Reklama

pátek 15. března 2019

A další vývoj ve Venezuele...

Jan Kubeša
15. 3. 2019
V důsledku rozhodnutí prezidenta Madura učiněnému v úterý v souladu s Vídeňskými úmluvami, včera 14. března velvyslanectví USA stáhlo z Venezuely všechen svůj diplomatický, konzulární a administrativní personál. Poté, co vypršela původní lhůta 30 dní a další prodloužení o 15 dní, se Venezuela rozhodla už další prodloužení neudělovat a vypověděla diplomaty USA do 72 hodin...


V srpnu 2018 se uskutečnil jeden z neúspěšných atentátů proti prezidentu Madurovi. Guaidó potom řekl, že to byl předstíraný atentát. Ale CNN zveřejnila videový záznam rozhovoru svého zpravodaje s účastníkem tohoto dronového atentátu na Madura. Na videu sděluje, že dron koupili v USA a obsluhovat se ho učili na jedné fince v Kolumbii. Byli si vědomi toho, že riziko pro civilní obyvatelstvo, které tam bylo shromážděno, bylo velké, ale rozhodli se atentát provést. Po tomto pokusu o atentát se jeho organizátoři 3x sešli s úředníky USA, na žádost těchto funkcionářů, kteří chtěli znát podrobnosti a nabídli organizátorům atentátu pomoc.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=VhuMy15rIVo

Skupiny paramilitares pohybující se po obou stranách venezuelsko-kolumbijské hranice nabízejí mladíkům 18-25 let obou zemí USD 1.500, aby se k ním připojili za účelem ozbrojeného vniknutí do Venezuely s cílem vyvolat občanskou válku podle modelu odzkoušeném v Sýrii. Po naverbování jsou posíláni do výcvikových táborů ohledně taktiky boje ve městech a organizování násilí v ulicích. Ti vycvičení jsou posláni do skupin paramilitares “Resistencia Radical Venezolana” a “Resistencia los Jesuitas”, které již útočily na venezuelské vládní síly na hranicích těchto zemí 23. Února.

Sofistikovaná sabotáž proti vodní elektrárně a rozvodu elektrické energie ve Venezuele, která probíhala na 3 úrovních, byla dle vlády země řízena ze zahraničí, viz prohlášení Pompea a dalších, kteří komentovali na sociálních sítích podrobné skutečnosti dříve, než je znala samotná Venezuela, s pomocí domácí ultrapravice.

Pokud se týká vlastizrádného jednání Guaidó, o kterém není pochyb, a proč dosud nebyl uvězněn - vláda Venezuely postupuje striktně podle Ústavy, která praví, že nejdříve musí být zbaven parlamentní imunity. V tomto směru je aktivní Nejvyšší soudní tribunál. Madurova vláda se snaží nedat USA záminku, aby mohly jeho uvěznění ze strany vlády nebo Nejvyššího soudního tribunálu vydávat za akt diktatury a pod takovou záminkou pak žádat pomoc 50 vazalských států, které na jejich žádost uznaly J. Guaidó prozatímního prezidenta, o podpoření přímých nepřátelských akcí vůči Venezuele.

20 komentářů :

 1. Prezident USA přiznává americkou, dobyvačnou politiku USA ve světě, na kte®é se spolupodílíme v ČT, nikdy neuvidíte!

  https://uloz.to/live/!crJYcdWZLrIh/v-ct24-neuvidite-doznani-trump-o-jejich-napadeni-iraku-syrie-libye-atd-tit-cz-zlocinec-toman-zdrhl-z-cssr-pres-most-do-usa-andrtakavi-mkv-mp4

  OdpovědětSmazat
 2. Poslední věta je je jasná.50 Vazalských států.které číslo je přiřazeno české republice?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je jedno, jaké má naše vláda a pan prezident pořadové číslo kolaboranta. Ostuda a zločin je to každopádně.

   Už se těším, jak náš Zeman s Guaidóem, kterého osobně pozval, objímají na Vysočině stromy a pádlují v nafukovacích člunech pro děti na místním rybníku.
   Ty fotky obletí celý "demokratický" svět a oba opět zazáří jako hvězdy.

   Smazat
  2. Zeman nazval MADURA BLÁZNEM - Petříček, Pocheho tlampač/hlasatel, PROVÁDĚJÍ ÚDERNICKOU REKTÁLKU páníčkům, ... tak možná, postoupili z 50. na "EUROHONORÁLNÍ" 49 příčku.

   Smazat
  3. Nevím jestli už nejsem moc starej a mám zastaralý názory. Starým příslovím ale věřím a jedno z nich říká, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní spadne. Black aut je pro Venezuelu problém, ale pro USA je to občanská válka.

   Smazat
  4. Anonymní 15. března 2019 21:43

   Jeho jméno zná každý. Edward Snowden za sebou nechal pokojný rodinný život a vzornou kariéru v tajných službách a stal se psancem na útěku. Je muž, který odhalil šokující praktiky amerických výzvědných služeb, hrdinný whistleblower, nebo zrádce, který zaslouží nejtvrdší trest? Klasik americké angažované kinematografie Oliver Stone zkoumá profesní i rodinné zázemí člověka, který ukázal světu, že jsme stále sledováni. A že válka proti teroru posloužila jako záminka k bezprecedentnímu vpádu moci do soukromí. Jde tu vážně ještě o zachování demokracie? Snowdenova odpověď je mrazivě jasná, nyní žije anonymně v Rusku, žádný jiný stát ze strachu z USA odvety, ho nepřijal.

   Odkaz na popis filmu, důležité zkopírovat adresu a rozkliknout:

   https://www.csfd.cz/film/392090-snowden/prehled/

   Odkaz na film, dle skutečných událostí, naše úslužná distribuce, jej nezakoupila, je tam i ten Váš "Black aůt" na kohokoliv (míněno stát), americká vláda ukázala NSA vypne elektrický proud, třeba v celém Japonsku, toto je i ve filmu!

   Samotný film, stahujte!

   https://uloz.to/!bG99seevnESB/snowden-cz-titulky-avi

   Režie Olive® Stone

   Smazat
 3. US mafie dosazuje místní kmotry do všech zemí, kde jde něco ukrást nebo tam má smysl postavit základnu žoldáků z US army

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Army je jen jedna z 5 vojenskych sil USA. Myslim, ze zakladna bude nejen pro army....

   Smazat
 4. Metody USA k rozvracení zemí jsou už notoricky známé a snadno předvídatelné. Přesto však bývají účinné. Snad právě pro svou primitivnost, cílenou na primitivnější část populace.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve vyspělých státech na to ale neskočili, u nás bohužel ano.

   Smazat
  2. Jde o legitimní boj proti Stroddardem definovaným podlidem, ohrožujícím naši civilizaci! A máš pravdu, nejlepší metodou je postavit je proti sobě, aby se navzájem vyničili! Protože levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. A USA se o to aspoň snaží ... a když na to přijde, dnes máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 5. Děkuji za důležité informace v článku pane doktore Davide,
  kéž by si tento článek přečetlo co nejvíce lidí, ...Jana

  OdpovědětSmazat
 6. Písi vám z daleké Strední Amriky, která je ale od Venezuely jen 2 hodinky letu vzdálena. Jsme uz pres 2 mesíce bombardovány informacemi a desinformacemi z rúzných stran.
  Zjistuji, ze evropská ale také americká levice se urputne zdráhá, podívat se realisticky na situaci ve Venezuele a pokusit se pochopit, co se tam skutecne deje. Tato zem, která desetiletí trpela pod komandem Spojených Státú a domácich magnátú ted´má rezim, kteý ani stalinisté v Rusku nedkoázali po velké rijnové revoluci zavést. Pak Chávez s lidem svrhli americký kapitalismus a nastolili neco jako pochod k socialismu.Bohuzel nikdy nedosli, stejne jako v druhych zemich kde se o to snazili nebo jeste snazí.
  Kuba uz to pomalu vzdává.

  Madurovo rezim, který zavírá, stríli po demonstrantech, mucí ve veznicich (jako v Nicaragui, jen jeste více)a falsuje volby (nestydate) je narkostát. Prúmysl rídi dústojníci armády, kterí se jako vojáci nikdy na takove úkoly nemohli pripravit.
  Maduró má prý pres 3000 (tri tisíce)generálú! A temer 300.000 vojákú. Na kazdého generála tedy 100 vojákú?!
  Ti dústojnici a aktivisti (dohromady asi tak 3 miliony venezoláncú (vcetne kubánkých jednotek), jsou pomerne dobre placeni. Mají co jíst a také zdravotní servis. Tech 27 milionú ostatnich venezoláncú nemají co jíst, jsou tam statisíce podvizivených, deti umíraji hladem (to není propaganda!).

  Nemocnice jsou úplne bez lékú. Nemúze se operovat.Pritom vse co nutne potrebuj´lezí na hranicí s Kolumbíi a Brazilií ale Maduro s výmluvou ze je to pokus USA, destabilizovat zemi, hranici drzí zavrenou. Ten hajzl! Kdyby jsme v Cesku meli informace a investgativní jurnalismus, vedeli byste víc.

  Inflace uz dosáhla 3 milionu procent? To si my vúbec nemúzeme predstavit ani vypocítat. Neco takového meli Memci pred nástupem Hitlera. Venezuela uz svého Hitlera má.

  Prál bych vám vsem, kterí se zastávají Madura a jeho rezimu, pobýt tak 3-4 týdny v té zemi a podívat se vlastníma ocina na to co se tam deje. Nevidel jsem ale ANI JEDNU REPORTÁZ z Venezuely ani v Cesku ani v okolích zemí. Sláva jurnalismu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jo, Mikuláši 23:44, desinformace jste sdělil, teď ty informace!

   Smazat
  2. Ale Mikuláš je odtamtud jen dvě hodiny letu. Ten to musí vědět nejlíp.

   Smazat
  3. 23:44
   Nuda k uzívání...
   Próza asi nikdy nebude váš parket, najděte si jinou práci.

   Smazat
  4. 9:02
   Má to malou chybku, nerodíme se rovní také v tom, do jakých podmínek se narodíme. Přitom právě kvůli akceptaci hierarchie "podlidmi" mají někteří ty podmínky podstatně příznivější, než sebedokonalejší jedinec narozený do bídy, v níž se nedožije ani jednoho roku života. Naopak i degenerovaní jedinci horních vrstev, které svým pářením se mezi sebou kvůli majetkům sami způsobili svou degeneraci, měli značnou životní perspektivu. Tedy pokud se kvůli dědictví nepozabíjeli navzájem.

   Smazat
  5. 23:44, Venezuela 2 hodiny letu je Venezuelou 9 hodin letu, žádný rozdíl. Jediný rozdíl by mohl být v nativní španělštině, ale pokud nerozumíme, strejda Gůgl rád pomůže i s tím.

   Pár reportáží jsme viděli a slyšeli mnoho názorů i analýz. Určitě tam momentálně není lehký život, ačkoliv jednotlivé zprávy se liší, jen nám není dost jasné, proč v tak bohaté a úžasné zemi, kde se všichni měli báječně, se v roce 1999 dostal někdo jako Chávez k moci? Volby byly svobodné, o tom není pochyb. A vláda socialistů, proti které se od samotného počátku intrikovalo, se tam udržela dodnes.

   Proč Guaidó a Američané, po kterých, jak hodně lidí tvrdí, všichni Venezuelci touží, nemají takovou podporu? V Caracasu bylo hodně lidí před pár týdny, ale zase to upadlo. A netvrďte, že to nechal Maduro rozstřílet a pozatýkat, to by pozornosti neuniklo.

   Takže děkujeme za "objasnění" situace, señor Mikolás, ale nic nového jste nám neřekl. To všechno slýcháváme z TV. Takže jestliže by Maduro požíral miminka k snídani, bezpochyby bychom se to dozvěděli. My jsme totiž už zvyklí na to, že naše média zcela určitě neopominou žádnou negativní informaci, pokud se týká nepřátel USA, a ještě trochu přidají. A Maduro určitě není s Američany pussykamarád.

   Smazat
 7. Přesně tak zbavit toho amerického poskoka imunity a zavřít na doživotí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebude tak zle! Autobusáka z Cáracasu už brzy čeká odtučňovací kůra v oranžovým pyžámku ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a o (pr)Assada se dřív či pozdějc postará ňáka ta sionistická rachejtle!:-)))

   Ale s tím Guaidóem máš recht, to není žádnej vůdce! Proč za skalpy komoušských poloopic s Madurem v čele nevypsal náležitou odměnu? Půjčku od MMF by na to určitě dostal! Na to vojáci čekaj, na pořádnej žold, a ne na kecy o "amnestii"!!!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.