Reklama

čtvrtek 14. března 2019

Kuba obvinila Spojené státy z terorismu ve Venezuele


Ljuba Stěpušová
14. 3. 2019    pravda
Havana obvinila USA z "teroristického činu" ve Venezuele, protože se domnívá, že vláda Trumpa stojí za masivním výpadkem elektrického proudu v zemi. Byla to odpověď na projev ministra zahraničí USA Mika Pompea, ve kterém úředník prohlásil, že vlády Ruska, Indie a Kuby podporují životaschopnost režimu Nicolase Madura.


Obžalovací řeč Mika Pompea

Pompeo na briefingu v pondělí prohlásil, že venezuelská státní ropná společnost Petróleo de Venezuela SA (PDVSA) je "osobním bankéřem Nicolase Madura". "Tato záležitost není úplná bez přiznání ústřední role, kterou Kuba a Rusko hrály a nadále hrají", cituje Globovision.

Ruská státní ropná společnost Rosneft i přes sankce USA "nadále nakupuje zboží od venezuelské státní ropné společnosti PDVSA a Igor Sečin nadále razí režimu cestu". "Žádáme Indii o totéž, o co žádáme kteroukoli jinou zemi, "aby nebyla záchranným kruhem" pro vládu Madura, dodal.

Podle vyjádření Pompea "je Kuba skutečná imperialistická síla ve Venezuele: kubánská vláda Miguela Diaz-Kanely nabízí politické krytí Madura a jeho okolí, a právě Kuba nabízí Madurovi bezvýhradnou solidaritu".

"V posledních dnech byli Venezuelсi doslova v zajetí tmy", pokračoval ministr zahraničí USA. "Pacienti v nemocnicích umírají, jídlo hnije, spojení se hroutí". Poukázal na to, že výpadek elektřiny v zemi je důsledkem absence údržby daného systému.

Odpověď Havany

V pondělí Havana obvinila Spojené státy z "teroristického činu" ve Venezuele, protože se domnívá, že vláda Donalda Trumpa je za masivním výpadkem elektřiny v zemi.

Kuba "důrazně odsuzuje sabotáž dodávek elektřiny ve Venezuele, která je teroristickým činem, jehož cílem je poškodit bezbranné obyvatelstvo celého národa", je uvedeno v prohlášení kubánské vlády. Havana obviňuje Spojené státy z používání venezuelského obyvatelstva "jako rukojmí v hybridní válce" proti "legitimní venezuelské vládě", cituje TeleSur.

Kuba také odsoudila "kampaň lží", kterou koordinuje poradce pro národní bezpečnost USA John Bolton a který uvedl, že "ve Venezuele je 20 až 25 tisíc kubánských vojáků, kteří vyhrožují vedoucím pracovníkům Bolívarských národních ozbrojených sil". Zřejmě proto, aby nedezertovali. "Kuba kategoricky odmítá tuto lež a stejně rozhodně odmítá jakékoli předpoklady ohledně jakéhokoli stupně politické podřízenosti Venezuely Kubě nebo Kuby Venezuele", uvedlo prohlášení.

Kybernetické útoky USA na Venezuelu
Nicolas Maduro v pondělí vysvětlil, že útoky na elektrický systém země byly provedeny ve třech fázích. "Venezuela je asi první zemí na světě, která se stala obětí technologie kybernetických útoků USA proti elektrickému systému“, řekl prezident v národní televizi. První byl proti "mozku" počítačového systému Corporación Eléctrica Nacional (Corpoelec) na vodní elektrárně Simona Bolívara, která se nachází na přehradě El Guri, stát Bolívar (na jihu), a zároveň proti řídícímu středisku v Caracasu.

Druhý útok byl proveden pomocí elektromagnetického záření, "které přerušilo a zvrátilo procesy obnovy pomocí mobilních zařízení", řekl Maduro. Třetí fáze byla realizována prostřednictvím "žhářství a výbuchu elektrických rozvoden". "Přibližně ve dvě hodiny v noci byl proveden výbuch rozvodny Alto Prado (stát Miranda), aby byla odpojena veškerá elektřina v Caracasu".

Připomínáme, že list The New York Times v průběhu vyšetřování vyvrátil verzi USA a venezuelské opozice, která tvrdila, že kamion s "humanitární pomocí" 23. února byl zapálen Bolívarskou národní gardou Venezuely. Ve svém materiálu noviny dokazují, že právě venezuelská opozice spálila výše zmíněný automobil.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

39 komentářů :

 1. Největší teroristický stát na planetě usa opět v akci a zde jejich poskoci:

  http://svobodnenoviny.eu/dodavky-pomoci-do-venezuely-zapalili-protestujici-opozice-konecne-priznal-i-mainstream/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, podobně to agresorská smečka z USA " šila" také na Kaddáfího, nebo i na Assada. Teď
   i na Madura. Ve Venezuele jim nezbývá nic jiného než zařídit, aby poštvali proti Madurovi venezuelský lid. Záminky umí USA vyrábět skvělé.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 9:55 Nestraš tu, nebude tak zle! Toho šílenýho autobusáka z Cáracasu už brzy čeká odtučňovací kůra v oranžovým pyžámku ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a o (pr)Assada se dřív či pozdějc postará ňáka ta sionistická rachejtle!:-)))

   Smazat
  4. Jde o akce proti Stroddardem definovaným podlidem, ohrožujícím naši civilizaci! Tito rudí podlidé jen změnili žargon a místo "oboustranně nespravedlivých" dnes píší o jakých si prý "nezákonných" válkách! Jenže války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! A USA se o to aspoň snaží ... Navíc dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
  5. 9:58 To nenastane dokud bude ty grázly podporovat Putler! Na faktu že putleroffské Rusko je úhlavním nepřítelem civilizovaného světa se shodne i většina členů RB OSN. O ruské hybridní hrozbě a jejich pokusech ovlivnit všeobecné mínění Evropanů víme velmi dobře, ovlivňují volby po celém světě, míchají se regionálních politik a neštítí se ani diverzních akcí a invazí. A není v tom jen jejich politika. Jako národ jsou Rusové všeobecně nenávidění a obsazují nejvyšší příčky v anketách o neoblíbenosti národů. Není vůbec divu. Celý oficiální mediální proud a veřejnoprávní média jasně poukazují na to, že tito zabijáci vraždí pomocí chemických zbraní nejen v Sýrii, ale i po celé Evropě. V současnosti se prověřuje fakt, že jsou za epidemií spalniček a chřipky, které Evropu zasáhly. Shazují dopravní letadla, zbrojí jako šílení a vyhrožují jaderným úderem, kradou cizí území, neustále napadají své sousedy a válčí po celém světě. Několik válek v posledních 30ti letech rozpoutali i v Evropě. A to proto, že nic neumí, nemají peníze, umí jen válčit a loupit.

   Tohle vše najdete v oficiálních vyjádřeních vlád i mínkotvorních médií demokratického světa, který Rusy jednoznačně odsuzuje. Ukrajina, země tak zkoušená jejich agresí a náš přítel, se už dávno po svých úděsných zkušenostech vůbec netají nutnosti jejich eliminace. To samé Gruzie, Litva, Lotyšsko, Estonsko - všechny tyto země netouží po jiném, než vstoupit do klubu NATO, aby měli záruku bezpečnosti. V 90.letech se běžně hovořilo o dekolonizaci Ruska, kterou podporovaly nejen významné think tanky, ale především největší Evropan celé historie - Otto von Habsburg. Tohle je ta hlavní šance, porazit v boji a dekolonizovat. Bez mrtvých to samozřejmě nepůjde, ale to se nazývá, pokud vím, "collateral damage".

   Smazat
  6. 17:39 My běžní civilisté z nich máme strach a chceme žít v klidu. Pro nás není největším nebezpečím nějaký chimerický ISIL anebo dokonce Islám či imigranti z Afriky, ale Rusko, jeho násilné obyvatelstvo. Jak se jim bránit? Diplomat Bartuška je doporučil zabíjet a zahrabávat vedle silnice. A to ani zdaleka není ten nejradikálnější názor, přečtěte si mínění na sociálních sítích a jinde. Já si narozdíl od pana Bartušky nemyslím, že bychom měli začít zabíjet Rusy kdekoliv na ně natrefíme, nikde jsem k tomu nevyzýval, ale jednou z možností obrany je tento agresivní stát navždy umlčet a to bez války nepůjde, v tom máte pravdu. Nejlépe formou masivního preventivního úderu. Shodně se mnou uvažuje většina generálů NATO.

   Smazat
 2. Americký senátor Rubio prý nedopatřením oznámil venezuelský blackout již o tři hodiny dříve, než k němu skutečně došlo (asi za použití zákeřného viru Stuxnet). To je stejné jako v r. 2001, když TV hlasatelka hovořila o zřícení mrakodrapu č.7 a přitom ho měla v přímém přenosu za zády ještě zcela neporušený (odpálili ho později). USA je země neomezených možností, to je nezpochybnitelný fakt. Doufám, že i českou JE Temelín dokážou ovládat na dálku stejně jako svá letadla Boeing 737 MAX 8 a 9, aby je arabští teroristé nemohli použít k dalším útokům :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. Ty se budeš hodně divit až vyjde pravda na povrh. Docela Tě lituji.

   Smazat
  3. V USA jsou už ve vědě tak daleko, že dokáži popřít kauzalitu. Vědí dopředu, že se něco stane, ačkoliv se to ještě nestalo. Ve světě objevili způsob, jak se toho dosáhne. Nejprve je třeba připravit plán, který se krok za krokem plní. V případě Venezuely se však objevil blbec, kterému se reálný čas popletl a on hlásil plánovanou akci o tři hodiny dopředu.

   Smazat
  4. Malware Stuxnet zatím ve velkém použili v minulosti proti Iránu ke zničení nějakých odstředivek na obohacování uranu. Venezuelská kauza by byla asi druhým největším útokem.

   Smazat
  5. 10:18 Copak letadla, ale údajně se už objevily případy těžkých autohavárií, které způsobily smrt cestujících, u kterých je výrazné podezření na dálkové převzetí řízení vozidla - stačí na dálku "šlápnout na plyn, vyřadit brzdy a cuknout volantem" a dílo je spolehlivě hotovo. I k volantu moderních vozidel by se přece mohli dostat arabští atentátníci :-)

   Smazat
  6. 12:51 i ten trolejbus v Rusku, který to před pár měsíci napasoval do podchodu, ten prý byl podle V.Pjakina také řízen na dálku v rámci hackerského útoku

   Smazat
  7. 13:20
   Ten řídil přímo Globální prediktor. Nebo Maduro.

   Smazat
  8. 13:55 Nevím, ale to byla bota s tím Guaidóem, to není žádnej vůdce! Proč za skalpy komoušských poloopic s Madurem v čele nevypsal náležitou odměnu? Půjčku od MMF by na to určitě dostal! Na to vojáci čekaj, na pořádnej žold, a ne na kecy o "amnestii"!!!

   Smazat
 3. Současný typek by řekl "hustý". Doufam, že ČLR a RF tentokrát neuhnou jako v Jugoslávii, Libyi a dalších zemích. Kdyby se postavili zvůli již v Jugoslávii tak dnes nemuseli být uprchlíci a milióny lidí po smrti. Podle zásady s jídlem roste chuť naši demokratizatori stupňují své úsilí o demokratizaci nových a nových zemí a jak řekla naše Velká rodačka, těch pár statisíců mrtvých za to stálo. Inu nová doba, nové myšlení...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já naopak doufám, že Rusové zůstanou sedět doma na prdeli a řešit si své problémy kterých maj víc než dost.
   Stejně tak jako zůstali sedět doma v 89 a nepřijeli k nám opět zachraňovat bolševické zmetky typu Madura a tebe. To jsme měli tehdy velké štěstí, že "uhnuli a nepostavili se".

   Smazat
  2. 10:26 Souhlasim s vami.Take doufam,ze uz nekdo konecne prosadi dodrzovani mezinarodniho prava.Tehle bordel(nadvlada jedne zeme) by nedopadl dobre

   Smazat
 4. No jó, snad byste nechtěli po amerických sviních normální život! Terorizují téměř celý svět! Je to neúnosné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jde o války proti Stroddardem definovaným podlidem, ohrožujícím naši civilizaci! Tito rudí podlidé jen změnili žargon a místo "oboustranně nespravedlivých" dnes píší o jakých si prý "nezákonných" válkách! Jenže války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky s barbarskými kmeny na vzdálených hranicích říše, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! A USA se o to aspoň snaží ... Navíc dnes ale máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://cz.sputniknews.com/svet/201903149433795-media-uvadi-ze-usa-testuji-rakety-ktere-jsou-zakazane-smlouvou-inf/

   Smazat
 6. Připravte se na nadcházející havárii akciového trhu a ekonomický kolaps USA.11 citací z projevu Donalda Trumpa do Kongresu, které ukazují, že americká ekonomika je ve stavu kolapsu… https://beforeitsnews.com/v3/survival/2019/2723906.html
  https://beforeitsnews.com/v3/economy/2019/2967371.https://www.prepperfortress.com/top-economists-predict---housing-crash---připraveno-pre---minimální-ekonomické-kolops--disaster-is-here-elite- peníze, které vám brzy zabrání-vaše-vlastní-peníze /html BOŽÍ mlýny melou.......

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čéče, já tak nějak nevím. Spoustu let se mluví o pádu amerického dolaru.Tak jsem se na ten pád řádně připravil, ale ono pořád nic. Takže věřit předpovědi ekonomického kolapsu USA se mi úplně nechce. Ale i na tento kolaps jsem taktéž připraven.

   Smazat
  2. Možná to odstartují už příští týden. Podivné je to, že pouštějí do světa informaci o jinak nepředpověditelném megazemětřesení (M9,0), které je má katastrofálně postihnout - někde dokonce píšou o datu 20. březen 2019! Mám ale obavu, že to právě jenom avízo k finančnímu kolapsu a zbavení se dolaru v roli světového platidla (pro sebe doma si ho nahradí novou měnou s názvem "amero") a že světu zůstanou v rukách ty dolary a oči pro pláč. Ta přírodní katastrofa bude jenom záminka pro vynulování amerických dluhů ve světě.

   Smazat
  3. 12:42 A to "megazemětřesení" bude uměle vyvolané, nebo to zajistí příroda sama?

   Smazat
  4. 12:57 asi uměle, nedovedu si představit, že by někdo na světě uměl předpovědět konkrétní den u takového úkazu jako je zemětřesení. Konspirátoři v USA už rok píšou o nějakých vrtech v blízkosti Yellowstone a rozsáhlém stěhování vojenské techniky pryč z Kalifornie.

   Smazat
  5. 11:14 že mně ale trvalo, než jsem si otevřel a přečetl ten váš třetí článek - https://www.prepperfortress.com/top-economists-predict-housing-crash-coming-prepare-imminent-economic-collapse-stock-market-crash-worse-2008-disaster-elite-will-soon-prevent-accessing/

   Smazat
  6. 13:05 Gerald Celente se s rodinou už před lety přestěhoval do Asie. Štěstí přeje připraveným :-)

   Smazat
 7. venezuelská armáda kontroluje hlavní rozvodné trasy
  https://twitter.com/ceofanb/status/1105941108079644672
  https://twitter.com/ceofanb/status/1105931147035492354

  OdpovědětSmazat
 8. pro 12:38 Čéče, nechtěj všechno hned, vydrž, jak se říká kdo si počká tak se dočká a bude i kolaps. Takže suma sumárm, nformace máš dobrý, reakce na ně taky dobrý, tak vydrž vono to čéče určitě přijde, na to klidně vsadím boty a pak budeš rád, že jsi připraven. Hej hou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudý dědku,
   já se vsadím o cokoli že jednou jistojistě umřeš. Nevím sice vůbec kdy, nevím jak, nevím proč, ale to je jedno, měl bys být připraven. To jsem ale skvělý prognostik, co?

   Smazat
  2. 13:53 Všichni jednou umřeme. A Ty "Vševěde", doufám v bolestech. V.J.Horák

   Smazat
  3. Hele prognostiku, se dobrej, ale já sem taky připravenej, nikomu nic nedlužím a doufám, teda spíš věřím, že nás ještě čeká skvělá budoucnost i když vím, že Bůh se směje pod fousy když lidi hovoří o svých plánech, ale co naděláš, dětma nezatopíš a gumový ti odskáčou. Hej hou. Rudý dědeček

   Smazat
 9. 13 03 USA to umějí viz Fukušima.Máte absolutní právo být plně informováni o těchto informacích, které mají informovat, ne vyděsit, i když úplné pochopení této situace je děsivé.
  https://beforeitsnews.com/v3/survival/2019/2723630.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle ruského jaderného fyzika Jurije Ostrecova byla kauza Fukušima nutná pro zajištění palivových článků pro 100 amerických jaderných reaktorů (nouzový stav trvá i nadále, proto bude bez jaderných reaktorů nejenom SRN, ale i Francie). Údajné nezajištění záložního napájení chlazení odstaveného reaktoru už byla jenom prostá sabotáž na objednávku. Podle něho dokonce i to tsunami (které fakticky elektrárnu nepoškodilo) bylo vyvoláno podmořským jaderným výbuchem.

   Smazat
  2. 13:48 Jenom geniální specialisté (tuším, že zde z General Electric) postaví jadernou elektrárnu v tektonicky problematické oblasti a ještě k tomu na břehu oceánu a nádavkem k tomu v rámci úspory místa umístí bazény pro ochlazování použitých palivových článků na střechu kontejnmentu. No prostě geniální!!! Snad dostanou od Babičoka i Dukovany a Temelín.

   Smazat
  3. 13:48 Ostrecov o mj. i Fukušimě. Další palivové články "znárodní" na Ukrajině: https://www.youtube.com/watch?v=LgcmQnshsZ0

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.