Reklama

čtvrtek 28. března 2019

Guaidó zřejmě přestává být prezidentem

Jan Kubeša
28. 3. 2019     canal1.com.co/noticias
V kolumbijském tisku jsem právě nalezl zprávu, že podle německého Neue Osnabrücker Zeitung při interpelaci levice ministerstvo zahraničí Německa odmítlo akreditovat Otto Gebauera jako venezuelského velvyslance jmenovaného Guaidóem.


Ministerstvo zahraničí zdůrazňuje, že podle jeho mínění “nejsou splněny politické podmínky pro uznání velvyslance Guaidóem, protože vypršela maximální lhůta 30 dní, které měl Guaidó pro vyhlášení nových voleb podle venezuelských zákonů”.

Německo zřejmě hledá cestu ven z původního rozhodnutí proti venezuelské ústavě uznat Guaidó za prezidenta.

Podle německých diplomatických kruhů tímto krokem Berlín vychází vstříc žádosti španělské vlády, která žádala své evropské společníky, aby neudělovali diplomatický status zástupcům Guaidóa.

42 komentářů :

 1. Pan Mike Pence telefonicky na dálku jmenoval za venezuelského prezidenta pana Juana Guaidó. Nějak mu to nevychází, bude asi třeba vybombardovat Venezuelu. Tedy s výjimkou ropných polí, o ty tady odjakživa kráčelo ve všech posledních amerických intervencích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale koho bude chudák Zeman nyní vítat v Lánech a na Hradě? Že by Madura? :-o)

   Smazat
  2. No, oni mají mnoho způsobů, jak škodit a tentokrát to mají po ruce, tak se budou snažit o to víc... Snad si někdo nemyslí, že nechají Venezuelu v klidu žít a prosperovat. Jejich heslo - čím hůř, tím lépe! A budou čekat na další šanci. Snad jich bude co nejméně. J.

   Smazat
  3. Tuto neděli bude Mike Pence volit nového ukrajinského prezidenta. Tentokrát snad bude jeho volba šťastnější. Má z čeho vybírat, může si vybrat ze čtyřiačtyřiceti kandidátů. Snad mu ten dvoumetrový volební lístek stihnout přeložit. Ať vybere kohokoliv, tak nepochybuji o souhlasném stanovisku západoevropských představitelů v čele s Babičokem :-)

   Smazat
  4. USA už vyhrožují Rusku a požadují stažení ruských vojáků z Venezuely.

   Kdy sami stáhnou své žoldnéře ze základen v Evropě?
   Rabínovi prý farář věštil, že hned po svátku svatého Dyndy, kak rak na góre svistnět.

   Smazat
  5. 9.55 super - to nejde napsat líp........

   Smazat
  6. Teď měl president Zeman vystavit "trenýrky", myslím si, že opět se mýlil. Začalo to nálety na bývalou Jugoslávii a od té doby je občas mimo.

   Smazat
  7. Pompeovi se nevydařil telefonát? Za to asi může Huawei.
   KR

   Smazat
  8. Je hrozné, když se Rusové začnou vměšovat do amerického vměšování. Ta drzost!

   Smazat
  9. 9:55 Seréš to zařídí:https://www.youtube.com/watch?v=dEL73jNNDcU

   Smazat
  10. Mírotvúrce Trump a jeho loutkář Bolton vyzadují odchod rusů z Venezuely skoro pod výhrůžkou konfliktu.
   https://www.rt.com/news/454901-russia-leave-venezuela-trump/
   Je az neuveritelne co si to ta americká banda desperàdú dovoluje.

   Smazat
  11. Maduro řekl tomu samozvanci GUAIDY VEN!!! a on musel uraženě čaputat do Brusele a nechat se prdlamentně uznat.

   Smazat
  12. 7:25 Nebude tak zle! Autobusáka z Cáracasu už brzy čeká odtučňovací kůra v oranžovým pyžámku ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě stejně jako se o (pr)Assada dřív či pozdějc postará ňáká ta siorachejtle! Ovšem s tím Guaidóem, to byla fakt bota! To není vůdce, je to pod pantoflák a měkoň! Proč za skalpy komoušských poloopic s Madurem v čele nevypsal náležitou odměnu? Půjčku od MMF by na to určitě dostal! Na to vojáci čekaj, na pořádnej žold, a ne na kecy o "amnestii"!!!

   Smazat
 2. To je ani nezajímá stanovisko naše presidenta Zemana? Jaká drzost!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dovedl snad Guaidó Venezuelu k demokratickým a svobodným volbám ? Nedovedl...

   Smazat
  2. L.S. - Tak to se nepovedlo ani Madurovi, že.

   Smazat
  3. 10:50 K volbám, jako takovým, ano. Na to, zda byly demokratické a svobodné bude mít každý svůj názor. Podobně jako na volby u nás...

   Smazat
  4. L.S. - Máte pocit, že u nás parlamentní nebo např. prezidentské volby nebyly demokratické?

   Smazat
  5. 11:24 Samozřejmě, jednotliví jejich účastníci (jednotlivci i strany) neměli ve volební kampani vytvořeny stejné možnosti a podmínky, někteří byli veřejnoprávními sdělovacími prostředky diskriminováni a zesměšňováni, apod.

   Smazat
  6. 11.24 Kdo říká, že jde "o pocit"? Pojem LOŽENÁ KANDIDÁTKA vám nic neříká? Volby u nás jsou z kandidátek nastavených tak, aby platila vláda lidu podle 3. pádu jazyka českého...

   Smazat
  7. 11:49 Termín, aby "platila vláda lidu", v dnešní praxi znamená, že ten lid to všechno "zaplatí" (a odskáče) za všech okolností :-)

   Smazat
  8. Jaký mám mít názor na volby, když mě přišel jeden lístek k volbám do obecní rady. Stačilo, že šla volit starostka a byli opět zvoleni 99,7%. A že se dějiny neopakují.

   Smazat
  9. 11,24
   Mě se moc nezdají korespondenční hlasy. Moc tomu nerozumím, ale není vám divné, že některé partaje byly po sečtení hlasů z uren (které byly pod veřejnou kontrolou) pod čarou a po přičtení oněch korespondenčních hlasů najednou poskočily nad čáru?
   Mně tedy je. Moc jsem po tom sice nepátral, ale nevím kdo je posílá a jak se ověřuje totožnost oněch voličů. Nevím kdo a jak to kontroluje. A nevím kdo a jak je počítá. Dá se tomu věřit?

   Smazat
 3. Na netu se už objevují hlášky, že Guaidó nesplnil úkol a že dnes nejlépe Americe prospěje už jenom jako mrtvá oběť. Z jeho smrti pochopitelně obviní Madura.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak to vypadá že pan Kajdó bude muset balit kufry a rychle prchat do své vlasti USA. Komu teď vyjádří podporu Zemík ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná to pozvání od prezidenta Zemana byla opravdu nabídka azylu.:))

   Smazat
  2. 11.27 Máme tu na krmníku hnědoslováky, černé stíny, UAčka, tak jeden USvenezuelec sem - USvenezuelec tam; pussy sem - pussy tam, že, pane presidente?

   Smazat
 5. Je ho třeba poslat kam patří kdo ho uznal tak se mu to jednou též může vymstít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Venezuelci by si ho měli pověsit sami - někde s výhledem na Karibské moře plné zuřících US pirátů. Kde se stala chyba?! zařval Jonáš... a třískl pěstí do stolu.

   Smazat
  2. To by ho ale nejdřív museli ti Venezuelci chytit! Nakonec to ale zvládnou sami Rusové! - https://pbs.twimg.com/media/B2z1f-UCQAA-gij.jpg

   Smazat
 6. Jinak aeronet jede další článek proti SPD asi tam nic jiného do května psát nebudou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SPD má tisíce členů. Jak jenom chudák kolotočář, a jeho přikuřovači stihnou do eurovoleb všechny pošpinit. Lepšolidi si vedou seznam nepohodlných alternativních webů, kde tento web taky figuruje. Je to omyl, a pokud si zakládají na korektnosti, jistě ho ze seznamu odstraní, neboť nepracuje proti nim, ale v souladu s jejich agendou, a zadáním.

   Smazat
 7. Venezuelci sem, Guvajdo tam.
  Jenom vypálil nějaké elektrárny.
  Proti tomu komunistický prokurátor Sokol, ožebračovačovatel tisíců pražských cestujících v MHD a muž, který zakázal DS (kdybych hledal nějakého hluboko zaraženého státa, začal bych tady, ačkoli u státu navenek není - ale podle Ortmana je načase zbourat justici celou, nebo že ne?) vyhrožuje v státním rozhlase, že si všichni půjdete sednout na 13 let, protože pochybujete o Tarantově teroristickém činu.
  Místo padesáti učastníků modliteb možná zastřelil jen jednoho člověka azovskou vzduchovkou, zbytek se neví, asi ale Sokol už ví, že šlo o teror, zato ve Venezuele a v Bělehradě před 20 lety ne.
  Xift, v kterém se mi sjednocuje všechno svinstvo zdejšího právního nepořádku jak ve fiktivním doručení.

  OdpovědětSmazat
 8. Uz se z toho vykrucuji.Co kdyby to nekdy zkusili i jinak.Treba nejdriv premyslet,nez zacnou "konat"

  OdpovědětSmazat
 9. Nejvíc mi vadí, že z nás dělají voly. A Bakala s Havana si koupe nohy v Panama a jsme mu k smíchu. Čekám že náš stát zažaluje pro pomluvy a budeme cálet jak mourovatí.

  OdpovědětSmazat
 10. Jsem jen zvědav, kdy a jakou formou se představitelům Venezuely omluví prezident Zeman! Za svou unáhlenou hloupost (nebo podlost?).

  OdpovědětSmazat
 11. Právě běží titulky na ČT 24 při zprávách p. Takáče, že EU parlament znovu uznal a podpořil GUAIDÓA... NO NAZDAR!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi bude následovat nová mírová mise členských států NATO ve Venezuele, vidím to na český kontingent v jejím čele. Česka fojak se přece musí seznámit nejenom s Afrikou, ale i s jižní Amerikou :-)

   Smazat
  2. Jsem pro, aby je vedl vrchní velitel - zatím nemá medaily za chrabrost - udělenou in memorian.

   Smazat
  3. Máte na mysli prezidenta Zemana , který by jel v čele této mise na vozíku mávajíc čakanem nebo toho generála Pavla , který se jako důchodce zřejmě nudí ?

   Smazat
 12. Jak to že ten terorista nesedí již v kriminále co ?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.