Reklama

pondělí 4. března 2019

Holzmann doporučuje: Zapisujte si jen co se skutečně stalo, žádná fakta!

Felix Holzmann
-rp-
4. 3. 2019  PrvníZprávy
V jednom ze svých téměř nezapomenutelných rozhovorů Felix Holzmann vysvětluje svému partnerovi, proč si do svého deníčku zapisuje co, kdy a kde řekl nebo dělal, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.Protože to bylo v době existence HSTD (Hlavní správa tiskového dohledu) a dalších aktivistických dozorců nad pravdou a lží, rozuměli jsme tomu, jako vynesení rozsudku nad jedním z pilířů tehdejšího politického režimu, který chtěl slyšet trávu růst. A smáli jsme se tomu, když už i „muži listopadu 1989“ se začali vyjadřovat podobně jako „muži 25.února“. To jsme ještě netušili, že staré zavedené pořádky se budou vracet, ale už ani ne zadními vrátky, ale téměř doslova vstupnímu vraty, které pomáhala otvírat nejen Evropská komise a Evropský parlament, ale i politizující muži v uniformách NATO.

Našli „ochotné sluhy“ (je o nich napsána celá kniha amerického autora) dokonce i mezi zlovolně vymyšlenými „hlídacími psy demokracie“. Asi to dnes pamětníky nepřekvapí. Mezi zpravodaji a novináři bylo vždy hodně těch, kteří sloužili jakémukoli politickému režimu (včetně těch zločinných) a posluhovali hned několika režimům po sobě jdoucím, ačkoli se od sebe zásadně lišily. Mnozí z nich dokázali, že to dokáží, a to dokonce mnohonásobně. Jednou sice mluvili a psali o lidové demokracii, později o demokracii liberální. Ale už jejich otcové obhajovali národní nebo sociální demokracii, od které se dostali až k nacionálnímu socialismu. Někteří ještě ani nestačili zapomenout na své Čest práci! proroctví „Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak!“ a už si museli odskočit k obraně lidských práv a k „Pochválen buď Ježíš Kristus!“

Příklad anarchisty Emanuela Vajtauera, „světového revolucionáře“, který dovezl ze Sovětského Ruska pověstných 21 podmínek Komunistické lnternacionály, stal se komunistou, potom národním socialistou a konečně jako protektorátní šéfredaktor Přítomnosti kolaborantem s nacionálním socialismem v letech německého Protektorátu někde cestou do Tábora v květnu 1945 „na útěku“ zemřel. Nebo, jak po návratu z emigrace v roce 1990 šířil domněnku z druhé ruky spisovatel Jan Beneš, pod změněnou identitou žil ještě v padesátých letech ve Spojených státech.

Zbořil: Kam zmizely ty tisíce agentů z tzv. Pézetek?

Dnešní už postarší mladí se rychle naučili modlit „God bless America!“ a jen když se vyměnil prezident Spojených států hned věděli, že ten co odešel byl sukničkář, ten co vedl válku proti terorismu byl buran a nevzdělanec, po něm přicházející nositel Nobelovy ceny míru „žvatlavý černoušek“ a konečně se objevil buran nebo blbeček, jak se nestydí nazvat Donalda Trumpa profesor Karlovy univerzity.

Tím chceme bez jakéhokoli záští konstatovat, že vyjadřovat se k věcem veřejným, nejen u nás, ve střední Evropě nebo v Evropě celé, a asi i v jiných koutech světa, není těm, kteří se na této úrovni exhibují, ke škodě, vést si Holzmannův alibistický deníček.

A hlavně, jak ve vzpomenutém satirickém skeči říká jeho autor – zapisovat si do něj jen to, co se skutečně stalo, žádná fakta!

* * *
 


21 komentářů :

 1. Tohle určitě není od Trumpa dobrý nápad:

  http://svobodnenoviny.eu/trump-se-chysta-predat-jadernou-technologii-saudum/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spatna analyza ! 12:50 !
   Saudis jsou nepratele Iranu ! Saudis udelaji spinavou praci za Israel , ktery je ohrozovan Iranem ! Iran neobycejne posiluje a je tradicnim nepritelem Zionistu a i vsem druhym, kteri patri k semitske
   rase !
   Iran (Pesane) nejsou Semite, ale Arijci a fackovacka na Middle East je zarucena.

   A vas profesor Karlovi university , ktery nadava na presidenta Trumpa, je prdolizek Globalistu !
   Po strance intelektu je to vul !
   PREIDENT TRUMP = BEST PRESIDENT EVER !

   Smazat
  2. Honolulu, ty jedna karikaturo
   Světa Znalého, zase plácáš hloupodti. Jsou íránské jednotky v Sýrii? Pomáhají Arabovi Asadovi? Jsou Arabové Semiti?

   Odpověz si a dej si hned facku.

   Smazat
  3. Potrebni byli Sasci na dvorech feudalu a kralu na omezeni jejich rozmaru , nalad, pripominali casto ,ze i kral je jen clovek s velmi omezenych casem...
   Napr. neuveritelny kouzelnik ZITO...
   Jako namet na film ,co najdete lepsiho.
   U nas pak vyvoj sel pres krale komiku Buriana , Plachty, Haska, papeze Humoru Mensika /znal jsem V.osobne, tak vim co tvrdim zde/, a ti zili s narodem a jako Holzman pomahali svym lidskym humorem prezit to nejhorsi , paralysovat bolseviky a odstranovani toho nejhorsiho...
   A byli tak v Pravde nevoleni ,ale pravi vudci naroda...

   Smazat
  4. Sveta znaly až vám tu technologii muslimský fanatici vrátí tak bude s vámi ámen.

   Smazat
 2. Oni ti vasi "profesori" na indoktrinacnich ustavech pro samostatne NEmyslici, jsou povestni po svete, jejich abnormalni SERVILITOU !
  Jsou to oportuniste, zasadne curajici po smeru vetru. Oni maji zasluhu na zkutecnosti, ze studia na vasich vysokych skolach nejsou ve svete uznavany !

  OdpovědětSmazat
 3. Hovnolulu, co tu kvákáš o školách? Vždyť ses jich vždycky štítil!

  OdpovědětSmazat
 4. Od Příbora jedou vozy
  Moje milá nemá kozy

  OdpovědětSmazat
 5. Jednou to muselo přijít. Zbořil se přiznal k pokrytectví. Ptá se, kde zmizelo 45 až 50 tisíc pracovníků podniků zahraničního obchodu, kteří uměli prodávat naše výrobky? Nejde jen o ně, ale o desítky tisíc obětí kráglování příslušníky nenávistného Občanského fóra, ke kterému se dychtivě po jeho vzniku v Praze přitočil. Zkušení vedoucí pracovníci na všech stupních řízení museli odstoupit a uvolnit místo po korytech dychtícím hlupákům, kteří československé hospodářství dorazili k smrti. Skoro nic nám už nepatří. Skoro nikde nerozhodujeme. Hodnoty, které se tady vytvoří, zmizí za hranicemi. Zbořil by měl aspoň v ústraní ráno před zrcadlem se lidem z Česka tajně omluvit, za všechno, čemu on osobně napomáhal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byly to jednak osobnostní defekty vedoucích pracovníků, kteří v době převratu vykrádali hospodářské celky , v jejichž čele stáli (výhradně členové KSČ), nebo, jak píše Josef Zbořil - odborných referentů ,,pézetek" , kteří neváhali přejít ke konkurenci a přinést tam informace,kterými podrazili vlast, se kterou nebyli solidární. Anebo to bylo morálně v pořádku , protože Československo bylo na odpis a referenti o tom z první ruky věděli a noví vládcové, kteří Československo hodlali dát do šrotu jsou dosud na živu. Pravdu se dozvíme, pokud je přežijeme. Zatím nám musí stačit tušení Egona Bondyho (Neuspořádaná samomluva, 1984, samizdat).

   Smazat
  2. To je tedy pane Šmídl odpověď za všechny prachy. Svedl jste to na osobnostní defekty komunistů. K vedení jste se za bolševika dostal, jestli jste byl odborně a organizačně výborný. Pak vás také vzali do strany. Mi se líbí vaše uvažování. Když vám nějaká fóristická zrůda nakope do ksichtu, podle vás byste tu nohu měl ještě z úcty políbit. Nevíte vůbec nic, co se po listopadu dělo. Jen se tady ztrapňujete. Když vás vyhodí z práce za to, že jste se té práci přímo obětoval, snažíte se najít jinou, kde uplatníte svoje schopnosti.

   Smazat
  3. Zažil jsem rozpad Škody Plzeň jakožto pracovník Eletrotechnického závodu. Během roku 1989 proběhly v závodě 3 sabotáže (25.únorea, 6. července, 20.srpna), o poslední z nich si můžete přečíst na www.Outsidermedia.cz v článku Jedenadvacátý srpen po jedenadvacáté. Píše se tam kromě sabotáže i o náladě a postojích zaměstnanců vůči sabotáži. Úloze komunistů po převratu se nedivte, byla do konce roku ´89 v ústavě. Ti komunisté, kteří krást nechtěli, odevzdali legitimaci a rozhlíželi se po novém uplatnění. V prostorech hlavního závodu i Eletrotechnického závodu se po roce 91 hromadily lokomotivy typ 163 , které Dráhy nezaplatily. Stavba Gabčíkovo- Nagymaros byla zpochybňovaná v televizi. Stavba Temelína jakbysmet.Dnes asi na smysl-nesmysl těchto akcí návod nepotřebujete.
   Někteří zákazníci (Vagonka Studénka) z nejasných důvodů neplatili za práci(opravy). A k tomu zavedena daň na trvale se obracející zásoby .Jistě víte, že když jste měl zahájit výrobu zakázky, musel být materiál na skladě a tam jste jej musel přijmout, když byl dodán .(dnes se dodává na hodinu přesně, tenkrát se chránil zájem státního podniku - dodavatele). A tak vedoucí pracovníci přišli o nadtarifní složky mzdy. Občanské fórum sice obsadilo některé funkce (personální odd), ale lidé podnik houfně opouštěli (podnik netrval na zákonných lhůtách, někomu platil odstupné, někomu ne - to nerozhodovalo OF). Od lidí, kteří se vraceli ze zahraničních montáží jste věděl, že zákazníci (Čína, Spojené Emiráty, Sýrie) dělí zakázky mezi konkurující si firmy, PZO Škodaexport byla jedna z nich. Vyklizení pozice na mezinárodním trhu na Československu nikdo ze zákazníků nepožadoval, šlo o naše vnitřní rozhodnutí, pochopitelně proces není zvratný (neznám autory). Úloha OF stoupla zejména po jeho rozpadu - vznikem ODS, ODA, OH, skutečných politických stran s ministry a místními organizacemi.
   Odešel jsem učit na odbornou školu, zastihl jsem tam
   ročníky ,,Husákových dětí" , docela dobrou společnost.
   Povšimněte si, prosím, že například Elektrické lokomotivy nerozpustily aplikovaný výzkum ani konstrukci a dodnes jsou schopny produkce.Přikoupily i další kapacity s původně nejasnou budoucností - viz www.skodatransportation.cz

   Smazat
  4. Pane Šmídle, v Plzni bylo hej. Snadno se měnilo zaměstnání. Znám člověka, který vedl výzkum škodovky. Ten tvrdí, že hned po převratu redukoval počty pracovníků, aby si mohli najít dobré místo jinde. V případě velké fabriky na malém městě to bylo mnohem horší. Jestliže vás vykopli nebo přeřadili na málo placené místo, zbylo dojíždět do Prahy, kde zahraniční firmy hledaly schopné a zkušené pracovníky. Rodiny tím trpěly, některé se rozpadaly. Podnik Tatra za bolševika polovinou své produkce spolu s Válcovnami přesných trub v Chomutově platil celé dodávky plynu a nafty z Ruska. Nyní tatrovka vyrábí místo 15 tisíc vozidel jen tisícovku nebo méně. Pokud vím, tatrovka jela setrvačností naplno ještě několik měsíců po převratu. Až asi po dvou létech začal propad. Viníky propadu jsou blbci, kteří tady začali vládnout. Jednou by měli být potrestáni za vlastizradu. Také podnik Tatra ovládli ublížení idioti. Po kraválu v Praze nejprve ovládli odvážní revolucionáři radnici města. Dobrých funkcí tam pro všechny zájemce nebylo dost. Lidé ze sebranky O(čekávám) F(unkci) napsali dopis se seznamem zájemců, kterým se má dát vedoucí místo s dostatečně velkým platem. Vedení podniku dostal člověk, u kterého před převratem šlo za branami podniku koupit načerno jakýkoliv chlast. Čistky se rozjely.

   Lidé v dílnách byli propagandou ze zahraničí dosti naladěni protikomunisticky. Dokud se jich osobně netýkalo propouštění, vládla v dílnách spokojenost. Až se začalo propouštět, rozšířil se strach. Za komunistů se docela otevřeně nadávalo, ale za demokratů každý mlčel jako zařezaný. Lidé dostali, co si přáli.

   Smazat
  5. Ota Pavel napsal krásnou povídku o skleničce od hořčice, kterou měl jeden americký milionář mezi trofeji na krbu. Kdyby žil, dám mu námět na aluminiovou u píšťalku od ďělníků z ČKD, se kterými jsme šli v 89 na Václavák. Mám ji taky jako trofej.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není Ti líto ztracené času na tvorbu takové ptákoviny? Hynku, Viléme , Jarmilo. V.J.Horák

   Smazat
 7. Radosto. Radši nám sděl, kde v tom Mostě bydlí ta Dáša.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nikdo netuší, ale blíží se nám 80. výročí vzniku Protektorátu a je třeba si tu událost nějak vhodně připomenout, ne? Pamětníci vzpomínali jak 15. března 1939 projížděl Hitler Mostem. Na ulicích prej stály houfy lidí a hajlovaly jak pominutý. Ale když se z davu ozvalo "Dycky Brüx!" tak se Hitler otočil, nechal zastavit a pak vylez z limuzíny aby se šel zeptal co to znamená. Ale Dežo ho předešel s otázkami a prej "Kampak, kampak, pane Hitler? Na výlet?" A Hitler povídá: "Ále jedu na Hrad. Hácha si zapomněl v Berlíně pero, jak jsme tam podepisovali ten Protektorát, a tak mu to pero vezu zpátky. On by si jinak myslel že já jako kradu pera nebo co, ale to já nemám zapotřebí - já si jich můžu koupit kolik chci. A že ty seš takovej opálenej?" A Dežo povídá, "Já mám tetu v jižní Itálii co k ní jezdím na prázdniny a tam furt svítí sluníčko." Hitler pokývnul, zvednul pravou ruku a s pozdravem Heil Brüx! vlez do tý svý káry a odjel směrem na Prahu.

   Smazat
 8. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 4. března 12:49.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 9. Na faktech je závislá tragikomická Pravdoláska!

  Zato naše Leninsko-putinská pravda, + naše vrozená i naučená zdravá nenávist, jsou na nějakých faktech ZCELA NEZÁVISLÉ.

  A tak to má být, a tak to také bude, na věčné časy a nikdy jinak.

  Komunismus-putinismus-siťinpchingismus – budoucnost lidstva!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S velkou radosti jsem vyslechl skoleni s, Jakese Z UV KSC ktery vysvetlil pravdive a bez servitku zradu Sovetskeho Svazu 1989 .K dohledani na UTUBE
   Take se zeptal zaverem kam ze to dovedla tato klika hochstapleru a oportunistu kteri stranu zradili v casech nejtezsich
   Stranu nikdo nezastavi nepremuze a nezatrati .Strana povstane a smete parasity dejin
   Cest souhu a zejtra zas v sest
   s Radosto ty jsi Starosto
   milujem te velice
   vice pice republice
   ne vic zradcu Rudlu ,Emanuelu
   jen vice Stalinu ci Maduru

   Co to sem davaji curaci za idioto obrazky pro pomocnou skolu? To je tedy uroven Venco kam az jste dosli zidobolshewici

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.