Reklama

neděle 31. března 2019

Jaroslav Bašta: Cenzura jako výnosný a perspektivní obor podnikání

Jaroslav Bašta 
Jaroslav Bašta a -rp-
31. 3. 2019  PrvníZprávy
Již před časem jsem si povšiml článku na ruském serveru lenta.ru, který si všímal situace na pomyslné ideologické frontě v Pobaltí, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Společnost Facebook tam založila středisko na kontrolu obsahu internetu, v němž hodlá zaměstnat více než 120 lidí. Jejich úkolem bude chránit uživatele sítě před dezinformacemi a vyjadřování nenávisti. Virtuální prostor ve všech třech baltských státech se dle názoru některých politiků již dávno změnil v bitevní pole mezi elfy hájícími demokracii a trolly zastávajícími autoritářské postoje.

Nábor spolupracovníků kanceláře Facebooku ještě probíhá. Kvalifikační požadavky jsou poměrně náročné – uchazeči musí znát východoevropské jazyky, včetně ruštiny, mít přehled o politice, ekonomice, společenském dění a kultuře. Jejich úkolem bude odhalovat dezinformace, falešné profily a reagovat na projevy nenávisti. Předpokládají, že se nejčastěji budou zabývat oznámeními občanů, kteří jim nahlásí stránky nebo výroky porušující pravidla. Na tato udání bude centrum reagovat kombinací automatického blokování nahlášených stránek a lidského faktoru, který bude vyřizovat stížnosti.

Vedení Facebooku evidentně sdílí názor lotyšských politiků, že jejich země se staly objektem „ruské informační agrese“. Proto v prvé řadě společnost blokuje ruskojazyčné stránky neobčanů. Jak se ukázalo, v létě loňského roku v rámci potírání extrémismu pozastavila stránky věnující se lotyšské dobrovolnické legii SS za II. světové války, ale záhy je zase s omluvou spustila. Inu, není extrémismus jako extrémismus.

Virtuální prostranství v Pobaltí již léta představuje přímo bitevní pole střetávání naprosto protichůdných pohledů na současnost a minulost. Vlády všech tří zemí si stěžují, že sociální sítě okupovali prokremelští trollové, považující jejich státy za bezperspektivní nedochůdčata, v nichž vládnou podvodníci a dobrodruzi. Naopak adorují éru Sovětského svazu a obviňují místní obyvatele z kolaborace s nacisty a podílu na holokaustu. Oproti tomu místní vlastenci již v roce 2015 postavili „družiny elfů“, kteří patrolují na síti a nahlašují falešné účty a prokremelské weby. Samozřejmě se také věnují oblíbené zábavě podobných aktivistů a sestavují seznamy rusofilů a politických agentů Kremlu po vzoru ukrajinského Mírotvorce. Ostatně, nepřekvapilo mě, když z dosavadních údajů vyplývá, že největší zájem o práci v novém centru Facebooku v Rize mají právě Ukrajinci.

Jaroslav Bašta: Tak jsme se v čase vrátili, opět tady máme cenzuru!


Z pohledu České republiky považuji za velmi nešťastné, že podobné aktivity u nás místo Facebooku provozují tzv. neziskové organizace. Nemohu napsat nestátní neziskové organizace, protože stát (případně EU) je financuje. Příklad Evropských hodnot ukazuje, že cenzura může být docela výnosný obor podnikání. Evidentně to pochopil kdekdo, takže seznamy proruských webů začínají v Praze sestavovat i obchodní firmy, například Semantic Visions se svým projektem StopFake. Tak jako centrum v Rize je plná ukrajinských legionářů.

Cenzura je v dnešní době nepochybně oborem budoucnosti. Když si to necháme líbit.


 - - -


16 komentářů :

 1. Všichni vlastenci ve svých zemích jsou prokremelští trollové. Protože si nepřejí válku s RF a světovládu usa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel je to tak. Stačí, když na webové diskusi napíšete, že Rusko Krym neanektovalo, ale pouze respektovalo právo obyvatel na sebeurčení, a budete vzápětí obviněn, že jste "Rusák", troll nebo šváb případně kombinace toho všeho. Druhá strana přitom obvykle užívá urážky, nadávky a neostýchá se ani výzev ke zničení celých národů, zpravidla těch, které nespolupracují nebo se odmítají podřídit našemu demokratickému vzoru z USA. Vše zatím směřuje k potlačení jiných, než povolených názorů a to už od základních škol až po veškeré sociální sítě. Přiznám se, že zatím nevidím způsob, jak se tomu bránit, zejména proto, že politici nemají zájem hájit zájmy občanů, ale hájí v první řadě zájmy své rodiny, pak zájmy USA, EU, potom zájmy spřátelených podniíkatelů a jejich firem a až teprve poté zájem České republiky.

   Smazat
  2. Toto Přesně tak pane souhlas a bránit se dá tím že rodiče vysvětlí potomkům jak se věci mají. Mě to fungovalo dokonale.

   Smazat
  3. 23:08 To ale ví jen Bůh!Jisté jen jedno, že Putler bude postaven před Mezinárodní tribunál a jeho další osud je neodvratný
   - https://pbs.twimg.com/media/B2z1f-UCQAA-gij.jpg

   Pak dojde k celkové k rekonstrukci Chujlostanu. Tento archaický kaganát bude důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě živel "Rus" nebude mít většinu a rozhodovací práva. Jen v evropské části vznikne 32 nových států pod přímou patronací USA a EU. Asijská část se demarkačními liniemi rozdělí pod správu OSN. Poté bude provedena zásadní restrukturalizace společnosti, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy civilizace, čehož se v této oblasti nikdy nedosáhlo. Stejně tak se přistoupí k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka. A nic víc ...

   Smazat
 2. Nakonec ten komunismus stejně vybudujem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komunizmus si už pro sebe vybudovali v Europarlamentu.

   Smazat
  2. Jistě, vyloučit nelze nic. ale zatím to směřuje jinam. K režimu, jaký kapitál nastoluje když si je nejistý - k fašismu.

   Smazat
 3. Sorry, tato země už není naše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naše je pořád, ale byli jsme odstrčeni od kormidla. S tím se stále dá něco dělat.

   Smazat
  2. 17:44- naše je jen ve smyslu,že tu "bydlíme" a zatím,podotýkám zatím ještě mluvíme česky.Jinak má bohužel pravdu 14:49.A co se s tím dá dělat?

   Smazat
 4. To cenzurování je zatím ubohým bláznovstvím sektářských skupin pošahanců. Jestli se k tomu přidá degenerovaná policie a justice s honem na čarodejnice bude potřeba tvrdého občanského zákroku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čím více cenzury tím větší zájem o tyto zdroje.Jako dítě vyrůstající za Protektorátu pamatuji na kulatý nápis pod ladícím knoflíkem našeho radia varující poslouchání cizího rozhlasu pod trestem těžkého želáře nebo smrti.To neodradilo tátu večer naladit Londýn.Později i Svobodnou Evropu.Tam kde nastupuje tvrdá cenzura tak režim vstupuje do posledního stádia vývoje a brzo skončí.

   Smazat
 5. Bohužel, evropské hodnoty se změnily a my s tím nic neuděláme. Lidi za prachy udělají téměř všechno. Cenzuru si nakonec zamiluje i ta dnešní pražská kavárna, která si hraje na demokracii.

  OdpovědětSmazat
 6. Nikde není méně demokracie a svobodomyslnosti, kde se věrně slouží kapitálu. A kdo je tou věrnou služkou či pucflekem kapitálu? No přece střední vrstva - třída. A co je to ta střední třída, No to je skupina občanů, která je kapitálem skorumpovaná právě do tak potřebné míry, aby mu věrně sloužila. A kdo jsou tito lidé: no především tzv. intelektuální retrogarda, známá jako pražská, pažížská, londýnská, bruselská, neyorská kavárna. Jejich předchůdci kdysi sloužili lidstvu, třeba tím, jak dokázali pro svět na velmocích vybojovat mír - pamětníci z padesátých let mohou vyprávět - i když někteří pro svůj zápal o mír ve světě byli kapitálem USA obviněni z "neamerické činnosti", souzeni, zavíráni nebo prchali do Evropy. Proč - no protože není pro kapitál nic nebezpečnějšího, než svět bez válek! Už to, že boj za MÍR v USA znamená velezradu, ukazuje, jaký je ten svět kapitálu a jako jsou jeho tužby a směřování!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DEMOKRACIE je fikce! Lůza není schopná sebeřízení! Od toho tu přeci existuje od počátku dějin kasta pánů nadaná Vůlí k moci, která ovládá tuto vůli postrádající kastu otroků! Bohužel ta první dnes musí předstírat vládu té druhé! Tzv. demokracie (=lůzovláda) je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit k vzájemnému prospěchu, v rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy." - https://www.flowee.cz/civilizace/5256-naplni-se-posledni-vzkaz-stephena-hawkinga-pry-nas-znici-superlide?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Smazat
 7. Jaroslav Bašta kandiduje do EP. Rozhovor s Jaroslavem Baštou
  najdete v ARCHIVu pořadu
  Na prahu zmien číslo 24 datum 1.4.2019
  www.slobodnyvysielac.sk
  (výtah je na Parlamentních listech)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.