Reklama

sobota 23. března 2019

Ivan David o budoucnosti: Společnost se rozdělí na bohaté a jejich sluhy


23. 3. 2019
„Je zřejmé, že povaha a podoba euroatlantické civilizace se mění takřka před očima a že se celý svět dostává do nového pohybu. Je také zřejmé, že tento pohyb má a bude mít vliv na kvalitu života každého z nás a naše národní bytí uprostřed Evropy,“ zaznělo tradičně v pondělí večer česky na vlnách slovenského Slobodného vysielače. Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval psychiatra, publicistu, exministra zdravotnictví, bývalého ředitele Psychiatrické léčebny v Bohnicích a soudního znalce Ivana Davida.


Hned na začátku pořadu padla z úst Stanislava Novotného zajímavá otázka: Jak jste se dostal do ÚV ČSSD? (Pro později narozené - zkratka ÚV znamená ústřední výbor, nejčastěji se tato zkratka používala ve spojení s KSČ.) Zajímavější ale spíš byl důvod, proč odtamtud zase vystoupil. „Nejprve jsem působil ve zdravotní komisi ČSSD, nakonec jsem se přihlásil do strany. V roce 2015 jsem vystoupil, protože jsem se stal v ÚV bizarní postavou. Ostatní si při projevu předsedy něco četli a neposlouchali, o čem se tam jedná. Důležité bylo jen včas zvednout ruku ke správnému návrhu, protože jiné než správné návrhy už tam potom nebyly. Takže jsem shledával, že jsem tam zcela zbytečný – rozhodli se, že tam místo mě nominují někoho, kdo umí lépe souhlasit.“

Ivan David působí jako introvertní intelektuál, ale ve svých komentářích či proslovech velmi často používá ironii a suchý anglický humor, což ocenil i Stanislav Novotný.

Řeč přišla také na koncepci zdravotnictví, kterou se Ivan David snažil ve funkci ministra v roce 1999 za menšinovou vládu prosadit, ale se zlou se potázal. Nešlo totiž o obsah, ale o to, kdo ji předkládá. „Naivně jsem se domníval, že je třeba vytvořit koncepci resortu. Ale jeden nejmenovaný poslanec Unie svobody řekl, že bude hlasovat proti, protože to předkládá doktor David.“ A takových bylo víc... „Přihlásil se i jistý Vladimír Špidla a řekl, že je proti koncepci, protože pokud by byla přijata, tak by se podle ní muselo postupovat, a proto navrhuje, aby se jenom vzala na vědomí.“

Vzápětí doplnil Ivan David tuto vzpomínku citátem, který bývá připisován Winstonu Churchillovi, dokázat se ale její autenticita nedá. Churchill prý vzal jednou do parlamentu svého vnoučka, který se ho ptal: „Ti pánové, co sedí tamhle naproti, jsou naši nepřátelé?“ – „Ne, to jsou naši političtí oponenti. Nepřátelé, ti sedí tady za námi.“

Ivan David přiznal, že má problém s tím, aby se choval „v souladu s obecními požadavky, pokud je nepokládá za správné“. „Tak jsem nepřizpůsobivý,“ prohlásil muž, který inicioval založení spolku Nová republika, který publikuje alternativní zpravodajský web. Původní záměr byl ale mnohem širší. „Chtěl jsem vytvořit skupinu lidí, která by mimo stranu racionálně řešila společenské problémy. Oslovil jsem řadu odborníků a všichni by na to kývli a tam začali říkat: Víš, já pracuju v soukromé firmě, a měl bych s tím problémy. Další: Víš, já učím na vysoké škole, a kdyby se ukázalo. Někdo zase říkal, že má pořad v České televizi. To nejpodstatnější se nakonec nerealizovalo, lidi se báli.“ Jako za starých časů...

Když se téma vrátilo opět ke zdravotnictví a jeho neutěšenému stavu, Stanislav Novotný podotkl, že reformy zdravotnictví, které se ujaly od revoluce, dopadly katastrofálně. Zde Ivan David reagoval ironicky stylem, který jako by vypadl ze seriálu Jistě, pane ministře: „Já bych řekl, že to hodnocení, že ty reformy nebyly úspěšné, není správné, protože ty reformy byly úspěšné – otázka je jen pro koho.“ Špatný stav ve zdravotnictví a rozpad sítě kvalitní péče je podle Ivana Davida důsledkem chamtivosti a „ideologického tlaku, který nebyl jen důsledkem chamtivosti, ale i prosté lidské blbosti“. „Síť je dnes rozvinuta velmi nestejnoměrně. Vyhlídky do budoucna jsou velmi nepěkné. Vývoj zdravotnických zařízení dospěl do takového stadia, kdy dnes nelze lidem garantovat v řadě oborů a na řadě míst zdravotní péči.“ Exministr zdravotnictví přidal i jednu zkušenost ze své praxe. „Lékařů před atestací se ptám, kdy byl zaveden systém obvodních lékařů. Říkají, že po roce 48, v 50. letech a podobně. No tak obvodní lékaře zavedl ten starý fanatický komunista Franz Josef I. už v roce 1888. Prostě proto, že existoval státní zájem na tom, aby existovala síť zdravotní péče,“ podotkl opět sarkasticky.

V dnešní společnosti přituhuje a opět, jako za komunismu, se dělí na ty, kteří chtějí riskovat pro nějakou změnu, a na ty, kteří se bojí cokoli říct nebo si myslet. „David Riesman napsal někdy v 50. letech knihu Osamělý dav, kde dělí lidi na dvě skupiny. Na lidi s kompasem, to jsou ti, kteří sledují cíl, za kterým jdou bez ohledu na překážky, a potom existují lidi s radarem, kteří zkoumají, jestli se kolem nich neděje něco, co by je ohrožovalo, a vyhýbají se překážkám.“ A pokračoval: „V obdobích společenských změn se vždy prosadí lidi s kompasem, kteří svůj názor prosadí a řeknou, udělá se to takhle, a potom nastoupí lidé s radarem, kteří se to postavení snaží udržet, tak se bojí rozhodovat, aby nenaštvali tu či onu vlivovou skupinu a snaží se hlavně nenarazit.“

Dnešní situace pomalu spěje ke střetu, pokud se problémy nezačnou urychleně řešit. U nás, v Evropě, ale i jinde ve světě. „Pokud se nahromadí neřešené problémy, problémy si vynutí řešení revoluční. Pokud je někdo neřeší průběžně, aby odstraňoval nějaké společenské pnutí, tak dojde k tomu, že nespokojení lidé vyvolají pruskou revoluční změnu, která řadu věcí změní, ale přinese zase nové problémy,“ myslí si Ivan David, který za SPD kandiduje do Evropského parlamentu.

Ten ale nemá dostatečné kompetence, které by mu umožňovaly rozhodovat o zákonech, jež formují fungování Evropské unie. „Hovoří se o demokratickém deficitu s tím, že politiku EU řídí Evropská komise, přesněji ti, kteří rozhodují o jejím obsazení a fungování. To nejsou komisaři, ale ti, kteří je úkolují,“ vysvětluje politik. Proč tam tedy chce jít, když parlament o ničem nerozhoduje? „Je dobré to tam aspoň korigovat, aby nebylo hůře.“ Pozitivního to sice nic nepřinese, ale může to podle něj zabránit negativním změnám.


Budoucí vývoj přesto nevypadá úplně vábně. „Věci spějí k tomu, že na vrchu bude malý počet velmi bohatých lidí, prostřednictvím svého bohatství též vlivných. Pak bude skupina obslužná, to budou úředníci a sloužící, kteří budou obsluhovat tuto vrstvu. A pak bude masa anonymních občanů, kteří nebudou mít žádné větší možnosti, jak dosáhnout společenského vzestupu,“ nastínil Ivan David. „Společnost může dobře fungovat za předpokladu, že je možný společenský vzestup vlastní iniciativou, vlastními silami. Brzy to dojde tak daleko, že to půjde jen v byrokratické vrstvě.“ Pokud si to lidé nechají líbit...

Pořad Na prahu změn, který si můžete poslechnout zde, každý týden poslouchá a shrnuje Milan Vidlák, šéfredaktor, vydavatel a jediný autor časopisu Šifra. Nezávislý měsíčník vychází v tištěné i digitální podobě, www.casopis-sifra.cz

97 komentářů :

 1. Svobodné zednářství očima svobodných zednářů, která začíná 30. března v Galerii Klementinum.

  https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/Narodni-knihovna-Svobodne-zednarstvi-se-predstavi-v-Galerii-Klementinum-575059

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tajné spolky by neměla demokratická společnost trpět. Bohužel, šmejdi tam rádi vstoupí, za příslib funkcí a moci. Je to zhouba demokracie, jako neziskovky. P.K.

   Smazat
  2. CO PÍŠI SOUSEDI NA NWOO A CO JIM SDĚLILA ČSV spol.

   Občané voliči by mohli zkusit začit tvořit virtuálni doporučeni,jak z těch sraček vyjit ven,tedy jaýsi plán A.
   Sledovat reakce jak tento plán bude přijat veřejnosti a poté hledat pro něho sily k uskutečněni tj plán B.

   POKUD BUDE TAKOVÁ REAKCE PŘIZNIVÁ BUDE DOBŘE!

   Pokud ne, tak se na takový národ slouhů a podpindostniků radši vykašlat a nechat ho,aby ho vydojili jako krávu a pak zabili a sežrali.

   Uvedeme přiklad.

   Náš majitel moci pan BABIŠ nasliboval voličům,že povede ČR jako úspěšnou firmu.No a co dělá?
   Namisto,aby dal přikaz svému tisku a tv,aby začal okamžitě propagovat vznik

   SOLIDÁRNI SPOLEČNOSTI,KDE VLÁDA PŘEJIMÁ ODPOVĚDNOST ZA POLITICKOU,EKONOMICKOU A SOCIÁLNI PROSPERITU

   tak na to kašle jako na placatý kámen!.
   Přitom tu Společnost dobře zná od sousedů,kde má továrnu a musi tam platit nejméně 10 eur na hodinu min.mzdu.
   Vydělává tak hafo peněz a nám to, protože tato společnost u nás NEEXISTUJE zajistit neumi a je to tedy slibotechna a sobec!

   Tak tedy nic by se nestalo,kdyby vzniklo prozatim virtuálni Křesťansko sociálni demokratické hnuti KSDH,které by nahradilo ČSSD,KSČM,ODS,KDU a dalši neznabohy a hrozné neomarxisty.
   Tady by svou roli začala hrát cirkev,která plave v našich penězich a takový stát je,na což ještě nikdo snad nepřišel,jeji skrytý sen!
   ¨Kdyby to však napadlo Klause ml.musel by jit proti svému tatikovi bývalému presidentovi ODS,který vznik toho státu zazdil a přiležitost ke vzniku mohutné Středni vrstvy v ČR propásl!
   Na tom tancuje dál jak na karnevalu bláznů,které by mohl náš doktor ,kdyby chtěl s podporou občanů voličů začit léčit!
   Co vy na to lidoví komentátoři ANO NEBO NE?

   Smazat
  3. To je dobre vystizeno, pane..souhlas!

   Smazat
  4. TAK VIDITE TO,PŘECI SE NAJDOU ODVÁŽNI VÁLEČNICI,

   kteři jako prvni chápou vo co de a perou tady okamžitě své srdečné odpovědi a ne že ne,ano!
   Nebojte se nyc se fám nestane,napíšeme o vás knižku

   "KAK ZAKALJALAS STAL" A UVIDITE TU SRANDU!

   Smazat
 2. Přesně tohle je základním společným momentem všech těch vzájemně jakoby nesouvisejících "divných" jevů a změn kolem nás a ve většině světa:
  • definitivní přerozdělení lidstva zhruba na tři vrstvy;
  • nahoře " diskrétní elita" vlastnící zdroje a informace; dole masa bez vlivu;
  • uprostřed ti, kteří akceptují a udržují systém ve prospěch diskrétní elity a systému ochotně slouží, tato „obslužná elita“ (Jan Keller) je odměňována vyšším sociálním statusem a všeobecným nadstandardem a tak zkorumpována.
  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To tu bylo vždy od vzniku prvních civilizací. Nic nového, jen "odborné" názvy. Princip stále stejný.

   Smazat
  2. Ne tak úplně pane 23:34. Kdysi byli držitelé reálné moci panovníci, šlechta a církev, což nikdo nezpochybňoval. Byly sice mezi nimi třenice a spory o kompetence, ale všichni hráli v podstatě s otevřenými kartami. Dnes v naší pseudodemokratické společnosti jsou volení politikové pouze pohůnky mocnějších politiků které nikdo nevolil (Evropská komise) nebo záhadných "filantropů", jako např. George Soros, které samozřejmě rovněž nikdo nevolil. Už tady přestává být demokracie demokracií, protože lid ani jejich volení politici nemohou o ničem zásadním rozhodnout (ptal se snad někdo původních obyvatel Evropy, zda chtějí své země islamizovat?). Ani tito Sorosové a Junkersové však nestojí na mocenském vrcholu, tou je ona diskrétní globalistická elita, která spřádá plány na ovládnutí světa, přičemž osud lidstva je jim lhostejný. V tom je ten rozdíl mezi současností a dřívějšími etapami lidské historie.

   Smazat
  3. Princip je stále stejný, dneska nás matou pojmy, které razí metodika elit.Já bych doporučil přečíst si staré gnostické spisy a nepohrdl bych ani židovskou apokryfní literaturou. A už vůbec bych nevynechal Mircea Eliadeho. Třeba to u někoho povzbudí jeho kritické myšlení na bázi synkretického spojení tehdy a teď. Čas je totiž pojem značně relativní

   Smazat
  4. Jedno je jisté, lůza nebyla nikdy v historii schopná sebeorganizace! Kvůli té zde existuje od počátku dějin kasta pánů nadaná Vůlí k moci, která ovládá tuto vůli postrádající kastu otroků! Bohužel ta první dnes musí předstírat vládu té druhé! Tzv. demokracie (=lůzovláda) je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit k vzájemnému prospěchu, v rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy." - https://www.flowee.cz/civilizace/5256-naplni-se-posledni-vzkaz-stephena-hawkinga-pry-nas-znici-superlide?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
 3. Děkuji pěkně za takové rozdělení nemám zájem však nás normálních je stále většina. Jen je si to třeba uvědomit kam člověk patří.

  OdpovědětSmazat
 4. Já bych to tak vysoce technicky nedefinoval. Prostě jsou lidé kteří si počkají jak se situace vyvine a poté se chopí moci. Pak už nekompromistně prosazují své.
  Nakonec dobrý příklad je druhá sv. válka
  . Dlouhé čekání a až když už vlastně bylo rozhodnuto tak se otevřela druhá fronta. A výsledek je znám. Od Germánů nás osvobodila hrdinný USA army.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě bych podotknul. cca měsíc před koncem války nás stačila tato hrdinná sodateska vybombardovat.
   Aniž by bombardování mnělo nějaký vojenský smysl.
   Václav

   Smazat
  2. 22:12 - Nemelo to smysl, jak uz bylo smazano ! Oni si vas popletli s Nemci, kdyz se divali na filmy, kde jste prisahali vernost Risi !

   Smazat
  3. 23:50
   To jsem nevěděl, že Češi sestávali jen ze sudeťáků a herců.

   Smazat
  4. 0:27 - Ono jich bylo - tech "hercu" (1942), na Vaclavaku pres 200 000, vy nateraci ! Ale v roce 1951 zase vsichi prisahali Sovetum, tak ze se to vse vyrovna.

   Smazat
  5. Tys na to Václaváku za heidrichiády byl? Vždzť v té době žilo v Praze několik set tisíc Němců! A za heidrichiády tu vládl strach z fyzické likvidace.

   Nevšiml jsem si, že by se v roce 1951 někde u nás na veřejnosti přísahala věrnost SSSR.

   To jsou zase fantasmagorie nějakého prosťáčka. Asi Honolulu, který se už raději nepodepisuje, kličkuje před cenzorem, ale své nutkání psát blbosti neumí zkrotit.

   Smazat
  6. JDU KOLEM...
   Mě na tom rozhovoru zaujala odpověď kandidáta p. Davida do EUsojuzu. Prý je to dobré korigovat,aby nebylo hůře.
   Pozitivního to sice nic nepřinese, ale může to podle něj zabránit negativním změnám...

   Vybavuji si v této souvislosti jiného, který se tam dostal pod heslem :
   "Posvítíme si na Euromesmysly."
   Na to blbí voliči slyšeli, neboť téma 20 W žárovek ovládalo mediální prostor.

   Teprve jako bruselská poslanecká loutka zjistil pan Mach, že si na nic neposvítí, neboť poslanci slouží
   vedoucím šéfům jako křoví, které zakrývá svou legitimitou skutečné totalitární fungování celého byrokratického kolosu EU.
   A že se z kdysi navenek normálních občanů stávají
   v Bruselu blbci, to dokazují nejen ti minulí,ale především ti současní poslanci,
   kteří za celé období ovlivnili, nebo dokonce změnili
   úplné ho.no.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Ale na to, že ho.nolulu je zmrd, je možno vsadit kabát.

   Smazat
  9. 23:50, nebuď kokot, dobře víš, že frenetické ovace při příjezdu führera dělali zdejší skopčáci, kterých bylo víc než třetina obyvatel Protentokrátu BuM.

   Smazat
  10. to bombardovani na konci valky smysl mělo a to veliky protože už byli podepsany dohody kdo kde bude kolonizatorem a jak se bude okupovat rozdělena evropa v ramci usa a rusa planu za souhlasu churchila ja vim dneska se zpiva mali baliček čokolady nad brnem nebo vitej majore pruhu a hvězd parodie na mrtvi prt vi

   Smazat
  11. https://uloz.to/!McN7HLLP5/c-slovo-9-5-1945-praha-vita-sovetske-spojence-17-11-1989-praha-vita-americke-spojence-rok-2022-praha-uvita-cinske-spojence-rok-2032-praha-ocekava-mimozemske-spojence-z-iss-prazaci-jiz-presivaji-oci-sikmo-dle-charakteru-havel-avi-png

   Smazat
  12. 14:38 Nick honolulu je Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Však brzy to bude povolený i u nás. Pak vás vy komoušský smradi budem střílet na loveckej lístek:)!:-)))

   Smazat
 5. Dávám si otázku, pujde to ještě skorigovat na současné úrovni, nebo nás už jen čeká v lepším případě jen opravná revoluce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:11
   Ovce jsou už důkaladně hlídány a od malička vyhovány. Revoluce dle mého názoru může příjít jen že se pastevci poperou mezi sebou.
   Václav

   Smazat
  2. Já Davidovi sloužit nebudu.
   I kdyby mu vrátili PLB.

   Smazat
  3. Kdo tě nutí, ty jeden BLB?

   Smazat
  4. David.
   Řiká BUŤ a NEBE.
   Podle talmudu.
   Tebe jeho nástupci omylem pustili.

   Smazat
  5. Spíš NEBICH.

   Smazat
 6. Rusko dvakrát během jednoho dne vyslalo do vzduchu stíhačky kvůli americkým bombardérům:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201903239492399-rusko-dvakrat-behem-jednoho-dne-vyslalo-do-vzduchu-stihacky-kvuli-americkym-bombarderum/

  OdpovědětSmazat
 7. ČSSD prohrála v okamžiku kdy v rámci boje proti komuismu pragmaticky utvořila vládu s KDU-ČSL

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tehdy obrátila svůj směr zrušením svého původního zákona o společném zdanění manželů. Paradoxně právě s KDU-ČSL,stranou pro rodiny...

   Smazat
 8. 22:17

  Ano jedna z variant, která však, již stále dokola probíhá, jako prepetuum mobile. Elity se také podrážejí, dolů k ovcím o tom jde jen informační vata.

  Ovce bude nadále jenom ovcí, ještě lepší příměr je oslové jdoucí neustále za svou vysněnou na udici upevněnou mrkví, aby nepošel napase se trávy, napije z louže a pokračuje dál za tou svou mrkví s cizím nákladem na hřbetu.

  Já jsem toho názoru, že jí, či mu to patří. Je to jejich přirozený úděl, o který se "nechtějí" dělit s elitami. A elity se tím dokonce baví. Vemte se "obyčejné" kravské máslo, elity vrhli na Rusko sankce. Toto pitomé počínání, mělo poškodit Ruské hospodářství a padlo to také na naše firmy! Co udělaly ony?

  Pro naše ovce a osli, téměř třikrát podražily máslo. Rozumní si řekli "strčte si ho někam šmejdi!". Ovce a osli vyslyšely, že pokud si ho ihned nekoupí, bude ještě dražší! Poté máslo zlevnily o 10,-Kč na 60,-Kč (i tak cenová darda) a započala obří frontová a rvačková tsunami, mezi sudokopytníky, rvoucí se o úmyslně předražené máslo. A elity?

  Rozhovor s francouzským demonstrantem z žlutých vest: "Budeme bojovat, dokud nebudou elity svrženy" | EpShark - Nejdůležitější zprávy
  https://www.epshark.cz › clanek › rozho...

  OdpovědětSmazat
 9. Elity tu nejsou z boží milosti, ale stačily si včas při vlastnit moc, zatím co já a moje ročníky jsme se naivně radovali, z nabyté svobody a spravedlnosti a v ruce jsme drželi Kuponovou knížku, jako důkaz spravedlivého rozďělení státního majetku, ti informovanější již měli rozděleno. Leč i oni většinou nebyli obdařeni fištronem menažmentu, tak vétšinou prodali pod cenou své podíly do zahraničí. Teď probíhá boj pouze o napojení tunelů na běžné státní investice, ze kterých se dá ještě něco trhnout. To vše pod kulisami péče o stát a blaho občanů. Přesto věřím, že nová generace, bude pragmatičtější a nenechá se ukecat (pravicí ani levicí), tak jako ta moje. P.S. Elity se nenechají odstranit, ale musí se jim stále hlidat ruce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nová generace je méně vzdělaná a méně zkušená než předešlé. Stává se snazší kořistí a ani si to neuvědomuje. Sem do diskuze chodí pár takových exemplářů, kteří nic neví, píší hlouposti, jsou arogantní a urážejí ostatní. Tyhle lidi nečeká nic dobrého.

   Smazat
  2. Spravedlnost a svobodu to nemůžete v kapitalismu /parazitizmu/ myslet vážně.

   Smazat
  3. Nová generace je stejně tupá jako ty předchozí

   Smazat
  4. 9:24!
   Čím měříte rozsah tuposti ovčanů jednotlivých generací a k jakému výsledku (statistickému či logickému) jste dospěl? A kam řadíte sebe?
   Dle mé 30-ti leté pedagogické zkušenosti byla nejméně tupá generace narozená těsně po II.WW, která převzala otěže řízení ve státech jevropy cca v letech 1975-1980. Přesně dle hesla nějakého Černomyrdina, "chtěli jsme to nejlepší a dopadlo to jako vždycky". Příklad s oslíkem sledujícím udičku je třeba pozměnit. Oslíci si nesou vlastní udičku (mobily) vždy ssebou, včetně sledovačky (GPS) a práskačky (vebovka). A ještě u toho hýkají štěstím, kdo má tu virtualmrkev krásnější a lákavější. A po cestě již nestíhají pod nákladem ani spásat bodláky (stávají se neekologickým dobytkem).
   DT a SS

   Smazat
  5. viz: elity se nenechají odstranit, ale musí se jim stále hlídat ruce...pane oni musí mít nůž na hrdle, jinak ten nůž dávají oni nám, i Bureš je pimprdlík
   # nepřítele se nebojte, na množství nehleďte #

   Smazat
  6. Zapomínáte na dynamiku vývoje, elity se v historii i nyní neustále obměňovali a obměňují.
   Ti co jsou na pomyslném vrcholu zpohodlní a odpadnou (zdegenerují) a nahradí je ti zdravější činnorodější, kteří je přechytračili.
   Při obměňování elit je ale důležitá orientace nastupující elity, v posledních 500 letech byla na Západě ideologie elit definována v 16. století vyšinutým Machiavelliho dílem Vladař.
   Ale třeba v Číně je to po tisíciletí dílo Konfuciovo, které je rozumnější. V Rusku je to samozřejmě Pravoslaví ...

   Smazat
  7. 1:32, ale kdeže, žádný fištrón. Co dokázali oni, to by uměl každý hňup. Vždyť jen kradli. Dokonce někteří toho ani neuměli využít a to byli u pramene.

   Smazat
 10. Existuje spolehlivá metoda jak bezpečně rozlišit správnou stranu od té, kterou řídí přisluhovači NWO. Ovládnout cizí stát, aby vám sloužil lze tanky, lží a dluhy. Když Špidla rozjel dluhy po 100 miliardách ročně, myslící člověk už nemohl ČSSD volit. Pamatujete, jak vypůjčeným a prožraným penězům říkali růst HDP a jak nám eurošmejdi tleskali?
  Dělat komisaře EU, kde místo mzdy berete každý měsíc výhru v loterii, to není zadarmo. Josef Tošovský, který vyměnil české zlato za papíry, byl také královsky odměněn funkcí. Pořád platí že je třeba volit ty, na které nadávají noviny a TV a pokud má i Miroslav Kalousek stejný názor, jedná se o stoprocentní jistu, že volíte správně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě jste mohl zmínit komunistu Dlouhého, kterého v Goldman Sachs převědčili, že je elita

   Smazat
  2. Anonymní24. března 2019 9:27
   Ona by jich byla delší řada, ale principiálně to 1:37 vysvětlil dobře. Do toho hnoje nás zatahují bezcharakterní šmejdi z našich řad. O důležitých věcech by mělo rozhodovat referendum, ne nějací šmejdi, kteří byli protlačeni do funkce. P.K.

   Smazat
  3. Mám pocit, že musím oddělit tzv "elity" od skutečně významných osobností většinou mimo politiku (v umění, medicíně, filozofii, výzkumu..). Ty skutečné se nám nevnucují, některé ani neznáme, ale většinou jim za hodně vděčíme. Nedovedu si představit, jak v dnešní tržní společnosti ocenit jejich přínos, ať jde o kontaktní čočky, operace mozku, vzdělávání, moderní architekturu a na konci možna i písničku, která nám zpříjemnila den. Před nimi smekám a úctu si opravdu zaslouží. Ty selfíčkové "elity", které se nechají oslavovat, za kterými nezůstane žádná stopa a v horším případě jen dluhy naší společnosti se soustřeďují jen na boj o moc. Nemají žádnou sebereflexi, všimněte si kolik máme recyklovaných neúspěšných politiků, kteří svůj boj nevzdávají. Nám v podzámčí zbývá jediná zbraň - nevolit je.

   Smazat
  4. Anonymní24. března 2019 11:01
   Je to tak. Ti mistři svých oborů, kteří těmi obory zlepšili naše národní postavení, ti jsou skutečně elitou národa. Ale ti, kteří sedí v parlamentu a ve vládě, ti jsou řídící vrstvou, žádnou elitou. Možná by se i mezi nimi našli jedinci, kteří patří do té elity, neboť byli mistry ve své řídící činnosti a zlepšili naše národní postavení, ale celkově je nelze nějak apriory, za elitu pokládat. Však také to břemeno odmítají. Často jsem slyšel od politiků, že jsou vzorkem populace, tak co od nich čekáme. P.K.

   Smazat
 11. Jsem k takovému názoru dosti zdrženlivý. Inteligence vedoucích a vedených není zas tak rozdílná, rozdíl se projevuje jen v moci. Oproti historii jsou změny ve společnosti značně viditelnější a to hlavně příchodem nových technologií, kterých určitě nejsou nositelé tito zbohatlíci.
  Já technogiím věřím, to je klacek na celé listvo, to se bude muset přizpůsobit a hierarchie je nutnost v každém funkčním systému. Tady je dilema jiné, než vykládá pan David. Sebevrařda lidstava jako celku, nebo vstup do světa androidů. Budete asimilováni, ať chcete, či nechcete.
  Jistá možnost tu je, žít mimo, stejně jako indiánské kmeny někde v rezervaci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sázet na technologie je hloupost. To přece neřeší problém vedených a "elity", moci a bezmoci.

   Smazat
  2. Já zase považuji za hloupost zavírat oči nad skutečností, která nás obklopuje. Celá historie lidstva je pyramida vedoucích a vedených, dle vašeho názoru podvedených. Možná, že se cítíte podvedený, nicméně člověk má možnost jen na začátku po narození.
   Společenské postavení a genetika je to, co zmčnit nemůžete bez křivd a krveprolití, protože jste osamocen. Technologie nabízí neskutečné možnosti pro lidi bezrozdílu, pro schopné i mrzáky

   Smazat
  3. 5:10 Ve vašich naivních úvahách jste zcela pominul znalosti, např. znalosti skutečné historie.

   Smazat
  4. Naivní jsou jednovětné komentáře. Podepište se, abychom věděli, kdo je píše a tímpádem rozsah vašich znalostí.
   On totiž nikdo neví vše, žvanil obvykle nemá ponětí například o technických oborech. No a znalost historie?, dnes je všechno zpřístupněno digitálně i na internetu, takže je vám to stejně nahovno.

   Smazat
 12. Pokrok v technice v moci ovládajících znamená definitivně otroctví pro zbytek obyvatel. Čipy, povinnost účtu v bance, internetové obchody, kontrola přes satelity-nemusím pokračovat, že? Blíží se to rychleji, než jsme čekali. Elektronický feudalismus bez možnosti změny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Ty potrebujes mokrý hadr na hlavu.

   Smazat
  3. R.P.24. března 2019 7:31
   Kdo Vám nakukal, že změna není možná? P.K.

   Smazat
  4. Změna je možná, když by lidé byli dobrovolně zodpovědnější. Výstižně to bylo vyjádřeno s tím oslem a mrkví. Skoro všichni spolupracují na ztrátě své svobody pro nějakou "mrkev".

   Smazat
  5. Změna není jen možná, změna vždy přijde zákonitě působením dialektických zákonů vývoje každé formy hmoty. Ve společnosti nastává s vyhrocením rozporů, které panují mezi společenskými třídami. Zodpovědnost s tím nemá nic společného, rozhodující jsou zájmy, které vyplývají z jejich ekonomického postavení.

   Smazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvidíme, ale za pokus to stojí. Pokud by se o to nepokusil, byl by odsouzen zůstat v řiti stejně jako vy, který navíc ani na pokus se z ní dostat nemáte mentální ani jiné předpoklady. Prostě ztracená existence.
   Já udělám vše pro to, aby dostal příležitost hájit mé zájmy.

   Smazat
  2. U Davida jako jedineho mám jistotu, že nás nezradí. My, celá naše rodina mu dáme hlas.

   Smazat
  3. A co ten Významný Drvoštěp, co ho ID vláčí jako šutrák na noze, směrem k bažině, ty rodinný hlasy. Nejsi náhodou sám ten křovinolez, snad se nechceš stát euroasistentem a v tu ránu je doktor v pánu.

   Smazat
  4. 10:27
   Protože nebude mít příležitosť.

   Vy máte rodinu?
   To byste musel mít nejprv mámu.

   Smazat
 14. Nezapominejme, jak se chovali komunisti:
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/nikdo-se-neomluvil-vzpomina-vnucka-jedne-z-obeti-komunistick/r~b4ff4a504d0011e98aa4ac1f6b220ee8/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V této agitce jsou snad všechny známé metody demagogie v nejčistší podobě. Čtenář nemá nejmenší šanci o čemkoli přemýšlet a cokoli hodnotit. Vše je naservírováno jen k bezduché konzumaci a povinné desetiminutovce nenávisti. Ryzí dobro proti ryzímu zlu, nepřemýšlej, propadni hysterickému záchvatu nenávisti!
   Komunističtí propagandisté byli žabaři.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 15. Tvé rodině se někdo omluvil za to že jí všechny zdegenerovaní paraziti od 89 okradli a okrádají o všechen společný majetek obybatel tohoto státu.

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu nechlastej tolik, potom píšeš hovadiny.
   Určitě znáš našeho Kalouska, nechtěj dopadnout jako on.

   Smazat
  2. On nic jineho nepise ,at strizlivej ci ozralej
   je to proste autismus za nas jsme jim rikali mongolidi

   Smazat
  3. 21:59 Nick honolulu je bílý Vlastenec, rasista, aktivní člen KKK! Kdyby tě ty kremelská židobolševická filcko vopejzaná spatřil - na kilák - dva, tak tě složí svou winchestrovkou jak škodnou! Teda proč jak, viď? Už brzy to bude povolený i u nás. Pak vás vy hnusný komoušský xindlové budem střílet na loveckej lístek:)

   Smazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. http://2.bp.blogspot.com/-crBqKhnstyg/VGiSJRT23YI/AAAAAAAADUQ/eLXqH1ipe1s/s1600/Upozorn%25C4%259Bn%25C3%25AD%2Bpro%2Bdiskutuj%25C3%25ADc%25C3%25AD.jpg

   Howgh VD (Významný Drvoštěp)

   Smazat
 19. 16:27 Drvostepe je to LEZ !
  On ten vrtichvost, NESNASI INFORMATIVNI prispevky ! Urazky a sprostarny nemaze ! On si v nich libuje ! (Me nevadi) !
  Tentokrat vse smazal pozde ! To zase usnul v nejakem pajzlu na WC ! Rusy mu dali odmenu za ostrazitost a on zachrapal !
  h.

  OdpovědětSmazat
 20. 16:00 - to nebyla hovadina ! To uz se deje, ale vy o tom nesmite vedet !
  h.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty už nevíš o čem si tam psal ? O vyvlastňování byl až ten další příspěvek.

   Smazat
  2. Radi on nam nejvice,
   nejvice mu vyhovuji slepice,
   sud pry neni ono
   plno trisek v ohono

   Smazat
 21. Pane Davide, vyjádříte se, prosím, věřejně zde na webu Nové Republiky k tomuto článku?

  https://aeronet.cz/news/rozvrat-mesic-pred-volbami-leader-spd-do-evropskych-voleb-ivan-david-na-odchodu-rekl-takhle-zanikaji-partaje-na-to-seru-a-predcasne-se-odhlasil-z-konference-spd-v-praze-situace-je-vazna/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Okamůra mnoho rozumu nepobral to se vi,prý už tak zlotřil,že po doktorovi snad chtěl slib,kdyby byl zvolen a dostal se do EU,na požádáni vedeni SPD by to misto poskytl neznáménu,který si to zaplati?
   On pan doktor to možná ani neřekne co po něm chtěli za levotu,že ho to vyneslo!

   Smazat
  2. Je pod rozlišovací schopnosti inteligentních lidí, vyjadřovat se k anonymní, manipulativní fiat-alternativě. Obstarejte si to sami vy, kteří věříte každému prdu tajemného, mystického kolotočáře. O.K.

   Smazat
  3. Mystický kolotočář je jeden z nejsolidnějších podvodníků na netu.
   S takovým hnusakem dvořakem to srovnávat vůbec nejde.
   Zlatý člověk VK.

   Smazat
  4. 9:42 Jistě, kdyby mystický kolotočář nebyl solidní podvodník, ostatní poddaní podvodníci by mu nic nevěřili. Lidé, se od podvodníků odlišují i tím, že podvodníky(ač zlaté) nemusí ani na velkou vzdálenost.

   Smazat
 22. Zbláznil se Okamura? Do eurovoleb jeho SPD vede dlouholetý sociální demokrat a obdivovatel marxismu Ivan David ...
  Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 14.3.2019 | Rubrika: Glosy

  https://www.eurabia.cz/Articles/32949-zblaznil-se-okamura-do-eurovoleb-jeho-spd-vede-dlouholety-socialni-demokrat-a-obdivovatel-marxismu-ivan-david-.aspx


  Čekal jsem, že letošní eurovolby budou zajímavé, ale až takové bizarnosti, které se dějí, jsem nečekal. Poté co ohlásila kandidaturu v eurovolbách Klára Samková s koalici protibabišovských uskupení a brněnských vlastenců z hnutí Slušní lidé, tak jsem čekal na Okamurovu reakci a ta mne vysloveně šokovala. Okamura totiž učinil hlavní postavou své kandidátky do eurovoleb dlouholetou šedou eminenci ČSSD (člen ČSSD v letech 1993 až 2015) a předního marxisticko-socialistického aktivisty, a také ministra české vlády za premiéra Miloše Zemena. Tímto mužem je Ivan David.

  Je nepochybné, že Ivan David je vzdělaný a chytrý muž. Osobně jsem si nevšiml, že ve špinavé české politické aréně na něm ulpěl nějaký korupční skandál, což je velice pěkné, ale ... Ale Ivan David patří mezi nejskalnější české socialisty a marxisty. Jak může Okamura tvrdit, že chce bojovat s marxisty a socialisty v EU, když si jednoho dobrovolně dal do čela eurokandidátky??!!!

  Na Wikipedii se můžete v životopise pana Ivana Davida dočíst například toto: "Ivan David se aktivně zúčastnil nebo i spoluzakládal různé nezávislé iniciativy jako např. Levicová platforma,[13] SPaS,[14] kde se zúčastnil v rámci Evropské levicové platformy .. V roce 2016 obdržel cenu levicové Unie českých spisovatelů, jejímž předsedou je bývalý komunistický kádr Karel Sýs."

  K levicovému aktivismu se i sám Ivan David veřejně hlásí, například zde, takže je to fakt velice šílené. Dokonce jsem se dočetl, že v roce 1989 se Ivan David hlásil k radikální marxistické Levé alternativě, v ČSSD pak patřil k radikalně socialistické části strany. Okamurova SPD zlikvidovala moravskoslezskou krajskou organizaci SPD, jejíž předseda Volny aspiroval na vedoucího kandidátky do eurovoleb, aby pak Okamura postavil do čela kandidátky SPD významného socialistů Davida. To se jako Okamura rozhodl spáchat politickou sebevraždu? Vždyť spousta lidí nebude jeho SPD volit, když uvidí, že ji ve volbách vede bývaly socan a extrémní levičák ...

  Tak jsem zvědav, jaké šílenosti nám tyto eurovolby ještě přinesou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každé zpochybňování, každá dehonestace naznačuje, že z SPD mají mainstreamoví tapetáři strach. A to je zároveň signál, že SPD stojí za to volit. Děkuji každému manipulátorovi, že utvrzuje moje rozhodnutí dát svůj hlas v eurovolbách MUDr. Davidovi.

   Smazat
  2. 19:54, možná že to Ivan David dobře tají, ale dosud jsem si nevšiml v jeho projevech ani jeden náznak klasické agendy současných marxistů. Levicová politika nemusí nutně znamenat účelový neomarxistický hnůj ve službách korporátního kapitálu, který to nejen financuje, ale také směřuje.

   Smazat
 23. S tím vyslovením názoru na situaci v SPD je potřeba chvíli počkat, až všichni vystřílí připravenou munici.
  Až potom uvidíme jak se věci mají ...

  OdpovědětSmazat
 24. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Radi on nam nejvice,
   nejvice mu vyhovuji slepice,
   sud pry neni ono
   plno trisek v ohono

   Smazat
 25. Proč , tedy Coca Colo, jste můj pro, pro smazali ?

  OdpovědětSmazat
 26. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zem anistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 24. března 23:09.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 27. Pěkný blábol, vážně!

  Tak Churchill si brával vnoučka do parlamentu.
  No to určitě.
  Vždycky, když jeho syn jel na montáže a jeho snacha musela do práce (pracovala jako uklízečka na nádraží), tak starý sir Winston si tedy – chtě nechtě – bral vnoučka do práce.
  Ano, nějak tak si představuje Hurvínek válku a náš drahý s.s.David anglickou realitu.

  Ve skutečnosti se vypráví tento vtip. VTIP, aby bylo jasno:
  A newly elected young Tory MP, eagerly taking up a place on the benches and pointing to the benches opposite, said to Churchill, „So that’s the enemy”.
  Churchill supposedly replied, „No son, that’s the opposition”, and then pointed to the benches behind and said, „That is the enemy”.


  „Učit se, učit se, učit se!“ (V. I. Lenin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 28. A co rus nikulin...bohnice..už to p:David vysvětlil

  OdpovědětSmazat
 29. Zaujal mne problém propadu reálné kvality českého zdravotnictví vzdor nesmírným pokrokům v oblasti lékařské vědy ale i praxe, popravdě řečeno především lékařské techniky a farmacie. Velký propad je mj. v soukromých praxích tzv. chirurgických oborů. Podívejte se, jaké tito lidé, kteří získali kdysi vysokou kvalifikaci jako chirurgové, jaké operace provádějí dnes v rámci svých ambulantních praxí? Nula, nula, nic. Tedy zbytečné vyhazování peněz z pojištění na takové soukromé praxe. Znám mnohé, kteří dnes by nedokázali odstranit ani kuří oko, špunty z uší, proříznout absces, vypláchnou hnisající dutinu, zacévkovat, zadlahovat, zasádrovat, reponovat.... A přesto dovede jejich zručná ručka napsat hromady ošetřených do výkazů pojišťovně - koho čeho co? A oč více je takových bratrů v triku, vydělávajících velice slušný peníz, o to více chybí v nemocnicích, na opeeračních sálech i na nemocničních ambulancích, kde přece jen něco dokáží udělat, mimo údržbu. Nevím, jaké je to v interních oboreh, ale i tam si myslím, že jde hlavně o byznys se zdravím, než medicínu. A jakmile skončí jednou postgraduální vzdělávání, pak se to "celoživotní" jen simuluje, simuluje a simuluje. Tedy kdo nadělal ty spousty soukromých praxí, kdo podkopal a zničil lékařskou pohotovostní službu, kdo je odpovědný za likvidaci navštěvní služby lékařů u nemocných. Kdo je odpovědný za krátkou pracovní dobu soukromých lékařů v ordinacích a naopak za přesčasy v nemocnicích? Kdo zmršil postgraduální vzdělávání lékařů, které se již 15 roků nemůže vzpamatovat??! A kdo stejným způsobem likviduje střední zdravotnictví??? Kdo nestydatě ukrádá ze zdravotního pojištění za simulovanou lékařskou péči? A kdo je odpovědný za úprk (a někdy doslova vyhnání) uspěšnějších lékařů po promoci do zahraničí - jeden každý za sebou nechává dluh plátcům daní ve výši 5 milionů Kč! Kdo to bude platit? Viník stavu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příklad z praxe:
   Oddělení 70 Interní klinika FNUSA v Brně:
   - hlavní lékař zcela vyhořelý, arogantní
   - zdravotní sestry (až na čestné výjimky 1-2) se chovají nelidsky jako deprivantky, psychopatky
   - pacienti mají pocit, že se ocitli v koncentračním táboře

   Smazat
  2. Upřesnění II.interní klinika odd. 70.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.