Reklama

neděle 17. března 2019

15. 3. 2019 tragicky zahynul Miroslav Polreich


Vladislav Černík
17. 3. 2019
Vlastně o něm toho o něm nemohu tolik říci.
Znal jsem dost povrchně z několika akcí. Ale i tak mne zaujal.
Nenápadný chlapík, jemuž by nikdo jeho věk nehádal, již není mezi námi.
Tragická nehoda 15. 3.2019. Parlamentní listy 
Čelný diplomat v USA z r. 1968, a současně taky rozvědčík. Ostatně tak, jak je to i dnes. Jen to někteří nepřiznávají a tváří se, že jsou nějak lepší.    

Miroslav Polreich takovým nebyl. Necítil se vyvoleným pro tribuny. Prostě dělal svou práci, tak jak se v šedesátých letech dělala. Na obou stranách bipolárního světa. Byl ve službách tehdejšího ministra zahraničních věcí J. Hájka a tak musel pak odejít. V r. 1989 se vrátil do služeb ministerstva zahraničí.

Zaujal mne tím, že byl jiný, než většina těch, kteří sdíleli podobný osud. Nenačichl laciným antýctvím, nenasál rusofobii ani se nějak před kamerami nemodlil ke strýčkovi Samovi.
A nestál (aktivně) coby kravaťák poblíž eskapád, po nichž zůstávají skvrny, které před luminolem nelze smýt.

Bylo tak něj od něj cítit, že ho říše strýčka Sama zaujala. Cítil se však Slovanem, jednoduše proto, ČSSR, ČSR i ČR neleží někde v Biskajském zálivu, ale ani mezi Kremlem a Ukrajinou.
Ve formálních i v neformálních diskuzích mluvil jako kolega a partner. Nepoužíval neočernínské Ptydepe: ...ti, kteří u toho taky byli, tak ti vědí voco gou …

Když jsme se viděli naposled, tak se mne ptal, proč mám problém s islámem. Ptal se mne, nevtěloval mi svůj názor, ptal se, a přitom věděl, že jsem neposlanec a nelobbyista, ba ani nejsem arabista.
Bohužel takových, z nichž jejich vyvolenost zřetelně nevyzařuje je málo a navíc ubývají.

Jeho poslední kniha, kde věnoval i obsáhlejší pasáž gen. Františku Moravcovi zůstane již nedopsána. Jako laik  bych se diplomata obojí diplomacie, tedy jak té před kamerami, tak té za zavřenými dveřmi, rád zeptal, zda vyznával krédo, že musíme hrát s těmi, kteří t.č. jsou, nemůžeme mnohdy čekat na lepší anděly. Domnívám se, že jeho odpověď by mi konvenovala.

Mirku dík za Novou republiku.

41 komentářů :

 1. Pro tichou chvíli, kdy duši blízké dáváme sbohem, přejeme Vám odvahu a sílu.

  OdpovědětSmazat
 2. Proc zemrel tragicky ? Nepotkal nekoho z pounorove emigrace 1948 ? Ze-by jeste dnes nekdo z nich zil ?
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Němci ho při obsazování Čech zabili, truľo.

   Smazat
  2. Velkym náklaďákem.
   Už to zase začíná, pády z oken, náhlé srdeční příhody, sražení na přechodu...
   Hamáček Dlabáček už to vyhlásil.

   Smazat
  3. 5:39 Vy o té tragické nehodě u Čáslavi víte více, než my ostatní? Podělte se.

   Smazat
  4. https://www.reflex.cz/clanek/causy/80250/causa-miroslav-polreich-byvaly-ceskoslovensky-spion-v-new-yorku.html

   Diky Radostovi zde je velmi zajimava reportaz o tomto bojovniku za vlast a democracii specielne jeho sluzba pro Baraka

   Smazat
 3. 23:45 nevím, co pořád máš s cenzorem. Pokud tě vymaže bez hlášky, napiš hodinu a datum smazaného a dělej to tak dlouho, dokud se nedočkáš reakcí. Nebo to neumíš? Nedivil bych se, když ses' jako kluk nezmohl ani na kolo, když ses' vykašlal na své blízké i přátele a utíkal za lepším do ciziny. Abys vyžíral možnosti, o které se tví předci ani ty nijak nezasloužili. Jak jinak, buď ti to tak daleko nemyslí, nebo ti chybí charakter. Ty první lituji, druhými opovrhuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mažu toho užvaněného hlupáka Honoluláka stále. Je to jeden z trollů, i když se k tomu podlému řemeslu nachomítl jen díky své vychloubačné sebestřednosti.

   O panu Miroslavu Pohlreichovi neví zhola nic.

   Právník-rozvědčík-špión M.P. se zasloužil o ukončení Vietnamské války. Osobně z vlastní iniciativy zprostředkoval jednání mezi Američany (CIA) a Sověty (KGB). Odměnou mu nebyla Nobelovka, ale vyhození z práce a nasazení na podřadné práce. Až v roce 1989 se M.P. vrátil do diplomacie (už ne do rozvědky, kterou tehdy zničili Havlovi nýmandi).

   Postavil se veřejně proti lžím o Jugoslávii, o Srbech a válce na Kosovu. Ukázal na albánskou UČK, jako na původce násilí na jihu Srbska. Odmítl podepsat manipulující a vylhanou zprávu jako člen kosovské komise OBSE. Opět skončil, ale opět s čistým štítem.

   Byl typický osumašedesátník, který se neměl za co stydět.

   Zbygniev Březiński mu zprostředkovával přednášková turné po USA. Byl odborník na rozvědnou činnost, politolog, hrdina studené války. Vážili si ho Američané i Rusové. Mladí v Čechách o něm nevěděli nic, měl ale hodně přátel mezi staršími. Byl skromný, psal složitěji, než je u nás zvykem. Duševně stále mladý, plný elánu, glosoval dobu.

   Jedinou jeho chybou, které se dopustil, bylo páteční nedání přednosti v jízdě velkému náklaďáku.

   Mirku, díky za vše, co jsi vykonal. Čest tvojí památce!

   Václav Dvořák

   (ten, kterého jsi při prvním setkání podezříval, že není Čech)

   Smazat
  2. 0:59 pokud onen "Světa znalý", vulgo Honolulu, porušuje "upozornění pro diskutující" v záhlaví a je mazán s příslušnou hláškou, nic proti tomu. Pokud ne, je to nekorektní. Nakonec se ani nedomnívám, že by "vychloubačná sebestřednost" mohla, sama o sobě, být k mazání dost dobrým důvodem.

   Smazat
  3. Honolilu nepíše k tématu článků a většinou uráží diskutující a autory.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. lŽIDvořák je známý čichač prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   pod jejichž vlivy se spolu s hordou místních odulých čechomužyků vzpěčuje dekomunizaci, jaká proběhla v Pobaltí či na Ukrajině a v Chorvatsku! Páč ho trápí být součástí Evropy a touží křepčit společně s těmito vječně zlitými Západoazijci v pochcaných teplákách! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které bude tak jako tak nutné zlikvidovat v zájmu zachování civilizace!

   Smazat
 4. To, ze valka ve Vietnamu skoncila (1975) nema s pricinenim nejakeho vaseho ceskeho stranika nic spolecneho !

  Politicky vliv na Ameriku mela po-unorova emigace ! Nebyla to po-srpnova emigrace a uz vubec to nebyla vase namyslena umela vytvorena prestiz vasich moskevskych sluzebniku v Praze.

  Nebyli jste NIC a ted si znovu vymyslite vasi dulezitost. Lzete samy sobe a budte radi, ze vam naleji cisteho vina.
  "vychloubacny", ale bystrozraky NICK HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět Honolulan dokázal, že je jen užvaněný trouba.

   Smazat
  2. Miroslav Pohlreich byl první, který posadil za jednací stůl dvě hlavní strany konfliktu USA a SSSR. Trouba Honolulu nepochopí, kde byl začátek konce války. Hlavně že pořád žvaní a žvaní a žvaní ....

   Smazat
  3. Omyl, zde nejde o vychloubačnost ani bystrozrakost, ale o sprosté, byť univerzální hulvátství. K nekrologu napíše jen deprivant, jehož EQ kam se hrabe na průměrného delfína. Ale i takoví jsou mezi námi, a v politice tím spíš, a zvěčnělý jim zajisté musel v životě čelit mnohokrát.

   Čest památce doktora Miroslava Polreicha.

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 6. No já bych tě vymazal úplně. Ale ty jsi jak veš a vlezeš sem pod jiným jmeném. Jandovo šlapko.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 7. Rád jsem si přečetl jeho knihu Špioni v diplomacii.Jeden se aspoň trochu dostane do obrazu o tom prostředí v politice.

  OdpovědětSmazat
 8. Nikdo dnes neví, zda a kdy zemře násilnou smrtí, kuciakování se dostalo do módy - ale nic nového, to už dovedli dobře nacisté - němečtí.
  I proto bylo Hitler tak milován a obdivován britskou i francouzskou aristokracií i rodinou Kennedyů a nenáviděn českými plebejci. Vidíte, jak jsme špatní i pro dnešek, kdy zase remcáme proti 3. světové válce, která je pro přežití západní aristokracie a zejména diktatury kapitálu alfou a omegou. A vy hnusní plebejci by jste dali přednost míru. Okrást buržoazní publikum o tu podívanou, kdy se vraždí kobercovým bombardováním, kdy se smaží děti na napalmu - vzpomeňte jen ty fotografie z Vietnamu, to nadšení těch vojenských hrdinů, kulomety kosících ženy a děti u vesnice My-Lai, kterou následně vypálili a srovnali se zemí. Jo Lidice, jen proti těm stovkám My-Lai drobnost. A kolik, že by kapitál potřeboval takových My-Laí, tisíce a tisíce, aby pookřál a měl z té válečné šou hřejivé potěšení u srdce. A ti sprostí plebejci, ti hnusní Slované, židobolšecici, socani, na ty se kapitál obzvláště těší - nebude si přece odpírat sadismus a perverzitu, to patří do moderní doby krásného kvetoucího kapitalismu! Jo války, války, války, ten nádherný terorismus bohatých. A ti pacholci za tu humanitu těch našich raket a bomb se mstí partyzánsky terorem. Kdy konečně místo Jana Husa postavíme na staromáku pomník Heydrychovi, "nevinné" oběti také takových teroristů? Tak plebejci, šetřete, kapitál potřebuje na jednoho vojáka roční výdaje cca 18 milionů Kč. A vy nemocní a zbytečně umírající nezáviďte, i zdravotnictví dostává na jednoho zdravotníka dost: jen dvanáctkrát méně než armáda. Važte si plebejci, že vás střeží aristokratická armáda!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslí, že pokud nejsi přímo psychicky nemocný, tak máš přinejmenším velké obtíže.

   Smazat
  2. Ty -10:02 - máš zase vážný problém s nepochopením psaného textu. V kterém patře hierarchie služebného personálu se nalézáš? Je třeba přidat v aktivitách, aby se tě ti nahoře všimli a nasypali ti do mističky víc .

   Smazat
  3. To je tím že civilizace se zrodila ve věčném boji! Věčný mír ji zcela jistě zahubí. Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche ... a když na to přijde, dnes máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   *)Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti! - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 9. Předem upřímnou soustrast.A k tomu přískřipovi co si říká Honolilu.Co je zač má i v přesmyčce
  :"Honolilu....(Luliohon....Onohulil...Ohonulil...a.t.d.)

  OdpovědětSmazat
 10. 9:51 je naprosto zdráv.

  OdpovědětSmazat
 11. No tak to je v háji... Na jedné parlamentní akci seděl přede mnou a tak jsme si po skončení chvíli povídali, k tématu. Tak pokoj jeho dušičce a díky za všechno dobré. J.

  OdpovědětSmazat
 12. Jeho nashromážděné a nezveřejněné informace mohou ještě sehrát důležitou roli v humanitárním bombardování a dalších záležitostech, pokud se s nimi bude dobře pracovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad Štorek - dobrý a podnětný koment. Souhlas!

   Smazat
 13. Smutne.Moc rada jsem ho cetla

  OdpovědětSmazat
 14. Miroslav Polreich, diplomat, zpravodajec, rovný člověk. Komu čest, tomu čest

  OdpovědětSmazat
 15. Čest památce čestného člověka!
  Bude nám chybět.
  A proto na jeho odkaz nezapomínejme,
  ten bude s námi žít i nadále.
  A velké poděkování od malého obyčejného člověka.
  Za všechnu tu neúnavnou píli, práci, odvahu a statečnost, za ochotu znovu a znovu zvedat pošlapanou NADĚJI na možné lepší...
  Skromnost i pokora mu velice slušely.
  Proto a ZA TO mnohokráte díky.
  Holt ty patnácté březny ...
  Proto
  záleží
  i na každém
  z nás
  zda ty další
  budou lepší.
  Odešel jeden život který mnohé jiné životy chránil i zachránil.
  Ale odešel Člověk,
  který by vždy a všude volil
  důstojný ŽIVOT. Život ve cti a důstojnosti, prostě a každodenně bez velkých slov prováděl každodenně malé-velké ČINY.
  Nezapomínejme.
  A ČIŇME se!
  Martin

  OdpovědětSmazat
 16. Je někde informace o té konferenci v Čáslavi o gen. Františkovi Moravcovi, co o něm Polreich chystal knihu? V Lidovkách je dnes rozhovor s Moravcovou vnučkou, ketrá zřejmě v té Čáslavi taky byla.

  Jak se asi Polreich stavil k činnosti Moravce po 1948 v CIA, kdy Moravec byl velitelem akcí, kterými CIA posílali do ČSR mladé české (slovenské?) utečence jako diverzní agenty-chodce? Mnoho jich bylo zatčeno, známý případ ve spojení s Kunderou. Jistě mnoho tragedií, jestlipak jsou o tom nějaká čísla? (ale Ústav pro Vyšetřování ... má asi jiné starosti)

  Tato Moravcova činnost není jednoznačně zralá na oslavu: kde ve světě se oslavuje někdo, kdo proti své vlasti kuje pikle a posílá mladé chlapce (neměli v Německu moc na vybranou) na jistý průser, který jim zničil život...

  OdpovědětSmazat
 17. Jaká byla odpověď na otevřený dopis Miroslava Polreicha:
  Miroslav Polreich: Jednání pana poslance Žáčka je výrazem nejen negramotnosti, ale i lidského hyenismu
  2. 10. 2018 21:40
  Otevřený dopis předsedovi ODS Petru Fialovi
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Miroslav-Polreich-Jednani-pana-poslance-Zacka-je-vyrazem-nejen-negramotnosti-ale-i-lidskeho-hyenismu-553814


  OdpovědětSmazat
 18. Jeden z nemnohých, jehož komentáře jsem si vždy se zájmem přečetl. Takových jako ON v současné společnosti mnoho není. Čest jeho památce

  OdpovědětSmazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sasku Hovnocuci jses tak blbej ze ani neni v lidskych silach tvou debilitu vycislit.Jsi presne prototyp blba na kterych juesej stoji to jest jedni z lidi kterym se slusne rika "prosta duse " Treba ti nekdo vysvrtli co too znamena Proto ten zajem o "inteligenty " z jizni ameriky ,jiz od pohldu vypadaji jako by vylezli z jeskyne .Tys asi podobny typ uslintany zjev bez zubu spinavy a v keckach z popelnice Tahni zase do afriky tam by ses ztratil kretene

   Smazat
  2. 22:30 Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tak tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Už brzo to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný komoušové budem střílet na loveckej lístek:)

   Smazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cest v sest soudruhu lepsolidde
   Jsi svetlo zitrka jak by rekl s Lysenko psenice budoucnosti zasobarna velke Ukrajiny jez zivila nejen nasi Velkou Rus pod vedenim s Brezneva -generala ale i dalsi spratelene zeme jako na priklad Ceskoslovensko kam dodavala potraviny ac sama nemela
   Cest praci soudruhu a cest tve pamatce Radosto
   Cest v sest

   Smazat
 21. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 18. března 17:09.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 22. My Západoasiti s menšinami dovedeme HEZKY zatočit, na rozdíl od Euroameričanů!

  Pravdu přímo Leninsko-putinskou má s.s.Grygar:
  USáci se vůbec nestarali o přežití jazyků malých národů, jejichž území brutálně zahrnuli kapitalismem a demokracií.
  Takže se jim dnes musejí omlouvat, cpát do nich dolary horem dolem, dávat jim všelijaká práva a území atd.
  Prostě ti pitomí USáci si nepřizpůsobivé menšiny doslova PĚSTUJÍ, místo aby je hezky česky a rusky odsunuli či rovnou humánně zlikvidovali!!
  Vážně blázni!

  Zato Rusové, naši starší bratři, během osvobozování Sibiře (Kamčatky, Čukotky, Kavkazu atd.) od tamních zaostalých pronárodů se starali pečlivě: Do dnešních dnů se často nezachovala ANI JMÉNA těch pronárodů, natož jejich nelibozvučné, ruštině tak děsně nepodobné jazyky.
  Přitom často ani nebylo nutné ty divné domorodce humánně střílet, věšet či topit – stačilo mezi ně rozšířit nakažlivé nemoci, a zanedlouho bylo po pronárodě.
  No paráda, ne?!

  Ano, až takový je rozdíl mezi námi Slovany, příslovečně Leninsko-putinsky humánními Západoasiaty, a USáky (i ostatními Euroameričany), tvrdošíjně hájícími a rozšiřujícími evropské hodnoty.

  Přirozeně nesmíme zapomínat na naše čínské soudruhy: Ti se taky s menšinami nepárají. Přesněji: VĚTŠINOU je nepárají zaživa, neboť tento způsob humánní likvidace je sice efektní na pohled a poslech (zvlášť pro rodinné příslušníky onoho páraného), ale celý proces je poněkud zdlouhavý a náročný na lidskou práci.
  Proto naši čínští soudruzi většinou menšiny likvidují tradičními způsoby:
  • střílením
  • rozježděním tanky
  • hladem
  • zimou
  • nemocemi
  • atd. apod.

  Však proto se náš národní Vůdce Miloš jezdí do ČLR učit, jak stabilizovat společnost: Po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace budeme muset naše menšiny (Pražáky, Brňáky, intelektuály, studenty, OSVČ, kulaky …) likvidovat rychle a čistě, abychom zbytečně nebrzdili naši cestu ke šťastným zítřkům.

  S Židy, kteří se přihlásili k německé národnosti, se musí jednat jako s Němci. Bojovat proti antisemitismu neznamená připustit likvidaci národního a slovanského charakteru republiky! (s.s.V. Kopecký, 1944)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.