Reklama

úterý 5. března 2019

Skutečné důvody, proč byl český premiér pozván do Bílého domu a proč zrovna na březen 2019

Agentura EXANPRO
5. 3. 2019
Specifické hodnocení a předpověď (11097)

Od 20. února 2019, kdy americký velvyslanec Stephen B. King oznámil na sociální síti Twitter pozvání premiéra Andreje Babiše do Bílého domu, se vedou v médiích diskuse o obsahu této návštěvy. Všeobecně se uvádějí oblasti jako vzájemný obchod, energetická bezpečnost včetně té jaderné, kybernetická bezpečnost, mezinárodní situace, věda a výzkum apod. Konkrétněji se pak objevila témata jako dostavba jaderné elektrárny v ČR a obchod s výzbrojí a vojenskou technikou – přirozeně ve směru z USA do ČR.


Všechny zmíněné oblasti a témata jsou možnými diskusními náměty, přičemž některé věci se budou týkat jen zdvořilostní výměny názorů. Avšak jsou zde ještě mnohem závažnější důvody, proč byl český předseda vlády pozván do Bílého domu a proč byla návštěva naplánována zrovna na počátek března 2019. Určitou nápovědou je předpověď nastíněná v následujících zpravodajských produktech z října 2017:

Pozvání není vztaženo na osobu Andreje Babiše, nýbrž na českého premiéra, kterým je v době plánované návštěvy v Bílém domě na den 7. března 2019 zrovna Andrej Babiš. Schůzka s americkým prezidentem Donaldem Trumpem nesouvisí s rovnocenným dvoustranným jednáním (i když to tak bude prezentováno), ale především s prosazováním zahraniční politiky USA a udržení českého ostrůvku uprostřed Evropy v americké hře, což má svoji důležitost v rámci požadovaného ovládnutí střední a východní Evropy.

Pozvání do Bílého domu je podle slov premiéra Babiše důkazem silných bilaterálních vztahů, k čemuž někteří doplňují, že Babiš už v roce 2018 jednal v Praze s tehdejším předsedou Sněmovny reprezentantů Kongresu USA Paulem Ryanem (v lednu 2019 ho ve funkci vystřídala demokratka Nancy Pelosi). Jenže Paul Ryan přijel v březnu 2018 do Prahy velmi nečekaně a hlavně neoficiálně, tedy jako americký turista. Ale i přesto se Babiš před ním sklonil a oficiálně přijal tohoto neoficiálního návštěvníka (blíže viz produkt 11065 „Paul Ryan odhalil pravou podobu spojenectví mezi USA a ČR, přesto mu čeští politici vstoje tleskali“). 

Rychlá neoficiální návštěva v Praze se ukázala být vměšováním do vydání ruského občana Jevgenije Nikulina do USA, což později potvrdil i sám Ryan (podrobněji viz produkt 11072 „Komplot výkonné a soudní moci v českém státě“). 

Z pohledu americké administrativy bylo vydání Nikulina do USA plusovými body pro Andreje Babiše. Dalšími kladnými body bylo vyslání českých vojáků do Pobaltí (Litva a Lotyšsko) ve prospěch soupeření USA s Ruskem, schvalování amerických úderů proti Sýrii (duben 2018) a samozřejmě přizpůsobení se americké politice proti čínské společnosti Huawei. Pozvání českého premiéra do Washingtonu tak někteří kromě údajných silných vztahů s USA hodnotí jako vyjádření vděčnosti české vládě.

Avšak jakési vyjádření vděčnosti není tím hlavním důvodem, proč byl Andrej Babiš pozván na návštěvu do Bílého domu a proč má být návštěva uskutečněna zrovna na počátku března 2019. Hlavním důvodem nejsou ani domnělé silné vztahy s USA, což hodnotíme jako bláhové řečnění předsedy vlády. Spojené státy uznávají bilaterální vztahy jen pokud z toho mají nějaký prospěch, přičemž je až tolik nezajímá, zda je tento prospěch stejný i pro druhou stranu. Pro předložení hlavních důvodů zde chybí reálný pohled z americké strany.

Přístup k celému produktu získáte po uhrazení předplatného. Předplatit.

134 komentářů :

 1. Babiš není první ani poslední premiér(suverení)ČSR,ČSSR,ČR který jede na výplach mozku tam či onam.Je to smutné,ale je to bohužel tak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé, že to samé jste netvrdili, když jel Zeman do Číny či Ruska. To jste naopak jásali.

   Vymazat
  2. 17:29...jsi komik

   Vymazat
  3. 17:29 otázkou zůstává, zda tam nebo jinde lze získat skutečný prospěch. Nebo, zda jde o poklonu vazala, který, pokud se řádně nepokloní, bude potrestán. No, uvidíme. Co a za kolik nakoupíme.

   Vymazat
  4. 17:29

   Pokud nedošlo k nějakým zásadním změnám, tak čínským ani ruským protektorátem jsme se nestali a Zeman je pouze prezidentem, nikoli předsedou vlády ČR. Vy máte nějaké informace o takových novinkách? Netajte se s nimi.

   Vymazat
  5. 17:29 - proč meleš o Zemanovi?Článek je snad o premiérovi.

   Vymazat
  6. Svuj k svemu. Jako tajny slovensky agent predtim , zase stedre podporuje a plati zahranicni organizace na podryvani vlad tech nespravne zvolenych, napr. v Armenii...
   Za to jiste bude pochvalen a mozna i vyznamenana...

   Vymazat
  7. 18:49
   Prostě budeme muset nakoupit něco značně předraženého a u Babiše se může jednat o produty známe sposlečnosti která vyrábí Randop a podobné jedy v četně motifikovaných potravin.

   Vymazat
  8. tak jako historicky pokažde v předklonu co nejvice i s hlavou co nejhlouběji natrenovano mame z brusele na několik stoleti dopředu

   Vymazat
  9. Doufám , že tam Babiš jede koupit 20 jaderných hlavic a až mu Petřiček zajisti návštěvu do Moskvy ,koupi rakety Avangard namířené napůl jak na východ tak i západ !!!

   Vymazat
  10. Vzhledem k tomu, že tam jel i čučkař Koudelka, a Babiše pozvali i chlapci CIA z Langley tak to bude uplně o něčem jiném, než se tady dohadujete. Oni nám to budou prozrazovat, že?

   Vymazat
  11. Hele, jak vzteklí zapšklí podlí(dé) na sockovských dávkách závislí a neproduktivní čechomužyci zuřej! Oni by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí! Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   Vymazat
  12. Kapitalisticky fašista si tu sere své plky !

   Vymazat
  13. 8:13 A dnes dokonce prohlásil, že vás čechomužyky bude potírat i v kybrprostoru za pomoc NATO! - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/499403-babis-clenstvi-v-nato-je-zavazek-spoluzodpovednosti.html

   To asi už záhy, hovnere komoušovyči, doplkáte!:-)))

   Vymazat
 2. Položme si otázku jak může Česká Republika s obyvatelstvem deseti milionů občanů uživit USA s 300 miliony darmožroutů. USA nás přinutí kupovat od amerických zbrojařů zastaralé zbytečné zbraně za miliardy, donutí nás k dostavbě atomové elektrárny od jejich zkrachovalé firmy Westignhaus, která má mezinárodně tu nejhorší pověst a od které nikdo nechce kupovat ani palivo do atomových elektrárnách. Američani u nás přivedli všude tam kam vlezli, všechny firmy ke krachu od Aero Vodochody přes Vagónku Studenku a Tatru a další další firmy , které u nás Američani vytunelovali včetně toho jak jsme museli zaplatit deset miliard američanům za televizi NOVA, kde Američani nedali ani korunu, ale takzvaně vysoudili deset miliard. V célem světě američani hrabou, kradou, dělají převraty, bombardují nevinné lidi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Meleš úplné hovna, ty jeden darmožroute. Zjisti si velikost obchodní výměny mezi ČR a USA.

   Vymazat
  2. 17:54 zkus něco argumentů

   Vymazat
  3. Nemas pravdu, ale jen Izrael to dokazuje. Takze priste nezapomen na Izrael. Ale jinak OK. Ale - tak se chova kapitalismus. Zvlast s tou lidskou tvari.A vsichni prece tady chceme kapitalismus. Stiznosti by nemely byt. Jaky je v tom rozdil, jestli to dela stat nebo kapitalista. Nas stat kazdeho okrada pri kazdem placeni DPH a to nikomu nevadi. Proc pak USA?

   Vymazat
  4. 20:40 máš pravdu, že nás všechny náš stát okrádá, ale to je NÁŠ stát a to co nám stát vezme, převážně zůstane tzv. doma. Kdežto když nás okrádají jiní, třeba USA, tak to je něco úplně jiného, protože z toho má užitek jen několik podělaných zbohatlíků. To je ten rozdíl.

   Vymazat
  5. Jsem taky pragmatik, jsou-li naší predstavitelé pozvání, nechť jedou. Je trapné se vnucovat. A teď mi začnete nadávat, protože nestojím vlevo ani vpravo a byl jsem, jsem a budu bezpartijní. Nechápu proč se máme montovat do Novičoku, Nikulina nebo Ukrajiny. Hlídejme si nezávadnost dovozu potravin a větším samostatnost našeho zemědělství a tudíž i potravin. Pokusme se vrátit naši vodu do našich rukou, totéž nechť se týká našich surovin.Nedělejme pořádek ve světě (stejně to nikoho nezajímá), ale postarejme se sami o sebe. Nevypadá nezbytně nutné budovat další jaderný blok, z dostupných údajů potřebujeme cca 75 TW, převis exportu dělal + 15TW, po zrušení tepelných elektrárena na uhlí bude chybět - 32TW => bude chybět cca 17 TW, snad lze nahradit kombinací solár s přečerpávyajicimi ekektrárnami a co bude chybět tak nárazově pokrýt tepelnými, ale na plyn. Co se týče kolotoče okolo 5G, tak nemám zájem, potřebují to firmy a zaplatí to občané (frekvenční smog mení dodnes zcela vyjasněn), moje soukromé přenosy dát jsou dostačující, jen cena je likvidační. Tudíž jde-li o dostavbu jaderného bloku či Huawei nemám potřebu.

   Vymazat
 3. USA je jedna velká mafie. Tam kde Hitler skončil tam pokračuji američani.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měli vynikající učitele, které po 2 sv.válce v německu posbírali a odvezli si je do ameriky.

   Vymazat
  2. USA za svou existenci vděčí Rusku, které ho zachránilo před zkázou za občanské války a to zásadním způsobem! - http://www.radiodixie.cz/clanek/ruske-lode-v-americkych-pristavech-zachranil-car-v-obcanske-valce-unii

   USA zvyklé vítězit cizíma rukama jim to oplatily o 80 let pozdějc s cílem s nima vyjebat, jenže vychytralý a lstivý Azijec Stalin vyjebal s nima! Totiž program půjčky a pronájmu umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím. V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století.

   Vymazat
  3. 9:09-tohle nepovažuji za "tapetování", jen by mne zajímaly pohnutky a vazby USA na Stalina na počátku války.

   Vymazat
  4. 14:32 Podrobně o tom píše Robert C. Tuker v knize "Stalin" - https://www.cbdb.cz/kniha-74813-stalin

   Vymazat
 4. Americká administrativa nemá ve světě přátele,mají pouze zájmy...
  Kdo chce s vlky být, musí s nimi vít*

  OdpovědětVymazat
 5. Teď se ukáže, jak pan Babiš má na srdci dobro republiky. Jedná se krom jiného, to, co zmiňoval ve svém přispěvku 17.43. Jde o dostavbu jádra u nás. Tady nejde ani tak o reputaci firmy, jako spíš podmínky, které si strana klade! Jen absolutní nesvéprávný jedinec by mohl souhlasit s tím, aby takový "kolos" byl řízen odjinud, než přímo ze země, ve které stojí!

  Huawei je proti tomu pouze vločka ve sněhové bouři!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jim nejde jen o dostavbu jádra, to je jen záminka, budou muset mít zde i základny na ochranu svých lidí.O to jde, když né radar tak základny.Pozor na to.

   Vymazat
  2. oba rychleji mluvi než mysli tak jsem zvědavy kdo z nich co podepiše ostatně kolonie by spravně měla podepisovat jen převzeti rozkazu a hlavně bezezbytku plnit

   Vymazat
  3. Jde o základny atomových zbraní a raket středního doletu. A třešnička na dortu: financovat si je budeme sami a potom je za korunu pronajmeme Amíkům na 99 let.

   Vymazat
 6. Ad 17:29
  No, jde o to, že do Číny a Ruska letěl prezident Zeman jako nejvyšší představitel svrchovaného státu. Pokud jde o pana Babiše, mám za to, premiér Babiš letí do USA jako vazal, který se zaváže, že tribut v podobě dalších vojáků dle potřeby navýší, jen aby vrchnost byla spokojená. Nemohu si pomoci, připomíná mi to Háchu na audienci u Hitlera v březnu 1939.
  Tak končí po třiceti letech pravda a láska - ve lži nenávisti a na prahu WW.III.
  Morave

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš že je jako Hácha?
   No vy máte z těch Sputniků a jiné propagandy opravdu dost.
   Tak to byste měl oslavovat a bouchat šampáňo, že konečně končí ta vámi nenáviděná "pravdoláska", ne?

   Vymazat
  2. Babiš odkývne všechno co mu tam za Velkou louží nadiktují . Jde mu jen o jeho byznys a nerad by skončil jako Nečas . Proč asi šel do politiky , když neustále tvrdí , že do ní jít nechtěl a že mu ničí osobní život a okrádá ho léta života ?

   Vymazat
  3. 18:17
   Haha. Demisi Nečase a jeho vlády Zeman považuje za jeden ze svých největších úspěchů. Měli byste se domluvit.
   Babiš má obrovskou podporu mezi obyvatelstvem tak si nechte vaše žvásty od cesty. Ve vaší hlouposti nejste schopen ani domyslet, že pokud y Babiš teď skončil, tak by se stal premiérem někdo z dvojice Fiala, Bartoš.

   Vymazat
  4. Fiala i Bartoš nepodnikají a nešli do politiky, aby jejich koncern drbal český stát. Jsou to sice pitomové, oba dva, ale gauneři všeho schopní, jako Andrej Kobliha nejsou.

   Vymazat
  5. 18:24
   A ty máš kříšťálovou kouly?

   Vymazat
  6. Když se člověk podivý nad úrovní (myšlenkovou, syntaktickou a slohovou) disskuze, nuto vidět, že to je už po přebrání a vyškrtání (smysluplných) příspěvků na 30%. Takhle to dvořak, janda a šéf blázince chtějí mít.

   Vymazat
  7. "Anonymní6. března 2019 2:05
   Když se člověk podivý nad úrovní (myšlenkovou, syntaktickou a slohovou) disskuze, nuto vidět,"?

   Slohový vembloude, ty si to všem nandal, korunovanej.P.K.

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jste magor? Já jsem v roce 2016 v Praze demonstroval za to, aby se Trump stal prezident, ale velmi toho lituji, ten chlap ještě nesplnil jediný slib, který dal ve své zahraniční politice, v USA vyhrává volby ten, co umí nejlépe lhát. Bůh ztrestej tuto zemi za lži a pokrytectví, jakým tam propadl lid této země.

   Vymazat
  2. 18:26 - ty jsi neinformovany hlupak ! Kdyby jsi znal pomery a kdo je kdo, z tech, co urcuji zahranicni politiku, tak by jsi nemel takove hlasky.

   On ma svazane ruce a na tech poutech ma zasluhu i cast vasi "prazske kavarny", ktera je vse, jen ne prazska ! (A stejny prusvih ma i Putin v Moskve !)

   Vy opozdena "decka" si pletete moc diktatora a moc naseho presidenta, ktery na vse potrebuje souhlas Kongressu, ktery je na vyplatni listine specialnich zajmu !

   U nas to vi kazdy ! Jak to, ze ty to nevis ?

   Vymazat
  3. Honolulu, ty blbe, konečně po dvou letech opruzování z tebe vylezlo něco kloudnýho!

   Vymazat
  4. 18:38
   Honolulu jdi se poklonit svému bohovi a neotravuj taky

   Vymazat
  5. Vy jste omezeni a neinformovani natvrdlici (1:51), kterym se neda nic vysvetlit z toho co president Trump zije. - Vam serou na ty vase tupe makuvky VASI LIDE ! Z Trumpovi administrativy o vas nejevi nikdo zajem a normalni Americane z ulice vas neumi ani zemepisne zaradit, vy sebeduleziti trpaslici !
   Podekujte vasi cenzure, ze jste omezeni v rozhledu.

   Vymazat
  6. Vrátil se Mr. Honolulu!! Konečně někdo normální! A ne jak cenzor lŽIDvořák se svou bandou prolhanejch odulejch komoušskejch kretenů, co se zuby nehty bráněj, aby u nás proběhla stejně důsledná dekomunizace jako na Ukrajině a pro které nakonec stejně zbude jen tohle jediné řešení! - https://ibb.co/Nr84RNg

   Vymazat
  7. Rostislave Hedvicku sklapni svoji klapacku .. potento americane

   Vymazat
  8. 11:57 To není žádný Mr. Hevicek! Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však jednou to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný obřezaný xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Vymazat
  9. Práglovský homoško 18:34, to jsi nám to tu nandal a nezapoměl jsi nakonec i váš buzi-znak smajlíka, internetový hrdino. Postav se přímo z očí do očí a uvidíš uhrovatá buzno jak dopadneš.

   Vymazat
  10. 11:59 Byl by to nerovný střet, čechomužyku! Ty s touto sněžnou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě tu! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   proti mé sukovici zde! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Ale neboj, nehodlám si ji ušpinit od takových rudosraček ... dál si žvatlej, ale hlavně makej, sníh čeká!:)

   Vymazat
 8. České úřady nepustily do země z bezpečnostních důvodů jednoho člena delegace ruského ministra průmyslu a obchodu Denise Manturova. - Jupí. Hlava našich vůdců je do USA zadku zaražena pevně. Tramp za to pana premiéra Babiše podrbe za ouškem.

  OdpovědětVymazat
 9. Doporučuji včerejší Tadesco.cz, kde píše Fenjamin Fulford článek "Vatikánské účty pro úplatky pro 6000 tzv.světových lídrů byly zrušeny", tam píší že, úplatky pro předsedu vlády, presidenta či guvernéra centrální banky se mohou pohybovat od 100 miliónů dolarů na hlavu malé země, nebo i více než l miliardu dolarů pro vůdce velké země. No řekněme si Jirkou Paroubkem "No kdo to má"? A kdo by to za ty prachy nebral, asi Putin, Zeman a Orbán. Rudý dědeček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A já doporučuju předvčerejší Kudytadytamazasezpátky.cz
   Vidím, že je opravnu možné vymýšlre si sebevětší hovadiny a vždy se najde někdo kdo jim bude věřit.

   Vymazat
  2. "Anonymní5. března 2019 20:59"
   Zatím si zareagoval jediný Kudytadytamazasezpátky.P.K.

   Vymazat
  3. Tak už aspoň víme, nač Vatikán a katolická církev musí vydojit z českých občanů ty stovky miliard, ze kterých pak korumpuje vlády,soudy, militaristy a také kanonenfutr do dalších světových válek. Církev nesvatá prostě žije nejen z blbosti lidské, ale především z nakradeného. To jsme poznali po Bílé hoře, když hodovala v útrobách českého národa jako hejno supů. A pak, justiční vraždy v tehdejších politických procesech - a o nic jiného v kauze M.J.Husa nešlo - se nedají odpustit - pro náš národ to a Bílá Hora a vyhnáním českých a moravských evangelíků a snahou o vyvraždění národa se nedá odpustit. Františku, znáš tu špinavou historii Říma???

   Vymazat
 10. Mnozi maji za zle - nasemu presidentu Trumpovi , ze prosazuje stavbu plotu na jizni hranici !

  Ti stejni lide / zivocichove, ignouruji fakt, ze 70 000 lidi zahyne rocne na illegalni drogy ! T.zn. 190 lidi zahyne kazdy den, coz je vice, nez ve valce a nebo na nasich silnicich ! (Drogy sem neprichazi z Canady, ale z jiznich hranic.) Obetmi teto epidemie jsou vetsinou mladi lide !

  Mladi lide si zvysuji davky a telo to nevydrzi ! Jejich rodice casto vubec ani nevi, ze maji syna, ci dceru na drogach.

  Plot je take proti kriminalite a illegalum z Afriky a Middle East.
  h.
  PRESIDENT TRUMP ZACHRANI AMERIKU !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty už zvyšovat nemusíš, Rosťo.
   Jedeš na setrvačnosti.

   Vymazat
  2. 2:08 - Ja nejsem Rosta - ty kratko-zrake prisleple trdlo !
   Ja jsem nick honolulu ! Ozdoba posrpnove emigrace a vas
   intelektualne nedostizny vzor !

   Vymazat
  3. Kecas jses Hedvicek Californie ...

   Vymazat
 11. Pořádně na něj zatlačí aby zase dostali zakázku na elektrárnu /už jednou jsme zachránili jejich krachující firmu/, abychom kupovali jejich vrtulníky a ne italské, jejich Letadla ne švédské, odebírali jejich plyn atd.. a když né, něco na něj vymyslí....

  OdpovědětVymazat
 12. Na ukoncenou pod timto clankem !
  JE TO VELMI DOBRE, ze vase ceske autority se setkaji s presidentem Trumpem ! Neni dobre, ze vy cesti obcane, tak malo vite o jeho nekonecnem boji ! O jeho snahach !

  Pamatujte ! Nebyt jeho, bylo by vam daleko hure !
  Pamatujte, ze on president Trump usiluje o mir s Ruskem !
  (Sorocovci / globaliste jsou proti miru !)

  Pamatujte , ze president je proti Globalistum ! (Kteri ho nenavidi !) Ze je pro zachovani evropskych statu ! Ze chce aby vase vlada sedela v Praze a ne v Bruselu ci Berline ! Vas president Zeman, je mu daleko sympatictejsi, nez destruktivni Merkerova v Berline !
  My zname jeho nazory ! Nam staci pouze naznacit !
  President je moc fain a proto bude znovu presidentem !
  My obycejni Americane ho budeme znovu volit !
  h.
  (Od dob R. Reagana , nikdo nebyl tak uspesny a
  oblibeny !)
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedáme peníze univerzitám! utřel Donald Trump své odpůrce, kteří mlátí lidi za jiný názor

   04.03.2019 11:34 PL

   Prezident Trump se chystá zakročit proti údajné diskriminaci konzervativců na amerických univerzitách. Sdělil to na konferenci CPAC. Nejdříve si pozval na pódium konzervativního aktivistu, kterého na kampusu univerzity v Berkeley zbili, údajně pro jeho názory. A pak ohlásil, že jestli chtějí univerzity státní peníze, musí dodržovat zásady svobody projevu.

   Svoboda slova je jedním ze základů americké ústavy. Již řadu let se ale množí názory, že na amerických univerzitách není respektována. Několik řečníků čelilo obstrukcím ze strany levicových aktivistů, kteří při jejich vystoupeních hlučeli či tvořili blokády, aby se řečníci nedostali do sálu. Posledním incidentem byl útok na Haydena Williamse, který se na kampusu univerzity v Berkeley snažil získat další stoupence pro konzervativní hnutí a byl dle slov svých i policie napaden. Policie nyní zatknula domnělého pachatele. Došlo také na obvinění policie a univerzity, že reakce byla pomalá, vzhledem k tomu, že k útoku došlo 19. února, a že důvodem bylo, že se jednalo o napadení konzervativního aktivisty. Informovala o tom televizní stanice Fox.

   Nyní se do věci vložil prezident Donald Trump. Na konferenci CPAC v sobotu ohlásil, že již brzy podepíše exekutivní příkaz. „Dnes s pýchou oznamuji, že již brzo podepíšu exekutivní příkaz, který bude po univerzitách požadovat, aby udržovaly svobodu slova, pokud chtějí dostávat peníze z celostátních výzkumných grantů,“ oznámil Trump, načež v sále vypukl velký jásot, následovaný potleskem a skandováním „USA, USA“.

   „Jestli chtějí naše dolary, a dáváme jim je po miliardách, pak musí nechat lidi, jako je Hayden a spousta dalších mladých i starých lidí, mluvit. Svobodu projevu. A jestli ne, tak je to přijde draho,“ prohlásil ještě americký prezident, poté, co se dav zklidnil.

   •••••••••••••••••••

   S tím "nařízením" pro naše řiťolizce z NÚKIB, vlády a ČT, co mají dělat proti HUAWEI, zakázat sítě a 5G, mě D. T. namíchl, vlastním jej a blokuje mi šmíráky z google, kteří mi háží klacky pod nohy (blokují vstup), jak se dá, pokud mne brzdí, sáhnu po HUAWEI a mají po vtákách s blokací (taky tě tu neprávem mazali a jiným prošlo téměř vše?).

   Problém je v Praze, jsou vždy kontraproduktivně servilní! Bývalí komunisté a jejich rodiny (většina), jsou teď američtější než si ty Floriďane a tím regiony séřou, dávají nám nestraníkům proamerické kázání!?

   Žijou ve stále socialistických výhodách, mlátí hubama "kapitalistů" a pracující z regiónů a zahraničí je živí, zabezpečují jim jejich, nám ukradené zdroje a možný blahobyt celé ČR.

   Zdravím světlonoši, Ramón HUAWEI®

   Vymazat
  2. RAMON MA PRAVDU ! Nase "humanitarnini" university jsou lihen nasilnych, rudoprdelatych neo-marxistu, kteri se chovaji jako SA, za Wiemarovske republiky.
   Uz brzy bude sjednana naprava ! (To zase bude PISTENI..) A u vas jednou bude sjednana naprava s vasimi "PROFESORY" take ! VYVOJ SVETA TO POZADUJE ! DO POPELNICE S UTOPISTY ! Economie pozaduje realitu !
   a president Trump je ralista !
   Napr.
   Immigracni politika Francie a Nemecka je
   destruktivni, ne-economicka a IDIOTSKA. Mate to blizko do Parize, tak se jedte presvedcit.

   Vymazat
 13. Z návštěv našich amerických přátel se mnozí politici vracejí takoví "jiní", někteří doslova jako vyměnění. Uvidíme, jak rozsáhlou změnou projde Babiš, jestli ho poznáme.
  Já bych řekl, že je naformátován docela dobře a není třeba příliš demokratizačních úprav, ale v USA to mohou vidět jinak.

  OdpovědětVymazat
 14. Babiš bude po návratu už nevolitelný. Kdo na jeho místo, když se všichni bojí komunistů? Uzrál už čas na pomalé vzdalování politiky Evropy a ČR od vydírání S.S.? Energetika, banky, internet, média atd., vše pod kontrolou našich zaoceánských partnerů.

  OdpovědětVymazat
 15. Půjde tam o základnu d radarem a rakety

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud USA vyrobí a umístí na základny v Evropě rakety středního doletu s jadernou hlavicí namířené na vojenské a civilní cíle Ruska včetně Moskvy a my ČR a Evropa jim to dovolíme, budeme velmi blízko k otevřenému konfliktu s Ruskem.Tomu věřte!

   Vymazat
  2. Pokud jim to dovolíme, tak jsme pacienti se sebevražednou posedlostí.

   Vymazat
  3. Kdo jim to dovolíme? Špatně jsme zvolili, kteří nás mají zastupovat.My s tím těžko něco uděláme, máme přilepen zadek u PC. Běžnému občanu s zájmem o dění je jasné,že jsme v pr....Co uděláme s těmi vlastizrádci? Nic.Jen budeme čekat, jak to dopadne a na nás nespadne.

   Vymazat
  4. Evropské protinárodní elity riskují sebedestrukci a vzplanutí svých zemí i lidu, výměnou za lokajskou loajalitu světovému agresorovi.

   Vymazat
  5. Babiš v Americe kupuje 20 jaderných hlavic!

   Vymazat
 16. Andrejko si letí do USSA pro nové notičky, které si Jestřábi přejí, aby je ČR aplikovala na svém území.Jednoznačně "Amerika first" bude dostavba Temelína zkrachovalou firmou Westinghouse, povinné odebírání určitého množství drahého amerického zkapalněného plynu, odkupování přebytku sójových bobů a hlavně vytlouct z daňových poplatníků ta 4% HDP do pokladny NATO na další americké války, včetně nákupu amerických zbraní a vrtulníků proti domnělému a Západem vnucovanému nepříteli-Rusku!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zákaz nákupu a podpory stavby 5G sítě mobilního komunikačního zařízení čínské firmy HUAWEI.

   Vymazat
  2. Jo souhlas pánové přesně tak ANO bude hůř.

   Vymazat
 17. Poté, co byl Babišem a spol. do USA briskně vydán Nikulin, poté, co byli po britské skripaliádě z Prahy briskně vyhoštěni ruští diplomaté, poté, co byly čínská Huawei a ZTE zapsány na černou listinu ..., lze výsledek jednání našeho babičoka s jeho US páníčkem dobře předvídat.
  Nejede tam přece jednat, jen se nechat velkopansky poplácat a vyslechnout si befehly, aby je pak doma přičinlivě plnil ...
  Jediné, oč kráčí, je naplňování ýbrmenčovského "America first!"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když pominu, že píšete blbosti, nesmysly a fantazie, které s realitou nemají nic společného, tak Zeman by jel do USA naprosto stejně jako a Babiš a dojednával by tam obchody. Jelikož Zeman i Babiš jsou s náskokem našimi nejdůvěryhodnější politiky, tak nechápu s čím máte problém.

   Vymazat
  2. 21:31
   Marně se v jeho textu snažím identifikovat ty "blbosti, nesmysly a fantazie". Pomůžete mi?
   Mohl byste se svěřit, co má Zeman společného s Babišovo cestou k páníčkovi, vy obchode?

   Nepopírám velice slabou důvěru lidí v politiky, dle západních měřítek demokracie však naprosto dostatečnou, nicméně Zeman se těší důvěře 45% a Babiš 40% lidí. Tzn. Zemanovi nedůvěřuje 55% a Babišovi 60% lidí. To vám připadá jako nějaká obrovská důvěra, opravňující k jakýmkoli činům??? Vy jste ale blbec, to se na mě nezlobte. Určitě byste chtěl mít v garáži auto, u něhož máte ani ne poloviční šanci, že s ním vždy ráno dojedete do práce. Určitě byste chtěl mít doma ženu, u níž máte ani ne poloviční šanci, že děti, které vám zplodí, jsou vaše. Atd.

   Vymazat
  3. Zeman má společného s Babišovou cestou do USA to, že před ní spolu "ladili noty". A Zeman sám, kdyby byl pozván, by na cestu vyrazil naprosto stejně a rád.
   Ano, 33% preference ANO vůči 7% SPD a 7% komunistů, mi přijdou jako nekonečný náskok a jasné vyjádření vůle občanů.
   Pokud vyžadujete 100 "důvěru", tak jste ve špatné zemi. Doporučuji popřemýšlet o přesídlení do KLDR

   Vymazat
  4. 22:32
   Ladit můžou co chtějí, ale na kobereček jede Babiš, nikoli Zeman. Že BY SE rád také blýsknul je věc vedlejší.
   Proč sem motáte zase jaké preference partají, když je řeč o důvěře občanů v současném režimu ve své zastupitele? Chápete vůbec o čem to rozumujete? Opravdu byste chtěl takové auto a ženu? Pak vám vaší nenáročnost mohu jen závidět.
   Skutečně už jste nad tímto kapitalistickým režimem zcela zlomil hůl a věříte, že o důvěru už se mohou reálně ucházet jen komunisté? To jste mě překvapil.

   Vymazat
  5. 23:00
   Chtěl jste vědět, co má Zeman společného s Babišovou cestou, tak jsem vám to napsal, vole! Sladili spolu noty.
   Vy jste prostě úplný trouba. Kdyř pominu, že váš příměr je od základu demence, tak samozřejmě, že chci doma raději auto, které mě doveze s 50% šancí než auto, které mě doveze s 50% šancí. Nebo vůbec žádné auto jak zřejmě vyplývá z vašich bludů a budete raději chodit denně 20 km pěšky, nebo sedět doma.
   Krom toho máte špatné čísla. Zemanovy důvěřuje 50% lidí a nedůvěřuje 47% lidí
   https://cvvm.soc.cas.cz/media/com_form2content/documents/c2/a4858/f9/pi190305.pdf
   Babiše se mi už nechce hledat.
   Čest.

   Vymazat
  6. 23:47
   Babiš i Zeman mají také každý 2 nohy. A těch shod by se určitě našlo víc, vemeno. Ale na kobereček jede Babiš, nikoli Zeman. Že BY SE rád také blýsknul je věc vedlejší.
   Ale když už jste to rozvedl tak zeširoka, mohl byste prosím upřesnit jaké "lazení not" máte na mysli? Já měl dosud za to, že pro noty si jede Babiš do USA, nikoli k Zemanovi. Ten je totiž stejně podřízený páníčkovi jako Babiš.
   Co to melete o 50% šancích vůči 50% šancím, vy retarde? Aspoň si to po ssobě přečtěte, nebo to raději nechte přečíst někomu svéprávnému, než svůj výpotek odešlete. Jakým mentálním zkratem se vám podařilo utrpět dojem, že já bych nejraději nespoléhal vůbec na nic a chodil pěšky? Samozřejmě jste opět nic nepochopil. Já naopak a zcela pochopitelně požaduji, aby mé zájmy byly zajišťovány s maximální možnou důvěrou. Abych se na své auto mohl vždy maximálně spolehnout, abych mohl své ženě maximálně důvěřovat apod. Co je na tom tak složitého k pochopení?
   Ale rozumím, že při vašich nevídaně nízkých nárocích si to těžko dokážete představit a šance 1:1 vám připadají vysoké. Inu, každý jsme jiný. Vy se však budete muset smířit s tím, že já mám nároky podstatně vyšší.

   Vymazat
  7. No prostě všichni, kteří neskáčou tak jak byste si vy (a celkem cca 15% voličů komoušů a Okamury) představoval, jsou ve vašem primitivním světě "podřízení páníčkovi".
   Nedělejte ještě hloupějšího než jste, psalo se o tom i v "alternativních" médiích
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Babis-se-kvuli-ceste-do-USA-odpoledne-sejde-se-Zemanem-571930

   Vaše zájmy (a zájmy 15% voličů komoušů a Okamury) nemohou být a nebudou zajišťovány na úkor 85% občanů ostatních stran, kteří mají zájmy opačné.
   Nejste evidentně volič Babiše tak nechápu proč byste si měl vynucovat právo a očekávat aby jednal na 100% ve vašem zájmu.
   Evidentně jste nepochopil ani po 30 letech principy fungování demokratické společnosti, což je na pováženou.
   Pokud máte podstatně vyšší nároky, tak budete muset vyměnit naši pro vás bídnou zemi za nějakou lepší, která bude vaše nároky splňovat.
   Tak hodně štěstí při výběru. Pak napište jak jste dopad. (I s výběrem 100% spolehlivé ženy :-D)

   Vymazat
  8. 0:34
   Všichni představitelé evropských protektorátů jsou podřízeni páníčkovi.
   Babiš si promluvil se Zemanem o cestě na kobereček. No a? Co to s tím má společného? Možná se o tom bavil i se svou ženou a třeba i s řidičem. No a co? Jaký to má na co vliv? Co to má určovat, nebo proč by to mělo být podstatné?
   Jste si ve své nevídané omezenosti skutečně jist, že 50% je totéž co 85% nebo i 15%? No, vy už mě asi nepřekvapíte vůbec ničím.
   Nejsem volič Babiše, ale to není podstatné. Byl jste to vy, nikoli já, kdo vytáhl kartu "nejdůvěryhodnějších politiků", z čehož odvozujete jakousi absolutní nezpochybnitelnost jejich počínání. Tak jsem tu jejich "důvěryhodnost" trošku podrobil rozboru. Není mou vinou, že to už z hlediska prosté matematiky nevychází pro ně(v důsledku však zejména pro voliče), moc dobře. Zde nejde jen o mě, ale o většinu občanů této země, jejichž důvěru nemá, což poněkud koliduje s vaším oslavným šermováním "nejdůvěryhodnějšími politiky".
   Holt vaše a mé nároky se výrazně liší, to je celý problém. Tak vám mohu popřát jen hodně sil, abyste unesl všechny ty parohy, které pro vás jako suvenýry nastřádá vaše žena. Morální hledisko vás zjevně netíží, což je na vás tak roztomilé, jako obdivuhodné.

   Vymazat
  9. Nejvetsi slabinou demokracie jsou hlupaci, kteri se nechaji snadno zmanipulovat. Proto je taky tak soustavne ubijeno nase skolstvi, aby tech hlupaku bylo co nejvic. Babis to zase dela pomoci PR, ktre mu podepre kazdou jeho lez a udela z ni nejsvetejsi pravdu.
   Otazka na radio Jerevan: Je pravda ze v CR rostou platy.
   Odpoved: V principu ANO, jen inflace roste dvojnasobne.

   Vymazat
  10. 1:33

   Vy, pitomci mě nepřestáváte fascinovat. O ukazateli "reálná mzda" už jste někdy slyšel?

   https://www.kurzy.cz/makroekonomika/mzdy/

   https://www.kurzy.cz/zpravy/485283-prumerna-mzda-po-ocisteni-o-inflaci-loni-rostla-nejrychleji-od-roku-2002-letos-ke-konci-roku-uz/

   Vymazat
  11. Ta potrefena zagagala? Zajimave je, ze pokazde se jedna o nejakeho neadresneho anonyma. Co takhle si napred nastudovat veci jako:
   "inflace"
   "spotrebni kos"
   "realna mzda" ...a pak teprve delat realne zavery? No jasne! Ono by to chtelo i tipec logickeho mysleni a selskeho rozumu, jenze toho se prave hloupym anonymum zoufale nedostava.

   Vymazat
  12. 18:31 souhlas přidám -průměr, -modus, - median

   Vymazat
 18. Soudruzi tady blouzní, že návštěvou USA Babišem snad nastane konec světa. Nenávidí USA tak chorobně, že jim z toho asi praskne žilka. Úplně jim to zatemňuje mozek.

  Ano, budou se tam domlouvat obchody. USA jsou totiž jeden z největších obchodních partnerů. Každý rok tam ČR exportuje zboží za cca 91 miliard korun - nejvíc ze zemí mimo EU.
  Pro srovnání, do Číny vyvezeme jen za 56 miliard Kč, do Ruska za 90 miliard.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, na vývoz do Ruska se vztahují americké sankce.Věřte, že ruský trh by po bezsankčním modelu, reálně pojmul mnohem větší cifry, než uvádíte.

   Vymazat
  2. Pro anonyma 21:25 - tady neřádí žádní soudruzi, troubo. Tady píší své názory občané, kteří vyhodnotili, na základě faktů, že USA jsou mezinárodní zločinec, agresor a kolonizátor.

   Tvoje ohledy na obchodní výměnu jsou mimo mísu. O to přece nejde, jestli máš s mezinárodním gangsterem velkou obchodní výměnu čili nic.

   Tak nemel a šoupej nohama. To jediné ti sluší.

   Vymazat
  3. 21:58
   Šoupat nohama můžete leda tak vy. Vyhodnocovat si můžete taky co chcete.
   Vláda ČR jedná na základě vůle občanů, kteří ji zvolili. Naprosto stejně by jednal i Zeman, kdyby byl pozván.
   Až volby vyhrají nadpoloviční většinou komunisti s okamurovci, tak potom budou vaše názory relevantní.
   Do té doby, jak jsem psal, můžete šoupat nohama.

   Vymazat
  4. 21:25
   Ty "obchody" budou jisto jistě velice výhodné, zejména pro ČR. To je naprosto zákonité vždy, když je sjednává pán s vazalem. Už se jich nemůžu dočkat.
   Nepamatujete si náhodou jaké ohromné sumy jsme ušetřili, když jsme se rozhodli zaměnit sovětské vybavení za americké při dostavbě temelína? A jak to pak všechno pěkně fungovalo. Jen ti pitomí Rakušáci měli nějaké připomínky.

   Vymazat
  5. 22:13
   Jak jsem už psal, USA jsou největším odbytištěm našich exportérů mimo EU. A kdyby to nebylo pro naše exportéry výhodné tak by do USA nevyváželi. To musí být zcela zřejmé i volovi, pokud není zaslepený fanatik. A neexistuje žádný rozumný důvod náš export ještě více nepodpořit.

   Ne, nepamatuju si na každou blbost kterou si vymyslíte.

   Vymazat
  6. 22:24
   Ale tam se přeci nejedou vyjednávat tak přízemní záležitosti, jako je obchod s pneumatikami, čerpadly, nebo ocelovými rourami. To opravdu nemusí řešit premiér, to si zařizují firmy samy a dávno to funguje. Zde se jedná o mnohamiliardové státní zakázky a politické záležitosti.
   To je škoda, že si nepamatujete. Ale moment, já si vzpomínám. Ten obchod s Westinghouse nám to několikanásobně prodražil, provázeno to bylo zpočátku spoustou problémů a Rakušané se obávali právě roubování amerických zařízení na sovětské technologie. Dukovany, komplet běžící na sovětských technologiích(a naše nejméně poruchová elektrárna), jim nevadily. Ještě si vzpomínám, že před pár lety se po mnoha marných snahách o hladký provoz na americké palivo potichu přešlo zpět na bezproblémové palivové články z Ruska. Už jste se také upamatoval?

   Vymazat
  7. Bude se dojednávat jedinečný business: ČR postaví základnu pro rakety středního doletu, tyto zbraně od Amíků i s jadernými hlavicemi koupí a hezky zaplatí a pak je pronajme USAF za korunu na 99 let. A možná nám dovolí si koupit i staré F16 z Mohawské pouště, abychom jim ty základny za naše prachy mohli ochraňovat...

   Vymazat
 19. Sotva sjezd soc-dem, potvrdil Petříčka ve funkci, už řádí jak"černá ruka" a nepustil na pražské jednání člena ruské delegace. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TOP09 jde pod kytičky, tak si západ musel v Praze vybudovat zdatnou nástupnickou stranu, tak si bez okolků transformuje ke své potřebě ČSSD.

   Vymazat
 20. 22.12 občané ČR volili, ale vláda jedná proti vůli občanů.Až vyhrají SPD či KSČM,to bude řevu.Zde se totiž neuznává vítěz voleb, když to není dle not západu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to zase melete za blbosti? Babiš snad někdy říkal, že USA je nepřítel ČR? Že tam nebude jezdit? Že s nimi nebude jednat a obchodovat?

   Vymazat
  2. 2:50,
   Už ani nevnímám to co Babiš mele. Protože jeho názory jsou něco jako letošní počasí.

   Vymazat
 21. Je vidět, že chytrolínů, fandících pochybné politice je tady dost. Patrně se na nich podepsala naprostá dezinformovanost z posledních třiceti let. Každý svého osudu strůjcem! Jen aby jich nebyla většina! Pak Pán Bůh s námi!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chytrolín je nějaký druh petrolínu, tam v Karviné?
   Pán Bůh je mrtef.
   Teď je to alach agbár.
   Naučte se to.

   Vymazat
 22. AMERIKA je moc fain zeme a kazdy z vas, kdo je pracovne houzevnaty, zdravy , mlady a ma co nabidnout, by zde zdarne uspel !
  AMERICA se neda generalizovat a uz vubec se neda posuzovat podle hloupych NEamerickych filmu z Hollywoodu.
  Prijedte na vylet a projedte tuto krasnou zem od rohu do rohu ! Budete ji rozumet daleko lepe nez ji rozumite ted a budete ji mit radi !
  To vam doporucuje nick honolulu. (Posrpnovy emigrant !)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele Honolulu, to je pěkné, ale mohl bys třeba pochválit v práci (vím, že nepracuješ, tak si to zjisti) kolegyni a říct jí jen tak, "..to ti dneska sluší!", aniž by na tebe nevyjela se "sexual harassment" - za což bys vyletěl na minutu!? A což tak dát ženě, jako gentleman - což ty určitě jsi, přednost třeba do výtahu? - za co by ses mohl se zlou potázat také. A ukaž mi v USA jediného manažera ve firmě, který by si dovolil požádat jeho sekretářku (pardon - asistentku), aby mu udělala a přinesla kávu. To by byl padák! To jen tak.

   Vymazat
  2. V posledních letech jsem se v práci tady v ČR setkal s celou řadou Američanů, kteří zde pracovali na pozicích, kde Čech musí mít VŠ. Místopřísežně prohlašuji, že se jednalo o velmi jednoduché, nevzdělané, prostoduché až hloupé lidičky, kteří práci předstírali a se kterými bylo daleko více práce, protože je bylo třeba naučit skoro všemu, sestavit jim pravidla a postupy v bodech, podle kterých pak "jeli" hlava nehlava, protože postrádali jakoukoliv samostatnost a flexibilitu. Nevím, možná to nebyli "normální" Američané, ale jenom nějací agenti zpravodajských služeb (v USA jich je prý kolem 25ti) na pracovní stáži v Česku, jinak si to nedovedu vysvětlit, protože do kapsy by je strčil Čech se základním vzděláním. Právě na jejich příkladu jsem pochopil, proč Amerika musí vykrádat inteligenci z celého světa, protože tu vlastní prostě nemá k dispozici.

   Vymazat
  3. 12:32 P.S.: zapomněl jsem napsat jako dovětek, že bych si je dobře představil jako zaměstnance při velkosériové výrobě hamburgerů nebo úklidu tamtéž (stejnou stáží si prošel i slovenský prezident Kiska) :-)

   Vymazat
  4. Američané nejsou hloupí, jsou jen vzdělaní úzce směrově. Navíc se nesmí ANI HLÁSIT, ŽE UMÍ VYMĚNIT ŽÁROVKU! Komu se nechce poznat USA přímo, doporučuji Simpsonovi, všechny díly, tam je Amerika v kostce a není složité s našimi schopnostmi odhalit jinotaje, skladbu společnosti a jejich problémy i příčiny. Nevím, jestli někdy Honolulu dokáži vysvětlit, že současná "levice u nás je jejich pravice a naopak"! Řeknu to na tvrdo, kruh se uzavírá.

   Vymazat
  5. 14:16
   To je jako byste mi doporučil ke shlédnutí seriál Most!, že je v něm ČR v kostce.
   Simpsnovi jsou komediální satirický seriál, parodie americké společnosti.
   Kdo Simpsnovy bere vážně jako realitu, byť i jen vzdálenou, je blb.

   Vymazat
  6. 15:42-Most je také parodie, já mluvil o lidech, kteří si dokáží příběhy "dokreslit", aplikovat. Vy to zřejmě nejste, sorry jako. PS., ve které záporné postavě jste se shlédl, že jsem tak smělý?

   Vymazat
  7. Vole hloupý, vy se při Simpsnech bavte a nic si nedokreslujte. Nejste Amík, nejste v obraze, neznáte souvislosti, netušíte jak moc je co velká nadsázka.

   Vaše slavné "dokreslování" bude mít stejně katastrofální výsledek jako kdyby si Amík dokresloval něco o Češích ze seriálu Most!
   Proč bych se měl shlížet v nějaké postavě? Jste vůbec normální?

   Vymazat
  8. 16:29-nějak Vás to vzalo! Vy jste Amík? Chápu, i tu postavu nesmrtelnou, kterou zastupujete. Zdá se, že znáte všechny díly.

   Vymazat
  9. Simpsonovi, jsou skvělé zrcadlo americké i té naší společnosti, tebe hrdobče 16:29, tipuji na Homéra stejně vykutálený, nedojedený a nedopitný cvalík. Seriál nemá chybu!

   Američané ani neví, kde a kdo jsme, myslí Čečensko, ale naopak v Mostě a celé ČR si cikorky myslí, že jsou američtí, snědí zotročení otroci v tísni, kteří se na nás svým otroctvím už DOST! nadřeli, takže si většinově dávají už třicet let, pracovní pauzu.

   Socialismus je naučil vstávat do práce a kapitalismus je vrátil, zpět ke svým genovým zvyklostem na začátek, vím o čem píši jsem na rozdíl od tebe z Mostu! Seriál Most! je určený takovým skřetům v Praze, jako jsi ty.

   HUAWEI®

   Vymazat
  10. 12:15 - ja se zde zasmeji !
   Na mem pracovnim stole jsem mel vetu, ze povoluji vsem zenam v office, abych byl sexualne harasst... Vsichni se smali !

   Cely office se vzdy kolem Vanoc (doba oslav) promenil ve vykriceny dum ! Americane nejsou pruderni, ale DISKRIMINUJI proti zenam, ktere nemaji zjev.
   Tem se rika PLAIN JANE (coz je) - unattractive girl or women - (Marena nevzhledna) !

   Neatractivni zeny na to reaguji abnormalni nenavisti, vztekem a intrikami. Nic NENI tak, je predkladano ke straveni !
   Vse zalezi na osobnim pristupu a sharmantni povaze.

   Proc v nekterych statech jsou zeny VELMI attraktivni a v jinych NEEEE ! Je zemipisna zahada o ktere se hadam s chlapama uz 40 let.

   (Ale v mem veku uz je to stejne vse k nicemu !)

   Pan Povolny ma pravdu, kdyz rika , ze Americane JSOU specificky orietovani. Jsou to napr. vyborni remeslnici, ale kazdy pouze na svem poli !

   Sikovny zrucny Cech, zde vzdy vynikne , kdyz je o nem znamo , ze je sikovny ! (Moji remeslnici jsou z jizni Ameriky. Doma si neumim nic udelat ! Vse musim zaplatit ! A PLATIM RAD ! !
   Abych nemusel nic delat ! )
   (Simpson je hloupa komedie ! Nikdy me nezaujala.)

   PANOVE - BLIZI SE JARO ! Severni staty budou zelene a pristupne - prijedte na vylet !

   Vymazat
  11. Floriďane, "Moji remeslnici jsou hosi ze Springfieldu bar U Vocka . Doma si neumim nic udelat ! Nic neplatim ! A NEPLATIM RAD ! Staci abych nemusel nic delat !“, no to je Homer Simpson a Montgomery Burns (seriál Simpsonovi)! Na nic si nehrají i když jsou fiktivní, autoři jsou nápadití.

   Tvoji řemeslníci jsou z jižní Ameriky (hispánci?), bereš si je, abys jim mohl zaplatit co nejvíce a teď příjde ta ZEĎ, seš samaritán! U nás ji zbourali a po Evropě si chodí, kdo chce bez nebo s falešnými doklady a EU je vítá i když většinou jejich identity nezná ...

   Ramón HUAWEI®

   Vymazat
  12. A že ten Burns jako by předloze z "oka vypadl". Doufám, že Honolulu není předloha Homera. Nemůže být, H. je křesťan.

   Vymazat
  13. Kamaráde z pláží za mořem nezoufej "(Ale v mem veku uz je to stejne vse k nicemu !)", mě už to pomalu, taky docvakává, ale nikomu to neříkej! My poloimpotenti musíme držet basu, no né? Jo, kdyby se to dozvěděla manželka i když měří jeden a a půl metru (manželka), zlomila by mi ruku v předloktí, tam mne to nejvíce bolí, naopak kopanec do vajec, ten mě vždy osvěží!

   Zdraví Vás Ramón HUAWEI®

   Vymazat
  14. Pane Mírku samaritán být také nemůže, to jsou zase evangelíci?!

   ®

   Vymazat
  15. Ramóne, ve víře, kromě své v sebe se moc nevyznám. H. inklinoval i k NEW AGE a občas jde k nim na radu. Myslím, že i k sektám občas "Simpsnovi" zabloudí. Nicméně na můj přátelský vztah k nickovi to nic nemění.

   Vymazat
  16. Vše byl pouze pokus o humor, jsem ATEISTA, víru věřícím neberu, avšak jsem alergický na ty tlustý posli boží tzv. flanďáky! Vás respektuji a jsem rád že Světlonoš opět zavítal, než ho napadne jeho sok Mugabe a bude mazán.

   Mějte se Ramón, ten HUAWEI® "našim" usa řiťolízkům neodpustím!

   Ps. Nakazil jsem vše "ANI HLÁSIT, ŽE UMÍ VYMĚNIT ŽÁROVKU!", velká písmena, když se to nepřehání, proč NE - klást důraz příteli, v idey.

   Vymazat
 23. Tato vláda už mnohokrát potvrdila, že servilitou se zcela vyrovná té Sobotkově. Za vše lze připomenout kauzy Skripal (vypovězení nejvíce diplomatů na počet obyvatel), kauza Nikulin, velmi nadšené reakce na bombardování Sýrie, za které byla naše vláda pochválena přímo US ministrem zahraničí, navyšování okupačních misí v době, kdy jiní žoldáky stahují, navyšování mise v Pobaltí, kauza Huawei, velmi rychlé uznání Venezuelského loutkového prezidenta Guaidoa… Není to vše snad tou nejlepší kvalifikací na pozvánku do bílého domu? Trumpovi musí být zcela jasné, že si může diktovat cokoli, tato loutková vláda vše splní do puntíku. Takže co to asi bude? Dostavba Temelína v režii Westinghouse? Nebo snad radarová či dokonce raketová základna? Nákup zastaralých předražených amerických zbraní? Vyslání žoldáků na další okupační misi do Venezuely? Nebo snad nákup předraženého břidlicového plynu? Věřím, že to bude něco z toho, ale ve hře může být i více uvedených možností. US administrativa jistě velmi dobře ví, že ve střední Evropě by jen stěží našla ohebnější a loutkovější vládu, než je ta naše. Všechny výše uvedené projevy servility to jen potvrzují.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. trochu bych vás poopravil: Juan Guaidó nebyl Amerikou uznán, oni si ho sami vybrali a na dálku mediálně určili za prezidenta Venezuely. Ještě bych pochopil, kdyby to byl Madurův protikandidát z posledních prezidentských voleb, ale oni si vybrali jako šaška z rukávu

   Vymazat
 24. Řada mých přátel tam byla a po návratu hovořila něco o policejním státě.
  Jaroslav Moudrý

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak? Oblíbený zvyk Čechů drzost k policajtům a namachrované diskutování s nimi se nesetkalo s pochopením? To muselo být drsné procitnutí :-D

   Vymazat
  2. 12:35-byl byste také tak vstřícný k ruským?

   Vymazat
  3. Zcestoval jsem většinu států v Evropě a Asii a moje nejhorší zkušenost byla s policií v Chorvatsku.

   Vymazat
 25. Babiš v USA. Proč ? Tak jak psáno v úvodu článku.
  Mají ho i s tím hnízdem v hrsti a pokud nekývne,
  půjde bručet.

  OdpovědětVymazat
 26. Jak dopadne Babiš v use poznáme podle toho, jak moc ho začne mít rád Kalousek, tajný rada usy embassy.

  OdpovědětVymazat
 27. 12:35 - protoze kazdy rok v Americe zahyne v prumeru 250 policajtu, tak ve styku s policii musite byt SLUSNI , nebo dostanete " nakladacku " !
  Americka policie je JINA nez Ceska ! Je kamaradska a vy jako turiste s ni nikdy nebudete mit neprijemnost. Vy s ni ani neprijdete do styku !

  Oni maji uplne jine starosti, nez jsou turiste z Evropy !
  Pravidla silnicniho provozu jsou daleko jednodussi v Americe nez kdekoliv v Evrope. Zde nikdy pri cestovani po Americe NEZUSTANETE BEZ POMOCI, PRI PORUSE AUTA. Je to velmi dobre organizovana zeme.
  Musite vsak mit aspon zakladni anglictinu a veskere papiry v poradku, protoze specialni policie zde chyta illegalni immigranty z jizni Ameriky. (President Trump to naridil, aby snizil kriminalitu !)

  Co vam hrozi v Americe je prejidani a cestovni vycerpani.
  Pokud nepolezete mezi medvedy v Montane a Alligatory na Floride, nebo drogare v San Francisco, tak vam nehrozi nic nez to vycerpani ! (A mate-li deti, vezmete je do MAGIC KINGDOM, kousek pod Orlandem . FL.)
  Kdyz sem jezdi turiste z Evropy , tak Cesi na to maji pravo take !
  h.

  OdpovědětVymazat
 28. Premiér jede do bílého KREMLU (-:

  OdpovědětVymazat
 29. Na Čt říkají že Rusko má nejmodernější zbraně na světě. Tak proč nekoupíme nové zbraně místo zastaralých z USA.
  Marcel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proste proto, aby nas takovy blby a kverulantsky dotazy nenapadaly. Jasny!?!

   Vymazat
 30. Proč NR otiskuje neúplný článek?

  OdpovědětVymazat
 31. Neni dobre to, ze Babis bude jednat s CIA. Neni duvod a CIA je organizace, ktera ve svete organizuje chaos, rozvraty statu, vrazdy,...
  CIA=valecni zlocinci. Babis plni zajmy ciziho statu...VLASTIZRADCE!!! Tesim se na ceskou novou revoluci-vz.1989 a na soudni procesy lidovych soudu.
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětVymazat
 32. Vlasti zradné je většina našich zákonů. Jak je možné aby 30% občanů vet volbách rozhodlo co se bude dít ve statě.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.