Reklama

neděle 31. března 2019

Jsme blokováni FB údajně proto, že jsme zveřejnili text, který není v souladu se zásadami komunity (Uvedený text má informativní povahu)

Ogňan Tuleškov
31. 3. 2019
Dne 29.3. 2019 jsme publikovali na našem FB (České národní listy) následující text:
„Stanovisko k poněmčení zcela jednoznačně vyjadřoval návrh vedení NSDAP v Praze z 11. března 1942: ´Rasově schopní Češi, kteří se nebudou chtít stát Němci, musí k tomu být přinuceni nebo zastřeleni.´ Naštěstí tento program měl být realizován až po "konečném vítězství" Německa." (Dokumenty moderní doby, str. 363, 1940, 28. srpen, „Z pamětního spisu Neuratha a Franka o germanizaci, vystěhování a likvidaci českého národa, text psaný kurzivou před citací uvedeného dokumentu, nakladatelství Svoboda, Praha, 1978)


Dnes podvečer jsme se dozvěděli, že na tři dny jsme blokovaní, nebudeme moci přidávat na FB další články. Současně jsme byli varováni, že při dalším pochybení, kdy zveřejněné texty nebudou v souladu s zásadami komunity, budeme blokováni na týden a v dalším případě může být náš účet i zrušen.

Pokud bychom publikovali lživý text, nedivili bychom se. Rozhodnutí bychom přijali bez řečí. Jsme ale plně přesvědčeni, že text je pravdivý, že jde o historickou pravdu a tudíž by měli být zásady jakékoliv komunity v souladu s ní, a pokud nejsou, je chyba v zásadách komunity a nikoliv v historické pravdě. V tom smyslu znělo naše odvolání.

Pokud naše odvolání nebude vyslyšeno, pak máme za to, že jde o snahu přepisovat dějiny. Někdo někde nám bude diktovat, co je pravda, bez ohledu na objektivní pravdu. A my tuto „pravdu“ nadiktovanou budeme brát jako pravdu a pak naše stránky na FB budou zachovány, nebo budeme stát na objektivní pravdě, a pak máme smůlu. Účet nám na FB zruší. Jistě nebudeme sami oběťmi takovéhoto přístupu.

Pak se však ptáme, k čemu je nám Listina základních práv a svobod, jež je součástí našeho ústavního pořádku, která říká, že cenzura je nepřípustná, že svoboda projevu může být omezena jen zákonem. Nic však o tomto zákonu nevíme. Nikde jsme nenašli ustanovení, které by říkalo, že zásady komunity jsou nad historickou pravdou, nad příslušnými ustanovením Listiny základních práv a svobod.

Samozřejmě že někdo může namítat, že FB je mezinárodní společností, pro něž nejsou české ústavní normy závazné. Pokud bychom pro jednu mezinárodní společnost udělali takovouto výjimku, a i u další firmy, pak můžeme rezignovat na zásadu právního státu. Nebudeme již právním státem. Vyvracet tuto skutečnost může kdokoliv, ale vždy neúspěšně.

Každá mezinárodní firma, která nějakým způsobem zasahuje do našeho vnitřního života, reguluje naše určité vztahy, by měla ctít náš právní řád. Pokud to odmítne, pak by její činnost na našem státním území, měla být „zablokovaná“. Všichni víme, že existuje Všeobecná deklarace lidský práv, kterou přijalo Valné shromáždění OSN již 10.12.1948. Od té doby uplynula již řada desetiletí, takže každý mezinárodní subjekt měl možnost svou činnost uvést do souladu s tímto dokumentem.

Můžeme se v něčem mýlit. To by nám v odvolání FB měl přesvědčivě zdůvodnit. Pokud se tak stane a jeho argumenty budou racionální, jsme schopni se i omluvit. Každý se může zmýlit, i my nebo FB. Zatím, jako obvykle, mlčí. Naše blokace pokračuje.

A to je chyba. Jsme přesvědčeni, že naše svoboda projevu je hrubě potlačována. Víme, že svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem. O takovém zákonu nevíme nic. Znovu opakujeme. Pochybujeme, že by mohl zakotvovat např. zásadu, že pravidla komunity FB stojí nad pravdou, nad Listinou základních práv a svobod. A když si ještě uvědomíme, jak často se tvrdí, že žijeme v EU, která je hodnotovým společenstvím, a nyní jsme konfrontování s jednoduchým sdělením, že jsme zablokováni z výše uvedených důvodů, pak o tomto společenství si neděláme iluze.

Píšeme o tom proto, že jistě nejsme sami, komu FB blokuje přístup na vlastní stránky, že je nás více. Proto někdo kompetentní by se měl zabývat uvedenými blokacemi a rozhodnout, kde je „zakopaný pes“. Do té doby, než bude rozhodnuto, by blokace FB měly přestat.

V Praze dne 30.3.2019

Dr. O. Tuleškov

Poznámka:
Prosíme o případné šíření této informace. Děkujeme.
Následující tři dny i poté nás najdete na adrese: http://www.ceske-narodni-listy.estranky.cz

32 komentářů :

 1. Chyba je, že používate Facebook. Za Vašu chybu ste potrestaní. jul

  OdpovědětSmazat
 2. Odpovědi
  1. A co by tím docílil. Další příjem pro soudní systém?

   Smazat
  2. 21.05 Vy doopravdy ještě věříte VE SPRAVEDLNOST U SOUDU? No comment.

   Smazat
  3. Se vůbec nedivim censorům komoušských canců! V reálu totiž naopak Češi byli uváděni výslovně jako árijský národ a v osobních průkazech měli uveden rodokmen předků; z českých chlapců se měl vytvářet nový nacistický vůdcovský dorost na elitních školách NAPOLA; čeští muži měli být přijímáni do řad SS; „česká krev“ byla zákonem chráněná před míšením se Židy… Etablovaná česká historiografie k těmto skutečnostem mlčí, jelikož se tato historicky podložená fakta nehodí do narýsovaného konceptu, podle nějž neměli Češi v nové Hitlerově Evropě fyzicky co pohledávat. Naopak výsledkem mstivého a loupeživého odsunu původního obyvatelstva - namísto předtím mu odepřeného plebiscitu - je jejich současný žalostný a vydrancovaný stav, plný putinovské či čecháčkovské lůzy. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné. Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie, založené na bratrovraždách a zákeřných záludnostech. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou. Viz huhňavý Václav Klaus Perokrad. Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených rakouských dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil)!

   „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše… V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“
   K. H. Frank

   Smazat
 3. Aby pravda mohla opravdu zvítězit nad lží a nenávistí, nesmí se držet za ruce s láskou. Musí jít sama a ruce musí mít volné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, musí v ruce držet klacek.

   Smazat
  2. 13:09 Přesně takový jaký používám na rozhánění rudoprdů a který třímám zde ve své ruce! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
 4. Ignorovat facebook. Tečka.

  OdpovědětSmazat
 5. Samozřejmě jít formální soudní cestou.

  OdpovědětSmazat
 6. Šířit nenávist k Rusku je samozřejmě na FB dovoleno, ba co víc, přímo vyžadováno.

  OdpovědětSmazat
 7. Já se divím že chodíte na cenzurovaný fuckbook tam se může psát jen jejich „pravda".

  OdpovědětSmazat
 8. KAŽDÁ firma podnikající na území našeho státu, je povinna dodržovat náš právní řád. Jak je možné, že chování FB už není vyšetřováno příslušnými úřady?
  Nebo někdo musí a jiný ne? Dobře to vedeme....

  OdpovědětSmazat
 9. Kašlat na FB. Je to blbost. A škoda nervů se nad tim vůbec rozčilovat. Účet prostě smazat a najít si jinou cestu. A víc se tim netrápit. čim víc lidí FB opustí, tim dřív skončí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5 miliard si myslí něco jiného, zbývající 3 miliardy nemají napojení na internet.

   Smazat
 10. No a co tak zkusit aktivovat ten úřad pravdy, spravovaný MV? I toto by měla být jeho parketa. Jinak jsou i zadarmo drazí a tak by měli hnout hrbem, nežli je dostihne některé ze rčení. Ona ta rčení jsou jak známo moudrost sama, tak by se jich ve vlastním zájmu měli držet všichni, aby pak neměli potíže ne s některou ze státních mocí, ale s tím v tom mezi SVÝMA ušima - SVĚDOMÍM.

  OdpovědětSmazat
 11. No jasně, Facebook vytvořil "komunitu" zřejmě po vzoru bolševiků, ovšem s mnoha víc penězi. Teď rozhoduje, koho ke svým pokřikům laskavě přibere a koho ne. Geniální, když navíc z toho bohatne. Kazit jim to kazit, jak jen to jde. Tento případ k soudu, ať s ještě větší jistotou víme, jak na tom v ČR jsme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Komunitou byla i nevábná nečistá parta "aktivistů" z kliniky. Doufám, že již zaplatili panu exekutorovi své dluhy! A takové komunity holt mají omezený rozsah povoleného myšlení - lze-li to vůbec nazvat myšlením když jde o nekritické přejímání. MEZI NEKRITICKÝM A NEKROTICKÝM je sice rozdíl jediného písmena... ale významově jako mezi PRAVDOU A LŽÍ.

   Smazat
 12. Tak my si třeba říkaly s kamarády a jinými hosty v pátek v hospodě takové názory ,že podle FB bychom byli bloklý navždy. Nikdo nás necenzuroval ani nezablokoval . Profil FB mám ,ale žít se dá i bez něj. Bredy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě nemají dost Bretschneiderů. Pokud se lidi nevzpamatují, za pár let bys mohl jít z té hospody rovnou do tepláků a být bloklej na nějaký čas celej...

   Smazat
 13. Vy všichni můžete ignorovat FB, a nic se nestane. My všichni ostatní, co víme, že FB je mezinárodní sociální komunitou vyznávající jisté civilizační hodnoty, my se budeme stýkat dál a sdílet své poznatky, názory a zkušenosti. Vás k tomu opravdu nepotřebujeme. Je směšné, když vyhrožuje marginální skupina, které stejně zatrhneme vstup do mezinárodní sítě, skupině čítající pět miliard uživatelů, navzájem se kontaktujících, kteří by bez FB by nevydrželi ani hodinu nežto den. Na FB jsou všichni. Kdo není na FB, ani jako by nebyl a víte to velmi dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Gratulujeme Vám k placenému komentáři nebo již dočista vymytému mozku. Máte se čím chlubit... A jestli je Vás takových někde většina, no možná ano, ale to ještě neznamená, že se krutě nemýlíte. Většina Němců také za války velebila Hitlera. A po válce se nestačila divit. J.

   Smazat
  2. Těmi civilizačnímy hodnotami myslíte narcismus, udávání, politický superkorektivismus a výchvu k tomu, čemu se říká "Groupthink" - tedy skupinová hloupost, kdy jednotlivec upřednostňuje souznění se skupinou oproti skutečnosti a pravdě? Ale třeba z toho jednou vyrostete - pokud za vaši aktivitu nedostáváte zaplaceno...

   Smazat
  3. Před lety jsme se s manželkou na FB zaregistrovali. Za necelý měsíc jsem konstatoval, že je to nesmysl pro narcisty, chudáky bez OPRAVDOVÝCH PŘÁTEL (na FB mají virtuálních "přátel" stovky) a podobné existence.
   Já jsem to utnul za necelý měsíc a manželka za půl druhého. Po celá ta léta tedy "nejsem" a je mi to úplně jedno.

   Smazat
  4. Ale vždyť ten Anoušek 9:332 si dělá z vás APRÍL!

   Smazat
 14. S velkou pravděpodobností jsou takové blokace následkem kombinace superkorektnosti (jako politického nástroje) a technokratické reality, kdy automat poukáže na článek obsahující "závadná" slova a cenzor někde z Nového Dilí či Johanesburgu zahájí blokaci, protože v lepším případě použije k porozumění článku Google překladač. Ale spíše to vůbec neřeší. Závadné slovo = ban....

  OdpovědětSmazat
 15. Listina základních práv a svobod je zde od toho, aby ji bylo možné tlouct po hlavě ty, kteří se domáhají základních lidských práv a svobod. Víte jak naší politručtí, např petříčkovití, experti jezdí na Západ a slyšeli jste, že by si dovolili meknout o lidských svobodách nebo právech? A víte, jak titíž politruci jezdí na Východ a neustále tam omílají "lidská práva" - ač mají hromady trusu před vlastním prahem. Lidská práva? To si myslíte, že je jimi humanitární bombardování kohokoliv, kdo se nechce nechat kapitálem ze Západu ekonomicky vytunelovat (jako jsme se podvolili my v ČR)? To si myslíte, že lidskými právy je výroba migrantů a sirotků v teroristických válkách a pak jejich transport do EU za účelem dalšího terorizování, tentokrát domácí populace? To si myslíte, že lidskými právy jsou nenávistné štvanice proti jiné víře, jiným národům, jazyku, barvě pleti, které pořádá "mejstrým" u nás doma i v zahraničí - mejstrým, vlastněný diktaturou kapitálu!? Myslíte si, že když v EU nevyhasl vpodstatě německý nacismus, jen se přeformátoval do potřebných mantinelů a světových stran, že má EU něco společného se snem o demokracii? Kde jsou lidská práva - pokud jde o Západ, tak jen v hubách politických tlučhubů, ale až padne kapitalistické společensktví a bude nahrazeno lidským, lze doufat.

  OdpovědětSmazat
 16. Zkuste tam dát trochu jiný výrok jednoho z prvních eurokomisařů a velitele Interpolu:

  "Bude nutno rozeznávat tři velké skupiny. Především země s germánským obyvatelstvem. To jsou lidé, mající naši krev a tím i naši povahu. Je jasné, že s těmito lidmi musíme jednat jinak, než s příslušníky jiné rasy, národy slovanskými. Druhá skupina jsou východní prostory, osídlené částečně Slovany. Tam je třeba vědět, že dobrota bude chápána jen jako slabost; sám Slovan vůbec nechce, aby se s ním zacházelo jako s člověkem rovnoprávným, a je zvyklý, že si pán s ním nezadává. Jsou to prostory, jejichž obyvatelé, mám-li to říci docela drasticky, nám musí sloužit jako otroci... Základní linie musí platit: tento prostor se jednou musí stát německým a Čech tady už nemá koneckonců co pohledávat!" 

  "Nordického, germánského člověka přesvědčíte nebo zlomíte. Čecha, slovanského člověka, lze jen těžko přesvědčit, vždy se ohne, nikdy ho nezlomíte. A když ho přestanete ohýbat a pustíte jej, tu se zase vzpřímí, zase tu stojí a znovu je vám protivníkem. Z toho plyne závěr, že ho musíte pořád přitlačovat, aby musel být stále ohnut, aby poslouchal a tahal." 
  Reinhard Heidrich

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle Heydrich nikdy neřekl. Heydrich se s Čechy nestýkal, jednak nebylo proč a jednak se mu hnusili. A to kromě jiného právě kvůli tomu ohýbání a servilitě, s jakou ochotně zrazovali svůj kmen, aby z toho vytřískali co nejvíc. A bylo jim jedno, kolik obětí za to zaplatilo.
   Nikdo nemá rád zrádce, i když slouží v prospěch pána.

   Nevím, jak rozlišujete pojem zlomit nebo ohnout, ale ohýbání je jistý druh oportunismu a hodně záleží na míře.

   Znáte to: děda a taťka byli věrnými služebníky státu, i já jsem a můj syn také bude.
   Za c.k. Rakouska coby nadšení uctívači a oddaní službové, bili jsme po hlavách antimonarchisty.
   Za 1.republiky pak monarchisty, za protektorátu Židy, komunisty, odbojáře a všechny svině, co nebyli dostatečně loajální s Říší.
   Když nastoupili komunisti, byli moji rodní v prvních řadách a třískali imperialisty hlava nehlava, no a v '89 již přišla řada na mě, abych hnusné bolševiky svrhnul a umožnil nástup kapitalismu. Tehdy jsem třískal hlavně grázly a staré struktury, kteří měli zálusk na můj privatizační zisk.
   No a dnes pomalu předávám žezlo synovi, který protlačuje se svými vrstevníky jedinečné myšlenky ultraliberalismu, celosvětové unitární komunity ve službách globálního kapitálu. A která populistická nacistická svině s tím nebude souhlasit, dostane po hubě.

   Smazat
  2. 9.32 Jste-li takový a nefandíte si moc, JSTE SPRÁVNĚ ASERTIVNÍ. Jenom ať synáček nezapomene vykonat pietní pouť do YAD VASHEM, aby se nestal podezřelým z neloyality ... Sichr je sichr, si pomyslel der Führer, když se spouští svého Waltera u vlastní hlavy rozkousl i ampulku s jedem...

   Smazat
 17. noviczech
  ...vaši zprávu asi četl nějaký "opravdu blbeček" z nového úřadu (gestapa?) kontroly IT zpráv a byl málo obeznámen, ze: v televizi na NTV, WELT, Zdf Info stále běží filmy o Hitlerovy a tam jsou takřka všechny dokumenty zveřejňovány a nikdo nic nenamítá!!! Dále, naše televize, stanice Československo také dává plno dokumentů z doby předválečné, válečné a poválečné a take nikdo nic nebrzdí a nemaže!!!
  ...a teď si představte, že takový práv neznalý se stane poradcem prezidenta a nebo vůdcem samotným!!! A máme na problémy zaděláno...!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Tady musí jít žerty stranou. Taková zhovadilost jim nesmí jen tak projít. Pokud se fejsbůček neomluví a tuto chybu okamžitě nenapraví, tak je doslova povinnost tuto záležitost dát k soudu a nenechat si takové postupy líbit. Vždyť to by nám zanedlouho ti hajzlové otloukali o hlavu i schvalování atentátu na Heydricha...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.