důchod jinde, než v ČR. Vláda zachází s občany jako se spotřebním zbožím, dokonce používá v souvislosti s pracovními silami pojmy jako ,,v případě potřeby nasát" ,což prozrazuje pohled na lidskou bytost, který by některým chovatelům připadal vůči zvířatům neetický.
  A Jak se vlastně vyměřuje důchod pro občany, kteří nikdy nepracovali_?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Jak se vlastně vyměřuje důchod pro občany, kteří nikdy nepracovali_? K tomu by se měli ti dobráci, co nám radí pracovat až do smrti také vyjádřit, jak jsou výdaje na tuhle skupinu do důchodovéo fondu zapracovány.A na konec: v případě, že Kobliha nám sem začne lifrovat migranty,budou mít také nárok na důchod, nebo budou dostávat 21 tisíc až do dalšího zvýšení vyplácených požitků?

   Smazat
  2. Jak se určuje důchod pro nezaměstnané? Prý najdete na netu. Skutečnost je taková, můj známý pracoval až do důchodového věku, dostal důchod 11000,- Kč. Jeho kamarád byl rok před důchodem nezaměstnaný, dostal 11500,- Kč!!! Totiž, nezaměstnaným se vypočítává důchod z průměrné státní mzdy, což ve skutečnosti vydělá jen část občanů!!!

   Smazat
  3. 17:20
   Kde jste přišel na nesmysl, že se nezaměstnaným počítá důchod z průměru? Nezaměstnaní , kteří pobírají podporu, mají tuto dobu započtenou, co se týká roků. Jinak nic. Ti, co nemají nárok na podporu nemají ani zápočet roků. Prostě vůbec nic. Výši důchodu, pokud je přiznán ovlivňují výhradně výdělky. Vyjímku tvoří invalidní důchody z mládí, tedy, když je invalidita (ˇjen 3.stupeň ) přiznána okamžitě po ukončení základního vzdělávání nebo v průběhu přípravy na budoucí zaměstnání. V těchto případech se důchod počítá z celostátního průměru, ale ten je zásadně ponížen koeficientem. Důchod v takových případech nedosahuje ani zdaleka průměrného důchodu. Takže nešiřte nesmysly a neprobouzejte v lidech neopodstatněnou závist.

   Smazat
  4. 15:34
   Naše kritéria pro přiznání důchodu patří k těm vůbec nejtvrdším. Odpracovat 35 let v dnešní době není žádná legrace. Navíc už se nepočítá příprava na budoucí zaměstnání. Stačí několik let na ÚP šmitec.

   Smazat
  5. 18:08

   nikdo neříká, abyste pracoval. Když umíte získat peníze bez práce, nepracujte. Ale hlavně přestaňte bědovat, jste k smíchu.

   Smazat
  6. Lidé, kteří celý život pracovali, vychovali děti a dnes mají důchod, y kterého se nedá vyjít, nejsou vůbec k smíchu. Tvoje asociální vyjádření, anonyme 19:04, si zato koleduje o velkou presdržku!

   Smazat
  7. 19:04
   Já neběduji, jen jsem se pokusil vysvětlit, že kdo nepracuje, důchod nedostane (spousta lidí se naprosto zbytečně obává, že někteří nepracující spoluobčané mají také nárok na důchod). Stačí několik let bez důchodového pojištění a nárok nevznikne. 35 let je opravdu dost vysoko nastavená laťka. Někde stačí daleko méně a nebo lze jít hodně předčasně s pokráceným důchodem. U nás je to striktně dané bez možnosti jít výrazně dříve. Podmínku 35 odpracovaných let u nás není schopno splnit stále více občanů, aniž by se vyhýbali práci. Je to např. dosti častý problém částečných invalidů. Nikdo je nechce zaměstnat nebo jen brigádně a těm ty roky zákonitě chybí. Jinak já důchod mám a na naše poměry dost slušný , takže opravdu nemám důvod naříkat. Ani by to nebylo fér, když průměr je skoro o 3 tis. nižší.

   Smazat
  8. 19:35,20:09

   vás číst, to je skutečně zoufalství. Potom není divu,vze to tady jde do kopru a množí se zoufalé ruiny, co si myslí, že se o ně budou ostatní starat. Soudruzi, socialismus skončil před třiceti lety, finito! Kdo si jak ustlal, tak ulehne. Závidíte Němcům a vůbec lidem že Západu, že jsou schopnější než vy. Vy jste dobabrali úplně vše a prožrali peníze na dvěstě let. Vychovali mentální nedochůdčata, jelikož sami nejste lepší. Tož uzívejte plodů. Nic jste nedokázali a teď by vás měl někdo živit. Tůůůdle. Každý za svoje.

   Smazat
  9. 20:24 Mě zase mrzí čtení od lidí, jako Vy. Já se nadřel na svůj relativně solidní důchod jako blázen, to vám povím. Zároveň by mě ale hanba fackovala, psát nesmysly, jako Vy. Teorie "každý za své" je na Západě přežitá 50 let. Tam už pochopili, že značná část lidí nemůže být bohatá i kdyby si prst v prd.. ale mají i oni právo na přijatelný životní standart. Proto je nutné přerozdělovat. U nás zatím vítězí kapitalismus 19 stol. Všeho však dočasu. Integrace EU se nedá zastavit a tak kromě hovadin, které nikoho netěší budeme jednoho dne muset srovnat (nebo se velmi přiblížit) např. i soc. standart. Jinak by jedni Češi nechali druhé Čechy pochcípat hladem.

   Smazat
  10. K "Anonymní2. února 2019 20:24"
   Budou-li zde diskutovat typy jako:
   "co si myslí, že se o ně budou ostatní starat."
   sobecké typy, pak neklid ve společnosti se bude - zvětšovat. Jsou lidé, kteří si to ovšem přejí. Samotný sobecky přemýšlející by si to asi nepřál... Agresivní neklid v zemi.

   Smazat
  11. 20:24 mladíku,jsi jen kretén

   Smazat
  12. 20:24 neboj, věštba říká, - mladí budou závidět starým -. Tak se synku těš dokud můžeš, my rudí dědkové ti stačime ještě pár roku ujídát z tvé budoucnosti, ale tvou bez pitné vody ti nezávidíme.

   Smazat
  13. 20:24 Však to teprve nyní přináší komunizmus své Kainovsky zvrhlé a prznitelské plody na přírodě i na lidech - a ještě pár generací bude. Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus, blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky. Ony dva miliony estébáků a bolševiků se po jejich Sametu nikam nevypařily. Výpomocný slovenský estébák plní bojový putinovský úkol: posílit proruské skomírající senilní agenty Klauzemany v plíživé destrukci EU a v budování oligarchického komunizmu-babišismu?

   Smazat
 7. Když jim to dovolíme,tak to tak udělají.
  Poslanci,senátoři,vláda,soudci,si vlastně žijí jak důchodci,jen jinak a lépe placeni.Jdou si do práce až když se jim chce,klimatizované prostředí,ti můžou dělat až do sto let.
  Není to dlouho co se o tom psalo,zůstali nějaké mld. z privatizace,které měli být použité na důchodovou reformu,jenže je Babiš použil do rozpočtu roku 2018.
  Jinak z daní jde dost vysoká částka,která nedá spát mafiánům,jak je spíš dostat na své konto.Pak peníze z důchodových fondů,by nejraději MF použilo na prodej dluhopisů,aby za 30 a více let,důchodci utřeli hubu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jdi taky za poslance nebo senátora, ty vyžírko. Závidíš jinym, že umí vydělat peníze i ve stáří, zatímco ty jsi nula závislá na státě. Nevidím jediný důvod, nač ti platit. Lidé, kteří se zasloužili o tento stát, si naopak zaslouží mnohem více, než dostávají teď. Stačí srovnat příjmy poslanců v Bundestagu a zde. Tenhle deficit by se měl srovnat a na to by se měly využít právě důchodové fondy, které jsou pro lidi, co něco udělali a umí, ne pro nějaké šmíry z fabrik.

   Smazat
  2. Ty nejsi nic jiného, než asociál, který se svým patologickým smýšlením o lidech ještě veřejně vytahuje. Fuj!

   Smazat
  3. 18:35 jsi ukázkový příklad zhovadilce

   Smazat
 8. Samé skoro jalové řeči v současné době nelze zodpovědně tvrdit že průměrný věk dožití se bude nadále prodlužovat. Poválečná populace která si ještě počítá mezi zdravou generaci pomalu bude končit Jsem zvědav jakou průměrnou dobu dožití budou mít ti co se narodily po roce 89 asi to nebude nic snadného ze všech stran neustále slyšíme že zdravotní péče se bude zhoršovat a lidé se budou muset více starat o své zdraví sami koš na jedné straně nelze proti tomu nic namítat ale není to samospasitelné protože problémy současné mladé generace nejsou důsledkem nestarání se o sama sebe ale tuto generaci začne týrat řada nových nemoci nových problémů vyplývajících ze stylu života a stresu. O to více se mi líbí rozhodnutí italské vlády s číslem 100 Pokud člověk dosáhne součtu věku a odpracované doby ve výši 100 může odejít do důchodu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu, Itálie má peníze na podobnou politiku, ale zdejší lemplové v exekucích určitě ne. Takže zapomeň na podobné hovadiny a zkus na svém životě propracovat, tady není Itálie nebo Švédsko. Vy jste za 40 let prožrali peníze nejen svým vnukům, ale zadělali dluhy na staletí. To je potřeba splatit a ne vymýšlet hlouposti s důchody. Já bych důchody zrušil úplně, každý za svoje.

   Smazat
  2. Tenhle asociální pózer 18:29 si nezasluhuje nic jiného, než fyzické postižení, aby věděl, o čem vůbec povýšeně píše. Duševně postižený už je dost.

   Smazat
  3. 18:29 Ke komu to hovoříš? "soudruhu"! Kdo tady prožral to, co měli prožrat až jeho vnuci? Těch dolních 10 milionů snad zlikvidovalo a rozkradlo to, co tu předchozí generace vybudovaly? Snad moje babička dala svoje zlato na státní poklad po vzniku republiky proto, aby ho nějaké hovado ve funkci guvernéra státní banky vyměnilo za "cenné" papíry jakési předlužené velmoci? Tož se vzpamatuj! Q.

   Smazat
  4. 22:24

   ano, vás dolních 10 milionů prožralo budoucnost svých dětí, vnuků a pravnuků do dvacátého kolena. A stále to pokračuje. Vás už nezachrání ani lidé, kterých si velmi vážím, a kteří pro tento stát udělali skutečně hodně. Samozřejmě Zeman, Babiš a další podobná sebranka k nim nepatří.

   Smazat
 9. Kdyby vláda přestala financovat politické nezskovky, které sežerou miliardy korun, tak na důchody peníze jsou....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:52 Samosebou, již několikrát byl pokus o vytvoření odděleného solidního důchodového fondu, ale vždy se ho našim zodpovědným zastupitelům podařilo prošustrovat. O vyhozenych bilionech za umělé zdražení koruny nebude řečeno nic, ale důchodci jsou nepřátelé státu. Průběžný export 300 mld ročně ven formou zisku zahraničnich majitelů zdejších firem je sice logický, ale je důsledkem amatérského řízení v minulých 30ti letech. Honit za to Ratha s jeho 7miliony v krabici od bot je groteska. Dnes už vím proč se zrušila matika u maturity, aby si lidi nedokázali nic spočítat. Po odpracovaných 40 letech bylo počítáno s cca 26 lety prům.čerpání důchodu. Teď tzn. 67+26=93, kolik asi dědečků se toho dožije? Ale hodlá se pokračovat dál tak jubilejní 100letí půjdou do důchodu v 74letech. Gratuluji.

   Smazat
  2. Ty neziskové organizace dělají ohromný kus práce.Že se nestydíte je tady okydávat.

   Smazat
 10. Přijde průmyslová revoluce 4.0, makat budou roboti, tak daňte je a hned máte na penze pro lidi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně totéž jsem chtěl napsat do diskuse. Pracujících lidí bude stále méně a tedy nebudou ani odvody ze mzdy. A zisk z robotizace spolknou majitelé těch robotů. A na to mají doplácet staří lidé?

   Smazat
  2. Hlupáčci, když přijdou roboti do života lidské společnosti, zcela jistě nebudou pracovat pro vás, ale naopak vás zbaví práce. Takoví jako vy už potřební nebudou a tim pádem nebudete mít ani důchodový základ. A hele, znovu ten váš nenáviděný Západ, kterému nesaháte ani po kotníky.

   Smazat
  3. 18:24 Jasně miliardáři budou si mastit kapsy ještě víc a moc lidí bude doma na nuzných dávkách. A proto vyměňme obyvatelstvo Evropy za primitivy z Afriky jim stačí mešita a nuzné dávky. Strčte si západ za klobouk jste vychcaný jak díra do sněhu.

   Smazat
  4. 22:07

   Primitive, lidé přicházející do Evropy z Afriky jsou mnohem kvalifikovanější a chytřejší než zdejší "vzdělaná" chátra, zvlášť ta, co studovala za komunistů. "Číst Rudé právo je víc než univerzita"..., prohlásil váš guru mumifikovaný Kléma a podle toho to tady vypadá. Vy zjevně nevíte, že většina migrantů mluví anglicky nebo francouzsky, což vy staré škeble nezvládnete. Už jen to je základem vzdělání. Bez znalosti těchto jazyků jste nejen negramotní a nevzdělávatelní, ale dokonce i hluchoněmí.

   Smazat
  5. 7:30 Běž do hajzlu havloide vezmi si ty „inženýry" k sobě domu.

   Smazat
 11. Jak z jiného světa na mne působí informace o důchodové reformě v Itálii :

  "Italský prezident Sergio Mattarella v pondělí podepsal vládní vyhlášku se dvěma hlavními ekonomickými opatřeními, která starším Italům umožňují odejít dříve než dosud do důchodu, a chudým a nezaměstnaným získat základní příjem, jehož maximální částka může dosáhnout 780 eur měsíčně."
  "Novinka začne fungovat pro soukromé společnosti od dubna a od srpna pro zaměstnance státních podniků. Možnost předčasného odchodu do důchodu po dosažení délky služby je stanovena zvlášť: 41 let a 42 let práce pro ženy a muže."

  Je-li to možné v Itálii, proč něco podobného není možné u nás..... ? To u nás pořád budeme jen přihlížet k postupnému odstraňování základních sociálních jistot občanů... ?
  http://www.prvnizpravy.cz/.../italie-snizi-o-pet-let-vek.../

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý hochu, napřed si prolustruj, nakolik efektivně pracuje takový Ital a nakolik ty. Je to vyjádřeno i výškou mzdy. Němec dokáže na stejné pozici vydělat pěti až deseti násobek té tvojí, což svědčí o tvé nedostatečné efektivitě. Lifr na Západě pracují v oblastech s vyšší přidanou hodnotou, která vyžaduje vyšší vzdělání i schopnosti, ty to nezvládneš. Stejně tak jsou lidé na Západě aktivní, schopni zakládat a úspěšně vést soukromý byznys, což zdejší mužik taktéž nedokáže. Svoje peníze investují a celý život sledují stav svých investic. Ty, pokud vůbec dokážeš vydělat nějaký ten kredit, uložíš prachy maximálně do nějakých blbých bankovních fondíků, kde tě oberou. A pak zebráš u státu.

   Smazat
  2. 18:21- Vaše efektivita také nic moc, kdo vám doplácí mzdu?

   Smazat
  3. 18:21!
   Nemíchejte mzdy se ziskem z podnikání, případně jinými oficiálními příjmy (výpalným, úžerou atd.)
   Pokud chcete srovnávat příjmy a práci občana ČR a německa použijte průměr, mediám a modus těchto finančních položek tzv. sociálního přerozdělování zavedeného za Viléma Bismarkem (zavedl penze a hromadné školství a na rozdíl od debilů věděl co dělá (zloději se neuživí prací)).
   Pro teorií nepolíbené pár desin-for-mací.
   Statistika může určit pouze měřitelné veličiny (věk dožití, délka prac. života, délka života v důchodu, doba studia, ůmrtnost, porodnost, migraci a jejich statistické výsledky - průměry, modusy, mediány, klouzavé průměry). To co matematika a ani statistika určit nemůže je predikce vývoje hodnot nějaké sledované veličiny v závislosti na okrajových podmínkách procesu a to ani tehdy když zná tvrdá data veličin (v praxi naměřené hodnoty, uspořádané na časové ose do tzv. časové řady). K predikci dokonce nelze exaktně použít počet pravděpodobnosti, protože sledované procesy mají mnoho veličin mezi nimiž existují funkční závislosti (většinou matematicky nedefinovatelné) a tím je problém popsatelný soustavou funkcí N-tého řádu. Přitom se vychází z rozvojů aritmetických a geometrických řad, zejmena z Fibonačiho a Tribonačiho normové posloupnosti. Zkuste na tom zapracovat a nobelovka vás nemine (já to vzdal, protože hrozilo, že ji reálně dostanu a to bych se teda ocitl v "pěkné" společnosti - samý satanista). Ale vy jistě šanci máte, tak do toho a půl díla hotovo. Troubo!!!

   Smazat
  4. 18:21 Já o voze, vy o koze...
   Až budete mít a sebou 20leté vedení soukromé firmy s cca 10 pracovníky. tak mi něco vyprávějte o produktivitě práce u nás a v Itálii...

   Smazat
  5. Vážení, socialismem zamoření. Jasně jsem vám naznačil problém s tím jsou pracovní výkony a schopnosti lidí daného státu. Jednoduše zde jsou tyto parametry na extrémně nízké úrovni, a pak není divu, že tomu odpovídají i příjmy. Investor přece nebude platit někoho, kdo nepřináší dostatečnou nadhodnotu a kdo není efektivní. Co má z někoho, kdo není schopen zvládnout běžné technologie a naučit se věci, které umí i malé děcko třeba v Egyptě? Proč je tady tolik flákačů? Zkuste se občas zamyslet, proč jsou na Západě lidé placeni mnohem lépe. A nejen tam. Dnes se mzdy zvedají už po celém světě. Třeba v Turecku si můžete vydělat podobně jako v Itálii, a dobré příjmy začínají být i třeba v Číně, Argentině, Čile, Malajsii a mnoha dalších zemích včetně subsaharské Afriky. Takže známý slogan "stupid east Europe factor" nebude jenom nějakým posměškem, ale pravdou.

   Smazat
  6. 20:14 Zaspal jste dobu, blábolíte nesmysly...

   Smazat
  7. 20:49
   tak nevím, jestli jste k smíchu nebo spíš k pláči. Asi to druhé, protože nad neschopností zdejší populace aby jeden zaplakal. No nic, snad se to po nějaké době změní... Česko potřebuje novou krev jako sůl. Tom spíš budeme propagovat masovou imigraci, která může přinést jen progres. Už aby to začalo, jinak to tady muzrme zabalit.

   Smazat
  8. 21:02 není takový blb, jakým se staví na odiv. On ví, že píše nesmysly, ale rád provokuje.

   Smazat
  9. 19:42, jen tak na okraj, pokládám za slušnost zastat se trouby. Pane kandidáte na Nobelovu cenu, dovoluji si vás upozornit na vámi omylem uvedený mediám, zajisté jste měl na mysli medián. Váš názor na respekt k vícefaktorové analýze je na místě a statistika v oboru demografie řeší oblast fertility i natality. Statistika může dát pravděpodobnostní modely vývoje společnosti, ale vždy jen na určité hladině významnosti. Jestli tyto podněty statistiky někdo při řizení používá a dovede je interpretovat je věc jiná. Věřím, že účastníci zdejších diskuzí nejsou troubové a použivám na to Gaussovo lognorm. rozdělení.

   Smazat
  10. Pro ekonomické hlupáky, demagogy či provokatéry (např. 18:21), ale i seriózní čtenáře
   Zhruba v r. 1991 časopis Moderní řízení otiskl překlad článku o platech v různých státech za stejnou práci. Uvedeno v něm bylo cca toto: v USA jste za danou práci dostali 100, v západní Evropě 66, v Japonsku 50, ve východní Evropě 33, v Jižní Koreji 17, v Mozambiku 2. Nemyslím, že by efekt rozdílného ohodnocení stejné práce v různých koutech světa za uplynulé čtvrtstoletí vymizel.
   Takže z takových poměrů plyne, že kupř. pokud hromadu písku přeházel zaměstnanec kdesi v USA, dostal za to 10 dolarů, zatímco v Mozambiku jen 20 centů. Přitom u toho v Mozambiku, i kdyby to přeházel třeba jen za hodinu, zatímco ten v USA, za 5 hodin, by tzv. ekonomičtí statistici vykázali produktivitu práce jen pětinovou oproti tomu v USA.... Podobné je to s produktivitou práce v ČR a v SRN. Povyprávět o tom mohou lékaři, zdravotní sestry, pečovatelky a další lidé různých profesí pendlující za prací na Západ. Proč, když jdou ti údajně produktivnější pracovat na Západ, nejdou různí naši flákači pracovat na Ukrajinu, do Rumunska či jinam, resp. němečtí k nám?
   Ti zaslepenci, kteří tak velebí Západ a volají po tom, aby každý si na důchod šetřil sám, asi netuší, že průběžný důchodový systém, tj. systém založený na mezigenerační solidaritě, který je páteří evropských penzijních systémů, zavedl Otto von Bismarck - kancléř v Německu.
   Problematika důchodového systému je daleko složitější, než obsahuje většina novinových článků a než je nyní prezentováno kruhy, kterým primárně rozhodně nejde o zajištění solidních důchodů pro ostatní lidi, nýbrž chtějí do toku peněz mezi produktivní a neproduktivními částmi obyvatel vsadit "odklonové body". To mezi (pro lepší průhlednost třeba i osamostatněnými) státními účty lze těžko a proto podsouvají veřejnosti instituty soukromých penzijních fondů. Jejich provoz však spotřebuje asi třikrát více peněz, než průběžný státní pilíř - oni totiž členové správních rad a burzovní makléři nepracují za ty platy jako úřednice v ČSSZ. Pokud si někdo namlouvá, že penzijní fond mu zhodnotí jeho úspory, tak nechť si uvědomí, kde fond vezme tyto penízky: jako akcionář jeho fabriky, který je vloží do burzovního kasina tzv. cenných papírů. Takže máte na výběr: buď odvádět sociální pojištění státu při dosavadním rozdělením výnosů firmy na mzdy zaměstnanců a zisky akcionářů, nebo být vystaven zvýšenému tlaku na omezení mezd, protože fondový akcionář vašeho zaměstnavatele potřebuje vykázat nějaké zhodnocení vašich úspor. Přitom kvůli propletenosti finančních trhů nelze zaručit, že penzijní fondy budou úspory obyvatel ČR investovat v ČR a zvyšovat produktivitu zdejší výroby a že nevyvedou peníze do zahraničí, kde sice výhodně oderou jiné zaměstnance, aby uspokojily české pojištěnce, ale tuzemské hospodářství bude mít omezené investice na inovace a rozvoj a tedy budoucí růst mezd.
   (pokr.)

   Smazat
  11. (dok.)
   Tato propagandistická banda podvodníků straší údajně nejistou budoucností penzí, ale přitom nerozlišuje děti/produktivní generaci od budoucích pracovních sil/počet plátců pojištění atd. Všimněte si, že hodně se hovoří o poměru počtů produktivní generace a důchodců, spekuluje se o věku odchodu do důchodu, ale vůbec se nehovoří o růstu produktivity práce a o výši odvodové sazby pojištění. To je parametr, který lze měnit velmi pružně a jeho výše má zásadní dopad na vyrovnanost důchodového účtu státního rozpočtu. Po Kalouskově kúře jej stačilo zvýšit o jeden procentní bod a účet byl v plusu. Jeho výše mezi 28-29 % plně postačuje k uchování dnešní výše důchodů, resp. k jejich mírnému zvýšení. Pokud bychom sazbu zvýšili na 33 % (pohádka o třech zlatkách), tak by naši důchodci byli bohatě za vodou. Vázat odvody na penzijní účet na mzdy zdejších pracovníků nese větší jistotu, že dojdou důchodcům do rukou, než to vázat skrze státní rozpočet na jiné daně, poněvadž nemáte jistotu, že firma/akcionář danitelný tok peněz neodvede do daňového ráje a stát utře hubu.
   K produktivitě práce jen už tolik, že před 100 lety (v ČR) asi třetina lidí nakrmila zbytek populace, před 50 lety byla v zemědělství zaměstnána přibližně desetina lidí a nyní to zvládnou asi 2 %.
   Český důchodový systém vůbec nepotřebuje reformu, aby měl dostatek prostředků na důchody, stačí mu parametrické změny, zejména práce s výši sazby. Vyladit by měl důchody žen, neboť ztrácejí kvůli sníženým odvodům během péče o děti, a bonifikovat vychovatele pracovních sil (nemusíte jim být biologickým rodičem a ony musejí v produktivním věku odvádět důchodové pojistné).
   Obávám se však, že výše penzí českých důchodců je a bude korigována (snížena) od možné a spravedlivé úrovně mírou hlouposti a nemorálnosti českých politických špiček.
   KR

   Smazat
 12. V podstatě nejde zase o nic jiného než opět o tzv. reformu peněz spořených na důchody. Uvědomujete si, kolik se ve spoření na penzi točí financí? A to mají - jak nedávno někde na internetu v jednom článku bylo prý vědecky dokázáno - VIREM LAKOTY nemocní chamtivci a notoričtí lakomci jen tak přihlížet? Vždyť to by bylo luxusu pro pár lidí a posměchu většině těm poctivějším! To že to probíhá po CELÉM světě znamená, že onen případný virus je horší než chřipka, ebola či bůhví co dohromady! Ostatně tyto "zaručené" informace o nemožnosti udržení důchodů jsou ve skutečnosti jen a pouze sondážními balónky a dalším důkazem neschopnosti současného ekonomického myšlení tzv. "elit". Ostatně o tom viru lakoty a chamtivosti jsem měl vždycky podezření. Bohužel asi nikdo nebude zkoumat, jak se ho případně zbavit. To by se musely samozvané dnešní elity vzdát všeho, co dnes mají. Jen si to představte, že najdete protilátku, ale proti ní by neexistoval "protilék". A bez viru lakoty a chamtivosti, co by bylo lidstvo? Bohužel si nepamatuji, kde onen článek byl, ani v jaké řeči. Taky jestli to nebyl fake článek. Ale bylo by zajímavé díky lidovému léčitelství zjistit, že na něj působí třeba česnek, cibule či třeba zkřížená dřívka zápalek slepená konkrétně kanagonem a nošená v kapse nad srdcem! Nebo rozrušili chamtivci a lakomci pyramidy, abychom nevěděli, že tyto působí proti lakotě a chamtivosti?

  OdpovědětSmazat
 13. Uz ma soudruh Valencik akcni plan?-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbečku 16:28 - docent Valenčík s velkou partou lidí u nich na VŠ má připravený důchodový systém i ve variantách pro různé existence a různé výšky příjmů. Opravdu jen omezený hejkal, jako ty, si může z seriozní práce druhých dělat srandičky.

   Smazat
  2. 16:51 Estebacky praskac Valencik at je radeji rad, ze je rad. A ty soudruhu dal prskej. Sere na tebe bilej tesak:-)

   Smazat
  3. Celé to je podvod. Proč vybírat na důchody z těch hladových mezd. Je potřeba vybírat z nadhodnoty lidské práce tolik kolik je v tom roce potřeba.

   Smazat
  4. Každý ubožák, co není schopen si zařídit život tak, aby nebyl ve stáří závislý na státu, takového já živit nechci.
   Můj děda pracoval jako projektant za komárů, a už v té době si slušně vydělal, protože pracoval i soukromně. Po pádu režimu si zřídil projekční kancelář, to bylo v době, když měl do důchodu jen dva roky. Příjem jeho kanceláře v té době stonásobně převyšoval stanovený důchod. Babička pracovala jako učitelka, v důchodu jako překladatelka. Zároveň vedla kurzy jógy pro starší 55+. Peníze investovali do různých fondů a také do malé, ale prosperující potravinářské firmy, kterou vede jejich syn, můj strýc. Děda i babička teď mají blízko k 80, stále pracují, protože celý život zdravě žili, ale dnes si už víc užívají. Jezdí po světě a značnou část svého života tráví v Portugalsku, kde koupili domek u pobřeží Atlantiku, kam za nimi všichni často jezdíme.
   Proč bych měl já platit nějaké cizí starce, když jsem schopen se sám o sebe postarat stejně jako můj děda. To samé moji rodiče, kteří do důchodu daleko nemají, ale rozhodně nemíní skončit. Otcova firma si vede víc než dobře a maminka je vyhledávanou a oblíbenou lékařkou.
   Jak přijdeme my k tomu, že značná část našich peněz jde na nějaké staré lemply, co nebyli schopni se o sebe postarat. Pracujte na sobě a přestaňte žebrat u státu.

   Smazat
  5. Váš názor se nazývá sociální darwinismus.

   Smazat
  6. Valenčík je fantasta, který ty svoje bludy šíří do tzv.alternativního prostoru. Všude jinde by se mu vysmáli a vyhodili ze školy kvůli nekompetenci.
   Apropos, je skutečně práskač.

   Smazat
  7. 18.06 A jakpak žijí vaši zaměstnanci ??

   Smazat
  8. 19:17

   já nikoho nezaměstnávám, pracuji v nadnárodní korporaci s opravdu slušným příjmem. Zatím. Uvidíme, co život dá, podle toho se zařídím. V dědově a otcově firmě mají zaměstnanci, ti klíčoví, dobré příjmy, ostatní samozřejmě ne, protože takových seženete na každém rohu tucty. Mladí mají samozřejmě více, protože mladý člověk má více možností, a je těžší ho udržet i na méně významné pozici. Co se týká lidí nad 50, takový člověk tam je jen jeden, špička v oboru a ten je i zaplacen. Ostatním se dá najevo, aby se posunuli o dům dál, protože firma potřebuje hlavně mladé a schopné lidi. Současní mladí mají nejen mnohem lepší vzdělání, ale hlavně jsou výkonnější a pružnější. Myslím že to je normální a správná praxe, pokud chcete prosperovat. Podle mého názoru, jestliže padesátník není není špičkovým specialistou, potom by měl zvážit setrvání v pozici zaměstnance. Tato personální taktika se vždy vyplatila. Padesátiletý člověk by měl být schopen se uživit sám, případně dávat práci zem začínajícím. Pokud toho schopen není, pak žalostně selhal.

   Smazat
  9. Nezbývá než vám popřát, abyste žalostně neselhal.

   Smazat
  10. 19:57 Víte, jak tento Váš návrh na chod společnosti skončí?: .. Anno nechoď tam, budeme do vás střílet! My do vás také .." Ale stejné to bude i v tom Portugalsku!!

   Smazat
  11. 18:06
   Vaše rodina může klidně odprejsknout do toho Španělska. Nikdo jim v tom nebrání. Ale když chcete žít zde, tak zde také musíte platit daně. Co je na tom nepochopitelného?

   Smazat
  12. 3:17

   Proč by tady měl platit daně, když možná platí jinde? Může použít i offshore státy, tam má svoje konta každý, kdo něco znamená. A vy nikoho nevyhazujte, buďte rád, že vám dává práci. Koneckonců musí nejen živit vás, ale i platit za vás státu. To si neuvědomujete, co socky?

   Smazat
  13. 8:00 Jenže podstatou existence tzv. Nové republiky je požadavek (nejen politické, ale i ekonomické) rovnoprávnosti, tedy v podstatě základní levicové dogma, jehož smysluplnost nelze prakticky nijak rozumně obhájit. Proč bychom se měli všichni rodit se stejnými právy, když se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem? I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! No a válkou je i konkurenční a třídní boj! Není to sice to pravý ořechový, ale má to shodné znaky, tedy vítěze a poražené! Nepřipouští degeneraci, smír a z něho plynoucí průměrnost ...

   Smazat
  14. 8:46

   to už jsem někde četl. Jak vidět, schází se tady nejen obstarožní sociální deprivanti, ale i tupé trosky kopírující texty z nacistických stránek. To je bezva směska. Taková příznačná.

   Smazat
  15. Anonymní3. února 2019 8:00
   Co to vykládáte za blbosti? Ten teoretický pracháč (onen diskutující, za kterého kopete, nebo Vy, to samozřejmě není, to byste tu nemarnili čas), že za nás platí daně státu? Vždyť v další větě přiznáváte, že je pro ně lepší, je platit v offshore??
   Koho ty neziskovky dneska neberou??? P.K.

   Smazat
  16. Anonymní3. února 2019 8:46
   „Proč bychom se měli všichni rodit se stejnými právy, když se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem?“
   Lze se ale také ptát naopak. Proč bychom se neměli rodit se stejnými právy? Jak jinak chcete poznat ty Vaše vynikající jedince, než když si stoupnou na stejnou startovní čáru s ostatními vrstevníky? P.K.

   Smazat
  17. Ti přispívatelé, kteří zde velebí individualismus, osobní nasazení a kapitalismus, jsou ve skutečnosti ti největší zastánci kolektivismu, protože bez účasti ve strukturované společně produkující skupině by přišli o své profity. Právě kořistění na ostatních je podstatou otrokářství, feudalismu a kapitalismu. Bez kolektivu pracujících by otrokář, feudál a kapitalista jimi nebyli, Museli by se živit sami. Zkuste je vysadit na opuštěný ostrov, jak se tam uživí, jakou si zajistí životní úroveň a důchody. Naopak socialismus, ač na rozdíl od vykořisťovatelských formací zdůrazňuje úlohu společnosti, komunity, kolektivu, týmu, tak se snaží o férové osobní ohodnocení každého jedince doplněné o solidární pomoc těm, kteří nemohou pracovat z důvodu věku či zdravotního postižení. Před listopadem se to zrovna bezvadně nedařilo, ale příště už to bude lepší - jak lidé prohloubí své znalosti a morálku ohledně rozdělování společně vyprodukovaných výsledků práce. Jednou z brzd v poznání pravdy o neobjektivním, nespravedlivém nynějším rozdělování výsledků práce jsou i různé kampaně o důchodových reformách, daňových odvodech, o vlastnictví atd. Nemravnost vykořisťovatelů je taková, že ač právě oni profitují z daného režimu - který rozhodně není jediný možný a může mít rozličné alternativy, tak chtějí, aby jim tento právě pro ně výhodný režim ještě někdo jiný, neprofitující, zaplatil.
   KR

   Smazat
  18. 11:51, zbytečná otázka pro toho blba, on to jen odněkud překopíroval z Völkischer Beobachter. V podstatě tomu ani pořádně nerozumí a tudíž nedokáže odpovědět. A i kdyby se o odpověď pokusil, okamžitě podle té nesourodé slátaniny pochopíte, že máte před sebou dutou hlavu, která se jinak prezentuje tupými výkřiky velkými písmeny plnými gramatických chyb.

   Smazat
  19. 12:30 Samozřejmě že je to tak! Neboť kapitalismus je de facto židovský výrobní způsob založený na podvodu zvaném "tržní chování jedince". Struktura pravěké tlupy přetrvává evoluční setrvačností dodnes, navzdory odlišnýmu výrobnímu způsobu, který je příliš mladý, aby zásadním způsobem změnil to, co se utvářelo desítky tisíc let! K přežití lovecké tlupy bylo zapotřebí na 1 schopného organizátora (náčelníka) a 1 nositelku know-how (šamanku) vždy alespoň 50 zdatných lovců a 50 zručných sběraček. Proto dodnes má např. schopnost stát se lékařem jen jeden ze sta lidí (to je pro zjednodušení použitá číslovka!). Dříve to sloužilo jako nutnost k přežití celé tlupy a potažmo druhu, dnes je to systémem zneužíváno k tomu, že lékař je placený mnohem více než třeba horník, ačkoliv jeho práce je těžší a v pravěku by dostával větší kus masa než šamanka z logických důvodů. Rovněž pojem "zákazník" je proti smyslu přirozené dělby práce v lidské tlupě či pospolitosti. Směna mezi jednotlivými tlupami vždy probíhala tak, že nositelé genů náčelníků a šamanů rozhodli z titulu své intelektuální převahy, co je dobré pro přežití celku směnit a co nikoliv! Tak tlupa dostala potřebné komodity k přežití výměnou za ty které pro ní jsou zbytné či postradatelné. V současné době kdy byla koherentní společnost atomizována židovským výrobním způsobem (kapitalismem) toto přestalo platit a v důsledku toho jsou nekompetentní jedinci - s geny řadových lovců a sběraček - nuceni sami přejímat funkci náčelníků a šamanek a to zcela zjevně bez znalosti či schopnosti posoudit důležitost té či oné komodity pro zachování existence své osoby a své rodiny či celé komunity. Čili za bláboly o "svobodné interakci mezi jedinci" a "tržních mechanismech" je pouze snaha úzké skupiny ovládat druhé prostřednictvím jejich nižších intelektuálních schopností či zkrátka profitovat prostřednictvím převahy těch vlastních nad schopnostmi ostatních. Proto jde o nebezpečný parazitující způsob organizace hospodářské činnosti v jehož důsledku je ohrožena především bílá Rasa - jediná to nositelka civilizace.

   Smazat
  20. 13:32 To zas je putlerprd, co se spíš podobná tobě, jen má ještě víc odulé tváře, jak blízko cpe tlamu k pšoukolíhni tohodle svého škaredého fýry! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Abych tě nemusel seznámit se svou sukovicí co držím tu - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   tak ti radím naučit se odlišit brilntní styl Nadčlověka od těchto skřeků těchto podlidí zde - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které bude nutno tak či onak zlikvidovat v zájmu civilizace!

   Smazat
  21. oprava: brilantní

   Smazat
  22. Anonymní3. února 2019 13:32
   Byste se mohl živit v prognosťáku. Neskutečně výstižné. P.K.

   Smazat
  23. 16:24 ááa, další výstižně Puakem popsaný rudý dement či jiný kretén, odulá držka, krysí tlamička, rektoskopická hlavička a šarlatán se ozval? Ten beobachratej lejner z 13:32 by chcípnul hladem i v cigánský osadě, páč i tamní hadačka z ruky dokáže rozpoznat velký písmena, čili KAPITÁLKY!:))

   Smazat
  24. 12:30 Socialismem rozumíme takový společenský systém, v němž je zájem jednotlivce podřízen zájmu státu. Jde o to, aby tato společnost v takovém státě nebyla založená na levičácké rovnoprávnosti! Skutečná (absolutní) pravice je generální reakcí proti levici.
   Pravice odmítá všechny formy rovnostářství.
   Čistokrevný pravičák tedy musí v prvé řadě odmítnout rovnoprávnost. Alfred Rosenberg o tom ve svém díle Mýtus 20. století hovoří takto:

   „Všeobecné hlasovací právo má být ženám odebráno? Ano! - A mužům rovněž! Národní stát nemůže zakládat rozhodující výběr na anonymní - mužské či ženské - mase, nýbrž na odpovědných osobnostech.“

   Smazat
  25. 16:40 Tak logicky! Protože jakákoliv demokracie navzdory tomu co se snaží nám dnes podsouvat, je zásadně levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi - podlidí typu místních užgryndaných čechomužiků! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
  26. Pro (16:40)
   Vaše definice socialismu je zcela scestná, chybná. Vůbec nejde o podřízení státu - to byste mohl nacismus a fašismus označit za socialismus, což rozhodně nebyly. V charakteristice společensko-ekonomických formací jde primárně o existenci a formu vykořisťování a protože určujícím rysem socialismu má být odstranění vykořisťování, tak nemůže být příslušník socialistické společnosti, občan socialistického státu, jim podřízen. Občané socialistického státu jsou v rovnoprávném postavení, svůj stát řídí demokraticky, naplňují potřeby všech členů a své zájmy uspokojují s respektem k zájmům ostatních občanů. Rovnoprávnost z hlediska levice není jen v zákonem určené rovnosti práv a povinností, nýbrž v pohledu na ostatní lidi, kdy na ně pohlížíte jako na sobě rovné, kdy jim přiznáváte stejnou důstojnost, jakou žádáte pro sebe. Nelze pak hovořit o podřizování se státu, když stát jsou sami občané se stejným podílem na řízení společnosti, resp. státu.
   Jinak z výše uvedeného je jasné, nakolik předlistopadový režim se přiblížil socialismu, nakolik jeho mocní brali vážně své ideologické proklamace.
   Pro (16:45)
   Již jsem Vám v minulosti napsal něco v tom smyslu, že Jste fašistický, nacistický idiot. A také, že byste si měl představit, nakolik byste byl v takovém systému úspěšný. Pitomce stupně Vaší ideologické zaslepenosti by hravě přeskočili inteligentní gauneři, pro něž byste byli užitečnými idioty, spotřebním materiálem.
   Evidentně Vaše hloupost a nemorálnost již příliš zabředly do nejspodnějších vrstev své bažiny.
   KR

   Smazat
  27. KR- s posledním odstavcem souhlasím podmíněně, neboť platí pro všechny izmy, i pro ty na bázi komunistické. Jinak by nebyl problém, dobro zařídit napoprvé.

   Smazat
  28. Pro pana Miroslava Povolného
   Nevím sice který poslední odstavec míníte, ale rozhodně nemám iluze o charakteru řady pupíků předlistopadového režimu, kteří něco jiného žvanili na schůzích a něco zcela opačného konali ze svých funkcí ve svůj prospěch. V tom bylo a je pokrytectví politiků s levicovou rétorikou daleko odpornější, než pokrytectví jejich pravicových kolegů. Zatímco pravice neskrývá svoji ideu egoismu, individualismu, konkurence a jen ji pragmaticky balí do šatů konzervatismu či liberalismu, příživníci na levicové rétorice žvaní o společnosti, spolupráci, humanismu, spravedlnosti, solidaritě, ale ve skutečnosti jim jde o jejich kariéry, majetky, moc a postavení. Rozdíl mezi ideologickými žvásty a pragmatickými činy je u příživníků na konzervativní a liberální rétorice nižší než u slov a skutků příživníků na rétorice levicové, u nichž je míra pokrytectví vyšší, proto že k sobeckému pragmatismu třeba od vznešených cílů levicových třeba vykonat delší cestu než od pravicových.
   Nic z toho ale neznamená, že by lidé měli opouštět ideje konzervatismu, liberalismu, socialismu, komunismu a spokojovat se s pragmatickým hraním jen na vlastní triko, resp. kapsu. Pokud někdo z politiků některou z ideologií proklamuje, tak je třeba dohlížet na to, jak ji sám dodržuje. Zdali je skutečný konzervativec, liberál, socialista a nebo jen pragmatický příživník na té které rétorice, který loví a manipuluje voliče. Kdyby se otevřeně vyznal ze svého egoistického pragmatismu, tak sotva získá nějaké voliče, natož levicové. Na pravicovost svých předáků také předlistopadový režim dojel, když se ani zdaleka nestihlo vymýtit to, co zasel J. V. Stalin a Maové, Brežněvové, Gottwaldové, Husákové a další v pěstování pokračovali a sklízeli nezasloužené benefity.
   KR

   Smazat
  29. 18:18 Všechno jenom žvásty rudých podlidí! My si nejsme rovní a nikdy nemůžeme ani být v ničem rovní, nálepkářský tupe! NIC jako DEMOKRACIE nikde není! Existuje pouze Rasa pánů a Rasa otroků! Ta první dnes předstírá vládu té druhé! Krom toho nacismus není žádný ideaál, anýbrž jen ouhá jeho nejlepší atrapa! - http://www.vontartarus.cz/bibliotheca/pravda-o-pravici-a-levici-2

   Smazat
  30. Anonymní3. února 2019 16:36
   „… čili KAPITÁLKY!:))“
   Hodně malá piha, na jinak brilantní analýze. P.K.

   Smazat
  31. KR- jako obvykle souhlas s teorií, jen ten manuál chybí. To nemluvím o "učitelích, jejich žácích a "plebsu" schopných naslouchat a chápat bez možnosti těchto ideí šířit veřejnoprávními médii. Ty je třeba obsadit, pár sympatizantů tam je ale nemají podporu příslušné strany, tak to bude muset jít přes národovce, kteří v nejbližší době jistě výrazně posílí. Omlouvám se za dlouhé souvětí.

   Smazat
  32. 13:09 Už podruhý ti tupé komoušské hovado píšu, že si mě kretén bez mozku z 13:32 spletl s putlerprdem! Páč nemá čím odlišit kamaráda těhle roztančenejch russáckejch lejen - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   od vyznavačů zákonů Přírody zde! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Tak tu přestaň trapně skřekat, rudozmrde, nebo se brzo seznámíš s tou sukovicí co tam držím v ruce!

   Smazat
  33. P.S.: V těch klipech je současně odpověď na otázku toho původního debila, na kterýho dle tvrzení zmrda z 13.32 prej neznám odpověď! Tak není třeba nic "kopírovat z ňákých beobachtrů", to ten debil musí každý putlerovo lejno sežrat a pak tejden trávit, než to sem vyblije! Asi jako tebe, ty "brilante"! (Poznal jsem že si píšeš sám se sebou, neboj rudoprde!) Stačí koukat a vidět! A esi nám tohle chcete zavádět tady, tak z vás v takovémto zařízení naděláme výhřevný biopalivo - https://ihistorian.livejournal.com/176105.html

   podle patentu tohodle inženýra! - https://78.media.tumblr.com/41e3271711cdbc5d234267674bac9d60/tumblr_nrdvakUyoQ1sqztn9o1_500.png

   Smazat
  34. Pro (8:12)
   Vy mentální chudáčku, vtipné je na tom to, že Vy Jste otrokem již nyní - své hlouposti a zaslepenosti. A i kdyby došlo na vládu "rasy pánů" nad "rasou otroků", tak Vám by nepomohlo ani to kdyby Jste patřil k "pánům", protože svojí duševní výbavou vězíte od hlavy po kotníky ve své hlouposti a zaslepenosti. Ti drobet chytřejší a vykutálenější by si z Vás udělali užitečného idiota otročícího pro ně mnohem dříve, než by došlo na ostatní včetně příslušníků "rasy otroků". Jste tak blbý, že vůbec nechápete, co Jste si to ve skutečnosti od manipulátorů nechal nalít do hlavy.
   Obávám se, že více pro Vás, pro záchranu Vaší mysli a duše, nyní učinit nemohu.
   KR

   Smazat
  35. Anonymní4. února 2019 15:47
   Ale já jsem v tom nevinně. Jenom jsem ocenil odhad toho 13:32, že se ozve nějaký blb, tedy úplně: „dutou hlavu, která se jinak prezentuje tupými výkřiky velkými písmeny plnými gramatických chyb“, no a nelhal. Ani s těma kapitálka, nebyl zase tak úplně vedle.

   „.. si mě kretén bez mozku z 13:32 spletl s putlerprdem!“
   Ale ten kapitálkama nepíše nikdy, takže je mi líto, označení „dutou hlavu, která se jinak prezentuje tupými výkřiky velkými písmeny plnými gramatických chyb“ trefil přesně. P.K.

   Smazat
  36. Anonymní4. února 2019 15:59
   Sám se sebou si nepíšu. Používám zkratku P.K., takže si to můžete projít. Takže jestli mi odpovídáte na můj příspěvek 11:51 těmi videi, tak tě pic. Ta banda pytláků, co zchromila jelena, v krajině, kde padá vodopád nahoru, je Váš vzor? To jste nepochopil, že si z Vás autor dělá srandu?
   Ale potěšilo mě video toho nezdolného národa, ve kterém i ten zdánlivě poslední opilec, je schopen od minuty narukovat. Nad tímto národem nikdo nezvítězí. P.K.

   Smazat
  37. 19:10 Tak už ti věřím, tohle by putlerprd nedal dokupy, on používá výhradně holé věty a video odkaz by sotva uměl otevřít!:)))
   Jenže jinak jsi debil, páč chválíš hovado který se chová úplně stejně jako to hradní prase zkurvený odulý! Pokud je tu něco "brilantního", tak jeho popis od Pauka (kterýho osobně nesnáším!): "Zakomplexovaný, mstivý, žvanivý a frustrovaný synek opuštěné samoživitelky, absolvent dívčí střední školy, podobný ožralému panchartu Gottwaldovi, opuštěný svým synem a obdařený doma dvěma pussys, držený za koule Putinem, likviduje svoji dceřinnou partaj i lůzovitou malomocnou sockovitou třídu, která si ho hovniválsky dokutálela na hrad, jako použitý nepotřebný kondom na cestě za Ural. Skončí stejně bídně, jako jeho buranský vzor, včetně vyhazovu z Maus-olea. Z toho Maus-olea bude toho vyžírku vyhazovat stejná nepoučitelná lůza, která si ho tam uložila a která teď blije do éteru podle jeho taktovky a chystá se mu postavit oslavnou pyramidu. (Z kotovic)." Konec citátu.
   K tomu se nedá víc dodat! Včera jsem sledoval na ČT pořad o rodině F. Peroutky. Ani jeho nemusím - nevzali mě kvůli němu na vejšku. Havlisti. Když jsem byl na pohovoru v 94. roce (poslední šance přihlásit se na denní studium), tak mě děkan dával otázky na něj a já ho ani neznal, páč jsem studoval dějiny z komoušských zdrojů a učebnic!:)))
   No nic, to je odbočka. A ten zkurvysyn si troufá veřejně lhát a žvanit nesmysly! Onu tý svini odulý nestačilo jak lhal sračky na Letný, že jsem v tom či onom za Nepálem a Ekvádorem, což si vycuval z prstu jak sám pozdějc přiznal. Ne, on ještě musí "citovat" neexitující článek (aniž by si pamatoval aspoň jeho obsah!!) a taky připisovat někomu cizí výrok, kterej ani neuměl citovat přesně a kterej byl z nesouvisejícího s tématem kolaborace článku!!! Stejný hovado pak je ten kreten v 13:32, kterej cancá že jsem cosi opsal z nějakýho plátku! Ať mi cituje datum a číslo vydání§§ Hovado! A co konkrétně jsem tam měl "překopírovat" a čemu jako nemám "rozumět"! Možná že špatně interpretuju Nietzeho, to mi už kdosi vzdělaný napsal, jenže to tenhle hovad asi nemá na mysli, že? A ty to završíš těma pindama o "skvělým prognostikoj" dle zásady blbec k blbci, co?

   Smazat
  38. A k těm klipům. Nejde o pytláky, nikoho nezabili, jsou to moudří správci Přírody! Něco si o tom přečti, ať nejsi tak vypatlanej! -http://www.vontartarus.cz/bibliotheca/priroda-a-nacismus

   Ne nacismus opravdu není náš Ideál, pouze, jak píšu v 8:12, je jeho nejdokonalejší atrapou! To jen abys zas nezačal typicky pro podobné blbce nálepovat!
   Ano, vodopád teče do kopce - to je alegorie Vůle k moci, kterou disponuje Nadčlověk - tento moudrý Správce přírody!
   Ale všimni si hlavně toho druhého videa, kde je zobrazena sorta podlidí, kteří nemají ani vůli udržet vlastní močák, jak je poznat z fleků na kalhotách harmonikáře! Tohle jsou ti o kterých hovado z 18:18 napsal toto: " Rovnoprávnost z hlediska levice není jen v zákonem určené rovnosti práv a povinností, nýbrž v pohledu na ostatní lidi, kdy na ně pohlížíte jako na sobě rovné, kdy jim přiznáváte stejnou důstojnost, jakou žádáte pro sebe."
   Odmítám na tyto podlidi pohlížet jako na rovné byť mému psu!!! A za toto odmítání mi najký hovno co se dalo do tance v 13:32 bude psát sračky, že neumím odpovědět?!?? K tomuhle se hodláš jako přidávat? Podle hesla svůj k svým? Pak tedy to tak beru, ale táhněte hoši tam na Východ, ke svým tu mi smrdět nebudete, to ti povidám!

   Smazat
  39. Anonymní5. února 2019 7:45
   Škoda literárního talentu, když vstoupí do takového blba.
   Ukazuje se, že prezidenta Zemana nejvíce charakterizuje jeho hodně pozitivní vztah k Izraeli a k čínským investicím. S tím Putinem, to nepřekračuje význam a velikost Ruska. Že by někdo rád viděl Rusko menší a méně významné, současnou realitu nezmění. Volil jsem ho, neboť mi přišel mnohem více pronárodní, než ten rakouský, či švýcarský spáč. Zatím jsem toho, z tohoto pronárodního hlediska, nelitoval.
   Ale jak uvádíte na tom Peroutkově příkladu, Vy máte vůbec problém, stíhat sledovat běh událostí.
   Ještě k zajímavé ukázce Vaší konzistence. Ukážete, jak opovržlivý máte vztah k Prognostickému ústavu, kvůli pohotovému Zemanovi a hned vedle se čepýříte, že jsem nazval vašeho oponenta prognostikem. Ale což, nikdo nejsme dokonalý. P.K.

   Smazat
  40. Anonymní5. února 2019 7:54
   „Něco si o tom přečti, ať nejsi tak vypatlanej! -http://www.vontartarus.cz/bibliotheca/priroda-a-nacismus“
   No to jsou moudra, tam se snaží přirovnat nacisty k silám přírody. Příšerná drzost srovnávat věčnou přírodu s pomatenými nácky. Právě příroda nám ukazuje, že něco takového, jako nadčlověk neexistuje. Je to pouze pýcha nějakých chorých elitářů. I podle osudu jejich „tisícileté“ říše víme, jací debilové, ty „nadlidi“ byli. Pouze dokázali všechno rozmlátit.
   To druhé video ukazuje nějaké opilce. Podobné záběry můžeme vidět, ve společenských zprávách, např. na Seznamu, kde jsou bohužel jenom fotky, jak nad ránem, anglosaská honorace opouští vyhlášené bary a nemůže se trefit do dveří auta. To co se děje uvnitř těch barů, by Vaše nadlidská výjimečnost, asi neunesla.
   Většina lidí na celém světě, tráví svůj volný čas, nějakým „hovadským“ způsobem. Prostě se potřebují odreagovat. A to i ti výjimeční Dánové, Holanďané a Irové, kteří chlastají Světový pohár.
   Pokud chcete měřit stejným metrem, to své:
   „Odmítám na tyto podlidi pohlížet jako na rovné byť mému psu!!!“
   „.. táhněte hoši tam na Východ, ke svým tu mi smrdět nebudete ..“
   potom Vás tady moc nezbyde a Afričani s Arabama Vám už tu nadlidskost vytlučou z palice. P.K.

   Smazat
  41. 12:58 Z Chujostanu každej rozumnej odejde! - https://www.info.cz/svet/odliv-mozku-z-ruska-se-za-posledni-tri-roky-zdvojnasobil-utika-se-kvuli-penezum-i-putinovi-27078.html

   Zbydou tam jen ubozí podlidé - Putlerovy voliči! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   A takový nenatočíš NIKDE jinde na světě! Ne žebráky a bezdomovce, ale kretény co jsou na společenským dně a přesto obviňujou kdekoho jen ne toho kdo je tam skutečně poslal - tuhle zrůdu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Oni vědí že jsou v prdeli, prto žvaní že chtěj "atamstit za Rassíju!" - ale asi nepochopili že tudy cesta nevede! Na Západě o tenhle póvl nikdo nestojí! Pro ně je tedy cesta pod zem jedinou spásou ...

   Blbečkům rusofilním a muslimofobním nakecal, že se plní coudenhovno-kalergistický projekt rasové výměny v Evropě, ale jde o nordickou lest, bacha! Paní Merkel a pan Macron spolu s panem Trumpem sice naoko jakoby provádí plán hraběte, ovšem v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Chujlostan jako odminovači, sebevražední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj ruský způsob vedení boje, nenávidí je a budou mstít za Kábul, Groznyj, Allepo a další místa zničená buď již bolševickou nebo pozdějc putlerskou soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou své vrahy. A NATO poté již jen obsadí vyčištěné území, kapiš? Po osídlení normální, tedy kvalitnější entitou i tam dorazí konečně prosperita ...

   Smazat
 14. Tohle soudruzi nevydejchate:-)))

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/venezuela-general-francisco-yanez-se-pridal-ke-guaidoovi-nicolas-maduro-demonstrace.A190202_163301_zahranicni_kha

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má to něco společného s tvým důchodem?

   Smazat
  2. Anonymní2. února 2019 17:25
   Nebyl by to první vojenský puč, na zadním dvorku USA.
   https://www.youtube.com/watch?v=t5gVvbp0GT0
   P.K.

   Smazat
 15. V každém případě bych odebral důchody těm, kteří nemají děti. U jednoho dítěte snížit důchod na polovinu vypočítané výšky podle platu, plný důchod jen u tří dětí, a na každé další bonus 5% z průměru.
  Stejně tak bych přistupoval k zdravotní péči. Bezdětní nad 49 let, resp. s jedním dítětem, by si plně hradili všechny úkony, včetně periodických prohlídek. V tomto případě jsem i pro zavedení tzv. čekárenských poplatků v minimální výšce 50.- Kč. Bezplatnou zdravotní péči a seniorské služby bych zavedl jen pro ty, kteří měli pět a více dětí.
  Bezdětným nad 45 bych vyrubil vyšší daně i odvody, které by byli povinni platit až do okamžiku jejich smrti. Pokud by už nepracovali, pak v minimální měsíční sumární výšce 3000.- Kč. Pokud měli vyšší příjmy, pak samozřejmě tuto výšku upravit směrem nahoru. Pro každé jedno dítě by se tento poplatek snižoval.
  Úplné služby garantované státem bych ponechal jen pro vybrané státní úředníky, rodiny z vyloučených komunit a válečné uprchlíky.
  Stát, který živí hejno lelkujícich starců jde do pekla. Zvlášť když uvážíme, že planeta je plná mladých, zdravých lidí, schopných se rozmnožovat. Ti jsou tu potřeba, ne starci kalící vodu jako Valenčík.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To neni špatný nápad.Myslim, ze st atní prijmy by meli dostávat ti nejzrnitelnrjší,jako třeba romové a socialní migranti z valkou postižených zemi,nebo lide nejak persekvovani.Kazdy Čech měl preci dost možností,ab v životě uspěl,Jestli neuspěl,pak bude nejak vadny...vubec nechápu jak muže být někdo zavislý na duchodu od státu,t dy je nEco špatne...

   Smazat
 16. Nevím, zda se dá při současných odvodech na důchod udržet výše důchodů při růstu počtu důchodců. Propaguje se osobní důchodové připojištění, ale jak víme z reality, pojišťovny krachují podle potřeby kapitálu a kdo je garantem toho, že vložené peníze + úrok + inflaci pojištěnec někdy ještě uvidí? A že se věk prodlužuje, to je zřejmé, i když "jak a komu".
  Uvádí se data v "jednom balíku", ze kterého je vytržen údaj o výši důchodů mužů a výši důchodů žen. Existuji i čísla, kolik v průměru vyčerpají Kč v důchodu ženy a kolik muži? A podobně kolik na důchod za život odvedou Kč ženy a muži? Jinou neméně zajímavou kapitolou jsou rentiéři: z jakého titulu dostávají občané u nás rentu, znám např. rentu u statkářů, kteří ji mají jako sedření prací v 55 letech a činí 16.500 - a za co? Dobré přilepšení k zisku. Zajímalo by mne dožití těchto rentiérů, zda je nějak kratší proti ostatní populaci.
  Jinak s důchody se u nás zachází velice svévolně, ty rozdíly mezi tzv. starodůchodci a těmi novějšími, ty nezapočítaná % z řady roků v důchodovém věku bez braní důchodu, to nevalorizování důchodů pracujícím důchodcům do r. 2011 atd. Ten systém se zdá, že je přizpůsoben hodně potřebám pohody byrokratů, politických loutek a totalizátorům života v CZ.

  OdpovědětSmazat
 17. Už při přečtení několika příspěvků jsem došel k názoru, že tady ta diskuse nemá valný smysl. Polovinu produkce člověka schlamstne stát, tedy je jasné, že stát není dobrým hospodářem a spoléhat se na něj i jako důchodce, nemá smysl. Důchod bude vždy jen záchrana v případě nouze a opravdu nemá smysl se na něj vázat. Ovšem v tomto systému jen stát může zajistit nějakou garanci, jinak všude je to samý zloděj.
  Nejspolehlivější je investovat počas života do hodnot, které můžou být ve stáří oporou. Mezi ně by mělo patřit i potomstvo, ovšem málokomu se to podaří. Lepší je si vykrmit prase a pak ho picnout, než se na ně spoléhat.
  Prostě, pokud po dědkovi nezůstane alespoň ten milion, jeho život neměl valný smysl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moje řeč. Osobně jsem také přesvědčen, že po padesátce by si měli lidé hradit i lékařskou péči v plné výšce, pokud tedy nejsou speciálně pojištěni. Samozřejmě zdravotní odvody by být musely, jelikož stát potřebuje peníze pro speciální případy a z důvodu samotné existence systému zdravotnictví.

   Smazat
  2. 18:11
   Myslím, že máte pravdu. Asi bychom měli přestat platit zdravotní, důchodové a i daně. Cokoliv by člověk potřeboval, musel by si na to vydělat. Myslím, že daně platí pouze člověk, jiný druh v přírodě je nemá, proto je lze považovat za úchylnost. Mnohé by se vyřešilo, mnozí bychom nedožili ani prvního roku, ale což .. nakonec by méně populace znamenalo menší zátěž pro přírodu a tak bychom velice rychle naplnily ekologické kvóty na emise .... :-)
   ABC

   Smazat
  3. 18:41

   nemyslím, že by se to mělo přestat platit, protože existuje soustava zařízení a bez nich žádnou zdravotní péči mít nebudete a to něco stojí. Také je nutno hradit důchody a zdravotní služby státním zaměstnancům a konkrétním komunitám, které by na ni jinak nedosáhli. Do země přichází spousta imigrantů a jak by se jejich potřeby jinak řešily? Jak by se řešily problémy romské populace, která nemá takové možnosti jako většinová populace? Je třeba myslet taktéž na vězně. Většinová populace by však měla šetřit a být pojištěna (s účtem) ještě zvlášť. Na důchody by si měla našetřit. Je krajně nezodpovědné, když někdo není schopen vydělat dostatek peněz a spoléhá se na stát.

   Smazat
  4. 19:26
   Uvedl jste výčet povinností pro většinovou populaci a nakonec jí nařídíte, aby si na důchod šetřila. Šetřila co? Peníze? Základní poučkou ekonomie je "musí se zabezpečit důvěra lidí v peníze". Bez důvěry není hodnota. Zkuste se zamyslet a představit si částku, jaká by Vám dnes stačila na pohodlný život důchodce po dobu dvaceti let a odhadněte, jak dlouho z ní budete žít za 30let, za 50let ...
   Zmíněná migrace je pouze neefektivní zátěž a bezpečnostní riziko.
   Státní aparát by měl být efektivní a ne se dostat do stavu, kdy plní pouze účel umělé zaměstnanosti a nakonec požere sám sebe. Kolik času má většinová populace věnovat práci na údržbu systému a ostatní režijní výdaje? 20%, 30% .. 50%, 80% a nebo 100%? To je otázka do diskuze. Zdůrazňuji, jedná se o čas ... a ten je pro většinu lidí velmi cenný a hlavně, máme jej pouze omezené množství ...
   ABC

   Smazat
  5. 20:08

   šetřit znamená samozřejmě investovat a starat se o své peníze, tak jako je běžné všude jinde ve světě. Bohužel lidem z východní Evropy tohle nic neříká a jen natahují ruku. Stejně tak nejsou ochotni převzít konečně zodpovědnost za populaci, která je diskriminována a je nutno se o ní postarat. Lidé z válečných oblastí a Romové nemají stejné možnosti a je nutno najít dostatek prostředků na zabezpečení jejich životních potřeb. Migraci považuji za základ a budoucnost Evropy, bez níž se neobejde. Proto je potřeba změnit restriktivní politiku, otevřít hranice a vyčlenit finanční prostředky. Ty se nachází v dostatečném množství v penzijním systému který náklady na imigranty pokryje. Pokud ne, bude nutno zavést další daně, můžeme to nazvat jako daň solidarity.

   Smazat
  6. 20:53
   Starat se o své peníze .. jak si to představujete? Asi tak, že ráno půjdete pro housky a všechny krámy budou mít zavřeno, protože všichni budou investovat na burze? :-)
   Zjistěte si, v kolika zemích byla mezi lety 1950 - 2000 devalvace měny větší než 50%.
   Já naopak správu měny povařuji za službu státního aparátu vůči občanům, kteří si tuto službu hradí prostřednictvím daní a doufají, že zodpovědní lidé nepatří mezi morálně pokleslé slouhy jiných zájmů. Vy daně chcete zvyšovat a rád by jste nutil Čecha pracovat nejen na souseda Roma, ale i na občana jiné země, možná se stejnými sklony jako má většina Romů (těm pracovitým se omlouvám).
   Pokud se máme poučit s historie, migrace je někdy pro původní obyvatelstvo pohromou, viz obsazení Ameriky Evropany, kteří byli za 300let schopni vybydlet i tak rozsáhlé území, jakým Amerika je a původní obyvatelstvo prakticky vyhladit. Pro mě zcela neomluvitelný počin.
   Lidé z východní Evropy se na rozdíl od Francouzů, Holanďanů, Španělů, Portugalců a hlavně Angličanů neúčastnily rabování a kolonizace jiných území. Tedy ... dlouhá staletí nežili na cizí účet.
   Válkou postižené země ve většině případů patří mezi bývalé kolonie a jejich rozvrat je způsoben pokryteckou politikou západu, který tolik obdivujete. Lidem s Vaším zaujetím pro kapitalismus doporučuji odejít legálně za štěstím do zemí, které obdivujete a ten východ Evropy ušetřete úchylných západních teorií ...
   ABC

   Smazat
  7. ABC, je vidět, že jste z jiného světa. Takového sovětského.. Snažíte se zesměšnit to, co je jinde úplně běžnou věcí, a dnes už nejen na Západě.
   Představte si, že investice na burzách je vskutku normální záležitostí a na podílu burzovních operací se podílí velkou měrou právě malí investoři. Tedy nejen velký kapitál, ale miliardy těch malých. V anglosaském světě je investování na burze úplně běžnou záležitostí, kterou se zaobírá i mamča s děckem a hypotékou na krku. Běžný Angličan ráno vstane a jako první odsleduje burzovní zprávy těsně po jejím otevření a stejne tak večer před jejím uzavřením. Mimo anglosaský svět to je méně, a lidé víc spoléhají na fondy, ale neustále se zajímají. Každý den. Je to styl života, dnes úplně běžný i v Číně, Koreji, Malajsii, Japonsku. Peněžními záležitostmi se velmi běžně zaobírají na Blízkém východě, zam to mají v krvi.

   Česko sice nebylo schopno se dobrat jakýchkoliv kolonií, ale to neznamená, že se nepodílelo na jejich devastaci. Dokonce bych řekl, že i mnohem více. Zatímco Západ nejen zneužíval, ale i budoval a pomáhal, Česko jen kradlo. Využívalo předměty a produkty, které při jejich výrobě zdevastovaly Afriku. Už jen to, že píšete na PC, tím jste zničil život jedné africké rodině a ničíte i další. A nic nevkládáte. Narozdíl od Západu. Vy dokonce nejste ochoten přijmout pár stotisíc chudých Afričanů a vrátit tamním zemím to, co jste jim ukradl.

   O Romech nebudu ani mluvit, to je z vaší strany vyslovená genocida. Již mnohokrát potvrzená a tvrdě kritizovaná, pochybnosti o existenci romské genocidy jsou trestány, přesto se neustále v diskusích objevují xenofobní narážky. Jakýkoliv Rom, milý pane, má podstatně víc schopností než vy a vaše familie, která není ani schopna investovat na burze a neustále něco požaduje od státu. Romové vás už živit nemíní! Stačilo.

   Smazat
  8. 8:36
   Po ránu jste se nám trochu rozpovídal. Burza je letadlo a jednou za čas je potřeba krize, aby dorovnala diference v oběživu. Jediný kdo jistě neprodělá je ten, kdo řídí tisk a výdej oběživa. Ostatní mají buď štěstí a nebo smůlu.
   Asi jsem nepropadl západním hodnotám a jsem za to rád. V Asii máte na mysli třeba "nedotknutelné" v Indii .. cca. 160mil lidí, kteří se po ranní kávě věnují světovým burzám?
   Pokuste se upřesnit, co považujete za genocidu mnou vyslovenou. Buď neumíte číst a nebo stále ještě nechápete význam slov či vidíte ve všem jen svůj svět. Hezký den.
   ABC

   Smazat
 18. Pokud se důchodový systém bude řešit odděleně a bez přihlédnutí k dalším aspektům života ve společnosti, moc velkou šanci na úspěch mu nedávám.
  Statistická čísla mohou být dobrým vodítkem, bohužel povětšinou se používají jako zkreslující údaje pro propagandu.
  Řešení důchodové reformy by mělo být navázáno na řešení otázky vlastnictví strategických výrobních prostředků, na otázku očištění měny od spekulativních aktivit s cílem zabezpečit její dlouhodobou stabilitu. Podívat se na problém odlivu kapitálu z ČR bez zdanění, na černou ekonomiku a hlavně na "neúčelné investice ze státního rozpočtu".
  Jsou tu různé skupiny občanů, ale hlavní dělení je na "ti co sají" a "ti co platí". Bohužel "ti co sají" rozhodují o tom, jak se mají chovat "ti co platí", s jediným záměrem "co nejvíce ušetřit.
  Výše zmíněné zvyšování daní pro bezdětné ... víte kolik platí daní zaměstnanec bezdětný a nebo s odrostlými dětmi? Pokud mám správné údaje tak .. 48% + při nákupu DPH + další povinné poplatky. Máme prostor na zvyšování?
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to je "odliv kapitálu"? Nejsou to náhodou dividendy a oprávněné platby těm, kteří investovali? Soudruhu, zase byste chtěl znárodňovat a to se už nestane. Sorry, tohle tu už bylo a dopadlo to špatně. Teď díky tomu skuhrate, že nemáte peníze.

   Smazat
  2. 18:38
   Divná poznámka. Máte snad na mysli investory, kteří privatizovali? Nebo velké firmy, jejichž investice v ČR jsou podmíněny podporou státu? Na tu podporu musíte vydělat Vy, stejně jako já. :-)
   Od státu toho moc neočekávám, spíše mi vadí neustálé administrativní buzerace a "výpalné" v podobě množství rozličných poplatků, které jste nucen hradit, pokud se staráte sám o sebe.
   Soudruhu, zkuste se zamyslet v souvislostech, a možná zjistíte, že tratíte stejně jako Ti ostatní tady. A že máte peníze? Dnes je máte a budete je mít i zítra, otázkou je, jakou budou mít hodnotu. :-)
   ABC

   Smazat
  3. Soudruhu ABC, zapomínáte, že časy, kdy jste mohli bezostyšně krást, jsou již dávno minulostí. Pokud přijde investor, který vám dá práci, díky níž můžete koupit skývu chleba, kterou stejně neumíte upéct, budete se muset smířit s tím, že bude chtít svou investici jak se patří zúročit. Snad si nemyslíte, že kapitál sem přichází proto, aby vás tady choval zadarmo? Buďte rád, že vůbec můžete něco vydělat, jinak byste pod mostem obžíral zbytky z popelnic před hotelem Holliday Inn. A tak to je správně. Vy prostě zapomínáte, co tady bylo předtím, když zdejší bolševici neuměli ani pořádně ušít boty a vypěstovat obilí. Teď to máte. Tak laskavě poděkujte a buďte rád, že se prozatím neuzákoní povinná eutanázie pro osoby nad 50 let, co už nejsou k ničemu. V poslední době mě prostě všichni z bývalého východního bloku hodně štvete.

   Smazat
  4. 19:36
   Děkuji za komentář. Přestože postrádá cokoliv hodno odpovědi, zkusím Vám něco napsat.
   Pokud někdo v uplynulých letech kradl, nebyl jsem to já, ale kapitál. Toť za prvé. Bez kapitálu jsem se obešel dodnes a doufám, že se bez něj obejdu i nadále.
   Pokud budete stále nahlížet na svět optikou "antiminulý" režim, bez jakékoliv analýzy a pokusu uvést informace do souvislostí, budete mít stále neúplný a pokroucený náhled na svět.
   Zkuste mi napsat, kdo tady dnes šije boty a kolik, kdo pěstuje obilí a kolik .. atd.
   Vaše zmínka o likvidaci lidí nad 50let svědčí o příliš dlouhé lajně .. dávejte si na to pozor a raději si na veřejnosti nepouštějte pusu na špacír, mohl by jste narazit na vitálního důchodce, který by Vám mohl manuálně předvést, že věk nemusí být na závadu a fyzická kondice se nekupuje v apatice ...
   A vězte, že to co máte kolem sebe je povětšinou produktem činnosti těch bezejmenných pracujících, bez nichž by se kapitál neobešel, ale oni bez něj ano, tak jako tomu bylo minulosti.
   ABC

   Smazat
  5. 19:57

   bezejmenní pracující, kteří by bez kapitálu byli bezejmenní žebrající. Je úsměvné, když mi lekce dává někdo ze země, která před příchodem Západního kapitálu neuměla ani pořádně ušít šaty a žila jako v 15.století. Kdyby byli na Západě gauneři, mohli z vás udělat exponáty do zoo nebo masokostní moučku, a ne vás živit. A hochu, těžko by mě skolil nějaký důchodce, byť sebevitálnější. Upřímně, začínám mít dojem, že na východní blok by se mohl věk eutanázie posunout o dvacet let níže. Vůbec nemám chuť se s vámi bavit. Čau!

   Smazat
  6. 20:40- bezejmenní....., kteří si musí na důchod přivydělávat na NR provokací, se budou zase divit, až je eutanazie dostihne v produktivním věku.

   Smazat
  7. Pro 20:40 a řadu diskutujících Mlamodyjů - Vám to stáří opravdu přeji, tedy pokud nechcete dobrovolně skončit se životem po 50. A děkuji Bohu, že jsem nikoho tak odporného v celém svém dlouhém životě nepotkala in natura.

   Smazat
  8. Povolný já neprovokuju. Jen prezentuju názor normálního člověka. Vy ve východní Evropě skutečně nejste podobni nikomu na světě. Nedávno jsem byl v Polsku a stejná neschopnost a pasivita jako v Česku. Co potom musí být v Rusku, asi docela hrůza. Nějaký čas jsem žil v Mexiku a taky v Egyptě, ale tam vnímají hodnoty a postoje podobně jako v Západních státech. Vás už skutečně může spasit jen dostatečně velká migrace, jinak to můžete zalomit.

   Smazat
  9. 20:40 a 21:29
   Ubohá socko, to je krutý osud, že ses nenarodila na západě. Bože, to musí bolet, žít sám se sebou, s takovým strašným původem a v kruté realitě střední Evropy. V takové situaci zřejmě nepomůže ani tvá imbecilita, když propadáš ze zeměpisu pro základní školy. Je mi tě líto a myslím, že bys to měl řešit. Zkus navštěvovat psychologa. Je jasné, proč vykládáš o eutanazii. Žít s tvým mindrákem musí být opravdu na zabití. Poradím ti ještě zkusit to s panem Jandou. Snad bude tak hodný, že se ti bude osobně a hluboko věnovat na osobní terapii. Třeba ti pomůže objevit nový smysl života a zbaví tě myšlenek na předčasné ukončení tvého zbytečného "umírání zaživa".

   Smazat
  10. 22:20

   dnes mám dobrou náladu, i když lyžařské podmínky nejsou moc dobré, takže ti odpovím.
   Zaprvé, socka narozená v OST bloku jsi ty. Já jsem se narodil v Rakousku, kořeny mám tady. V Česku mám jen pár starších příbuzných.
   Eutanazie pro starší lidi, co nejsou schopni si zabezpečit prostředky na život, je podle mě, a nejen mě, milosrdenstvím. Za které je ovšem také nutno zaplatit. Ale myslím, že i člověk chabého rozumu jako ty, uzná, ze je stále lepší prodat svůj nuzný majetek zprostředkovateli a nechat se humánně usmrtit, než být vystěhován exekutory a skončit jako pes pod mostem.
   Na tuhle webku jsem narazil náhodou a jak vidím, je to místo, kde se vy socky scházíte. Jestli budu mít čas a náladu, zavítám častěji, abych vám otevřel obzory. Ačkoliv myslím, že to je zbytečné.
   Co se týká vašeho rasistického přístupu k migrantům, který, jak se zdá, prorostl až do vládních struktur, tak to je vyslovený hnus. Kamarád pracuje pro jednu neziskovku, která se zaobírá právě migranty. Dám mu odkaz na tohle vaše rasisticke hnízdo, možná vás ještě nezná.

   Smazat
  11. 9:04 Hele ty veselej, klidně si rozdej ty odkazy na NR ve svých neziskovkách. Už je Vás tu takových příživníků stejně mraky a něco za ty prachy, které dostáváte z našich daní odevzdat musíte.

   Smazat
  12. 21:29 - Provokujete vlastní blbostí a neznalostí. I já jsem normální a vím, že žiji a mí předci žili ve střední Evropě. Vaše politické úvahy jsou Vám Ho... platné, i kdyby jste prošel světa kraj! Jsme tu, v kotlině již tak dlouho, že nás vaše dobrá čeština nemůže zmást! Obzvlášť: "Vy ve východní Evropě..."!

   Smazat
  13. 9:04- i já mám dobrou náladu, nerušenou stresem ze sportu a zimních radovánek. Možná nevíte, že my se narodili ve střední Evropě, kdežto Vy ve východní Marce. Myslím, že pro Vás milosrdenstvím po lobotomii následkem úrazu ze sportu, zbývá již jen ta eutanazie!

   Smazat
 19. Nebudú mít komunisti čas na trolováni pokud pujdov pozde do dúchodu a diskuse zústanov jenom mladím a progresívnim miléniové generace lepším lidem liberálniho zamněření.

  OdpovědětSmazat
 20. o důchodech budoucích!!
  1) každý narodivši se ovčan je potencionálním důchodcem pokud přežije období otroctví
  2) otrokem ve společnosti PS4 nemůže být každý, nýbrž jenom ten kdo má dlouhý jazyk a umí ho správně používat. Ostatní jsou pouze skladem náhradních dílů nebo kompostovaným odpadem
  3) superdůchodcem se stane superotrok, který bude ve jménu práva na život vraždit otroky, kteří toto právo špatně pochopí (policajt, voják, politik, soudce)toť superdůchodce
  4) otrok, který se bude samovzdělávat nad míru určenou superotrokem bude kompostován přednostně, aby si ostatní otroci nevšimli proč vybočuje z řady. Tím se bude zásadně šetřit důchodový fond pro potřeby páníšků
  5)otrokovi, který bude stachanovsky plnit příkazy, zákazy a odvazy bude za odměnu prodloužen důchodový věk až do jeho smrti (jednak tvoří hodnoty a jednak se tím ušetří důchodový fond)
  Dobře vám tak gojimové, když nevíte co to je dluhová past a zelené poukázky na vlastní pohřeb

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:03
   možná to myslíte žertem, ale to vůbec není špatný nápad. Myslím, ze pro východní Evropu, která si ani za 30 let darované svobody a demokracie neosvojila pracovní návyky a schopnost postarat se o sebe, by se tento progresivní pracovni režim hodil. Jenom tak se okrajově přiblíží k produktivitě zbytku planety.

   Smazat
  2. HDP 90%, platy 30% ve srovnání se západní Evropou. - Výsledek darované svobody.

   Smazat
  3. 21:15!
   Za 70 let života jsem si osvojil nejrůznější pracovní návyky (většinou nesmyslné), ale stále pátrám po tom k čemu to bylo dobré. Vlastníma rukama bez jakékoliv pomoci jsem postavil dřevostavbu pasivně energetického standardu RD, ale zase jsem nepochopil ty důvody. V létě jsem ležel v Babišově řepce a objevil se nade mnou čumáček lončáka (ročního divočáka) a tak jsme se chvilku zkoumali a pak mi dal čuník najevo, že ho nezajímám a odběhl za bachyní. A já měl o důvod víc přemýšlet o smyslu mého plahočení světem. Takových znalostí, dovedností a schopností v jednom organismu a k čemu vlasně? Větší výkon- proč, pro potřeby nenažraných páníšků světa? Obrovské poznávání- proč, abych neumřel debilní?
   Kreativní tvorba- proč, abych zanechal stopu?

   Nebyl na tom ten čuník u jeho mámy lépe? Výkon dostačující aby doběh k žrádlu a nažral se. Poznání dostačující, pochopil že mu nic užitečného nedám ani nesdělím. Tvorba stop, no na lončáka v mokrém poli ani v tomto nemám.
   Tak nevím kdo z nás dvou je na světě šťastnější. On ví, že hajzl s puškou je nebezpečí a musí pryč. Já chápu, že potkat satanského deprivanta je průser zotročení a dle rady MuDr. Koukolíka prchám. Bohužel na rozdíl od lončáka nevím kam, protože deprivanti jsou všude.

   Smazat
  4. 21:15
   Milý pablbe, nemohl jste učinít čestnější prohlášení, že jste v životě nevytáhnul paty z této kolonie a nemáte sebeméně reálnou představu o tom, jak se pracuje u našich západních a jižních sousedů(a kolonialistů).

   Smazat
  5. 20:15 Vy pořád jen slibujete, že se už s námi nebudete zahazovat, že je to marný a zbytečný, ale skutek utek! Žvaníte a žvaníte dál, pořád stejný nevěrohodný kydy. Skoro jako byste byl za to placený! Nebo co vás k tomu motivuje, soudruhu?

   Smazat
  6. Jenže "pablb" má pravdu,mýlíte se vy.To vy nemáte ani ponětí o světě a v životě jste nevytáhli paty ani z vašeho okresu.Světem hýbe kapitál.Jen vy nechápete a pořád melete tu svou.Přitom vám tady nic nepatří a dokonce ani vy sami sobě.Jste majetkem kapitálu,podobně jako ty staré polské krávy s nádory,které vám prodávají ve vašich krámech. Buďte rádi,že zatím nejste na jejich místě.

   Smazat
  7. 9:16
   Jste tentýž pablb, nebo nějaký jiný, který takéž nahrazuje chybějící zkušenosti rozumy podobně postižených jedinců?
   Co s tím vším má společného moc kapitálu? Proč to sem taháte? Mimochodem, v této věci se k vám donesli pravdivé informace, gratuluji.

   Smazat
 21. ....pořád se fňuká nad tím, co je starobních důchodců. Vážení nevšimli jste si náhodou, že neustále přibývá lidí, kteří natáhnou ráfy těsně před nástupem do důchodu???? Celý deficit vzniká protože naše vlády jsou neschopné, udělali z naší země montovny a nechají si vyvádět zisky do zahraničí. Taky by pomohlo vypráskat povaleče z neziskovek a nemuseli by se dovážet gasarbeitři, kteří svoje mzdy vyvezou ven a navíc drží odměny na nízké úrovni. Vlády by nechali místní občany pracovat tak dlouho, až padnou.....na druhé straně se rozhazuje ve všech odvětvích. Například ve školství...máme takové množství vysokých škol s naprosto zbytečnými humanitními obory a neustále je financujeme a technické obory jsou hrubě zanedbávané.Pro vládu je jednodušší utáhnout šrouby pracujícím, než vydávat finance smysluplně.Ryba smrdí od hlavy, hospodaření našeho státu je katastrofální....

  OdpovědětSmazat
 22. Lidé by měli konečně pochopit, že už nejsou občané republiky, která je tu pro ně. Republiky, pro jejíž rozvoj pracují, aby její rozvoj přinášel prospěch občanům a dalším generacím.
  Z lidí se staly lidské zdroje a stát je zde jen od toho, aby zajistil disciplínu v generování zisků pro kapitál. Kapitál má zájem na maximálním využití každého lidského zdroje, jeho odpočinek a individuální vnímání smyslu života pro něj není přínosné a tudíž ani hodno zájmu. Ideální lidský zdroj pracuje na hranici svých možností, na konci své životnosti si vykope díru, zaplatí pronájem a pokud by to bylo technicky možné, sám se ještě zahrne. Kdo očekává nějaké ohledy, nebo snad dokonce vděk, je nenapravitelný naiva. Minimalizace nákladů, maximalizace zisku. To je ústřední zákon všeho dění v kapitalismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybyste byl dostatečně efektivní, vzdělaný a schopný jako lidé na západě nemusel jste být v pozici lidského zdroje.Je to vaše chyba na neziskovky nic neházejte.Nic lepšího než kapitalismus dosud vymyšleno nebylo jenže vy nejste dostatečně schopný.Určitě neumíte ani anglicky.To například každý nigerijčan umí tak si nestěžujte.

   Smazat
  2. 9:50
   Co vám připadá složitého na pochopení prostého principu "minimalizace nákladů, maximalizace zisku?
   Jak jste přišel na to, že vzdělanost, efektivita a schopnosti vylučují lidi z rolí lidských zdrojů? O to je snad jejich vytěžitelnost větší, než u blbce k němuž kapitalista potřebuje další dva, aby mu říkali co má dělat a dohlíželi na něj. Zkuste se občas napřed zamyslet.
   V jaké souvislosti sem motáte jaké neziskovky?
   Anglicky perfektně skutečně neumím, ale v mé profesi jsem angličtinu prakticky nepotřeboval a na pracovní pobyt v Británii má znalost stačila. Proč ta starost?
   Svěřím vám tajemství, v Anglii, stejně jako v Nigérii, hovoří plynule anglicky nejen každé malé dítě, ale i žebráci a bezdomovci. Taktéž když se podívám na životní úroveň Nigerijců, nepřijde mi, že by jim angličtina zajistila blahobyt a ekonomickou dominanci. Máte snad jiné informace?

   Smazat
 23. Díky kapitalismu jsem pochopil, že smysl života spočívá ve vyrábění zisků pro kapitalistu a jediným nezpochybnitelným znakem vysoké životní úrovně je promrhání času vyměřeného k životu, ubíjející, odosobnělou prací až do chcípnutí.

  OdpovědětSmazat
 24. Když to tu čtu, tak se divím. Tady teď žijí jiní lidé, to není země TGM, ani Bati, ani Karla Čapka, někteří jsou snad dokonce inspirování Mengelem. Patřím sice k tzv. zajištěným ne bankovním kontem, ale hektary půdy (díky předkúm). Nebýt jich tak jsem podle vás přiživniķ a socka. Maminka pamatovala 1.republiku a za samozřejmost pokládala pomoc potřebným. To co se předvádělo za totáče v 603kách nazývala Rudou buržoasii, bez morálky. Myslím si, že se ďějiny opakují.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale dřív si psychopati a sociopati dávali velký pozor, aby své chorobné názory neprezentovali na veřejnosti. Dnes s těmi svými morálními lejny (jinak se ty jejich "názory" ani nazvat nejdou) veřejně exhibují.

   Smazat
 25. Je to jednoduché. Ti, co makají manuálně, drtí přesčasy, na směny, ve zdraví ohrožujících podmínkách, ať chodí do důchodu v šedesáti. Státní zaměstnanci - učitelé, celníci úředníci klidně v sedmdesáti, no a poslanci, senátoři, členové výborů, akcionáři, či hnidy z neziskovek nejmíň ve stotřiceti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S prvými dvěma kategoriemi bych souhlasil, ale u té třetí nevím. Nabyl jsem za uplynulá léta přesvědčení, že většina z nich je nejužitečnější, když nic nedělá. Já bych tyto lapky a pleticháře poslal do důchodu co nejdříve. Čím dříve, tím méně škody stihnou nadělat.
   Ovšem před tím by měli skládat účty ze své práce. Vystavit jim vyúčtování, jak ve finančním vyjádření prospěli státu(tedy všem občanům, nikoli jednotlivým boháčům a nadnárodním korporacím) a kolik škody za sebou zanechali. V případě záporné bilance žádný důchod, ale vězení s povinností pracovat, aby aspoň část škod nahradili.

   Smazat
  2. 8:07 Naprostý souhlas

   Smazat
 26. No vidíte , všichni tady brečí - nízké duchody a mě tento týden přišel výměr 20 617Kč.Má to malou vadu na kráse , šel jsem o jeden rok dříve, tekže mínus 3,6% dolu, což je 885Kč, ale ve finále 19732Kč. Měli jste se rudoši lépe učit Čus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vrátil jsem se sem a čtu váš vychloubačný příspěvek. Musím se mu smát, protože každý, kdo měl v posledních desetiletech roční fakturaci nad jeden milion, samozřejmě má důchod podobný. Nicméně žít se moc z toho nedá. je to jen o pár tisíc více jak minimální mzda. Pokud nemáte nějaké další příjmy, brzo vám nadšení vychladne. Pokud samozřejmě nebydlíte někde mimo Prahu a v nějakém kutlochu 2+1.

   Smazat
  2. 10:45 Napsal" eeenteligent" blbeček VLADIMIR ILJIČ HRICÁK.

   Smazat
  3. Ruda

   20 tisíc že je málo??? Tak pokud chcete žít na zámku, stravovat se v nejlepších restauracích, navštěvovat večírky celebrit a nakupovat cennosti, je to opravdu tak akorát na oběšení. Ale pro normálního člověka, který si ve svém produktivním věku zařídil a vyzkoušel vše co potřeboval, je to myslím až až. Můj otec má důchod 10 tisíc a nestěžuje si. Mů svůj domek, nezbytné auto a víc nepotřebuje. I na vytváření rezervních úspor zbývá.
   Proboha, vždyť i za méně než 16 tisíc musí spousta lidí jezdit každý den do práce a uživit rodinu.

   Smazat
  4. Milý pane, přej a bude Vám přáno. Pokud Vám to stačí, buďte rád. Ovšem každý má jiné nároky, koníčky a podobně. Pokud půjdete například dvakrát týdně do divadla, na jiné koníčky už asi nezbude. Taky záleží, jakou máte chalupu. Pokud jste si před pětadvaceti lety vybavil větší domek vytápěním na elektriku, budete mít problémy. Ale budiž, skromný člověk nějak vyžije.

   Smazat
  5. Ruda

   Pokud jste zvyklý žít na vysoké noze a chcete tak žít až do smrti, pak asi není nejlepší cesta spoléhat se na důchod, což není nic jiného, než sociální dávka. Budete se muset sám přičinit, abyste si mohl dovolit i ve stáří život v přepychu. Těžko by pracující mohli ufinancovat nároky důchodců, kteří by chtěli žít z důchodů v nejdražších čtvrtích velkoměst.

   Smazat
  6. Asi jste trochu mimo. Samozřejmě, že mi o důchod moc nejde, ale reagoval jsem jen na jednoho blba, který se chvástá, že má důchod dvacettisíc, přitom fůra lidí nemá ani polovinu. Samozřejmě, že produktivní člověk s větším příjmem určitě se nespokojí jen s důchodem, který mu vypočte stát. Spíš bude nadávat, že svými daněmi, sociálním a zdravotním pojištěním živí tři další méně schopné důchodce. Ale takový je život. Většinou člověk musí totiž podporovat svoje mladší rodinné příslušníky a mnohdy i invalidy. Těm stát nic nedá, bere to pouze od výkonnějších lidí, mezi ně patřím i já.

   Smazat
  7. Ruda

   Já jsem mimo??? No, když myslíte...
   O toho blba, který možná ještě není ani soběstačný a žije za peníze rodičů, vůbec nejde. Toho nelze brát vážně.

   Smazat
  8. 17:09, proč ne vážně? Já věřím, že na důchod 20k českejch kaček a bezedný šarm svedl tucet krásek Hollywoodu a dostává zamilovaná mejlíčka od Melánie Trump i od blonďaté Ivanky.

   Smazat
 27. 10:05 Budu se vychloubat dál, mám 3auta, žádné pod milion, velký dum,zaparkovanou loď v Chorvatsku, dvakrát ročně měsíc u moře se super chytáním ryb,, kvalitní hadry, mladou ženu- no to by stačilo,jinak by jste se z toho mohl opotit nebo posr.... Jinak, ten příspěvek jsem psal proto, že 90% zoufalcu neustéle píše, jak se mají duchodci špatně ASI NEPOCHOPIL ČUS.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste ubožák, který si své "já" představuje jako sebou vlastněná auta, domy, lodě, milenky, zážitky - jako věci. Jste klasickou ukázkou pro Frommovo dělení "být - mít". Co z Vás zbyde, když auta narouráte, dům Vám shoří, milenka odejde s jiným, když nebude moci vyjet na Bali? Jací přátelé Vám zbydou bez meďoura, bez vily, bez milenky, bez popíjení v baru na Jamajce?
   O co větší boháč Jste ohledně vlastnění věcí, o to větší Jste chudák duševní. Neznáte míru vyváženosti obou pólů. Jsou lidé, kteří si vydělali daleko více než Vy, ale nechvástají se, nejsou zakomplexovaní, aby se museli předvádět jako Vy, ale sebe, své schopnosti, své "já" dovedou skloubit nejen se svým osobním zajištěním, ale i s prospěchem pro ostatní, a to nejen pro ty, s nimiž pracovali v týmu, ale i pro zcela cizí lidi.
   KR

   Smazat
  2. 14:47 Plně s vámi souhlasím, ty všechny věci které mám JÁ,jak píšete, mne naplňují spokojeností a ty vaše kydy, že něco nabourám, shoří, manželka odejde,je pouze vaše závist, moc by jste přál druhému něco špatného co,ale pamatujte, přej a bude ti přáno. Já se tímto řídím celejch 63 let a zatím mi tohle pořekadlo vychází. Vy vubec o mne nic nevíte, kolika lidem jsem pomohl,co jsem pro druhé udělal, pouze pomlouváte a přejete to nejhorší, asi máte smutný život věčného závistivce .Já se ničím nechvástal, pouze jsem v prvním příspěvku napsal, že nebrečím jako 90% duchodcu.Pokud to chápete.

   Smazat
  3. Obávám se, že o Vašem "já", resp. "být" nejlépe hovoří Vaše tvrzení, že se nechvástáte, ačkoli Váš příspěvek (10:48) začíná slovy "Budu se vychloubat dál,..."
   Navíc frekvence, s jakou používáte slovo závist a jak tuto vlastnost připisujete jiným, aniž byste je znali, aniž byste o nich cokoli věděl, opět odhaluje, co Vás žene životem: závist, vychloubačnost, mít více než jiní.
   Sám Jste na sebe dost napráskal, aby se dal učinit nějaký závěr o Vašem charakteru, zatímco o mne nevíte nic. Nenapsal jsem vůbec, že bych Vám přál něco zlého, ale položil jsem Vám otázku, abyste se nad určitými situacemi zamyslel. A v reakci Jste se opět odkopal, když Jste si jako první variantu interpretace vyložil, že Vám závidím, ačkoli stejně možným výkladem je, abyste se nad sebou zamyslel a odpověděl si, jaký by byl Váš život (vnější, ale zejména vnitřní) bez vlastnictví věcí.
   Rovněž tak Vaše přiřazení své ženy do výčtu vlastnictví věcí, navíc až na konec, leccos napovídá o Vašem vztahu k ní.
   Jste sice pracovně úspěšný (to není ovšem jen věcí inteligence, ale i ne/morálnosti - podle toho, v jakém oboru), ale namyšlený duševní mrzák, který ani netuší, co všechno na sebe prozradí v pár větách.
   Psychopaté a sociopaté v pracovních kolektivech vykazují úspěšné kariéry, dosahují na vysoké posty, mají velké příjmy, nabývají velké majetky, získávají velkou - leč pouze formální - autoritu. Ve svém nitru patrně najdou uspokojení, ale skutečného uznání od okolí se nedočkají. Ustrašeného respektu asi ano, ale nikoli férového ocenění, přátelství.
   Budete, zdá se, vždy stát proti ostatním lidem, vymezovat se vůči okolí, nikoli stát s nimi, mezi námi, vyhodnocovat svůj přínos pro komunitu.
   KR   Smazat
  4. Pane vy tím majetkem něco nahrazujete, možná ušrum se sexem. Není to podstatné, jen si provokujte, dokud můžete. Nahý jste příšel na svět a nahý odejděte. Taky je možné, že jste referentík za cca 20 táců měsíčně bez dalšího postupu a z dlouhé chvíle chcete důvěřivý lid naštvat. Tak chlapče hlavu vzhůru a pusť si nějaké porno.

   Smazat
  5. Proč na něj reagujete? Vždyť říkal, že si dělal srandu, a místo něj odpověděl zřejmě někdo jiný. Vy skutečně věříte, že někdo s důchodem směšných 20k má loď, kterou kotví na jednom z nejdražších pobřeží Evropy, baráky po celém světě, Porsche v garáži, modelku za ženu a chlubí se tím na NR? Podobný člověk ani neví, že nějaká NR existuje, a ne aby přispíval do diskusí. Já mám příjem cca 48k + benefity, ale na něco podobného bych nenaškudlil, i když motorový člun vlastním. A rozhodně ne s mladou manželkou, ta by se mnou rychle vyběhla.

   Může vymýšlet dál. Třeba hradí svým pěti vnukům studium v Harvardu a vlastní královské apartmá v Burj al-Arab. Kdoví. Možná si z českého důchodu koupil nějaký ostrov ve Francouzské Polynésii a zaplatil výlet na ISS.

   Smazat
  6. Mám z vás třěch velkou srandu, nic o mne nevíte, co jsem dostal v restituci naspátek, k čemu jsem se svojí schopností dopracoval, ale hlavně, že budete ty vaše bláboly rozvíjet ve fantas magorie. CHCICHCI.Dobře vám tak chudácííííí.

   Smazat
  7. Pro (16:20)
   Jediný chudák Jste tu Vy. Čím více píšete, tím více o sobě prozrazujete, protože ve své namyšlené hlouposti nic netušíte o psychologii (a máte i mezery ve znalostech češtiny). Přitom kvůli svému primitivismu toho ani moc neskrýváte, neboť toho Vaše nitro moc ani neobsahuje (viz mít-být) a to, co vlastníte, je naprosto nepodstatné.
   Takže se ukájejte svými iluzemi o našich představách. Není Vám co závidět, protože hloupost není to, co by inteligentnější člověk někomu záviděl.
   KR

   Smazat
 28. Pane Valenčíku, - a dost možná, že to zvyšování let pro odchod do důchodu souvisí i s tím, že důchodci jsou povětšinou lidé, na které už moc nejde nějak tlačit. Vyhazov z práce jim nehrozí, názory proto nemusí skrývat. Pamatují si co bylo - žel pro většinu politiků...

  OdpovědětSmazat
 29. Moji starí otcovia pracovali a staré mamy vychovávali deti: jedna 4 deti, druhá 5. Od tých čias prebehla industrializácia, automatizácia a neviem čo a dnes majú ľudia šaškovať v robote do smrti? Čo tak vyhnať do výroby všetkých byrokratických darmožrútov a skončiť s výplatou dôchodkov, vysoko prekračujúcich priemernú mzdu v hospodárstve. Kto má vysoké príjmy a chce vysoký dôchodok, nech si sporí na finančných trhoch. Držím im palce. Ale čiernemu štvrtku sa nevyhnú.

  OdpovědětSmazat
 30. A ešte ten permanentne omieľaný princíp zásluhovosti. Meria sa dosahovanými príjmami. Lenže k tomu, aby sa takto merala zásluhovosť, by musel platiť princíp: za rovnakú prácu, rovnakú plácu.
  Čo s megavýplatami "topmanagerov", ktorí firmu doviedli do krachu a zostali po nej stámiliony nezaplatených záväzkov. Vrátane Českého, či Slovenského štátu. Všetkých tých, po ktorých zostali bilióny korún dlhov, čakajú pekné dôchodky.
  Chce to reformu, ale nie tú s tými debilitami ako kapitalizačný pilier.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano i takhle by se měl zohlednit přínos "speciálního" podnikání.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.