Reklama

čtvrtek 14. března 2019

Kdo chce u nás válku?

Jaroslav Tichý
12. 3. 2019
Prostřednictvím mainstreamové propagandy u nás dost našich občanů převzalo a bezmyšlenkovitě opakuje zaříkávadlo o tom, jak nám naše účast v NATO zajišťuje naši bezpečnost. K tomu někteří naši (bohužel zvolení) představitelé omílají stále dokola jakousi mantru o ochraně euroatlantických hodnot, aniž by uváděli, které to konkrétně jsou, zvláště pak za neustále se měnící situace, kdy původní občané našeho státu a celé Evropy svých práv a hodnot naopak pozbývají v přímém přenosu. V dnešním, z kloubů vymknutém světě ovšem nelze vyloučit, že těmi správnými hodnotami jsou právě i ty, kdy budeme v naší domovině utlačování a naší jedinou zato každodenní radostí bude vyživovat práce neschopné migranty, kteří nás budou obohacovat negramotností, exotickými nemocemi, vytvářením nepořádku a násilí v ulicích. A že právě to jsou ty hodnoty, které si za pomoci NATO bráníme. Kromě podpory agrese dalších členských zemí NATO dle jejich potřeb ve světě, z níž krom medailí pro pár oficírů nic nemáme. Právě naopak.

Pojďme se tedy podívat na celou problematiku trochu detailněji. Tak tedy:

1/ když se zeptáte našich občanů, kdo z nich chce zabíjet občany jiných zemí, krást jejich půdu, nerostné a přírodní bohatství, tak se od naprosté většiny z nich kladné odpovědi nedočkáte. Je to v pořádku a popravdě, neboť Češi, Moravané ani Slezané nebyli a nejsou výbojných národem. Pro nás dosud platilo: „cizí nechceme a své si nedáme“;

2/ když se našich občanů zeptáte, proč jsme tedy vstoupili do NATO, tak ti mladí zatím žili v představě, že proto, aby sami nemuseli na vojnu, bránil nás někdo jiný, zatímco oni budou na diskotékách. Když se jich zeptáte, před kým nás má NATO bránit, tak ti „informovanější“ řeknou, že před ruskou agresí. Na poznámku, že ale neexistují žádné důkazy o tom, že by se k něčemu takovému Rusko chystalo, dostanete od těch, kteří jsou pravidelně ve školách opečováváni nějakou neziskovkou za naše peníze, odpověď „ale mohli by“. Většina ale neví, krom toho naši historii nezná, takže poučení z historie si žádné neodnesla. A jejich rodiče u téměř dospělých ratolestí nedohoní to, co v mládí často zameškali a to, ani kdyby chtěli. Ti starší odpovídají, že se jich nikdo neptal. Mají pravdu, pak ale nechápu, proč ty, kteří nás bez souhlasu občanů do této šlamastyky zatáhli, i nadále volí;

3/ Naše občany vesměs zatím evidentně netrápí, že jsme se stali účastníkem agrese vůči jiným zemím, že jsme agresory. Mnozí z nich prý „o tom takto nepřemýšleli“. To nám ale nebrání v tom, abychom jiné za agresory (často i neprávem) sami označovali.

Zajímavé přitom je, že ta agrese byla či stále ještě je vedena především vůči zemím, kterým jsme v minulosti pomáhali s jejich zprůmyslněním a se zvýšením jejich ekonomické a životní úrovně. K nim patří Libye, Sýrie, Irák a též i Afghánistán. Všechny byly cíleně poničeny, rozvráceny, obyvatelé po velkých, někde až statisícových množstvích povražděni. S výjimkou Libye jsme v té či oné podobě byli součástí agresora. Vina je tedy i na nás. Zatím to naše občany příliš netrápí, patrně se probudí teprve tehdy, až se pozůstalí těch mrtvých přijdou mstít i k nám. A v takovém Afghánistánu jsme k tomu vlastní hloupostí nakročili mílovým krokem, ač Tálibán, jakkoliv se mi jeho zpátečnická ideologie nelíbí, nikdy zatím žádný teroristický čin v zahraničí nespáchal. A nelze přitom plést Tálibán s Al Kajdou, jak jsme toho byli nedávno svědky u našeho čelného představitele, k němuž navíc zřejmě ještě nedorazila informace, že Trump nechává vyšetřovat útok z 11/9 jako útok pod falešnou vlajkou.

4/ Za situace, kdy hrozící islamizace naší země patří zřejmě mezi ty hodnoty, které si tak úzkostlivě bráníme a na důkaz toho podepisují naši představitelé v rámci EU či OSN různé úmluvy a kompakty k jejímu urychlení, aby nám pak doma tvrdili pravý opak, nám ale hrozí ještě daleko větší a zřejmě i akutnější nebezpečí. A tím je nebezpečí našeho zatažení do války s Ruskem, o jejíž rozpoutání se stále snaží američtí neoconi v představě, že opět se bude válčit jen v Evropě, zatímco USA na rozpoutání války, jakož i na jimi předpokládaném vítězství, budou profitovat. V opačném případě USA stojí opět před krachem a toto je jedna z mála možností, jak tyto své problémy na úkor ostatních řešit. Nové války se totiž obvykle připravují podle průběhu těch předešlých. A jak kdysi prohlásil Ronald Reagan: „Dějiny nás učí, že války začínají tehdy, když vlády uvěří, že cena za agresi je nízká.

Tentokrát to díky velkému technickému pokroku naštěstí pro svět neplatí, na což upozornil další generály v USA teprve nedávno generál Terrence J. O'Shaughnessy, a jak před Kongresem potvrdil, ruské rakety odpálené z pozemních základen mohou opravdu zasáhnout americké území do 15 minut (z ponorek mnohem dříve). O tomto projevu O'Shaughnessyho psal i The Washington Times. Nadšení pro novou válku tak v řadách neoconů v USA poněkud ochladlo, otázkou ale je na jak dlouho.

5/ Je jasné, že v případě útoku na Rusko, který by byl veden i z našeho území (a nemusí zde být ani umístěny rakety či radary, stačí k tomu koncentrace vojenských sil či nějaký štáb či středisko řízení palby apod., staneme se cílem odvetného útoku Ruska, jakmile na něj NATO či armáda USA zaútočí. Pokud to necháme dojít až takto daleko, nestěžujme si. Pak důsledky naší nevšímavosti či neprozřetelnosti, pokud to nenazveme pravým jménem, pocítíme sami, a to s fatálními důsledky pro nás a naši zemi. Na nápravu již nebude čas. Definitivně ne, bude to konečná pro naši zemi i národ. Opravdu to chceme? Kdo a proč?

6/ Informace k 20. výročí našeho vstupu do NATO nebyly tedy nejen vyvážené, nebyly prakticky žádné. Jen samá propaganda. Je proto na škodu, že:

- zaznělo dosud tak málo hlasů upozorňujících na ustanovení zakládací (washingtonské) smlouvy NATO, zejména pak na:

článek 12:
Poté, co bude smlouva v platnosti deset let, nebo kdykoli později, se smluvní strany, jestliže o to některá z nich požádá, poradí o revizi smlouvy, přičemž vezmou v úvahu faktory ovlivňující mír a bezpečnost severoatlantické oblasti včetně vývoje světových i regionálních uspořádání podle Charty OSN pro zachování mezinárodního práva a bezpečnosti

a na článek 13:
Po dvaceti letech platnosti smlouvy může kterákoli smluvní strana odstoupit od smlouvy rok poté, co podá oznámení o odstoupení vládě Spojených států amerických, která vyrozumí vlády ostatních smluvních stran o každém oznámení o odstoupení;

- namísto oslav 20. výročí našeho připojení k agresorovi naši představitelé neuspořádali mezinárodní konferenci členských zemí NATO k tomu, jak revidovat a změnit činnost NATO tak, aby začala fungovat podle své zakládací smlouvy a stala se z nástroje války záštitou míru (podle čl. 12), pokud si neumíme (či nechceme?) zvolit představitele, kteří by poslali rovnou vládě USA dopis oznamující po uplynutí 20-ti let naší účasti v NATO náš odchod z této organizace (v souladu s čl. 13 této smlouvy);

- neproběhla dosud debata o možnosti realizace projektu Trojmoří nikoliv ale jako amerického nástupního území pro útok na Rusko, nýbrž jako pásu zemí oddělujících západní Evropu od Ruska (a naopak). Tedy pásu zemí bez cizích základech a s bezpečnostními zárukami jak USA, tak i Ruska a případně i Německa. Bylo by velmi účelné, aby do této iniciativy byla zapojena i OBSE. Ideální možnost k jejímu předjednání s prezidentem Trumpem právě propásl premiér Babiš.

Ti z nás, kteří nechtějí z NATO vystupovat a setrvale vyprávějí o tom, jak je třeba NATO reformovat, propásli tak jedinečnou příležitost k takovému kroku, pokud ho kdy mysleli vůbec vážně. Dali tak za pravdu těm, kteří pragmaticky navrhují rovnou náš odchod z této vojenské organizace. Ti to naopak vážně myslí a jejich počet stoupá.

36 komentářů :

 1. Prič z NATO.Buch ví do čeho nás ještě zatáhnou. Rakousko je jen v EU a mají kluky doma. né v Bagrámu.Stačí ostuda s Ukrajinskou tragédii která zničila ČSSD a Top09.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PANE INŽINÝRE TICHÝ MÍSTO POPISU CO UŽ TU ZNÁME

   by stačilo napsat.

   JSEM PRO TO,ABY OBČANÉ ČR UDĚLALI NATO PRO ČR ZBYTEČNÉ

   a pod timto titulem by stačilo popsat ŠWAJC ARMY jak v průběhu 12 hodin stoji v betonových dnes ještě se rozpadajicich řopícich na ČR hranicich a čeká na FRANKONEMECKOU invazi afrikakorpsu od té makrely,kde už se prý organizuje poražená IS která dostala od strejdy Putina na dekel,aby převzala terorem vládu menšiny nad většinou v rámci svého kaka rámu!

   OBČANÉ BY VÁS CPALI DO PRDLAMENTU HOREM DOLEM A NE ŽE NE ano!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 10:35
   Takže bomby zabíjejí jen slabé a nemocné?
   A jak tu selekci taková bomba dělá?
   Ženy jsou také slabší než muži, zabijete i je?
   A co děti?
   Ty jsou slabé několik let.

   Smazat
  4. No jo, Čecháčci válčí a pracují leda hubou! Němci přijímají muslimské uprchlíky nejen jako pokání za zahubené či vypuzené židy a aby se vhodně rasově promísili, ale hlavně proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". A tak jako se Kosovci odtrhli od azbuckého Srbska aby se připojili k ještě primitivnější Albánii, Čecháčkové se odtrhli od civilizovaného Rakousko-Uherska aby se připojili k putinovskému Rusku! Patří za Ural ...

   Smazat
 2. Já koukám na německé druhoválečné týdeníky a nasávám tu atmosféru, kdy se vůdcův ekvivalent NATA řitil k Moskvě a Stalingradu. K slzám mě dojímají promrzlé ksichty, Němců, Italů, Maďarů, Rumunů a dalších tehdejších členů. Takovýmu Petříčkovi a dalším, by to tam jistě s omrzlým sosákem slušelo a vracet ze zajetí by ho nemuseli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Za českou armádu dáváme 60 miliard korun. Je v ní 2400 mužů, 17 vrtulníků, 14 gripenů a jeden tankový prapor..."

   https://xtv.cz/archiv/za-ceskou-armadu-davame-60-miliard-korun-je-v-ni-2400-muzu-17-vrtulniku-14-gripenu-a-jeden-tankovy-prapor-rika-plukovnik-zdenek-zbytek?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Babišova návštěva v USA začíná nést ovoce: kupujeme 12 vrtulníků za 12,5 miliardy

   http://www.zvedavec.org/vezkratce/16147/

   Smazat
  2. Evropan Petříček hájí evropské ideje, stejně jako kdysi evropští dobrovolníci, kteří 22. června 1941 překračovali sovětské hranice a kteří na rozdíl o něho byli ještě většinou horoucími nacionalisty. Jakkoli si na sebe zvykli, zde mezi nimi existovaly dělící zákopy, jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji. A dnes se rodí nová generace bojovníků za skutečnou Evropu, která vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  3. 15:46 Zaplaťpánbu za ty ně! Při představě, že by těhlenctěch naštěstí už vychcípávajících podlidí - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   bylo dneska přes 200 milionů! :-)))

   Smazat
 3. Skvělé postřehy od skvělého politologa. Je třeba šířit dál.

  OdpovědětSmazat
 4. NATO sem, NATO tam. Za První světové to také Belgie odskákala, byť nebyla původně v Dohodě, ani s námi... Kde byli vyděračští Italové, kteří dezertovali k Dohodě. Jaderný spad, útočící i prchající armády, ani bída, hlad, nemoci, zhroucení a zničení struktur - neznají hranic. NATO nás před svými členy neochrání.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:45 Ten Váš komentář naprosto sedí na Vás. Proč tady píšete o sobě ? Napište radši něco k tématu.

   Smazat
  2. 19:45 fakt duníte dobře,jen tak dál dutohlave

   Smazat
  3. 19:45 Proč toho dobytka nesmažete?

   Smazat
  4. 19,45
   jste válečný štváč nebo idiot???
   jiná varianta není.

   Smazat
  5. 22:45 Nejspíš bude obojí, takoví jsou teď v módě. Má to na střídačku.

   Smazat
  6. 22:42 Ale má pravdu, páč rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z!

   Smazat
 6. Že stojíme na straně zlá je celkem jednoduše jasné. Takže vůbec nerozumím tomu, že i když je to tak jasně zřejmé, že někteří před takovou skutečností zavírají oči. Lžou sami sobě.

  OdpovědětSmazat
 7. 19:45 a proc zrovna “rudi” ja u nich nikdy nebyl......naopak jsem byl po 89 priznivcem ODS, nez jsem poznal co je to za hajlzlove.Dodnes se stydim ze jsem jim tak naletel! Tak nejak to je ty mladoucky neznalku.Mej se fajn a zopoj mozek (doufam , ze ho jeste mas).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:56 nemá,je to jen kretén,který ani neví že je za idiota ...už ani né užitečného

   Smazat
 8. Nevidím v česku politika, který by to dokázal. snad jedině některý z rodu Klausů. Stačí se podívat jak jsme reagovali na aféru Huawei a jak třeba v Německu. Je to smutné a beznadějné. Světlo na konci tunelu není vidět.
  To by politici nesměli dělat politiku jako zdroj obživy, ale jako službu vlasti za základní příjem.

  OdpovědětSmazat
 9. Válku chce ten, kdo se pod zmíněný slint podepsal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:02. Už to nehul.

   Smazat
  2. 21:02 My tvý rodiče známe, netřeba je představovat, ty splašená spermie.

   Smazat
  3. 21:02 Mladí blbci kteří podporují staré pravicové zbohatlíky:

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kez-by-tu-byla-zakladna-USA-rekl-Topolanek-Sidlo-mu-zalichotil-silnymi-slovy-573891

   Smazat
 10. Hlavním agresorem a podněcovačem konfliktů jsou USA. Opak si může myslet pouze frustrovaný člověk, případně s agresivním sklony a arogancí. A nebo tupá palice.

  OdpovědětSmazat
 11. Napřed vypadneme z Rakousko Uherska, pak se necháme v klidu okupovat Němci a nakonec jim vlezeme do područí dobrovolně. Je velkou záhadou co jsme tím vším sledovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ONI, ne my!!!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 23:47 Děti po těch tvých blábolech spí jako dudci. Dík.

   Smazat
  4. To je vcelku logický! Tato zem byla přes tisíc let nedílnou součástí Svaté římské říše, jejímž nástupcem se stalo Habsburské soustátí. Od obou říší jste dostali šanci stát se z asijských divochů civilizovanými Evropany, kterou jste ovšem nevyužili! A tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska, aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie, tak se Čecháčkovo odtrhnulo od demokratického Rakousko-Uherska, aby skončilo přesunem do ruských stepí! Rakovinový nádor husitsko-bolševické loupeživé, rusofilské, protievropské, zamindrákované, pomlouvačné a lumpenproletářské lůzy a zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny. Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy! A přitom i Švajc nám moh koukat na záda, kdyby došlo k odsunu čechomužiků do Bosny podle původního plánu Všeněmců, kteří v tom směru tlačili na jejich císařské Výsosti Franze Josefa I. a Wilhelma II.! Viz slova pana říšského kancléře Bethmanna-Hollwega: "Tato válka (rozuměj WWI.) jest vedena aby byl zničen živel slovanský v Rakousku!" Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Páč oni drželi ekonomiku království Českého už od Přemyslovců nad vodou a nemuseli nikomu nic závidět a někomu se furt klanět! Slovanští čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit!

   Smazat
 12. 6:55, což nevylučuje okouzlení. Ale m®dko moc neříkají. Spíš fu©k, nebo šit, a určitě woooow!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 07:44 Neříkají, tady to vyřvávají, počínaje cca třeťákama. Je to takové chlapácké, tvrdé, v souladu s naší euroatlatickou kulturou.

   Smazat
 13. Pane Tichý, třeba to v letošních volbách bude lepší než minule.

  OdpovědětSmazat
 14. Jednak nikdy nás nikdo nechránil a chránit nebude, protože nevím co si mám představit pod bodem, že provedou akci, kterou budou považovat za nutnou. Druhak, naše politika nemusí vystupovat z NATO, protože by vlezla do jiného SEATA, neumíme si vystačit sami.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.