Reklama

úterý 12. března 2019

DWN: sankce nezabránily německým společnostem, aby vytvořily rekord v investování v Rusku

12. 3. 2019     alternatio
Nehledě na západní sankce a ekonomické problémy v roce 2018, německé společnosti znovu zvýšily své investice v Rusku. Informuje o tom list Deutsche Wirtschafts Nachrichten s odkazem na údaje Rusko-německé komory pro zahraniční obchod, uvádí InoTV.


Podle propočtů Německé federální banky převýšily v minulém roce přímé investice v Rusku dvě miliardy eur. "Je to jedna z nejvyšších hodnot od okamžiku rozpadu Sovětského svazu", zdůraznil předseda vedení Rusko-německé komory pro zahraniční obchod Matthias Schepp.

List poznamenává, že spolu se sankcemi zpomaluje růst ruské ekonomiky nedostatek reforem a vysoká závislost na exportu energetických zdrojů.

"Tyto faktory také ovlivnily oslabení ruské měny. Ale německé společnosti právě láká pro ně výhodný nízký kurz rublu a také to, že v zemi jsou kvalifikovaní pracovníci. V některých oblastech se ruské vládě rovněž podařilo podstatně zlepšit investiční klima", je konstatováno v Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

40 komentářů :

 1. Vydělávat se musí, takovej Henry Ford by mohl vyprávět.

  OdpovědětSmazat
 2. Henry Ford na obchodu s hitlerovským Německem vydělal velké prachy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslel jste General Motors/Opel?
   Jeden i druhý mocně hrabali i v SSSR, je o nich a dalších celá kníha.
   Dneska Cummins, International nebo Mercedes.
   Co na tom?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 17:18
   Hm, zajímavé. Jak je potom ale možné, že ti Rusové udělali tak obrovský skok právě v době, kdy byli se Západem znepřátelení a byly na něj(ostatně stejně jako na nás a ostatní), uvalena hospodářská embarga? To je pro změnu zase divné.
   Tak vám nevím, ale podle mě jste se moc netrefil.

   Smazat
  4. 17:18 Kdo se bojí, sere v síni. Tvoje hrůza přerostla v takovou nenávist, že pokud ti nebude pomoci schopným psychiatrem, zbývá už jen svěrací kazajka, aby sis neublížil, a normální lidi tvými vzteklými bludy neotravoval, zoufalče.

   Smazat
  5. 18:16, 18:27, neklaďte mu otázky, on vám nerozumí. Je to tapetující troll, který si z FB stáhne nějaký provokační text a tady to taletuje. Tohle jsem tady viděl už x-krát.

   Smazat
  6. 17:18 netapetuj kreténe

   Smazat
  7. pro 17:18 - prvotřídní demagogie,ale pochybuju,že se s tím nechá něco"dělat"!

   Smazat
  8. Tak Fordem to rozhodně nezačalo! Vše co Rusové měli byly pouze západní licence. Nebyli schopni sami postavit NIC! Všecko jim spadlo na makovici! Ivan III. to dlouho zkoušel s obloukovou klenbou, nakonec usoudil že je to marný a pozval Italy! Péťa Velkej už byl zkušenej a domácí "stavitele" ani nezval, leda coby nosiče klád. Mužici kteří si schovanými plnovousy zacpávali díry v kapse, byli v těch svých láptích jinak nepoužitelní. Bez německých inženýrů a vojevůdců by německá princezna Káťa Rusy nazvaná Veliká nikdy Turka neporazila, dokonce ani toho mamlase Jemelku Pugačovic:) I před Napoleonem Rusům krom Bláta a Mrazu zachárnil zadek Skot Barclay de Tolly, který Kutuzova přesvědčil vydat Moskvu. Bez Welšana Hughese by nikdy nedokázali vyrobit ani metr kolejí, natož pak celou Transsibířskou magistrálu. I Dněproges stavěli Američané a všechny automobily byly vyráběny v jejich licenci. Bez jejich kaučuku by bosí Rudoarmějci zmrzli na Kavkaze! A Němci zmocnivší se ropných polí v Baku by pak s nimi už snadno zacvičili ... Spojení germánského ducha a turkické houževnatosti dalo vzniknout Ruskému eurazijskému impériu! To však bylo sraženo Židem s nemalou zásluhou slovanské, mužické lenosti, otupělosti a lhostejnosti! Tak se zrodil bolševický SSSR - stát neschopný samostatné existence! Nebýt Asiata s mongolskou krví Stalina, který se opřel opět o pomoc Germána (Německo - Rapallo, USA - fordizace SSSR) byl by zahynul a stal se "pouští osídlenou bílými negry", jak o tom hovořil Žid Bronštejn! Nakonec se svýmu osudu bohužel stejně nevzepřeli - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
  9. 20:02 Víš rudoprde, to že "Bůh stvořil svět v sedmi dnech" už tu taky bylo! A i když dnes víme že je to lež, tak to církve dokola omílaj dál stejně jako putlerčíci svý cancy o "mírumilovném" Chujlostánu kterej nás přesto všecky smete, pokud nebudem jako lŽIDvořák se svou odulou hordou, čichat prdy této židočekistické poloopice - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   A vzorec vody H2O taky nezměníš jen proto, že už ho tvá blbá hlava někdy spatřila! A ten je na rozdíl od rudocanců a výblitků místních čechomužyků pravdivý. Takže si budeš muset zvykat na dokola opakovanou a stále stejně pro vás putleroffské podlidi nelítostnou pravdu!

   Smazat
  10. 18:16 I na to existuje vcelku jednoznačná odpověď! Totiž program půjčky a pronájmu umožnil Rusům se za války volně pohybovat po území USA a učit se novým technologiím. V rámci této spolupráce tak v roce 1941 bylo na území USA až zhruba kolem 1200 ruských inženýrů, kteří se školili moderním technologiím a postupům, k tomu je nutné připočíst zhruba několik stovek dalších tzv. OJT (On -The-Job-Training), tedy Rusů na stáži či na praxi v amerických továrnách. A to dokonce i z oblastí, kde Rusové žádnou smlouvu či dlouhodobější spolupráci s USA nikdy neměli - např. podle knihy Dark Sun: The Making of The Hydrogen Bomb od Richarda Rhodese (potvrzeno i výstupy z projektu Venona či deníkem majora Jordana) se jednalo i o oblasti raketového či rozvíjejícího se jaderného průmyslu (včetně dodávek jaderných komponentů apod.). Samozřejmě není také divu, že Rusové tuto spolupráci zneužili a v USA si rozšířili již bez tak širokou základnu špionů a agentů, kteří jim pak po válce prozradili spoustu amerických vojenských tajemství a technologií. Rusové díky této velmi „zištné“ pomoci ušetřili obrovské finanční prostředky na vývoj a výzkum či nákup těchto technologií – tato částka by se pohybovala v desítkách miliard rublů za každý rok pomoci! Navíc s tím se dostali i k technologiím, které by normální cestou jistě nezískali. Obecně tak můžeme zakončit asi tak, že díky této části Lend-Lease se Rusům podařilo získat takové technologie, které jim umožnily stát se jednou ze dvou velmocí 20. století. Ale jak jsem již výše naznačil, všeho dočasu ... Stalinovo dílo nepřežilo o mnoho let svého tvůrce!

   Smazat
  11. 19:44 A čemu asi tak můžeš rozumět ty, lejnere komoušyči, neschopná to existence bez načichání plynů z lejnolíhně týhle židočekistický poloopice, co je škaredější dokonce než tvůj udavačskej fotr? :-)))) - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 3. Když jde o prachy tak politika musí stranou jen naši to nechápou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žel v hlavách zůstává dogma konkurence systémů a jejich ideologií z minulého století. Dnes jsme už jinde, neztrácejte čas. Kolize rublu je ďůsledkem kolize světové ceny ropy,plynu a dalších surovin. To je oč tu běží.

   Smazat
 4. V Rusku je levná pracovní síla, slabej rubl. To budou panečku týct zisky z Ruska do Německa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Voni ty zisky dou i vopačnym směrem.

   Jó Dojče Virtšafts (Deutsche Wirtschafts) .. voni maj na ty Rusáky ňákou slabost nebo co. Onehdá, ještě za svatýho Vaška Havlů, uvažovali o předání ceny Quadrigy Voloďovi Putinovic, jakože ocenění za záchranu státu... I vtom se hradní Vašek spravedlivě rozzlobil, a nelenil vrátit svou cenu Quadrigy s tím, že nechce mít ocenění od společnosti, která byť jen uvažovala o podobném ocenění někomu jako Satan Satanovič Putin. Nojo, náš národní Váša. Ten si to moh' dovolit, ten měl dost prachů z restitucí, ale ostatní museli jen štěkat spoza plotu, jelikož s cenou je spojena velice hezká finanční částka.

   Smazat
 5. U nás jsou všichni podělaní a odsuzují Zemana za jeho kontakty, všichni ostatní naopak přidávají v obchodní politice plyn. Jak typické pro nás. Asi stejně jako jsme po sametu přestali prodávat zbraně a hádejte, kdo tu díru v obchodu doplnil???

  OdpovědětSmazat
 6. zdánlivě OT
  nemáte někdo info proč nefunguje Aeronet?
  Že by se sluníčkářům podařilo porušit opět zákon?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nefunguje už ani AC24

   Smazat
  2. pardon, teď zase chvíli ano

   Smazat
  3. Vedoucímu kolotočáři fiat-alternativy se porouchal nadpřirozený Globální projektor.

   Smazat
 7. „Jsem blondýnka a chci mír v celém světě.“ Blaha ohodnotil předvolební strategii Čaputové stejně dutá jako drahoš:

  https://cz.sputniknews.com/slovensko/201903119419792-lubos-blaha-zuzana-caputova-blondynka-mir-hodnoceni-volby-strategie-kritika/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Syrovátka Jonáš

   Jak může Ivan David vyhrát evropské volby?

   Smazat
 8. Jaké reformy má německý list na mysli? Opět dát do soukromých rukou zdroje nerostných surovin Ruska? Aby je bylo možné rozkrást jako za kořaly Jelcina? Podřídit se MMF? Tedy zdražit všechny základní prostředky pro obyvatele? Odbourat veškeré sociální vymoženosti pro pracující (zdaleka ne jen dělníky!!)? A situace bude tak nádherná, jako na Ukrajině, Bosně.... Rusko se o sebe postará i bez reforem pánů z Berlína, Bruselu či Washingtonu. A sankce nefungují, ale musíme je udržovat. Řekla paní Merkelová. Ale až na výjímky pro VW, Siemens a pod. České firmy výjimky nedostanou. Ani na petrolejové lampy nebo modelářské motorky. Tak držte, blbci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, bylo jasně řečeno, už dost dávno, že jsou podniky, které se neprodají. Tím jedním je vodohospodářství, pak půda a pak Gazprom. Právě o posledně jmenovanou byl eminentní zájem, ale už v r.2009 vedení státu řeklo, že tato firma je sociální pojistkou státu a její akcie se prodávat nebudou.

   Smazat
 9. No jo no, oni ty Rusové ty německé investice potřebují jako prase drbání, o tom žádná. Jinak by si je tam nepouštěli.

  OdpovědětSmazat
 10. Nepřeceňoval bych to, nicméně jsou to kapitalisti co by klidně prodali provaz, na kterém je pak oběsí. Jinak copak to, vždyť sankce měly Rusko posílit tím že si konečně všechno udělá samo. A oni Němci to posilování Ruska takto bojkotují?

  OdpovědětSmazat
 11. Můj poznatek za uplynulou éru je takový, že tzv. investoři jsou pro postiženou zemi spíše pohromou než přínosem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý investor je vítaný, o něco podobného se země perou. Každý chce, aby se u něj investovalo co nejvíc, to není pouze rusk é specifikum.

   Smazat
  2. 19:46
   Veolia, mana naše nebeská.

   Smazat
  3. 7:15, občas se to nepovede)

   Smazat
 12. 2 mld. Eur ? To mají být rekordní investice ? Ale autor píše, od rozpadu SSSR - tak to by odpovídalo. Jedná se spíše o "udržovací poplatky", než dojde k účetním odpisům, na nulu. Před rokem 2014, byly německé investice násobně vyšší, možná i pětinásobné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 2 mld. to je skutečně směšný objem dokonce i pro Honduras. Za rekordní částku by to mohlo považovat Kiribati, ne Rusko. Za takové peníze finanční čarodějové postaví cca 10 km dálnice.

   Smazat
 13. No jo, pokud nemáš na investice vlastní prachy, musíš nechat investovat někoho, kdo je má. To se nedá nic dělat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A běda kdyby se něco pokazilo a výmosy z těch investic třeba nepřinesly očekávané zisky(komu? no přeci investorům, o čí zisky by asi tak mohlo jít). To se pak země může těšit na mezinárodní arbitráže. Tak moc všem a zvláště investorům leží na srdci prospěch země jíž se poštěstilo dostat se do jejich hledáčku. Po našich bohatých zkušenostech s investory, ať už ve vztahu k důsledkům pro naše (bývalé)průmyslové podniky, cukrovarnictví, vodní hospodářství, daňovým prázdninám nebo arbitrážím, bude jistější, když i to poslední co zde ještě zbylo - lithium, na náklady státu vytěžíme, odvezeme do Austrálie a budeme doufat, že nevzniknou investorům žádné další náklady, které by po nás pak mohli vymáhat.

   Smazat
  2. No jo, to si holt Rusové musí rozhodnout sami, koho nechají u sebe investovat a kam z toho půjdou zisky.
   Upřímně řečeno, investice není charita. Ale že by se lithium mělo vozit do Austrálie, to asi ne.

   Smazat
  3. 20:08, to je dost zavádějící. Ke úplně normální, že kapitál se přesouvá přez celou planetu a třeba v Británii investujet kdekdo. Cení se projekty, které jsou zajímavé a výdělek slušný. Právě odliv kapitálu signalizuje, že je v dané zemi s ekonomikou něco v nepořádku. Anebo samozřejmě sankce, ale zde je snaha to obejít. Ovšem většinou bývají ztráty pro některou ze stran. Vezměte Rusáky. Investovali ve Venezuele a Británii, přitom investičních možností v Rusku habaděj.

   Smazat
 14. sankce je jen proklamovani že se něco musi dit když na nikoho nic nemam a dokonce ten někdo ma co ja chci třeba všichni řikaji že to ma putin ale to už davno neni pravda stejně jako naši mafie to mam ruska mafie a te se to stejně jako každe jine mafiie netika včetně mafie z hitrel landu natož aby se to tykalo pražskeho pepika z montovny či jakohosi mistodržiciho v kolonii

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A teď nám to zkus ještě přeložit do češtiny.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.