Reklama

čtvrtek 7. března 2019

AW: USA oživí program z dob studené války proti Rusku!


E-8C JSTARS
-kou-
7. 3. 2019 AviationWeek a PrvníZprávy
Řízení pro pokročilé výzkumné projekty Pentagonu (DARPA) má v úmyslu oživit program zadržování Ruska v Evropě, který byl vypracován během studené války.
Informoval o tom portál „Aviation Week“.


Je zcela zřejmé, komu záleží na návratu napětí z dob minulých a neustálé oživování dnes již chorobných představ ruských tankových vln dobývajících Západní Evropu.

Koncept pokračuje v rozpracování programu „Assault Breaker“ k vytvoření „inteligentních" a vysoce přesných zbraní, které měly sovětské tanky a mechanizované jednotky zastavit, pokud by Rudá armáda zahájila ofenzívu v Evropě.

E-8C JSTARS - hlavní sál - velín

Materiál poukázal, že americká armáda měla v úmyslu zastavit převahu sovětského kontingentu v Evropě pomocí systémů letadel a bomb, které by mohly nezávisle odhalit a zničit sovětské stroje.

Pro provedení těchto úkolů si tehdy v Pentagonu vybrali letadlo E-8C JSTARS. Objevuje se také v aktualizované verzi programu jako letectvo k odhalení nepřítele. Předpokládá se, že poté bombardéry B-52H zahájí raketový útok na nepřátelská obrněná vozidla. Pro splnění úkolu musí mít munice infračervené senzory, které mohou „zachytit" tank.

Program má 50% šanci zničit cíl. Na palubě každého bombardéru by mělo být celkem 20 raket.

Oživení programu Assault Breaker je prý spojeno s pokrokem Ruska a Číny ve vojenské sféře. Podle portálu může trvat vytvoření raketového systému asi deset let.

38 komentářů :

 1. Tak jen do toho! Zejména mě zaujalo spojení "moderní" a "vysoce přesné zbraně" a bombardéru B52, který je 70 let starý. A byl starý už za Vietnamské války. To Rusové jistě zavyjí hrůzou:))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlupáku. Jedná se o nejmodernější zatížení na světě.

   Vymazat
  2. Bombardéry B-52 se průběžně modernizují, stejně jako obsah jejich pumovnic. Mně je také přes 70 let a jak proháním mladé kočky!!!

   Vymazat
  3. 22:30 Hmm, zajímavé. Puberťák a už je mu sedmdesát.

   Vymazat
  4. Bola svojho času reč so Satanovským o amerických základniach (800 protí 9 ruským. A ten povedal, že čím viac ich majú, tým lepšie, skôr skrachujú. Ak američania vytvoria zbraňový komplex na likvidáciu valiacich sa ruských tankových armád..., tak čo?
   Kyjev sa tiež pripravoval, ploty, priekopy, aj bojuje tuho s Ruskom a ... Rusi stále na vojnu neprišli.

   Vymazat
  5. 8:30 To sotva! Rusko zaniklo nejpozději v březnu 1917 a poté ho nahradil židokagal SSSR, jehož nástupcem je současný parchanát Chujlostan, země obývaná těmito "bílými negry" - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   a který bude nutno tak či onak zlikvidovat v zájmu civilizace!

   Vymazat
 2. Zřejmě si někdo myslí, že Rusko bude stát s rukama v kapsách. Zajímavá úvaha.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na nás nemají ani náhodou. Můžou dělat co chtějí, stejně jim to nepomůže. Přesto byla chyba, že se věci nechaly dojít tak daleko. Na Rusko se mělo nečekaně zaútočit už v roce 2003, kdy bylo jasné, že se ten ksindl začíná zvedat ze země. V roce 2008 už bylo jasné, že míní pokračovat v útocích minimálně na své sousedy a Krym jednoznačně ukázal, jak nebezpeční jsou. Takže dnes zbývají jen embarga a urychlené zbrojení, přesuny kontingentů k jejich hranicím, důsledná osvětová politika, plošné odvody a výcvik branců, a nejpozději do dvou let masivní úder. Samozřejmě i hybridní boj, kyberataky, diverze, biologické zamoření, distribuce drog, důsledná osvěta především etnických a náboženských menšin, aby byli ochotni na boj proti většinovému uzurpátorovi a podpora všech, co se jich chtějí zbavit.

   Vymazat
  2. Tvoje hloupost a bezcharakternost, nemilý anonyme 19:55 bije do očí. Rasista, nácek, obdivovatel násilí a válek, individuum, nenávidící lidi a život, omezenec, který o okolních zemích neví nic a svou hloupost promítá do agresí a násilí.
   Tebe pověsit za svého malého a legračního chujíka do průvanu by byl čin pro lidstvo nejužitečnější.

   Vymazat
  3. anonym 19.55 je nacistické lejno, které se už čtvrtou generaci chvěje vzteky při pomyšlení, jak jim Sověti rozbili držku.

   Vymazat
  4. Neporusuje anonym z 19:55 nahodou zakon?Neni to jeho prvni prispevek v tomhle duchu.

   Vymazat
  5. souhlasím s 19:55 v oblasti plošných odvodů a výcviku branců a jejich následnému odsunu na východní hranici tak, aby mohli přeběhnout na druhou stranu.

   Vymazat
 3. Proč se kurva furt bojím, co vyvedou kreténi ze "slavného" Západu a nebojím se Rusáka!!!???
  Ti si budou tak dlouho hrát a vysírat, až nějaký pindostánský zfetovaný hovado pomačká čudlíky!!
  Pak už to bude jedno - my v řiti,Rusové v řiti, Pindosi ještě o kousek vedle řiti!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč se nebojíš Rusáka? Asi jsi mentálně retardovaný.

   Vymazat
  2. 850milionů evropanů plus350 milionů američanů se bojí 140 milionů rusů?nevím kdo je retardovaný

   Vymazat
  3. 19 45
   Ty to musíš mít v hlavě hodně vymetený.

   Vymazat
  4. 19:45 - je jen provokatér - blbeček. Rád slouží, nerad přemýšlí.

   Vymazat
  5. Pro 21:44. 6 milionů Izraelců a 100 milionů Arabů.

   Vymazat
 4. Součástí tohoto plánu je, že v EU rozeženou vlády a na USA ambasádu dají tlumočníky, kteří budou úřady řídit přímo. Odpadne tím zbytečné běhání pro rozkazy a EU ušetří spoustu peněz.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by vůbec nebylo špatné. Ukrajina má, co se týká bezpečnosti, servery v USA, čili všechny operace jsou pro CIA a ostatní americké agentury transparentní a stejně tak spolupracuje jejich vláda přímo s ambasádou. Výsledky jsou viditelné, jelikož Ukrajině se po ekonomické stránce daří a dokáže zároveň stát jako hráz proti invazi z Ruska. Myslím, že sdílení podobných dat v rámci celého euro atlantického prostoru pod jednotným velením by bylo velice efektivní. Naprostý souhlas!

   Vymazat
  2. To nemyslíš vážně, milý blbečku. "Ukrajině se po ekonomické stránce daří..." je smích vzbuzující větička. I zbytek textu je čistá cypovina. Tohle snad můžete myslet vážně jen jako příspěvek do kabaretního čísla.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  4. Asi si nezasloužíme nic jiného než sérii kalibrů když sneseme mezi sebou takový povl jak je 9:28

   Vymazat
  5. 9:28 propadl kretenismu a své výblitky už jen tapetuje

   Vymazat
  6. 19:43 Však dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:39 Až začne Westinghause dodávat palivo do atomových elektráren na slovensku, budeme si muset se slovákama vymněnit hymny. Slováci pak budou zpívat kde domov můj a mi budeme zpívat nat tatrů sa blýska.

   Vymazat
  2. Je to odporné a směšné. Rusáci prý dohodli stavbu toho Zemanova kanálu, který nikdy nebude :D. Stejně tak dohodli nějaký trapný byznys v objemu 0.02% celkového obratu. Hanba mě fackovala. Babiš v USA přitom dohodl stavbu Temelína 3,4 a dostavbu Dukovan s tim, že od příštího roku obě elektrárny přechází komplet na palivo Westinghouse.

   Vymazat
  3. 20:00

   To není pravda! Proč lžete!? WH má podstatně lepší konstrukční a teplofyzikální vlastnosti, stejně tak je lepší z hlediska úniku radioaktivních produktů. Navíc dodávají komplexní služby a nemusíte držet stálé zaměstnance. Protože má lepší využití, je výhodnější z ekonomického hlediska. A narozdíl od ruského je servisovatelné. Nehledě na spolupráci. S Američany je spolupráce perfektní a na vysoké úrovni, narozdíl od tupých buranů že zemljanek. Konečně budeme mít vyspělé a kvalitní jaderné palivo a vyspělou technologii. Tohle vám řekne každý z branže.

   Vymazat
  4. Jojo, budeme mít levnější elektriku, vyspělou technologii neslučitelnou tou stávající a vojenské základny us na ochranu výstavby i jejich pracovníků.Stolice a močení v pořádku?

   Vymazat
  5. Temelínu stačila jedna zkušenost s palivovými články mezitím zkrachovalé firmy firmy Westinghouse.

   Chcete-li si zahrávat s "novým Černobylem", doporučte a prosaďte Westinghouse!

   Vymazat
  6. pro 20.13. WH kupuje palivo pro tento typ reaktorů v Rusku a jejich věhlasný servis vedl k ukončení smluv a návrat k "zemljankám" odborníku.

   Vymazat
  7. WH ani žádné jiné palivo nemá lepší teplofyzikální vlastnosti, všechny jsou víceméně vyrovnané. Konstrukčně je palivo TVEL pro VVER jednoznačně nejlepší a je světovou špičkou v minimalizaci úniku štěpných produktů zpod pokrytí. Obzvlášť VVER 440, které mají suverénně nejnižší počet nehermetických palivových článků. Od roku 1990 jejich počet ve všech zařízeních nepřekračuje třicítku a většina z toho byly systémové vady ze strany provozovatele, ne výrobní vady. U VVER 1000 je číslo vyšší, ale ani tehdy nedosahuje hodnot ostatních výrobců, kdy kvůli netěsnostem na pokrytí byla dokonce nutná vynucená odstávka. Nemluvě o zásadních konstrukčních vadách paliva WH, kvůli kterým ČEZ neobnovil smlouvu a dokonce přešel k "nepříteli". Tím ruský výrobce dokázal svou plnou kompetenci, jelikož při sebemenším nedostatku by s nimi vymetli dveře. Pokud se dojedná smlouva s USA, potom se může stát, že palivo snebo jeho část bude z RF, ale platit budeme WH.

   Rusko je jediný stát, který má plně funkční uzavřený palivový cyklus a bohaté zkušenosti nejen s výrobou paliva, ale i s komplikovanými stavbami jadetnych zatížení různého typu na klíč. Navíc jsou jako jedni z mála ochotni vytvořit společné týmy při výstavbě a podělit se tak o zisky i s domácími firmami. Drábová je sice odbornice, ale i u těchto lidí se projevují emoce, takže bude přístupná čemukoliv, jen ne Rusku. Jestliže ona dala přednost Koreji, to znamená, ze WH musí být v této oblasti v opravdu velkých sračkách. Což naznačují mnohé články v odborných kruzích na toto téma. V této oblasti se nežertuje a toho si je vědoma i Dana Drábová.

   Vymazat
  8. 17:23 Zbožná přání! A realita - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   To nejsou fotografie nějakých skansenů, kde se točí staré filmy! Zde jsou tabulky, grafy, mapy, příslušné grimasy Putlera, ve kterých dokáže hloubku zoufalosti a falše odhalit jen špičkový psychoanalytik, atd.
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu mezi touto sortou pochcaných, zesraných a za bílýho dne se ve škarpě válejících podlidí tu - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které tak či onak bude nutné zlikvidovat v zájmu civilizace!:-)))

   Vymazat
 6. Ještě by to chtělo si vyhledat, kolik toho skvělého paliva jsou schopni si Američané dodat sami (cca 11 %) a kolik jim ho v souladu se zákony dodávají cestou kanadské firmy Rusové (ten zbytek do 100%). Ony ty odstředivky na obohacování totiž fungují efektivněji, než plynná difuze, která je několikrát energeticky náročnější. To je ovšem cosi, což není v souladu s potřebou objektivních informací a se schopností při těchto znalostech ještě používat rozum před tím, než napíšu nějakou pitomost; a ještě bez elementárního ponětí o dané problematice...

  OdpovědětVymazat
 7. Mně se moc líbí ten roztomilý blb, zvaný pepek vyskoč.
  Jak hezky dovede zvedat adrenalin jeho oponentům.
  Přitom stačí tak málo a nereagovat na něj. To ho bezpečně
  zabije.
  To by ale nepotěšilo redakci. Mohla by být tímto ohrožena "diskuse".

  OdpovědětVymazat
 8. Stejně jim to nepomůže můžou létat kolem hranic a na víc nemají patrony na Rusko a Čínu nemají.

  OdpovědětVymazat
 9. Co článek, to skoro občanská válka. Příznám se, jsem naivní. Když Obama mluvil nad Šetelíkovou Prahou, velvyslankyně USA byla Shirley Temple, byl zrušen Varšavský pakt a NATO se zdálo zbytečné, nenapadlo mě, co nás čeká. Tenkrát byla in pohádková hláška " pane pojďte si hrát", dnes by mohla znít " pane pojďte se bát".

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.