Reklama

úterý 12. března 2019

Druhá fronta

Ivan David
12. 3. 2019
Probíhající společenské procesy s sebou přinášejí zásadní změny a s nimi nová politická témata. V podmínkách Evropy a specificky v České republice vedou ke změně průběhu siločar. Do nedávna se politika odbývala v dimenzi tradiční pravice-levice. Na tomto bojišti šlo o míru solidarity ve společnosti, v jednotlivých „národních státech“. Nástup neoliberalismu vedl k odbourání sociálního státu. Pravice jasně zvítězila, posunula hranice daleko na území bývalého sociálního státu a dál postupuje velmi zvolna při občasných dílčích výbojích zbytků tradiční levice. Třicetikorunové poplatky nebo zrušení karenční doby nic nemění na podstatě systému. Svoboda v pojetí neoliberálů nekončí tam, kde by měla začít svoboda druhého, má charakter nikde nekončící „svobodné zvůle“.


Zhruba před 15 lety se boj zřetelně přesunul na druhou frontu, už nejde o sociální stát, ale o stát vůbec, o existenci národů s jejich kulturou a vnitřní sociální organizací a přirozeně o hranice. Neoliberalismus se nespokojuje s vítězstvím v jednotlivých státech, usiluje o globální vítězství, jemuž existence států a národů překáží. Část tradiční pravice žila s představou vítězství svobodných podnikatelů malé a střední velikosti s privilegovaným postavením ve společnosti. Jejich podnikání je však rychle pohlcováno nadnárodními společnostmi, pro které národy se svojí kulturou a sociální strukturou neznamenají víc než překážku v dalším růstu s konečným cílem vlády hyperoligarchů nad světem, fakticky ale (zatím) nad Západem. Vzniklý „Superstát EU“ by měl disponovat společnou armádou schopnou potlačit lokální nepokoje. Potřebuje zrušit národní identitu. Hyperburžoazie, majitelé nadnárodních společností, to nejsou obyčejní kapitalisté, jaké lze aspoň zahlédnout v projíždějících limuzínách. Degenerovaná struktura superstátu by zahrnovala úzkou vládnoucí špičku, hierarchii služebnictva, úřednictva a potlačovacího aparátu a proletarizovanou masu, která by mohla být snadno redukována, neboť by postrádala schopnost se sama organizovat. Je evidentní, že se naplňují „ideály Panevropského hnutí“ včetně světlehnědé rasy predestinované k posluhování.

Vývoj vede k úpadku tradiční pravice, která vykonala svoji práci a tradiční levice, která ve svojí práci selhala. Na obou stranách druhé fronty se formují zvláštní koalice, z pravolevého pohledu těžko srozumitelné. Na straně globalizace je to část neoliberálů a část ultraliberálů společně s tzv. novou levicí nesmyslně zvanou „neomarxisté“. Ti se podílejí na degradaci společnosti prosazováním své ideologie a fungují jako užiteční idioti, neslouží vlastním, ale cizím zájmům. Tato koalice má oporu v silových strukturách a většině médií, která majetkově a mocensky ovládá. Tyto síly na úrovní EU reprezentuje Evropská komise. Na druhé straně fronty stojí „euroskeptici“ jako odpůrci superstátu a podporovatelé přežití národů, jejich kultury a sociální struktury. Jsou to zastánci potřeby identity. Tato zvláštní koalice zahrnuje část konzervativní pravice a část tradiční levice, která opustila původní bojiště první fronty a snaží se pomoci zachránit národní komunitu a její pro ni přijatelnou sociální strukturu. Lze zde najít i část liberálů, kteří si představují své fungování v rámci národního státu. Tato koalice má oporu v části veřejnosti, která chápe důsledky zhroucení dosavadní sociální struktury a vnímá rostoucí potlačování demokracie.

Dynamika probíhajících procesů ukáže, zda zastánci národní komunity dokáží účinné vzdorovat nebo dokonce převzít iniciativu v boji proti zastáncům superstátu ovládajících mocenské struktury původních národních států na jejichž likvidaci se podílejí, nebo zda budou potlačeni.

151 komentářů :

 1. Za 1 s hvězdičkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan doktor David sám nemůže nikdy projit se státem

   který jak se zdá v článku propaguje.
   Potřebuje podporu vrstvy intelektuálů,která však 30 let v tomto směru nic dělat buď neumi nebo nechce,nebo ji je to zapovězeno a má strach!
   Nevidime tu nikoho,kdo by byl v ČR opravdový vizionář,ale pouze se tu pohybuji nedostačujici prý odbornici.

   KDYBY NĚKDO O TAKOVÉM VIZIONÁŘI VĚDĚL NAPIŠTE KDO BY V TOM SMĚRU PŘIPADAL V ÚVAHU.

   Dám tu definici státu,který ČR záměrně chybi a to už dlouhých 30 let.Představa občanů,že dojde k realizaci jakýmsi samospádem bude a zůstane mylná!

   Je to typ solidárni Společnosti,kde vláda přejimáodpovědnost za politickou,ekonomickou a sociálni PROSPERITU.

   Radikalizujici se Společnost voličů ČSV by ráda věděla odpověd třeba od pana Staňka,který má ve středu prý mit přednášku,ale dotaz byl vymazán asi havarujici ČSSD,která má to dusici vnitro!

   Smazat
  2. SPD začíná být nečitelná. Potíže poslance Volného a popření ochoty vystoupit z NATO místopředsedou SPD (Fialou?). Kdo ví, kam členstvo této pidistrany směřuje? Je lepší si přečíst černé na bílém Poučení z krizového vývoje než čekat, jak se Okamura vyspí.

   Před chvíli jsem z rádia slyšel neuvěřitelnou zprávu. Doufám, že jsem se nepřeslechl. Zeman označil bombardování Bělehradu za velmocenskou aroganci. Je na sklonku života a mít na svědomí asi 1500 mrtvých nebo zabitých není nic, co by mělo zůstat. S touto minulostí je třeba se vyrovnat a ne tvrdit, že by bombardovali i přes nesouhlas.

   Smazat
  3. Jsou tu buřičské návrhy,aby SPD převzala články Národniho programu voličů,které se právě tvoři špička České Společnosti Voličů/ČSV/
   Bohužel vypadá to tak,že tu SPD rozbiji než se k tomu neflexibilni funkcionáři vůbec dostanou.

   Smazat
  4. Do eurovoleb je důležité, co říká jednička do těchto voleb za SPD - MUDr. Ivan David! Úvahu napsal skvěle, pojmenoval největší nebezpečí dnešní doby a proč se spojuje klasická konzervativní pravice s opravdovou levicí.
   Určitě dám svůj hlas Ivanu Davidovi. Chci ho mít v Europarlamentu.

   MM


   Smazat
  5. Anonymní12. března 2019 10:33
   „SPD začíná být nečitelná.“
   Blíží se eurovolby a na SPD bude útočeno ze všech stran. Ještě si vyslechneme mnoho o jejich chybách, nedostatcích a zločinech. Po volbách se to zase v klidu vysvětlí. Nenechávejte se unášet. P.K.

   Smazat
  6. MM-10:53- také dám hlas a budu zvědavý na politology kam I.D. zařadí na pomyslném kruhu, kde se stýkají v neklidných dobách strany "krajní levice s krajní pravicí" z pohledu liberálů! PS. sám nevím, jsem-li jejich zásluhou na pravici či levici.

   Smazat
  7. Prý brzy začne vymazáváni těch,kteři budou podporovt a chtit vznik státu požadovaném v článku.
   Možná vygumuji gumáci i doktora Davida a bude po vtákách!

   Smazat
  8. Jiný názor o SPD:

   https://www.youtube.com/watch?v=0zDVAaV6j4A

   Evropská centrální banka propadá panice

   https://roklen24.cz/a/SX2tA/evropska-centralni-banka-propada-panice?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
  9. Listopadový převrat byl dlouho dopředu připravován. Archivy byly vybrakovány už před rokem 1989

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Byvaly-sef-policie-Novotny-Listopadovy-prevrat-byl-dlouho-dopredu-pripravovan-Archivy-byly-vybrakovany-uz-pred-rokem-1989-573487

   Smazat
  10. To jsou vrchní cenzoři facebooku...

   http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=218336

   Smazat
  11. ROZBIJEČKA MYŠLENKY EU PANI BABA JAGA MAKRELA ZAČALA

   s neslavným odcházenim na smetiště dějin, nechutné historie,kde prý konečně najde misto prý pro ni dobře zvládnutelné.
   Nástupkyně už pochopila,že jeji Makaron,posel všehoschopných majitelů velkých peněz chce ukrást pro stát EU,který neexistuje ,suverenitu všech národů a hlavně jejich kasy.
   Ten oblbovák je pro vznik nových úředniků a úřadů na př Úřadu pro centrálni schvalováni nástupu FRANKONĚMECKÉHO afrikacorpsu a hord cizimeckýcjh legii IS neomarxistická ideologie,kdy menšina majitelů velkých peněz převálcuje jeho žluté vesty na sračku!

   Z toho začala jeji nástupkyně AKK zoufale couvat a zárověn se pokusi alternativu AfD, hlavně jeji šéfy zpokutovat do mrtě.
   Tento proces už začal a kdoví,jestli nakonec ten náboj proti AfD nevezme zpětný směr a vleti ji do oka,nebot mléko je rozlito a řev nad kaluži nemusi nakonec pomoci!

   DOUFEJME,ŽE KOD ENIGMA FUNGUJE A NEBUDE ODHALEN!

   HzNR

   Smazat
  12. Davide, když si pustíš tato slova (jsou tam ruský titulky, tak když tak nech vod Grulišky přelouskat!) - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   ... zjistíš že de facto tam shrnují základní ideje NR převedené na české reálie. Jenže na rozdíl od místních užvaněnců oni pro to něco i reálně dělají!

   A co dělá banda místních užgryndanců včetně tebe? Žvaní podle putleroffských rasozrádných notiček z Kremlu! Kdyby Putler zejtra konvertoval k islámu (a nemá k tomu podle jeho některých projevů daleko), tak první přiběhneš s koberečkem a budeš řezat makovicí o podlahu! Jsi vlastně strašně ubohej lokajík! Chceš měnit národ, ale to je lžisračka, páč jak jsi sám jednou přiznal na nějaký tý panelákový diskusi, jeho příslušníkem by se v podstatě mohl stát kdokoliv, kdo se k němu přihlásí a bude aspoň předstírat sdílené "národní hodnoty"! Ale jen rasu nikdo předstírat nedokáže - jeden pedofilní negr se o to pokoušel a upadl mu frňák! Příroda takový věci nedopouští! A esi si to přiznáváš až dnes, ptám se, není pozdě? Jsi ještě vůbec věrohodný?

   Smazat
  13. 11:59 arogance není argument, vlastenectví nejsou jen poskoky s výkříky : Kdo neskáče není Čech. Inteligence se nadá koupit ani opsat v diplomkách.

   Smazat
  14. 12:31 Přesně tak! Vlastenectví je hlavně rasová bdělost, tvrdá práce, boj a vzdor! A podstatou existence tzv. Nové republiky je bohužel jen ubohá vzpoura podlidí proti nerovnostářské přirozené společnosti, neboť se přirozeně nerodíme rovní! Požadavek rovnoprávnosti je v podstatě základní levicové dogma, jehož smysluplnost nelze prakticky nijak rozumně obhájit. Proč bychom se měli všichni rodit se stejnými právy, když se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem? Pravice odmítá všechny formy rovnostářství. Čistokrevný pravičák tedy musí v prvé řadě odmítnout rovnoprávnost!Masy jsou zženštilé a potřebují v čele jediného muže! Ale nechtějí nějakého ráčkujícího opilce, profesůrka s hláskem jako konipáskem s ukradeným perem v kalhotách nebo uslintanýho žvanila s holí či šimpanzoidního estebana, nýbrž potřebují muže s holínkami, který udeří do stolu a zařve: "Jen toto je správná cesta!"
   A tak to dnes mohu shrnout prohlášením, že já jako neznámý jedinec jsem povstal proti bolševismu a zahájil boj s tímto rudým kolosem a ten neskončím, dokud jako jev definitivně nezmizí ze života Čechů!!! Jen napneme-li k tomuto posvátnému cíli veškeré své síly, vůli, důmysl, píli a houževnatost, jen pak budeme moci opět začít stoupat k výšinám, tak jako kdysi naši dávní předkové, kteří nedostali tuto zem darem, nýbrž si ji museli za cenu nesmírných obětí vybojovat!*)

   *) - https://zahranicni.ihned.cz/c1-61621620-spanelsko-puvodni-obyvatele-evropy-nebyli-belosi-tmava-plet-cerne-vlasy-modre-oci

   Smazat
 2. Pane Doctore, t.j. zatim nejvystiznejsi analyza problemu nasi doby, kterou jste napsal !

  Globaliste maji "jizdni rad" - casove stanovy, podle kterych zvyssuji natlak na Evropu !

  S nekterymi narody si vsak NEBUDOU vedet rady ! Je to v prve rade Polsko , ktere je tak nacionalisticke , ze jine narody si musi vzit priklad ! Samozrejme dale Madarsko a po urcitem case se znovu ozve i Nemecko !

  Narody a kmeny maji rozdilne Geny a nektere z nich se nikdy nedokazi sblizit.
  Vim to z Afriky ! Fackovacka Evropu nemine !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Jeste ze to panu doktorovi vysvetlil, jinak by pan doktor nevedel o co tady bezi

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Vrátil se Mr. Honolulu!! Konečně někdo normální! A ne jak cenzor lŽIDvořák se svou bandou prolhanejch odulejch komoušskejch kretenů, co se zuby nehty bráněj, aby u nás proběhla stejně důsledná dekomunizace jako na Ukrajině a pro které nakonec stejně zbude jen tohle jediné řešení! - https://ibb.co/Nr84RNg

   Smazat
 3. To, že článek je připomínkou zítřejší panelové diskuse na Novotného lávce je docela na místě. První stupeň, kde může společnost prohrát svoji budoucnost a sama si zaplatit ustavení nové třídy, neschopné samoorganizace, je destrukce školství. A dokud existují vítězové a poražení (třeba i uvnitř jednoho národa, dokud ještě existuje), nebude ani jednotná učebnice dějepisu. Horší variantou pak je, že nebude žádná.
  A ještě něco. Zajděte se někdy podívat do veřejné knihovny, které knihy odcházejí z fondu. Prohlédněte si knihbudku (asi 40 nádraží, Ostrava-Nová Karolína,Plzeň-náměstí Republiky, Bílovec a řada dalších). Můžete si cokoli vzít, cokoli přidat...

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 5. V 70-tych letech jsem zil a bydlel na Hillbrow v Johannesburgu ! Byla to ctvrt umelcu, spisovatelu, velmi attractivnich herecek , basniku, muzikantu, dustojniku a vyssi stredni tridy.

  A ted bezte na GOOGLE IMAGES a podivejte se na to, jak Hillbrow vypada dnes !

  A TO CEKA VASI PRAHU A BRNO TAKE !

  Nemate vyhnuti Hurvinci ! Bud budete bojovat (coz vy nebudete, vy poseroutkove) a nebo pochodovat na Vorkutu v Rusku, pro vas vyhrazene zalozni bydliste !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vono by bylo dobrý, kdyby se VÁŠ Soros a jeho výkonná soukmenovkyně Hillary necpali do našich záležitostí. Největší díl financování migrace, nejen do Evropy, ale i do USA, jde právě z peněz neomarxistických psychopatů, kteří mají hlavní sídlo u vás, v Americe. Soros se ne tak dávno chlubil, že má pod palcem třetinu Europarlamentu. Nemluvě o tom, že jsme nuceni dát vyšší částku na nákup vašich vyřazených zbraní a účastnit se na přípravě války proti Rusku.

   Smazat
  2. Přestan nám tu cpát Honolulu tvoji JAR Afriku odkud jsi zdrhnul strč si ji do zadku!

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 17:04 netapetuj blbe

   Smazat
  5. Bořivoj Pauk

   Rychetský: Jeho osobní ústavní nález: "vítěz občanského sporu nemá nárok na úhradu zaplacených soudních výloh - když soud nahradil rozsudkem nedohodu účastníků" sic !!! Co jiného proboha je úlohou soudů ? A tento chameleonský diletant vede ústavní soud !
   Roztomilý páreček: Domina a Blbeček. K tomu ještě svěží vánek - khakimozek Topolánek !!!
   Další ostudný rozsudek české justice
   8. 3. 2019
   V uplynulých dnes jsme zaznamenali vynesení pravomocného rozsudku ve vlekoucí se kauze zneužití vojenské rozvědky jejími představiteli a manželkou expremiera Petra Nečase. Zveřejněním části odposlechů z komunikace mezi tehdejším předsedou vlády Nečasem a slečnou Nagyovou v elektronických médiích museli být uraženi všichni chlapi! Taková onuce jakou z premiéra dělala jeho sekretářka a milenka je šéfem exekutivy tohoto státu? To neuznaly odpovědné orgány jako ohrožení bezpečnosti státu?! A tato arogantní ženština ještě navíc úkolovala důstojníky Vojenského zpravodajství jehož úkoly jsou dány bezpečnostními direktivami obrany státu. Naznačená situace musí urážet všechny, kdož mají bezpečnost státu jako povolání, kdo jsou za takovou práci placeni a na než se mohou obyvatelé republiky spolehnout. To, co předváděla skupina Nagyové, Nečase, Páleníka, Kovandy a Pohůnka bylo rozvrácení Vojenského zpravodajství zevnitř. Paní Nagyová si mohla za peníze, kterými ji štědře dotoval premiér Nečas, klidně zaplatit na špehování manželky svého milence nějakého soukromého detektiva a jelo se dál močálem černým kolem bílých skal, jak praví klasik. Jenže tato dáma milovala moc, peníze a dárky a tak představa, že by si musela něco platit ze svého byla nereálná. Vždyť může dát příkaz vojenské službě, kterou její amant stejně řídí a navíc se může při vydávání pokynů zaštítit jeho jménem. A také se tak dělo. Že to není bezpečnostní ohrožení státu? No podle české justice ne. Je to zřejmě jen galantní poklesek generála a plukovníků a těm stačí vyčinit před nastoupenou jednotkou. Velkou chybou českého justičního systému je to, že byl zbaven samostatné odnože vojenské justice. Ta svého času společně s vojenskou prokuratutou řešila trestné činy vojensky organizovaných sborů, policie, tajných služeb, armády, vězeňské služby a stráže, hasičů… Tato skupina měla i své vězeňství, aby policisté nebyli ve výkonu trestu společně s těmi, které jako orgány státní moci stíhali a předávali soudům. Tříletý podmínění trest pro Nagyovou Nečasovou a stejně tak podmínky pro partu zpravodajských důstojníků je výsměch spravedlnosti a nějaký zákaz činnosti v následujících letech po nabytí právní moci rozsudku je trest naprosto zbytečný a nicotný. Takhle se přece hra o bezpečnost státu hrát nedá.

   Smazat
  6. 19:59- nemohu než souhlasit, se vším!

   Smazat
  7. To jsem ®ád!

   Smazat
  8. Dobrý příspěvek pane inženýre,je vidět,že ten titul máte oprávněně.
   Tak-že dělat ze sebe kreténa je ve vašem případě něco jako sbírat třeba angličáky.
   Jekyll a Hyde,nakonec ať si každý vybere.

   Smazat
  9. 8:04 Tak aby ne, když ho psal Mr. Honolulu!! Konečně někdo normální! A ne jak cenzor lŽIDvořák se svou bandou prolhanejch odulejch komoušskejch kretenů, co se zuby nehty bráněj, aby u nás proběhla stejně důsledná dekomunizace jako na Ukrajině a pro které nakonec stejně zbude jen tohle jediné řešení! - https://ibb.co/Nr84RNg

   Smazat
  10. 19:59 souhlas

   Smazat
  11. Anonymní 13. března 2019 8:04

   Já Vás urychleně vyvedu z omylu, Ing. Bořivoj Pauk je ten jeho p®ůser s Rychetským v jeho dávném privatizačním sporu o část domu v Brně střed, ve kterém se soudí se svým exspolečníkem! Další jeho výtvor je Anonymní13. března 2019 11:55!

   Toto pouze sdílel na G+

   Další ostudný rozsudek české justice
   8. 3. 2019
   V uplynulých dnes jsme zaznamenali vynesení pravomocného rozsudku ve vlekoucí se kauze zneužití vojenské rozvědky jejími představiteli a manželkou expremiera Petra Nečase. Zveřejněním části odposlechů z komunikace mezi tehdejším předsedou vlády Nečasem a slečnou Nagyovou v elektronických médiích museli být uraženi všichni chlapi! Taková onuce jakou z premiéra dělala jeho sekretářka a milenka je šéfem exekutivy tohoto státu? To neuznaly odpovědné orgány jako ohrožení bezpečnosti státu?! A tato arogantní ženština ještě navíc úkolovala důstojníky Vojenského zpravodajství jehož úkoly jsou dány bezpečnostními direktivami obrany státu. Naznačená situace musí urážet všechny, kdož mají bezpečnost státu jako povolání, kdo jsou za takovou práci placeni a na než se mohou obyvatelé republiky spolehnout. To, co předváděla skupina Nagyové, Nečase, Páleníka, Kovandy a Pohůnka bylo rozvrácení Vojenského zpravodajství zevnitř. Paní Nagyová si mohla za peníze, kterými ji štědře dotoval premiér Nečas, klidně zaplatit na špehování manželky svého milence nějakého soukromého detektiva a jelo se dál močálem černým kolem bílých skal, jak praví klasik. Jenže tato dáma milovala moc, peníze a dárky a tak představa, že by si musela něco platit ze svého byla nereálná. Vždyť může dát příkaz vojenské službě, kterou její amant stejně řídí a navíc se může při vydávání pokynů zaštítit jeho jménem. A také se tak dělo. Že to není bezpečnostní ohrožení státu? No podle české justice ne. Je to zřejmě jen galantní poklesek generála a plukovníků a těm stačí vyčinit před nastoupenou jednotkou. Velkou chybou českého justičního systému je to, že byl zbaven samostatné odnože vojenské justice. Ta svého času společně s vojenskou prokuratutou řešila trestné činy vojensky organizovaných sborů, policie, tajných služeb, armády, vězeňské služby a stráže, hasičů… Tato skupina měla i své vězeňství, aby policisté nebyli ve výkonu trestu společně s těmi, které jako orgány státní moci stíhali a předávali soudům. Tříletý podmínění trest pro Nagyovou Nečasovou a stejně tak podmínky pro partu zpravodajských důstojníků je výsměch spravedlnosti a nějaký zákaz činnosti v následujících letech po nabytí právní moci rozsudku je trest naprosto zbytečný a nicotný. Takhle se přece hra o bezpečnost státu hrát nedá.

   Autor: Břetislav Albe®t

   https://www.ireporter.cz/2019/03/08/dalsi-ostudny-rozsudek-ceske-justice/

   Smazat
 6. Posun pana Davida v myšlení je zřejmý. Ovšem, k tomu, aby byl reálný, musí obsahovat fakta. Představa, že vše dělá jakási neoliberální skrytá vůdčí skupina, je nesmysl. Liberalismus vyplývá z maloměšťáctví a hloupě domýšlivosti polovzdělanců, kteří nemají existenční problém a blahosklonně nechají i brouka žít. Stačí se podívat kolem. Jakmile má blbec peníze, považuje svoje schpnosti za nadřazenost a boží vůli. Ono se vše ukáže, až dojde k ekonomickému poklesu. Lidstvo má sice historickou paměť, ale generační paměť je příliš krátká, a proto se v historii musí vše zase zopakovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Indoktrinuje se tím už mládež, a už od školky. Všiml jsem si toho dávno. Klíčem je mládež a předávané zkušenosti z generace na generaci. Jenže se stává mnohem častěji, že právě mladí nadšenci ovlivní spíš své rodiče než naopak. Už pro mě bylo vlastenectví tak trochu trapné. Vlastní stát a jazyk, vlastní svébytná kultura, to byly věci, které jsem považoval za samozřejmost, proč o tom mluvit v básních? Netušil jsem, že je možné vše zpochybnit, a to moji prarodiče vítali samostatnou první republiku, a moji rodiče pamatovali okupaci.

   Největší nebezpečí ztráty identity hrozí, jestli národ přijde o svůj jazyk. Bohužel právě tohle ve svém okolí pozoruju.

   Smazat
  2. Pane Rudo na výbornou.

   Smazat
  3. Mádl a Issová: "Přemluv bábu". Dodnes toho blivajzu sami nelitují :-(
   PK2

   Smazat
 7. "Lidstvo má sice historickou paměť, ale generační paměť je příliš krátká, a proto se v historii musí vše zase zopakovat".
  Co budeme opakovat. No přeci válku. Jeden filozof řekl, že kapitalismus umí řešit své problémy jedině válkou. Nyní jsme v etapě podobné té ve které Hitler sjednotil Evropu před útokem na SSSR. Nyní už je opět Evropa sjednocená pod křídly zločinecké organizace NATO a čeká se už jenom na vhodný okamžik, kdy "demokratický" západ zaútočí pod nějakou "demokratickou" záminkou na Rusko. Napoleon dostal výprask, Hitler dostal výprask, tak to "demokratický" západ zkusí do třetice. Právě proto vydává na zbrojení 15 x více, než Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No myslím , že do třetice dostanou na této planetě výprask všichni pokud se lidstvo nevzpamatuje a nechá to dojít až k té "třetici" . A v té "čtvrtici" se už bude zase bojovat jen klacky a kamennými kyji jak to naznačil Einstein .

   Smazat
  2. Klíč pro budoucnost státu má mládež.Již podlehnutí americké "kultuře",a anglickém zpěvu,upřednostňování anglických slov a třeba názvů firem a institucí-je důkaz nezájmu o český jazyk,stát a tradice.Navíc europoslanec či eurokomisař má plat větší než prezident či předseda vlády ČR.Davida oceňuji,má pravdu,ale my mu to neusnadňujeme.vovka

   Smazat
  3. 12:34
   Pokud klíč k budoucnosti Česka má dnešní mládež ,které ve školách vymyli mozky tací profesoři jako buzna Putna , perfomer Kohout a jim podobní tak už dnes Česko neexistuje .

   Smazat
  4. 18:28...bohužel máte pravdu .Česko už dnes neexistuje.To co zbylo je jen prázdný obal.

   Smazat
  5. Pokud máte pocit, že Česko je "prázdný obal", pak máte asi něco s očima. Vzpomeňte si, jak tady všechno kolem nás vypadalo před třiceti lety a jak to vypadá dneska.

   Smazat
  6. 19:12 To sám nevnímáte, že svým příspěvkem jenom potvrzuje, že se jedná o "prázdný obal"?
   Přece jde o OBSAH lidského společenství.
   Nehledě na to, že třicet let je tak strašně dlouhá doba, kdy dochází k velkým vnějším proměnám v jakémkoli typu společenského uspořádání.
   Vy zřejmě nemáte něco s očima, ale s mozkem a srdcem.

   Smazat
  7. Re 20:14
   Myslíte si , že člověk který po 30 letech sametu nevidí to co jsme tu měli tenkrát / průmysl ,zemědělství ,které nás bylo schopno uživit a nespoléhat se na dovoz nakaženého masa ,školství které nám záviděli jinde ve světě atd. / má něco s očima ?

   Smazat
  8. Bohužel to je jenom polovina prázdného obalu...

   Smazat
  9. 7:57 Tak já jsem tu taky žil a pracoval před třiceti lety a žiju a pracuju tady dodnes. Takže taky vidím, jak to tu vypadalo tenkrát. Taky jsem jezdil Škodou 100 a koukal na dva programy na černobílé televizi a na zavedení telefonu jsem (v Praze!) čekal deset let. Jo jo, byla to krásná doba, když jsme tenkrát všichni měli holou prdel.

   Smazat
 8. Pan doktor David správně upozornil na tzv. novou levici nesmyslně zvanou „neomarxisté“.
  Ať si o levici (tak jak byla chápána v minulosti) myslí kdokoli, co chce, tak levice a marxismus bojovaly za zájmy a práva VĚTŠINY (pracujících či občanů) !!!!! To je ústřední znak LEVICE ! A současné politické strany, politické loutky všech barev, establišment, media apod. bojují za zájmy většiny ? Nikoli. Protože strany jsou jen mafiánské korporace, bojují jen za své posty a peníze ! Dnes už žádná "levice" a "pravice" neexistují. Zločinnou politiku multi-kulturalismu, genederismu, juvenilní justice, sexuálních zvrácenností, řízené islamizace a jiných agend globalismu v současné době realizují podle pokynů zákulisních elit liberálové !!! A liberalismus a fašismus je spojené nádoby ! Tedy současný stav mají na svědomí liberální politici bez ohledu nato, ze které strany jsou a které se samy nazývají levicí či pravicí. Žádné socialistické či marxistické strany (i když to mají v názvu) neexistují. Podívejte se u nás třeba na KSČM ! Kromě profesora Skály a pár dalších, je to rovněž parazitní strana liberastů, kteří si udělali z politiky živnost. Filip a zejména Dolejš nejsou žádní komunist=. Jsou to liberasti a paraziti. A banda liberastů všech barev nikoli z marxismu, ale z fašistického trockismu převzala některé metody realizace politiky. Tedy pouze některé metody nikoli však marxismu (a už vůbec ne skutečného bolševismu) ale trockismu si všichni liberasti a slouhové globalismu osvojili. Podstata a cíle marxismu jsou však v naprostém rozporu s cíly liberálních parazitů.

  Všichni politici, mediální prestituti, neziskovky a ostatní paraziti jsou zkorumpováni svými posty a astronomickými platy na nich, vědomě i nevědomě dělají cokoli v zájmu hrstky zákulisních globalizátorů. Všichni to jsou liberasti a pseudohumanisti ! A liberalismus (a tedy i liberální demokracie) a fašismus jsou spojené nádoby. v EU vládne multi-kulti korektní diktatura, kterou zavádějí evropské politické loutky bezstrukturně řízené globalisty ze zákulisí.
  A tato diktatura nese všechny znaky fašismu. Globalisté však tentokráte fašismus "obohatili" o překroucený fanatický islamismus ! Takže dost nesmyslů o levici a marxismu. Jedná se o krystalicky čistý fašismus !!!!!!!

  Za vším skutečně stojí superbohatí zákulisní globalizátoři, ale s marxisty to nemá nic společného, třebaže marxismus je rovněž z dílny globalizátorů. Cílem této zločinné elitářské politiky je rozvrat a likvidace národů i států v Evropě, aby byla vytvořena tupá masa nevzdělaných lidí, jež se bude vzájemně likvidovat a ti co přežijí budou otroky zákulisních elit. Dost chytří na to, aby mohli jako bioroboti či zombíci s elektronickými hračkami pracovat a obsluhovat "elity" a přitom dost tupí, aby poslouchali.

  O neomarxismu začali mluvit pravičáci, kteří nechtějí přiznat, že za stávající situaci může právě pravicový liberální kapitalismus postupně se převracející ve fašismus. Žádná svobodná soutěž ideálů, myšlenek stejně jako volný trh ve skutečnosti v liberálním kapitalismu neexistuje ! Ze své podstaty je kapitalismus lidojedský systém, kde vždy silnější požírá slabšího. Naivní představy u nás např. Klause, že může existovat nějaký "malý, hodný, český kapitalismus se spravedlivým volným trhem" je nesmysl. Žádný volný trh neexistuje. Téměř vše pohltily nadnárodní zločinecké korporace. Také "volná soutěž" stran je podvod. Strany jsou rovněž zločinné mafie a demokracii tímto způsobem nelze vybudovat. Pouze přímá demokracie a sociální spravedlnost mohou vést k demokracii !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Často lidi matouci název neomarxismus je použiván jako nadávka přednášky o něm co to vlastně opravdu je jsou i tady mazány.
   Dám tu odkaz a doporučuji sdělit zda funguje a opsat si ho,je dost pravděpodobné,že zmizi.
   Tak jako mizi posledni zbytkz státu o kterém sice piše pan doktor David,ale nepožaduje a výrazně prý nesmi podporovat jeho návrat nebo snad někdo vidi,že ano?

   https://youtu.be/k1RasXw7iko

   Smazat
  2. Bláboly křesťanských bludařů si vyřizují účty nejen s marxismem, ale se vším, co sekularizuje společnost, co přináší svobodu ženám a sexuálním menšinám, co vedlo k vycouvání USA z Vietnamské války. Neomarxismus je pro ně slovo-strašák jako kdysi "marxismus".
   Opět musím opakovat, "neomerxismus" je jen nadávka, nemá s marxismem a levicí nic společného.

   Všimněte si, jak všechny ty "rozbory" a "úvahy" jsou neseny převážně v duchu "morálních" a "citových" argumentů, nikoli z pohledu analýzy vlastnictví výrobních prostředků, která je základem marxizmu a odhaluje pravou podstatu jakéhokoli společnosti vládnoucího režimu.

   Smazat
  3. Jakýkoli politický směr uznávající nebo tolerující náboženství není levicí. Tím je jasně daná dělící linie mezi autentickou levicí a těmi, kteří se tak jen tváří.

   Dalším kruciálním rozdílem je vztah k tzv. soukromému vlastnictví (neplést si s osobním vlastnictvím), tj. mocí a zákony posvěcené privatizaci veřejných statků. Pro levici je soukromé vlastnictví vody, komunikací, nerostného bohatství atd. prostě nepřijatelné.

   Samozřejmě je toho mnohem víc, ale odmítnutí idealismu, jakožto ohlupujícího nástroje sloužícího k mocenskému ovládání davů, a stejně tak odmítnutí legalizace a legitimizace záboru toho, co musí zůstat veřejně (komunitně či státně) spravovaným majetkem, je jednoznačným klíčem k určení toho, kdo stojí, nebo nestojí vlevo. A tzv. neomarxismus a jeho stoupenci neodmítají ani jedno, naopak to vehementně brání.

   Smazat
  4. 8:12 naprosto s Vámi souhlasím.Není levice,není pravice,jsou jen "političtí" šmejdi jdoucí za co nejplnějším žlabem.O stát a o lidi jim vůbec nejde.To jen pro voliče vzbuzují dojem politické soutěže a pro občany předstírají zákonodárnou práci.Vždyť se v parlamentu utápí v nesmyslných návrzích zákonů.A to jen proto,aby se "jako něco dělo".A pokud něco přijmou ,tak je to spíš postupné "utahování šroubů" ve všech oblastech společnosti.Takhle nás postupně dostanou do kolen.

   Smazat
  5. 17:49 Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy." Rovnost lidí je iluze v rozporu s přírodou! Existuje pouze kasta pánů a kasta otroků! Ta první dnes předstírá vládu té druhé, neb jakákoliv demokracie je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi - podlidí*) typu místních užgryndaných čechomužiků!

   *)Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti! - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
 9. Aeronet je už zase zablokovaný. PK2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vadí to jen důvěřivým ovcím, kteří potřebují nasměrovat k tomu, co si mají myslet. Mainstreamu slouží dobře. Je to velmi schopná fiat-alternativa.

   Smazat
  2. Tak já jsem pana Veku poslouchal v pátek, a opravdu a vážně tomu chlapovi už definitivně houklo. Poctivou půlhodinu rozvíjel nějaké teorie o židech, pořád dokola, všichni kolem něho mu na to kývají...

   A potom, viděl jste ty diskuze tam?

   Dlouho platilo, že když si tohle člověk odmyslel, tak zůstaly nějaké třeskuté informace. Nějaké insidry měl, ale po tomhle pátku...

   Na to, aby někdo něco změnil, potřebuje být duševně zdráv. Jestli aeronet zavřeli - končí se tím jedna etapa. Ta další bude doufám lepší.

   Smazat
 10. Nejedná se o žádnou "levici" a neomarxismus. Všechny tyto zvrácenosti produkují a podporují liberálové, kteří se vydali cestou fašismu : systému vyvolávající extrémní nenávist k lidem odlišného názoru od názoru "vyvolených" , který má být tím jediným "správným" názorem. To vše dělají v zájmu hrstky zákulisních loutkářů, aniž by si to sami plně uvědomovali. Avšak
  jejich chamtivost a touha po postech a funkcích, kterými jsou vlastně korumpováni, z nich udělaly slouhy zvrácených společenských procesů i osob stojícími za těmito procesy. S marxismem to nemá nic společného. Protože marxismus prosazoval idee ve rospěch většiny. Stávající procesy uskutečňované přes liberaly jsou ve prospěch hrstky zákulisních hybatelů. A to je to čistý fašismus !
  Volby nic neřeší. Celý systém tzv. zastupitelské demokracie a "volná soutěž" politických stran je jen divadlo a s demokraciií nemá nic společného. Politické strany jsou pouze paraziti parazitující na práci a životech občanů a slouží ve hře na emokracii. Ani individuální politici z řad zbohatlíků = ndividuální paraziti, ani strany = kolektivní paraziti nejsou řešením. Pouze přímá demokracie budovaná ze zdola, kdy si občané přímo vyberou zástupce dlouhodobě školené a připravené na výkon řídících funkcí. Operovat se přece necháme jen u
  vyškoleného lékaře-odborníka na medicínu a nikoli u učitele nebo zemědělce. Proto je nesmyslné si myslet, že učitel, lékař či herec nebo i montér, zedník budou schopni jen z titulu stranické nominace dobře řídit složité sociální a společenské procesy sociálního supersystému, kterým společnost je. Proto výběr politiků přes systém "volné" soutěže stran je nesmysl. Pouze se vždy vygeneruje další várka zkorumpovatelných parazitů a skutečnou moc mají ti, kteří jsou v pozadí a tento systém pseudodemokracie zavedli a řídí. Je nutno zavést tzv. druhou gramotnost, kdy lidé budou už ve škole seznámeni se systémy řízení společnosti a vybraní jedinci budou dále vzdělávaní v řízení. Ti pak mohou kandidovat na politické funkce, které musí být chápány jako
  služba společnosti. Mzda nesmí astronomicky přesahovat mzdy ve společnosti a politici, kteří se
  neosvědčí musí být snadno odvolatelní občany. To pak může být skutečná demokracie bez parazitujích elit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Schopní a morální lidé jsou vzděláváni k řízení společnosti dle "ideologie" konfucionalismu v tisíciletí trvající čínské společnosti a státě.
   Ideologie konfucionalismu nahrazuje číňanům "ideologii" demokracie.

   Smazat
  2. Demokracie v dnešním pojetí jejích obhájců je cochcárna zneužitelná proti většině lidí ve společnosti. Je to rejdiště "silných" (rozuměj bezohledných) jedinců, které noví ideologové vznášejí jako zářné vzory.
   Konfuciánství dává důraz na povinnosti jedinců vůči rodině, občině, státu, tedy vůči širší lidské společnosti.
   Lidský jedinec je členem lidské skupiny, bez ní by nebyl nic stejně jako není nic podnikatel bez zaměstnanců.

   Náš stát je organizované násilí obhajující ony "všehoschopné" psychopaty. Proto nezatočil ani s Koženým, ani s Bakalou, ani s Vondrou a dalšími. Proto nezatočí ani s jejich médii a vlivovými skupinami, s politickými "neziskovkami", které pracují proti našemu národnímu kolektivu!

   Smazat
  3. 8:17 - Lenin na to měl jednoduché, ale razantní řešení - platy i těch nejvyšších státních úředníků na úrovni průměrně kvalifikovaného dělníka a všeobecná volitelnost politiků a odvolatelnost kdykoli. L.Z.

   Smazat
  4. Anonymní12. března 2019 11:55
   To je demokratické. P.K.

   Smazat
  5. To není demokratické, to je rovnostářské.
   A rovnostářství je nespravedlivé, už je proto, že dovoluje nemakačenkům a vychcánkům, aby se jen vezli.

   Smazat
 11. Článek skvělý
  Dr. David roste do skutečně nadějné osobnosti na pronárodní scéně.

  Pak také komentář: Ruda 12. března 2019 4:47 - také skvělý.
  a hlavně Anonymní12. března 2019 8:12
  - naprosto skvělý

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://uloz.to/!64N91S9W/deti-volici-studenti-najdete-zde-sve-rodice-zejmena-pokud-jsou-dnes-v-oda-usdeu-kducsl-top09-vv-lidem-cssd-ods-necas-sulc-stovicek-sobotka-atd-celozivotni-kapitalisticti-bojovnici-omylem-na-sjezdu-ssm-ksc-r-1989-havel-ex-avi

   Smazat
 12. Víme vůbec, jak dále pokračovat? Při pohledu zpátky do historie je nepochybné, že se neustále pohybujeme v pevné nastavených mantinelech. Vždy vládnoucí elity (případně jejich loutkovodiči) mají vypracovanou metodiku ovládání mas, za účelem udržení moci. Vždy se těm dole žije těžce a de fakto jsou odkázáni na libovůli elit. To chápali všichni, Sokratem počínaje a Ježíšem konče. V průběhu historie se měnily jen kulisy, přičemž současné technologie dovedly mentální zotročení mas k dokonalosti. Pár prázdných pojmů typu svoboda a demokracie, k tomu nabídka nějakého toho pozlátka např. mobilního telefonu či tenisek, co běhají skoro samy a iluze "úžasného",života je vytvořena. Pro masu, co se nepíše v mainstreamu a nevysílá v TV, neexistuje. Zahlcení informacemi zkrátilo krátkodobou paměť max. na týden. Pokud se nezmění vědomý pohled většiny na své postavení v systému, dojde na eschatologii ovšem bez Bohů, kdy se zlikvidujeme sami a nikomu to snad ani nebude vadit. Současné paradoxy snad nejlépe dokumentuje "story" Martiny Navrátilové, kdy tato ikona homosexuální komunity, dostala naloženo od komunity translidí, kdy projevila alespoň špetku smyslu pro fair play ve sportu. Žijeme opravdu ve výjimečné době, kdy ať pravice nebo levice pracují pro peníze. Peníze nemají žádný morální ekvivalent, ten jim dodává lidské vědomí, které je však většinově v troskách. Další vývoj je jasný, uvidíme kde jsou hranice, které jsou pro jedince nepřekročitelné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K Sokratovi a Ježíšovi jste zapoměl připsat Marxe, a s tím chápáním to neskončilo, určitě jsou jejich pokračovatelé.

   Smazat
 13. Myslím si, že pan David to vystihl v zásadě dobře. Bohužel, domnívám se, že strategie vládnoucího promile může být taková, že pokud by náhodou zvítězila idea národních států, nebude to nijak zásadně vadit - mikrozásahy typu "rozděl a panuj" se vyvolají konflikty, které, po přechodných fázích lokálních válek (jako v severní Africe v současné době), povedou k témuž výsledku. Tendence jsou viditelné už teď.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trochu optimismu by neškodilo, kdo se považuje předem za poraženého, bývá vždy poražen.
   Nezapomínejte že rozhodující "v boji" je vždy odhodlanost a inteligence, která poráží lenost, hloupost a degeneraci.

   Smazat
  2. Anonymní12. března 2019 9:42
   Vidím to podobně. Hlasoval jsem pro náš vstup do EU, neboť jsem se domníval, že u nás udělají pořádek v tom hnoji, co zde rozházel Klaus. Ale nyní jsem, doufám že ne sám, bohatší o zkušenost, že pořádek si musíme prosadit sami, jiný to za nás neudělá.
   Takže nyní je nezbytností likvidace, nebo překopání EU, aby ona nezlikvidovala národní státy a nenahradila je, dle kalergiho plánu, afroarabským chalifátem. Ale jak uvádíte, návrat národních kompetencí nebude žádné konečné vítězství, bude to začátek nových bojů. To, jak obstojíme, ale už bude záležet na nás, ne na Bruselu. Nesmíme připustit nové Klause. P.K.

   Smazat
  3. TADY VIDITE U PANA PK DOBRÉ DISKUSNÍ ZÁVĚRY

   zoufalé vedeni vládnich stran v Německu obraci kormidlem,ale občané už začinaji věřit ALTERNATIVĚ a i AfD,

   V ČR prozatim neni na změnu nikde vidět dostatečná sila a chybi intelektuálové,kteři by byli schopni panu doktorovi Davidovi pomoci.
   My ze špičky nepolitické České společnosti voličů/ČSV/ už předkládáme NEPŘETRŽITĚ návrh plánu jak zajistit jeho články!
   Změny,které se občané voliči NIKDY nedočkAJI od stávajicich politických subjektů,které bezmocnými voliči pohrdaji a zneuživaji svých aparátů SE BUDOU MUSET OBČANÉ UJMOUT SAMI at chtějií nebo ne pro dnes už banánovou republiku ČR a je chimérou,že si kapři z politiky vypusti svůj výživný rybnik sami!

   Smazat
  4. P.K. 12. března 2019 10:59

   " To, jak obstojíme, ale už bude záležet na nás, ne na Bruselu. Nesmíme připustit nové Klause. P.K.".

   Jestli své prohlášení myslíte skutečně Vážně, je na čase přestat stím hnusným názvem česko =-O . Pro mne jedině ČESKÁ REPUBLIKA, ten druhý hnus nevyslovím. Ten hnus to je počátek, jak si nás postupně nastrkat dopr*ele EUSA, někteří již tam jsou až po kotníky!

   ®

   Smazat
 14. Také souhlasím s napsaným autorem. Ale čím se snaží "liberální kapitalismus" - tedy podle mne totální diktatura světového kapitálu nahradit sociální a národní státy? ŠLECHTĚNÍM NADNÁRODNÍHO NASCISMU, V SOUČASNÉ DOBĚ A PODOBĚ EUROATLANTICKÉHO NACISMU!
  A pokračování? Nemůže být jiné, než v obrysech nastínil Karel Marx. Despotický a antihumánní kapitalismus, založený a udržovaný u moci jemu vlastními teroristickými válkami, které vyvolávají v odvetu kapitalismu vyhovující partyzánský terorismus, musí jednou zmizet. Tak se dnes vyrábí nepřítel! Hitler vypěstoval antisemitismus, kapitál pěstuje otevřeně antirusismus a obecně a skrytě antihumanismus. Pro mne není ani jedno ani druhé přijatelné, i když vím, že pro diktaturu kapitálu je to boj o přežití. Může někdo se špetkou lidského rozumu věřit v nebezpečnost Ruska pro euroatlantickou civilizaci? Ruska, které je sevřeno do kleští militantního imperialismu? Ruska, které má nekonečný prostor a přírodní bohatství a vše další by bylo pro něj jen přítěží? Náš kapitalismus jen přeformuloval ideologii Adolfa Hitlera pro svojí podobu a chce udržet svůj "světový pořádek" třeba i za cenu genocidy jiných národů, "potřebné redukce" lidstva, které užírá chudnoucímu kapitálu z jeho skromného stolu!!! Ale je skutečností, že mír slouží Rusku k jeho přežití, zatím co války slouží k přežití EUAdiktatuře kapitálu. To je ten důvod potřeby 3. světové války kapitalismu - bez válek zhyne! Proto i ta radost kapitálu, jak si dovedla korupcí ochočit kdysi se proti válkám bouřící intelektuální frontu Světa. U nás malý příklad známe pod názvem pražská kavárna = soudobí čeští pucfleci
  nenažraného kapitálu. Také v ČÉTÉ.

  OdpovědětSmazat
 15. Přesně tak to bohužel je a my vlastenci musíme nad sluhy vyhrát. Není čas na třídní boj jde o přežití národa.

  OdpovědětSmazat
 16. Pane Davide, chtělo by to zařazovat konkrétní příklady. My tady na NR víme, ale pro kandidaturu lidí, co Vás neznají, je to málo a možná i málo srozumitelné. Poslouchala jsem Váš rozhovor na Radiožurnálu (jen kvůli Vám, jinak ztráta času) a musím říct, že takové neslané nemastné. Pro cizího člověka asi budete působit příliš submisivně a plaše a jako byste si ani nebyl jist, co na té kandidátce vlastně děláte. Přesvědčovat přesvědčené, to Vám (a SPD) nové a nerozhodnuté hlasy nepřinese.. Jinak Vám přeji hodně úspěchů a máte můj hlas, i hlas mé dcery:-). J.

  OdpovědětSmazat
 17. Bezedný komunista Filip: K platu 144.601 korun si nechával proplácet náhrady za 126.934 měsíčně:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bezedny-komunista-Filip-K-platu-144-601-korun-si-nechaval-proplacet-nahrady-za-126-934-mesicne-573542

  OdpovědětSmazat
 18. Očekávám, že pan Dvořák pana Davida smaže, pokud tak I.D. neučiní sám. Jinak dobrý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jistěže je to vtip. Občas jsou zde mazány méně "výbušné" příspěvky. Berte to jako výtku.

   Smazat
  2. Panu Mírkovi a těm, kteří si skutečně váží, SVOBODY PROJEVU. Toto autentické video z bomardovaného Sarajeva, jsem nestačil vložit k článku pana Novotného, musel jsem jej přeposílat přes Polsko!

   Zde mazali koncovku videa od půlky názvu, bez koncovky .avi.mkv.mp4 atd., nelze toto video přehrát! Teď jsem to zkoušel a zatím se k tomu HAMÁČKOVI a BABIŠOVI věrně sloužící američtí nohsledi nedostali. Doufám že to zde na NR nesmaží je to nepříjemná vzpomínka událostí, násilně "Uloupeného Kosova"!

   Název odkazu záměrně zkomolili, aby se nedal přecíst, zkopíruji jej nad odkaz videa, vlastním originál:

   AUTENTICKÉ VIDEO - SRBSKO V HUMANITÁRNÍM OHNI BOMB! DĚKUJEME! KRVAVÁ DÁMO Madeleine ALBRIGHTOVÁ, HAVEL, SCHWARZENBERG A NAŠI MÍROVÝ ZÁPADNÍ SPOJENCI (VRAZI!).avi.mkv

   Odkaz:

   https://uloz.to/hledej?q=AUTENTICK%C3%89+VIDEO+-+SRBSKO+V+HUMANIT%C3%81RN%C3%8DM+OHNI+BOMB%21+D%C4%9AKUJEME%21+KRVAV%C3%81+D%C3%81MO+Madeleine+ALBRIGHTOV%C3%81%2C+HAVEL%2C+SCHWARZENBERG+A+NA%C5%A0I+M%C3%8DROV%C3%9D+Z%C3%81PADN%C3%8D+SPOJENCI+%28VRAZI%21%29.avi.mkv

   Zálohováno®

   Smazat
  3. Pan Dvořák to zlehčuje
   Snaži on se pochopit vůbec o co jde?
   Prý to bere jako vtip a zapominá,že to může být brzy jeho skutečnost!

   Smazat
  4. OPRAVA A DOPLNĚNÍ k Anonymní 12. března 2019 12:51! ®

   „Toto autentické video z bomardované JUGOSLÁVIE konkr. SRBSKA, ...!", MÁ CHYBA OMLUVA!

   "24. března 1999 začalo bombardování Jugoslávie, jež v té době sestávala již jen ze Srbska a Černé Hory. Po měsíci a půl, 12 května, byly útoky oficiálně rozšířeny na civilní cíle. Mezi civilními cíli se objevily i nemocnice (např. při zásahu sanatoria v Surdulici bylo usmrceno 13 osob a dalších 40 utrpělo různá zranění), školy, obytné domy a historické památky.
   Jako jeden z největších úspěchů označován zásah jugoslávské veřejnoprávní televise, k němuž došlo 23. dubna, zahynulo 16 lidí. Tento „úspěch“ přitom znamenal porušení Ženevských konvencí . 29. dubna pak tehdejší president České republiky Václav Havel v rozhovoru pro francouzský deník Le Monde prohlásil: „Domnívám se, že během zásahu NATO v Kosovu existuje jeden činitel, který nikdo nemůže popřít: nálety a bomby nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární.“
   „Humanitární“ bombardování si za 78 dní vyžádalo nejméně 528 civilních obětí, jež byly potvrzeny NGO Human Rights Watch, avšak skutečný počet je pravděpodobně několikanásobně vyšší. Kromě toho byly další tisíce lidí raněny a mnoho jich přišlo o střechu nad hlavou ..."

   Zdroj: https://bohumirzidek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=92046

   ®

   Smazat
  5. Ve 20. století vznikly dvě opačné koncepce evropské integrace. Ta první, Hitlerova, spočívala ve stvoření árijského Nadčlověka, jenž by povstal Vůlí k moci a zotročil stávající rasově míšené podlidi a stal se jejich pánem!
   Druhou koncepcí je Kalergiho Panevropa, spočívající naopak ve stvoření Podčlověka, rasového míšence (kterému hrabě říkal "mongrel"), který bude poslušně sloužit stávající židovské elitě (hrabě ji označoval jako "Führernation").
   Ano, Ivan David se dnešním článkem konečně přihlásil k té první koncepci, ale ptám se ho výše - "není krapet pozdě?" - není spíš komický než důveryhodný?

   Smazat
  6. https://uloz.to/live/!Jal9lMWSC8iR/autenticke-video-srbsko-v-humanitarnim-ohni-bomb-dekujeme-krvava-damo-madeleine-albrightova-havel-schwarzenberg-a-nasi-mirovy-zapadni-spojenci-vrazi-avi-mkv-mp4

   ®

   Smazat
 19. Já bych chtěl s panem Davidem trochu polemizovat v jednom - tradiční pojmy pravice a levice nezávisí jen na míře solidarity, ale zejména na typu vlastnictví. Zejména pak vlastnictví velkých výrobních prostředků.

  Vždy, když slyším slovo liberální, tak mi není dobře.
  Pod zástěrou svobodného - volného pohybu osob, zboží a kapitálu - což jsme mnozí donedávna strašně obdivovali, se k nám natlačily přes volné , nehlídané hranice s pomocí neziskovek a s tolerancí vlády a poslanců nejrůznější rozvratné živly.
  Volný pohyb zboží a služeb znamená, že tu máme v hypermarketech sice plno zahraničního zboží, ale mnohdy i horší kvality a naši výrobci jsou válcováni cizími megafirmami. Stát nesmí používat v rámci unie ochranná cla, kterými by tuto situaci mohl regulovat ! A kapitál ? No přece ten, kdo vlastní, ten vždy rozhoduje o všem. " Zahraniční investoři" mají navíc pobídky a daňové výhody, o kterých se našim podnikatelům nezdá a ještě k tomu mají státní garance za "zmařené investice" !!! To je ta
  "Rovnost, volnost, bratrství" - ale oni ti cizinci jsou jaksi rovnější, že ? Že by se vloudila korupce našich státníků ?
  A dávejte dobrý pozor, kdo všechno ten liberalismus prosazuje - včetně Svobodných - Mach a jeho guru Klaus.

  Ale musím ještě říct, že i když slyším slovo "sociální", tak mi taky není moc dobře. Podívejte se, kam dospělo třeba Švédsko - kapitalistický sociální stát s donedávna vysokou živ. úrovní, se svou soc. dem. ?

  Takže bych důsledně odlišoval pojem sociální a pojem socialistický.
  Sociální neznamená ještě spravedlivý.

  A řešení ? Moderní socialismus s tržní ekonomikou, ale státem vlastněnými velkofirmami a velkokapitálem.
  Teď jsem jistě probudil panický strach u všech, kdo má velké majetky ( legálně, či nelegálně), protože toto je pro ně nepřijatelné, aby jejich nenažrané zájmy omezoval stát.
  Kdo se toho ujme ? Zaslechl jsem u komoušů nějaké takové myšlenky, ale obávám se, že přes dnešní zaprodané komunisty cesta nevede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 11:30 - Proč nadáváte když sám jste korunovaný.
   Copak záleží na tom, jestli v Ústavě je nebo není slovo sociální stát?
   V minulé ústavě ČSSR jsme také měli napsáno, že je socialistická, ale socializmus bez demokracie a tržního hospodářství se ukázal na nic a ztratil podporu lidí.

   Smazat
  2. Potvrzujete sám to co jsem napsal.
   Nechápete,že na to navazuji potřebné zákony a je kde se před soudem odvolat.
   Nemůže vzniknout dalši navazujici systém.
   PRÝ NEZÁLEŽI NA ÚSTAVĚ,no to je výsměch všem občanům i doktoru Davidovi!
   Takovi tomu pokroku svou nevzdělanosti a ignorantstvim zabranuji a píši šrot!

   Smazat
  3. Kdovi,zda tak záměrně zdemolovaná prý Ústava vůbec plati,

   když nebyla schválena občany v referendu a podepsalo ji pár možná podplacených posranců,prý snad pro PROSPĚCH korporátnich majitelů velkých peněz,ABY NÁS MOHLI BEZ MANTINELŮ OKRÁDAT a prakticky nikdy s tim nepřestat viz na př.vadný zákon o EXEKUCICH a jistě brzy i dalši,kdy zubožovani ovčané se domnivaji,že jsou svou katastrofou SAMI VINNI což je lež a jasné selháni parlamentnich zákonodárců s jejich šrot zákony,kteři se brání zuřivě dnes tlaku voličů,kteři tento podvod už zpozorovali a oteviraji DRUHOU FRONTU!

   Smazat
  4. 11:30 Jsou-li vaše první slova diskuzního příspěvku: "Ty blbe", tak se už ani nemusíte obtěžovat dalším sdělením. Koho si myslíte, že vaše sprostoty zajímají?

   Smazat
 20. Prý komunista přeceda,
  odkopává své voliče ke kapitalistovi CUCUGERBERGOVI na jeho soukromý Facebuk aby tam odevzdali svoje data a ten podvodnik na nich vydělal dalšich 30 milionů dolarů!
  To je prý komunista asi jako z kozi pyče ruksak!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 11:19 - hloupost vaše cancu je zarážející. To jakoby jste vyčítal, že lidi platí známky za používání pošty.

   Smazat
  2. 11.39
   Proč Filip nechce otevřit diskusi na webu,který mu jako občané platime a odkopává občany na FB?
   On vykládá,že chce porazit kapitalisty ,ale posilá k nim své členstvo a sympatianty,aby mu cpali svá data a ty on prodal a dali mu tak vydělat a on je za to zcenzuruje!
   ZUCKERBERG a zneuživá nevědomosti takových cancalů jako jste vy..
   Neni divu,že pan FILIP vede své Lumiky přimo do propasti a oni to stejně jako vy nevi a přesto,že padaji pod % mu za to tleskaji!
   Jo holt kapitalisti nebyli ještě poraženi proto.že se umi flexibilně přeměnovat a využivat blbosti dělniků a rolniků,kteři se mu na FB objevili,když PŘECEDOVI komuny zmizeli!

   Smazat
 21. Poněkud, pro mne, "překvapivá" to od vás úvaha pane doktore,
  vítejte zpět. Teď ještě v praxi prokázat, že to myslíte skutečně vážně...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane L.S. - nebuďte směšný. Jak má myslitel dokázat, že to myslí vážně?!

   Smazat
  2. 11:41 Svým jednáním a činností, vážený. Je na tom něco "směšného"?

   Smazat
  3. Myslitel nejedná, myslitel myslí a vymyšlené sděluje ostatním. To je jeho "čin"!

   Smazat
 22. Zásadní změny ? Není dne v týdnu, abychom nebyli okradeni. Abychom neohýbali republikovou zahraniční politiku bez ohledu na pravdu. Není den kdyby nám média nelhaly. Jaké zásadní změny ? Možná sílo čar na slunci, jenž nemají obdoby. : https://allatra-science.org/cs/monitoring/sunactivity

  OdpovědětSmazat
 23. Naprosto souhlasím s panem Davidem v první půlce článku. Nepřítelem demokracie je současný hyperliberalismus. Ten otevírá všechny dveře nadnárodnímu kapitálu. Dovolil mu tisknout si peníze a postupně mu dovoluje, si za ty peníze pořídit i to, co bylo dříve nemyslitelné, jako např. funkce státu.

  V druhé části se trochu ztrácím, např.:
  „na straně globalizace je to část neoliberálů a část ultraliberálů společně s tzv. novou levicí nesmyslně zvanou „neomarxisté“.“
  Toto téma je často diskutované a přiznám se, že v tom úplně jasno nemám. Nevím, proč nová levice, která spolupracuje se současným liberalismem, nemůže být označena za neomarxistickou. Mají podobné cíle – rozvrat tradiční demokratické společnosti, rozbití jejich struktur. Heslo „proletáři všech zemí spojte se“, má podtón „a zapomeňte na svůj národ, státní instituce a případně nechápavou rodinu“.
  Marxismus je totalitní - diktatura proletariátu, je totalita.
  Liberalismus, který odstraňuje všechny zábrany, před vlastníky kapitálu, vytváří v současném rozložení vlastnictví, diktaturu velkých vlastníků všeho. Tedy totalitu kapitálu (což je nejspíš fašismus).
  Totalitní systémy si rozumějí. Ti neomarxisté se zřejmě domnívají, že liberalismus završí globalizaci a oni nějakou svojí neznámou schopností, zase završí své poslání a tento globalizovaný svět učiní socialistickým, nebo komunistickým, nebo marxistickým, nebo neomarxistickým, či co. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prostudujte si Marxe a zapomeňte co o jeho marxismu píší idioti, kteří ho nikdy pro svoje nízké iq nepochopili ani nečetli.

   Smazat
  2. Anonymní12. března 2019 13:06
   Asi už ho studovat nebudu, tak velký byt nemám. Ale zde není řeč o marxismu, ale o neomarxismu. Tj. o hnutí, které se snaží dosadit marxismus oklikou. Potom, co to nešlo přímo. P.K.

   Smazat
  3. 13.18 Nejde o dosazení marxismu obklikou, ale o dosazení antimarxismu vydávajícího se za nový vylepšený marxismus -neomarxismus.
   V povědomí lidí o jeho učení jsou jenom bludy (totalita, negace náboženství, neuznávání rodiny a další) které lidem vnutili do vědomí antimarxisté = liberasti a další svoloč včetně "neomarxistů".
   Karel Marx byl ve Velké Británii !! v lidové anketě zvolen za největšího myslitele druhého tisíciletí po Kristu.

   Smazat
  4. Anonymní12. března 2019 13:36
   „Karel Marx byl ve Velké Británii !! v lidové anketě zvolen za největšího myslitele druhého tisíciletí po Kristu.“
   To je pozoruhodné. Potom mi nejde do hlavy, že jsou tak spokojení, se svým kastovním systémem. Copak si je to s marxismem podobné? P.K.

   Smazat
  5. Pan PK PÍŠE O CO,JDE JE TO OKLIKA PŘES ROZVAL

   nahoře máte odkaz a přednášku o co v neomarxismu jde.
   Namisto,aby tento web takové odkazy dal vlevo do rubriky,kde je možné je vždy prostudovat, maže je a to neni VYZNAMENÁNI a nic pro ignoranty,kterí se pak mohou vymlouvat ,že NIC NEVÍ A VĚDĚT ANI NECHTĚJI!

   Smazat
 24. trochu bokem upozorňuji na důležitou akci - Češi, Pražané přijďte !
  https://www.youtube.com/watch?v=vZP89L5W0yM&t=26s

  OdpovědětSmazat
 25. Já bych p. Davidovi oponoval, že název neomarxismus je použit naprosto důvodně a přiléhavě.
  Když vyjdeme z originálního marxismu, tak je tam množství shodných znaků i nábožensko-etnický původ jejich autorů, až je to překvapivé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, zase antisemitský růžek vystrčen.
   Logika nikde, s fakty se nepracuje, ale na Žida jako na "pachatele všeho zlého" se ukazovat prstem zachtělo?!
   Tzv. Neomerxismus nemá s Marxem nic, opakuji, nic společného!
   A jestli podle vás má, pak uveďte co přesně, a ne jen blablabla.

   Smazat
  2. Pro blablablabla 6:06

   Zdeněk Toman (KSČ), zfilmováno O. Trojanem

   Vykonával v letech 1946 až 1948 funkci sekčního šéfa zahraniční rozvědky na Ministerstvu vnitra a v poválečném Československu tak patřil mezi několik málo mocných úředníků s velkým vlivem a neomezenými pravomocemi.
   Narození: 2. března 1909 110 let, Sobrance, Slovensko
   Jiná jména: Zoltan Thoman, Zoltán Toman, Zoltan Goldberger, Zdeněk Goldberger, Zolo Toman
   Rodiče: David Goldberger; Rosalie (Rosy) Goldberger (rozená Toman).

   Akce "Toman" (Zdeněk Goldberger)

   http://www.cibulka.com/stblist/c2.htm

   Z filmu po roce 1945 a před 1938, byla Praha, rejdištěm, válkou neposkvrněných pohlavarů ...bergů v nejvyšších pat®ech politiky přepich, šmelina, diamanty, whisky, Lucky srike, starožitnosti obscéní mejdany a obyčejní lidé "hodovali" na potravinové lístky na příděl, ani jeden z těch ...bergů, během války nestrádal. Jedna parta byla v Moskvě, druhá v Londýně a americe. Po válce se ihned vrátili na svá Termitiště, bez bázně a hany? Docela se divím, že to režiséru Ondřeji Trojanovi prošlo (z pohledu na vlivné židy u moci?)

   Smazat
 26. Na světě se nezmění nic, dokud si většina lidí neuvědomí, co je skutečnou příčinou současného stavu věcí. Bohužel, má to ty konce, které pan dr. David popisuje...

  OdpovědětSmazat
 27. Ivan David by určitě byl dobrým europoslancem, ale ... musel by se stát především řečníkem s jasným a pro každého srozumitelným projevem.Neutápět se ve filozofování a nepůsobit rozpačitým dojmem. Většinou mumlá do pultíku a jeho zřídkavý pohled do publika jakoby prosil o shovívavost. Chybí mu sebevědomí a zápal, kterým by získal "masy". Bez toho to nepůjde, těch pár intelektuálů, kteří oceňují jeho duševní bohatství, mu do EP nepomůže. Ivane, jdi na věc, jako boxer do arény! Musí Tě být vidět !!!

  OdpovědětSmazat
 28. Teda já fandím dr. Davidovi proto, že říká pravdu. Ale tu si dovolil ve žvanírně na Malé Straně říct i Klaus ml. Tedy toho si vážím pro tu odvahu a navíc jako člen degenerované ODS - i samého předsedu pravdou naštval - a bodejť ne, i ostatní parazity. A to si tzv. volí občané. Samozřejmě že by korektnější byl výrok, že je jako v židovské škole, ale i ten v "židovském výboru", který musel rozhodovat, koho pošle dříve či později na smrt, je velice trefný. A že tedy trefný byl, o tom kejhající husy z Valdštejna nenechaly občany s rozumem na pochybách!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sorryjako, ale pokud si vážíte Klause ml., tak asi docela nechápete, o co tady jde.
   Každá "správná" politická strana má svého šaška nebo placeného rebela, který budí v tupém stádu ostatních lidí dojem demokracie, svobodného názoru a objektivity.
   Takový člověk plodí lichotivé názory, někdy i logické, odlišné od názorů samotné strany.
   Jeho úkolem je získat nerozhodnuté voliče, kteří si řeknou, že přece takový člověk jim mluví z duše a toho budou volit. A ptají se - proč takový člověk vlastně zůstává v této straně ? Odpověď je jednoduchá - on je touto stranou placen jako provokatér a naháněč nových hlasů. takový provokatér je i Foldyna v ČSSD nebo Skála v KSČM nebo Čunek V KDU, atd, atd. Kdyby byli tito lidé skutečně zásadoví a čestní, tak by z těchto stran vystoupili.

   Smazat
  2. Pro vás je každý, kdo se přiblíží popisu skutečnosti, jaká je, šašek, placený rebel?
   To nemyslíte vážně?!

   Smazat
  3. Ad 19:23.
   Klause mladšího si skutečně vážím, již dlouho čtu jeho komentáře k dnešní době a mají hlavu a patu. Ač se hlásí k pravici, neztrácí vnímání reality a hledá řešení, třeba i kapitálu nepříjemná. V jakémsi odboji, proti blbcům a naší soudobě vládnoucí diktatuře kapitálu (=peněz) jsou si podobní s Babišem. Ten ač oligarcha, vůbec kašle na noty miliardářů a myslí si, že sociální spravedlnost a smír nejsou až tak špatné a blbé i za diktatury kapitálu. V tom se tedy liší od ostatních, kteří jen mazaně hrabou, hrabou a hrabou ke světové revoluci. Ale jak říkají komunisté: "Čm hůře, tím lép", neb bude brzo diktatura kapitálu nahrazena diktaturou proletariátu. Pokud se zabrání infiltraci porevoluční vlády gaunery kapitálu (jak se podařilo kapitálu po únoru 1948), je naděje, že lidstvo udělá zase krok vpřed od otroctví ke svému osvobození.

   Smazat
  4. Kde archeologové vykopají proletariát ?

   Smazat
 29. Tedy já fakt nevím, jak je to s tou levicí, zdá se mi, že to co se nazývá neomarxismem má velice blízko k euroatlantickému nacismu a nikoliv nějakému socialismu. Prostě zneužití termínu ke zmatení občanů. Oni to budou nejspíše univerzální fašisté. Karle Marxi, nemůžeš se bránit a proto Tvé jméno berou do svých nevymáchaných úst blbci duchem a zřejmě i tělem!

  OdpovědětSmazat
 30. To jsou smutné konce, bývalý sociální demokrat na kandidátce u Pitomia. To ho jinde nechtěli?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bene, Vy jste sociální demokrat? Čouhá Vám z příspěvků vizitka Topky! Kdežto SPD je nabita bývalými voliči soc. dem.!

   Smazat
  2. Nejsem socdem, jen se divím kam až se může člen socdem dostat. Chápu třeba Faltýnka, že přeskočil k Burešovi nebo Toman k SPOZemanovcům, ale Pitomio je trochu silná káva. Vždyť to není žádná strana, ale podnikatelský projekt jednoho člověka bez kterého to není nic.

   Smazat
  3. 19:50- Zrazení voliči ČSSD nemají moc možností, kam se "vrtnout". Proto je žádoucí, aby i zrazení politici následovali své voliče!

   Smazat
  4. Bene dvou a možná i tří až čtyř (Fiala), ty tři jsou miliardář Beran a miliardář nebo multimilionář Charouz a Hrdlička. Mám jejich pospolité fotografie ...

   Smazat
  5. PS. Top 09, ANO, nejsou podnikatelské projekty?

   Smazat
  6. Podnikatelské projekty, stojící na jediné osobě, která je finančně a tím i politicky ovládá jsou u nás pouze dva, Burešovo ANO a SPD Pitomia.

   Smazat
  7. ben12. března 2019 20:32
   Pro mě je T. Okamura důvěryhodná osoba. Stal se známým svým glosováním politiky, tedy presentováním svých politických názorů, dost dlouhou dobu, než se dostal do senátu. Stále zastává stejné názory a kritizuje stejné věci. Je konzistentní, není kam vítr, tam plášť. I s těmi slabými 10% se snaží něco ze svého programu prosadit. Nevidím lepší volbu. P.K.

   Smazat
  8. Bene 20:32- možná Vás omlouvá mládí. K ideologickému řízení společnosti stačí jen dvě, maximálně tři strany. Levice, pravice a ti třetí vzadu "bohoslovci". Protože idee levo-pravé nikdo nekáže, mají pré "vírníci" všeho druhu a "podnikatelské projekty"!

   Smazat
  9. Miroslav Povolny12. března 2019 21:11
   Některá levice je až tak „nepodnikatelský projekt“, že prošustruje (prozatím zablokuje) i Lidový dům. P.K.

   Smazat
  10. Já si myslim,že k realizaci změn budou muset chtě něchtě dřive nebo později přistoupit a zorganizovat sami sebe voliči.

   Ta parta kolem nepolitické ČSV už zpozorovala,že bude marné dalšich třicet let čekat na zázrak,který NIKDY nenastane.
   Oceňuji,že poprvé v ČR vůbec se jim daři sestavovat universálni Program,který by měli ve vlasnim zájmu všimnout a rozebrat sami občané,nazvali ho dokonce Národni program..
   Nic jiného v tomto směru neexistuje a nikdo z tzv profesorů a prý elit nic alternativniho nemá a vypadaji že se nedokáži ani pustit do diskuse s nimi!.
   Dokonce i oni už ví,že budou stačit tři hnuti na většinu ve Sněmovně,které by se opiraly o tento program,které nazvali zřejmě podopbně jako Italové Hnuti tři hvězd.
   Nechtěji být asi politiky,ale to hnuti by právě mohlo politické být.
   Kdo se odváži s nimi vůbec dát řeč.
   Budou to pěkně tvrdi chlapíci,to se domnivám a uvidime jak si povedou dále!

   Smazat
 31. Trapas? Albrightová před prázdným sálem. Smích Petříčkovi.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Trapas-Albrightova-pred-prazdnym-salem-Smich-Petrickovi-A-k-tomu-Topolanek-573626

  OdpovědětSmazat
 32. Saša Vondra byl Petříčkem vyznamenán za prošustrované miliony v akci Promopro? V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 33. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidim to presne jako ty sudruhu Radosto ale i Starosto .
   Mame take radost jiste jako ty z projecu s Hodgese jez promluvil z duse celeho naseho naroda .Bude valka bude kdo tam do ni pude ? I ostani porady CT 24 jsou radostne a schvalujici probiha oslava rozdrcenii Srbu-vrahounu kteri miliony hodnych Kosovanu pohrbivaly do melkych hrobu buldozery Dobre to vystihla nase soukmenovline Magdalena a ostatni porecnici po jejim projevu na hrade kam se dostavil i nas oddany pritel Moshe ktery tez souhlasne pokyval svou moudrou hlavou
   Tak soudruhu zejtra zase v sest ,cest

   Smazat
 34. Pakliže Okamura dostane velké množství preferenčních hlasů, což je docela pravděpodobné, MUDr.David se do EP nejspíš nedostane. Nesázím se, ale ani nevěřím tomu, že by to vychcánek Okamura neměl moc dobře spočítané ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://uloz.to/!8aQo6Q4V/krestanske-filmy-mesto-podvodu-praha-z-teto-macechy-je-rizen-cesky-stat-no-potes-duka-jak-vymluvne-zumpa-na-vltave-z-nemeckeho-tisku-hlavy-demo-kracie-prazak-havel-klaus-zeman-a-revival-schwarzenberg-agent-wc-00-dobrou-flv

   Smazat
  2. Jan Kopecký12. března 2019 22:03
   Blbánku, nedělejte si starost. Již je nás více domluveno, takže se tam dostane i pan David. P.K.

   Smazat
  3. Stačí kroužkovat Davida.

   Smazat
 35. Přes nastalou noc se zde budou dít, mazací ®ejdy, koukněte zítra, naprosto jinaká diskuze. Jako z jiného světa, už si mnou ruce P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní12. března 2019 23:28
   Jo, to je síla. Ale proč je to uváděné pod mojí značkou? P.K.

   Smazat
  2. Anonymní 12. března 2019 23:35

   To je zpráva p®o tebe P.K., ne značka!

   Kdo stojí za SPD? Takhle vypadala Tomiova dvouhra s miliardářem ...

   Únorový zápas Fed Cupu sledovali, šéf SPD Tomio Okamura a miliardář David Beran a Tomáš Hrdlička (Charouz a jeho 6-miliardový tunel Konsol. Agentůra v pozadí, nasedá do něho Tomio?), mrkni a nenech mne čekat s vysvětlením, včetně I.D.!? Děkuji pánové.

   https://zachowajto.pl/!hyo9udn8d7j4/co-miluje-poslanec-spd-tomio-okamura-luxus-a-proc-se-schazi-s-miliardarem-davidem-beranem-a-tomasem-hrdlickou-avi-mkv-jpg

   https://zachowajto.pl/!iOlDK6QWmj7o/co-miluje-poslanec-spd-tomio-okamura-luxus-a-proc-se-schazi-s-miliardarem-davidem-beranem-a-tomasem-hrdlickou-antonin-charouz-mkv-avi-jpg#download

   Zálohováno ®

   Smazat
  3. Anonymní13. března 2019 0:06
   Rád odpovím rychle, ani to nemusím vidět. Politici řeší záležitosti ohledně školství, bezpečnosti, zdravotnictví, ale také i ekonomiky. Že při tom musí konzultovat své postoje s lidmi z branže, mě neudivuje. P.K.

   Smazat
  4. P.K. 13. března 2019 0:15

   Dejme tomu, volili jsme SPD pro info! Nevidím však důvod, aby jezdil v zapůjčeném sportovním voze od Charouze, který nám předvedl, jak se bere 6-miliardová půjčka od občanů převedena do K.A., nikdy nevrácená a bez náležitého trestně právního, exekučního t®estu? Pánové, kdo z Vás to má???

   Smazat
  5. Anonymní13. března 2019 10:31
   Jaké je zapojení opozičního poslance T.O. do té charouzovy kauzy? Asi nulové.
   Bez jeho viny, nebo zapojení, zde vzniknula určitá mocenská konstelace. Charouz nejspíš bude její součástí. Může tuto realitu politik ignorovat? To nelze. Politik je buďto sám její součástí (Babiš), nebo má své spolehlivé prostředníky (např. nebohého Šloufa), nebo je jí bezprostředně kontaktován (asi hodně dlouhý seznam politiků, soudců, státních úředníků).
   Tyto kontakty můžou mít (teoreticky) mnoho dobrých důvodů, ale také zde můžou být pro stát nedobré důvody. Pro nás outsidery (stojící mimo) je otázka, jak hodně tyto kontakty ovlivňují politická rozhodnutí kontaktovaného.
   Zde bych Okamuru stále nezatracoval a přál bych mu více politické moci, aby prosadil referenda, která by bylo možno použít i na odvolatelnost politiků. Po několika jejich uplatněních, by mravnost politiků jistě mírně stoupnula. Ale nejsem si jist, zda by občané ty zákony, opravdu aktivně využili. P.K.

   Smazat
  6. P.K. 13. března 2019 11:24

   Řekněme si narovinu, neprosadí nic, ale vůbec nic pro občany! Pišete zaslepeně dopředu, že by stejně jeho zákony opravdu aktivně občané (ne)využili? Tak nač jej podporovat a chodit k volbám?

   Zatím prosadil premiéra Baviče a maximálně nevydání k trestnímu stíhání, kultůrního vábiče skupiny Argema poslance M.Roznera, dnes vábiče nas®aných voličů, kolem PRASEČÁKU v Letech?

   Na poslance T.Okamuru jsem se třikrát, jako jeho volič obrátil, nikdo z SPD ani parlamentní asistent si můj dotaz nepřečetli, natož aby ve zkratce odpověděli, nic časově náročného!

   Vynechal jste PODNIKATELE ve státních institucích a odpůrce, odpůrců NATO místopředsedu "kápa" SPD poslance Radima Fialu skokana z ODS?

   Pokud se doktor I.D. prosadí, zůstane v europarlamentu po celé funkční období, stejně jako ȧ§D a osamělý europan Jan Keller, který se tam sám zazdil (avšak ne finančně!), SPD se mezi sebou sama pohřbí?

   Jinak A.Charouz může nahradit P.Béma T.Okamurou a prosadit v Praze závody F1 jako v Monaku? To ČR, vlastně PRAHA, potřebuje jako sůl, formule můžou otestovat Vaše mosty! Nebuďte směšný P.K. a mrkněte se na film TOMAN, jak se v Praze dělá celostátní politika. To celostátní je ten Váš "outsider" (prachy, prachy, prachy, velká domů!) a to bylo těsně po 2 sv. válce, zkrátka hnus, hnus, hnus ...

   Buď zd®áv šmíráku Franto VRÁBELo, jistíš to, tak podej hlášení, nálada zdejšího obyvatelstva je -89°C!

   Smazat
 36. Jak jsem se stal evangelistou -navod. Honolulu sveta

  znaly
  https://www.youtube.com/watch?v=r4I2EeZhOg8

  OdpovědětSmazat
 37. Jeden člověk toho moc neprosadí. Na půdě Evropského parlamentu v jeho historii zazněla spousta kritických projevů a .. kde je dnes Evropský parlament?
  Lidem chybí ideologie a osobnosti ideologii prosazující. V dnešní podobě se politická realita dostala do stavu, kdy jakýkoliv opoziční názor proti názoru finančníků v pozadí je ve vhodné chvíli utlumen vhodnými prostředky. Jako nejúčinnější se jeví peníze. Jednotlivce a skupiny necháte tlachat líbivá témata až do okamžiku, kdy by se mělo rozhodovat o jejich prosazení. Potom sněmovnou, senátem, EU parlamentem atd. zavane pach peněz a světe div se, napříč politickým spektrem se najde shoda pro jakoukoliv sviňárnu.
  Ideologie by měla držet rovný směr, bohužel pro prosazení jakéhokoliv dobra je třeba morálně silných jedinců s jasně stanovenými mantinely.
  Myšlenky dnešního politického směřování nám dávají na výběr "demokraticky si vyber svého kata" a já bych rád uvažoval o volbě rozšířené o možnost "bez kata".
  Má ale lid jasnou představu, co chce?
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ABC- musela by se otevřít stavidla na neomezenou svobodu slova, garantovanou státní mocí a lid by si z nabízených vůdců vybral. Jak nehodnotím ale této formě by se dalo skutečně říci demokracie.

   Smazat
  2. Pane Povolný,
   my, občané, sami nevíme co chceme. Lidé mají své starosti, jeden existenční, jiný má touhu nabírat znalosti, další se snaží skloubit čas na rodinu, práci, sport atd.
   Zajímat se o dění v politice je dnes nemoderní a jaksi "navíc". Ti co se angažují ve veřejném životě, obvykle hledají cesty pro dosažení svých zájmů a je jen málo těch, co se angažují z přesvědčení. Proto i na místních úřadech je z rozhodnutí velmi často cítit korupce.
   Jednotlivec se obvykle začne zajímat až v okamžiku, kdy se jeho zájem protne se zájmem systému a systém jedince prostě nakopne do zadnice, obere jej o nějaké ty prostředky a ještě se mu vysměje. Potom teprve dojde k pochopení, že svět okolo nás není zcela mimo, ale velice rychle nám může nadělat nepříjemnosti.
   Aby si lidé uvědomili co se děje, kam směřujeme, k tomu není potřeba jen svoboda slova.
   ABC

   Smazat
  3. PANE ABC A DALŠI.ČSV OD VÁS NEMÁ NIC K PROGRAMU

   a jeho článkům,ani slovo.
   Už jsme si vás několikrát všimli,pokud se bojite komunikovat,nebojte se nestane se nic a prázdné k žádnému cili vedouci přispěvky,těch je tu přehršle.
   Nechceme vás k ničemu nutit,ale čim vice bude rozumných občanů tim rychleji se může pokračovat.
   Doufáme,že si rozumime, nebo snad ne?

   Smazat
  4. ABC-15:05- moudrá slova, jsem schopen i činu ale i k tomu je potřeba svoboda slova k organizaci.

   Smazat
  5. ČSV SE DOMNIVÁ,ŽE MAJITELÉ MOCI UKRADENÉ VOLIČŮM

   ví,že musi za každou cenu udusit svobodu slova,což se podařilo už jim nasazenými tzv řediteli tisku, tv a nyni na řadu přijde i alternativa.
   Ti kteři budou chtit válčit dál to dobře vi a vzpomente si jak dopadly režimy v historii počinaje dávnými časy a probihajici kolem nás do své katastrofy dnes.
   Naučme se najit ve vlastnim zájmu i v této nechutné diktatuře falešné humanity svoji cestu nebo ji přinejmenšim vytrvale hledejme nebo taky ne,což ovšem pro nás skvělé muže a ženy platit nebude no ni?

   Smazat
 38. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 12. března 16:01.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 39. Туалет для должников

  aneb

  Veliké Rusko – náš vzor, i v humánním zacházení s dlužníky!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Jak víme, Veliké Rusko je nám Čechům vzorem zářným a občas i nedostižným, stejně jako SSSR.
  Nyní se tato Leninsko-putinská pravda opět plně potvrdila: V Irkutsku vynalezli GENIÁLNÍ způsob na vymáhání dluhů za vodné a stočné.
  Žádné zdlouhavé soudy a následné exekuce, které často nemají pořádný výtěžek: Neplatičům PEČLIVĚ ucpat odpadní (kanalizační) potrubí!

  Takže, když párkrát spláchnou, už se jim obsah WC mísy hezky rozlévá po bytě a protéká stropem k sousedům!
  A za chvíli už sousedi buší na dveře, nejdřív mozolnatou proletářskou pěstí, pak kladivem a srpem.

  Tudíž, nechtějí-li sprostí dlužníci přijít k tělesné úhoně, musejí používat dřevěné „kadibudky“, přesně pro tento účel věnované společností Водоканал, místními vodovody a kanalizacemi.
  Anebo IHNED zaplatit dluhy, a se stolicí počkat, než pracovníci Водоканала „odšpuntují“ jejich odpadní potrubí.
  Ruku na srdce: I rusko-sovětští lidé ze Sibiře, otužilí skoro jako Veliký Stalin, raději zaplatí dluhy, než by chodili kadit ven, za příslovečných sibiřských mrazů.


  Soudím, že tento GENIÁLNÍ Leninsko-putinský způsob bude fungovat i v naší vlasti, i když nemáme tak často sibiřskou zimu – naši sprostí neplatiči nejsou tak otužilí jako naši starší ruští bratři.
  Takže buď zaplatí, nebo se zavěsí na nejbližší větvi, a bude po ptákách.

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.

  OdpovědětSmazat
 40. Hned po ranni kave jsem mrkl na moje oblibene zpravy zde a hle ma radost jeste vice (vice pice republice-my Gottwaldovy deti) zesilila .Slunce sviti zadna pohroma a moji oblibenci stale ve sluzbe a plni sve stranou pridelene ukoly.Diky s. bratre Putinisto ,a Madrigalisisto a jiste i Chavesisto.Nas mezinarodni hrdina Fidel jiz nam drzi pripraavene pistole k nove revoluci pod vedenim strany celosvetove .
  Cest a zitra v sest

  Jen mne mrzi ze Venca sem dava ty komplikovane zahady na pripusteni nekdy mne to vezme i nekolik hodin nezli se prokousu semaforem, prechodem, kominem ,autem a dalsimi chytackami .

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.