Reklama

pátek 15. března 2019

Je to tady: První web vymazán z internetu na základě nového paragrafu §7b trestního řádu

15. 3. 2019
Včera v 17:49. Redakce AC24
Dnes 13. 3. 2019 jsme v 9:56 obdrželi první výzvu k okamžitému vypnutí webu podle nového paragrafu §7b trestního řádu, který jsme v předchozích článcích kritizovali. Jednali jsme rychle a bezodkladně, tak jak nám nařizuje zákon. 


V tomto konkrétním případě bylo rozhodnutí posvěceno státním zástupcem, což z něj dělá ve své podstatě legitimní žádost.
Kdy přijdou další?

Pokud vypínání webu (či serveru) předem posvětí soud anebo státní zástupce, tak s tím nemáme problém. Soud a státní zástupci jsou tu od toho, aby rozhodovali o tom, kdo porušuje zákony a jakým důsledkům za to musí čelit, respektive dohlíželi na postupy policejních orgánů. Podle nás, tak mocné nástroje, jako je vypnutí libovolné internetové služby (web, služba, server, poskytovatel internetu …), ale nepatří do rukou policejních složek. Policisté mají vyšetřovat a nerozhodovat o tak zásadních věcech, komu a jak má být vypnutý web nebo server. Může jí totiž o e-shop, který dává práci desítkám lidí… A nemělo by se zapomínat ani na presumpci neviny, což policisté někdy neradi vidí…

Teď, od února, tu velkou moc – vypnout cokoliv – mají přímo policisté. Jediné, co je omezuje od využití nového paragrafu je, že “věc nesnese odkladu”, což na internetu může být například: co kdyby obsah někdo nasdílel na sociální sítě, co když to zaindexuje vyhledávač anebo prostě jen uvidí tisíce dalších lidí… V našem dnešním případě hledisko “nesnese odkladu” nebylo možné aplikovat, protože o uvedený web se policisté zajímali již delší dobu a určitě se nejednalo o akutní problém.

Žádosti (jen) od policie (bez předchozího souhlasu soudu nebo státního zástupce) přijdou možná velice brzy. Poměrně často nám chodí nesmyslné policejní žádosti na základě různě nesmyslných paragrafů a s různě nesmyslnými argumentacemi. Teď už stačí, aby nesmyslná žádost odkazovala na paragraf §7b a je konec…

Na první pohled nešlo na (dnes vypnutém) webu o nic závažného. Možná o přestupek nebo nějaký drobný přečin, ale od toho máme orgány činné v trestním řízení… Určitě nešlo o nějakou dětskou pornografii, terorismus, phishing nebo například podvodný e-shop. Prezentace vypadala naprosto v pořádku a zřejmě jde o nějaký problém majitele (provozovatele) webu. Nám nepřísluší to posuzovat a hodnotit.


Chcete se dozvědět o paragrafu §7b více?

Článek Chcete zničit konkurenci? České zákony jsou tu pro vás! jsme vydali 19. 2. 2019 a popisuje §7b a jeho možné zneužití v praxi.

Přišlo nám mnoho pozitivních, ale i negativních reakcí zvláště od lidí, kteří se snažili
paragraf §7b obhajovat. Proto jsme se rozhodli často používané argumenty vyvrátit v článku Nazvěme to třeba “lex WEDOS”, který vyšel 27. 2. 2019. Zároveň v něm navrhujeme několik úprav sporných částí paragrafu §7b. Chtěli jsme ukázat, že to jde i demokraticky.

Čím více jsme se zabývali paragrafem §7b a událostmi kolem něj, tím více absurdnější nám přišel. Dokonce jsme zjistili, že mírnější a hlavně logičtější postupy mají i v Rusku. Více se dozvíte v našem článku z 4. 3. 2019 Mluvili jsme o tom s Andreiem. Situace se blíží té v Rusku….

Netušili jsme, jak téma odposlechů internetové komunikace, vydání dat a vypínání služeb z právního hlediska je i pro mnoho odborníků matoucí. Rozhodli jsme se proto sepsat všechny paragrafy, které s tímto souvisí a jak jsou v praxi využívány a srovnat je s novým §7b. Článek Pomáhat a chránit? Vypneme vám web. Značka: Spěchá vyšel 5. 3.2019 a byl určen pro každého, koho se toto téma dotýká, zajímá se o něj a chce se dozvědět něco ze zákulisí.

Paragraf §7b je největším zásahem nejen do svobody slova od vzniku samostatné České republiky a ozvat se nestačí. Proto jsme se setkali s poslanci z Pirátské Strany, abychom je seznámili se závažností celé situace. Jak to probíhalo se dozvíte v článku Jak jsme se vypravili bojovat za svobodu nejen internetu – paragraf 7b je třeba změnit!

Zdroj: wedos.cz

40 komentářů :

 1. Tommy Robinson odhaluje pravdu a dostává se k jádru problému!..

  http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=218559

  (titulky zapnete "Titulky(C))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. POTLACOVÁNIM DEMOKRACIE COŽ JE PODLE TGM DISKUSE

   instalaci 7b přilepku do zákona nemá konce.
   Pro něj hlasovaly všechny politické subjekty včetně PIRÁTŮ a to ukazuje se tak k čemu jsou nám poslanci,kteři nesmi prakticky nic udělat ve prospěch voličů, vůbec platni.
   Nepolitická Česká společnost voličů,jeji špička, trvale upozornuje občany,že korporátni oligarchická tyranie shrbených hřbetů a nizkých platů bude s pomoci policejniho státu bezohledně postupovat dále a to proti občanům,kterým navic cenzurou ucpe pusy a hřbety přetáhne ještě navic brzy pendrekem policejniho státu,čehož se prý odvažoval dřivějši režim,dnes vzpominaný jakoprocházka růžovým sadem .
   Nepomůže se hrbit a žádat timto způsobem o slitováni oni nikdy nepřestanou!!!
   Tito námi zvoleni Nebojsové kalkuluji s našim strachem a terorem, o ktertý se má opirat vláda menšiny nad většinou .
   Ten nikdy nepřestane,ale bude se dále tiše a podlým způsobem bezohledně vyrobou dalšich vadných
   zákonů zvětšovat.
   Tady dřive nebo později bude muset vzniknout hnuti nejméně TŘI HVĚZD opírajici se o SVŮJ jednotný program ,kterým si dá za cil vytvořit ve Sněmovně většinu a zastavit výrobu vadných zákonů.Ta pokoutně pokračuje a bude pokračovat dále.
   Bohužel voliči nebudou mít jiné východisko a pokud oni sami nedokáži podporovat svůj vlastni NÁRODNI PROGRAM VOLIČŮ agonie demokracie bude dále pokračovat...
   Čekáni na to,až z pošlapávaných voličů bude téct syrovátka je cestou do pekel stejně jako tehdy přes válkou s lhostejnosti,která vedla k válce

   Smazat
  2. I tehdy využival k nástupu své moci fašistů TEHDEJŠI režim lhostejnost občanů a ti prý o tom nevěděli a padli pak u Stalingradu.
   Na hrátky diktátorů,dnes jsou tu jak je vidno znovu námi volené politické subjekty za nimiž v temném pozadi stoji majitelé velkých peněz,kteři nenažraně ohlupovánim svých ředitelů tisku a tv kradou občanům volebni hlasy a tak zvolení přecedové stran ve volbách,které proto vůbec platit snad ani nemusi,způsobuji,že naši poslanci nesmi za ty,kteři je zvolili NIC prosadit a rajtuji jen na mrtvých oslech.
   Tehdy si mysleli ti podli a úskočni fašisté,že je nikdo nepotrestá a přeci se pak dostali před Norimberské tribiunály a teprve pak došlo k pokračováni demokratických principů moci!

   ZAPOMENUTIM HISTORIE SI JI TED PRÝ MÁME ZOPAKOVAT!

   Smazat
  3. PIRÁTI,kteři vám pověsili na krk a odsouhlasili zákon o cenzuře se budou dělat,že ničemu nerozuměji a proto budou nadále zvedat obě ruce na znameni uznáni všech vadných zákonů,které se zvláště jim líbí stejně jako jejich evropské hodnoty,které nařizuje jejich Janda!!
   Jediným okamžitým řešenim nynějšiho bordelismu bude ,aby nejen PIRÁTI,ale VŠICHNI začali udávat policii všechny,kteři podle nich nejsou neomarxisté a tak dali policii práci,nebot stejně nemá prý co dělat!

   Smazat
 2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 15. března 2019 21:51

   Dle mne je svobodná cenzů®a na místě a nedáš-li pokoj třeba honolulu nebo Povolný, tady máš přes pazoury, řádný výmaz. Tak se na Vás musí do soukromí si kecat svobodně nenecháme, řádný web výmaz, podle paragrafu §7b trestního řádu!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 9.16
   Dekomunizace už dávno proběhla a do vedeni KSČM se už dostali jen diversanti a ti dostali za úkol totálně pobit ty svoje Lumiky,které vedou a brzy dovedou k propasti zapomněni a sami se zalknout ve svých odměnách a penězich.
   Navic tu posilaji očividně padlé členy strany jako vás,aby tu jako rozvraceči systému šiřili neomarxismus od něhož se nedistancovali,nebot jim to jejich páničkové zakázali.
   Kdy ty mizero zahájiš pochod institucemi,přiznej se pyjáte!

   Smazat
  4. 22:47
   Tak nějak to funguje . Na chudý lid patří přísnost . To by tak vypadalo aby si obyčejný lid mohl najít objektivní informace a dopátrat se pravdy . Funguje to už není možné si poslechnout V.V.Pjakina -je blokován.

   Smazat
  5. 14:13 Nesmysl! Na to je zapotřebí nejprve zlikvidovat čichače prdů téhle židočekistické poloopice! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   Takové zločince jakým je lŽIDvořák, co brání zuby nehty, aby u nás proběhla stejně důsledná dekomunizace jako na Ukrajině či v Pobaltí a Chorvatsku a který trápí bejt součástí civilizovanýho světa! Tací cejtěj v kostech nutkání nás stůj co stůj zatáhnout mezi tuhle smradlavou hordu odulých podlidí v pochcaných teplákách - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   a pro které zbyde stejně nakonec jen to jediné řešení! - https://ibb.co/Nr84RN

   Smazat
 3. No konečně! Vždyť jsem si přečetl v Reflexu článek Hloupost kvete zeleně který by zhruba před rokem nemohl vyjít. A pak ve stejném plátku můžete najít razantní opatření proti nežádoucí imigraci nebo ocenění nejnovější ekonomické ideologie v USA. Proti podobné konzervativní propagandě je třeba razantně zakročit, mohla by vést k popírání multikulti postojů. Loni by si něco podobného nedovolili!

  OdpovědětSmazat
 4. Stejně jako se dokáží lidé shromažďovat na sportovní klání, měli by se naučit pravidelnému setkávání
  a debatám o politice.
  Venezuela je generálním příkladem teroristických praxí
  demokratické společnosti.
  Ve snaze prosazování svých neoprávněných zájmů, nejen
  že budou lidi odstavovat od internetu, ale v krajních případech i od elektrické energie.
  Je nutností dnešních dnů pravidelnost veřejné debaty a šíření pravdivých zpráv*

  OdpovědětSmazat
 5. Já ti ty debaty zarazim do prdele KNECHTE
  Tvůj policista,kterého si na tuto službu platiš!

  AL HAMAJDA TVOJE ČSSD VOLBA!

  OdpovědětSmazat
 6. A který web vypnuli?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prý AC24, ale ten běží. Údajně je oslovila policie. Ale nevím, proč by mělo cokoliv končit. Jak jste tomu porozuměl, jedná se o poskytnutí všech záznamů, na to server rušit nemusíte.

   Smazat
  2. 14:50 "Prý" mě nějak neuspokojuje. Kde jsou doložitelné informace o tom, že jde o AC24?

   Smazat
  3. Anonymní16. března 2019 15:25 - nejde o AC24. Ten článek u nich je převzatý z "Blogu Wedos", (největší český webhostitel) a ani oni neuvedli o jaký web šlo. Podrobnosti na https://blog.wedos.cz/nazveme-to-treba-lex-wedos

   Smazat
  4. Komu asi slouží "Blog Wedos", když není ochoten prozradit, o jaký web jde. Beru to jako falešnou zprávu k ovlivnění čtenářů. Zamrzí, když alternativy takové fake přebírají, a je asi potřeba i u nich víc ověřovat, co převezmou z jiných zdrojů.

   Smazat
 7. Stanovovat zákony přírody a lidí, které jsou její součástí, náleží pouze Bohu.
  Před 500 lety se lidé začali domnívat že jsou chytřejší a začali si stanovovat zákony sami.
  A jak to dopadlo ? Podobně jako ustanovení opic soudci nad lidskými záležitostmi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každá fungující lidská společnost se od nepaměti řídí pravidly.Tyto zákony postavené na pravdě,
   společnosti jen prospívají.
   Pravda, je skutečnost nezávislá na lidským mozku,
   kdežto lež, je výhradně jeho produktem*

   Smazat
 8. Nevím, proč se tady uvádí Rusko jako neflagrantnější ukázka potlačování svobody slova, jako kdyby na světě nebylo nic horšího. Jen v Evropě máme stát plný bojovníků za svobodu a demokracii, Ukrajinu, která dokonce vytváří seznamy, vypíná mikrofony a rusi vysílání nepohodlných televizí a vraždí novináře. Spousta států zakázala například vysílání RT po kabelu, její redaktory nepouští na tiskové konference a neudělují jim víza. Svoboda slova jak vyšitá.

  Co se týká mediální scény v Rusku, působí tam ohromné množství názorových proudů. Navalného blog opakovaně vyzýval k nepokojům a nikdo ho nezakázal. Znám spoustu dalších, kde se zgrupuje velké množství lidí, kteří netouží po ničem jiném, jen aby co nejdříve NATO zbombardovalo "režim" a do Ruska vstoupili Američané. I takové názory jsou dozornym orgánem tolerovány. V Rusku je podstatně širší názorová scéna než tady, to se vůbec nedá srovnávat.

  Zásahy ze strany státu byly třeba proti nacistickým a pedofilním skupinám, obchodníkům s narkotiky a jinými kriminálními činnostmi, čili typická agenda kriminalistů. Sledují se i skupiny různých fanatiků a skupiny rizikové z hlediska bezpečnosti státu, povětšinou teroristické. To je především věcí FSB. Opět běžná záležitost i kdekoliv jinde.

  To, že redaktoři hlavního proudu preferují patriotismus, to není věcí zásahu Kremlu, ale požadavek ruské veřejnosti. Proč by měli v Rusku televize propagovat Američany tak jako u nás?

  Zajímavou epizodou "porušování svobody slova v Rusku" je případ Telegram, světově oblíbený messenger z dílny ruského programátora Durova. On je sice šikovný, ale podobně jako třeba Eset na Slovensku, je příznivec anglosaského světa a pracuje pro něj. Tedy všem tajným službám (NSA, CIA, MI5 atd.) umožnil identifikaci a lokalizaci nebezpečných uživatelů, například teroristů, kteří přez Telegram komunikují. Jen Kremlu to neumožnil a tak ho skřípli. To bylo na Západě řevu o porušování podnikatelských práv a svobod!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 9.11

   MÁte PRAVDU.JE TŘEBA,ABY CELÉ ČR USPOŘÁDÁNIM REFERENDA

   o našem bohovském carovi našem sluničku generalissimovi PUTINOVI s cilem ,navrhnout ho okamžitě ,opakujeme znova a znova na Nobelovu cenu miru.
   Z celého srdce litujeme,že už nemá žádný zájem o ČR a neni divu,nebot tu už bylo všechno vyloupeno a čeká se zde na přisun banderovců pana petrodřisty ČSSD,kteři si u nás zajisti v důsledku chybějici ČR ARMY svoje pozice klidu poté co provedou dobiti svých komunistických pohlavárů doma.
   Těšime se jak za ně zaplatime dluhy nebot podle strejdy Pjakina za ně nikdo odpovědnost na krajině brát nebude!
   Je to maglajs kurvahošigutentag!.

   Smazat
  3. 11:37, proč mu odpovídáte, vždyť to je jen idiotský tapetář. Nebavte se s hlupákem.

   Smazat
  4. 11:37 Referenda? O čem v nich chtěj místní odulci*) "rozhodovat"?! Pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 9. Pokud autor článku, který převzal (nejen) web AC24, věrohodně nedoloží, KTERÝ web a PROČ byl vypnutý, nelze tuto zprávu považovat za pravdivou, ale pouze za účelovou manipulaci!

  OdpovědětSmazat
 10. Už aby dal soud souhlas dát tento web do popelnice i s Dvořákem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký soud? Boží? Nebo ten opičí?

   Smazat
  2. Tady je proti pan RADOSTA neměl by kde publikovat Pyjáte 10 00!

   Smazat
 11. No jo soudruhům teče do bot tak by cenzurovali stejně jim to nepomůže myšlení lidí nezmění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas např. v případech sociálních sítí, e-mailů, ale v tomto případě dosud nikdo neodpověděl na otázku, který web vypnuli. A pokud neodpoví, a nedoloží, jde fake news.

   Smazat
  2. Dokud o tom nic nenapíče náš tisk a tv je to všechno lež!

   Smazat
  3. 11:51 Zatím o tom píše jen alternativa, a bohužel, bez důkazů. To je na tom to nejsmutnější.

   Smazat
  4. Důkaszy brzy přijdou! EL HAMAJDA vnitro ČSSD,už na ty,kterým nestači paragraf 7b dostal čerstvě natřené SS Antony.
   Je připraveno 800 táborů pod krycim názvem FEMA a tam si budou moci demokraté psát pravdu mezi sebou!

   Smazat
  5. 14:42 Ověřit vaše tvrzení si můžeme kde?

   Smazat
  6. O táborech FEMA vi celý svět kromě tebe 15.31.
   Czechfreepres zveřejnil uniklé informace US ARMY ,kde je manuál jak tam s tebou budou zacházet na str 56 toho manuálu je popisováno,že ve sklepě FEMA na mrknuti oka uvidiš jak tvůj mozek vystřikne na protějši vykachličkovanu stěnu.
   Tak si to v internetu najdi,možná,že to ale policie už vymazala tak se přestan blbě prát a obrat se na vnitro ČSSD ane tu na nás,kteři to všichni dávno víme.
   Chceš nás tu všechny co ti poskytneme informace o policejnim státu udat,bretschnajdere?

   Smazat
  7. 11:17 V této diskuzi mě zajímá pouze to, co se týká článku, tedy který web byl pozastaven.
   Ostatní si nech pro diskuze, které se tvého tématu týkají. A k tomu jen to, že každý má svobodnou vůli věřit čemukoliv, co si kde přečte, aniž by k tomu potřeboval důkazy, a v tom duchu také dopadají volby. Nebudu se ti omlouvat za to, že potřebuji ke všem informacím důkazy, protože jsem přesvědčený, že to tak je správné, a svůj názor nezměním. A nemusíš se třást, že bych tebe, nebo kohokoliv chtěl za něco udat, není to můj způsob, uráží mě to, a hnusí se mi to stejně, jako ti, kteří věří každému žvástu, ať ho napíše kdokoliv, a škodí tím, že za tepla trousí drby, kudy chodí.

   Smazat
 12. To je jako za Heyndricha za protektoratu. To jsou zjevne prvni znamky o protektoratuv CR 2019!!! Taci policajti by se meli take "vypinat" !!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 13. Nikoliv bezvýznamnou pomocí českých národovců bylo za Protektorátu zlikvidováno něco okolo 100 tisíc židů, cikánů a komunistů. Ale ukázalo se, že zatímco v tom druhém případě to bylo zbytečné a prvním případě šlo dokonce o chybu, protože Židy by alespoň do skončení války Němci velice bývali potřebovali, tak v tom posledním případě to bylo málo!

  OdpovědětSmazat
 14. DNESKA JSEM JMENOVANÝ WEB OTEVŘEL HNED NA PRVNÍ POKUS. Takže jak je to?!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.