Reklama

pátek 15. března 2019

Co bude s Brexitem? Nikdo neví

Zbyněk Fiala
15. 3. 2019  VašeVěc

V Británii jde do tuhého, ale kde je to tuhé a kde měkké, kam neradno šlápnout, to se zatím s určitostí neví. Autor vynikajícího zpravodajského blogu London Playbook, kterým je Jack Blanchard z amerického listu Politico, to shrnul pod titulkem Co se stane teď? Odpověď je jednoznačná: My nevíme. Já to nevím, on to neví, nikdo neví.

Blanchardova litánie zazněla ještě před dalším hlasováním britské Dolní sněmovny o rozvodové dohodě s EU, tedy před hlasováním, ze kterého odešla premiérka Theresa Mayová znovu poražena. Pak se hlasovalo ještě o tom, zda smí Brexit skončit bez dohody. Sněmovna se shodla: Ne. Ale co to znamená, nikdo neví.

Původně mělo jít o vládní návrh, ke kterému by bylo povoleno volné hlasování, protože fakticky o nic nešlo. Vyzníval ve smyslu – neodejdeme bez dohody 29. března. Čili, teď ne, ale když ani pak nebude nic, tak holt jo. Jenže pak se objevil poslanecký návrh, který popíral ten vládní, protože to „bez dohody“ mělo být chápáno absolutně, kdykoliv. Předseda sněmovny John Bercow jej předřadil k hlasování, a tím vládu vyřadil ze hry.

Zpravodajství ze sněmovny si libuje v popisu paniky, kterou to vyvolalo ve vládním táboře. Proběhl zoufalý pokus premiérky Mayové a jejích nejbližších spolupracovníků volné hlasování na poslední chvíli odvolat a vrátit vládní poslance k držení lajny. Ve hře však byl i rozpad vlády, protože někteří členové chtěli riskovat svou budoucnost hlasováním pro poslanecký návrh. Ministři se směli nakonec zdržet – a bylo jich dvanáct!

Jenže porážkou ideje odchodu bez dohody tenhle poker zdaleka neskončí. Vládní návrh byl odpudivý, leč racionální. Celkem věcně vycházel z toho, že k tangu jsou potřeba dva – platí jen to, s čím souhlasí i EU. Pokud bude stávající dohoda odmítnuta a nepodaří se EU zlákat k odkladu odchodu s vyhlídkou nového jednání, 29. března opona spadne a máme tu Brexit bez dohody, ať už si o tom britský parlament myslí cokoliv.

Jenže to neznáte poslaneckou zpupnost. Takhle přece uvažují jenom amatéři. Politika je umění nemožného, jinak by to mohl dělat každý. Pokud jde o odklad, spoléhá se na tlak Německa na nadcházejícím summitu EU27, který je poslední instancí, která do toho může zasáhnout. Německo se bojí chaosu, který Británii hrozí, a je údajně ochotné souhlasit s odkladem i pro nic, jen jako počítání boxera, který se potřebuje vzpamatovat. Francie je opačného názoru, žádá něco, o čem se dá opravdu jednat. A Španělsko chce využít situace a urvat ústupky u britské kolonie na svém území, Gibraltaru. Poker tedy bude i na Evropské radě.

V Londýně je ve hře několik alternativ. Odklad krátký „technický“, do evropských voleb, aby se dohonila zameškaná příprava odchodu – za předpokladu, že nakonec britští poslanci schválí dosud odmítanou dohodu. Odklad může být i dlouhý, s vyhlídkou nových jednání a druhého referenda, které Brexit potopí. Dlouhý odklad by nejspíš přinesl i předčasné volby. Všechny alternativy však mají jednu slabinu, chybí jim hlasy. Zatím. Ale tak moc o tom zase nevíme.

Premiérka Mayová je u konce sil, skoro nedokáže mluvit, strhaný výraz naznačuje nekonečné probdělé noci, je děsivě neúspěšná, každé další hlasování ji zasouvá do dějin rekordních porážek, ale stále se chová jako člověk s šancí. Kdyby to točil Hollywood, hraje ji Sylvester Stallone. Je to hra na kuře, s malou inovací, že soupeři jedou k okraji skalního útesu. Někdo přece musí zabrzdit jako první.
Takhle vidí momentální situaci Terezy Mayové karikaturista The Timnes

Vládní aritmetika počítá jak s hlasy konzervativní strany, tak s hlasy irských unionistů. Od vládní strany je však nutno odečíst část konzervativních vzbouřenců extrémistického typu, kteří prostě chtějí Brexit bez dohody, neboť i ta by britskou globální velmoc, jak svou vlast stále vidí, svazovala. Počítat se nedá ani s některými konzervativními zastánci setrvání v EU. Naproti tomu vládní tábor stále neztrácí naději na podporu z protější strany, od skupiny labouristických poslanců z volebních obvodů, kde Brexit zvítězil.

Kámen mudrců, ve kterém je ukryto tajemství vládní nesmrtelnosti (alespoň pro nejbližší dobu), se jmenuje „alternativa“ k irské pojistce. Z Bruselu zní vytrvalé, že nic takového neexistuje, můžeme se pouze společně víc snažit, aby po britském odchodu z EU nikdy nevznikla tvrdá hranice mezi unijním Irskem a neunijním Severním Irskem.

Jak na to, to musí vymyslet Britové, je to jejich zájem. Dokud na nic nepřijdou, platí irská pojistka, to znamená, že na celém Irském ostrově platí stejný režim, všechno podle pravidel EU. A třeba na věčné časy, protože všechno je lepší než obnova irského sektářství. Hranice s kontrolami a hlídkami jsou předvídatelnou líhní konfliktů. Irská pojistka proto znamená, že sama Británie tento režim jednostranně opustit nesmí, jak stanovuje britskou vládou vyjednaná a britským parlamentem odmítaná dohoda.

Právě kvůli této irské pojistce zatím při hlasování vždycky vládu opustili jak brexitýrští extrémisté ze „skupiny evropského výzkumu“ ERG, tak irští unionisté z DUP. Jenže teď se zjišťuje, že možná ona magická „alternativa“ existuje! To by umožnilo části vzbouřených poslanců slézt na zem a zarovnat se do řady. S takovouto „alternativou“ pracuje ministr spravedlnosti Geoffrey Cox, podle kterého by měla Británie právo jednostranného odstoupení od smlouvy, pokud by se prokázalo, že smlouva je zneužívána, jak prý praví Vídeňská konvence o mezinárodních smlouvách.

Pozoruhodné je, že stejný ministr Cox předtím předkládal sněmovně posudek, zda tuto „alternativu“ přestavují dodatky k rozvodové smlouvě, které Theresa Mayová vyjednala v noci před úterním hlasováním s šéfem Evropské komise Jean-Claudem Junckerem v Bruselu. Jde o údajně „právně závazné“ komentáře k dohodě. Uvedené dodatky počítají se společným arbitrážním výborem, před který by se daly přinést argumenty, že Británie našla lepší řešení, než je tvrdá hranice. A že toto řešení funguje. V takové situaci by pojistka padla a Británie by přestala být zakleta do věčné celní unie s EU, kde by si mohla celý Brexit leda tak nabouchat do kecek.

Ministr Cox sněmovně řekl, že dohoda Mayové s Junckerem sice zvyšuje naději na férovost jednání, to ano, ale právně závazné – je přece právník, nemůže ze sebe dělat blbce – to prostě není. Novináři však vyštrachali, a byl to Daily Mail, že původně Cox do svého výkladu zahrnul i to o té Vídeňské konvenci, ale pak to vypustil. Proč, proboha? ptali se pro změnu novináři The Times anonymního vládního zdroje. „Neschopnost,“ odvětil zoufalý zdroj.

Je to jako podle mého milovaného Karla Havlíčka Borovského v Křestu svatého Vladimíra. Ve Zpěvu čtvrtém je poučná meditace nad smutným koncem boha Peruna, který se vzepřel, že má cáru hromovat jen tak pro povyražení. Když ho pak uvázali na koňský ocas a smýkali blátem a neřádstvem ulic Kyjeva, aby ho utopili v Dněpru jako to slepé kotě, smutně mudroval: „Tak to chodí na tom světě, každou chvíli jinák, dneska tě ctí za svatého, zejtra budeš sviňák.“

Nevím, jak kvalitně bývá Havlíček předkládán do angličtiny, ale v nejbližších dnech bude víc takových, kteří by si mohli ulevit slovy českého básníka a statečného odmítače vládních fejků. Kdo to bude, to nevím, a neví to zase nikdo.

Je možné, že uspěje heroická bitva premiérky za to, co vyjednala - neboť nic jiného zaboha z Bruselu nevyrazí. Poslanci se na poslední chvíli zaleknou – nespíš příští středu, pár hodin před bruselským summitem EU27 – a dohodu schválí, částečně uchlácholeni „vídeňskou alternativou“. Tím vstoupí v platnost dvouleté přechodné období, během kterého lze všechno dohonit a další vztahy s EU doladit, protože k tomu je toto období určeno. Premiérku Mayovou, kterou dnes možná řadí do Perunovy kategorie, budou mít zase chvíli za svatou. Odchod bez dohody by totiž byl bez přechodného období.
Může to však dopadnout jinak. Sněmovna směřuje k dalšímu hlasování o prodloužení termínu pro vyjednávání podle článku 50. Juncker tvrdí, že žádné třetí kolo vyjednávání už nebude, ale ani on to neví najisto. Vláda straší, že odklad bude dlouhý, ale to by musela uspořádat i květnové volby do Evropského parlamentu. Jestli to opravdu musí udělat, to neví. Stále se však nikdo nevyrovnal s tím, že pro prodloužení termínu je třeba sdělit důvod, jiný, než že nevíme.

V řadách poslanců se horečnatě zvažuje nabídka, která by se přiblížila norské variantě. Norsko je jakousi nečlenskou součástí systému EU. To je návrh předsedy labouristů Jeremyho Corbyna. Taková nabídka by mohla neochotu EU k obnově jednání překonat.

Je tu také možnost jednostranného stažení žádosti o Brexit, jako triku, jak termín prodloužit a nespadnout do díry hned 29. března. To je podle evropské jurisdikce možné, neboť „nikdo nesmí nikoho nutit k vystoupení z EU“. Jenže pak už by nebylo možné podle stejného zdroje tuto žádost předložit znovu.

Sílí podpora druhého referenda. Vláda to považuje za vyloučené, občané už přece nějak rozhodli. Jenže poslanci také už opakovaně nějak rozhodli a vláda jim strká pod nos svoji dohodu znovu a znovu. Také nad tímto rozporem se rozvinula vědecká debata s cílem vládě zabránit, aby teď v úterý překládala už jednou poražený návrh. Předseda sněmovny Bercow údajně zvažoval, že příští středu už tento návrh k hlasování nepustí. Ale kdosi našel, že smyslem sněmovních pravidel není házet vládě klacky pod nohy, vědecky „obstruovat vládní činnost“.

A pak si lze samozřejmě představit i pád vlády a vyhlášení předčasných voleb. I to by byl důvod pro odklad článku 50. Dojde k němu?

Já nevím. Nikdo neví.21 komentářů :

 1. Za brexitem stojí Putin, za jeho neschválením stojí P utin, Za volby do EU bude stát Putin, Libii ovládá Putin, a i toho tajtrdlíka V USA zvolil Putin. To máme šéfa, co?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:23 Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom Putin?

   Smazat
  2. Kefalín a čo to vlastne je , že my nevíme že oni neví ...

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 9:20 Myslím že toho "Adolfa" už našel!:-) - http://www.novarepublika.cz/2019/03/turecka-armada-se-bude-skolit-v-rusku.html

   Smazat
  5. 9:22 Kdepak, to ještě není on! V krátké budoucnosti, po rozpadu nenáviděné EU, si v Berlíně zvolí nového Vůdce, který spojenectví s Ruskem obnoví. Pak začne další dělení evropských států, zvláště těch ve větru vlajících neduživců, kteří v geopolitice pobíhají jak zděšená kuřata, neustále měnící směr. Budou prostě ukotvené v nitru velkých národů, kde budou mít status odpovídající jejich významu. Ovšem už žádný diskuzní Brusel, kde velké státy směšně sedí u jednoho stolu s pidi státečky. Tato přírodní anomálie nyní odchází na smetiště dějin a renesance nacionálního pojetí bude završena!

   Smazat
  6. 9:20 Loutka s přehazovačkou sedící na překonaných zbraních a nesplatitelných dluzích největší teroristický stát usa na světě guru místního fašisty.

   Smazat
  7. mě to přijde jako super giga telenovela na jojce kdy ani sami tvurci a stavitele nevědi kdy ten cirkus skonči pak že tam jsou sami odbornici na všechno spiš za všechny parachy

   Smazat
  8. V Totalnim rozkladu absolutne vseho a s zenskou v
   cele , jak muze nekdo chtit aby se neco udelalo..neni mozne nic , jen sestup do pekla..
   Lide se zdravym rozumeme musi prevzit vladu vyhnat silence /nic jineho nejsou/, jinak je konec..

   Smazat
  9. Leda hovno! Nedovoluje mu to tato realita! - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   To nejsou fotografie nějakých skansenů, kde se točí staré filmy! Zde jsou tabulky, grafy, mapy, příslušné grimasy Putlera, ve kterých dokáže hloubku zoufalosti a falše odhalit jen špičkový psychoanalytik, atd.
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu mezi touto sortou pochcaných, zesraných a za bílýho dne se ve škarpě válejících podlidí tu - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které tak či onak bude nutné zlikvidovat v zájmu civilizace!:-)))

   Smazat
 2. TAKOVÝ CIRKUS HUMBERTO TU JEŠTĚ NEBYL.K PRODLOUŽENI TERMÍNU

  je třeba nejen pádný důvod/nové referendum o vystupeni,nebo možná by stačil pád vlády/,ale navic s prodlouženim termínu musi pravděpodobně souhlasit všichni EU členové.
  Kouzelnik bude ,kdo to v EU zorganizuje v tak krátkém terminu.
  No a do EU budou volby,takže ANGLÁNI se jich maji zůčastnit,když ještě nikdo nezačal s ve VB s jejich připravou a taky proč ,když chtěji vystoupit by měli někoho volit do toho zatraceného a prdlamentu EU?
  Ted by jsme se museli všichni chechtat,kdyby Britové odsouhlasili,že žádné dalši referendum nechtěji a tedy by zmizel i důvod pro prodlouženi terminu.
  No ta karikatura je fakt přiléhajici!
  Bordelevropa na kolečkách jak swiňa,to se ještě nevidělo!

  OdpovědětSmazat
 3. To poradna paralyza , za kterou je vzdycky feministka , ktery se cpou na mista a funkce na ktery nestaci..Ale ten jejich "pokrok" musi bejt..Pak se jich nemuzou zbavit a pridavaji se dalsi zakony, narizeni, instrukce a rozkazy az nikdo nevi co dela..
  Cirkus je proti tomu uplne schopna organizace a vidime take EU je drzi na retezu a hazi na ne miliardove pokuty a ti je hazi zpet..Imperium konci a konci a je to zatracene videt a aby se to uspisilo ,pozvali si miliony pakistancu,mimo jine kteri se zeni uvnitr rodin , bratranci a sestrenice a je to videt. Deti se rodi , ktere nejsou schopne se naucit jist, a horsi, ze ani nemuzou vylucovat . Ppomsta prirody a tech genetickych problemu je daleko vice....VYsledkem jsou plne nemocnice a ustavy a neni to zadarmo..
  Velmi rychle si nacpali zemi miliony uprchliku to svedli. Podobny osud bez vyjimky ceka EU.

  OdpovědětSmazat
 4. Četl jsem že to prý odložili do června měli by do toho jít hned co s diktátorskou eu.

  OdpovědětSmazat
 5. kujva to muši bej robota estli nemaji u žlabu malo už ta uchylnost když věděli že nastoupit do děraveho autobusu co nema brzdy a chtit za jizdy vystoupit no a naši opičaci ze všech stran se za bezpracne nakapsovani za tlachy co by kdyby nezustali pozadu tak si každy muže doplnit tu lasku a pravdu jak to tam chodi u těch luxusnich vip koryt

  OdpovědětSmazat
 6. Jiří Jírovec16. března 2019 10:17

  Brexit je tragikomedie. Bývalý premiér Cameron slíbil referendum, protože se domníval, že odchod z EU bude odmítnut a poražená strana bude rozdrobena a jeho konservativní v dalších volbách posílí. Mayová representuje stranu, která Brexit nechtěla, ale přešaltovala a tvrdí, že opravdu, ale opravdu musí plnit přání lidu. No a druhá strana, která Brexit chtěla je najednou proti. To jsou ty paradoxy.

  Brexit potvrzuje, jak je těžké předložit složitý problém k rozhodování. Už jen tím, že neznáme odpověď, jak dál, když neinformovaný lid učiní špatné rozhodnutí.

  Možná by pomohlo, kdyby referendum bylo dvojstupňové. Z prvního kola by vzešel závěr jestli je daný problém tak závažný, aby se jím společnost měla zabývat. Pokud ano, měla by se vést diskuse, která by lidu dala ponětí o co vlastně jde a jaké jsou pro a proti výsledného rozhodnutí. Jestliže referendum vede k tomu, že se sami politici diví, jakého Džina vypustili z lahve, jde o podvod hodný kriminálu.

  OdpovědětSmazat
 7. Žádný Brexit přeci nebude a všichni zasvěcení to od začátku věděli. Jediným poučením pro ty ostatní bude zjištění, že žádný volný odchod z EU není možný a že každý odpadlík bude po zásluze potrestán. Prvním varováním mělo být opakování referend v různých členských zemích do té doby, než bylo odsouhlaseno potřebné. Stejně jako změna hlasovacího mechanismu.

  OdpovědětSmazat
 8. Jestliže nebude BREXIT, tak Britové budou každému jen pro smích a především mně, nebo si budu myslet že neschopný národ si volí neschopné voliče. V Londýně se v současnosti bojuje za Prahu. Když se povede Brexit, tak bude ušlapána cesta k Czexitu a naše republika se opět stane suverénní a kvetoucí. Pevně doufám, že nová a samostatná Česká republika opět naváže obchodní vztahy jak s Ruskem, tak i se státy bývalého SSSR. Pevně věřím, že občané ČR začnou jezdit na dovolenou do Ruska a především na překrásný ruský Krym, který má co nabídnout. Je jisté že po vrácení své suverenity bude ČR opět vyrábět a vyvážet investiční celky do Ruska a států bývalého SSSR a ne jako teď, když je skladovou velmocí a na západ vyváží obrazně řečeno šroubky do VW. Také se ČR stane potravinově soběstačnou a nebudeme muset kupovat maso nakažené salmonelou z Polska. Pevně věřím, že v nové svobodné a nezávislé ČR vzroste kvalita školství. Cim dřívě změny nastanou, tím lépe.

  OdpovědětSmazat
 9. 15 x se to odloží, vymění se vlády a nějaký Brexit spláchnou vlny v La Manchi.

  OdpovědětSmazat
 10. Před dvěma roky prohlásil analytik Pjakin, že skutečným cílem nástupu do funkcí dvou druhořadých politiků (Tereza Mayová a Boris Johnson) po členovi high-society Cameronovi je sabotovat Brexit. Opět trefa do černého!

  OdpovědětSmazat
 11. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 16. března 12:16.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 12. Brexit je problém Evropanů, ne nás Západoasiatů!

  Samozřejmě: My Západoasiati, my roduvěrní Češi a Rusové se o Brexit VELICE zajímáme – je totiž OBROVSKÝ rozdíl, jestli námi osvobozovaný stát je členem NATO a EU, či je-li osamocen, bez pomoci.
  Považme: JEDINĚ přetrvávající členství Česka v NATO a EU brání Velikému Putinu, BJJP, v osvobození naší zubožené vlasti!!!

  Jak skřípeme zuby, my všichni komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti, při pomyšlení, že naše vlast mohla být UŽ DÁVNO opět pevnou součástí Velikého Ruska – nebýt okupace silami NATO a EU …
  (Vážně mám od toho skřípění poškozenou sklovinu; po osvobození asi budu muset naše obnovené socialisticko-babišistické zdravotnictví požádat o vkusnou protézu; ach jo, mizerná Evropa!)

  Každopádně: Ať už Velká Británie bude či nebude v EU a NATO v době osvobozování Evropy od kapitalismu, demokracie a Evropanů, tak ji osvobodíme.
  Rozdíl bude pouze v počtu našich padlých vojáků-slovanských osvoboditelů. Tečka.

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.