Reklama

úterý 5. března 2019

Kurz k "demokracii": USA hodlají vytvořit koalici kvůli změně moci ve Venezuele


Georgij Mosalov, Sergej Gusarov, Anastázie Rumjancevová
5. 3. 2019   russian
USA hodlají shromáždit koalici za účelem změny moci ve Venezuele. Oznámil to poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton. Zdůraznil, že Washington se snaží již několik desetiletí učinit západní polokouli "plně demokratickou". Záměr Spojených států svrhnout stávající orgány se rozšiřuje i na státy mimo region, poznamenávají experti. Přičemž samotná aliance, jak upozornili politologové, již fakticky existuje - jsou to ty země, které podpořily samozvaného prezidenta Juana Guaidó.


USA usilují o vytvoření koalice, která by svrhla legitimního prezidenta Venezuely Nicolase Madura a předala pravomoci samozvané dočasné hlavě státu Juanu Guaidóovi, předsedovi parlamentu. Prohlásil to poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton.

"Snažíme se získat podporu pro mírové předání moci Nicolasem Madurem Juanu Guaidóovi, kterého uznáváme za prezidenta", řekl v rozhovoru pro CNN. "Chtěl bych vidět koalici tak širokou, jakou jen můžeme vytvořit, abychom vyměnili Madura, změnili celý korupční režim. To je to, co se snažíme udělat".

Současně Bolton zdůraznil, že na téma Venezuely vystavil asi 150 zpráv na Twitteru. "Je to můj nový experiment ve veřejné diplomacii. Podstata spočívá v tom, že se snažíme získat podporu pro mírové předání moci Madurem Guaidóovi, jehož považujeme za prezidenta", poznamenal.

Bolton také dodal, že Washington se nebojí používat výraz "Monroeova doktrína". Připomeňme, že tato deklarace, vyhlášená v roce 1823 americkým prezidentem Jamesem Monroem, zakotvuje nezasahování evropských mocností do záležitostí států Severní a Jižní Ameriky.

"Tato administrativa se nebojí používat výraz Monroeova doktrína, řekl. Od doby (bývalého amerického prezidenta - RT) Ronalda Reagana bylo úkolem amerických prezidentů získat úplně demokratickou polokouli".

Jak dříve uvedl ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov, Monroeova doktrína "bledne" ve srovnání se současnou činností americké administrativy.

"Monroeova doktrína o tom, že Američané nemusí nikoho pouštět do Jižní Ameriky, bledne před tou doktrínou, která se nyní vytváří před našimi očima a v podstatě znamená, že Američané si uzurpují právo na použití síly, kde se jim zlíbí, ke svržení režimů, které jim z toho či onoho důvodu nevyhovují", uvedl ministr 27. února.

Zveřejnil současný stav věcí

Ve skutečnosti koalice, o které mluvil Bolton, již v jisté podobě existuje, poznamenal politický analytik mezinárodní monitorovací organizace CIS-EMO Stanislav Byšok.

"Jistá koalice přechodného období byla v zásadě utvořena těmi zeměmi, které neuznaly Madurovo další prezidentské období a fakticky uznaly Guaidóa dočasně úřadujícím prezidentem. Jsou to téměř všechny země Ameriky, s výjimkou Mexika, Bolívie a Uruguaye. V tomto smyslu Bolton vyjádřil nikoli plány, ale současný stav věcí", řekl RT.

Byšok poukázal na to, že USA mají zájem na změně politických režimů nejen ve Venezuele, ale i v dalších zemích, včetně zemí mimo západní polokouli.

"Pokud jde o přání změnit režim, pro USA je vůbec charakteristická přímost ve věci změny režimů. Otevřeně mluví o nutnosti změny režimu v Íránu a na Kubě. To, co Washington říká o tomto zájmu, není nová záležitost americké zahraniční politiky", dodal expert.

Toto úsilí měnit politické režimy je diktováno příslušností Boltona k vrstvě americké politické elity, soudí Vladimír Baťuk, vědecký pracovník Ústavu pro USA a Kanadu.

"Je to skupina představitelů americké vládnoucí třídy, kteří věří, že Amerika musí vést světovou demokratickou revoluci. Tito lidé se všemožně snaží vrátit se k praxi změny režimů, proto jím (Boltonem - RT) vyhlášená koalice. Jsou přesvědčeni, že světové veřejné mínění musí souhlasit s tím, co Washington dělá. Pokud to někdo neschvaluje, není to světové veřejné mínění", řekl v rozhovoru pro RT.

Připomeňme, že 18. února prezident USA Donald Trump prohlásil, že dny politických režimů v Nikaragui a na Kubě jsou sečteny.

"Dny socialismu a komunismu jsou sečteny nejen ve Venezuele, ale také v Nikaragui a na Kubě", uvádí jeho slova The Hill. Ve Venezuele a na celé západní polokouli umírá socialismus, obrozuje se svoboda, prosperita a demokracie".

Ministr zahraničí USA Mike Pompeo poznamenal, že Washington bude pomáhat obyvatelům "nedemokratických režimů", kromě Venezuely také v Nikaragui a na Kubě.

Samotná Venezuela poukázala na pokus USA využít humanitární pomoc jako krytí pro vojenskou invazi. Viceprezidentka Bolívarské republiky Delcy Rodriguezová v exkluzivním rozhovoru s RT uvedla, že kdyby Washington chtěl pomoci obyvatelům její země, neukládal by Caracasu sankce.

"Již z historie víme, že USA použily krytí humanitární pomoci, aby převezly zbraně do zemí, kde chtěly svrhnout režimy. Víme také, že v situaci s Venezuelou to byla falešná humanitární pomoc. Pokud by USA opravdu chtěly pomoci Venezuele, neblokovaly by zemi ani ekonomicky, ani obchodně. Neničily by Venezuelu. To všechno je jen fraška. Nehledají způsoby pomoci", řekla.

Pokud dodrží slovo, americké plány nebudou realizovány

Plány na vojenskou intervenci ve Venezuele nezafungují, pokud se země, které sousedí s republikou, budou i nadále držet pozice mírového řešení krize, konstatoval Lavrov 1. března.

"My, samozřejmě, vidíme tyto záměry, vidí je a mnohé další země, včetně bezprostředních sousedů Venezuely. I země, sousedící s Venezuelou, jak Brazílie, tak i Kolumbie, uvedly, že v žádném případě nebudou podporovat plány na ozbrojenou invazi. Pokud dodrží své slovo a budou přísně zastávat tuto pozici, pak pravděpodobně nebudou americké plány realizovány", konstatoval ministr zahraničí Ruska.

1. března prohlásil samozvaný prezident Venezuely Juan Guaidó, že hledá způsob, jak dostat do země humanitární pomoc z USA. Opoziční politik zveřejnil na svém Twitteru fotografie nákladu a doprovodný personál v oděvu s logem Agentury USA pro mezinárodní rozvoj (USAID).

On sám je nyní mimo Venezuelu, ale uvedl, že se vrátí 4. - 5. března a hned uspořádá demonstraci.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

55 komentářů :

 1. https://plus.rozhlas.cz/ve-venezuele-se-lamou-ledy-tvrdi-expert-na-latinskou-ameriku-martin-rey-7778203?player=on

  Povinně poslechnout všichni kdo tu plácají svoje "moudra" o Venezuele.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatím tady plácáš jenom ty. To co o Venezuele vím mi stačí a nepotřebuji žádnou politickou nalejvárnu. Maduro byl právoplatně zvolen presidentem a kdyby Venezuela neměla ty obrovské zásoby ropy, které Ušáci tak zoufale potřebují znova krást, tak si nikdo nevzpomněl na nějakého Guaidá, na nějaký utiskovaný živořící venezuelský lid, na svobodu a demokracii v Ušáckém rytmu. Hej hou. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Ty víš o Venezuele leda úplné hovno, přežvýkané ze Sputniku.
   Zajímavé, je, že s těmi blbostmi co tu píšete souhlasí jen Irán, Turecko, Rusko, Čína. Samý vzor demokracie. Dokonce ani drtivá většina jihoamerických zemí má opačný názor než vy. Ani to vám není podezřelé, ani trochu divné.

   Smazat
  3. Anonymní5. března 2019 23:19
   „.. souhlasí jen Irán, Turecko, Rusko, Čína. Samý vzor demokracie.“
   Malá část populace to není.
   To o té demokracii, předpokládám, že myslíte ironicky. Takže pro zajímavost, kdo je pro Vás vzorem demokracie? Kam Amerika přinesla demokracii? Na Ukrajinu, do Lybie, do Iráku, do Afghanistánu? Tam všude o to usilovali a poté odešli. Zůstala rozmlácená země, odvezené zlato a historické skvosty, statisíce mrtvých. A ustavené vlády, nejspíš také nejsou vzorem demokracie.

   „Dokonce ani drtivá většina jihoamerických zemí má opačný názor než vy. Ani to vám není podezřelé, ani trochu divné.“
   Když uvážíme, jak se ty vlády dosazovaly, tak ani ne.
   https://www.youtube.com/watch?v=EFmUKz-Q9RI
   P.K.

   Smazat
  4. P.K. Jemu 23:19 to není divné on je placen za us a eu propagandu. Rudý dědeček napsal pravdu a vy též a já s vámi souhlasím.

   Smazat
  5. 23:46
   Vzory demokracie:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Democracy_Index

   nedokonalé, ale +- to odpovídá.

   Samozřejmě, že USA do těch zemí demokracii přinesla. Že oni tam s ní neumí zacházet je věc jiná.
   No těžko se o tom bavit ale s člověkem, který nevidí jasný, obrovský a nepopiratelný rozdíl mezi Jižní Koreou, do které USA také přinesly demokracii a zoufalou KLDR a dokonce oslavuje Kima jaký je to pašák.
   No a s tou Jižní Amerikou jste to vyřešil opět tak nějak po svým :-D-Nejlepší je, že ještě před pár měsíci jste tu oslavoval Brazílii jako úžasnou zemi BRICS, spolupracující proti USA s Čínou a Ruskem. A najednou je tam dosazená vláda :-D Tomu už se fakt mohu jen smát.

   Smazat
  6. A jak se uspesne dari odpoutat pozornost od problemu v Cesku a a take zvysujici se cenzure na Nove republice a mame se na tu Novou opravdu co tesit ?

   Smazat
  7. A napriklad ty Testovaci obrazky , kde se to mnozi uskocnymi, spinavymi triky na kazdeho prispevatele...
   K nezaplaceni..A proto prispejte..

   Smazat
  8. Anonymní6. března 2019 0:17
   „Vzory demokracie:“
   Ta tabulka demokratičnosti je něco jako průzkum volebních preferencí. Ty údaje jsou určeny k ovlivňování veřejného mínění. Jak se vytvářejí demokratické vlády, je vysvětleno zde:
   https://www.youtube.com/watch?v=EFmUKz-Q9RI

   „Samozřejmě, že USA do těch zemí demokracii přinesla.“
   Jak USA přináší demokracii, je uvedeno zde:
   https://www.youtube.com/watch?v=EFmUKz-Q9RI

   „No těžko se o tom bavit ale s člověkem, který nevidí jasný, obrovský a nepopiratelný rozdíl mezi Jižní Koreou, ..“
   O Koreji jsem neztratil slovo pěkných pár měsíců. Naposledy, když Trump vyslal přes půlku světa na Kima nějaký křižník, všichni šíleli, že jsem na pokraji války, tak jsem napsal, že Pjakin je v pohodě, takže z toho nic nebude. Nejspíš si nějak usnadňujete práci, škatulkováním přispěvatelů. Musím Vás upozornit, že jsem v nějaké špatné škatulce.

   „Nejlepší je, že ještě před pár měsíci jste tu oslavoval Brazílii jako úžasnou zemi BRICS, ..“
   O BRICS jsem neztratil slovo ještě delší dobu. Opět jsem v nějaké špatné škatulce. Měl byste si ty Vaše škatulky nějak zdigitalizovat, abyste neztrácel přehled.
   Ale když už jste u té Brazílie, tak pokud vím, spolu s Kolumbií se odmítla zúčastnit vojenského tažení na Venezuelu pod vlajkou z hvězd a pruhů. P.K.

   Smazat
  9. No, já jsem si to tedy poslechl, celé, a na oplátku by mě zajímala tahle věc:

   Je to podle běžného konzumenta zpravodajství ČT (vč. ČR) nějakým způsobem nestranný pohled na věc? Nezávislé zpravodajství? Prostě informace prostá agitace a propagandy? Co tomu navědčuje?

   A co prostého konzumenta takovýchto vstupů vede k tomu, aby jim věřil? - (a pak jimi zkoušel argumentovat na fórech, kde převažují lidé informovaní z nezávislých zdrojů) ??

   Jenom by mě to zajímalo.


   Smazat
  10. karpi6. března 2019 10:48
   Jakožto konzument informací, tak nějak předpokládám, že každé zveřejnění nějaké informace je propagandou. To musím přijmout. Ovšem podstatnější je, zda je ta informace pravdivá. To si musím srovnat v hlavě, dle jiných informací z jiných zdrojů, dle důvěryhodnosti zdroje, jakou mu přisuzuji, atd. Nejspíš tomu odborníci říkají práce s informacemi.
   Ale nejsem odborník, takže jsem si vědom, že moje práce s informacemi není na profesionální úrovni. Ovšem je na dostatečné úrovni, abych věděl, že když např. je nějaká informace šířená se zárukou, že to je informace od britských tajných služeb, že to zdaleka neznamená, že je pravdivá. Protože si pamatuji několik takových informací, které se ukázaly být nepravdivé. Podobně, když čtu informace od Pjakina, tak chápu, že to je proruská propaganda, ale již vícekrát se prokázala jejich pravdivost.
   Jak s těmito fakty naložíme, to už si každý uděláme po svém, podle svého hodnotového žebříčku, osobních sympatií, atd. P.K.

   Smazat
  11. Opravdu ,radit nam abychom si poslechli ČRo je srandovni.Mozna se prida nejaky expert v ČT.To bude ješte srandovnejsi.

   Smazat
  12. Vážený JUESEJ trole 11:30!!
   Zveřejnění každé informace je pochopitelně vždy propagandou. Otázkou není podíl pravdy a lži ve veřejné informaci (ikdyž může mít vypovídací hodnotu). Otázkou je cíl dané "INFORMACE -sprosté propagandy" a metoda jak daného cíle dosáhnout. Každá veřejná informace současnosti je zároveň i propagandou, pozor propagandou čeho?? To je zásadní otázka a odpověď na ni zůstává hluboko skrytá (jinak by neexistovali Kuciaci, cicjaci, hlupáci a užiteční idioti). To co propagandu řadí mezi přípustnou a zrůdnou je buď absence nebo přtomnost pozitivní morálky (těžko vám to vysvětlím). Protože z vašich výšplechtů zjišťuji, že s veřejnou informací (propagací) máte problémy (a nejste sám), tak vám hodím laso, aby jste se měl čeho chytit.

   Ve veřejném prostoru, kde se bojuje o vnímání, myšlení a rozhodování každého ovčana (gojíma i žida) jde o to, získat tyto ovčany na svoji stranu (alespoň do doby nezvratného rozhodnutí). Proto každá rada dobrá, každá neodhalitelná lež užitečná a každá technika manipulace stádem gojímů (horších prasat) žádoucí.
   Lži, pravdy, polopravdy, neprůkazná tvrzení se mixují dle potřeby do totální dezinformace (vědeckými metodami), kde to co je za pravdu vydáváno pravdou není, ale není ani lží, ani nepravdou ani negací pravdy. Jenom tímto mixem lze oslovit, zmást, ovlivnit a zneužít ovčana kterékoliv země světa (i vás debilku). Používají se k tomu media veřejné služby, církve, politické strany a fanatici, totálně zmagoření propagandou (váš případ).
   Metody informační propagandy jsou tyto:
   1) lež, mix lži a pravdy (primitivní, vulgární)
   2) ponižování (urážky, nasazování psích hlav, přiřazování a odsudky)
   3) manipulace fakty (řazení, tvrzení, znevažování)
   4) prefabrikace (zkreslování věcných údajů dle potřeb zadavatele (volby, průzkumy)
   5) indoktrinace (autoritativní informace ve školách, církvích, rodinách, cílené na mládež)
   6) tvorba virtuální reality (zásadně odlišné od skutečnosti)
   Je to jako s chutěmi v pohádce "Byl jednou jeden král". Chutí máme dostatek i bez soli (sladké, hořké, kyselé, nechutné, bezchutné).
   Přeji dobrou chuť pane kuchaři sraček!!
   Ďuro Trulo

   Smazat
  13. Anonymní6. března 2019 20:14
   Tak jste mě seznámil, jak se díváte na informace Vy. Zaujalo mě: „Každá veřejná informace současnosti je zároveň i propagandou, pozor propagandou čeho?? To je zásadní otázka a odpověď na ni zůstává hluboko skrytá ..“ Díky za to laso.
   Oceňuji, že jste našel až šest „metod informační propagandy“. Ale mě je jedno, kolik si jich dokážete identifikovat. Já si musím sám podle svých možností vyhodnotit pravdivost informace. A u té Vaší v 20:14, jsem došel k závěru, že to je blaf o ničem. Sám nejste schopen ani to Vaše šestero odpovídajícím způsobem uplatnit. Jinak byste mě nemohl nazvat „JUESEJ trole“. P.K.

   Smazat
 2. Už dlouho tvrdím, že demokracie je nejhorší druh totality a nepletu se. S vládou lidu to nemá nic společného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To samé tvrdí fašisti a islamisti. Inu, svůj k svému. Pro tuhle zemi je takových jako ty fakt škoda.

   Smazat
  2. 23:21 - Tady je bezdomovců, jako obyvatel krajského města, tomu se říká demokracie? 900.000 lidí je v exekuci a ty tady blekotáš o svůj k svému?

   Smazat
  3. 23:56 Jak souvisí bezdomovci a exekuce s demokracií?

   Smazat
  4. Pro pana9:49: s bezdomovectvím a exekucí, proléváním krve, s mccartizmem, krádeží, podváděním, vojnama...atd. demokratizmus souvisí a moc těsně.

   Smazat
  5. Anonymní5. března 2019 23:56
   Ty nešvary, které zmiňujete, nezpůsobuje demokracie, ale nedostatek demokracie. Každý problém, který lidem vadí, by měli mít možnost řešit (vyvolat jeho řešení výkonnou mocí) např. prostřednictvím referenda.
   K tomu musí být dva demokratické předpoklady. Zákon, umožňující referendum s touto funkcí (tedy demokracii) a občany, kteří se zajímají o řešení problémů kolem sebe (tedy demokraty).
   Demokracii můžou vytvořit pouze demokraté, takže staňme se jimi. P.K.

   Smazat
  6. 11:09 To jste mi tu souvislost moc neobjasnil. Každý bezdomovec se může sebrat, najít si práci a střechu nad hlavou. To, že to neudělá a žije na ulici je jen a jen jeho volba.
   Každý, kdo si půjčuje prachy i když nemá žádný příjem a tudíž to nemůže vrátit, je u mě podvodník. Házet vinu na toho, kdo mu prachy půjčuje je zvrácené.

   Smazat
  7. Anonymní6. března 2019 12:38
   „Házet vinu na toho, kdo mu prachy půjčuje je zvrácené.“
   Zvrácené je půjčování peněz na lichvářský úrok. To již věděl Starý zákon, takže zakazoval tyto praktiky mezi „vyvolenými“ navzájem. Ale tato svatá kniha je již vřele doporučovala vůči ostatním, za účelem jejich podmanění.
   Stát by měl chránit všechny občany, nejen „vyvolené“, takže by měl zakázat lichvářský úrok, pod hrozbou vykoupání v železném koši, ve vodách Vltavy. P.K.

   Smazat
  8. 15:11
   Definuj "lichvářský" úrok. To se pobavíme.

   Smazat
  9. 15:34- co "desátek", jak se Vám líbí? A vše navíc, co dokáže "ždímající moc peněz"? Já Vám to obrátím. "Každý, kdo půjčuje peníze a ví, že je dotyčný nemůže vrátit ale má je zajištěné jeho majetkem nebo státní mocí, je podvodník"! Co kdyby podvodníci půjčovali jen "na své triko"? Nebyl by svět čistší? Bez úžerů!

   Smazat
  10. Lichvarsky urok napr.ztati se vam prikaz k pokute za prekroceni rychlosti 500 korun(Ta se posila nedoporucene)Za rok vas daji k soudu a je z toho 12 tisic.Čumite?

   Smazat
  11. Anonymní6. března 2019 15:34
   Po lidské stránce, každý úrok je lichvářský. Ale SPD se snaží prosadit do zákona definování úroku jako lichvářského, cca 20% za rok. Ale nenachází podporu u „demokratických“ stran, neboť oni nechtějí takovou hranici vůbec určovat. P.K.

   Smazat
  12. To bude asi dáno tím, že NIC jako DEMOKRACIE nikde není! Existuje pouze kasta pánů a kasta otroků! Ta první dnes předstírá vládu té druhé, neb jakákoliv demokracie je levicová idea a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi - podlidí typu místních užgryndaných čechomužiků! Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
 3. 22:44 Ani není třeba nic poslouchat, aby bylo zřejmé, KDO tu "plácá moudra". Vaše dikce je jak z dob svazáků padesátých let. Zjevně toužíte po tom moci někoho udávat za jeho názory. Není ve vás potřeba jakéhokoli poznávání a vytváření si vlastních názorů, ale papouškování pohledů kompletně převzatých. A arogantní pokusy o zprostředkovávání téhož.
  Proč si myslíte, že někdo bude poslouchat vámi doporučovanou relaci, když už předem je jasné ploché a zjednodušené stanovisko, prezentované vámi tak nevybíravým způsobem? Zřejmě se domníváte, že sprostota a nevycválanost jsou přesvědčivější a účinnější.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ber nebo nechej ležet a zůstaň dál hlupákem s "vlastním" (samozřejmě že převzatým, jakým jiným když tam nežiješ, volku :-D) názorem.
   O tom po čem toužím víš zjevně úplné hovno, ostatně tak jako o všem. Tak raději mlč.

   Smazat
  2. 23:25 Ano, bylo to přehnané, srovnávat vás se svazákama. Bolševici se, myslím, veřejně neprezentovali vulgaritami. Možná, že tušili (na rozdil od vás), jak málo jsou působivé. Vy je používáte namísto síly myšlenek. No, svůj k svému.

   Smazat
  3. 0:27
   Ne, s vašimi kamarády, kteří květnatou mluvou bez vulgarit radostně odsuzovali a popravovali spoluobčany, mě opravdu nesrovnávejte.
   Myšlenky jsem žádné nenapsal, dal jsem jen doporučení na zajímavé video k tématu. Takže co to vlastně meleš?

   Smazat
  4. Protože lidstvu zbývá tak či onak už jen posledních 100 let - https://globe24.cz/technika/66469-z-poslednich-slov-vedce-pred-jeho-smrti-mrazi-rekl-kolik-ma-lidstvo-casu

   je lépe současný svět ukončit! Navíc dnes alkdyž máme hluboko v podzemí luxusní města, solárka, skvělý vybavení! Do 20-ti let bude Země v pořádku, obrozená a bez hladem pochcípané rusácké a čínské sloty! Civilizace má právo na restart! - http://veda-a-technika.eurozpravy.cz/veda/210211-zkazu-zeme-by-lidstvo-prezilo-svet-po-jaderne-valce-by-ale-nikdy-nebyl-stejny/

   Smazat
  5. Jo Pepku0:40,spoluobčani budou moc poctěni, jestli jich budeš s kamarátama radostně odsuzovat popravovat bez květnaté řeči s vulgaritama. Je to skutečně k neporovnání:-). Já vím že ty nemyslíš, hlavou určitě ne. Za tebe musí myslet někdo jinej. To mi víme. Ty jenom mluvíš, a z huby ti vyletujev samý Europský hovnoty, které jsi nasával z prsou tvé...

   Smazat
  6. 0.40.Popravovali pred 70 lety.V te dobe vasi milovani demokrati z USA povrazdili v Koreji nekolik milionu civilistu.

   Smazat
  7. 18:33 Nezapomínejme že se jednalo o války proti Stroddardem definovaným podlidem, ohrožujícím naši civilizaci! Tito rudí podlidé změnili žargon a místo "oboustranně nespravedlivých" dnes píší o jakých si "nezákonných" válkách! Jenže války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! Proto nás taky žlutý skrčenci nikdy neporazili, pouze v roce 1905 Rusáky, ale to bylo od samýho počátku dílem rejdů bandy okolo Jácoba Schiffa, která rovněž v roce 1975 financovala hnutí tzv. hippís a kterým šla na ruku i slabost tehdejšího prezidenta Nixona. Ovšem na ztráty to bylo v obou těchto konfliktech jednoznačný, zejména v tom druhým: 58 tisíc vojáků USA z toho spousta negrů a barevných! A žluťáků chcíplo 1,5 milionu (z toho 1,1 milionu komoušskejch) a další byli zmrzačený a jejich země byla otrávená Agentem Oránžem! Čili je to nejmíň 30:1 ve prospěch naší rasy! Podařit se to dnes zopakovat v globálním měřítku, byly by problémy světa na staletí dopředu vyřešeny ...

   Smazat
 4. Kdovi,jestli už má náš president plány jak poslat naši armádu na pomoc tomu jim uznanému QVAJIDOVI,aby to tam vyčistila od komunistů!

  OdpovědětSmazat
 5. Anonymní5. března 2019 22:44
  Jenom jestli neplácá ten expert. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Expert má vystudováno, expert tam žil, expert tam byl na místě i v posledních dnech. Jeho názory navíc dávají logiku.
   Plácá tady někdo jiný.

   Smazat
 6. Moc pěkně to řekl Okamura naprosto souhlasím:

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201903059381203-usa-velvyslanec-irak-rusko-okamura-politika-valka/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budou eurovolby, je třeba tam dostat co nejvíce poslanců za SPD. P.K.

   Smazat
  2. P.K. To je jasný. Co nejvíce korýtek pro Okamuru a jeho kamarádíčky. Já jim to přeju.

   Smazat
  3. 13:15 Ostatní kandidáti dostanou jen mističky? V.J.Horák

   Smazat
  4. P.K. Přesně tak též jim to hodím.

   Smazat
  5. Anonymní6. března 2019 13:15
   Ta korýtka vytvořili budovatelé NWO, nebo eurochalifátu, aby všichni, kteří přičichnou k Bruselu, zapomněli na zájmy svých států a národů.
   Věřím, že obhájci národních zájmů, kteří jsou ve frakci Evropa národů a svobod (za nás SPD), toto nesmyslně vysoké korupné odstraní, podobně, jako mnoho politických pravomocí, které si EU uzurpuje. P.K.

   Smazat
 7. 23:19
  No to jsou právě ty státy, které se snaží US pacifikovat ve svůj prospěch. Asi by ti také nebylo vhod kdyby k tobě někdo vpadl a prohlásil že si ten svů maječek nezasloužíš a musí tí tam udělat pořádek.

  OdpovědětSmazat
 8. Sláva všem proamerickým hlupákům!!! Jinak to ani říci nemohu!!! Pokud jste stejní zloději, jako USA, tak si myslete svoje. Moje mi však nemůžete vzít! Míla

  OdpovědětSmazat
 9. Už ti vzali 3,6 biliónu a nepřestávají, spíš nakládají pod kotel.
  Tihle proameričtí tentononcové pobírají jen nepatré zlomky promile.
  Já bych je řečma, že něco nemohou nedráždil, dědo.
  Nebo na tebe dvořak s jandou zaklektnou.

  OdpovědětSmazat
 10. Juan Guaidó je jenom projev amerického zoufalství, které dává americké administrativě poměrně nelichotivou (spíše sprostou) nálepku. Zoufalci si nemohli vybrat za svého venezuelského prezidenta třeba Madurova protikandidáta v posledních volbách a museli sáhnout zrovna po tomto troubovi :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Guaidó je velmi vhodný americký prezident, má zcela zdravý chrup a dokáže nejlépe otvírat do široka svoje ústa, že ani nepotřebuje reprodukční techniku na ozvučení shromáždění na náměstích. Je to nejlepší prezident!

   Smazat
  2. Nebude tak zle! Autobusáka z Cáracasu už brzy čeká odtučňovací kůra v oranžovým pyžámku ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a o (pr)Assada se dřív či pozdějc postará ňáka ta sionistická rachejtle!:-)))

   Smazat
 11. Drzost amerických grázlů je neskutečná. Evropu nezajímají nějaké americké zákony z roku raz dva. Udělali ze sebe blbce a úspěšně v tom pokračují a chtějí, aby to divadélko pro dementy s nimi hrála i Evropa. Možná naši kašpárci vláda a hrad budou v podlézání a zalézání pokračovat. Neměla jsem o nich nikdy valné mínění, ale opravdu se překonávají. Banda neoconů, zralá pro Chocholouška.

  OdpovědětSmazat
 12. PLNĚ DEMOKRATICKÉ = ZLOČINECKÉ

  Je neuvěřitelné jak se západu (politickým jelitům, presstitutům a korporátním fašistům) podařilo zdiskretidovat svými PR žvásty a bublinami slova jako "demokracie" nebo "hodnoty" nebo "fakta" ap. Ono to už skoro vypadá, že co prohlášení, to lež a skrytý zájem nebo vyložená zlodějina - tedy pokud se daný výrok vztahuje k něčemu zásadnímu.

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
 13. Nikaragujská revoluce na jiný způsob?
  Aneb

  Nepřehlížejme Latinskou Ameriku !

  Čili

  ¿ Ohrožení všech zemí spojíte se ?

  http://aulavirtualedemocracia.blogspot.com/2012/01/nikaragujska-revoluce-na-jiny-zpusob_30.html

  OdpovědětSmazat
 14. Co ceká Venezuelu a Latinskou Ameriku?

  http://aulavirtualedemocracia.blogspot.com/2019/01/co-ceka-venezuelu-brazilii-jizni.html

  http://casopisargument.cz/2019/02/01/co-ceka-venezuelu-a-latinskou-ameriku/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.