Reklama

pátek 29. března 2019

Haaretz: Damašek vyzval Washington - dejte Izraeli vaše vlastní území!

Hlídka OSN na Golanských výšinách
-kou-
29. 3. 2019 haaretz.com  a PrvníZprávy 
Stálý představitel Sýrie v Radě bezpečnosti OSN Bashar Jaafari kritizoval rozhodnutí Donalda Trumpa na Golanských výšinách a označil to za „facku celému světu“.


Podle diplomata, pokud americké úřady opravdu chtějí podporovat Izrael, pak by mu měly dát svá vlastní území, napsal izraelský deník Haaretz.

Rozhodnutí Donalda Trumpa uznat Golanské výšiny jako území Izraele ponechává jen jednu cestu ze situace - „použití síly“. Oznámil to na zasedání Rady bezpečnosti OSN stálým zástupcem Sýrie Bashar Jaafari, uvedl Haaretz.

Diplomat nazval oznámení o Golanských výšinách, které učinil americký prezident, za „facku celému světu". Jednostranné chování Washingtonu podle něj nemá žádnou „právní ani politickou hodnotu“.

Jaafari zdůraznil, že kurz zvolený Trumpem je v rozporu se sliby jeho předchůdců. Vyjádřil také názor, že hlava Bílého domu učinila toto rozhodnutí, aby získala podporu od „americko-židovské lobby“.

„Proč nedarovat Severní Karolinu Izraeli? Dejte jim území svých států, pokud opravdu chcete podporovat Izrael,“ navrhl stálý zástupce Sýrie.

Členové Rady bezpečnosti, kteří zahájili jednání o této otázce, opět připomněli, že mezinárodní organizace považuje Golanské výšiny za okupované území. Rovněž vyjádřili naději, že prohlášení amerických úřadů situaci v regionu nezhorší.

Jak dál Donalde? Uznání ruského Krymu nebo Jihočínského moře?
Erste: Trumpovo prohlášení o Golanech vyvolalo masovou kritiku světa!

Mezitím američtí představitelé poznamenali, že rozhodnutí Donalda Trumpa neporušuje izraelsko-syrskou dohodu o odpojení z roku 1974 ani nekoliduje s prací pozorovatelských sil OSN pro odpoutání. Rodney Hunter, politický koordinátor americké mise v OSN, zároveň vyjádřil své znepokojení nad přítomností syrské armády v oblasti příměří.

„Spojené státy a Rada bezpečnosti nemohou akceptovat snahy Sýrie učinit svou přítomnost v oblasti separace novou normou," řekl. Podle něj Washington vyzývá Moskvu, aby „využila svého vlivu na Asadův režim, aby donutila syrské jednotky okamžitě opustit“ region.

Stálý zástupce Ruska v Radě bezpečnosti OSN vyjádřil znepokojení nad tím, že Trumpovo rozhodnutí o Golanech bude bránit mírovým misím mezinárodní organizace v regionu. Podle jeho názoru, stejně jako přesun amerického velvyslanectví do Jeruzaléma, je tato iniciativa „součástí ponurého obrazu jednostranných kroků, které Spojené státy nedávno přijaly".

Šéfka evropské diplomacie Federica Mogheriniová řekla, že EU „neuznává izraelskou suverenitu nad okupovanými Golanskými výšinami“. Arabské státy toto rozhodnutí Washingtonu rovněž odsoudily. Vedoucí představitelé Druzů v této oblasti označili Trumpovo prohlášení „odtržené od reality deklaraci osoby odtržené od reality“,připomněl Haaretz.

20 komentářů :

 1. Golanské výšiny se stanou pohřebištěm Izraelských politických ambicí Benjamina Netanjahua.
  Doník, zachránil Izraelce od války mezi civilisty...*

  OdpovědětSmazat
 2. To se to rozdává z cizího , že jo ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Británie také v roce 1947 NEDAROVALA ŽIDŮM WALES, ALE MANDÁTNÍ ÚZEMÍ PALESTINA - když teroristé z Haganah, Irgunu, Lechi a PalmachBritům mandát sabotážemi a politickými vraždami rozvraceli. Mandát bývalé Společnosti národů, schválený roku 1922 USA, končil zánikem Společnosti národů roku 1939.

   Bývalých osmanských poddaných/občanů se nikdo na nic neptal, a už před válkou se do Palestiny nasměrovaly statisíce ŽIDOVSKÝCH UPRCHLÍKŮ. Hádejte, na koho území se usazovali... Príma je, že teroristé a teroristky v roce 1946 měli staré náklaďáky obložené podomácku dřevem a pobité plechy, dnes mají tanky, rakety, nukleární zbraně, chemický průmysl, biologické laboratoře, námořnictvo s německými raketonosnými ponorkami... a vystupují jako legální ozbrojené síly státu Izrael. Golanské výšiny jsou téhož původu, jako území státu Izrael, jako území nad rozsah hranic z roku 1947; Dobyté, jako když Izrael přešel poprvé Jordán... darované JHVH vyvolenému národu. Kanaán je prostě the Globe.

   Smazat
  2. Syrsky delegat je ponekud naivni::;..."Dejte S.Carolinu Izraeli"..A navrhuje takovou zbytecnost...Kdyz ,USA uz davno nepatri americanum..

   Smazat
  3. 15.35 velmi dobre, uz vrazdili v Egypte a proto museli upchnout..A zjistite ,ze fakta mluvi jasne, tady Nikdy nic jineho nebylo , Neni a Nebude..."Boha" a velice poslusnyho a schvalujiciho vsechny zlociny, nasili atd. , maji prave na tyhle veci..

   Smazat
  4. https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=7tS3w25JzWM


   V tomto filmu ktery ukazuje slizskost celeho systemu je hezka veta maminky (ktera zije v Israelu) svemu synovi ,co by delali zde doma oni ziji v USA tam kradou a maji se dobre tady by museli makat

   Smazat
 3. Ano, to, co světu předvedl US prezident, je absolutní pohrdání mezinárodním právem i celou OSN.
  Svůj dekret povýšil nad rezoluce OSN týkající se syrské části Golan ...

  OdpovědětSmazat
 4. A když už tak Ušáci rozdávaj, to zcela zřejmě,mohou ale jenom ze svého, tož by mohli také dát Kurdům ti za ně bojovali a stát svůj nemají, vlastně dopadli jako indiáni v Ušákově. Hej hou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyvraždili Indiany, vyvraždí jakýkoliv stát USA kdyby se chtěl osamostatnit ! Fašisté ! České k...y jím fandí , ať chcípají !

   Smazat
 5. Jestli ma mit mezinarodni pravo nejaky smysl,musi se vztahovat na kazdeho...To,ze USA kde co neuznava, je jeho hrobem (mezinarodniho prava)

  OdpovědětSmazat
 6. Umírající kobyla? Ne, to jen zvůle ne/mocných!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Jednou z nejsmutnějších kapitol lidské historie nespravedlnosti je potrestání Palestincůp za holokaust židů, který byl dílem ale, snad s přispěšním některých dalších států, které se k nacismu přidaly a bojovaly na jeho straně za 2. světové války. Ono to vypadá či vlastně je karikaturou spravedlnosti. A tak místo aby Němci spláceli svůj dluh k židům a strpěli jejich oplátku, tak to leží vše na Palestincích. Kdo si ale pomyslel, že židé si osvojí "manýry" nacistů a budou Palestincům oplácet nacistický holokaust stejným způsobem! Arciť dnes již nejsou v módě křišťálové noci, ale zbraně hromadného ničení, okupace cizích zemí, také Golanských výšin a jiných území, výstavba židovských osad na ukradeném palestinském území - i to je dokonalý projev nacismu, tentokrát židovského. Co a kdo pak si sám kope hrob? Jednou boží spravedlnost přijde!

  OdpovědětSmazat
 8. je na čase začít preventivně likvidovat americkou rakovinu na světě je toho už dost co nadělala zla - vyhubit tu svoloč a bez pardonu !!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Mimo téma:
  https://www.novinky.cz/koktejl/501133-papez-nechtel-aby-mu-libali-prsten-protoze-se-bal-sireni-bacilu.html
  Dobře činíš svatý, ale ani ty bys neměl, z týchž důvodů, líbat věřícím nohy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. on je liba buzerantum cernejm tzv. hoboj americky fagot
   At si radeji udela poradek ve svem hnojisti vzdyt ta klera vypada jako LGBT pod oltarem -hejno buzerantu kam oko pohledne

   Smazat
 10. Jak můžou Američané dát Izraeli své území, když už dávno židům celá Amerika patří ???!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně nezkoušejte nadávat Židům do Chazarů.Potom Vás censor neopopublikuje,ale oznámí.

   Smazat
  2. Už dnes se Praze říká "Nový Jeruzalém" a světové židovstvo ji už dnes považuje za svou a už ji i pevně ovládá, jak politicky, tak ekonomicky...My, zde v Čechách už brzo budeme díky zrádcům, jako je Aaron Bakšiš a Moše Ovaria ben Zeman osudy Palestinců.....

   Smazat
  3. 22:34 Chtěl jsi napsat že se opupínkuje, ne? Páč místní censor Hoffstein je známým čichačem prdů téhle židočekistické poloopice!:-)) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Smazat
 11. Tohleto si přečtěte:

  https://href.li/?https://abbartos.wordpress.com/2013/03/28/stavi-se-jak-o-zavod-pro-uprchliky-z-izraele/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.