Reklama

pondělí 4. března 2019

Clo na auta připravuje Ameriku na válku

Erik Best
1. 3. 2019    EB
Každý týden připravujeme v angličtině delší analýzu pro platící zákazníky. Více informací zde. Lehce upravená analýza z minulého týdne vrhá trochu jiný stín na Trumpovo dodatečné clo na evropské automobily. Německá kancléřka Angela Merkelová se v půlce února dostala na titulky novin, když si dělala legraci z prohlášení Donalda Trumpa, podle kterého německá auta ohrožují americkou národní bezpečnost. Merkelová na to na Mnichovské bezpečnostní konferenci reagovala takto: „Abych byla upřímná, pokud to s transatlantickým partnerstvím myslíme vážně, tak mě jako německou kancléřku minimálně znepokojuje, když se mám dočíst – černé na bílém jsem to ještě neviděla – že americké ministerstvo obchodu říká, že evropská auta představují hrozbu pro americkou národní bezpečnost. Víte, my jsme na svá auta hrdí, a z dobrých důvodů. Jsou vyráběna také ve Spojených státech. BMW má největší továrnu v Jižní Karolíně, nikoli v Bavorsku, v Jižní Karolíně. Jižní Karolína zase auta vyváží do Číny. Pokud tato vozidla, která vyrobená v Jižní Karolíně nepředstavují o nic větší hrozbu, než kdyby byla vyrobena v Bavorsku, najednou představují hrozbu pro americkou národní bezpečnost, je to pro nás šokující zpráva. V tomto případě mohu jen říct, že by bylo dobré vést o těchto tématech řádná jednání. Pokud se někdo cítí poškozený, musíme o tom mluvit – tak to na světě chodí. A tak najdeme řešení.“

Její prohlášení i logiku za nimi převzalo široké spektrum politiků i novinářů. Dokonce i Miloš Zeman, který Merkelovou jinak moc nemusí, kancléřku citoval, když na TV Barrandov kritizoval americkou obchodní politiku.

Naše otázka ohledně Merkelové je následující: není si vědoma základní logiky, podle které Trump postupuje? Nebo si jí vědoma je, ale blafuje, aby posílila pozici Německa v obchodních rozhovorech? Z Trumpova pohledu samozřejmě představují německé vozy vyrobené v Jižní Karolíně menší hrozbu než německé vozy vyrobené v Bavorsku. Americké ministerstvo obchodu to v nadcházejících týdnech pravděpodobně zdokumentuje na základě principu vytlačování domácích výrobců. Příliš velké množství importovaných aut a součástek snižuje dostupnou výrobní kapacitu amerického průmyslu a omezuje schopnost ministerstva obrany vyrobit dostatek vojenských vozidel během krize, při skokovém navýšení vojenské aktivity či při mobilizaci.Pokračování ZDE

14 komentářů :

 1. Pan Best jen opět potvrzuje, že v naší republice je proto, aby "kopal" za amíky.
  Pavel p

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:58 číst zřejmě umíte, myslet ne. Pokud to nemáte předžvýkané podle vaší chuti, tak se z věcného popisu k ničemu nedopracujete.

   Smazat
  2. Pro A z 15:35 h :
   Pokud je pro Vás lakonické sdělení příliš nečitelné, tak ho rozepíši.
   Pan Best nám sděluje tři podstatné skutečnosti:
   1. Pí. Merkelová „klamala tělem“ nebo nebyla „schopná“ domyslet, že montáží německých vozů v Americe, „poškozuje“ Ameriku.
   2. Poškozuje ji pouze v jediném případě a to je - pouze v klasicky probíhající válce!
   Velmi stručně. To znamená v takové válce, která se bude řídit principy válčení, naposledy použité v II. sv. válce:
   „vyhrává ten, kdo má větší průmyslový potenciál, větší zdroje energie a větší lidský potenciál“!
   Tato trojkombinace má mnoho permutací, které zcela nechávám stranou, protože III. sv. válka bude URČITĚ zcela JINÁ! (Zde je místo na procvičování fantazie.)
   Pan Best není tak omezený, aby toto nevěděl.
   Takže, proč nám háže písek do očí?
   Proč podporuje v českém prostředí Američany?
   Pavel p

   Smazat
  3. 18:33 v textu pana Besta nenacházím, bez stihomamu, pražádnou podporu zahraniční politiky USA. Mám rád věcné texty bez ideologické zátěže, vedené nadhledem. Pana Besta beru za autora, který to dovede.

   Smazat
  4. Pro A z 18:46 h :
   Pane, záměrně nejste ochoten vnímat, že celý Bestův článek obhajuje americkou politiku „přípravy na válku“, kterou se chystá USA rozpoutat.
   Jak jsem se Vám (vidím, že marně) snažil vysvětlit.
   Přečtěte si, prosím, ještě jednou můj předchozí příspěvek a pak znova celý článek pana Besta, například od tohoto odstavce, cituji
   „…Trump v tomto ohledu postupuje konzistentně. V jeho první Strategii národní bezpečnosti z prosince 2017 se píše: „Zdravý základ obranného průmyslu je zásadní součástí americké síly a National Security Innovation Base (Inovačního základu pro národní bezpečnost). Schopnost ozbrojených sil rychle zareagovat na krizi závisí na schopnosti našeho státu vyrábět potřebné součástky a systémy… „ atd.
   Pavel p

   Smazat
  5. Pavle p, 19:22 není to snad dost přesný popis reality, na kterou si, právě po tak výstižné informaci, máte možnost utvořit rozumný názor? To je to, co očekávám od seriózního novináře. Vy se, jak se zdá, dožadujete propagandisty. Na své straně.

   Smazat
  6. Je třeba zdůraznit co v článku chybí! A to fakt že jde o války proti Stroddardem definovaným podlidem, ohrožujícím naši civilizaci! Tito rudí podlidé jen změnili žargon a místo "oboustranně nespravedlivých" dnes píší o jakých si prý "nezákonných" válkách! Jenže války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky s barbarskými kmeny na vzdálených hranicích říše, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr!

   Smazat
  7. Vážený 17:09. Bohužel, i když jak uvádíte, neustále probíhá, co svět je světem, přirozený výběr, který ponechává mezi lidmi jenom samé silné, geniální, kvalitní jedince, nakonec se stejně mezi nimi objevují idioti jako Vy. Neberte to prosím jako nadávku, ale jako ocenění Vaší kvality a konstatování, že přirozený výběr, tak jak ho uvádíte, bohužel neexistuje!

   Smazat
  8. 19:30 To je daný charakterem levicovým současné civilizace založené na "morálce otroků" jejíž základním dogmatem je Lež o rovnosti lidí, že neboť se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem! Požadavek rovnoprávnosti je v podstatou Levice, ovšem toto dogma nelze prakticky nijak rozumně obhájit. Proč bychom se měli všichni rodit se stejnými právy, když se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem? Pravice odmítá všechny formy rovnostářství. Čistokrevný pravičák tedy musí v prvé řadě odmítnout rovnoprávnost!

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti! - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
  9. Pro A z 5.3. v 3 :13 h:
   Už nemám víc možností, jak dokázat tendenčnost ( to znamená skryté ideologické, či pro-americké působení) pana Besta než jednoduchou, logickou argumentaci:
   Pan Best nám sděluje, že pí Merkelová nevzala v potaz „americké národní zájmy“, které existují POUZE v případě přípravy Ameriky na světovou válku typu II. světové.
   On i většina z nás ví, že III. sv. válka taková rozhodně nebude!
   To znamená tento argument je nepravdivý! Proč nám to teda říká?
   Aby Čechy informoval o něčem, co nás vůbec nemusí zajímat? (Stejné jako: „V Austrálii mají nedostatek lžic“..)
   Ne, jeho „zadání je“ ukazovat, že Americe „bylo ublíženo“ a že Amerika je „velká, silná, atd., atd.,..
   Už výběrem tématu, které budete „probírat“, vytváříte „politikum“!
   A pokud by pan Best chtěl zaujímat postoj „nezúčastněného pozorovatele“, tak by fakta, která zamlčel, musel také zveřejnit. Ale koho by to v tu chvíli zajímalo? Nikoho.
   Proto je to tendenční zpráva, která má u méně pozorných čtenářů, podprahově vytvářet sympatie k USA.
   Snažím se v rámci mých schopností poukazovat na to, kdy se realita popisuje nepravdivě a to bez ohledu na mé preference.
   A že v současné době si Západ vyměnil s Ruskem polaritu věrohodnosti, zjednodušeně – dřív lhal SSSR, nyní lže Západ v čele s USA, to mne mrzí, ale nemohu za to.
   Pavel p

   Smazat
 2. Co k tomu napsat o peníze jde až na prvním místě kapitalisté se rafají mezi sebou.

  OdpovědětSmazat
 3. Best jen dokládá železnou logiku přípravy na opravdu velkou válku, kterou ale GP nepotřebuje. Tu chce DEEP STATE. Znamená to jen jedno - Trump pomalu vyhrává, ale není to o moc bodů. Situace se změní, pokud začne čistit svůj aparát, pak budeme vědět, že s konečnou platností vyhrál a že opravdu velká válka nebude. Do té doby se může ledacos stát. A Deep State ho může vlákat do nějaké předem připravené pasti nějaké provokace,kterou by neustál. Zatím všechny provokace ustál a nezahájil žádnou válku. To že by byla odveta, která skutečně zasáhne USA, je čím dál tím zřejmější !!! Amerika nemá na to, aby vedla velkou válku s Ruskem a Čínou ! Byla by zničena a s ní i život na Zemi.

  OdpovědětSmazat
 4. Doník prostě obnovuje americký průmysl, zplundrovaný US bankami, vedenými světoobčanskými kádry z křemene - SiO. A každá alespoň trochu logika je mu dobrá.
  Určitě není tak hloupý, aby nevěděl, že v případě vypuknutí světového konfliktu bude jakékoliv auto jen luxusnější rakev.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obnova amerického průmyslu je vůdčí Doníkova idea. Vše ostatní nechává vyhnít a netříští síly.Věří, že se to časem podá. Ovšem bankovní SiO hydra prahnoucí po světovládě dobře ví, že když né teď, tak už nikdy. Proto mají vyvolení banksteři, SiO centrály a zednářstvo pohotovost a makají jako o život!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.