Reklama

úterý 26. března 2019

Guayanský štít: Venezuela vytváří ruskou vojenskou základnu

Ljubov Stěpušová
26. 3. 2019    military.pravda
Venezuela uvedla do pohybu plán Guayanský štít za účelem vytvoření ruské vojenské základny v Guayaně. Hovoří o tom žurnalistické šetření a objektivní údaje. Dvě ruská vojenská letadla Il-62M a An-124 se stovkou osob vojenského personálu a nákladem 35 tun přistála v sobotu v hlavním městě Venezuely Caracas, informovala místní média. Tento přesun potvrzují údaje monitorovací služby CivMilAir, která sleduje pohyby letadel. 23. března směrem k Venezuele odstartovala dvě letadla: Il-62M RA-86496 a nákladní An-124-100 s palubním číslem RA-82035. Oba letouny směřovaly do Latinské Ameriky ze Sýrie.


Podle názoru ruské i venezuelské strany se jedná o regulérní akci v rámci existujících "vojensko-technických" dohod. Oficiální představitel venezuelské vlády uvedl, že ruská delegace v čele s náčelníkem štábu pozemních sil Ruska Vasilijem Tonkoškurovem přicestovala za účelem školení vojenského personálu na základě podepsaných smluv. Ale přítomnost vojenského plánovače takové hodnosti hovoří o dalekosáhlých plánech. O jakých?

Jak uvádí venezuelská internetová stránka NTN24, podle venezuelského tajemníka Rady obrany generálmajora Pasqualina Fernandeze existuje dohoda o vytvoření ruské vojenské základny v Guayaně, oblasti, která se skládá ze států Bolívar, Amazonas a Delta Amacuro v severovýchodní části Venezuely.

Portál Miami Diario informuje s odkazem na zdroje mezi venezuelskými armádními činiteli, že na palubě bylo "kromě 40 specnazovců i 60 osob, jež jsou součástí podpůrného personálu, specialisté v oblasti lékařství, logistiky a komunikace". List uvádí stručný obsah výsledků šetření opoziční novinářky Ibéyise Pachecové, která trvá na tom, že se jedná o plán Moskvy, Havany a Caracasu, který se nazývá "Guayanský štít".

Podle jejího vyjádření byl plán vytvořen Hugem Chávezem v roce 2012 spolu s Kubánci a předpokládá přesun vlády na tuto základnu v případě "scénářů ztráty kontroly vládou v Caracasu buď v důsledku vnějších nebo vnitřních nepřátelských akcí nebo sociálních výbuchů". Podle zdrojů Miami Diario již Maduro jmenoval prezidentskou komisi pod vedením viceprezidentky Delsi Rodriguezové se "zapojením" zástupců Ruska, Číny a Íránu, která bude tento plán realizovat.

Tato oblast v severovýchodní Venezuele je vhodným místem pro odpor, s přístupem k vodě, elektrickému systému, komunikacím a v případě blokády ze strany Karibského moře nabízí výstup k Atlantiku přes řeku Orinoco, píše Pachecová. Kromě toho je zde "největší část protivzdušné obrany země". "V této oblasti je několik přistávacích drah, jsou zde uloženy rakety, pomocná zařízení pro natankování paliva, startéry letadel", uzavírá novinářka.

Nechme na jejím svědomí zdlouhavé úvahy o tom, že Maduro je připraven vzdát se na milost Guaidóvi, jinak mu hrozí ztráta Caracasu a smrt. Ale podstata je jasná - ruští vojáci přijeli nadlouho a udělají vše, aby z Venezuely nebyla druhá Sýrie. V USA se už mezitím hovoří o aktivizaci podzemních Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC) , které údajně ne všechny odevzdaly zbraně, žijí z obchodu s drogami a podporují vládu Madura. To je důvod, proč je připraven vojenský zásah z Kolumbie.

Jak řekl Pravdě. Ru docent katedry politologie a sociologie Ruské ekonomické univerzity G. V. Plechanova, kandidát politických věd, vojenský politolog Alexandr Perendžijev, hlavním úkolem vyslání kontingentu je "ukázat, že Rusko podporuje prezidenta Madura, je připraveno na vojensko-technickou spolupráci právě s touto mocí". Jdeme zde cestou, kterou jsme šli v Sýrii, poznamenal expert. "Nedovolili jsme rozdrtit Asada a zde říkáme, že nedovolíme, aby byl rozdrcen Maduro, jak jsme to dovolili udělat v souvislosti s Miloševičem, Saddámem a Kaddáfím". Ukazujeme, že se nebojíme a budeme čelit.

Podle Alexandra Perendžijeva je účelné vytvořit ve Venezuele středisko vojensko-technického zabezpečení námořnictva a vojenského letectva, možná jako jednotnou základnu a samozřejmě za přítomnosti námořníků.

Vojenský expert na Latinskou Ameriku Vasilij Dandykin se zase domnívá, že rozhodnutí bylo učiněno na žádost venezuelských úřadů a je to ve větší míře morální podpora, možná s přítomností poradců. "Pro opozici je to určitá nepříjemnost a příležitost vyvolat vlnu protestů". Expert poznamenal, že Rusko již dlouho spolupracuje s Venezuelou ve vojenské oblasti, "Venezuelané od nás nakupují zbraně, školíme je, nejednou tam byly naše strategické bombardéry, probíhala cvičení s venezuelským letectvem". "Musíme chránit své zájmy ve Venezuele, jsou to zájmy našich ropných společností", veškerá naše pomoc je legitimní, protože Madura uznává mnoho zemí. "Situace je obtížná, ale USA tam nemají žádnou podporu, jako jsou Kurdové v Sýrii, Venezuelané se musí se situací sami vypořádat a my jim pomůžeme", řekl expert Pravdě. ru.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

136 komentářů :

 1. Jaké nevýslovné štěstí, že Rusáci měli v 1989 svých problémů dost, nechali nás na pokoji a nesrali se do nás jako v 1968 a dnes ve Venezuele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak nám ukradli a zašmelili, voni vašnosto?

   Smazat
  2. 9:21
   Rusáci a tvoji soudruzi, kteří je k nám pozvali, nám ukradli 20 let života a rozvoje v bohatou, svobodnou a demokratickou zem.
   Že pro Rusáky mimo jiné zadarmo kutalo uran v lágrech typu Jáchymov desetitisíce politických vězňů, raději ani nebudu rozvádět.

   Smazat
  3. Jak se projevovalo,že vám kradli těch 20 let života?

   Smazat
  4. 9.51 Prý byl nucen chodit do školy, učit se, vyučit se... a POTOM MUSEL PRACOVAT, ABY HO NEZAVŘELI za příživnictví... do kriminálu, kde by musel také pracovat. HORRIBLE, že?

   Smazat
  5. Sovětský okupanty jsem neměl rád, ale to pako anonyma 9:07 opravdu lituju. Novou ideologií zblblý dement.

   K.

   Smazat
  6. 9:51 a 10:26
   Tak, že i sami vy dva pitomci hořekujete, že máte třetinové platy a důchody oproti Němcům a Rakušanům (po revoluci patnáctinové), tak že jsme nemohli svobodně volit, tak že jsme nemohli cestovat, tak že jsme nemohli číst literaturu kterou jsme chtěli, chodit na koncerty kapel které jsme chtěli, chodit do divadel na představení která jsme chtěli, do kin na filmy které jsme chtěli vidět, tak že všude vládla cenzura, tak, že jsme nemohli podnikat, šikovní řemeslníci živnostničit a provozovat firmy, tak, že se zkurvený režim mstil na rodinách a dětech emigrantů...

   Mám pokračovat? Myslím, že to nemá cenu, komunistické fanatiky, kteří si tu na 40 let ukradli moc a násilím si ji proti vůli většiny obyvatel udržovali, o ničem nepřesvědčím.

   Smazat
  7. 10:33
   Lítost komunistického dementa mě dojímá asi tak, jako by mě litoval bezdomovec - feťák.

   Smazat
  8. Re (09:07, 09:29):
   Již si toho úkazu dříve povšiml kterýsi myslitel před vámi, totiž, že lidi, kteří se o sobě domnívají, že jsou svobodni, bývají nejvíce ujařmeni ...
   Nevím, o jakém vítězství lze v souvislosti s Velkou sametovou hovořit, když jsme se poté ocitli v postavení kolonie Západu.

   Smazat
  9. Odpověd pro anonym 9:29,Vážený pane, asi mě ti Rusáci okrádali déle než vás,Musím však uznat ,že jsem se měl po všech stránkách lépe než v dnešní takzvané svobodné době.Celý svůj produktivní život jsem prožil v socialismu a nikdy jsem neměl pocit že mě okrádaji Rusové .Na druhou stranu od války proti celému východnímu bloku byla vedena soustavná hospodářská blokáda západu, včetně proti naší republice.Přes to všechno ČSSR měla velký hospodářský růst ,který nám zabezpečil zdravotnictví ,školství, byty, Měli jsme na špici Strojirenský,Chemický ,textilní zemědělský i stavební průmysl.Mnoho další kladného by se dalo popisovat. Však se dodnes západ chlubí jak hospodářsky udolal východní blok. Pane historie není jen středověk ,zkuste pátrach po příčinách naší současné špatné situaci v novodobých dějinách.Zkuste se zamyslet jestli ten srab nezačal vznikem druhé světové války a následným vývojem. Kdo může ,za druhou světovou válku? Možná zjistíte ,že to nebyli jen Němci

   Smazat
  10. Nevím jak Vaší, ale my od 89jsme v pěkném hajzlu. Tunelování EU, nadnarodními firmami a NATEm. Přišly jsme o všechnu soběstačnost a samostatnost. Jíme, oblikame a atd. to co nám milostivě sem dovezou. Ztracených 30 let zničene a vyžirane republiky

   Smazat
  11. Anonym 9.07 - Placený ubožáček, co číhá, aby byl první se svými blicími komentáři. Chudáčku, blbečku.....

   Smazat
  12. V roce 1968 nás vstup vojsk VS na 20 let zachránil před reinkarnací zločinného kapitalismu, rozkradení naší země a vytvoření protektorátu EUÍV. Reich !

   Smazat
  13. Pletú sa tu dokopy Rusi a boľševici. Viete, akej národnosti bola väčšina z boľševického vedenia? Rusi priniesli najväčšie obete Leninom zmutovanému komunizmu.
   Rusi nás okupovali od 68-ho, ale Američania z Nemecka nikdy neodišli...
   Čo sa mňa týka, ani za roky normalizácie som sa necítil taký ponižovaný a bezbranný ako dnes.

   Smazat
  14. Je zvláštní, jak stupidní mohou mít rusofobové argumenty. V roce 1968 nás nepřepadlo Rusko, ale vojska Varšavské smlouvy, kdy první housle hrála samozřejmě Rudá armáda Sovětského svazu. Nikdo dnes srpen 68 nevyčítá Polákům, Maďarům, tím méně Němcům, ale ani Bělorusům, Lotyšům, Litevcům a zejména Ukrajincům. Tehdejší šéf Kremlu byl ukrajinec Brežněv a i v Rudé armádě, vcelku logicky, převládali Ukrajinci. Logicky proto, že se srpnové invaze zúčastnily jednotky zejména západního vojenského okruhu, dislokované původně na Ukrajině.
   Tak že tady máme možná tucet loupežníků různých národností, kdy i Alibaba byl Ukrajinec, ale loupež dvaceti let kapitalistického blahobytu se vyčítá pouze jednomu z nich.

   Smazat
  15. Re (09:07, 09:29): nyní ČR rabují svobodně a demo, např. vodárenství, lithium. Podívejte se co udělali ze zemědělství? Pěstuje se řepka, protože na z toho prospěch Babiš, pěstuje se kukuřice na výrobu elektrické energie. Vepřové maso dovážíme, hovězí maso dovážíme, kuřecí maso dovážíme, co se v ČR vyplatí dělat či vyrábět?

   Smazat
  16. Ne, Hricáku, nikdo dnes invazi nevyčítá Polákům, Bulharům, Maďarům,.. protože všichni dobře věděli tehdy a víme to i dnes, odkud vítr vál. Ze SSSR, respektive z Ruska. Bez nějž by ty totalitní režimy ve všech těch zemích dávno popadaly jak domečky z karet, což se potvrdilo kolem roku 1990, kdy tlak SSSR polevil.

   A opravdu nic nevyčítám občanům Polska, Maďarska.... Prostí občané vůbec za nic nemohli, o ničem nerozhodovali. Měli stejně totalitní, diktátorskou, vlastizrádnou vládu komoušů, kterou nenáviděli, jako jsme měli my.

   A hlavně, Rusáci toho dodnes nelitují, naopak, jsou na svou invazi hrdí, pouští dnes o ní ve své televizi lživé "dokumenty" za které by zasloužili rozkopat rypáky. Dodnes mají komplexy méněcennosti, že nechali celý východní blok jít svou cestou a litují toho.

   Smazat
  17. Díky Rusům a jejich okupaci 1968 jsem měl překrásné dětství. V republice byl pořádek, bytů dostatek, podnikové byty byly grátis, státní byty byli zdarma a družstevní byty stáli 35000,-Kč za třípokoják. V čase ruské okupace jsem vydělával 5000.-Kč btto - 4000,-netto. Za rok jsem měl našetřeno na byt. Úroky v bance byly 4%. Průmysl a školství na vysoké úrovni. Ale s chutí se smějí, jak dnešní mladí lidi si musí brát milionové hypotéky na byt, které splácí celý život. Za to můžou mladí lidé děkovat svým rodičům, kteří v roce 1989 cinkali klíči. Já jsem si v roce 1989 zachoval zdravý selský rozum a teď jsem vysmátej. Každý rok trávím měsíční dovolenou v zahraničí, kde si procvičují jazykové znalosti. A těší mmě, že současní mladí lidé kteří splácí hypotéku mi ještě budou za malou chvíli přispívat na důchod. Život je krásný, jen se musí umět žít.

   Smazat
  18. 18:15

   Hele, ty přiblblý pohádkáři,
   napřed píšeš, že jsi měl díky Ruské invazi, krásné dětství, hned vzápětí píšeš, že jsi ve stejné době bral 5000, nakonec píšeš, že dnes (po 50 letech) ještě ani nejsi v důchodu.
   Když už píšeš pohádky, tak u toho zkus někdy i trochu myslet ať ty kraviny nejsou tak do očí bijící.

   Smazat
  19. 18:29 Ruská okupace byla od roku 1968 do roku 1989 - tedy 21 let. Takže Ty 18:29 doufám, že umíš počítat, logicky uvažovat a těším se, až mi budeš přispívat na důchod. Jestli splácíš hypotéku, tak to ve mně vyvolá veliký a radostný úsměv. A jestli náhodou bydlíš ještě v MAMA hotelu, tak si u mně člověk, který se neumí o sebe postarat.

   Smazat
  20. 18:42
   Po roce 68 jsi měl hezké dětství, zároveň jsi v roce 1968 vydělával 5000 (takže jsi byl zároveň dospělý) a i když jsi byl v 68 už dospělý, tak po dalších 51 letech stále ještě nejsi v důchodu.
   A navíc jsi tak vypatlaný, že si to jaký jsi napsal nesmysl ani po upozornění nejsi schopen uvědomit.

   Smazat
  21. 18:51
   Nezáviď, chudáčku, že tě přesně odhadl. Je nás víc, co se můžeme jen smát takovým jako ty. My jsme ti zlí rudí dědečkové, ti straší zločinci, co se měli dobře a pořád se máme lépe než ty svazáčtí pro-ami zoufalci jako ty. :-)

   Smazat
  22. 19:38
   Máte se výborně, proto tu na NR neustále kvičíte jako píchlá prasata a vzpomínáte na staré dobré totalitní časy. To dá rozum.

   Smazat
  23. Pokud u nás byli Sověti, tak tady byli jistoty, mír a Právo na práci. Sověti si všechno platili, ještě jsme vydělávali ! Víte kolik miliard nás stojí EU a NATO ?? A to ještě naši kluci, vojáci umírají za cizí zájmy kdesi v Afganistánu !

   Smazat
  24. 20:02
   Jako píchlá prasata tu vidíme kvičet hlavně politrucké analfabety, jako jsi ty. Tak kdo se má dobře? No ty asi ne, ale debilové jako ty se nebudou mít dobře nikde. :-)

   Smazat
  25. 20:02 ano máme se více jak dobře.A ty se z toho třeba poser blbečku.Tebe a tobě podobné kretény budou jednou vaše děti /bude-šli nějaké s Jandou mít a nebudou-li zdebilizované současným školstvím / proklínat za to kam jste republiku dovedli.Buď proto na sebe pyšný.

   Smazat
  26. 16,52
   Jsi debil.Rusové vytáhli do Evropy vždycky až tehdy, když byli před tím sami napadeni. Já neznám jediný případ z historie, kdy by tomu bylo naopak. I srpnu 68 předcházela druhá světová a dohody na Jaltě v Postupimi o poválečném uspořádání světa, vč. Evropy. Tam nás tvoji drazí spojenci předhodili Stalinovi stejně, jako v roce 1938 Hitlerovi.
   Na rozdíl od Rusů nás v historii nesčetně krát napadli Němci, nebo Rakušané. Ale to jsou dnes naši spojenci a přátelé. Během srpnové invaze zahynulo 135 Čechů a během dvacetileté okupace světskou armádou dalších cca 500 lidí, převážně při dopravních nehodách zaviněných sovětskými vojáky. Během okupace nacistickým Německem skončilo na bojištích, popravištích, nebo v plynových komorách 360 tisíc Čechů. Ale to je, alespoň podle tebe, marginální dávná historie.
   Já odmítám každé řešení silou. Včetně invaze v roce 1968. Ale přestaňte si už konečně něco nalhávat. Velmoci budou vždycky hájit své zájmy na úkor druhých. A týká se to i vámi zbožňované Ameriky, nebo současného Německa. V roce 1938 jsme měli neprůstřelnozu dohodu o vojenské pomoci, podobně, jako máme dnes NATO. A v Mnichově z ní představitelé našich spojenců vyrobili cár na vytření prdele. Jak myslíš, že by to asi dopadlo dnes? Pokud by se naše zájmy rozcházely s jejich, klidně nás nechají zase spláchnout do hajzlu. To jenom vy, historičtí analfabeti, si stále něco namlouváte. Pokud si máme zachovat alespoň nádech samostatnosti, měli by jsme mít vyváženou politiku vůči všem velmocím. Jak na západě, tak na východě. Nikoho nezatracovat, nikoho neprotěžovat.

   Smazat
  27. Souhlas pane Hričáku. V 89 i já jsem cinkal klíči. Samozřejmě jsem byl rád, že jsme se zbavili sovětské nadvlády. Představovali jsme si, že se naše republika stane nezávislá, že bude dobře vycházet se všemi sousedy, že se staneme plnohodnotnými členy svobodných evropských států. Vůbec jsme si nedokázali představit s jakou silou sem vtrhne západní kapitál. Nedokázali jsme si představit, že bude prodána či ukradena naše voda, elektrika, naše ocelárny, automobilky, dálnice, telekomunikace, pivovary, naše půda, naše nerostné bohatství, dokonce národní zlatý poklad, prostě vše na co se podíváte. Nedokázali jsme si představit, že bude zničeno naše školství, naše armáda, policie, zdravotnictví a to nejhorší , že budeme znovu pod nadvládou jiné mocnosti. Ano bohužel po 30 letech od sametu musím konstatovat, že jsme znovu tam kde jsme být nechtěli, máme zde znovu cenzuru, začíná se opět kádrovat, vyhazovat z práce za politické názory, zavírat pěkně natvrdo za politické názory. Žádná demokracie zde není. Proč? Protože jedním ze základních pilířů demokracie je všelidové referendum a to tu 30 let nemáme, mají ho ale například ve Švýcarsku a jak funguje ten stát? Nechci ani domyslet co se stane až zaklepe cizí executor na státní kasu a řekne chci splatit státní dluh a to hned.

   Smazat
  28. Rozhovor Milana Syručka

   Vy jste autorem knihy „Michail Gorbačov (Uchránil Prahu od krveprolití?)". Jak hodnotíte tuto práci a proč je na konci názvu otazník? Tak Gorbačov Prahu zachránil nebo ne?

   Abych byl přesný. Když 17. listopadu 1989 byla ta známá studentská demonstrace, která vedla právě k pádu starého režimu, probíhaly v našem vedení samozřejmě různé úvahy, jak proti tomu postupovat. A nechyběly ani názory, aby se proti demonstrujícím studentům a dalším zakročilo silou. Dokonce k tomu už byly připraveny vojenské skupiny v Rokycanech a dalších. Význam Gorbačova spočíval v tom, že zaslal do Prahy dopis pro tehdejší sovětské velvyslanectví a Střední skupinu sovětských vojsk v ČSSR, aby všemi prostředky zabránily tomu, aby v Praze došlo k nějakému násilí a vojenskému střetu. To znamenalo, že ta skupina sovětských vojsk (70 000 sovětských vojáků) měla v případě, že by se tehdejší stranické a vládní vedení rozhodlo vojskem, policií, milicemi nebo jinými násilnými prostředky zasáhnout proti Čechoslovákům, tak tomu měly zabránit. To si myslím, že byl jeden z nejvýznamnějších momentů těch listopadových událostí a že to byla, jak se pak ve světě všude říkalo, sametová revoluce.

   Smazat
  29. 6:39 Rudocancy! Nepotřebovali nás "napadat"! Naše země byla od úsvitu dějin národa součástí Svaté říše římské a poté její nástupkyně, Habsburské monrchie. Od obou říší jste dostali šanci stát se ze západoasijských divochů civilizovanými Evropany, kterou jste ovšem nevyužili! A tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska, aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie, tak se Čecháčkovo odtrhnulo od demokratického Rakousko-Uherska, aby skončilo přesunem do ruských stepí! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí. Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské lůzy a zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy! A přitom i Švajc nám moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Slovanští čecháčkové si ani ten svůj nudlovitej pidistát sami nevybojovali, ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit!

   Smazat
 2. Molodci !!! Rozbijte těm Amíkům držky !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádní amíci tam nejsou, rusácký šulinku.
   Místo zelených mužíčků na dovolené by jim tam rusáci měli poslat raději opraváře elektrického vedení. To by prostí Venezuelani ocenili na rozdíl od normalizačních jednotek.

   Smazat
  2. 9.21 Nevzrušujte se. Venezuelané si své sabotéry a Deep state placené diverzanty vyřeší sami. V jungli žije spousta zajímavých živáčků a rostou tam velmi vysoké, pevné stromy, pevné liany... Nezapomeňte, že podstatná část Venezuelanů má indiánské kořeny a sabotáž elekrosítě a elektráren ze strany poplatné USA je válečný akt bez vyhlášení války Venezuele - takže zajatí sabotéři nejsou chráněni dohodami o válečných zajatcích. USA si také s unesenými lidmi dělají co se jim zachce, že i duše katolických inkvizitorů v Pekle uznale pomlaskávají a drží USAkům všech konfesí místo v kotli.

   Smazat
  3. 9:33
   No přesně proto tam, ty "mysliteli", dorazili ty rusácké jednotky, aby si Venezuelani sabotéry a diverzanty nemohli vyřešit sami a Madura a spol nepověsili.

   Smazat
  4. Jenom aby se místo vámi nenáviděného (nevím proč) řádně zvoleného venezuelského prezidenta Madura nehoupal samozvanec GUAIDÓ, kterého si pozval president Zeman ... aby ho Venezuelci nezapíchli, zřejmě na přímé Jeruzalémské doporučení nebo na radu věštkyně Allbrightové... Její brož symbolizující "Malý Jeruzalém" se nápadně podobala obvodu státní hranice státu nominálně pojmenovaného Česká republika.

   Smazat
  5. 10:20
   S privilegovanou armádou v zádech, kterou si Maduro ze zřejmých důvodů bohatě vydržuje a s rusáckou "pomocí" je to bohužel možné.

   Smazat
  6. Šulinek 9:21 zvaný Pepa Vyskoč Prosperita Demokrat nerozumí Latinské Ameice - ostatně stejně jako yankeeové. Omílá americké fráze šířené deep-state propagandou. Zaražen až po paty v americké řiti nevnímá změny světa, které se na něj i na tu řiť valí.

   Smazat
  7. 9:33
   Přesně tak . A ti sabotéřiv čele s Kvídem kteří budou mít to štěstí že zavčasu zdrhnou , tak ty Zeman pozve k sobě na Hrad .

   Smazat
 3. 9.07 - vyndej hubu z nočníku,ty joudo jeden přiblblej..Je načase říct dost těm americkejm rozvracečům států..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Venezuelu zcela rozvrátili socialističtí kokoti v čele s Madurem.
   Hyperinflace milion procent, elektrika jim nejde, nemaj co žrát, ale Maduro od Rusáků nakupuje zbraně ve velkém jak sám tvrdí ten ruský šulinek Dandykin.

   "Musíme chránit své zájmy ve Venezuele, jsou to zájmy našich ropných společností"

   Taky více než výmluvné.

   Smazat
  2. 9.26 Opravdu tomu, co jste napsal, věříte (sancta simplicitas), nebo nevhodně žertujete žertujete? Poslal jste kopii k autorizacj Allbrightové? Možná si podle vás nechá vymodelovat další brož k návštěvě nějaké ZOO s Gójim...

   Smazat
  3. Anonymní26. března 2019 9:26
   "Musíme chránit své zájmy ve Venezuele, jsou to zájmy našich ropných společností"
   Tomu rozvraceči světa rozumějí, to nedokážou napadnout. Byli by proti sobě.
   To ruské komando, je nejspíš odpověď na očekávaný příchod US komanda do prezidentského paláce. Chávez by mohl vyprávět. P.K.

   Smazat
  4. 10:05Ja to považuji za rozumné.Svet nepotřebuje další Irák, Libyi,Sýrii,Ukrajinu atd.Uz teď bylo vytvořeno uprchlíků až moc

   Smazat
  5. 10:05
   Hele, ty PéKá bambulo,
   jak mi vysvětlíš, že "rozvraceči světa" z Venezuely během a po znárodňování normálně v klidu odešli?
   O čem by mohl Chávéz vyprávět? Do jeho paláce přišlo US komando?
   Co to vlastně meleš? Uvědomuješ si, že vystpuješ jako rusácký fanatik? Uvědomuješ si, že v případě Venezuely zuřivě obhajuješ a schvaluješ to samé co nám rusáci provedli v 1968? Uvědomuješ si, že jsi tímto vlastně vlastizrádce?

   Smazat
  6. Vlastizrádce? To snad nemyslíš vážne :) ...jediný kto tu mele seš ty...

   Smazat
  7. Chavezovi vojáci zařídili, aby znárodnění venezuelské ropy proběhlo bez amerického vměšování. Docela slušným nástrojem na to byly samopaly, děla, tanky a letadla. Už chápeš, jihomoravské bambulo?

   Smazat
  8. 10:16
   Netuším, co nám (vám?) v r. 68 provedli Rusové. Ovšem máš-li na mysli vstup vojsk VS na naše území, důsledkem je fakt, že tím byl o 20 let pozdrženo rozkradení, rozprodání (za babku) našeho majetku, zničení průmyslu a v neposlední řadě šílené zadlužení nás všech.
   A Maduro, se nechce vzdát bohatství země ve prospěch chcípajícího hegemona.
   Pochybuji, že ti dojde co to meleš, bambulo.

   Smazat
  9. Anonymní26. března 2019 10:16
   „.. po znárodňování normálně v klidu odešli ..“
   Hele ty někdo, čemu říkáš, v klidu odešli? To nezinscenovali převrat na Cháveze? To neblokují venezuelské peníze ve svých bankách? To nebojkotují venezuelskou ropu? To nerozeštvávají venezuelskou společnost, svým velkohubým poskokem, jakoprezidentem? Atd., atd. Zdá se, že v našem duelu, fanatik nejsem já.

   „Uvědomuješ si, že v případě Venezuely zuřivě obhajuješ a schvaluješ to samé co nám rusáci provedli v 1968“
   Máš v tom trochu zmatek. Tak jako rusáci v 68., se ve Venezuele, chovali usáci.

   „Uvědomuješ si, že jsi tímto vlastně vlastizrádce?“
   Ty fašistický pitomečku, tak já jsem se tedy vyjádřením názoru, dopustil vlastizrady? Hezky to začínáš střihat. P.K.

   Smazat
  10. 10:16 je kabinetní ukázkou přísloví "zloděj křičí, chyťte zloděje". Že je to myšlením špinavý zloděj, je evidentní. On to ještě povýšil o několik dalších úrovní jako "vlastizrádce křičí, chyťte vlastizrádce" nebo "fanatik křičí, chyťte fanatika". Je vtipné, že debilové jako 10:16 vždy zuřivě druhým přisuzují to, jak sami vystupují. Žijí v primitivním černobílém světě, protože reálný svět by nezvládli a nejspíš by skočili z okna.

   Smazat
  11. Anonymní26. března 2019 11:36
   Pardón, né Rusáci, ale tak jako vojska Varšavské smlouvy se SSSR, vedoucím ukrajinským politbirem v čele Kremlu v roce 1968. P.K.

   Smazat
 4. Já s tím souhlasím.USA má základny všude a mír to nezaručilo.Zmena je tedy potřebná

  OdpovědětSmazat
 5. Správně je třeba zatrhnout usa tipec. Už toho bylo až moc jejich válčení, lhaní a vraždění po celém světě.

  OdpovědětSmazat
 6. noviczech
  ...zaplať Pán Bůh za takovou krásnou zprávu! Venezulané, nenechte si tam pustit Satana Američany, horšího na Zemi už není, včetně Anglie,západní Evropy a dnes o jejich východních sluhů! Zařiďte si obyčejný, normální, radostný život, jako jsme měli za socialismu!!!
  ...Vy, kteří mi tady budete spílat jste chudáci, kteří nemají Ahnung!!! :-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obyčejný, radostný život v nejchudší zemi Jižní Ameriky s inflací milion procent, nedostatkem základních potravin, přídělovým systémem, bez elektrické energie, s 3 milionovým exodem obyvatel.... to vše přitom s multibilionovým pokladem pod zemí.

   Jsem šťastný, že jsme se takových "přejícných" socialistických zmetků jako ty, táhnoucí naši zemi směrem k bídě a úpadku, dokázali zbavit.

   Smazat
  2. Už máte "emerickej" krém na opalování atomovými sluníčky po rozpoutání války v Evropě po NATO pokusu převzít Rusko za kolonii? Je správné, že zhebnete s celo rodinou spokojeni. Je tragické, že kvůli "myslitelům" vašeho přesvědčení přitom zemře i celý Český národ a jeho Otčina (dezertéry - emigranty mezi Čechy nepočítám).

   Smazat
  3. 10.22 Venezuela nejchudší země Jižní Ameriky ?
   Ty si zase chudej duchem a rozumem

   Smazat
  4. Pepa Vyskoč Blahobyt z jihomoravské víky má dnes službu i stroje na metání demagogií a lží.
   Svádí vše na "tlustého autobusáka" ale na americké hajzlíky, kteří jsou za venezuelskou krizí nedá dopustit. Bodejť ne, když se hřeje v jejich řiti.

   Smazat
  5. 10:16
   Všechno jde, jak je třeba. :o)
   Teď ještě obsadit Aljašku a Mexiko a vrátit Rozpojené státy Indiánům.

   Washington DC zanedlouho:
   https://www.youtube.com/watch?v=S4DZQhfrl5Y

   Smazat
  6. 10:22 tvoje štěstí je přelud, těch přejících socialistických zmetků se nezbavíš do smrti.

   Smazat
  7. 10:44

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Latin_American_and_Caribbean_countries_by_GDP_(PPP)

   S fakty nic nenaděláš, rudý blbečku.

   Smazat
  8. 13.53
   Já vidím jenom jeden fakt, že si magor a místo mozku máš Wiki.
   Chudoba se měří trochu jinak než hdp.
   Podle Wiki je nejbohatší Brazílie a viděl si tu bídu ve slamech velkoměst a v pralese magore. Potom to porovnej ze socialistickou Venezuelou s výstavbou sídel pro chudé.

   Smazat
  9. 14:16
   Hmm, je vidět, že vůbec ani nevíš na co kliknout a co ta čísla a kolonky vlastně znamenají, rudý idiote, takže je jakákoli diskuse s tebou marná. Brazílie určitě není nejbohatší, i když je 5x bohatší než Venezuela. Proto ty blbe také za poslední 2 roky uprchlo 3 miliony Venezuelanů hlavně do Brazílie a Kolumbie. Ne naopak, volku.

   Chudoba se měří opravdu trochu jinak, ale HDP na 1 obyvatele v paritě kupní síly je základ ze kterého se odvíjí vše.
   Ale pokud po tom tak moc toužíš, tak si poklikej zde, výsledek nebude o mnoho lepší:
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_percentage_of_population_living_in_poverty

   Výstavba sídel pro chudé ve Venezuele? Vygoogluj si "Petare", jeden s největších slumů na celém světě s půl milionem obyvatel, žijících v naprosté bídě.

   Smazat
  10. 16.00
   Ty tvoje tabulky z wiki od bůhví koho a výpočty, ukazatele, grafy a další pitomosti ekonomické pavědy jsou ti na ho*no ...
   Život a bída v Jižní Americe je o něčem jiném, musíš poznat prostředí a lidi, kteří tam žijou a potom můžeš ze sebe dělat znalce toho kontinentu.
   Tvoje tvrzení že Venezuela je nejchudší zemé Jižní Ameziky je nesmysl a okecáváním na tom nesmyslu nic nezměníš.

   Smazat
  11. 16:41
   Já mám grafy, čísla, data, statistiky, tabulky, odkazy. Prostě fakta. Také mám tří milionový exodus Venezuelanů ze zbídačené země.
   No a ty máš klasicky hovno. Jen rudé, tupé, ale o to fanatičtější kecy.

   Smazat
  12. 17.00 Moji odpověď na tvoje fakta jsem už napsal v 14.16, nebudu se opakovat.
   Ani pan farář dvakrát nekáže ...

   Smazat
 7. Se*u na to? Ne! Ivan David: „Chtějí poškodit SPD.” My víme více:

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Se-u-na-to-Ne-Ivan-David-Chteji-poskodit-SPD-My-vime-vice-575314

  OdpovědětSmazat
 8. guayanský štít
  https://www.youtube.com/watch?v=ldHIOwYt_1A

  OdpovědětSmazat
 9. PNAC už tedy asi zůstane jen nenaplněnou idejí. Beztak by to nemohlo trvale fungovat a blázni byli ti, kteří v to doufali.

  OdpovědětSmazat
 10. Jak vidno, dvoutýdenní detence Pepka Vyskoče měla pravý opak. Tento obscedantní neurotik, žlučovitý přemřela a fanatik, kterému zvedá žluč červená barva a pro kterého je každý, kdo má na věci jiný názor než tento vševěd, který si myslí, že sežral Salomounovo ho.no, rudý děděček a komunista, je ještě ve větší ráži a opětně tady častuje diskutující nadávkami a výplody jeho chorého mozku. Na takto postižené roztleskávače je nejlépe nereagovat.

  OdpovědětSmazat
 11. Ten Trump je ruskej šváb. Už jim přihrál Sýrii, Turecko, Írán a teď i Venezuelu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, ale ne a ne mu to dokázat. Naposledy ten neschopa Mueller. 2 roky práce , výslechů, vyšetřování a výsledek? H.V.O

   Smazat
 12. Bylo na čase skončit s vyjednáváním. Se zmetky se nevyjednává, na hrubý pytel hrubá záplata. Na vojenskou výhružku platí jedině ukázka síly. Budou si muset američtí grázli zvykat.....

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. Že by další převrat v Kremlu? Co dělali vojáci u stěn Kremlu v noci, v den rovnodennosti?

  Podle korespondenta se tyto akce konaly od 20. března do 22. března. Není zcela jasné, jestli klíčovou úlohou zde bylo to, že se úplněk a rovnodennost navzájem překrývají, nebo rostoucí nespokojenost obyvatel Ruska s politikou genocidy, kterou prosazuje vláda Medveděva? Veškerá třídenní akce probíhala v naprostém tichu a v absorbujícím stínu Kremlu. V sovětských letech, vždy v době pokusu o puč, a bylo jich v té době mnoho, vždy tyto akce přitahovaly armádu - jak pro podporu, tak i pro pojištění a pro případné násilné akce. V těch dnech vojáci nedostávali střelné zbraně, oni pracovali jen s ostří čepele zákopového rýče. Což by v případě potřeby mohlo rozdrtit osobu lépe než kuchař zelí. 22. března 2019 pod hradbami Kremlu byly také sloupy vojáků, beze zbraní . . . . . .

  http://www.noemova-archa.estranky.cz/clanky/historie-potopy-sveta/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic se nedělo, je to výmysl.

   Vojáci jednak nestojí u Kremlu ale na náměstí vedle hotelu Four Seasons. Jedná se o veřejné volně přístupné místo a může si tam stát kdo chce. Celý den tam bývá plno lidí. Hned vedle se nachází podzemní nákupní centrum a ta červená budova je muzeum.
   A proč jich tam bylo tolik? To nevím, ale v možná tam byli v souvislosti se svátkem spojeným s připojením Krymu. Na tom placu a po celé Moskvě byla tehdy kupa různých stánků a atrakcí.
   Není třeba hned skákat na špek. Myslíte, že by se něco jako pokus o převrat utajilo? Ještě k tomu převrat s vlastní armádou a vrchní... :))

   Smazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. P.Radosto, nejchytřejší komentátore, dostavil se Tvůj bratranec , zastupující vesmírnou civilizaci, už jsi ho pozdravil. V.J.Horák

   Smazat
  2. Radosta-NEVYČERPATELNÝ zdroj blbosti a zblblosti!

   Smazat
 16. Čína tam má také zájmy k ochraně svých obrovských investic !!!!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Budovanie ruskej základne bolo ohlásené ešte minulý rok:-) https://inosmi.ru/military/20161101/238118745.html

  A osobne som presvedčená, že to bol minimálne jeden z dôvodov, prečo sa tam prevrat uskutočnil.
  Mimochodom odkaz pre mimozemšťanov :-)) - pozerala som si správy o demonštráciach ako ponúknuté googlom, tak yandexom ....
  Google prakticky neeviduje tie promadurovské
  Yandex /dotazy zadávané rusky/ nič nepočul o demonšráciach proti Madurovi
  CZ a SK správy informovali o demonštráciach len proti Madurovi. Ilustračné zábery z demonštrácie na podporu Madura , dosť na drzáka rovno z tej, na ktorej rečnil

  Po zobjektivizovaní v hlavnom meste sa promadurovských demonštrácii /červené tričká a transparenty/ zúčastnilo niekoľkonásobne viac ľudí. Na vidieku sa to zdá skôr naopak, aj keď rozdiel nebol až tak veľký. To len na ilustráciu a tiež ako odporúčanie všetkým, čo vedia, pozrite si oba pohľady. Potom si urobte názor. Pridajte si zo 5 Venezuelčanov do priateľov na SS a opýtajte sa ich...
  Nemáte na to čas? Skúste nepísať nadávky a invektívy a miesto toho pozrite radšej všetky dostupné zdroje ;-)
  Až potom niekto môže deklarovať, čo si želajú občania inej krajiny.

  Inak sa tu delíte pekne na proamerických a proruských. Nikto pročeský, pro československý, príp. proeurópsky /tým vôbec nemyslím proatlantický - lebo toto si v mnohom protirečí/ sa nenájde?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem pročeskoslovenský a ptám se jak jste nám to, bratja, mohli 2x udělat. V.J.Horák

   Smazat
  2. Raz to bolo zrejme menšie zlo - vo vtedajšom pohľade. Druhý krát o nás bez nás :-) - a ja som posledný človek, ktorý si myslí, že by to tak malo ostať. Vyrastala som v ČSSR, ako čekoslovenské dieťa - moraváka a slovenky. V krajine, ktorá bola evidovaná vo vedeckých kruhoch, kde sa vyrábali veci ako na západe zo súčiastok z východu. A osobne stále nevnímam cestu do ČR ako cestu do zahraničia. Rozdel a panuj sa u nás uplatnilo 2x. Mimochodom ani v SR a ani v ČR to nebol výsledok referenda, ani podobne...

   Smazat
 18. pomoc už se blíží
  https://www.youtube.com/watch?v=ekDoSIxjM4c&t=132s
  https://www.youtube.com/watch?v=mIKqJmspc3s&t=122s
  https://www.youtube.com/watch?v=lpje6qOvLG0

  OdpovědětSmazat
 19. Tak Rusům tam jde pochopitelně o prachy. O co jiného by tam šlo, že...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co takhle o bezpečí, o mír a o demokracii? Usaci kvůli tomu mají základny po celém světě, jenom do Ruska je zatím nepustili, že...

   Smazat
  2. 16:09 Ale jdi ty. Musí si tam jen ošéfovat svoje penízky, které tam nalili. Za mír a bezpečnost se to leda tak kamufluje.

   Smazat
  3. Rusům jde o prachy jen ve 2 nebo 3 zemích ve světě, fašistické USA jde o prachy po většině celého světa. :)

   Smazat
  4. 19:17, Rusákům jde hlavně o investované prachy. Taky by nerad, kdyby ti tvoje banka ukázala zdvižený prostředník.

   Smazat
  5. Rusům jde především o eliminaci amerického nebezpečí a vyvažování síly. Ať se Amíci troch zapotí při budování svých jižních států proti raketám středního doletu, když tu platnou smlouvu tak velkopansky roztrhaly.

   Smazat
 20. Bůh vás v tý Venezuele ochraňuj. Tihle, jestli se vám tam uhnízděj, tak se jich jen tak nezbavíte.
  -p-

  OdpovědětSmazat
 21. Komentáře jen potvrzují, narůstající antagonismus tohoto nejdemokratičtějšího společenského sytému.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:49 No jo, ale když on žádný lepší funkční společenský systém k dispozici není.

   Smazat
  2. A co takhle demokracie? Ta by nebyla?

   Smazat
 22. K prvnímu rozdělení platí v dobrém i zlém. Vždy jsem na Slovensko jezdil rád, pracovně i soukromě. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 23. Jeden citát, autora si fakt nepamätám : Aby demokracie fungovala, museli by být voliči vzdelaní, inteligentní a hodní , mít přehled, a chtít pro lidstvo to nejlepsší. Jenomže kdyby všichi byli opravdu hodní, inteligentní, vzdelaní měli opravdu přehled, byla by funkčním systémem taky anarchie, navíc by vyšla podstatne levněji. Nepotřebovali by sme zákonodárnou, represivní ani vojenskou moc, ani žádnou byrokracii.
  Súhlasím s autorom.
  Zatiaľ každý spoločenský systém padol na zlyhaní ľudského faktora.
  Nikde ešte demokracia nefungovala tak dlho, aby nás to oprávňovalo označiť ju za najfunkčnejší systém :-)
  A ak je moc zneužívaná na osobný prospech, informácie sú cenzurované a pod, nie je to demokracia, ale skrytá diktatúra. Akurát vinník sa hľadá ťažšie. Hlavne nie je jeden.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatiaľ ŽÁDNÝ spoločenský systém NEpadol na zlyhaní ľudského faktora.
   Padol na dominanci neludského faktora, ktorý sa nazyva parazitismus.

   Smazat
 24. Také jsem neměl rád okupanty .
  Československo byla velká země z které západ udělal dvě poslušné hovínka. Hlavně že jako otroci eu máme super platy jako Bulhaři,Poláci,Slováci a Rumuňi,Chorvati a Slovinci .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdybyste tady nezavedli na 40 let diktaturu komoušů, kterou nám sovětští okupanti a naši vlastizrádci prodloužili proti vůli obyvatel o 20 let, tak by jsi dnes měl plat či důchod jako Němec či Rakušák a nemusel by jsi z toho ještě namísto pravých viníků obviňovat západ.
   A obviňení západu, že nás prej rozdělil, už je úplně na hlavu. Nechci si ani představovat, že bychom ještě dnes museli poslouchat neustálé plamenné řeči Kotlebů a podobných jak je utlačujeme.

   Smazat
  2. 18:37
   Pomatený anti-komunistický popleto, kdyby tu nebyla Varšavská smlouva, tak dneska se máme stejně, akorát ti Němci a Rakušáci mají stejné platy jako my. :-) A spousta marasmu liberální ideologie by sem přišla dříve. Komunisté oddálili to, co přichází dnes, včetně migrace, ta by k nám postoupila rychleji. Pozdravujte politrucké debily, co vás učí ve vaší neziskovce. :)

   Smazat
  3. 18.37
   A proč tu tedy po 30 letech nemáme stejné platy jako v Německu ??

   Smazat
  4. 19:15
   No jo, jasně. V Německu by měli platy jako my, USA by měli platy jako my, v Japonsku by měli platy jako my, v Británii by měli platy jako my... celý vesmír se prostě točil kolem 15 milionové zemičky, kde si ukradlo na 40 let moc 2 miliony komunistických debilů a psychopatů, kteří terorizovali národ. To dá rozum. Mám radost, že jste už 30 let v prdeli. Jen mě mrzí, že pár z vás pro výstrahu nepověsili..
   Za půl roku bude kulaté výročí. To tady bude zase nablito. Už se těším a budu se náramně bavit jak budete kvičet :-D

   Smazat
  5. 20:11
   Prostě proto, že za těch 40 let získali nad námi tvrdou prací a inteligentním společenským uspořádáním rozhodující náskok, který se těžko dohání.
   Dokonce ani bývalá NDR přes masivní investice stále nedohnala NSR. To je více než výmluvné.

   Smazat
  6. 20:17
   Vy skutečně vypadáte zcela mimořádně oduševněle. Mohl byste mi také prosím vysvětlit, co tou "tvrdou prací, inteligentním společenským systémem a rozhodujícím náskokem" míníte? Jaké to má provázání se skutečností když dva zedníci stavějí zeď, jeden za 20,-€/hod a druhý za 6,-€/hod?
   Jak je možné, že se seriózně mluví o tom, že na německé platy dosáhneme až za 200 let?
   Jak je možné, že dříve, v časech "lenosti, neinteligentního společenského uspořádání a rozhodujícího zpoždění" jsme mohli na nájem, energie a režii domácnosti vynakládat 20% příjmů a dnes nás totéž vyjde na více než 60% příjmů?

   Smazat
  7. Nikdy u nás nebudou platy ani důchody stejné jako v Německu.Na to zapomeňte.A proč?Zkuste si na to odpovědět.Ti, co tu píšou za ziskovky tu odpvěď nezvládnou.

   Smazat
  8. 20:51
   Tipnu si, bude to tím, že my jsme se stali kolonií mj. Německa a nikoli Německo naší.
   Trefil jsem se?

   Smazat
  9. 21:11...v podstatě BINGO

   Smazat
  10. 21:11
   Ano, tak to je. Ale zásadní otázka je proč tomu tak je? Jak se mohlo stát, že v roce 89 k nám bohatí Němci a Rakušáci jezdili v Mercedesech s naditými šrajtoflemi a kupovali si co je napadlo? Na rozdíl od zchudlých Čechů, kteří ve stejné době jezdili ve starých Škodovkách očumovat výlohy do Vídně a Norimberku a naprázdno polykali. Jak to, že tomu nebylo naopak? Jak to, že my jsme nebyli ti bohatí, ti s těmi technologiemi a know how co jezdili skupovat a zachraňovat Německo?
   Na to byste si měl odpovědět především, abyste se něčeho smysluplného dobral.

   Smazat
  11. Můžete mi, 18:37 vysvětlit, proč reálný průměrný příjem občana předválečné ČSR nebyl ani vzdáleně srovnatelný např. s Francií, Británií, Belgií či Holandskem (dokonce při 1,4x delší pracovní době)? Nakonec i Německem, krom jeho tehdejšího východu?

   Smazat
  12. 21:53
   Že by k nám jezdili Němci v autech patřících bance z bytů patřících taktéž bance nebo někomu jinému na nákupy proto, že zradou jsme se stali dobytým územím my a nikoli oni? Že my jsme do té doby znali žebráky a bezdomovce jen ze západních filmů a že "národohospodáři" nezdevalvovali marku, ale naší korunu?
   Evidentně jste nepoznal nikdy nic jiného, než své nejbližší okolí. To není mnoho. Mohu vás uklidnit, že většina Němců, kteří se živí prací, v Německu bohatá nebyla a dnes je to spíše horší než dříve.
   Nejhorší je, když vyvozuje závěry někdo, kdo trpí chronickým nedostatkem informací a navíc omezenou schopností analyzovat.
   A to prosím Německo bylo "výkladní skříní kapitalismu". Většina kapitalistických zemí na tom byla a je mnohem, mnohem hůře a je tam k vidění taková bída, jakou nepamatují ani naši pradědové.

   Smazat
 25. To budou zase zesrane latriny, az tam pristanou nejake tomahawky.

  OdpovědětSmazat
 26. Vyrazi na podporu autobusaka Admiral Kuznecov maskovany v nepruhlednem dymu z mazutu?-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sotva. Ten není určen na takovou cestu a momentálně je ve Venezuele jen maličký výsadek, který by se dal charakterizovat jako ochranka ambasády a ruských firem. O nic jiného nejde. Tak daleko Rusko do boje nepůjde, zvlášť když mají jedno bojiště otevřené a Donbas na hrbu. Jim se jedná jen o ty investované miliardy, toť vše.

   Smazat
  2. Ty hlupáku, píšeš a nic nevíš. Ten tvůj "malinkej výsadek" vede tříhvězdičkový generál. Asi se ho chtějí v Moskvě zbavit, viď?

   Smazat
 27. https://www.armadninoviny.cz/zahada-cerneho-dymu-ruske-letadlove-lode-vyresena.html

  OdpovědětSmazat
 28. Demokracie je diskuze, nevím už kdo to řekl, ale tady to už na diskuzi na nějaké téma nevypadá.
  Jenom poštěkávání a kejhání, někdy hýkání, myšlenek málo pro diskutování o nich.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jste řekl velice pěkně a podle času zveřejnění přímo revolučně. Souhlasím. Rudý dědeček

   Smazat
 29. Tak to vypadá, že Maduro chystá v ústupovou cestu. Jen jestli se Rosněfti podaří uchránit těch 30 mld. investic, anebo jim je někdo ukradne tak jako v Lybii a kdysi Sovětům v Egyptě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusové se postupně vrací do Lybie i Egypra, ve Venezuele a v Jižní Americe mají velký vliv Kubánci, na které by se nemělo zapomínat.

   Smazat
 30. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 31. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat

 32. No tak, co takhle souhlasit s anonymem výše (ten "40 let teroru" a "tvrdou prací a inteligentním společenským uspořádáním" )

  Protože to je přeci na bíle dni, že si nás němci a západ vzali do EU proto, abychom se jim rychle vyrovnali a byli jim rovnoprávnými partnery v rozhodování, mohli jim lépe konkurovat a brali minimálně tak stejné peníze jako oni...

  Svatá prostoto... ,DDD  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Karpíku, pokud se ti zdá, že máš málo, vůbec nic a nikdo ti dnes nebrání odjet pracovat do Německa za přesně takové peníze jaké dostávají Němci.

   Také ti nic nebrání založit tady u nás firmu v jakémkoli obou a vyplácet svým zaměstnancům mzdy jako v Německu. Nebo klidně 10x vyšší.

   Smazat
  2. Oj ty hloupý volku 23:31. Máš štěstí, že jsi daleko a v anonymitě. Stejně si myslím, že ti některý ze tvých sousedů za podobné kydy rozbije mordu.

   Smazat
  3. 23:31
   Ten slibovaný blahobyt spojený s přechodem od "neekonomiky k ekonomice" má spočívat v tom, že když chce člověk důstojně žít, tak musí emigrovat? To nám ale nikdo z vychlastaných hlav na Václaváku a Letné tenkrát neřekl. Naopak, slibovali samá pozitiva a sociální jistoty a dušovali se, že kdyby se to nepovedlo, tak odtáhnou z politiky.

   Smazat
  4. 8:53
   Ty nežiješ důstojně? A jak se to konkrétně projevuje? Nemáš co žrát? Chodíš oděný jak trhan, jsi smradlavý a špinavý a vytíráš si prdel rukou? Pokud tak někdo v dnešní době opravdu ije, tak je to jen jeho osobní selhání a místo obviňování jiných by s tím měl sám něco dělat. Ale myslím, že to není tvůj případ. Tebe jenom pálí dobré bydlo a závidíš těm co maj Superba když ty máš jen Feldu.
   "Emigrovat" tak jako za komoušů, dnes nikdo nemusí. Ale může naprosto svobodně cestovat, žít a pracovat tam kde se mu líbí a kde se cítí dobře. Ať v rámci ČR, tak v rámci celé EU a částečně i celého světa. A kdykoliv se může vracet.
   Nikdo ti samá pozitiva a jistoty nikde nesliboval. To si pleteš Václavák se schůzí vaší komunistické buňky. Slibovali ti ale svobodu a demokracii a možnost mít se dobře když pro to budeš sám aktivně něco dělat.

   Smazat
  5. 9:25

   Mezi námi bude zřejmě rozdíl ve vnímání důstojnosti. Pro některé, jako jste vy, je dostačující, když mají co do držky strčit, mají do čeho se obléci a nemusí chrápat v kanále. Ale to jsou pro mě a mé blízké tak nízké nároky, že pochybuji o tom, že by uspokojovaly i jen mé předky za první republiky. Holt každý jsme jiný, vám stačí žít o trošku lépe než dobytek, mně ne. Každého volba. Mně třeba vadí i to, že za stejnou práci dostanu v Čechách podstatně nižší mzdu než třeba v tom Německu. Po 30 letech "budování prosperity". Ovšem chápu, že při vašich nízkých nárocích tak vysoko vy nedokážete ani dohlédnout.
   Mimochodem, i přes ohled to, z čeho pocházíte, pokudste se prosím překonat svůj sociální handicap aspoň pokusem o kultivované vystupování a netykejte mi. Děkuji.

   P.S.
   Malé lekce nejspíš marné snahy o vaše dovzdělání:
   "Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků… Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce..."

   Václav Havel

   V rámci rozšiřujícího učiva prosím přečíst celé. Až to zvládnete, dodám další.

   Smazat
  6. Jestli žiješ nebo nežiješ důstojně záleží z 99% jenom na tobě! Pokud máš nároky vysoké, potřebuješ k životu vilu s bazénem, Mercedes před ní a 2x ročně exotickou dovolenou, tak pro splnění tvých nároků taky musíš taky něco udělat a pořádně máknout! Žádný nárok jen tak na tyto zbytné statky nemáš a dožadovat se jich po Havlovi je s prominutím idiotství a absence jakékoli soudnosti!

   S tím vaším učivem, lekcemi a dovzděláním, si můžete víte co. Svědčí jen o tom jak hloupá a snadno manipulovatelná jste ovečka.

   https://manipulatori.cz/manipulace-komuniste-vas-budou-strasit-nezamestnanosti-projev-ktery-nikdy-neexistoval/

   Smazat
  7. @ "Jestli žiješ nebo nežiješ důstojně záleží z 99% jenom na tobě!"

   Tak nevím, jestli jsem vás nějak špatně nepochopil, ale nesnažíte se nám zase jenom namluvit to o tom "úspěchu v píli a odříkání"..
   A že bezdomovci "se prostě jenom málo snažili"
   ?!

   Protože to je názor nemocného člověka, resp. nekompletní osobnosti.

   Bezdomovců vidím tady v Praze opravdu mnoho a všichni - by patřili spíše do rukou psychiatra. Můžete se snažit o co chcete, ale s poruchou osobnosti, nebo organickou změnou na mozku sám nic neuděláte.

   Vy osobně toho psychiatra taky nepodceňujte!

   Smazat
  8. 11:44

   Zjevně se vám nepodařilo pochopit hned napoprvé o co jde. Tak tedy znovu a pomaleji. Mně třeba vadí i to, že za stejnou práci dostanu v Čechách podstatně nižší mzdu než třeba v tom Německu. Po 30 letech "budování prosperity". Ovšem chápu, že při vašich nízkých nárocích tak vysoko vy nedokážete ani dohlédnout.
   Tak jak to ve svém maloměšťácké primitivismu vidíte vy, tedy dřít jako to hovado, abych měl na to občas vzít si auto na leasing a ukázat, že si žiju o něco lépe než mí zubožení spoluobčané, to pro mě opravdu není meta.
   Jako hloupá a zmanipulovaná ovečka se bohužel projevujete pouze vy a to, že se odkazujete na server, příznačně nazvaný manipulatori.cz, jenž vám má nahrazovat osobní zkušenost, to jen stvrzujete. Havel(nejen) toho napovídal, nasliboval a napohoršoval se přitom daleko víc. Vše by se dalo shrnout větou "doteď to byla jedna velká katastrofa, ale teď se toho chopíme my a bude už jen lépe(Klaus rovnou hovořil o "ekonomických tygrech Evropy"). Vám však nezbývá než počkat až padne režim a budou otevřeny archivy, pamětníci však tak dlouho čekat nemusí. Tak jako tak při vašich mentálních výkonech vám to bude houby platné.

   Smazat
 33. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zem anistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 26. března 13:51.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 34. Ruská armáda – NEVYČERPATELNÝ zdroj blahobytu a svobody!

  Tak nepřemožitelná Armáda Ruské federace posiluje své pozice ve Venezuele – no to je ale RADOSTNÁ zpráva!
  A navíc další rána válečným štváčům, kapitalistům a demokratům: Neboť kam přijde ruská armáda, tam OKAMŽITĚ vypukne západoasijský blahobyt a pravá ruská svoboda.
  Viz Československo a ostatní země Západní Asie: Jak jsme byli chudí a nesvobodní, dokud nepřišli naši starší ruští bratři.
  Jak DĚSIVĚ jsme zchudli, po vyhnání nepřemožitelné Sovětské armády v r. 1991.

  Srovnejte si to se zeměmi, okupovanými US Army, čili s celou Evropou: Jak ZOUFALÁ bída panuje v celé Evropě!
  V jaké PŘÍŠERNÉ nesvobodě živoří Evropani, pod bičem otrokářů z USA !

  Prostě: Veškeré problémy Venezuely zakrátko skončí, díky posílení omezeného vojenského kontingentu Armády Ruské federace, dočasně umístění na venezuelském území.
  Ano, všichni venezuelští lepšolidi-placení agenti USA a EU, kteří ještě z Venezuely neemigrovali, budou dopadeni a spravedlivě potrestáni na místě.
  Samozvanec a zaprodanec Guaidó bude potrestán EXEMPLÁRNĚ.

  Načež prostý venezuelský horšolid bude mít opět příslovečný klid na práci a po práci legraci.

  KÉŽ BY UŽ KONEČNĚ VELIKÝ PUTIN, BJJP, POSKYTL BRATRSKOU POMOC I NÁM TRPÍCÍM HORŠOLIDEM V ČESKU !!!

  Bratrská internacionální pomoc z 21. srpna 1968 zachránila naši vlast před euroamerickou okupací, před hrůzami EU, NATO, kapitalismu a demokracie!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 35. Legitimní venezuelská vláda má právo požádat koholiv o pomoc! A především jde o to, zachovat ve Venezuele klid a hlavně právní postup, kde je možné také doložit velké půjčky, které poskytla RF a kde má právo si svoje investice bránit a jistě bude nakloněna k jednání!! Bohužel ze strany USA tady již máme některé neblahé zásahy v Latinské Americe, třeba v Chile a mnoho povražděných od "zločinců" Pinočeta za přímé podpory zločinných USA!!!

  OdpovědětSmazat
 36. 100 ruských vojáků to nevytrhne a Amerika nebude čekat až si tam Rusko vybuduje nějakou silnou základnu. Na druhou stranu útok přímo na ruské vojáky si jen tak sami Američané snad nedovolí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Zejména by si impíci měli dát majzla na toho bohatýra se sněžným kvérem na 1 minutě a 12 sekundě tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   To je úplný Ilja Muromec 2! Ovšem bohužel jen do okamžiku kdy mu dojde Bojaryšnik!:-)))

   Ale to nic, jsou tu další hrdinové, např tito ruští Postradatelní!- http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/11081266_102060_c11.jpg

   a ty nikdo a nic na světě je nezastaví!!! Venezuelský zlato si zkrátka odvezou i s prasetem!:-) - https://forum24.cz/vojensky-expert-rusove-leteli-do-venezuely-pro-madura-nebo-pro-zlato/

   Smazat
 37. Chce to jeste 50 voj. zakladen Ruska v Mexiku, 80 v Kanade, 5 na Kube a aspoon po 10 v kazde stredoamericke republice. Pak konecne Rusko nebude hrozbou miru, tak jako nejsou ted USA, ty jen rosiruji demokracii (z ktere je uz 30 mil.mrtvych, jen po 2.svetove valce).

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.