Reklama

úterý 19. března 2019

Byl posouzen dopad nových protiruských sankcí na svět

19. 3. 2019     lenta
Ministr energetiky, průmyslu a nerostných zdrojů Saúdské Arábie Khalid A. Al-Falih konstatoval, že nové americké sankce proti Rusku ovlivní globální trh s energií. Řekl to na tiskové konferenci v Baku v předvečer setkání Monitorovacího výboru OPEC +, informuje agentura RIA Novosti . "Rusko je velkým dodavatelem plynu do Evropy a ropy do Číny. Pokud k tomu dojde, ovlivní to Evropu, Čínu a celý svět", varoval.


Podle vyjádření ministra Saúdská Arábie pozitivně hodnotí spolupráci s Ruskem, při níž země přijímají správné společné kroky ke stabilizaci trhu. Připomněl, že Moskva nikdy "nepoužívala produkci ropy k vypořádávání účtů s kýmkoli".

V únoru USA doplnily možné sankce v souvislosti s projekty v oblasti zkapalněného zemního plynu (LNG) do nového sankčního dokumentu. Americký prezident bude podle něj moci uvalit sankce na každého investora, který se bude společně s Ruskem podílet na projektech souvisejících s produkcí LNG mimo Rusko. Daný návrh zákona dosud nebyl přijat.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. Jeden z tech Islamistu kteri utoci na EU take pomoci uprchliku , kdyz zadne z/ani jednoho je pravidlo/, nich, mistni velmi bohate arabske staty nechteji vzit. Ani slyset. Vsude stavi milionove mesity , jako napr. na Novem zelande , rpo hrstku muslimu tam, , o zadne pomoci jine nechteji nikdy ani slyset . Ale vyhrozovani na to jsou experti..Misto aby se postavili positivne do rad tech , kteri se snazi pomahat , aby se take zucastnili prispeli na reseni humanitarnich krizi na misto kazdorocniho gigantickeho nakupovani zbrani za stovek miliard, Spolupracovat /nikoliv konzulatnimi vrazdami, ale solidaritou , se celym svetenm na reseni problemu. Jejich fanaticka nenavist a terorismus to vsak
  nepripousti ....

  OdpovědětSmazat
 2. Na některých z předchozích článků visí trojan Downloader-FJ. Pro nechráněná připojení přecejenom riziko...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. běž někam ty Trojane..
   Asi další metoda jak odradit od čtení NR.

   Smazat
 3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a probudil ses s rukou v nočníku... hahahaha. Z Tebe ta nenávist stříká na všechny strany. Jen dej pozor ať ti nepraskne žilka

   Smazat
  2. Si kretén? Pozri sa na Tvoj vzor USA

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Děkuju ti, úchylný sudeťácký šmejde, alias pracovníku "nějaké" služby.
   Ta tvoje/vaše nenávist je neskutečná.
   Nápodobně.
   Jen lituji že naši vyměklí předci vám tu germánskou uberkultur nevrátili alespoň 1:1.
   Tak si dej bacha fašoune, ještě máte 300000 deficit. Tam by ses mohl celkem snadno vejít také, i se svými chlebodárci.
   A kdybys měl snad nějaký problém, tak máš smolíka. Tví degenerovaní nigerturkogermáni už dávno nemají koule na cokoliv.
   Možná za 20 let, opice ze severní afriky a nigérie by si možná mohly něco dovolit, ale to ty a tvoje prašivá familie bude dávno obohacená - chcípnete.
   Vlastně skvělé, černohnědá muslimská záplava vyřeší naše problémy s germánama za nás - chcípneš ty, tvoje degenerovaná familie, celý ten ubermensch, a češi nebudou muset hnout prstem.
   :-))
   allahu akbar, a užij si to.

   Smazat
  5. 19:23 Jsi příklad pravdivosti tvrzení že Čecháčci vlastenčí a pracují leda hubou! Němci přijímají muslimské uprchlíky nejen jako pokání za zahubené či vypuzené židy a aby se vhodně rasově promísili, ale hlavně proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". A tak jako se Kosovci odtrhli od azbuckého Srbska aby se připojili k ještě primitivnější Albánii, Čecháčkové se odtrhli od civilizovaného Rakousko-Uherska aby se připojili k putinovskému Rusku! Patříte za Ural ...

   Smazat
 4. No jo jejich sankce jsou velké soběstačné zemi Rusku k smíchu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono to s tou soběstačností velkého Ruska zas není tak divoké.

   Smazat
  2. Když to Rusové a Rusky vydrželi 100 let, tak pár let navíc je nezabije. Viď?!

   Smazat
  3. 21:31 Bejvávalo! Když si přečteš co je tam napsáno (je to z jejich, ruských zdrojů!) - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   (pro ty co rusky neumí - tahle banda na fotce vyvezla z Ruska ven za 20 let 3 triliony petrodolarů v offšorech!)

   tak pochopíš, že to tady jsou všecko jen rudokydy postkomoušů - putinčiků! Pod svícnem největší tma! To ti na fotce jsou největší loupežníci v Chujlostanu, kteří z jeho obyvatel udělali tyhle za bílého dne v pochcaných teplákách se válející "bílé negry" (jak je předčasně předpověděl Bronstein)! - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   a který nejsou už soběstační vůbec v ničem, proto musej chlastat přefiltrovanej Bojaryšnik a pak to takhle vypadá!:-)))

   Smazat
 5. Je pravda,že Rusko musí na sobě ještě pracovat,ale může si s čistým svědomím zazpívat:Jednou nebudeme malí,pak sáhneme si do mraků,ti co se nám včera smáli ukážem pár zázraků...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to předvádí už dnes ten Ilja Muromec 2 se sněžným kvérem na 1 minutě a 12 sekundě tu! - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   Jenže až mu dojede Bojaryšnik, tak se bude válet na zádech a směrem k mrakům kopat leda nožičkama!:-)))

   Smazat
 6. Sankce - to je zrovna velice kvalitní způsob terorismu, terorismu, který rozsévá kapitál prostřednictvým svých politických pucfleků - a je jedno, zda jsou to prezidenti, nebo partajní žvanilové, militaristé nebo masoví humantární vrazi. Venezuela - to je právě jen výsledek politiky a násilí takových bohatých teroristů. A ti, kteří povraždí bombardováním a raketamií nejvíce milionů - a samozřejmě i dětí - takoví pak řvou a roní falešné slzy, když nějaký partyzán hodí po domácku vyrobenou bombičku a zabije desítku lidí. Spočítejte si ten poměr zavražděných teroristickými válkami, ty miliony a miliony lidí, s těmi desítkami mrtvých v odvetě! Myslím že to bude asi 1: 10.000 - Ano na 10 tisíc terorem bohatých povražděných připadá asi 1 povražděný terorem chudých!!! Vyzbrojte chudé bombarďáky a raketami a budete vidět hrdinství bohatých!!!

  OdpovědětSmazat
 7. No zatím vždycky každýmu ukázali zač je toho loket a dneska to nebude jinak. Nehledě na to, že mají všechno a hlavně vlastenecké lidi, oligarchové by sice Rusko nejraději zradili, jenomže Putin ví co dělat a dělá to. Rusko má před sebou obrovskou budoucnost a ten kdo jde proti nim dělá hloupou chybu a řeže si větev pod vlastní prdelí. Hej hou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 8. Sankce byly hned po VRSR, copak belogvardejci a zahr. intervence po r. 1917 nebyla sankce?
  A co pozadavek zapadu - vsechny dodavky pro zacatek industrializace platit v obili, kdyz Rusove sami kvuli obcanske valce nemeli co jist!?
  A kdyz uz vyprodukovali obili dost, museli platit zlatem, ktere bylo jen na Sibiri, a jen proto vznikl GULAG.
  Kdyby nebyli protisovetske sankce za Stalina, nemuselo min. 3/4 lidi zemrit. A misto aby se vinil zapad, vini se Stalin.
  Cil byl a je jeden: aby cele Rusko zilo jak za cara a vsechno bohatstvi uchvatil kapitalisticky zapad, vzdy v cele s USA.
  Verim, ze ted je na tom Rusko lepe nez za SSSR, tenkrat to zvladl SSSR s obetmi a sam, a vyrazil az do vesmiru, ted prece jen jsou zeme, ktere jsou na jeho strane.
  Cesi to nejsou, ti zabili desetitisice Rusu na magistrale a oficialne chteji to ted zvednout na miliony. A budou k tomu pouzivat 12 vrtulniku z USA, proto tam Babis letel.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.