Reklama

neděle 10. března 2019

Americkým generálům se rozsvítilo: Naučili se počítat a zjistili, že Putin neblufuje. Procitnutí do strategické hrozby. Budou nové dohody? Čtvrt hodiny na zničení měst. Deset let zpoždění a pořádný problém na krku

Raketa s krátkým doletem Pershing 2
- už to tady v Evropě jednou bylo
10. 3. 2019   ProtiProud
REDAKCE PROTIPROUD přináší zprávu o procitnutí amerických strategických velitelů a doufá, že zachovají chladnou hlavu v zájmu míru a rovnováhy
Ruský prezident Vladimír Putin před shromážděnou Dumou řekl, že by si Američané měli přeměřit vzdálenost, která je dělí od ruských odpalovacích zařízení, uvědomit si rychlost moderních ruských raket a vše si důkladně přepočítat. A až pak ať přikročí k dalším svým krokům.

Terrence J. O'Shaughnessy patří k bystřejším americkým důstojníkům. Právě on si vše přepočítal a před Kongresem potvrdil, že ruské rakety odpálené z pozemních základen mohou opravdu zasáhnout americké území do 15 minut (z ponorek mnohem dříve). O projevu O'Shaughnessyho psal i The Washington Times.


Čtvrthodinka či méně


Podle amerického generála nové ruské rakety představují skutečně zásadní hrozbu pro USA. Generál rovněž uvedl, že nové moderní a ničivé ruské rakety mohou být vystřeleny i ze strategických bombardérů Tu-95 a Tu-160 za horizontem území pokrytého radary NORAAD. Vážné nebezpečí pro USA představují i ruské ponorky třídy Severodvinsk s dalšími moderními raketami na palubě.

Podle O'Shaughnessyho Rusové navíc mají v Arktidě několik nákladních lodí schopných vystřelovat moderní rakety Kalibr, které dosáhnou velmi rychle území USA letem přes Severní pól. Doba zásahu amerických cílů za 15 minut v případě jaderného konfliktu je podle generála Terrence J. O'Shaughnessyho tedy skutečně reálná.

Generál Terrence J. O'Shaughnessy

Generál rovněž uvedl, že systém Avangard dokáže bez větších problémů překonat americké systémy PVO - a jeho ničivá síla je vskutku obrovská. Slova ruského prezidenta Vladimira Putina, že Rusku postačuje rozmístit své nosiče jaderných raket v neutrálních vodách v (blízkosti potenciálních soupeřů) jsou tedy pravdivá. Ruské ponorky s raketami vybavenými jadernými hlavicemi přibližně 400 námořních mil od pobřeží USA či Británie jsou hrozbou, kterou nedokážou Američané či Britové eliminovat.

Poseidon: O nejmocnější zbrani se raději nemluví. Dají si USA konečně pokoj? Pláč na stránkách Newsweeku. Smete New York ruská tsunami? Jelcinovo Rusko je definitivně historií


Ukvapený Hyten


Nyní nezbývá než doufat, že mezi americkými elitami nejsou jen úplní hlupáci - a slova generála Terrence J. O'Shaughnessyho proniknou i do jejich hlav. Pokud ne, můžeme mít brzy všichni problém.

Generál John E. Hyten sebejistě řečnil ještě 26. 2. 2018 před americkými senátory. Hlavní velitel Strategického velení amerických leteckých sil tehdy ujišťoval, že americké letectvo dokáže ubránit území USA před nepřátelskými raketami.

Generál John E. Hyten

Poslední Hytenův projev už nebyl natolik přesvědčivý a generál připustil, že moderní ruské zbraně, o nichž hovořil Putin, představují pro USA opravdu velkou hrozbu. Navíc Hyten nepřímo potvrdil, že Američané nemají situaci pod kontrolou, neboť se nevyvíjí v oblasti jaderného potenciálu tak, jak by si představovali. Američané narážejí na řadu problémů v souvislosti s vývojem vlastních okřídlených nadzvukových raket i torpéd podobného typu, jako je ruský podmořský dron Poseidon.

Tomu věnoval zvláštní pozornost, neboť Poseidon je schopern nést torpéda s nukleární hlavicí. Generál je rovněž znepokojen ruským projektem stíhacího letadla 5. generace Su-57 a stejně tak oněmi raketami, o nichž hovořil ruský prezident.


Nové dohody?


Stejně jako O'Shaughnessy i generál Hyten naznačil, že americká dominance je minulostí. Rovněž se mu nelíbí, že Rusko neinformovalo USA o tom, jaké nové zbraně vyvíjí. Smlouva mezi Ruskem a USA o jaderných raketách však neukládá povinnost informovat o nových typech zbraní. Ani Američané neinformují Rusko o tom, jaké zbraně vyvíjejí. To, že Rusové předčili Američany o generaci, je problém Američanů.

Nové ruské zbraně neporušují žádné dohody. Nicméně jde o zcela novou generaci zbraní - takových, jaké ještě Američané nezačali ani vyvíjet. USA má velké ekonomické problémy a podle odborníků ztrácí v tomto ohledu za Ruskem 10 let. A to znamená opravdu velkou potíž. Podle více analytiků budeme brzy pravděpodobně svědky přeformátování celého systému mezinárodních dohod týkajících se zbraní hromadného ničení.

Zchlazení horkých hlav některých amerických generálů a politiků je pak v zájmu nás všech.

35 komentářů :

 1. To je ten nejhorší okamžik pro demokrata. Vypadla jedna z přesvědčovacích metod a zůstaly jen sankce, biozbraně, drogy a diverzní válka, kyberataky, propaganda... Je to hrůza, protože to stojí mnohem víc, než prosté, levné a velmi účinné a hlavně rychlé bombardování. Třeba takový Irák. Stačilo několik týdnů a cesta k novým nalezištím byla volná. Takhle aby se trápili, utráceli plno dolarů a výsledek nejistý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. To 17:03 v tom příspěvku nění nic o "demokracii", ale o metodách chátry, která s demokracií nemá nic společného, jen jí má stále plnou hubu. Tedy i o tobě a tobě podobných hlupcích, co ani nejsou pro nedostatek vzdělanosti schopni pochopit vcelku jednoduchý pdaný text. Škoda, že ti táta nedal řádně po hubě, možná bys byl slušným člověkem.

   Smazat
  3. Pro 17:03V Iráku (stejně taj jako v Libyii nebo Sýrii či naposledy ve Venezuele) nejde ani ta o to KDO ropu těží, ale kdo ji DOSTANE. Těží ji američtí kamarádíčci. A prodají ji tomu, komu to Američani dovolí.Nekonkurují tak ropě z USA a kamarádů USA. A navíc. Kdykoliv tu těžbu mohou Američani převzít. To je podstata té americké "demokracie". Ostatně není ti divné, při tvé inteligenci, že většina zemí, které mají největší zásoby nerostných surovin patří k nejchudším na planetě? A nejen nerostných, ale i jiných. Země Střední Ameriky sklízejí nejvíce nejlepší kávy na světě, ale mají z ní pár % ve srovnání sezeměmi, které ji zpracovávají a prodávají. Nigérie, Venezuela apod. mají ropu, ale prodávají jí za pakatel. Zpracování a tedy i prodej konečného produktu mají v rukou nadnárodní monopoly a tedy hlavní podíl zisku mají ony. A pokud se nějaká z těchto zemí pokusí jakkoliv tento stav změnit, čelila a čelí tvrdé agresi "demokratů", nejčastějí USA. Ostatně jedna taková "demokratka" jede k nám, aby nám u příležitosti 15. března vysvětlila, že Němci to tak zle nemysleli a měli jsme se za Protektorátu lépe než za komunistů. A osvobození ze strany SSSR to zavinilo. Ta to s tou demokracií dotáhla tak daleko, že dostala přezdívku "Balkánská řeznice". Ta prohlašovala, že Rusko je moc veliké na to, aby vlastnilo tolik surovinových zdrojů. Že je třeba jej rozbít a tyto zdroje dát pod kuratelu "mezinárodního společenství". Že by USA byly v čele tohoto společenství, to se samo sebou rozumí. To nebyla Madlene Albrightová nějaká lokální politička, ale byla ministriní zahraničí USA. Na a ve Venezuele jde o ten samý scénář. Ale Sýrie ukazuje, že už jim to nejde tal lehce jako kdysi.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Pro 17:56 Vy byste měl urychleně navštívit psychiatra. A pokud nějakého už navštěvujete, tak ho vyměňte. Tyhle kydy tady melete už hodný čas, Jde o posedlost bludy. Odborně se tomu říká "obsese". Proč by vedl "slušnou válku" (už ten pojem ukazuje na vážnost vašeho stavu). A kde byse vzaly ty tankové svazy NATO? "Svaz" je označení pro armádu, divize (brigáda)je "svazek" a vše níže jsou "jednotky", vy český Napoleone. Takže tankové svazy má pouze Rusko. Podle včerejších zpráv generální štáb USA (Sbor náčelníků štábů) uvažuje, že přejde z brigádní organizace na divizní. Vaše sny jsou sny, které snil Adolf a zejména Himmler. Nedopadli nejlépe. Putin to řekl jasně: jakmile budeme napadeni, použijeme vše co máme. A nepřítel ani nestačí zareagovat. A o tom je tento článek, ubožáčku prostý.

   Smazat
  6. 17:56
   S debilem diskutovat je morální stráta času.

   Smazat
  7. 17:56 Chápu tvoje nepříčetné výlevy, které ti ulevují od tvých psychických příznaků šílenství. Nic si z toho nedělej, každý nemůže být normální. Ale nevyznám se v některých z tvých novotvarů, a nemám rád, když náš krásný Český jazyk někdo przní. Vysvětlíš mi, kdo je Putler, co jsou to kremlovoři, co je to Chujlostan?

   Smazat
  8. Rajská hudba pro můj sluch jak zdegenerovanému dementovi 17:56 cvaká strachem prdel osmičku drát.

   Smazat
  9. 17:12 Chápu, ale jen jsem chtěl připomenout, že podstatou existence tzv. Nové republiky je vzpoura podlidí*) proti nerovnostářské přirozené společnosti, neboť se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem! Požadavek rovnoprávnosti je v podstatě základní levicové dogma, jehož smysluplnost nelze prakticky nijak rozumně obhájit. Proč bychom se měli všichni rodit se stejnými právy, když se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem? Pravice odmítá všechny formy rovnostářství. Čistokrevný pravičák tedy musí v prvé řadě odmítnout rovnoprávnost!

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti! - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 2. Na co to Rusko čeká ? Když má převahu, proč prostě nezvítězí ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapoměl jste si vzít prášek!!!

   Smazat
  2. Protože ty cype chce žít v míru.Oni nepotřebují mít vazaly.

   Smazat
  3. Asi proto, že Rus nechce s nikým bojovat!!! A na rozdíl od USA, ruské zbraně, (pro někoho byly útočné), jsou obranného charakteru.

   Paradoxně byby vyvinuty jako odpověď na neustálé "oklešťování" Ruska vojsky USA a NATO.
   Jedno pořekadlo praví: "Kdo s čím zachází, tím také schází." V tomto případě to sedí jako "pěst na oko".

   Smazat
  4. Rusko války nezačíná, ale ukončuje.

   Smazat
  5. Nezvítězí protože Rusko válku nechce a o území nestojí agresor je západ v čele s usa. A nemají nejmenší šanci zvítězit a ty základny si můžou též strčit někam.

   Smazat
  6. Anonymní10. března 2019 18:25
   Rusko ví, že současné zásoby atomových zbraní, jsou schopny několikrát zničit Zemi. Proč by to tedy dělalo? To jsou plány majitelů všeho, pokud by jim někdo zaručil, že přežijí ve svých krytech, se zásobami whisky. P.K.

   Smazat
  7. Protože tito kremlovoři co Chujlostan vlastní - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   nedovolí, aby jim taková loutka jako Putler zničila majetky na Západě! Oni tam mají hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   To on moc dobře ví a jen žvaní aby byl důležitej! Vedl by normální slušnou válku, jakou natrénoval v Sýrii a na Ukrajině. A tam se to vleče dlouze, jen obléhání Pitěru dnes by trvalo třeba i deset let! A na to sere pes, zkrátka v okamžiku kdy by se tankové svazy NATO dostaly k Uralu, Putler by požádal o příměří a začlo by jednání! Musel by odsotupit, to dá rozum - za příslib amnestie, zatčen a postaven před Mezinárodní tribunál by byl později novo vládou. Pak by došlo k rekonstrukci Chujlostanu. Tento archaický kaganát by byl důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě by živel "Rus" nesměl mít většinu a rozhodovací práva. Nesměl by se v úředním styku používat jejich jazyk. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU. Asijská část by se demarkačními liniemi rozdělila pod správu OSN a vyspělým Západním státům by se přidělil status protektora. Poté by byla provedena zásadní restrukturalizace společnosti, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti nikdy nedosáhlo. Stejně tak by se přistoupilo k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka. A nic víc ...

   Smazat
  8. 16.02 nechápu, že takovíto cucáci počítají, že by země byla po jaderné válce po 20 letech obyvatelná, to je přání vypatlance s IQ 000 !!!

   Smazat
  9. 20:13 Co, Jarine? Je to vědecká studie, ne učebnice "vědeckého" leninismu-putlerismu! A jak se tam píše:

   "Miliardy sice umřou, ale lidstvo nevymře. Ano, okolo 500 milionů by mohlo zemřít přímo při explozích, další miliardy zemřou hladem nebo umrznou. Malé množství lidí by však mělo být schopné přežít. Nebude nás mnoho, ale po nějakých 30 letech bychom měli být schopní znovu začít žít. Obloha se vyčistí, teploty se vrátí k normálu a my budeme moci pěstovat rostliny.

   Možná nebudou naše pole tak hojná, jako jsou teď, ale porostou. Po několika desetiletích bude možná svět vypadat jako dnes."

   A to "malé množství" budou ti v tajných městech pod oceánem co budou mít k dispozici - opět cituji:

   "Největší šanci budou mít lidé, kteří budou jíst z plechovek a pít z uzavřených lahvích. Vědci experimentovali s lahvemi piva a limonády v dosahu jaderného výbuchu. Zvenčí byly lahve silně radioaktivní, obsah byl však bezpečný. Jen pití v lahvích hned u výbuchu bylo částečně radioaktivní – ovšem hodnoty nebyly nebezpečné. Podle vědců však pití nechutnalo dobře. Konzervy by měly být také bezpečné. Vědci věří, že voda z hloubkových studní by pořád měla být pitná."

   Tak mysli, čechomužyku, že tihle tvý soudruzi, ač je jinak nezničí ani Bojaryšnik - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   tak ti to asi nebudou, páč maj leda ty studny, ale otrávený i bez atómu, jinak houno! Budou jimi (těmi šťastlivci) ti vámi tak nenávidění "emeričtí impíci" s plechofkovou Coca-colou! Chycht!

   Zdroj: https://eurozpravy.cz/veda-a-technika/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 3. Astronomicky a nesplatitelně zadlužené USA chtějí rozpoutat válku za každou cenu, protože "válka" ruší dluhy! Jinak jsem toho názoru, že jde ještě o jiné druhy zbraní , kde se pohybujeme v dohadech , protože nové zbraně budou mít možná jinou fyzikální a také chemickou a biochemickou podstatu! Nechci být špatně pochopen a nejsem nějaký bájný fantasta, jenom třeba elektronické "vypnutí" USA plavidla v Černém moři je ukázkou, o čem mluvím! V arzenálech toho bude více , o čem nemáme ponětí! Kdo věděl, před svržením jaderných pum na Japonsko, že něco takového je možné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re (19:45):
   Souhlas, jen si dovoluji malé zpřesnění: válka sice může rušit dluhy, ale jen na straně vítěze. Nikoliv poraženého.
   Zadlužovat se předem a prohrát válku vypočtenou na ten "dluhový kalkul" by nedávalo velký smysl. I když historie zná mnoho mocichtivých pablbů, kteří do toho šli i tak.
   A ještě jedna drobnost: na rušení dluhů cestou (vyhraných) válek má patent země, která sveřepě usiluje o světovou hegemonii v dětinském přesvědčení (spíše však bludu), že je k tomu vyvolena samou Prozřetelností. A to i přesto, že se jí o to nikdo z obyč. lidí nedoprošuje ...
   Jo jo, America First!!!, teď říkají. For ever! (nebo snad raději never?).

   Smazat
  2. 20:45 Takze Rusaci po valce nemeli dluhy? A proc jso to v porovnani s Nemeckem takovi niemandi?

   Smazat
  3. SSSR a poté i nástupnická Ruská federace do konce 20. století splácely Amíkům a Anglánům za válečnou "Půjčku a pronájem"

   Smazat
  4. Anonymní10. března 2019 19:45
   S těmi dluhy to nebude takové jednoduché a splácí se třeba dlouhá desetiletí. Viz dluhy Ruska Američanům, za zbraně ve II.SV, nebo naše dluhy Angličanům, za výzbroj a výstroj našich obránců Anglie.
   Ale nejspíš se ruší dluhy vítězů, vůči poraženým. Vítěznou matematikou se spočítá, kolik jsou naopak poražení, dlužni vítězům. Ale i v tomto je háček, vítězové musí uznat závazky poražených u nadnárodních bank a upřednostnit jejich splacení. Pouze bankéři nikdy neprodělávají. P.K.

   Smazat
 4. Tady je tolik dementu , debilních lidi ! V té válce budou jen poražení ! Jestli chtějí bojovat ať jdou na Ukrajinu ! Bureš bude spokojeny , Bůh ví co Amikum na sliboval !

  OdpovědětSmazat
 5. K nadpisu - když mají soudruzi generálové v hlavě zelenou sračku, počítat se nenaučí, kdyby se třeba se pos....:oD

  OdpovědětSmazat
 6. Vy jste 21:44 takový hlupák, že nevíte, v jakém stavu bylo carské Rusko a vůbec to, co nazýváme "východem", jste skutečně takový hlupák, že nevíte, v jakém stupni průmyslového rozvoje byl evropský západ, Německo, Francie, Británie a proč, o USA nemluvě? To skutečně jste takový tupec?
  A k tomu, jak jsem s pobavením asi tady četl - 600 milionová Evropa se dožaduje 320ti milionových USA, aby ji bránili před 130ti milionovým Ruskem. Vám to zřejmě vůbec nic neříká. Navíc, oni ti občané Ruské federace mají území i přírodních zdrojů tolik, že k nějakému dobývání západu nemají důvod, současně s tím i sami se sebou tolik starostí, že na nějaké dobývání západu nemohou mít ani pomyšlení.
  Vždyť ta Ruská federace je zcela evidentně tou o moc slabší stranou!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3:13 Kdyby byla "Ruská federace .. zcela evidentně tou o moc slabší stranou" tak už neexistuje...

   Smazat
 7. Dle mého názoru se jedná o naprostou tupost generálů a všech těch kteří chtějí ukořistit ruské surovinové zdroje řešit situaci válkou. Je naprosto jasné, že i kdyby se jim náhodou povedlo překvapit Rusko útokem, při použití atomových a vodíkových zbraní by byly ruské zdroje naprosto nedostupné z ohledu ozáření.
  V.V.

  OdpovědětSmazat
 8. V současnosti jde o výrazné snažení počtu obyvatel planety zemně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V tom případě by měli shodit atomovky na Afriku

   Smazat
  2. 16:04 Stačí na Rusáky! Ostatní negři vychcípaj hlady! Viz studie uvedená v příspěvku ze 7:50 nahoře.

   Smazat
 9. Držím palce Muskovi, aby co nejdříve zvládl pravidelný pendl astrobusů na Mars, pak se složíme a zakoupíme všem bojechtivým týpkům letenky do nové domoviny. Budou tam ve svém nebi, Mars byl Bůh válek.

  OdpovědětSmazat
 10. Obě strany ví !... že jaderné zbraně a technologie , jsou pod kontrolou ..bytostí, z nezemě ....

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.