Reklama

sobota 2. března 2019

Labutí píseň na Střelnici

Přemysl Votava
2. 3. 2019
Dva sjezdy, stejné místo a přece každý jiný. Střelnice 1993 a 2019. Ten z února 1993 byl bojovný, plný odvahy a víry ve vítězství. Předsedou ČSSD se stal Miloš Zeman. Strana pod jeho vedením vystoupala do nejvyšších pater politiky. V té době ČSSD šla cestou razantní opozice, se silným sociálním programem. Veřejností byla i tak vnímána, což se projevilo i ve volebních výsledcích. ČSSD sestavovala vlády, její premiéři určovali politiku státu. Po 26 letech by se chtělo zvolat, „Kde ty loňské sněhy jsou…! “


Po 26letech jsou delegáti ČSSD opět na Střelnici. Strana má opět svá ministerská křesla. Přesto se doba radikálně změnila. O místa delegátů sjezdu se již nevedou tvrdé boje, delegačenky jsou spíše stranickou povinností. Prázdná místa v sále vypovídají o náladě ve straně. Také atmosféra sjezdu je zcela jiná, zmizela bojová nálada, řada osobností ze strany odešla, či byla vyhnána…. Ke koloritu sjezdu patřila i hymna EU, kterou si zkoprnělí delegáti vyslechli hned v úvodu jednání, tedy nejspíše, aby všem delegátům bylo jasno.

Na čele strany je od posledního sjezdu nová mladá krev strany, přesto bojovnosti nepřibylo, naopak ČSSD je jen tou kulhající součástí vládní koalice. Pokud se ministři delegátům chlubí, tak je to jen cizím peřím….

Sociální demokracie již několik let vyklízí své historické pozice, ztrácí tak i své tradiční voliče. V malých městech, na venkově, v průmyslových centrech, …. Strana opouští priority české politiky, dokonce usilovně plave v bruselském rybníčku. Její představitelé již nejsou těmi tvrdými bojovníky za sociální a národní zájmy. Hledají si svá korýtka.

Volební průzkumy nastavily ČSSD zrcadlo, strana se dnes pohybuje kousek nad hranicí 5%. Nedávné senátní volby 2018, byly toho dokladem. ČSSD obhajovala v senátu 13 míst z roku 2012, loni ve 27 okrscích uspěl jen jediný kandidát ČSSD v tradičním hornickém obvodě v Karviné. I to dokládá propad strany. Také mnohá politická vyjádření pánů Petříčků a jim podobných, posílají stranu pod břeh volitelnosti. Tradiční volič ČSSD pak zmateně pobíhá po volebním kolbišti, jednou volí Věci veřejné, podruhé Piráty či SPD, nebo sází na jistotu u ANO…. Jen ČSSD jeho hlas nedostává.

Před 141lety se v Břevnově zrodila česká sociální demokracie, nejstarší česká politická strana. Přežila mnohé doby, nadechla se v roce 1989, v roce 1993 vyšla z hradeckého sjezdu vítězně a s nadějí, přesto ten letošní sjezd se může stát tou smutnou „písní labutí “.

Přemysl Votava (Národní socialisté)

75 komentářů :

 1. Růžička mluvil o normalizačních komunistech a Štěch si četl SMS
  a toto je program ČSSD, která by se měla zajímat o obyčejné lidi. Jsem přesvědčený, že na lidi dávno s... Jen je sledujte, všichni vypasený a jen "hajlují" před Bruselem. Jednoduše, nejsou volitelní. Petříček prohlásí, když nebude místopředsedou, odejde z ministra, ani tam neměl být jmenován. To je ostuda Babiše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:42
   Omyl, je to fackovací panák, který říká to co chce Babiš a je za to fackován. Ale máte pravdu v tom že je ostuda ani ne tak zprofanované ČSSD,ale snad ještě našeho státu.
   V.V.

   Smazat
  2. Tato garnitura to zabije nadobro. Ta strana už není levicová a dělníci ji dávno nevolí. Natož po tomto sjezdu. A jinde už voliče nenajdou,protože trh je rozebrán. Paroubek,Zimola,Foldyna,Hašek i ten Škromach,dělali ještě
   politiku levicovou. Už vidím,jak po volbách začnou svůj neúspěch svádět na to,že jsou ve vládě. Hlupáci pravdu nenajdou.

   Smazat
 2. Neexistence vyzyvatelů na předsedu ČSSD proti Hamáčkovi,je dokonanou tragedií této strany.
  Nechápu Foldynu,Zimolu a další,že do toho nešli.Kdo se bojí nesmí do lesa.

  OdpovědětSmazat
 3. Sjezd byl zahájen hymnou EU.
  Nevolit je!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To na počest Zemanovi.

   Smazat
  2. í2. března 2019 17:28
   Svůj k svému.

   Smazat
  3. Óda na radost... k radostnému odcházení do zapomění.

   Smazat
  4. Ovšem v článku není Krylův text , na nějž hymnu zpívali:

   Když strach máš, že se nenajíš
   Jak osel hlavou kývej
   A hlavně : koho chleba jíš
   Tak toho píseň zpívej !

   Smazat
 4. Žádní tradiční voliči socdem neexistovali. Byli to ti, kteří očekávali, že dostanou více než jim komunisté mohli dát bez jejich individuální poctivé práce pro společnost. Věrni socdem zůstali ti, kteří se přes svou neschopnost protlačili ke korytům nebo začali v podnikání využívat svobody lhát a okrádat. Socdem se obnovila na antikomunismu, a to bude jejich hrob pokud se nesníží hranice pro vstup do parlamentu na půl procenta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:01
   No ty musíš být hodně velký blb, nebo provokater amattér.
   V.V.

   Smazat
  2. Tak mi aspoň jednoho tradičního voliče jmenujte. Nebudete to vy, kdo zval na vesnici na první tradiční ples?

   Smazat
 5. Můžeme socdem poblahopřát Petříčkovi, který je smířlivý k Banderovi, a Maláčové, která je (asi) švagrova Bakaly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne asi, je švagrová!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 19:23 S tímhle potenciálem bys měl jít ke Krausovi, s kapačkou ti Jeník určitě rád pomůže.

   Smazat
  4. Evropan Petříček hájí evropské ideje, stejně jako kdysi evropští dobrovolníci, kteří 22. června 1941 překračovali sovětské hranice a kteří na rozdíl o něho byli ještě většinou horoucími nacionalisty. Jakkoli si na sebe zvykli, zde mezi nimi existovaly dělící zákopy, jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji. A dnes se rodí nová generace bojovníků za skutečnou Evropu, která vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
  5. 18:44 neber už ty prášky,nesvědčí tě.Píšeš pak jak kretén.Nech si naordinovat něco jiného.

   Smazat
  6. 19:20 Lepší než skřeky zdejších čechomužiků, odulejch stejně jako ty prdama této židočekistické poloopice - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png

   co pod jejich vlivem sní o cestě mezi tuhle smradlavou hordu Bojaryšnikem zpitých smradlavých podlidí v pochcaných teplákách!:-))) - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 6. Hymnou EU si ČSSD odradila další voliče a volbou obou ministrů Petříčka a Maláčové se totálně schodila.V EU volbách bude ráda za 5% hlasů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni fašisté do pekel ,i z Hamáčkem !!!!!!

   Smazat
  2. Tak nezbývá než doufat že to bude tato střelnice a labutí píseň pro ty klečící gaunery tu! - https://ibb.co/Nr84RNg

   Smazat
  3. Střelnice - 3 rány za korunu.

   Smazat
 7. Komu není rady,tomu není pomoci. Petříček je jen ten pověstný hřebík do rakve. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechápu proč se stále navážíte do Petříčka. Je to nová krev v ČSSD. Teď svoji stranu i pracující naši republiky reprezentoval i se svoji manželkou na plese ve Vídni. A určitě nám tam mezi vídeňskou i evropskou smetánkou ostudu neudělal. Mimochodem to byl velmi dobrý tah pro získání voličů ČSSD k volbám do Evropského parlamentu. Z jeho postoje je vidno, že on i celá ČSSD hájí především zájmy pracujícího lidu a to i ve Vídni.

   Smazat
 8. Je to parta špičkových komiků, oni se koukají do Bruselu a Washingtonu a vůbec je nezajímá, že jim někam zmizeli voliči. Nic nepochopili, suverénní stát se chová jinak a nečumí okolo, aby odečetl někomu z úst, co má mlýt jeho ministr zahraničí. To jste si mohli v čele klidně nechat Sobotku, ten už měl s řízením té vaší ponorky zkušenosti a dosedl by měkce na pomyslné dno. Tam byste mohli blouznit dál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem "grammar-nazi", ale prestoze mlyn je vyjmenovane slovo, tak mlit se pise s mekkym i.

   Smazat
 9. ČSSD, první strana, která si myslí, že se obejde bez voličů. Asi jim je dodá Brusel nebo Washington, 140 let práce pro lidi a na konci této jsou tak zmakaní, že už pracují jenom sami pro sebe. Socdemáci vzbuďte se! Někdo vám ukradl stranu.

  OdpovědětSmazat
 10. Občan Petříček je typický představitel nastupující generace popletené propagandou. Věří, že zdegenerovaný systém vydrží. Já ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:43
   Kéž by byl popletený- pravdou je že je ZAPLACENÝ!

   Smazat
  2. To snad není sjezd strany, ale sjezd PŘÁTEL ITALSKÉ OPERY. Bez programu, bez voličů, bez osobností jen s dluhy. Dávám palec dolů. Bývalý volič.

   Smazat
 11. Oni voliče nepotřebují, dokud je někdo vezme do koalice.

  To je vyšší fáze demokracie.
  Když se dohodnou trpaslíci na parlamentní většině, můžou si radostně vládnout, ačkoliv každý z nich tak-tak, že prolezl do parlamentu. Tam potom plní úkoly zvenčí.

  Voliči se můžou jenom divit.
  PB

  OdpovědětSmazat
 12. Vedení socanů kopíruje přesně chování šlechty v minulosti .Tu taky osud poddaných vůbec nezajímal . Ti měli jenom pracovat , aby se šlechta měla dobře . Šlechtici byli většinou kulaťoučcí , vypasení a někteří už svým způsobem života zdegenerovaní . Až moc nápadná podobnost s Petříčkem , Hamáčkem ...

  OdpovědětSmazat
 13. Petříček - poslední hřebíček!

  ČSAD - banda prospěchářů, nevolitelní voli, odchod do bezvýznamnosti.

  OdpovědětSmazat
 14. Jednou Dienstbier, teď zas Petříček, salonní bijci za práva sociálně slabších a LGBT. Příště asi budou na sjezdu křepčit v kokosových sukénkách, aby bylo vidět, že jsou moderní levicová strana.

  OdpovědětSmazat
 15. Mít sjezd na Střeláku a v Mechově, k tomu hrát hymnu EU, no to porostě nevymyslíš, to nemá chybičku. Jenže ta mozková kapacita taky není nafukovací a když vymyslíš jedno, chybí pontenciál pro druhé a tak vznikne labutí píseň Altnerových megadlužníků. Jó taky by mě zajímalo, když ve volbách vybouchnou, jako že jó a nebudou mít na zaplacení Altnerovým dědicům, půjdou alespoň bručet? No omlouvám se, já vím do mrtvol se nekope. Dřívější volič ČSSD rudý dědeček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Do krimu bych je neposílal, Bruselu by mohli chybět.

   Smazat
 16. Teď mají pouze jednoho Petříčka, ale po volbách k němu přibude další, tentokrát černý.

  OdpovědětSmazat
 17. Naše rodina měla předky v soc-demokracii už za 1.republiky...od 89 jsme je volili..s Petříčkem a banderovci jsou pro nás už nevolitelní...

  OdpovědětSmazat
 18. Asi není správně podezřívat dnešní vedení ČSSS, že "dělají chyby"...
  Oni přesně vědí co dělají, za tím účelem tam jsou. Dosazení a drženi.
  Zničit ČSSD jako jedinou stranu, která by byla schopna organizovat účinný odpor proti současné vládnoucí ideologii neoliberálů a havloidů.
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tím Petříčkem a Maláčovou se socani totálně odepsali. Nevím, co tím Zeman sledoval, když jim sekundoval, snad aby ty debily úplně pohřbil.

   Smazat
  2. Tato strana ČSSD není už dávno socialní, ale je
   ANTISOCIALNI

   Smazat
  3. Zeman už se nemusí přetvařovat hlasy voličů už nepotřebuje a euhujerská čssd beztak taky skončí.

   Smazat
  4. Ad 20:00. Naprostý souhlas. Z výrazů a euforie, která přímo tryská ze šťastných tváří svazáků se dá vysvětlit buď naprostým odtržením od reality nebo právě plněním scénáře, o kterém píšete. Každopádně výsledný dojem je děs z pohledu do nenormálního světa.

   Smazat
 19. Škoda že si "bratři a sestry socanští" nepromítli natočené snímky z upalování LIDÍ v domě odborů v Oděse,nebo rozbité města ,zmrzačené děti!!! starce, nemocné a nemohoucí obavatele Dombasu, jejich zmrzačená a roztrhaná těla ukrajinskými GRADY, či ohnivý pochod obyvatelů Kyjeva na podporu fašistické zrůdy Bendera? To všechno podporujete a schvalujete prostřednictvím taky ministra Petříčka ?!! Platí staré pořekadlo "vrána vráně oči nevyklove" a čí chléb jíš, toho píseň zpívej. Jsou v ČSSD slušní lidé ale budou-li ve volbách tyto lidi podporovat, postaví se na stranu fašistických zrůd,těch proti kterým kdysi dávno tak bojovali. Zamyslete se prosím komu sloužíte.

  OdpovědětSmazat
 20. V seznamu organizací dotovaných Sorosem bývá rovněž uváděna ČSSD, čímž by se vysvětlovalo mnohé. Resp. všechno. A oni jsou ve velkých finančních problémech.

  OdpovědětSmazat
 21. Vážení i nevážení politici v ČSSD. Ještě před několika lety jsem se nechal vyfotit s panem Sobotkou v Sedlčanech, kde vedl předvolební kampaň. Dnes by mě to nenapadlo ani náhodou!!! To je Definitivní konec! Vzpomeňme známou LP desku! Míla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fašisté - to je správná definice!!!!!!!!

   Smazat
  2. 8:59 Blbost! Podstatou existence tzv. levice je naopak vzpoura podlidí*) proti nerovnostářské přirozené společnosti, neboť se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem! Požadavek rovnoprávnosti je v podstatě základní levicové dogma, jehož smysluplnost nelze prakticky nijak rozumně obhájit. Proč bychom se měli všichni rodit se stejnými právy, když se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem? Pravice odmítá všechny formy rovnostářství. Čistokrevný pravičák tedy musí v prvé řadě odmítnout rovnoprávnost!

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí! A protože jak napsal novinář a historik Lothrop Stoddard, podlidé budou vždy proti řádu přirozené, tedy nerovnostářské společnosti povstávat, tak etablovaná společnost se proti nim vždy bude bránit až do krajnosti! - http://www.stjoseph.cz/pojem-fasismu/

   Smazat
  3. 18:14..blbe už zase tapetuješ

   Smazat
  4. 19:25 Až budeš, smradlavý čechomužyku, spolu s dalším podobným rudoxindlem odsunutej do stepí Chujlostánu mezi své - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   pak ani já nebudu muset nic nikam vkládat! Začnu si konečně užívat ničím nerušené Svobody Nadčlověka v chrámu naší Přírody tu! - https://www.youtube.com/watch?v=LB9lObWclFQ

   Smazat
 22. Tato koalice stejně nevydrží do konce volebního období.Hamáček už nyní vyhrožuje ,že socani nemusí být ve vládě.Brzy dojde ke střetu s ANO,kvůli socanské rozhazovačnosti.Myslí ,si že si koupí voliče .Na to může naletět jen hlupák,podstatné je ,jak se socani chovají směrem k Bruselu ,že by nás klidně zaprodali a s chutí se podíleli na zničení našeho národa a státu.Doufám ,že skončí někde v kanálu a to si přeji jako jejich bývalý dlouholetý volič

  OdpovědětSmazat
 23. Oranžoví banderovci,míří na politické smetiště,s cela zaslouženě!Akorát si vyčítám,jak jsem takové ludry,volil 20let.

  OdpovědětSmazat
 24. ORANŽOVÍ BANDEROVCI...tak to výstižnej název ČSSD...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oranžoví fašisté !!!!

   Smazat
  2. Pan Petříček je stejný Evropan jako Stepan Bandera, který stmelil ukrajinský lid proti agresivní rusifikaci. Díky Banderovi si Ukrajinci konečně uvědomili svůj status prastarého dějinného národa a svoje práva na řízení svých věcí veřejných, práva na své území, jazyk, svébytnou kulturu a právo na její čistotu. Největší nebezpečí pro Ukrajince hrozí a vždy hrozilo od Ruska, které infiltrovalo tamní společenství už kdysi v dávné minulosti a rozkládá ho nejen zvně, ale i zevnitř.
   Dnes jediní opravdu árijští Slovani jsou Ukrajinci! Páč maji vizigótskou krev, ale taky dost slovanský a ta je tíhne dolu - ke korupčení. Nicméně jsou houževnatí, včetně děfčat! Putler je nezlomí - https://www.youtube.com/watch?v=iwUknDRq9uQ

   Smazat
  3. 18:11 páč sem takhle píšeš,tak bezpečně víme,že jsi kretén

   Smazat
  4. 19:28 Vždy je třeba splynut s okolním prostředím, to si zapamatuj, rudoprde! Ne jako s. s. Radosta, který svou obsahovou i stylistickou brilancí čněl nad výblitkama čichačů prdů lŽIDavida s lŽIdvořákem jak vrchol K2 nad hromádkou jačího trusu! Pak se snadno stal terčem jejich cenzůry!

   Smazat
 25. SWAN SONG=námět na oranžový alrgorický vůz pro PRAG PRIDE

  OdpovědětSmazat
 26. velmi vystižne že bojuji proti oligarchum a šmejdum jen pozapoměli řici že jsou jeji neoddělitelnou současti jen ti voliči budou chybět když už i slepi a fanatičti prokoukli po dele jak třiceti letech vytrvaleho budovani kapitalismu když tak nějak po kapitalisticky skončili v minusu a dloužek by nejraději hodili na tupe vovčany jen slogany be museli poobměnit třeba s novou tvaři socan v zaři

  OdpovědětSmazat
 27. Socani by měli zaplatit co dluží pozůstalým po advokátovi Altnerovi a zabalit krám. Už toho bylo dost.
  Morave, někdejší volič ČSSD.

  OdpovědětSmazat
 28. Sociální demokracie naopak prodělává vývoj zcela odpovídající přirozené politické mapě. V Německu, Rakousku, Francii, Polsku, Nizozemí, USA a dalších zemích volí levici mladší lidé ve velkých městěch, intelektuálové a umělci. Lidé na venkově volí (správně) CSU, FPÖ/ÖVP, Svobodné, Republikány nebo třeba M. Le Pen. Venkov by měl být doménou konzervativních, katolických a národních stran, které podporují nesocialistickou solidaritu (mezilidskou, mezigenerační, vesnickou, lokální), udržování tradic a národní politiku proti kosmopolitismu levice. Levice je přeci z principu, od 19. století, kosmopolitní. Já jsem rád, že sociální demokracie a s ní snad i levicové myšlenky obecně zmizí z politického života. Zůstanou strany konzervativní a pokrokářské. Venkov, podnikatelé a určitá skupina vzdělanců budou volit spíše národní konzervativce, zatímco města, učitelé, státní úředníci, akademici a umělci budou volit kosmopolitní pokrokáře. Potom se doufejme povede i smysluplná politická debata mezi těmito politickými subjekty.

  K-L-M

  OdpovědětSmazat
 29. Kam ten Sobotka zalezl? V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 30. Členové sociální demokracie musí strašně trpět. Nikdo je nechválí vyjma jejich vedení. Všichni na ně útočí a spílají jim. Mají tito stranici nějaký bezpečný přístav v internetu, kde by si pochvalovali, jak je to dobře, že oživili mrtvý kapitalismus, kde se může lhát, krást a podvádět? Radují se na přeměnou Česka v kolonii a že bojujeme u Kábulu za Prahu.

  OdpovědětSmazat
 31. Politici by měli povinně absolvovat psychotesty, pak by teprve mohli kandidovat. Takhle může pár potencionálních pacientů ovládat zdravou většinu a tvrdit, že je tomu právě naopak. Viz referenda, kdy jsou všichni blbí, jenom oni mají rozum.

  OdpovědětSmazat
 32. Nazývat i dnes ty žluťáky sociálními demokraty je nonsense ...
  Stihli se přetransformovat na partaj, která jen zručně obsluhuje zájmy nadnár. korporací a oligopolů.
  A nadto, ve vztahu k Rusku a pod. jsou militantnějšími než by kdy u nás autentická levice dokázala.

  OdpovědětSmazat
 33. Stejně bohorovný, jako ČSSD kolem ± 5% je dnes i toreádor ze stále socialistické ČT (i když ONI se chovají, jako že jde o JEJICH nejkomerčnější TV v ČR?!) Václav Moravec.

  Ve své propagandě OVM se ze své klece představil: „Nyní sledujete největší zpravodajskou jedničku v zemi ...“, skromně a bohorovně 4 procentně.

  HUAWEI®

  OdpovědětSmazat
 34. Hezky se za vedení soc dem v posledním rozhovoru s novináři ČT vyjádřil místopředseda a starosta Nového Města. "Ti, kteří nesouhlasí s politikou strany mají na váběr jine strany, je jich u nás dost." To vyjadřuje postoj a zájem o své spolustraníky. Komunisti říkali " kdo nejde s námi, jde proti nám", a proto tak dopali.

  OdpovědětSmazat
 35. Protože vedení ČSSD je dnes již na té "správné straně",tak ví,že oni budou u žlabu pořád.A o nic jiného jim nejde.Jen volič si naivně myslí,že je to strana ,která chce něco měnit.

  OdpovědětSmazat
 36. Sociální demokracie na Střelnici -spáchala sebevraždu...k tomu není co dodat a je zbytečné to rozvádět

  OdpovědětSmazat
 37. Zdegenetovaný zvrhlý parazité si od začátku pohlídaly aby v zakoně o volbách nebyla volební povinnost nebo kvorum stanovující minimální počet účastníků voleb nutných pro pravoplatnost voleb. To je v současnosti nejdůležitější pro jakýkoliv další změny. Praděda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O čem byste vy odulci*) chtěli rozhodovat! Pilní a zapšklí, na sockovských dávkách závislí a neproduktivní blbci by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 38. Hamáčku, zhasni.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.