Reklama

neděle 31. března 2019

George Bush: Rusko na nic nezapomene, nic neodpustí

31. 3. 2019   Zdroj
Úryvek naprosto úžasného rozhovoru s odcházejícím prezidentem Georgem Bushem v prosinci 1992. Neostýchal se a otevřeně vypálit s takovým napalmem, že ze země se doposud kouří:
- Pane prezidente, myslíte si, že ztráta Ukrajiny je pro Rusy dobrá, ale je tady bývalý poradce pro národní bezpečnost. - Mluvíte o Brzezinském? Vesnický blbeček Jimmy v politice nemohl rozpoznat jablko od kravské "placky", proto poslouchal idioty a klauny. Dobrovolně jsem opustil funkci ředitele CIA, aby mé jméno nemělo potom žádný vztah k této frašce. Brzezinský napsal, že bez Ukrajiny se Rusko nikdy nestane impériem. Tak tomu také v té době bylo. Je to však pravidlo 20. století, ale my budeme žít v 21. století ... právě rozpad Sovětského svazu je moje největší porážka. Obávám se, že to je v oblasti zahraniční politiky katastrofa, jejíž rozsah jsme ještě nepochopili. 
- Mohl byste rozvinout svou myšlenku? Vždyť Vy sám jste vyvinul tolik úsilí pro vítězství nad SSSR?
- Ano, vyvinul, ale pro vítězství, ne pro naši porážku. Sovětský svaz hrál pro Ameriku velmi důležitou roli. Dávno neměl vojenské schopnosti, aby porazil naši zemi, ale mohl nám způsobit nepřijatelnou škodu. A my jsme se ho báli, jako se obáváme divokého vlka nebo medvěda. Naučili jsme se sledovat uzávěry ve svém domě, dohlíželi jsme na svou kondici. Nicméně ... Nyní, když Svaz není, jsme my Američané začali zapomínat na nebezpečí. Naši lidé tloustnou a přejídají se, což jsou známky naší porážky. Vždyť existence Svazu byla pro nás pro všechny prospěšná, ale současná situace znásobuje politická rizika s nejistotami a podle mého názoru je to přímá cesta ke katastrofě. Chci říct, že jsem udělal všechno, aby Svaz zůstal velký, hladový a slabý. Krmil jsem ho z ruky a cvičil na mé laskání. V naší pokladně nebyly žádné peníze a já jsem poskytoval Svazu humanitární pomoc ze svých osobních prostředků.
- Chcete říci, že celá ta humanitární pomoc Rusům, všechna ta kuřecí stehýnka ... - Všechno to bylo z mých osobních prostředků. Rusové potřebovali peníze a já jsem je podporoval, jak jsem mohl. Potřebovali jídlo a já jsem nařídil, aby je krmili z mých osobních prostředků. Byli lidé, kteří se na tom podíleli se mnou, ale neutratili jsme na to ani cent z federální pokladny. Ani cent!
- Nechápu, proč jste to dělal?
- Proto, že "přítel v nouzi je přítelem navždy". Špatně rozumíte tomu, co se stalo. Rusko není poraženo, naopak - je velmi silné a my potřebujeme, aby to byl náš přítel - právě proto jsem všechny tyto Rusy živil zdarma. A ti, kteří nade mnou zvítězili, chtějí jen okrádat. Rusové na to nezapomenou a jednoho dne nám pošlou vyúčtování.
- Nechápu - proč jste si jistý, že Rusko zesílilo? Vždyť bylo právě poraženo ...
- Rusko a Svaz jsou jako matrjošky. Byly do sebe vloženy. Ve skutečnosti jsme soutěžili s Ruskem , ale bylo v podobě Svazu, což znamená, že mělo na nohou obrovské závaží. Nyní bylo toto závaží po rozpadu Sovětského svazu odstraněno, Rusko překoná své současné problémy a stane se mnohem tvrdším a mocnějším a také si dobře zapamatuje všechny, kteří mu nyní ublížili. Chtěl bych být stejným přítelem Ruska, jako jsem byl nepřítelem pro sověty. Je nutné sázet na nejlepšího koně. Chcete vědět, jaké mělo závaží? Je to v číslech. Ve Svazu se nacházely dvě bezedné díry, kudy unikaly všechny rozpočtové přebytky - zemědělství a sociální pomoc. Vzhledem k tomu, že dnešní Rusko může mít dřívější příjmy a na tyto nerentabilní výdaje nevydává prostředky, stane se v nejbližších letech silnějším a nebezpečnějším, než byl SSSR.
- Nechápu, proč bude Rusko schopno snížit výdaje na sociální pomoc a zemědělství?
- Je to všechno v číslech. Hlavní odběratelé zemědělských dotací ve Svazu byli na Ukrajině. Ukrajina odchází a Rusové zavírají "černou díru" v rozpočtu na dotace pro vesnici. Hlavní spotřebitelé sociální pomoci se nacházeli ve Střední Asii a na Kavkaze. Když neexistuje Svaz, pak Rusko, hlavní dodavatel do rozpočtu Svazu, přestane dotovat své muslimské republiky s mnoha dětmi. A dál to je aritmetika, Ukrajina, Střední Asie a Zakavkazsko se ocitnou s rozpočtovými deficity a ponoří se do propasti zoufalství, Rusko bude s rozpočtovým přebytkem a jeho státní pokladna bude větší a mocnější, než sovětská. A pak se s triumfem vrátí a všechno nám připomene, ale naše ekonomika již má mezní stav - nulový zisk. Můj soupeř Clinton slibuje, že bude "stimulovat ekonomiku", což znamená, že vlezeme do dluhů, ale naše ekonomika je ve stavu, kdy si už nemůžeme dovolit půjčovat si. To znamená, že náš rozpočet bude negativní a postupem času se ocitneme nazí a bosí, ale Rusové budou bohatí a mocní. A díky přátelství se silnými a mocnými moje bezplatná kuřecí stehýnka v okamžiku, kdy nemají co jíst, přinesou obrovské dividendy. A přinesla by ještě více, kdybych mohl udržet před drancováním smečku našich věčně hladových hyen a šakalů ... Ach, kdyby se podařilo udržet Svaz před rozpadem, kdyby si zvykl na naši dobrou ruku a stal se časem krotkým, jako domácí psík ... Už se ale nedá nic udělat. Všichni tito šakali sami rozhodují o svém osudu - znám Rusy, nic neodpustí, na nic nezapomenou.

Ještě jednou - toto bylo řečeno v roce 1992. Každému se zdá, že Rusko je v zadnici, ale Bush starší všechno věděl.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Článek je ze 4. října 2014

70 komentářů :

 1. slovenské prezidentské volby vyhrála píČAPUTnOVÁ. Blahopřeji bratia. Kdo chce kam, pomozme mu tam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bratia Slováci, nad Tatrou sa doblýskalo, terazky prijedú Tatári. Nemáte šajn, do čeho jste šlápli. Naštěstí Slovensko není prezidentská republika jako Francie, kde má prezident velké výkonné pravomoci, ale i tak vám tahle pravdoláskařská Sau nadrobí tak moc průserů, že jí už koncem roku budete chtít za rebro povesiť, ale to už bude pozdě. Vlastně jste si začali drobit přijetím eura. Nedejte na čísla statistiků, ale na svou ledničku. Tam to poznáte reálně.

   Smazat
  2. ...Kiska reloaded

   Smazat
  3. Keď oná bola taká sympatická blond baba, tak sme uverili, že práve s ňou bude to Slovensko super zeme. Aj ten váš Halalík jej požehnal. A bude bojovať so zlom a ludia už sa nebudú báť smrti a budú úplne jednotní. Kto by takú kočku nevolil? Iba somár.

   Smazat
  4. Vďaka za úprimné slová pri blahoželaní k "úspešným" prezidentským volbám. Iba priatelia úprimne povedia, čo si o nás Slovákoch myslia. Takže bez urážky, naopak povedali ste to presne. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  5. Bratia slováci jsou v pérdeli tím, že vlastně neměli koho vybírat. Vybrali si krásnou prezidentku. Kdoví jak by pochodili s panem eurokomisařem.
   Nebýt Zemana, máme na hradě Amarouny ( přizpůsobivé želé, které vypadá jako jakékoliv chutné jídlo - pro nepamětníky - čs. seriál Návštěvníci ).
   Já vám bratia přeji, ať to u vás dobře dopadne, a z Čaputové není Kiska deluxe ( víte, co znamená kiska po rusky, že ? :-) )
   Koloděj

   Smazat
  6. Tak to máte bohužel pravdu. Navíc se s pravděpodobností, hraničící s jistotou už dnes dá říct, že příště scénáristé už prostě nedopustí jakéhokoli kandidáta se samostatným myšlením, takže tam budou jen samí Drahošové, Čaputové a tak....

   Smazat
 2. Zajimavy nazor, prekvapivy tez. Az na: "Naši lidé tloustnou a přejídají se, což jsou známky naší porážky." Tady ma naprostou pravdu, zil jsem tam 20 let, i za Bushe, a tloustnou a prejidaji se neuveritelne. Ma pravdu, proto ma pravdu i v tom dalsim. A jednou dojde i na ten dluh. A Rusko si koupi USA. Zlato na to ma a stat bez prumyslu (zbyva uz jen porno a Hollywood) moc stat nemuze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není to jenom o tloustnutí. Dovolím si tvrdit, že americké impérium se nachází ve volném pádu. Protože ale jsou ve volném pádu nic zatím necítí.
   Ale podívejte se na fakta. Moc impéria spočívá na několika věcech, které se jeví více než problematické.
   1. Vojenskoprůmyslový komplex s astronomickou finanční zátěží.
   2. Selhávající, nebo mimo realitu se nacházející ideologická subverze - propaganda.
   3. Outsourcování průmyslu a manuální práce do zahraničí.
   4. Šílená zahraniční politika. Vazalové přestávají brát impérium vážně. Nevazalové ho už vážně neberou.
   5. Hodnota dolaru je založena pouze na dobré víře věřících.
   6. Kulturní nihilismus.
   atd..

   Smazat
  2. 21:49...Apple, google, microsoft, amazon..ešte spomeň banky a tlačiarne dolárov. Z toho sa nedá nažrať, ani zakúriť. Začínajú vysávať svojich "spojencov" a obchody riešiť armádou. To je ale už cieľová rovinka. Dúfajme, že ten pád a vytriezvenie svet prežije.

   Smazat
  3. 21:55

   1. VKP je sice žroutem, ale i hodně vydělává. Momentálně se rozprodává starý šrot a ostatní státy se můžou potrhat, aby to koupili. O nové zbraně je také mimořádný zájem, protože patří ke světové špičce.

   2. Pokud pomáhá udržovat status quo a stabilitu, a stát jede ve svých kolejích, proč ne? Navíc, drtivá většina zemí to považuje za zdroj pravdy a řídí se tím také. Má to úspěch a propaguje to Ameriku.

   3. Tohle je dnes problém nejen v Americe, ale i v mnoha dalších vrlmi vyspělých státech, které vykopli bordel, špínu a smrad a nechali si služby, banky, university a parčíky. Ukazuje se, že to byl velký omyl. Jenže jak bylo už dávno řečeno, pokud USA budou potřebovat opět průmysl nakopnout, udělají kompletní reindustrializaci během dvou, tří let.

   4. ano ta je opravdu šílená, ale Americe přináší zisky. Řekla to už M.Albright: "500 tisíc mrtvých iráckých dětí stálo za to" a velice hezky na tom vydělala, stejně jako tehdy Bush starší a ve druhé válce Bush mladší. A pak že to byli největší pitomci v americké vládě. Ropa je prostě ropa a USA se tak staly jejím největším distributorem.

   5. A ta víra dolar posiluje. Dosud nic nenaznačuje, že by měl být dolar něčím nahrazen. Upřímně, vy byste si šetřili v jenech nebo rupiích? Protože ani to euro nevypadá moc nadějně.

   6. Definujte toto slovní spojení... Amerika je domovem všech světových kultur. Možná trochu maglajs, ale úplně originální. A plná úžasných talentů.

   Smazat
  4. 21:49 Ty trupetko, dolar je na rozdíl od zlata jenom potištěnej zelenej papírek. Jestli má dneska nějakou cenu, zítra nemusí mít cenu žádnou. A o tom to je!
   Dolar má jenom takovou cenu, kolik má věřících. A věřících má jenom tolik, kolika zemím dokáže pohrozit americká armáda. A protože stále více států prokazuje stále větší asertivitu vůči impériu, věřících ubývá. A když nebudou věřící, nebude dolárek. A když nebude dolárek, nebude ani chytrej indickej ajťák. A když nebude chytrej indickej ajťák, nebude ani google, ani apple. A když nebude google an apple, bude velký hovno!

   Smazat
  5. 22:17
   Zlato je jenom žlutý kov, který dnes má nějakou cenu a zítra ji může mít desetinovou.
   "Dolar má jenom takovou cenu, kolik má věřících."
   A přesně tak je to s jakoukoli jinou měnou, včetně rublu a juanu. Tak o čem to točíš?
   V tom tvojem blábolu je příliš mnoho "když" a přání otcem myšlenky.

   Smazat
  6. Dolar je totiž přesně to, čemu se říká Ponziho schema, neboli letadlo.

   Smazat
  7. Zlato je demokracie. Dolar je mocenský nástroj amerického impéria.

   Smazat
  8. 22:17

   Můj milý, jenže všichni tito vědí, že pokud se naruší stabilita něčeho takového jako USA, celý svět jede do kytek. Capisci? Zatím žádný stát na světě nemá tak excelentní školy, mozky a výzkumná centra. Amerika je stále technologický gigant a hlavně je velmi přitažlivá pro výjimečné lidi z celé planety. Už dávno, čili je v tom i kus tradice. Druhou takovou zemí je Británie, a kdyby v Evropě nebyla válka, mohlo to být i Německo a německy mluvící státy kolem něj. Takhle je tímto tahákem jen USA a GB. Čína je sice silná ekonomicky a je i pozoruhodnou zemí, ale atraktivitou pro mozky zatím nedozrála ani na Japonce. Trochu vadí i to, že je relativně problematické se naučit dokonale tamní písmo, stojí to hodně energie. Proto se i v jejich centrech používá převážně angličtina, i když čínštinu v komunikaci používat můžou.

   Smazat
  9. volku 22.20 to co tady vychvaluješ je jenom letadlo a je jenom otázka času kdy doletí na kraj svých možností. Zatím je dost blbů, kteří to živí.

   Smazat
  10. 22:30
   Zjevně nemáte ponětí, o co jde. Dolar je stabilní měnou od doby jejího vzniku. Která měna se tím může pochlubit? Je podpořen silou Ameriky, její produkcí, schopností vyprodukovat zisk, výzkumnými centry, bankovními službami, které nikde jinde na světě nejsou, prostě schopnými lidmi s know-how. Taktéž je podpořen surovinovou bází, protože americké firmy vlastní zdroje surovin různého druhu po celé planetě. Právě proto se dolaru věří, protože zlato může mít kdejaký blbec, pokud o něj náhodou zakopne při brouzdání potokem, ale dolar je mírou fungujícího robustního systému. A navíc zlata je málo a používá se i v průmyslu, nelze ho rozmnožit. Pokud potřebujete expandovat, kde seberete prostředky, jak to ufinancujete? Bartrovým obchodem nebo mušlemi? To už můžete rovnou do kasičky sbírat i jiný kov nebo třeba diamanty. Ale já bych raději obrazy, jsem na to zatížený.

   Pokud se nějaká země blíží do průseru, její obyvatelé obvykle skupují dolary, kde se dá. To je ta důvěra.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. Osobo jednoduchá 21:49. Když mluvíte o 4 největších firmách v USA - Applu, Googlu, Microsoftu, Amazonu, tak částka, kterou uvádíte, není jejich hodnotou, ale pouze okamžitou "tržní cenou" podle burz. S tou zamává lecjaká světová událost. Se zlatem spíš naopak. Podstatnější podmínkou světové moci ovšem je potravinová, surovinová a energetická soběstačnost s vojenskou silou, schopnou území s těmito zdroji uhájit. Všechno ostatní jsou pouhé kulisy pro zabedněné diváky, jako jste vy, 21:49!

   Smazat
  13. 4:22
   ale potravinovou a surovinovou soběstačnost a schopnost to ubránit přece Spojené státy mají už od doby svého vzniku. To je samozřejmostí. Jenže tohle je jen báze. Nadhodnotou, která dělá z některé země světovou velmoc, je právě schopnost realizovat projekty jako Apple, Cisco... celé Silicon Valey, Boeing, Microsoft, NASA... To je také proto, že na území USA jsou školy jako Yale, MIT, Harvard, Princeton, Stanford, UCLA plus celé Berkeley.. Tyto university, firmy a schopnosti Američanů, jejich know-how se nezřítí ani kdyby vybuchl ten váš Yellowstone, jak o tom všichni idioti sní. Proto má dolar takovou důvěru a pokud bude v Evropě zle, jak rádi se opět vrhneme na tuto měnu.

   Případně libru, jak už tomu bylo v minulosti kontinentální Evropy mockrát. Francie, Německo. Španělsko, Itálie, Rakousko... zbankrotovali v průběhu posledních 250ti let už mnohokrát, ale USA a Británie stály vždy jako skála. Pak pomohli žebrajícím a zachránili je. To samé během válek, obzvláště té poslední. Bez USA a Británie by celý kontinent byl zachvácen nacisty anebo ještě hůř, bolševiky. Trochu vděčnosti by neškodilo.

   Nikdo nemá na Ameriku. Protože ta je tvořena mimořádnými lidmi, kterých je stále více a více.

   Smazat
  14. pro 21:49
   pane "Sprostý" Jen člověk s takovým oslovením, jak jste uvedl, může argumentovat vaším stylem. Hodnota je hodnota a cena je cena! To je pravidlo. Když dojde na "lámání chleba", tak ta vaše hodnota nebude vůbec NIKOHO zajímat. Vždy bude rozhodující CENA. A hodnota může být jaká chce! Takže váš argument se rovná výkřiku do hučícího vodopádu.

   Smazat
  15. Jenže nadhodnota je uloupená, nebo pro jemnější povahy zcizená práce. A v tom jsou USAmeričané skutečně kabrňáci. Loupí nejen doma, ale v celém světě.

   Smazat
  16. 9:00
   "Pak pomohli žebrajícím a zachránili je. To samé během válek, obzvláště té poslední. Bez USA a Británie by celý kontinent byl zachvácen nacisty ..."

   Kdy, kde někdo z Evropy žebral? Poslední válka už jela naplno po 2 roky, a bratranci těch v Evropě umírajících tu válku měli kde asi?

   Ale že dost pomohli u Stalingradu, Leningradu, že? Jistě jistě, pomohli svému businessu, tak jak je u nich vždy zvykem... Jen nic neuspěchat, počkat jak se to vyvine na Východě. Ale pak honem honem do Francie, never mind to špatné počasí, nebo se Stalin dostane dřív do Berlína a my tam nebudem...

   A ta první válka? Taky někdo žebral? A že jejich bratranci umírali už 3 roky v zákopech po tisících? Holt ale bylo něco důležitějšího na jejich Západě. Ale pak honem honem ta vojska generála Pershinga dostat do Francie, než ta válka skončí...

   Něco si o tom přečti...

   Smazat
  17. 11:09

   No já přece netvrdím, že nacismus porazili Američané. Já vím, že nebýt Rusů, tak by svět dnes vypadal jinak. A také vím, že za to opravdu hodně zaplatili.

   Jenže celý svět je přesvědčen, že to byla právě Amerika, kdo porazil nacismus, a právě Americe za to patří největší zisky. Stejně tak Amerika porazila bolševismus, a také za to ji patří zisky.

   Není důležité, co je pravda, ale to, co lidé za pravdu považují. Takže když se dnes do oběhu dostává britská poválečná, tehdy ještě neakceptovatelná, myšlenka označit SSSR za hlavního agresora války, dnes se tomu dopřává sluchu.

   Takže z Napoleona dnes již máme génia, osvícence (iluminátora) a prvního propagátora evropské jednoty, k jehož grandiózní hrobce se chodí klanět světoví státníci, a ze Stalina nejen bolševickou zrůdu, uzurpátora a masového vraha, ale nastupuje doba, kdy bude označen spolu s Rusy za strůjce hrůz světové války.

   Pak bude stačit pomalu a nenápadně odsunout Hitlera do úzadí a začít s glorifikací věrných vojáků celé Evropy v bojích proti bolševismu.

   Otec mého kolegy je o tom přesvědčen už od dětství. U nich v domku byl asi dva roky německý polní štáb i s kuchyní. Děti sice museli spát na půdě nebo v seníku, ale zato měli dobré jídlo a s Němci vycházeli dobře. Na konci války se tudy přehnala fronta, takže na své kůži pocítili nejen ostřelování, ale museli strpět několikadenní pobyt těch strašných ruských vojáků. Jak přitáhli z bojiště po týdnech pohybu v terénu, byli hluční a špinaví, a přesně takový obrázek se vetknul do paměti malého chlapce.

   Smazat
  18. Sotva, páč Rusko zaniklo v březnu 1917, a realita jeho současného nástupce, parchanátu Chujlostanu? - https://www.google.cz/search?q=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D1%8F+%D0%B2%D1%8B%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%B5%D1%82+%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwig0ubU6dTeAhUQDOwKHbRHDx4Q_AUIDygC

   To nejsou fotografie nějakých skansenů, kde se točí staré filmy! Zde jsou tabulky, grafy, mapy, příslušné grimasy Putlera, ve kterých dokáže hloubku zoufalosti a falše odhalit jen špičkový psychoanalytik, atd.
   Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (foldynovské Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených ve válce uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu mezi touto sortou pochcaných, zesraných a za bílýho dne se ve škarpě válejících podlidí tu - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   které tak či onak bude nutné zlikvidovat v zájmu civilizace!:-)))

   Smazat
  19. 10:10 Nebýt Rusáků, byli bychom na tom mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, ale za pana Hitlera navíc i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Jsou to halt paradoxy ...

   Smazat
  20. Rusi porazení neboli a nie sú.

   Smazat
 3. Je to velice zajímavé. Geopolitické šachy se hrají velice pomalu a některé tahy jsou viditelné na desetiletí dopředu.
  Téměř přesné zhodnocení současné situace s Ukrajinou a pozicí Ruska z roku 1992 je velice překvapivé a dokládá, jak dokonalý přehled o sobě tehdejší velmoci měly.
  S kuřecími křidélky to pokládám za blbost, těžko říct, co tím myslel? Tady si myslím, že je naopak úplně mimo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sorry, ale nerozumět kuřecím křidélkům znamená nerozumět vůbec.

   Smazat
 4. Velmi zajímavý článek. Rus opravdu nezapomíná na nic, pamatuje si křivdy i to, kdo mu pomohl. A jednou, jednou to vrátí všem i s úroky, i nám. Nejsem rusofil, ale něco o Rusech a Rusku vím, ještě za časů Svazu jsem tam pracovně jezdil předávat technologické celky. Byla tam bída, ale lidi byli milionový. Hodně svérázný, ale když jste k sobě našli cestu, vzniklo z toho přátelství na celý život. A Rus je umí být i nepřítel na celý život. Bush měl pravdu. škoda, že si tenhle článek nepřečetl někdo z tábora Clintonové a Obamy...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že za prachy udělá každý úplně všechno. Neexistuje člověk nebo dokonce národ, který by se nedal koupit a právě tohle věděli dobře Clintonovic, Bush a Obama. Takže k Rusovi si najdeš cestu stejně jako k Turkovi nebo Němci, pokud máte vyrovnané účty a pokud jste si navzájem prospěšní.
   Jen ten blb Putin si hraje na zásadového patriota a maří tak štěstí jiným.

   Smazat
  2. 22.26
   Trochu historie. V roce 1776 se 13 kolonií V. Britanie na území Ameriky se rozhodlo spojit a založit nové uskupení - USA. To, že jsou "mírumilovní" svědčí statistika z roku 2017, kde je uvedeno, že za dobu existence byly USA ve válkách 214 let a bez válek pouze 27 let. Dne 8. 1. 2019 vyšel v tisku článek "Studená válka a zbrojení v grafech", kde je uvedeno, že USA má v 70 temích světa 800 vojenských záklsden a rozpočet na zbrojení pro rok 2019 je planován na 640,0 bilionů dolarů a Rusko má plán 87,8 bilionů dolarů. Asi proto si musí Putin hrát na patriota, aby snížil možnost lidem zničit i malé štěstí.

   Smazat
  3. 7:53
   Evropa je ve vazalském vztahu k nejmocnější velmoci světa jaká zde kdy byla. A svět funguje tak jako nikdy předtím. Kým je Rusko, že to nemíní také akceptovat a tím chce narušovat světový řád? Extrémně nebezpečné konání, které vede svět k válkám. Už teď je tolik mrtvých a tolik zničených států, tolik škod, a vám to nevadí? Lidé jako vy, kteří akceptují podobné konání, kdy svět, tak jak byl koncipován, se destabilizuje, by měli být pohnáni k zodpovědnosti. Myslím, že se již rýsuje instituce, která bude kvalifikovat podobné výroky pomocí robotiky a pak už podobné komentáře jako na tomto webu neuvidíme.

   Smazat
  4. Anonymní1. dubna 2019 8:34
   Svět nikdy nedojde konce dějin. Dokud ho budou řídit lidé, bude se stále měnit, vylepšovat, zhoršovat, podle toho jak se bude měnit poměr sil a podle toho, kdo to posuzuje. A světový řád není žádné nadpozemské uspořádání, je to vyjádření poměru sil a vůle těch mocných. Takže pokud se někdo cítí ve špatné pozici, v tom světovém řádu, má právo usilovat o pozici lepší. Jestli se Bush otevřeně vyjadřuje o podřízené pozici Ruska
   „Chci říct, že jsem udělal všechno, aby Svaz zůstal velký, hladový a slabý. Krmil jsem ho z ruky a cvičil na mé laskání.“
   nikdo nemůže očekávat, že se s tím Rusko srovná a přijme to. To nemůže přijmout žádný národ, natož velké Rusko. P.K.

   Smazat
  5. 12:05

   Upřímně, když jsem si přečetl větu o laskání medvěda a krmení kuřecími křidélky, a zároveň přečetl, že se jedná o naprosto senzační rozhovor, taky jsem si myslel, že redakci hráblo. Co je na tom senzačního? Že SSSR byl na tom tak bídně, že nějakej Buš si s nimi vytíral prdel tak, že se lomili v pase kdykoliv jim přivezl výrobky z KFC?

   Smazat
 5. No nevím. Rusko od roku 1992 do 1999 téměř zaniklo s ohromnými ztrátami. Takový propad nebyl v žádné sovětské republice a dokonce i ztráty SSSR během války byly nižší. Ty ztráty sice Rusko částečně dohnalo, ale ani zdaleka nemá sílu SSSR a stále je víceméně státem kompradorského kapitalismu. My taky.

  Co se týká asijských republik a Kavkazu, tak třeba Azerbajdžán a Kazachstán si vedou poměrně dobře, ale není jistota, jestli zůstanou v relativně přátelském vztahu s Ruskem, když například Gruzie zanedlouho vstupuje do NATO. Azerbajdžán a Kazachstán přitom ani dnes nemají Rusko za primárního partnera, ale je jím i Čína a Turecko.

  V těch dalších asijských republikách musí Rusko stále udržovat jisté finanční niveau kvůli vlastní bezpečnosti. Navíc nemá přímý vliv na tamní vládu, takže je musí nejen dotovat, ale i platit tamní vyžírky.

  Ukrajina už odplula dávno a před pěti lety se stala úhlavním nepřítelem na život a na smrt, jehož jediným cílem je přervat veškeré svazky a dostat k sobě vojska NATO s cílem toho svého úhlavního nepřítele zničit. Nevím, jestli zrovna tohle bylo cílem Ruska. To jsou snad jediné dva státy v sousedství na světě, které nemají žádné železniční, letecké, silniční, vodní, telefonní a datové spojení, a nemají ani hraniční přechody, pouze mohutný plot po celé délce.

  Stejně tak je vystavěn plot v dalších republikách, pobaltských, kterým se zas daří velmi dobře. Jediné Bělorusko zatím setrvává v přátelském svazku, ovšem mohutné protiruské demonstrace naznačují, že i to je dočasně. Bělorusko přitom byla další bezedná díra, kterou Rusko futrovalo, stejně tak jako Ukrajinu.

  Ale je pravda, že za tu dobu se společnost velmi změnila a ten potenciál stále má. Rusko je v oblasti suverénně největším zaměstnavatelem, to může dělat jen ekonomicky dostatečně silná země. Stejně tak vzdorovat tak ohromné přesile ekonomické s hlavně vojenské.

  Je vidět, že ten rozhovor proběhl velmi dávno, protože nereflektuje nejen dnešek, ale ani 90.leta, která byla strašná. Hlavně rok 1999, kdy se poprvé objevil na širší veřejnosti Putin. Kdyby nepřišel podobný člověk, Rusko zanikne během následujících pěti let.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V roce 1999, kdy podesxaní socdemáci podpořili útok na civilní srbské obyvatelstvo, srbskou televizi a čínské velvyslanectví v Srbsku se v okamžiku, kdy to Miloševič zapíchnul sebralo 200 ruských speciálů, kteří do toho okamžiku tvořili část mírových sil v Bosně, přemalovali symboly na transportérech a tichým nočním přesunem se dostali do Prištiny na letiště.
   Které obsadili.
   Na pancíře si napsali KFOR, protože před Miloševičovou kapitulací jim bylo slíbeno členství.

   Wesley Clark v Bruselu okusoval šňůru od telefonu a nutil velitele britských speciálů na místě, aby je z letiště vyhnal.
   Ten to striktně odmítl s tím, že povel k zahájení III. světové války mu může dát jen královna, žádný šmok z NATO.
   Britové přecejen nějaké své představy o suverenitě na rozdíl od nás mají.

   K výročí akce, někdy asi kolem roku 2009 (?) vydala ruská vláda sérii vyznamenání, která počtem kusů odpovídala počtu účastníků přesunu.
   Zdá se, že kolem toho nebyla žádná velká sláva, ale odznaky jsou při velmi omezené dostupnosti už teď značně cenné.
   Označují návrat Ruska na mezinárodní scénu.

   Smazat
  2. 12:02, hezká historka s tím nápisem KFOR :) tu jsem neznal. Prištinu tehdy zaštiťoval gen.Ivašov a jako náhradní vyjednavač tam byl kromě jiných i Putin, tehdy jako byl ve funkci šéfa FSB. Pozice na letišti byla velmi výhodná a Rusové se tehdy snažili zabránit následnému obsazení Kosova Američany, což se nepodařilo.

   Smazat
  3. jak jste přišel na to že pobaltským republikám se vede dobře když je všeobecně známo že se vylidňují protože mladí lidé nevidí žádnou perspektivu

   Smazat
  4. 21:02, protože jejich sociální status je vyšší než u nás. Jeďte se tam někdy podívat a hlavně pobýt. Budete překvapeni.
   Je sice pravda, že hodně lidí emigrovalo, jenže není až tak pravda, že kvůli nedostatku příležitostí. To bylo možná v 90. dnes ne. Zato dnes se do Pobaltí stěhuje stále více lidí jednak z Ukrajiny, ale i z Polska a Ruska. Tito lidé jsou obvykle vysoce kvalifikovaní, jen z nějakého důvodu nechtějí žít v USA nebo třeba v Británii. Pobaltí se mění na velmi komfortní země, kde podobné problémy jako třeba v Mostě nebo Ostravě nenajdete, spíš se začínají podobat Skandinávii.

   Smazat
 6. anglosasi nebojujú za svoju krajinu( zakorenia sa všade, aspoň si to myslia )- slovania bojujú za svoju krajinu ( vážia si to čo historicky nadobudli ) v tom je jadro rozdielnosti ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jó, to Slovensko právě ukázalo. Zvolilo si americkou krávu.

   Smazat
  2. 22:17
   Urážíš svobodně a demokraticky Slováky zvolenou nejvyšší představitelku Slovenska. Urážíš tak všechny Slováky.

   Smazat
  3. 22:23 My jsme Češi a pro nás je nepřijatelná tak si ji nechte na Slovensku. A ať nám do ničeho hlavně nekecá jak ta hlupačka vašaryová.

   Smazat
  4. 22:34
   Vždyť vám ji nikdo nenutí! Jste to vy kdo se sere do Slováků a kecá do jejich volby!

   Smazat
  5. 22:23, já takhle mluvím i před Slováky. Proč bych měl mluvit jinak, když si to myslím? Navíc se stejně stále navzájem ovlivňujeme v tomto prostoru, takže určitě mám k tomu co říct.

   Smazat
  6. Pro úplnost: byla zvolená méně, než čtvrtinou voličů (24%)...

   Smazat
  7. 22:23
   Prdím na všechny Slováky, Tisy, Vojtaššáky, Machy, MečJary, Lexy, i na Lorence prdím.
   O co jsme se společnou republikou začínali výš než oni a co se oni (majetkově) vydrápali výš, o to hlouběji jsme spadli.
   Mám k nim vztah jako sapér Vodička k Maďarům.
   Já ti dám lányok!

   Smazat
 7. Tak to bude usa padnou na hubu a Rusko bude silnější a na tu špínu co na něj kydali nezapomenou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko bude vždycky jenom tak silné podle toho, za kolik se bude zrovna prodávat ropa a plyn.

   Smazat
  2. 22:42
   Asi tak nějak. Pokud znovu úplně nepadne, tentokrát definitivně. Dávám bolševikovi rok, maximálně dva a půjde do kytek. Rusko je zemí se suverénně nejkratším poločasem rozpadu. Mnohem kratším než i některé země Afriky. Nevěřím, že jako stát přežije deset let. Maximálně jen jako nějaká troska uprostřed kontinentu plná Kirgizů a Cikánů.

   Smazat
  3. 22:42
   23:11

   Vy se máte, že víte tak málo. Šťastní to lidé.

   Smazat
  4. 23:48
   To vy neznáte ruské reálie. Vůbec bych se nedivil, kdyby se to rozdělilo na tisíce malých "státečků" a bojovalo proti sobě. Vždyť se tak už skoro stalo a americké zbrojní firmy vydělali tehdy majlant. Rusko je nejnestabilnější stát na světě, mnohem míň soudržný, než byla Jugoslávie držená pohromadě terorem a silou ze strany Srbů. Proto do Ruska nechodí investoři, to není jen o sankcích. Únik kapitálu by byl z i tehdy, kdyby žádné nebyly. Rusko bude stabilní jen tehdy, když se rozdělí na konkrétní celky. Ty již etablované (Dagestan, Kalmykia, Komi..) získají status suverénní země podle pravidel OSN a ostatní území se rozdělí pod správu OSN a USA, podle takového klíče, aby na něm Rusové nemohli mít rozhodující většinu. Pokud bude nutno, doveze se privilegované obyvatelstvo z Afriky, tak jako do Evropy a udělí se mu výjimečná práva. Afrika je budoucnost.

   Smazat
  5. "stát přežije deset let"???
   Zablokuj US přístavy na Západě, na Východě, nepusť nikoho z Mexika, a jak dlouho by v USA asi přežili?

   Smazat
  6. Anonymní1. dubna 2019 8:22
   „Rusko je nejnestabilnější stát na světě, mnohem míň soudržný, než byla Jugoslávie držená pohromadě terorem a silou ze strany Srbů.“

   Tu Jugoslávii rozbila nejsilnější světová velmoc, až po dvouměsíčním každodenním bombardování. Ta nebyla držena jen terorem.
   Rusko, se tato nejsilnější světová velmoc, snaží rozložit nepřetržitě. Pouze se bojí otevřeného vojenského konfliktu, neboť Rusko má atomové zbraně. Ale snaží se ho zlikvidovat všemi dostupnými prostředky. Takže, ačkoliv také neznám ruské reálie, vidím, že stále drží, přes to nesmírné úsilí sjednoceného Západu, ho rozložit.
   Ty další africké fantasmagorie, nestojí za to komentovat. Rád bych věřil, že se neprosadí ani ve střední Evropě. P.K.

   Smazat
 8. Obávám se, že paní Grulichová neověřovala existenci původního zdroje - jinak by narazila na mnohé pochybnosti. Stačí zadat do vyhledávače George Bush Sr Dec 1992 interview...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to trochu nejasné: Kdo je ten (ta), co se ptal(a)?

   A následující: "- Pane prezidente, myslíte si, že ztráta Ukrajiny je pro Rusy dobrá, ale je tady bývalý poradce pro národní bezpečnost. -

   Mluvíte o Brzezinském? Vesnický blbeček Jimmy v politice nemohl rozpoznat jablko od kravské "placky", proto poslouchal idioty a klauny.

   "Jimmy"? Je myšlen Jimmy Carter?

   Smazat
  2. To 6:33:
   Ano, je myšlen prezdident Jimmy Carter, poradce pro národní bezpečnost byl u něj antikomunisticko-protivšemuneamerickému jestřáb Brzezynski. Ten také tehdy protlačoval strašení neutronovou bombou, pamatujete? Vznikla na to dokonce angažovaná báseň, pamatuju si jí jako malý kluk z Nedělní chvilky poezie v neděli večer na tehdejší ČST... to byla neskutečná slátanina i na tu přenormalizovanou rudou dobu. Na Youtube to myslím je někde ke shlédnutí.

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3.09
   Je to dlouhé, snad "chytré", ale hodí se na to přísloví:
   "Blbec nikdy nepochopí, že je blbcem skutečně,
   o tom, že je blbec, říkáš blbci zbytečně".

   Smazat
 10. Tak tenhle Bush nám byl dlouho zatajován. Pravda je, že napadl Irák, ale zárovň je pravdou, že se zastavil na hranicích Iráku. V té době jsem to nepochopil. Dnes po přečtení tohoto článku jsem zase o kus moudřejší. Velice souhlasím s jeho přiznáním, že v USA vládnou hyeny a naprostí blci. Nyní se k nim připojil Trumpeta.

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To že Rusové nezapomínají na přátele i nepřátele je víc než jasné. Že nezůstanou nikomu nic dlužní to také. Oni Ušáci, pokud budou mít rozum, mohou dopadnout ještě dobře, horší to bude se skútrama (skurvený trpaslík), kteří si stále ještě myslí, že můžou ruskýmu medvědovi beztrestně okopávat kotníky, jako např.pobaltské republiky, Poláci, Ukrajinci, ale i my. Jenomže jak se říká ryba smrdí od hlavy, normální lidi mají Rusy rádi, jenom pár kreténů a zlodějů má strach o svou moc a nakradené peníze a přes presstitutské kurvičky lijou lidem do hlavy zápaďáckou protiruskou propagandu. Hej hou. Rudý dědeček

   Smazat
  2. 12:18 No ja si myslim,ze jimi uz spis jen pohrdaji.Je totiz strasne ocividne,ze to delaji proto,aby se zalibili silnejsimu

   Smazat
 12. Zajimave.I oni tenkrat meli mnohem chytrejsi politiky.Proc tedy nechali vyhrat ty degenerovane?

  OdpovědětSmazat
 13. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět oba své příspěvky z 1. dubna.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 14. Článek je Leninsko-putinsky pravdivý, do poslední bukvy!

  Navíc je - jako všechny ostatní články na Русское Агентство Новостей - NÁDHERNĚ prodchnut naší zdravou slovansko-vědecko-ateistickou nenávistí, třídní i národní.
  Prostě si ho MUSÍ přečíst každý komunista, putinista, zemanista a babišista.
  A to nejlépe v originále, už ze cvičných důvodů: Jednoho krásného dne opět odhodíme odpornou latinku, a budeme znovu psát ÚŽASNOU azbukou.

  Ale nyní zpět k G. Bushovi staršímu, jednomu z nejnenáviděnějších prezidentů USA: (Samozřejmě: G. Bush st. byl NÁMI nenáviděný, námi roduvěrnými Čechy a Rusy.)
  G. Bush st. byl sprosťák, jako všichni lepšolidi; však to taky PŘESNĚ popsal anonymní soudruh a soukmenovec, autor onoho článku:
  G. Bush st. mluvil jako dlaždič, během opulentních hostin v Bílém domě krkal, prděl a smrkal na drahé koberce.
  Své černé otroky bičoval OSOBNĚ.
  Své četné souložnice prodával do otroctví, když se jich nabažil.
  Navíc trhal mouchám křídla a štěňátkům nožičky.
  Prostě se choval jako VŠICHNI ostatní prezidenti USA.


  Ano, tak odporná je to země, ty USA, že je prostě NEDOKÁŽEME nenávidět dostatečně, i kdybychom se samou snahou přetrhli.
  Připomeňme si tedy všechny odporné zločiny prezidentů USA, až budeme šturmovat hořící Bílý dům, v samém závěru nadcházející světové války, jež do dějin Kosmu vejde pod názvem Velká osvoboditelská vojna.

  Připomeňme si je, a se jménem Velikého Putina, BJJP, na rtech, vyběhněme ze zákopů do křížové palby posledních jednotek US Army.
  Sice padneme, ale nezoufejme: I kdybychom padli všici, vstanou noví slovanští bojovníci, Bílý dům zničí do mrtě, evropské hodnoty zadupou do země, na věčné časy a nikdy jinak.
  A za to vážně stojí umřít, bez legrace.

  Komunismus-putinismus-siťinpchingismus – budoucnost lidstva!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 15. Rusko-putinský otvět na USáckou agresivní hloupost: Aтака по всему фронту!

  Drazí soudruzi a soukmenovci!
  Jste snad překvapeni mírou agresivní hlouposti, tryskající z Leninsko-putinsky pravdivého článku o rozhovoru G. Bushe staršího?
  No nejste, samozřejmě.
  Vždyť my všichni komunisti, putinisti, zemanisti a babišisti jsme DOKONALE vzdělaní v marxismu-leninismu-stalinismu-putinismu, takže PŘESNĚ víme, co si máme myslet o USA, NATO, EU, kapitalismu a demokracii.
  Tečka.

  Co však s tím?
  Máme pokorně poprosit Velikého Putina, BJJP, aby humánně zlikvidoval USáky a Evropany, i za cenu našich vlastních životů?
  No ano: Jakmile Veliký Putin, BJJP, svými jadernými prostředky preventivně mírově vyhubí všechny obyvatele USA a Evropy, tak agresivní „odvetný“ útok USA a NATO vyhladí CELIČKÝ český národ – s výjimkou našich národních Vůdců a jejich rodin, ukrytých v nezničitelných protiatomových krytech za Uralem.
  O tom žádná.

  Nuže, toto řešení je nasnadě, ale Veliký Putin, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, nejdřív zkusí zničit USA po dobrém: Opětovným ovlivněním USáckých prezidentských voleb.
  Ovšem nyní si vybere MNOHEM lepšího prezidenta USA, než si vybral posledně.


  Takže, drazí soudruzi a soukmenovci, zatím ještě nepropíjejte své skrovné majetečky: Možná přežijeme i rok 2020, snad.

  Ruská federace – záruka našeho návratu mezi nejvyspělejší národy Západní Asie!


  P. Radosta

  ----------------------------------------------------------------------------------
  Pro úplně hloupé lepšolidi-pravičáky, kavárníky-havlisty a sluníčkáře: Pro otevření sajty stačí kliknout (LEVÝM tlačítkem myši) na barevně zvýrazněný text.


  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.