Reklama

úterý 26. března 2019

Bývalý agent CIA: Lži pomohly rozbít Jugoslávii. Ze všeho jsme obvinili Srby

Robert Bear - bývalý důstojník CIA
26. 3. 2019    VašeVěc
Bývalý agent CIA Robert Baer, který před několika lety opustil službu, odhalil největší tajemství této organizace, jak penězi a lhaním rozporcovali bývalou Jugoslávii a vinu za to všechno svedli na obětního beránka – na Srby.


Baer v interview, který poskytl v Quebecku (Kanada) u příležitosti vydání své nové knihy „Tajemství Bílého domu“, vypovídal o tom, co viděl, slyšel a zjistil během čtyř let, kdy jako agent CIA „operoval“ na území bývalé Svazové federativní republiky Jugoslávie od Sarajeva po Slovinsko. Po své balkánské misi pracoval na úkolech v oblasti Blízkého východu. Robert Baer je dnes prominentní spisovatel, sloupkař, který píše současně pro Time, Vanity Fair, Wall Street Journal a Washington Post.

Rozhovor, který poskytl Robert B. Baer stránce globalresearch.ca již v roce 2015, má zcela neoddiskutovatelnou platnost i v dnešní době. Přinášíme ho v plném znění.

Jaký jste měl v Jugoslávii první úkol?

Přiletěli jsme ještě se třemi dalšími agenty helikoptérou. Dostali jsme se do Sarajeva 12. ledna 1991. Naším úkolem bylo sledovat údajné srbské teroristy, kteří prý plánovali útok na Sarajevo.

Co to bylo za teroristy a proč plánovali útok?

Dali nám soubory informací o skupině, která se jmenovala „Velké Srbsko“ a kteří plánovali bombové útoky na klíčové budovy v Sarajevu, aby zabránili snaze Bosny vystoupit z Jugoslávie.

Existovala tato skupina vůbec? A jaký byl váš skutečný úkol pod velením CIA?

Ta skupina ve skutečnosti nikdy neexistovala! Naše velení nám lhalo! Naše mise ve skutečnosti měla za úkol zasít paniku mezi bosenské politiky, abychom jim naplnili hlavy myšlenkami, že je chtějí Srbové napadnout. Zpočátku jsme tomu věřili i my, ale časem naše podezření vzrůstalo. Proč jsme všude šířili tuhle hysterii, když ta skupina vůbec neexistovala?

Kdy vaše mise skončila? Měla nějaké pojmenování?

Pro mne to všechno skončilo po dvou týdnech, protože jsem odejel z novým úkolem do Slovinska. Operace trvala měsíc a měla pojmenování „Pravda“, ačkoli to bylo něco úplně jiného.

Proč jste odjel do Slovinska?

Dostali jsme instrukce, že je Slovinsko připraveno vyhlásit nezávislost. Měli jsme přes milion dolarů, abychom pomohli různým nevládním organizacím, opozičním stranám a početným politikům, aby šířili nenávist.

Co jste si myslel o této propagandě CIA a co si o tom mysleli vaši kolegové?

Nikdo samozřejmě neodmítá misi, kterou mu přikáže CIA. Zvlášť, když jsme všichni nervózní a náchylní k paranoie. Mnoho agentů a vedoucích pracovníků CIA zmizelo, protože odmítali šířit propagandu proti Srbům v Jugoslávii. Osobně jsem byl šokován množstvím lží, kterými nás „krmili“ agentura a politici! Mnoho agentů CIA se podílelo na šíření propagandy a přitom ani nevěděli, co dělají. Všichni znali jen zlomek příběhu, a jen ti, kteří to všechno vymysleli, věděli všechno. A to byli politici.

To znamená, že propaganda dělal všechno proti Srbům?


Ano i ne. Cílem bylo, aby se rozpadla republika Jugoslávie. Vybrali jsme obětního beránka, kterého jsme vinili ze všeho. Někoho, kdo je vinen za válku a násilí. Srbsko bylo vybráno proto, že je svým způsobem jakýmsi pokračovatelem Jugoslávie.

Všichni jsme slyšeli o Srebrenici. Co nám o tom můžete říct?

Opět jsem se ocitl v Bosně v roce 1992. Tehdy jsme měli školit ozbrojené síly Bosny, nového státu, který vyhlásil nezávislost. Srebrenica je jeden velký příběh a bohužel, mnoho lidí tu bylo zmanipulováno. Srebrenica – to je politický marketing.

Můj šéf, který byl bývalým americký senátor, nadšeně opakoval, že se v Bosně uskuteční nějaký velký podvod. Měsíc před údajnou genocidou ve Srebrenici řekl, že to město bude ve všech zprávách světových televizí a nařídil nám, abychom zavolali do médií. Když jsem se ho zeptal proč, řekl mi „Však uvidíš!“ Nová bosenská armáda dostala rozkaz napadat města a civilisty. Byli to všechno samozřejmě obyvatelé Srebrenice. V určitém okamžiku vpadli Srbové z druhé strany. Určitě je někdo platil, aby je „postrčil“.

Kdo je tedy za Srebrenici vinen?

Vini jsou Bosňáci, Srbové i my, Američané! Skutečností je, že nakonec všechna vina leží na Srbech. Mezi pohřbenými ve Srebrenici jsou bohužel také lidé jiných národností. Před několika lety mi bývalý agent CIA, který je nyní v Mezinárodním měnovém fondu, řekl, že Srebrenica je výsledkem domluvy mezi americkou administrativou a bosenskými politiky. Srebrenica byla obětována, aby Amerika měla důvod k napadení Srbů pro údajné válečné zločiny.

Proč to vše skončilo rozpadem Jugoslávie a proč si to americká administrativa přála?

Vše je velmi jasné: lidé, kteří vyvolali válku a kteří diktovali podmínky míru, jsou nyní majiteli společností, které využívají přírodního bohatství! Udělali z národů Balkánu opravdové otroky, kteří makají za malý peníz a produkty jejich práce končí v Německu a Americe… Pak je, myslím, jasné, kdo je vítězem války. Abyste dokázali financovat hospodářství ve své zemi, jste dotlačeni do situace, kdy si musíte půjčit peníze. To je stejný příběh ve všech zemích Balkánu.

Máte nějaké poselství pro národy bývalé Jugoslávie?

Zapomeňte na minulost. Je plná lží a výmyslů! Manipulovali s vámi, získali, co chtěli a je hloupé, že se dál nenávidíte. Musíte ukázat, že jste silnější, a že víte, kdo vám to vše udělal. Já se upřímně omlouvám za všechno. Právě z toho důvodu se už dlouho zabývám odhalováním tajností CIA a Bílého domu.


- - -

21 komentářů :

 1. No, to nám Robert Baer ale neříká nic moc nového.
  Co pamatuju, napsal kdysi vpodstatě scénář Syriany.
  Měl by to vzít od klíčové vraždy Harirího (která do toho vplétá káhirskou dohodu o dělení BV a demonstraci nových - v tomto případě izraelsko německých - jaderných zbraní) po vraždu Khashoggiho, demonstraci síly a postavení MBS.

  OdpovědětSmazat
 2. Víte, když tohle čtu, nestojí za rozpadem Československa také náhodou CIA?
  Nepřijeli náhodou v roce 1991 na Slovensko pánové s kufry dolarů a nezafinancovali tam ty uřvaný extremisty?
  Ten scénář se úplně nabízí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco podobného se děje dnes. Potřebují rozbít V4 a pánové s kufry dolarů už zase jezdí na Slovensko:

   https://aeronet.cz/news/video-volebni-kampan-zuzany-caputove-na-slovensku-koordinuje-agentura-napojena-na-izraelske-britske-a-americke-tajne-sluzby-agentura-aarona-shaviva-se-dokonce-chlubi-ve-sve-webove-prezentaci/

   Volbou Zemana dostali tvrdou lekci a na Slovensku nechtějí nechat nic náhodě!

   Smazat
  2. Když jsem byl v roce 2014 (květen) na Majdanu v Kievě, tak mi aktivisté v kuklách moc děkovali za naši pomoc. Myslím, že to nebyly jen tatranky Nulandové. PK2

   Smazat
  3. 8:47 Však se ve V4 obejdeme i bez Slováků budou nejvíc integrovaná krajina jak hlásá jejich premiér. a přibereme Rakousko a Itálii.

   Smazat
  4. Anonymní27. března 2019 11:13
   Poláky a Maďary bychom taky mohli vyhodit. Jenom nás brzdí v rozletu hi-tech ekonomického tygra, kterého z nás na tuty udělá Babiš. Tady vznikne Agrofert Valley, že se všem protočí panenky. Nikoho k tomu nepotřebujeme, co? P.K.

   Smazat
  5. Anonymní27. března 2019 8:40
   Je to sice čistá konspirace, ale že bychom byli něco extra a u nás by byl použit jiný scénář, než ve zbytku světa, se mi také nechce věřit. Rozbít, zadlužit, dosadit a zavázat si řídící vrstvu, zadupat střední vrstvu splácením dluhů! P.K.

   Smazat
  6. Nikdy nemělo vzniknout! Jedině císařství velmi dbalo na povznesení plebejských národů čecháčkovského typu. Jen kvůli masonským čachrům a machinacím vítězných mocností po WWI. vznikl mizerný hybrid zvaný Československo, kde bylo 55% obyvatel národnostních menšin majorizováno. Už sto let se zde lže a krade. TGM utvořil neživotaschopný stát a pomohl rozbít mnohonárodnostní, křesťanskou říši, která, byť patřila ke slabším velmocem, spoluurčovala dějiny Evropy. České země byly v rámci říše plně zastoupené, čeština byla úředním jazykem na úřadech a v Říšské radě byli Češi dokonce nadreprezentováni. Čeští stavové, ale i mnozí občané měšťansko-intelektuálního původu se stávali ministry a zastávali vedoucí pozice v mnoha úřadech. Císař představoval symbol evropských i křesťanských tradic (mj. držel i titul krále Jeruzaléma), hovořil česky a spojoval svoji laskavostí a moudrostí občany všech koutů impéria. Sekulární ideologie přinášející masové vraždění, rozpad hodnot a materiální povrchnost - komunismus, nacismus a do jisté míry kapitalistický konzum - se rozšířily právě po rozpadu tradičních monarchií (R-U, Rusko, Osmanská říše, císařské Německo /Prusko/). Rakouská říše byla, jak správně podotkl Palacký, ochranou proti průmyslovému západu, liberálně-agresivnímu velkoněmectví i východní slovanské nízkosti. Byla skutečnou střední Evropou, postavenou na porozumění, stabilitě, tradicích a jakési až rodinné spřízněnosti jejích více než 60 milionů občanů. Rok 1918 byla skutečná tragédie západního světa. Druhá světová válka a koncentrační tábory, komunismus a jeho kolektivizace, gulagy a monstrprocesy i nynější migrační krize a všeobecný úpadek hodnot, to vše jsou důsledky tragického léta 1918.

   Smazat
 3. "Lidé, kteří vyvolali válku, a kteří diktovali podmínky míru, jsou nyní majiteli společností..."
  Ale to je přece bývalá ministrině zahraničí USA, sympatická krasavice, naše milovaná rodačka MA, které za to Petříček dal státní vyznamenání! Tomu se říká "muž na svém místě."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NO, když si uvědomíte, že vlastně i vašim jménem, protože tady máme demokratické volby, a protože byl nominován stranou, která má v demokratických volbách takový mandát, že je ve vládě, nedivme se. Jakkoliv se může lidem příčit nějaké nařizování, tak povinná volební účast je na místě.Pak si nebudem nalhávat, že volilo 60% národa a vítěz dostal 30% z těch 60%- nádherné číslo, u senátu ještě absurdnější počty.

   Smazat
 4. Diktatura kapitálu nestojí jen na vlastnictví mocenských struktur a tzv. sloupů státu, ale především na lži. A jak říkal TGM, kdo lže i krade a proto máme rozkradenou republiku od A do Z, proto ti největší zloději a zločinci se smějí těm spravedlivým a poctivým - pro kapitál jsou to idioti, kteří naletěli na žvásty zase jen kapitálem zkorumpovaných medií - nejen čété. Vše, co píší či říkají media ji diktuje kapitál a je to vše zaměřeno proti občanům a proti demokracii. A všechny partaje, které se chvástají, že jsou občanské a demokratické, jsou ty nejzaprodanější diktatuře peněz!!! Ale může se národ z oprátky, kterou mu kapitál nasadil na krk, vyprostit? A má vůbec nártod snahu sestoupit živý ze šibenice?

  OdpovědětSmazat
 5. Pokud jsem dobře pochopil, říká se tomu západní demokracie.

  OdpovědětSmazat
 6. Jak to že ti zločinci z NATO nestojí před tribunálem v Haagu stejně jako Miloševič co ????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože tribunál v Haagu, je na stejné zločinecké lodi, která veze lidstvo do pekla. Ten, kdo spoléhá na volební výsledky a na jejich pravdivost, neví jak se záležitosti světových mocností i podmocností opravdu vytvářejí. Povinné volby by byly řešením. Ale jen částečným, protože kdo hlídá hlídače ?

   Smazat
 7. Proto kamarád,humanitární bombarďák přitakal a další kamarád, adoptovaný šlechtic uznal honem Kosovo...
  A my se mezi sebou hádáme, místo abychom se pořádně zamysleli, kdo komu slouží, kdo komu hází klacky pod nohy a kdo je takřka nedotknutelný nebo se o něm alespoň nemluví špatně. I toto by pro nás měly být signály...

  OdpovědětSmazat
 8. Škoda že Srbové mysleli že vše zvládnou a odmítli Ruskou pomoc . CIA je silná diverzantka a hlavně americký intrikáni s oblbnutým Vencou bombrďákem. Hlavně že humanitární bombardování zabíjelo více civilistů jak vojáků a jeho propagátor má letiště v praglu .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Srbové žádnou ruskou pomoc neodmítli, protože nepřišla. Měli v Rusku nakoupené baterie protiletadlových S-200/300, ale opilec Jelcin je neposlal. Už chápeš, jak blábolíš z cesty?

   Leo

   Smazat
  2. Opilec Jelcin dostal ultimátum od USA a dvě třetiny významných činitelů tehdy kolaborovalo. Rusko bylo v bankrotu a na pokraji pádu do propadliště dějin. Ne že by Jelcin na tom nenesl žádnou vinu, ale jak jinak v této chvíli reagovat, než stáhnout vocas, uklidit se do kouta a koukat na to, jak vám mlátí kamaráda. Bombardování Srbska mělo otestovat porážku Ruska, která se zdála být definitivní.

   Smazat
 9. Ono už i tak bylo dávno zřejmé, že to tak opravdu bylo. Ale je dobře, že se k tomu vyjádřil insider. To má vždy svou váhu. Sice z něj teď asi udělají blázna nebo to hodí nějak do autu, ale je fajn, že se najdou lidi, kteří mají alespoň trochu svědomí.

  OdpovědětSmazat
 10. Nedávno byla u nás v Čechách na návštěvě jistá ( o berličce hnáty křivé, pod plachetkou osoba ), která výše popsané lži obhajovala a i přesto se jí dostalo vřelého přivítání z míst nejvyšších. V jistém slova smyslu jsme i my oběti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale na její pokec-párty na Hradě bylo poloprázdno. Přece jen se s ní sluhové matrixu nechtějí ukazovat na veřejnosti. Ubírá to hlasy a preference.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.