Reklama

úterý 26. března 2019

Jugoslávská tragédie: K jubileu „humanitárního bombardování“

Blogger Dmitrij Jurijevič Pučkov
Dmitrij Pučkov
26. 3. 2019  Outsidermedia
Nebýt Švamberkova včerejšího připomenutí, tradičně dobrého komentáře V. Klause mladšího a opatrné zmínky v ČT 24, pes by o dvacátém výročí ostudného bombardování Jugoslávie (přesněji – této její části, která dnes nese název Srbská republika) letectvem tzv. „mezinárodního společenství“ (jeho členem jsme měli a máme pochybnou čest být), v českém „SMRADu“ ani neštěk… No, a na přídomek „humanitární“, má údajně mít copyright někdejší český prezident Havel *)… Použiji část komentáře ruského bloggera Dmitrije Pučkova – alias Goblina. (Pozn. překl. Outsidermedia)


Mezi Srbskem a Albánií se nachází region Kosovo, osídlený převážně etnickými Albánci – v podstatě muslimy. Během skoro celého 20. století bylo Kosovo součástí Srbska a kosovští Albánci vášnivě toužili se odtud dostat. Podařilo se to provést až během 2. světové války, kdy tam dosáhla ruka fašistického diktátora Mussoliniho. Po válce bylo „pokrokové“ rozhodnutí významného fašisty zrušeno a Kosovo se vrátilo zpět do Srbska a tím i do Jugoslávie. V posledních letech minulého století Jugoslávie prodělala svoje „svatá devadesátá“. Kromě jiných radostí tu řádila „přehlídka suverenit“ – tomuto procesu rozkladu pomáhali nejen prodejní politici, ale i vojenská letadla NATO. V důsledku toho, v souladu se základním přikázáním starých Římanů „divide et impera“, na místě jednoho z nejsilnějších balkánských států na politické mapě Evropy vznikla skupinka mikrostátů, jež nemají žádný politický ani hospodářský význam, nepředstavují pro nikoho žádné nebezpečí a nemohou nikomu konkurovat. Žijí si svými maloměstskými problémy a nepřekážejí ani Německu, ani jiným významným sousedům.

Mnozí ruští intelektuálové si přejí podobný vývoj i pro Rusko, aniž by chápali, že v takovém případě by, z celé řady důvodů, bylo vše stonásobně horší a tragičtější.

Samosebou, že když se Jugoslávie rozsypala, tak Západem šikovně podporovaní zastánci albánské samostatnosti a nezávislosti neztráceli čas a v únoru 1998 tzv. Kosovská osvobozenecká armáda (UÇK), začala otevřený ozbrojený boj. Jaké dobrácké síly stály za touto svobodymilovnou armádou, se můžete podívat sami. Stejné síly iniciovaly diplomatický nátlak na srbskou metropoli Bělehrad i osobně na prezidenta Slobodana Miloševiče. Podle názoru znamenité mírumilovné organizace NATO, jež se vůbec nemínila rozšiřovat na východ, se Miloševič choval uvnitř svojí země naprosto nepřípustně. Především měl tu drzost, že použil vojenskou sílu v zájmu zachování územní celistvosti země. Pokud se vám snad zdá, že operace proti albánským představitelům se něčím podobá známé operaci „ATO“**/, tak se urychleně objednejte k psychiatrovi, kde vám dají výborné tabletky na stimulaci mozkové činnosti… Po spolykání určitého množství těchto koleček vás možná napadnou jisté rozdíly mezi zákonnou vládou a nacistickou juntou, která přišla k moci cestou státního převratu.

Pod tlakem Západu v říjnu roku 1998 bylo Srbsku vnuceno příměří, které jistě neposkytovalo žádné záruky zachování Kosova v rámci Srbska. Proto se už v lednu 1999 vše znovu zkomplikovalo a v březnu začala 78 dní trvající válečná operace pod názvem „Allied Force“, Souhlas Rady bezpečnosti OSN samozřejmě zapotřebí nebyl. Vždyť jejím stálým členem je Rusko, a proto je to Rada podivná, tak proč se s ní radit, že? Žádný souhlas k ozbrojenému napadení suverénního státu od OSN nepřišel, ale jaký smysl má hádat se s USA? Kdo je hlavním sponzorem oné OSN? Kdo přihnal ke břehům tři letadlové lodi, šest útočných ponorek a celou flotilu kolem nich? 35.000 leteckých misí letadel NATO, 23.000 leteckých bomb a raket – mezi nimi i munice s ochuzeným uranem a kazetové bomby – celková váha munice vržené na Srbsko představovala 7.000 tun. Tak jaké mohou být výhrady k tak důležitým lidem? Výsledkem byly tisíce zabitých, mezi nimi stovky dětí, zničená zdravotnická zařízení, školy, školky, na 40.000 obytných domů, chemické závody… Zasažen byl i osobní vlak a autobus s civilisty, úder na vesnici obydlenou Albánci, tam 87 zabitých a 167 raněných obyvatel. A mnoho, mnoho dalšího – škoda byla vyčíslena na miliardu dolarů.***/ Výsledkem operace, jak víme, bylo násilné odtržení Kosova a přesunutí kontingentu pozemních vojsk NATO tamtéž. Moudřejší a humánnější urovnání ozbrojeného konfliktu si snad ani nelze představit.

Právě tak se mají řešit všechny rozpory a nesouhlas názorů na planetě Zemi, která se celá nachází pod dohledem „zářivé demokracie“.

No, a na podzim přijel do Bělehradu šéf NATO Jens Stolltenberg. Posvačil se studenty filologické fakulty tamní univerzity, povyprávěl jim od dobrých úmyslech jeho organizace, a důležité roli NATO v dialogu mezi Srby a Albánci. Vyjádřil se i k minulosti: „…mnozí stále ještě odsuzují ono ostřelování, ale bylo to provedeno v zájmu ochrany civilistů a svržení Miloševičova režimu. Moje hlavní myšlenka je ovšem založena na tom, že musíme hledět do budoucnosti…“.
Takže to byla dobrá, demokratická bombardování – pro váš prospěch. No, a pokud přitom zabili vaše děti, tak co – to se stává. Snad nechcete říci, že vaše děti jsou důležitější než naše demokracie. No, a už jsme se omluvili – takže je vše OK. Tady s Jensem budeme sotva ve při – musíme se přece dívat dopředu. No, a pokud nechceme, zopakujeme osud Jugoslávie vůbec a Srbska konkrétně.

*) „Václav Havel poskytl v roce 1999 před svou cestou do USA agentuře Reuters rozhovor, kde řekl: Domnívám se, že během zásahu NATO v Kosovu existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pochybovat: nálety, bomby, nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární: to, co je zde ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu. A to poskytuje útoku na Jugoslávskou federaci legitimitu i bez mandátu Spojených národů.“

**/ ATO - "antiteroristická operace" ukrajinské armády a dobrovolnických praporů proti odtrženým republikám okolo Luhanska a Doněcka, od roku 2015 terorizující ruskojazyčné obyvatelstvo na východě Ukrajiny.

***/ oficiální srbské statistiky uvádějí odlišná čísla:
zabito 2.500 občanů Srbska , z toho 500 civilistů, y nich 79 dětí. 12.500 občanů zraněno. Zničeno či poškozeno 25.000 budov, 470 km železnic, 595 km vedení vysokého napětí, 14 letišť, 19 nemocnic, 20 poliklinik a zdrav. středisek, 18 jeslí a školek, 69 škol, 176 kulturních a historických památníků, 44 mostů. Na Jugoslávii (tehdy už jen Srbsko a Černou Horu) vypáleno 420.00 projektilů - mnohé s ochuzeným uranem, 1.300 tomahawků, 37.000 kazetových bomb. Celkové škody se odhadují na 30-50 Mld. dolarů, dalších 50 Mld. USD jsou ztráty z výpadku výroby.
Překlad: st.hroch 190325

23 komentářů :

 1. HAVEL HAVELIM = MARNOST NAD MARNOST.

  OdpovědětSmazat
 2. Odpovědi
  1. Ano, jsou to k..., které svou zlotřilost dokážou i po letech zpupně oslavovat. Místo, aby je normální lidi posadili za katr nebo za ty (vele)zločiny rovnou pověsili.

   Smazat
  2. On nám ty mrtvé civilisty a děti z humanitárního bombardování 1999 tady někdo zase vysvětlí. Prý je to srbská propaganda. Jednou srbská, pak zase ruská. Světe div se :O. Čemu věřit?

   Smazat
  3. Nesahej mi na Havlicka a na Mosheho

   Smazat
 3. Co k tomu dodat, mohli jsme si tu spoluúčast odpustit. Svým letitým přátelům jsme naplivali do obličeje. Navíc není vidět ani náznak nějaké sebereflexe,bábě Albrightů se tu v pokleku olizují pracky,to by nevymyslel ani Emanuel Moravec.

  OdpovědětSmazat
 4. Novodobé české dějiny píše zrada, ztráta cti je jejím papírem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vygumované mozky dětí, manipulace s dějinnými fakty a rozkradená republika ! Co víc jsme si mohli přát od cinkání klíči ...!

   Smazat
 5. Bych doporučil Srbům zřídit u hranic s Kosovem vojenskou základnu RF. Proradnost Zápaďáků v kooperaci s obchodníky s lidskými orgány je nekonečná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No je to naprosto blbý výkřik. Napřed uvažuje a potom piš.
   V.V.

   Smazat
 6. Zase klidne spim ,Israel stoji pevne za Amerikou a nedopusti nijake techtle mechtle poradane Sovetskym svazem Putinem jez chce valku za kazdou cenu .Na navsteve v juesej nas Velky BIBI o tom ujistil naseho Nejvetsiho presidenta Donalda osobne.Setkani bylo vice nezli srdecne ,ba co dim bylo primo rodinne tak jako se setkaji stari bojovnici za svobodu a a bojovnici proti antisemitismu .Nase spojenectvi si rozbijet nedame na to mame spravedlivou justici ktera vi co cini . Svou lasku k Donaldovi vyjadril nas Bibi svou jasnou tvari ktera se stale potesene usmivala pri projevu naseho Velkeho Donalda .Jiste projevi svuj dekovny postoj vuci vudci zemi Israeli i pri projevu plamennem na AIPACU jez je jiz temer priravem vcetne recniku a dekovacu teto organisaci Zaroven bych rad zduraznil i tu malickost jak Bibi polibil Donalda jako bratra primo na tvar a temer slzel radosti jak se tvaril.Vim ze jej chtel polibit primo na usta jak se slusi ,kdyz dva bratri se setkaji ale nas Donald nepochopil v prvnim okamziku zavaznost vyjadrene lasky ,proste Vudce jak ma byt a ani vnitrni nepratele v Israeli kteri se snazi zavrit Bibiho za smyslene zlodejny neuspeji a budou spravedlive potrestani hnevem lidu a spravedlivym soudem .Velice mne ovsem mrzi ze onen Breznevuv polibek neprobehl dle planu ,neb teprve polibek ret na ret vyjadri tu pravou lasku a jak se rika vrozenou prichylnost a magnetismus .
  Jak nas Bibi ujistil pri urychlenem odjezdu ze zeme USA zpet do nasi domoviny bude poradek a ktery jede opet nastolit aby nejaci palestinsti hazeli nejake rakety ze sudu na Israel.
  Proto pratele vyzyvame vsechny prijedte branit a zastrilet si ,patrony a zbrane k disposici zdarma ,zde nejnovejsi info z rodne zeme:

  More troops ordered to south even as calm appears to hold

  The Israel Defense Forces is sending additional troops to the south, even as a fragile calm appears to stick along the Gaza border after a day of violence.

  Rabi Schlomo Ari

  OdpovědětSmazat
 7. No dobrá. Jeden trouba to nazve humanitární bombardování a druhej píčus to parafuje přímo v NATO. Havel je dnes parchant a kundouš Zemam je hrdina. Tady má někdo krátkou paměť

  OdpovědětSmazat
 8. Nejsmutnější na tom všem je, že naše politická reprezentace vtáhla svým rozhodnutím podpořit bombardování Srbska do pomyslného pekla všechny občany ČR, tedy i Ty, kteří nikdy s útokem na Srbsko nesouhlasili. Nelze se z toho vymanit. My všichni neseme zodpovědnost za to, co se stalo, díky naší vládě. A nemusím zdůrazňovat, že nás do pekla táhne i vláda současná díky svému americkému a bruselskému vlezdoprdelizmu. V momentě, kdy jsme se stali členy NATO, neseme svůj díl zodpovědnosti za všechny ty hrůzy, které NATO ve světě způsobilo a ještě způsobí. Naši předkové tomu říkali KARMA.
  Honza, Havířov

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte?
   KARel MAcháček, plynové spotřebiče?
   Pamatuju eště ty malý, trojuhelníkový.

   Smazat
  2. a to že Srbsko válku začalo a bombardovalo své sousedy ..ti nevadí ????????????

   Smazat
 9. to byla součást chazarské války proti Slovanům, kdo bude ted´na řadě k zabíjení?

  OdpovědětSmazat
 10. Německo za Hitlera do dělalo válkou, dnešní do dělá penězma. A budoucnost je ve zblbnutí dětí za za bouřlivé účasti našich politiků, které si někteří blci volí.

  OdpovědětSmazat
 11. Jo ten zmetek z nato by chtěl světovládu ale ono utěr Rusko + Čína se dočkají jejich krachu už to dlouho trvat nebude.

  OdpovědětSmazat
 12. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zem anistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 26. března 19:37.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 13. My bolševici musíme NAPADRŤ rozdrtit evropské hodnoty i s jejich nositeli!

  Řekněme si upřímně, drazí soudruzi a soukmenovci, co se to vlastně v SFRJ před 20 lety stalo: Euroamerika OTEVŘENĚ hájila evropské hodnoty proti nám bolševikům, nám Západoasitům.
  Ano, Euroamerika, země našich dědičných nepřátel, se zničehonic rozhoupala, po letech přihlížení NÁDHERNÉ národní čistce!
  Ano, naši srbští soudruzi a soukmenovci roky čistili Jugoslávii od menšin, úplně v pohodě, a najednou – PRÁSK ! Začaly padat bomby.
  A TO JE ZLOČIN PROTI BOLŠEVISMU !!!

  My bolševici přece můžeme – na svém území, které ovládáme právem vítězů – dělat co chceme!!
  Když se rozhodneme provést humánní znárodnění majetku lepšolidí a odsun menšin, z naší země nebo rovnou pod naši zeminu (jako my Češi v roce 1945 nebo Rusové kdykoli), tak prostě naše území očistíme OHNĚM + MEČEM, jako řádní Západoasiati!
  Jako opravdoví bolševici – komunisti a putinisti!!
  A nikdo nám do té očisty, očisty národní či třídní, nebude strkat rypák!
  Neboť očista, pogrom, znárodnění atd. – to jsou NAŠE POSVÁTNÉ ZÁPADOASIJSKÉ HODNOTY !

  Co proti našim západoasijským hodnotám znamenají ty tragikomické hodnoty evropské – křesťanství, demokracie, lidská práva, a z nich ohavně vyvěrající kapitalismus a demokracie?!
  No CO ?!?!
  No nic, samozřejmě, to dá rozum každému roduvěrnému Čechovi, Rusovi, Srbovi a čínskému komunistovi.

  Prostě: My pořádní Slovani a lidoví Číňani, ve spojení s opravdovými muslimy (OPRAVDOVÝMI, ne těmi mírumilovnými) musíme rozdrtit Západ, BEZ MILOSTI.

  Po rozdrcení Západu už nebudeme mít žádný velký problém s rozdrcením evropských hodnot i s jejich nositeli, padni komu padni.
  Pak už bude cesta k radostné budoucnosti otevřena, pro nás všechny horšolidi, lžinenávistníky a zlosery.

  Komunismus-putinismus-siťinpchingismus – budoucnost lidstva!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 14. Anexi srbského Kosova USA neuznává civilizovaný a mírumilovný svět. Tuto krádež území uznávají jen země, vášnivě toužící po teroristických válkách, váleční zločinci rovní si s někdejšími nacistickými, lidé stiženi sadismem, perverzí, masovými vrazi a lidé zkorumpovaní kapitálem. zdravý člověk duchem a tělem nemůže nikdy na takovou zvrácenost přistoupit. Kosovo bylo a bude Srbské a váleční zločinci jednou po právu stanou v Norimberku č. 2! A bude napravena i šaškárna tzv. mezinárodního soudu v Haagu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Halt civilizace se zrodila ve věčném boji a věčný mír by ji zcela jistě zahubil! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky na vzdálených hranicích říše, tu s Germány, jindy zas s primitivními Dáky či Svéby, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche ... a když na to přijde, dnes máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 15. Venca bombardák pohnojil co se dalo a Schwarzenberg to zazdil uznání krádeže Srbského Kosova. A čt nic neumí jen pomlouvají Putina jak pomohl ve volbách Trumpovi. Ahoj čt vaš kamarád novičok.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.