Reklama

úterý 12. března 2019

Bude cenzura triumfovat?

Paul Craig Roberts
12. 3. 2019  
Paul Craig Roberts
Na internet se dnes, kdy tisk a televizní média slouží jako ministerstvo propagandy, nahlíží jako na posledního zachránce poctivé novinařiny a svobodného vyjadřování. Což ovšem platí jen v případě, kdy se lidé zřeknou služeb googlu, facebooku, twitteru atd. a připojí se k takovým alternativám, které vaše zprávy nezablokují v okamžiku, kdy se přestanou krýt s vysvětleními oficiálními.

Naneštěstí se však lidé svých ustálených životních stereotypů vzdávají jen neradi. Jsou prostě zvyklí na facebook a twitter a o dalších alternativách mnohdy ani nevědí. A i kdyby třeba i věděli, nechce se jim ztrácet čas tím, že si budou na počítačích pořizovat cosi nového.

Liberální Amerika vytvořila společnost, která si zvykla hledat v informacích v podstatě jen senzace a veřejná zostouzení. A dokonce i ikony levice schytávají kritiku,za to, že s tempem nenávisti, jak ji stanovila politika totožností, nedrží krok: ZDE

Pokud jde o svobodu projevu dospěla západní společnost k bodu, kdy kdokoli vzápětí po vyslovení svého názoru musí být připraven na to, že se za něj v příštím okamžiku bude muset omlouvat. Čímž debata přestala existovat. A názory jednotlivé osoby jsou pro tuto osobu zkonstruovány shora tak, aby vyjádřila názor nejsoučasnější – nikoliv tedy názor platný včera nebo třeba i před hodinou.

Výsledkem takovéto praxe je prostředí, v němž pravda hyne na úbytě.

V 21. století je v západním světě v zásadě nemožné vyslovit pravdu a nebýt za to démonizován. A démonizace pravdy děsí samozřejmě všechny, kterým se od nejčasnějších let tlouklo do hlavy, že nemohou mít na věci svůj vlastní názor.

Jestliže Američané a lidé západního světa vůbec mají mít nějakou budoucnost, bude to jen díky takovým webům, jaký právě čtete. Jeho podpora je úderem Matrixu.

Pravda neměla nikdy na růžích ustláno. Ale v 21. století se proti ní vede boj nelítostnější než kdy jindy. Nad pravdu se totiž povýšily agendy. A proto je tím víc potřeba, aby lidé podporovali pravdu na místech, kde se ještě dá nalézt.

Ve 20. století existovaly liberální a konzervativní nadace, které podporovaly první dodatek americké ústavy i disidentské názory. Což už dnes není pravda. Konzervativní nadace upadly do rukou neokonzervativců a do jejích agend o americké (a izraelské) hegemonii, a nadace liberální se ztotožnily s politikou totožnosti, do níž, seč mohou, pumpují peníze na likvidaci politiky soudržnosti.

Pro pravdu peníze zkrátka nejsou. Takže úkol držet pravdu přece jen při životě připadl dnes obyčejným lidem.

Vybral a přeložil Lubomír Man

21 komentářů :

 1. V dobe kdy veli perverti vseho druhu a prosazuji" politiku "stylem za poslouchani rozhlasu bude zastrelena cela rodina se neda cela situace nazvat pouze tak jak je. Na chvilku opet tam kam buzeranti radi zasunuji sve, to jest jasne a zadne mirove pochody schvalene usurpatory to nezmeni .siruace je jiz zrala ,onicem jinem se nemele nezli o antisemitismu a nepratelich vsude kam oko pohledne .Co zbyva je jiste kazdemu jasne ,otazka kdo opet zazehne onu jiskru ?

  OdpovědětSmazat
 2. Proč tedy tyhle webové stránky běží na platformě Blogger od Google?
  Rozumíte tomu někdo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:13 "...na platformě Blogger od Google". Potud správně. Otázkou je, zda pro politizování, které firma Google realizuje, je NR na úrovni rozlišitelnosti. Ostatně, s čímkoli vhodným pro vraždu vraždit můžete zcela bez ohledu na tvůrce věci, jejího výrobce nebo prodejce. Pokud věc ukradnete, tak i bez ohledu na majitele. Těžko pochopit hloupost, se kterou argumentujete.

   Smazat
  2. Jde jen o trapný pokus předstírat, že NR je cokoliv jiného, než běžný, tu dobře, častěji ale mizerně z ruštiny přeložený putleroffský hoax! Součást to hybridní války proti civilizaci vedené a financované tímto gangem obřezaných kremlovorů! - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   Smazat
  3. Těžko pochopit, proč Vy svojí " argumentací" nejdete příkladem.Otázka stran použitého prostředku ( platformy ), je v v diskutovaném případě zcela na místě.Vaše podpůrné tvrzení "... čímkoli vhodným pro vraždu ... ", je, domyšleno do fínále, nesprávné.

   Smazat
  4. 9:08 nevím, v čem mám jít příkladem. Používám to co a jak potřebuji, pokud z toho plynoucí závazky považuji za přijatelné. Nejsem ve vleku ideologií.
   Vaše tvrzení "... domyšleno do finále ..." postrádá argumenty, předchozí i logiku. Mějte se.

   Smazat
 3. Proč tedy elektrická energie může skrz žárovku prozářit temnotu, skrz vařič ohřát a uvařit jídlo, skrz křeslo usmažit odsouzeného? Nebude náhodou záležet na způsobu použití a tom, kdo a jak technologie vymyslí, použije, zneužije?

  OdpovědětSmazat
 4. Vrátíme se k psacím strojům? A budeme dešifrovat jako dříve každou zprávu a přemýšlet zda to co uvedeno není náhodou v přímém rozporu s tím co vidíme?
  V.V.

  OdpovědětSmazat
 5. Pár liberálních kapitalistů vlastní média a myslí si že budou předkládat jen jednu „správnou" pravdu a to se moc mýlí.

  OdpovědětSmazat
 6. Je dobře, že internet existuje, zrovna včera jsem zkouknul video pana prof. Petera Staňka, CSc je to přednáška Myjava z 25. 1. 2019, dva díly. Je to prostě borec a jak se říká hlava otevřená. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 7. Moc se omlouvám, nevíte proč nejde aeronet? Byl jsem mimo republiku a koukám, že se nemohu připojit. Neměl by Jakub Janda z evropskývch hovnot podat protest proti nedemokratické totalitě?

  OdpovědětSmazat
 8. Twitter a facebook už ani neaktualizuji. Na gooeglu už jen někdy zkouším vyhledat nevyhledatelné. Děkuji, že mohu alespoň NR,...

  OdpovědětSmazat
 9. Také jsem si všiml toho poměrně legračního rozporu, že tento pán káže aby se lidé vzdali Google, Facebooku, Twitteru apod. a přitom provozovatelé těchhle stránek novarepublika.cz si dobrovolně vybrali, že je budou provozovat prostřednictvím platformy Blogger právě od firmy Google. A už 6 let je tak spokojeně provozují a k žádné změně se prakticky evidentně nechystají. A celou tu dobu publikují podobné články očerňující Google. Přijde mi to neseriozní, pokrytecké a sprosté.

  Dále, řeči tohohle namyšleného kazatele "jediné pravdy" mi připomínají kázání fanatických křesťanských kazatelů v USA. Všem doporučuji, aby se právě před takovými falešnými kazateli jako je tento PC Roberts, který jen v tomhle článku nejméně 20x zopakoval, že právě on šíří tu jedinou svatou pravdu, kterou se prý všichni snaží umlčet, měli na pozoru.
  "Jestliže Američané a lidé západního světa vůbec mají mít nějakou budoucnost, bude to jen díky takovým webům, jaký právě čtete. Jeho podpora je úderem Matrixu."
  To je názorné ukázka neuvěřitelné sebestřednosti, zpupnosti, hlouposti, falešného mesianismu tohoto autora.

  Dále, tento hloupý kazatel předpokládá, že tu dříve byl snad jakýsi svobodný, všeobecně rozšířený "internet" seslaný odněkud z nebe, kterého se chopily, přivlastnily si jej a zneužily firmy jako je Google.
  No, je to přesně naopak. Byl tady nějaký internet původně vyvinutý a sloužící pro úzký okruh vojáků a univerzit a právě Google a spol ho dostali díky svým přelomovým a kvalitním službám mezi miliardy uživatelů.
  Příklady těch alternativ jsem v celém článku neobjevil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáku, stižen nenávistí, nechápeš psaný text.
   Roberts, stejně jako většina čtenářů tohoto webu, si váží svobody slova. Právě o svobodu slova a neomezenou výměnu informací jde.
   Jestliže momentální držitelé moci chtějí svobodu slova okleštit, a oni už to dělají (viz ČT, ČRo a tištěný mainstream), tak jen proto, aby se jim lépe ovládalo "stádo voličů". Ale nezávislá kritická média jim do toho hází vidle.
   Když tuhle záslužnou činnost svobodných a nezávislých webů nazýváte "ukázkou neuvěřitelné sebestřednosti, zpupnosti, hlouposti, falešného mesianismu tohoto autora", pak jste vůbec nepochopil demokracii. Ustrnul jste na úrovni bolševického nástěnkáře.

   Leo

   Smazat
  2. 5:45
   Tupane Leo,
   neexistuje nic jako "nezávislé médium". Naprosto každé médium i každičký blogger jsou na něčem závislé, naprosto každé médium někomu a něčemu straní, naprosto žádné médium není a ani nemůže být 100% objektivní.
   A právě ti, co vyřvávají doslova, že jen a právě oni šíří tu jedinou a nezpochybnitelnou pravdu, jako to bez ostychu činí tento Roberts, a všichni ostatní lžou, jsou ve skutečnosti ti nejprolhanější podvodníci. To je prostě empiricky dokázaný fakt.

   Nepsal jsem, hlupáku, nic o tom, že nemají existovat int. stránky mimo hlavní proud. Ať si píše kdo chce co chce, pokud tím neporušuje zákon. A taky si u nás, v západním světě, kdo chce co chce píše. Kritizuji jen a právě tohoto vyřvávajícího hlupáka, Robertse a další jemu podobné, kteří hlásají, že právě a jenom oni přinášejí lidu tu jedinou, ryzí, nezávislou, objektivní pravdu a všichni ostatní se jim to snaží překazit a všichni ostatní lžou.

   I když si myslím, že pan Roberts je psychicky postižený a 95% jeho zpráv a úvah je směs absurdit, paranoidně-schizofrenních konspirací a nesmyslů a že tento pán rozhodně žádnou záslužnou činnost nevykonává, nejsem názoru, že se má cenzurovat. Ostatně se o to, navzdory jeho lžím, nikdo ani nesnaží, o čemž svědčí, že bez jakéhokoli omezení už mnoho let a stále publikuje. Možná tomu i sám věří, že je pronásledován nějakou mocí.

   O tom, jestli jsem pochopil nebo nepochopil "demokracii" mi nebude kázat hlupák, který si tento pojem plete se "svobodou slova".

   Smazat
  3. Směji se tvé křeči.
   1/ svoboda slova je základní předpoklad demokracie
   2/ častování spoludoskutujících hanlivými výrazy a nadávkami je nejen projevem nevychovanosti a neúcty k druhým, ale i nejistoty, strachu.
   3/ Roberts nepřehání ani ne nevychloubá. Konstatuje fakt, že pravda, čili opak lži, není v maeainstreamu, ale mimo něj. Mainstream je ulhaný, menipulující, zamlčující a cenzurující. V mainstreamu nelze dnes hledat objektivitu pohledu, ale jen politický aktivizmus na straně uzurpátorů moci, na straně nadnárodních korporací a amerického vojensko-průmyslově-zpravodajského komplexu.

   Smazat
  4. 3:23, nezlobte se, já neznám pana Robertse, ale přesto si jeho názor přečtu. Vaše reakce není alternativním názorem, ale odsouzením. Po přečtení vašeho příspěvku, mi připadá, že jde spíše o vás. Sedí na vás váš vlastní výrok " namyšlený kazatel "jediné" pravdy".

   Smazat
 10. Něco málo citátů o PRAVDĚ od britského autora Erica Arthura Blaira, známějšího spíše pod literárním pseudonymem George Orwell z románu 1984:

  – „To, že je v menšině, a že je možná jediný, z něj ještě nedělá šílence. Je pravda a nepravda, a když se člověk drží pravdy, třeba proti celému světu, není šílený.“
  -„Mluvit pravdu v čase všeobecného klamu je revoluční čin.“
  – „Minulost byla vymazána, vymazání bylo zapomenuto, lež se stala pravdou.“
  – „Lež je vždy o krok před pravdou.“
  https://citaty.net/autori/george-orwell/citaty-o-pravde/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezké citáty, v jádru jistě pravdivé, ale v reálu naprosto k ničemu.
   Že šíří pravdu si myslí každý islamista, každý katolický mesiáš, každý židobijec, komunista, fašista, každý šílenec... A "moudra" podobného ranku. Je v jejich "pravdě" ještě utvrzují.

   Empiricky je to přesně naopak. Jistě znáte pořekadlo
   "všichni jsou blázni jenom já jsem letadlo".

   Smazat
  2. 8:43 píše samé nesmysly a podpírá je frázemi typu "empiricky dokázáno" a pod.
   Co je empiricky dokázáno z těch jeho plků?
   Že je letadlo?

   Smazat
 11. Kombinace megakorporací jako facebook a totalitních nadnárodních institucí jako je EU bude vést jenom k cenzuře a nesvobodě. EU stále utahuje šrouby. naposledy, že nenávistné příspěvky musejí zmizet do hodiny.

  http://www.epshark.cz/clanek/547/eu-vice-cenzury-pro-vase-dobro

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.