Reklama

pondělí 4. března 2019

Kovářova kobyla chodí s plagiáty a stovky profesorů mají stažený zadek

-ps-
4. 3. 2019  PrvníZprávy
Případ profesora Martina Kováře, jehož práce, s kterými obhájil své akademické tituly, etické komise Filozofické fakulty i Univerzity Karlovy prohlásily plagiátem, vyděsil další profesory, kteří možná opisovali rovněž," říká student politologie, který si nepřeje být jmenován.
Důvod utajení jména student zdůvodňuje, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.


Proč si myslíte, že Kovářův případ plagiátorství vyděsil stovky jiných titulovaných hlav?

"No to dá rozum, že praktiky Martina Kováře, který pro svoji vědeckou práci prostě po celých stránkách jen opsal a přeložil učebnici nějakého britského učitele, neprováděli další lidé pasoucí po titulech, které zase potřebují proto, aby zastávali nějaké pozice na katedrách, fakultách, univerzitách, v ústavech či ve vědeckých radách. Ty tři doktoranty, kteří na Kovářovo opisování a překládání do češtiny a vsazování do svého textu upozornili možná čeká těžká vědecká kariéra pokud v ní chtějí pokračovat. Oni přeci nejenom upozornili na to, jak šlo lehce převzít jiný text a po přeložení do češtiny jej vydávat za svůj, ale upozornili na to, že ti, kteří ten text posuzovali a hodnotili tak vědecké předpoklady pro udělení titulů docenta a poté profesora, nepřišli na to, že posuzovali plagiát. Fakulta a Karlova univerzita by měla uveřejnit i jména oponentů Kovářových děl a seznam členů vědeckých rad, kteří odsouhlasili, že návrh pana Kováře k udělení titulu profesora předloží hlavě státu, aby jej vystavili skandálu, že podepíše návrh i na profesora, který by jím neměl být, protože selhaly vědecké rady univerzit a předtím fakult."


Neodpověděl jste, proč mají být vyděšeni i další profesoři?


"Tvrdím s pravděpodobností hraničící s jistotou, že přeložených opsaných a převzatých textů z jiných děl a učebnic a následně zařazených do vědeckých tuzemských prací jsou v Česku desítky možná stovky, jen se v tom nikdo nechce šťourat. Ti, co tak činili, stále žijí a hlavně jsou vlivní nebo na ty, co to vědí, rovněž oni sami něco jiného vědí."


Jak to vyřešit, aby, jak vy říkáte stovky profesorů neměly stažené zadky, že se na něco z jejich vědecké činnosti přijde, že nebylo napsáno fair play?


"Nepřišel jsem na to já, ale četl jsem to a tak se omlouvám za to, že uvedu názor někoho jiného. Ať profesorské tituly propůjčují samotné univerzity na návrh fakult. Chceme, aby na katedře politologie byl jeden přednášející profesor? Tak ať na návrh vědecké rady fakulty navrhnou někoho z docentů, kdo tam bude politologii přednášet, bude tak profesorem a je vymalováno. Až ten profesor bude chtít odejít jinam, tak mu propůjčený titul odejmou a udělí jej někomu jinému, kdo bude politologii přednášet tamějším studentům."


To není špatný nápad. Co by se však mělo dělat s těmi současnými profesory?


"Ti ať jsou klidně i nadále profesory, ať už se k tomu profesorskému titulu dostali jakkoliv. Sám pevně věřím, že je drtivá většina profesorů skutečných učenců, kterým ten titul patří, ale pro současné vysoké školy by měli být nyní nejdůležitější ti aktuálně univerzitou jmenovaní profesoři, kteří by se stali univerzitními profesory s propůjčeným titulem. Oni by odpovídali za jim svěřenou odbornost, vedli by přednášky a nemuseli by se zabývat psaním nějakých pochybných vědeckých statí, které stejně skoro nikdo nečte a pro vědu mají mlhavou cenu. Ti uvolnění profesoři by se věnovali studentům, pro které by přednášeli, zviditelňovali by rovněž odbornost na veřejnosti. V čem by to spočívalo? Co se týká politologie, tak tihle profesoři by se pravidelně jednou za měsíc zúčastnili televizní debaty a diváci by tak měli úžasnou možnost posoudit, jací jsou na jakých univerzitách univerzitní profesoři politologie. To by mělo velký význam pro studenty, kteří by si podle toho vybírali, kde chtějí politologii studovat, protože by tak poznali své budoucí pedagogy. Následně by se podle počtu podaných přihlášek dalo lehce určit, kde se učí politologie nejzajímavěji a naopak, kde ji učí sice univerzitní přednášející profesoři, ale jak předvedli v televizní debatě, jsou to vlastně blbci."

*

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna.Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...  (a Nová republika ráda podala i svým čtenářům).

26 komentářů :

 1. To je řekněme anglosaský model - profesor je velmi zhruba řečeno ten kdo přednáší, na dané škole. Je to titul vázaný na "profesorské" místo na té škole. Akorát v ČR tohle - opravdu nevím, a asi to není ta nejnaléhavější věc ve VŠ vzdělávání.

  OdpovědětSmazat
 2. Těm "vědcům" v měkých vědách (jinak nazváno kecacích) nic jiného nezbývá, než opisovat jeden od druhého, protože prakticky všecko rozumné už bylo alespoň jednou řečeno / napsáno. A tak ti noví už jen přežvykují to dávno známé a případně to vykládají trochu jinými slovy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:43 Naprostý souhlas, udělají kompilát a tváří se, že objevili Ameriku. Kde by lidstvo bylo, kdyby každá vědecká práce přinesla něco nového.

   Smazat
  2. To nelze tak jednoznačně tvrdit, to by museli být všichni, co napíšou nějakou obecnější práci, podezříváni z plagiátorství, tohle by měly v práci řešit citace, odkazy na literaturu, poznámky apod. Obecně nevěřím, že by naši historici, myslím ty skutečné, mezi které patří i Kovář (ne ty blbouny, co to o sobě jen prohlašují v médiích, aby se zviditelnili), měli zapotřebí podvádět tímto způsobem (konkrétně Kovář má tak bohatou publikační činnost, že mi to obvinění přijde směšné, spíš mi to připadá jako obvinění "ukřivděných kolegů" kariéristů). Ostatní obory, politologie, sociologie a ty další "kecací", tam už se těžko přichází s něčím novým, takže chtě nechtě to zčásti nutně musí být trochu kompilativní a komparativní práce, o to je nutné důslednější dodržování formalit - poznámky, citace, odkazy. No, když se může titulem prof. honosit třeba rudá fena Šiklová, tak bych z toho nedělal zase takovou vědu, třeba u Vašíka Klausů bych ten titul také neviděl tak jednoznačně.

   Smazat
 3. U jiných oborů by mne to pohoršilo, ale u politiků ? Nezlobte se , ale možná opisování patří do praktik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fakulty nepřipravují politiky, ale maximálně politology.

   Smazat
 4. Vždyť je to jedno.Naše vysoké školy připravují studenty na práci v zahraničí,jak prohlásil děkan,jehož jméno si nepamatuji.Tak je zbytečné se dohadovat o titulech,když budou vychováni studenti ve prospěch cizích státůl.Jen se mi zdá,že to zavání vlastizradou!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 5. Je pravda, že pro publikační činnost je na pracovníky univerzit vyvíjen veliký tlak. Kdyby měl p. Kovář soudnost, tak by publikoval méně a na to, aby se na fakultě udržel, by mu habilitace stačila. Jenže, ona s jídlem roste chuť a vyšší titul otevírá vyšší špricle na kariérním žebříku.
  Takže pan "docent" Univerzity Karlovy podváděl, aby se stal profesorem. A to mi připadá mravně velmi pokleslé. Stejně, jako ta vteřinová ministryně, která obšlehla cizí diplomku o králíkách, aby taky dostala nějaká písmenka před jméno.
  Nemohu si pomoci, ale tyto exempláře bych podrobila nějaké formě školní potupy, třeba symbolickým politím vody, třeba in absentiam, v přítomnosti členů akademické obce. Byla by to taškařice, ale pro studenty jistě názorná lekce, kterou by si asi zapamatovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pan présor Halalík?

   Jedna pro "docenturu" použila výzkum doktorandky, která ji pak musela citovat.

   Izraelský profesor publikoval výsledky výzkumu českých doktorandů biologů, kteří mu je při jeho návštěvě prezentovali.

   Smazat
  2. 17:02- řešením by možná bylo obnovit zákaz užívání nejen šlechtických titulů ale rozšířit jej i o všechny a zachovat jen "paní a pan". Mnozí doktoři by se neztrapňovali v přímém přenosu!

   Smazat
  3. 17,02
   Já bych je nepodroboval školní potupě, ale psychiatrickému vyšetření. Chorobná touha po titulech svědčí o nějaké duševní chorobě. A tak, jako od jisté míry duševní poruchy nemohou lidé třeba řídit auto, neměli by od jiné hranice duševně nemocní učit druhé.

   Smazat
  4. 70% do výroby!!! K. Gottwald, zlatá slova.

   Smazat
 6. Domnívám se,že již máme "přeprofesorováno" ,školství degradováno.Znalosti a použitelnost nových "kádrů" to plně dosvědčuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdepak je pan profesor?? Je ho plný kompresor.

   Smazat
 7. Pak, že ten marast byl jen na právnické fakultě v Plzni, oni ti koumesové z Univerzity Karlovy nejsou asi vůbec pozadu za Plzenákama, je to Hnůj !!!

  OdpovědětSmazat
 8. Pokud může být rektorem Karlovy Univezity usvědčený komunistický udavač Zima, může jeho kamarád Kovář publikovat hore dole, ne?
  Nechápu to pobouření.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zimu nech na pokoji nenávistný práskači.

   Smazat
  2. Rektor Zima je podivná postava, angažující se v politice, ale vyžadující mocenskou ochranu před politikou a jejími vlivy na školu, kterou on kočíruje.

   Smazat
 9. Tvrdí se, že našim vzorem je Západ a USA. V těchto zemích každý, kdo za něco odborně stojí, napíše knihu, samozřejmě v angličtině, která se prodává po celém světě, a hlavně berou ji do svých fondů knihovny univerzit, kde si ji může prohlédnout téměř každý. Knihou se prokáže, že profesor je schopen napsat souvislý dlouhý text mající hlavu a patu, tj. více než je jeden článek. U nás se knihy neuznávají s výjimkou toho, co napíše třeba takový protekční Putna. Rozhodovací místa mají profesoři, kteří až na výjimky nikdy nic nenapsali. Svou profesní kariéru utopili v planém politikaření. Netvrdím, že se jmenovací řízení má zahajovat s v cizině vydanou knihou. Při překročení padesátky nebo šedesátky by profesoři už měli po sobě něco zanechat, aby z obyvatel České republiky nedělali nevzdělanou lůzu. I vydavatelé se podle kvality dělí na 5 skupin od A do E, přičemž nejvyšší vědeckou hodnotu mají jen A, B a C, což se v České republice ani neví.

  OdpovědětSmazat
 10. Radosta a co kdyby se podívali na práce prof. Klause st. a přestali tady vandrovat! Možná by přišli na zajímavé ne, či (souvislosti) s přehozenými a jinak montovanými stránkami a přestali zde se svými bláboly smrdět!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klaus zacal s predpovidam vseho , prognosticky, kdyz to okopiroval ze zapadu a skoncil s podepsanim vseho /kdyby EU nezavahala, tak na nas mohla vypuknout okupacni Mniochov tak oblibeny a hojne zavadeny..
   A velmi laciny president Klaus , by to jiste take podepsal...
   Za propisku...

   Smazat
  2. Zminene propisky jeste nedosly a je jich treba a tak Klaus jeste stale protestuje a zaroven touzi ,aby se mohl "zapsat" do dusi cechu dalsi funkci a sberem dalsich , podepsanych skod pro narod a pro zisk dalsich , hadejte si kazdy sam...

   Smazat
  3. Ukazalo se navic v prubehu ,ze spinava konkurence Baby Vangy , daleko uspesnejsi v prognostikach ,chudak byla bez ustavu zila v chysi , a bez milionu na platu , a cest do zahranici a navic slepa a za doslova kurku chleba vedela az beda az moc. !!
   A bez prognostik prognostiku...

   Smazat
 11. Není mně jasné, o čem politilogie vůbec je. Všude se neskutečně lže a politolog, který nehlásá to, co potřebuje Soroš a jeho šéfové, tak si ani neškrtne, protože jeho názory nikdo nikde nezveřejní a když ano, tak je protievropský, xenofobní a populista. S různými politology areligionisty, můžete dláždit ulice, ale sežeňte dobrého řemeslníka!?

  OdpovědětSmazat
 12. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek ze 4. března 23:19.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 13. Po osvobození od NATO a EU s inteligenty zameteme, tradičně, hezky česky a rusky!

  Z dobře informovaných zdrojů ÚV KSČM a ANO jsme se dozvěděli, že o zrádné emigraci uvažuje až 83,5 % všech vysokoškolských pedagogů, a cca 63,8% středoškolských učitelů.
  U vědců předpokládáme podobné procento potenciálních zločinců.

  Přičemž prakticky VŠICHNI pedagogové a vědci mladší 30 let plánují spáchat trestný čin nedovoleného opuštění republiky IHNED po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace.

  Proto se musíme ptát sami sebe a našich národních Vůdců: Co dělat, se všemi těmi kantory a vědátory, plánujícími zrádnou emigraci?
  Máme se snad smířit s jejich zradou, případně velezradou?!

  Odpověď je jasná: Nesmíříme, zrádcům a velezrádcům neodpustíme. Na Západ je nepustíme, raději je tradičně humánně na hranicích zastřelíme, spálíme vysokým napětím, nebo necháme roztrhat služebními psy.

  Přirozeně: Nejlepší bude, když si pro ty inteligenty nepracující dojdeme sami, do škol, do výzkumných ústavů, do jejich luxusních domovů.
  Když nebudou doma, když se jim podaří uprchnout těsně před vstupem našich bezpečnostních orgánů, tak tradičně zatkneme jejich rodinné příslušníky. Jestli nejsou svině, tak vylezou z úkrytů a nechají se zatknout dobrovolně, aby zachránili své příbuzné.

  Každopádně: Po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace budou dnešní profesoři a vědátoři pěkně makat v dolech a lomech, a na jejich teplá místa přijdeme my proletáři, my horšolidi.
  Tím pádem se naše věda i školství brzy dostane zpět na předlistopadovou úroveň, a udrží se tam navždy.

  “Nemilosrdně vyčistíme střední a vysoké školy od reakčních studentů a postaráme se o to, aby převážná část studujících středních a vysokých škol se rekrutovala z dělnických rodin.” (generální tajemník ÚV KSČ R. Slánský, listopad 1948)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.