Reklama

neděle 24. března 2019

Boeing na nebi, USA v Sýrii

Václav Umlauf 
24.3.2019 E-republika
Problém je v tom, že vláda cvoků musí nutně skončit jako dobrodružství amerického Maxe na nebi a v Sýrii. Jestli tento stav chceme globálně, tak strčme hlavu do písku a dělejme, že to neoliberálně vyrobené a korporátně-fašisticky manažované letadlo létá.
Podívejme se na jeden scénář dvou šílených US-Maxů, který stojí za zmínku. Boeing 737 MAX 8 letecké společnosti Ethiopian Airlines se zřítil 10. března brzy po startu, zahynulo 157 lidí. Už předtím havaroval za stejných okolností a se stejnou chybou 29. října 2018 stejný typ letadla indonéské letecké společnosti Lion Air se 189 lidmi na palubě. Trump opakovaně hlásí vítězství v Sýrii na tzv. "Islámským státem", který není a nikdy nebyl ani "islámský" ani "státem". Banda teroristů placených sunnitskými wahhabity a Západem, exportovaná do země a zde placená žoldem, není schopna založit stát, ale jen zabíjet, krást a loupit. Opakované hlášení o vítězství nad žido-bolševismem, pardon nad islámskými teroristy v Sýrii, vždy souvisí s US-volebním kalendářem. Takže první zpráva o vítězství byla v listopadu 2016 a druhá nyní v březnu 2019. Dvě spadlá letadla a všichni mrtví; dvě vítězství a samé lži. Tak se na to podívejme, protože jde o jeden scénář korporátního fašismu.


Případ Boeing 737 Max 8


Proč toto letadlo padá? Z jednoduchého důvodu. Protože na zemi platí zákon neoliberálního zisku a na nebi platí zákon gravitace. V přírodě vyhrává ten silnější, což je situace vzniklá vždy, když toto letadlo vystartovalo. Boeing musí šetřit pro jedno procento největších akcionářů a má silnou konkurenci v Airbusu. Takže udělal jednoduchou věc. Místo drahého a dlouhého vývoje nového letadla jednoduše předělal úspěšný model 737 tím, že mu přidal silnější motory. Takže máme nové letadlo za cenu starého, výborně. A protože jde vlastně o stejný model, tak nebudeme nově certifikovat od začátku, odpadne cvičení pilotů a další klíčové položky. Jenže nestabilní letadlo se silnými motory mělo tendenci zvednout čumák do výše a pak padat k zemi. Aby se to nestávalo příliš často, tuto chybu vyvážila umělá inteligence. Tady je video, kdy aktivisté zaměstnaní v Boeingu otevřeně mluví o technologické zradě nového neoliberálního vedení společnosti.


(video nelze vložit, ale nastartuje, vložíte-li link do vyhledávače)

Boeingy nové generace se montují podobným stylem, jako nábytek Ikea a na chyby se reaguje v podobném stylu. Systém automatické korekce řízení (MCAS) u šíleného Maxe byl potichu předělán tak, aby letadlo jednoduše otočil čumákem dolů (článek zde, přímo ze Seattlu). Kapitán ethiopského letadla měl nalétáno nula hodin na simulátorech, protože to nebylo třeba. Manuál k problémům Maxe neexistoval a zařízení ke korekci letu byla dodáváno po extra příplatku. Takže letadlo začalo nutně a logicky padat, protože zákon reality je silnější, než zákon ideologie a chamtivosti.

Jenže piloti nechtěli umírat v tomto křápu, kdy v kritickém okamžiku nastoupila k řízení letu umělá inteligence a všechny zabila. Podívejme se na svědectví US-pilota, který se učil řídit toto letadlo na IPadu, protože nebyly simulátory. Letadlo se současně vyvíjelo, přitom se dělaly simulátory (ty fungují povinně až po pádu) a hned se tento nedodělek začal prodávat. Jinak řečeno, piloti se ani nemohli cvičit v simulátoru, protože nebyla žádná dostupná data o chování letadla za letu. Max 8 nebyl v té době schopný letu a letadlo bylo na montážní lince. Správný neoliberální postup výroby čehokoliv, jen kdyby neplatila ta nešťastná gravitace. Letadlo jako rohlík, stejné neoliberální svinstvo jednoho procenta pro zbylých 99 procent lidstva.

Neoliberální výroba uměle inteligentního Maxe se sebevražednými sklony se ale musí napojit na korporátní fašismus. To je příklad USA, na rozdíl od zbytku světa. Piloti všude ve světě neoliberálně prodali pasažéry a mlčeli o způsobu, jak byli "trénováni" na IPadu na let Max 8. Všechno prasklo až po dvou haváriích se sto procenty obětí. Mimochodem, ta indonéská havárie měla být o dva dni dříve, kdy se stalo totéž, čili čumák nahoru a dolů. Ale na palubě byl ještě jeden pilot mimo službu, který se vracel domů. Ten vletěl do kabiny a nařídil vypnout všechny automaty MCAS. Tehdy zachránil život sobě i ostatním a havárie se stala o dva dni později. V čem je rozdíl mezi neoliberalismem ve světě a korporátním fašismem v USA? V tom, že na celém světě uzemníte po tichém nátlaku pilotů všechny Maxy, a necháte je létat jen v USA. A tam je necháte létat tak dlouho, až si lobováním Boeing zajistí, že vyhodnocení poruchy bude kontrovat on sám. Pak korporace zvedla telefon a zavolala Trumpovi, že ten krám má uzemnit i v USA, protože bohužel i tam platí ta nešťastná gravitace.


Jak řádila umělá inteligence Západu v Sýrii


Jak již víme, Trump a jeho spojenci opakovaně vyhráli na ISILem. Asi půl roku dobývají cca 100km pouště za Eufratem u Deir es Zauru, kde hrdinně po tři roky bojovali asyrští křesťané společně s Asadovými vojáky ve zcela obleženém městě. Nakonec se snažily USA ve spojení s islamisty obránce vybombardovat a pak vyvraždit. Bombardování USA a spojenců s teroristy sice rozdělilo obležené město na dvě části, ale obránci to vydrželi a s ruskou pomocí město ubránili. O kilometr dále za řekou Eufratem se bojovalo s teroristy stejným stylem, jako Boeing cvičil na IPadu piloty Maxe. USA a jejich žoldnéři z SDF nejprve zabrali ropná pole po dohodě s teroristy, aby je neobsadil Asad. Pak se chvíli čekalo, až USA evakuují helikoptérami první velitele teroristů. Pak se fronta opět vítězně posunula a Trump měl svůj první triumfální píár. Placení žoldnéři SDF se krapet posunuli a opět bojovali s teroristy. A zase se čekalo, až se vyjedná odvod nakradených peněz a odvezou se americkými helikoptérami další zločinci ISILu, včetně pokladníků. Existuje hezká fotka, jak hlavní velitel al-Bagdádí nastupuje do amerického vojenského džípu. Nejspíš je to fejk, ale vtipný a přesně ukazuje, jak Západ bojuje s teroristy, až do prohraného konce. Nakonec se minulý měsíc evakuovalo několik desítek tun teroristy nakradeného zlata. Pak už nebylo co zachraňovat a Trump vyhlásil v pořadí druhé vítězství.

Ok, tak se mají vést klasické imperiální války, aby se vraždilo, kradlo a aby na tom velký demokratický bratr nebyl škodný. V jižní Americe to bylo podobně. CIA vydělávala na financování vojenských převratů tím, že nechala zločinné guerilly pašovat kokain do USA. Americká protidrogová centrála z toho byla v naprostém šoku. Jejich agenti s nasazením života pronikli do drogových centrál a tam potkali své kolegy z CIA, jak organizují pašování drog, viz toto video. Novinář Garry Webb, který tato fakta zveřejnil, je už mrtvý a oficiálně spáchal sebevraždu v roce 2004. Přidejme jeho video o povinnostech žurnalisty zveřejněné po sérii článků z roku 2002 o prodeji drog skrze kanály řízené CIA.


Sýrie ukazuje na stejný scénář vedení proxy-války, kterou platí mrtví, milióny uprchlíků a země vyrabovaná teroristy.

Nyní se nacházíme po pádu "Islámského státu" a všechny důležité teroristy už máme uzemněné, jako ty Maxe na letištích. A obojí forma maxování představovala velkou logistickou operaci. Tisíce islámských teroristů byly během posledního roku potichu přemístěny z prohrané syrské fronty do Afghánistánu a do sousedního Iráku. V obou zemích už je USA chrání vlastním základnami, stejně jako to předtím dělala v Sýrii. Jenže i v tomto případě platí zákon reality, který na lidské úrovni odpovídá zákonu gravitace. Válku v Sýrii vyhráli Rusové, Írán a Hizballáh a Asad. Všechny země pochopily, jak dopadnou, pokud si do země pustí teroristy a s nimi americké základny. A všichni pochopili, s kým mají jednat po vyhrané válce. Izraelský premiér obviněný (jako obvykle) ze zlodějen pendluje mezi Tel-Avivem a Moskvou tak často, že si může za nalétané kilometry koupit množstevní slevu. Osud Blízkého východu začali určovat Rusové. Jako reakci na prezidentský rozkaz o stažení US-vojsk ze Sýrie jsem napsal v článku Trumpův první státnický čin v úřadě následující.

Zkušebním kamenem bude stažení amerických vojáků ze základny Al-Tanf. Zde Pentagon a CIA cvičí asi 4 tis. teroristů a rekrutuje je z 50 tis. uprchlického tábora, který připomíná koncentrační tábor. Kromě americké pomoci a žoldu tam nesmí vstoupit žádná nezávislá humanitární organizace. Celé pásmo Američané prohlásili za vojensky okupovanou zónu. Odtud Američany vycvičení, zpravodajsky a takticky řízení teroristé podnikají systematické útoky směrem na Palmýru a Deir es Zaur. Důvod západní podpory teroristů je stejně jednoduchý jako Hitlerova totální válka nařízená po prohrané válce na východní frontě. Když Západ nezničil Asada, tak zničí infrastrukturu a města v Sýrii. Po vyhladovění a rozbití státu má být Asad zničen povstáním, protože země je zničena minimálně na jednu generaci. To je konečný smysl barevných revolucí, které se v Libyi a v Sýrii ukázaly celé demokratické kráse.

Trump mezitím rozkaz o stažení zase zrušil. Na základnu al-Tanf se nastěhovala část evakuovaných teroristů. USA odmítly na základnu postit syrskou humanitární pomoc, 80 % uprchlíků chce z lágru odejít, protože Asad jim slíbil práci a bydlení v Aleppu. Jenže živé lidské štíty chrání tuto US-základnu a zdejší uprchlíci nemají na výpalné. Teroristé pod blahovolným dozorem Američanů chtějí od uprchlíků asi 1000 dolarů za to, že je pustí k Asadovi. Hezký příklad demokracie praktikující osvobození Sýrie, že ano.


Korporátní fašismus na zemi i na nebi


Tak to shrňme, jako obvykle. Jedno promile chce zisk a neomezenou vládu. To je normální lidská vlastnost, sice šílená a iracionální, ale sociální a političtí psychopati jsou a budou. A my je máme volit, protože jim patří všechna hlavní média. V nich vytvářejí umělý svět, kde jsou dobří krásní a ušlechtilí jako Boeing a politika USA v Sýrii. A toto svinstvo nám kýblují do hlav v rytmu 24/7/365. Za naše daně, které nám legálně ukradli, platí presstituty, aby nám vymyli zbytek zdravého rozumu. Problém je v tom, že jejich šílená vláda musí nutně skončit jako dobrodružství amerického Maxe na nebi a v Sýrii. Jestli tento stav chceme globálně, tak strčme hlavu do písku a dělejme, že to neoliberálně vyrobené a korporátně-fašisticky manažované letadlo létá.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

28 komentářů :

 1. noviczech
  ...dám na toto komentář pro přemýšlivé! Gloria olive odstoupil z úřadu, což se stalo v historii křesťanství asi podruhé a hned nastoupil Petrus romanus a ten má mít úřad do roku 2027 a nebo nejdéle do roku 2033!!!! Potom má skončit ...jeho úřad?, a nebo...? Jak jeden prohlásil, „proroctví je velmi přesně fungující mechanismus", jenom my mu těžko rozumíme!
  ...Mír a pokoj v životě, o tom mohu mluvit tak akorát za vlády KSČ v sicialismu!!!

  OdpovědětSmazat
 2. Chvála bohu za naše členství v NATO. Tímto se podobnému osudu snad vyhneme. I když kdoví, pokud budeme přinuceni přijmout islamisty na svém území a živit je... Teď ještě odevzdat Krušné Hory zahraničním důlním společnostem, a koupit nějaké ty zbraně, případně se i podílet na investici do radaru proti ruským raketám, a snad se na nějakou dobu podobného rizika zbavíme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi snad po opakované lobotomii, debile ! Nebude tě škoda, až tě "obohacovači" podříznou pěkně "halal" způsobem : abys krvácel pomnalu a dlouho, ty zkurvený dobytku !

   Smazat
  2. Chválit jasného agresora není zrovna moudré a svědčí o hlubokém nepochopení obsahu článku.

   Smazat
  3. Al-Bagdadi je hlavni terorista , kterej ma na svedomi tisice US vojacku v Iraku..Museli byt podplaticen aby se stal pritelem a prestal je zabijet..
   Problemy s letadlama a se vsim , jsou take v neposledni rade problemy MONOPOLU.!!! Neni konkurence , byla odstranena a dalsi destrukce kapitalismu pokracuje..Ze zoufalstvi ukradli USA take tuny Syrskeho/Irackeho zlata jako kradl a loupil Hitler..A kde je valka na drogy kdyz je prodavaji a pestuji milovani a pratelsti Islamisti ? A za zisky nakupuji zbrane zas u u monopolnich zbrojnich konglomeratu..A kde je valka na teror ? Islam je horsi dnes nuklearnich zbrani..
   Zachvati-li te Zahynes. Jako Syrii.
   To dnes hrozi nam vsude.
   Pane Umlauf, stoji za to se podivat na smrt M.Hastingse , novinare z magazinu Rolling Stones , ktery napsal knihu o gen. Mc Chrystal a tim ukoncil jeho karieru.
   Autonehoda , nedavna /jeho/,je uplne stejna jako mnoho podobnych predtim. Mercedes zanovni, ridic totalne opily,hluboko v noci, na opustenem miste havaruje a rucicka je na 200km/hod rychlosti.
   Podobne zahynul rakusan Heider a dalsi...
   Celkem je vrazd tech co psali ,
   pravdu okolo 49...obeti.

   Smazat
  4. Islamista , kterej souhlasi ,ze se vrati zpet ,dostava okolo 30 tisic dolaru , ale za chvili pribehne zpet pro dalsi "darek".....

   Smazat
  5. 4:17

   to je chytré! Zvlášť když se mu podaří obelstít biometriku. Že by v tom s nimi jeli pracovníci mimovládek a přistěhovaleckých úřadů? Moc prima džob, asi zněním vbrzku povolání...

   Smazat
  6. 20:58 Cancáš, lejnere putlerýč! Tací Albánci např. měli ten rozum, že se včas (myslím že již v 16. století) zbavili nejvíce zatuchlé konfese - tzv. křesťanství, které nejvíc ze všeho dusí všechny národy, které si podmanilo! Oč je levnější a prost všelijakých předražených symbolů právě islám a čeho všeho neblahého by se nejen náš národ zbavil jeho přijetím! Stačí srovnat ropné státy typu polokomunistické Venezuely či polokatolické Nigérie s prosperujícími monarchiemi Perského zálivu kde mají čistý islám a vidíme že to on je zdrojem prosperity a nikoliv ropa! Stejně jako muslimy řízená města jako Londýn prosperují více než řízená křesťanskými negry jako zkrachovalý Johannesburg. Však kdyby nebyla islamizace pro Západ přínosem, tak by ji média, elity a ostatní mravní autority tak nepodporovaly. Bohužel Adolf začal válku se Západem, protože nepochopil, že tím etnikem co nejvíce škodí nejsou Židé, ale Slované jako celek, jelikož už tehdy vědci prokázali, že populace ve východní Evropě vykazuje znaky masivní degenerace. Právě Židé byla populace, kterou naopak potřeboval, stejně jako muslimy. Hitler měl přátelské styky s muslimskými zeměmi, které, stejně jako on, pohrdali slovanskou zdegenerovanou pakáží. Měl je poslechnout a dnes by svět vypadal mnohem lépe. Teď to budeme muset napravit a poslat Slovany proti sobě, aby se vyničili. Potenciál vzájemné nenávisti k tomu maj. Jejich stávající státy se následně samozřejmě rozpadnou a území se připraví pro nové, nejlépe muslimské kolonisty ...

   Smazat
 3. 17.12 - doplňte si vzdělání, blábol neberu

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:11 neboj se,my víme,že se na tebe vtipná kaše již nedostala

   Smazat
 5. Proč potřebuje civilizovaný Západ, vedený diktaturou kapitálu, války a nejraději světovou? Protože MÍR pracuje pro lidství a proti nelidství kapitálu. Nyní jde o to, zda vyhraje člověk nebo kapitál! Které válečnické aliance ale ve Světě reprezentují kapitál??? A proč jsou Češi tak nadšení do loupeživých válek, že nedovedou říci válkám NE?! Vždyť ve válce, kterou "civilizace" vyvolá, budeme jen kanonenfutr do 1. linii ke konečnému řešení české otázky a zisku Lebensraumu pro postnacistické Německo!!! "Kdo je pánem Čech, ten je pánem Evropy", kdopak to řekl, který prenacista - Bismarck? Zbytečně vyhazujeme peníze na masakrování jiných národů, zbytečně se ženeme - tedy naší politici a militaristé do budoucího soudu v Norimberku - a že s nimi bude souzen i národ? To je vám jedno. Vás těší naše podílnictví na "humanitárním" vraždění lidí jiné barvy pleti, vyznání, jazyka??? To se Češi stali takovými zbabělci, že nedovedou říci ne antihumanismu, do kterého jsme taženi??? Pryč s teroristickými válkami, bojujte za MÍR - před více jak 50 roky jsme se podíleli na záchraně Světa před 3. světovou válkou masovým mírovým hnutím - společným s intelektuální avantgardou Západu! A DNES SE CHCETE PODÍLET NA MASOVÉM VRAŽDĚNÍ??? DNES CHCETE 3. SVĚTOVOU VÁLKU???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha, co je to za blabol? Bez si vymenit podvlikacky:-)

   Smazat
  2. Jak jste 18:29 dospěl k tomu názoru? Vysvětlete. Alespoň ty podvlíkačky.

   Smazat
  3. 18:29 bohužel ty jsi hlupák a 18:19 má pravdu

   Smazat
 6. Kapitalismus je založen na jednoduchém principu zisku, umělá inteligence je stejně tak jednoduchá.
  A v článku je popsáno jak to všechno funguje.
  Lidé Západu se musí od těchto primitivností emacipovat, nebo táké špatně dopadnou.

  OdpovědětSmazat
 7. Neoliberální a liberální náboženský blábol, který nemá nic společného s ekonomickou vědou,ale pouze s turbo okrádáním 99% lidstva, je potřeba vykouřit i s jeho otci penězoměnci z posvátného chrámu života.

  OdpovědětSmazat
 8. Vážení přátelé, ano....Mimozemské civilizace se nám už zdaleka vyhýbají, protože takový hnusný parazit, který se na této planetě navíc přemnožil, nemá v této naší mateřské galaxii obdoby. Ale čas plyne... A tak, jak vychcípali dinosauři, vychcípeme taky. Buďme trpěliví a dočkáme se!

  OdpovědětSmazat
 9. Moc pěkný článek tak to bohužel je jen se zapomnělo dodat že celý západ podporovatel terorismu to projel s Syřany a Rusy.

  OdpovědětSmazat
 10. Tam, kde skončil Hitler, pokračují v jeho světové politice, Spojené státy Americké. Rozdíl je jenom v tom, že za každé svinstvo, které Spojené státy Americké udělají, dají slovo demokracie.

  OdpovědětSmazat
 11. Já si myslím,že to není tou umělou inteligenci,nebo špatným software.Je až příliš více letadel,že spadly po startu,nebo i za nevyjasněných okolností během letu.To by musely padat i v USA,nebo u dalších leteckých společností.Jak říká Pjakin,mrtvé občany třetí kategorie,nikoho netrápí.Podle mne,takto USA testuje vyřazení nepřátelských letadel a zrovna hned po startu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč nepřátelských? I přátelská letadla s nepohodlnými občany nebo remcaly mohou pro USA vykonat decentní odstranění osob neposlušných NWO.

   Smazat
  2. Terrorist" - is anyone who doesn't have an air force

   Smazat
 12. Pan Umlauf výborně jako obvykle a k podstatě kapitalizmu. Jde o řešení jak nepozorovaně zlikvidovat většinu lidí.

  OdpovědětSmazat
 13. Padre Umlaufe, říkáte to jako obvykle výstižně, akorát mám obavu, že to letadlo sice v zásadě nelítá, ale je i s náma ve vzduchu - ne moc vysoko, ale pořád dost na to, aby se všecko rozmlátilo na maděru. A vytažení hlavy z písku bude jen písmenko alfa.

  On ten Dostojevský, například, před sto padesáti lety věděl, co říká, když psal "rozpoutá se takový mazec, jakého Rus dosud nepoznala". Trvalo to dalších asi padesát let, ale na jeho slova došlo, nejen na Rusi. To, čemu se tehdy říkalo světová válka a světová katastrofa, by dneska nevyděsilo nikoho od konzumenta (scenáristy) béčkových thrillerů po "zodpovědného politika" - ano, ano, do prvního okamžiku, kdy by se osobně střetli s důsledky.

  Co si FMD (a mnozí další) asi nerad připouštěl bylo, že takový mazec je nevyhnutelný - jednak v tom smyslu, že prakticky všichni na tom pracují, nevědouce, co činí (což o to, tohle on i další dobře viděli a psali o tom), a hlavně, že bez něčeho takového už žádná změna není možná, sorry jako. Samozřejmě ne proto, že by to byla optimální varianta. To, že je snáze představitelný konec světa než konec kapitalismu, nejsou prázdná slova.

  Kdysi koloval slogan o proletariátu, který může ztratit už jen okovy - a proto že bude bojovat až do konce, právě v tomhle kontextu to bylo. Tehdejší proletariát měl ovšem při všech těch dějinných sračkách některé "časově komparativní" :-) výhody. Byl nepostradatelný v bezprostřední výrobě, tamtéž měl šanci se organizovat, měl jistou šanci se dostat k tehdy standardním zbraním a pokud se to povedlo, uměl je použít, přičemž proti němu byly namířeny nejčastěji ty samé zbraně, atd. - přesto bylo třeba světové války, masových mobilizací, všeobecného rozvratu, aby v aspoň jedné byť hodně velké a hodně rozvrácené zemi dosáhl trvalejšího výsledku. Teď popisujete situaci, kdy by se měly nějak organizovaně a ještě k tomu pokud možno humánně (hm, ostatně pokud půjde o spontánní reakci, bude to pouze takový mazec ......... atd., thanks FMD) zvednout masy lidí, kteří tak či onak zbyteční a určeni k odpisu, redukci, vymazání. Mají toho ještě dost co ztratit, ale co budou prvně zachraňovat z Titaniku ??

  OdpovědětSmazat
 14. Václav Umlauf dobrý. Karel Marx nedostižný. L.Z.

  OdpovědětSmazat
 15. Na prvním místě je to prodat, na zem se to vrátí tak, jako tak.

  OdpovědětSmazat
 16. V každém případě jde o velikou nerozvážnost společnosti Boeing. MAX 8 vyrobeno 110 kusů a MAX 9 vyrobeno 376 kusů... To je podstatný podíl na světovém trhu. Přibližně stejný počet, ne-li vyšší, byl vyroben u konkurenční evropské firmy Airbus. Rovněž mají výkonnější motory, atd. Zřejmě má pan V.U. pravdu a to zejména v tom, že ty nezmiňované v článku Airbusy jsou bez uváděných problémů pro MAXy a to bude patrně jádro pudla...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.