Reklama

sobota 30. března 2019

Léčba Jaklem a Klausem ml.

Jiří Vyvadil
Jiří Vyvadil
30. 3. 2019  VašeVěc

Před takovými pěti lety by bylo pro mne nemyslitelné, že bych se vážněji zabýval oběma pány uvedenými v nadpise. Celý svůj život od mých 14 let – ano, já vím, že je to komické, ale je to tak – jsem byl socialista masarykovského a benešovského typu a později ve věku vyzrávání stoupenec brilantního francouzského socialistického prezidenta Mitteranda či snad ještě brilantnějšího sociálnědemokratického kancléře Helmuta Schmidta.


Jenže svět jde dál a dnešní socialisté jsou buď rusofobové, podporovatelé fašistické Ukrajiny, genderisté nebo bojovníci za samostatné záchodky pro žáky základních škol, kteří ve věku 9 let váhají, zda jsou mužského či ženského pohlaví případně obého, bojovníky za Me too, či bojovníky za to, aby Michael Jacksona, kterého tak rádi poslouchali byl rázem jako pedofil stažen z programu všech studií na celém světě. Vlastní věcná řešení nemají, a když, tak jsou to trapné paběrky typu proplácení tří dnů nemocenské, slastně vítají masivní imigraci nejlépe z Afriky a ví, že Putin je diktátor a Evropská unie a euroatlantické vazby cosi božského.

Je běžnou zákonitostí, že se po určité době 20 – 30 let mění náhledy obyvatelstva a pohledy. Mimochodem zažilo to krásně kdysi Československo, kdy po 20 letech od „Vítězného února 1948“ přišlo „Pražské jaro“ se svou koncepcí socialismu s lidskou tváří a doslova strhlo na svou stranu pokrokovou západní Evropu.

Teď ale nic nepřichází.

Dnes už jen přežíváme a je to mrtvolná a zatuchlá atmosféra, ne nepodobná době, kterou kdysi Jan Neruda nazval dobou zaživa mrtvých.

Nic jásavého zde není. Ale alespoň koncepce znovuobrozených národů proti jednotné a centralizované Evropě i západnímu světu stojí za pokus a boj proti mainstreamu.

A tak přicházejí postavy typu Ladislava Jakla či Václava Klause ml. a snaží se bořit to zkostnatělé a neudržitelné.

Ladislav Jakl jako vstupní informaci do svého fungování coby člen RTRV označil zrušení ČT a ČRo jako svůj program a euroatlantičtí a eurounijní normalizátory chytil amok.

No, je dobré si čas od času podívat na průzkumy veřejného mínění, tak jak je pravidelně uveřejňuje CVVM. Kdysi na počátku budování polistopadové společnosti měly sdělovací prostředky důvěru cca 70 i více procent. A ještě v 90 letech, televize, rozhlas či tisk se pohybovaly na stejné úvrati. Dnes je to to s bídou podpora 40 a něco málo více procent.

False news, lüge Presse neplatí jen v USA či Německu, ale samozřejmě i u nás

Monopol mediální moci žurnalistů skrývaný pod tzv. svobodou projevu moci způsobuje, že médiím věří jen menšinová část společnosti, která na daném systému vydělává. Ti ostatní a je jich většina jsou proti.

Je dobré, že se bude Jakl pouštět do tzv. veřejnoprávních, ale novináři zprivatizovaných médií. Je dobré, že se Václav Klaus mladší pokusí o vytvoření národní protiestablishmentové strany. Jen ať si nepohrává se slovem pravicové. Tím by si hned od počátku odřízl až 60 % příznivců.

Asi tak…




38 komentářů :

 1. Pane Vyvadil.
  Nástup Klausů k moci se pomalu blíží.
  Nejsou to jen líbivá prohlášení mafiána Klause st.ale i ten mumraj v ODS k vůli Klausovi ml.Chtěli by se odtrhnout od mafiánské ODS,že jim snad občané uvěří.Jakl má pohlídat propagandu v radě pro televize a rozhlas.
  Proto bych se podivoval i Vám pane Vyvadil,kdyby jste Klausům uvěřil,že tady chtějí něco napravit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám pocit,že se někomu svíra zadek a mluví nesmysly.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Křivá huba se ve fousech schová, křivý charakter nikoliv! Prasečí držky a křivé huby čecháčkostánu - spojte se !!! Třeba na slučovacím sjezdu.
   Záludný prognosťácký oligarchický klauzemanovský neobolševizmus upevňuje své pozice díky opilecky zdegenerované burešovské voličské lůze a slizkým agentům KGB a StB a jejich novinářským poskokům ???

   Smazat
 2. Klaus mladsi je nova nadejna hvezda na politickem nebi v
  Cesku ! On mluvi velmi zajimave veci a z celeho ODS udelal partu servilnich vlezprdelku !

  Ti druzi politici , kteri ho kritizovali vubec nejsou vnimany !

  Cesi volte Klause mldasiho na pozici zodpovednosti a vlivu !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 3. A nejvice se mi libilo, jak Klaus mladsi odsoudil cenzuru !
  A ostatni prizdisraci na pozici vlivu, takticky mlceli.
  Klaus mladsi z nich udelal kurata ! (Vystiznej receno v anglistine - CHICKEN SHIT - tak se dnes jevi ti, co jsou v Klasove opozici !
  h.

  OdpovědětSmazat
 4. Že by Klaus ml. chtěl napravit ty prasárny svého tatíčka ? Silně pochybuji .

  OdpovědětSmazat
 5. Správně společnost takové lidi potřebuje aby bránili Český stát.

  OdpovědětSmazat
 6. Světa znalý alias Honolulu jste čím dàl najivnější. I ty Vaše informace od vás jsou čím dál primitivnější.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:52 - ale opiraji se o realitu jsou pravdive !
   vase jsou abstraktni !
   nick honolulu

   Smazat
 7. Václav Klaus ml. kromě výroků zatím za sebou moc stop nezanechal. Václav Klaus st. jehož byl Ladislav Jakl poradcem, toho za sebou naopak zanechal až příliš.

  Nemůžu přijít na to, proč bych zrovna do těchto lidí měl vkládat nějaké naděje. Podotýkám že jsem dělník(lopata, umouněnec, manuál, lůza, chátra,... jak mě láskyplně s oblibou označují ti, kteří se po puči v 89´ dostali k veslu), což snad vysvětluje můj postoj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto Vás chápu. Ono tady jisté "třídní" pnutí bylo i před listopadem, ale naopak, dělníkům často vadilo, že živí ty kancelářské povaleče, THP tzv., vlastními mozoly. Dnes je těch povalečů nespočetně víc, o to však jsou arogantnější vůči "těm blbcům", co nezmákli nějaký ten institut nebo alespoň práva v Plzni, aby jediné mozoly, které jim hrozí, měli na prdeli:-).
   S Klausovými mám taky trochu problém, s tím starším sam. mnohem větší a nechci uplatňovat kolektivní vinu na synátora, ale už jen to, že nakradené jmění po tatíčkovi nejspíš zdědí a jistě ho nevrátí lidu s omluvou, mi činí značné potíže dívat se na něho nezaujatě. Za prezidenta bych ho určitě nechtěla, ale jako ministr školství, možná i europoslanec, by asi svůj přínos měl. Otce bych sam. nevolila nikdy nikam, stejně jako dřív, ale on to ví a tak už se nebude ztrapňovat nějakými prohranými kampaněmi. I když do nové strany se asi pohrne. No ale kdo chce volit napravo a nemůže jinak, možná to pro něho bude alternativa, nějaká ta konzervativní. Pro mě je ale i tenhle směr úplně bokem, mě to táhne nalevo a to i přesto, že mám za sebou "jho" socialistického zřízení a ani ještě nejsem taková vykopávka.
   No ale abych to strnula, je vidět, v jaké jsme politické krizi, když nám vylézají z děr takováto politická monstra a někteří lidé se k nim upínají jako ke spáse národa. Smutné a výmluvné. J.

   Smazat
  2. 10:00 Zřejmě dost dobře nechápete, co to jsou politická monstra. Do které kavárny chodíte ?

   Smazat
  3. 10:09 To jste špatně odhadl, nejsem "kavárník", ale za svým názorem si stojím. J.

   Smazat
  4. 9:18 - LOPATOMETNIKU ! Za mojich bujarych mladych let jsem se porval s poddustojnikem !
   Protoze jsem vyhral, tak jsem musel kopat LATRINY.
   (Pro JAR-Army) !

   A soudruh STALIN vlastnil nekolik lopat ! On stale zasazoval stromy ! ! Nikdo ho k tomu nenutil !
   A Hitler mel take lopatu za mlada ve Vidni, ale nejaky Socialni Demokrat mu ji ukradl !

   Tak se dal na malovani !
   Ja jsem sectely nick honolulu



   Smazat
 8. V čem přesně spočívá kvalifikace zastydlé máničky s bizarními názory, která sympatizuje s pravicovými extrémisty, šovinisty a rasisty, k tomu, aby se stala členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílaní, to ví asi jen těch 88 poslanců, kteří tam pana Ladislava Jakla zvolili

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mohl byste se živit jako tapetář:-), vy Nálepko jedna hloupá! Zalistujte si ve slovníku, co který ten Váš flusanec znamená a srovnejte s výroky p. Jakla. A pak se mu budete muset omluvit. J.

   Smazat
  2. 9:59 Kvalifikace zastydlé máničky spočívá v kvalitní politické analýze a formulování témat důležitých pro český národ, což je nutné pro obhajobu národních zájmů. A dělá to velmi dobře, čímž ho tímto zdravím.

   Smazat
 9. Václav Klaus ml. a Ladislav Jakl jsou naprosto důvěryhodní lidé, je potřeba je podporovat, kde to jen půjde.

  Václav Klaus st. a Miloš Zeman nikdy nepřiznají, že asistovali při strukturální destrukci našeho státu a jeho uvržení do koloniálního postavení. Přesto mají určitý potenciál jak národu dnes pomoci. Ale nebuďme moc přísní, skoro všichni jsme si tehdy přáli změnu, která se nám zdála možná být jen k lepšímu, leč řízení společenských procesů se chopili ti, kteří mají znalosti a byli připraveni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No právě, Klaus a spol., na to nezapomínat. Ti byli všechno, jen ne naivní, na rozdíl od nás. J.

   Smazat
 10. Klaus junior zatím nic nepředvedl, takže nevidím důvod mu slepě věřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady nejde o slepe vereni.To ,co zatim predvedl stoji za obdiv.Drzme si palce,at je takovy i do budoucna.

   Smazat
  2. A co předvedl tak světoborného, co by si zasluhovalo obdiv?

   Smazat
 11. Klaus mladsi se postavil proti te NEJHNUSNEJSI LUMPARNE, ktera v Cesku existuje, a to je cenzura informaci !
  Vse ostatni je druhorade !

  Klaus starsi rozumi mezinarodnim vztahum lepe, nez vasi "profesori" na UK. On se na svet diva skepticky, a tak to ma byt !
  Vase jine autority jsou idealisticke.
  Klausovi mladsimu fandim !

  Kdyz nemate nikoho, kdo by se jim mohl rovnat, tak uznavejte hodnoty tech ktere mate !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 12. Jak jsem nefandil Klausovi st., tak jsem rád četl týdenní komentáře Klause ml. Měly hlavu a patu, nebyly to propagandistické výkřiky, nemusel jsem souhlasit, ale musel jsem se zamyslet. Neházel bych proto otce a syna do jednoho pytle, ostatně Klause staršího dnes slyšíme málo a kdoví, jak těch 30 roků vývoje u nás po r 1989 změnilo a posunulo jeho názory. Určitě ale ani Klaus st. a mladší nepatří do kategorie politruků, trafikantů a veksláků partají a "význání", kterými se to především v "klasických stranách" (ale piráti pokud nejsou horší, lepší určitě ne!) jen hemží!
  Slepě věřit se nemá nikdy nikomu, ani ve vlastní rodině, natož v české kotlině a v politickém rodeu. Úpadek Čechů je zřejmý právě pro tu slepou víru, kdysi v politruky diktatury "proletariátu", dnes v politruky diktatury kapitálu. Kdyby školy vychovávala v myšlení (vím, je to bolestivé na hlavu) a ne ke slepé víře, možná bychom byli o krok dál. Jenže školy má pod palcem zase diktatura kapitálu a děti se musí akorát učit myslet, jak svojí pílí a houževnatostí mají obohacovat diktátory!

  OdpovědětSmazat
 13. K naší neskonalé smůle dnes většina vlastenců považuje za hrdinský čin už jen veřejný projev přízně myšlence zachování národních států. Stát může být samostatný když:
  1) rozhoduje o tom, kdo a za jakých podmínek bude pobívat na jeho území
  2) je schopný uhájit své hranice
  3) má vlastní měnovou politiku hájící národní zájmy a ne zájmy zahraničí.
  4) má vlastní průmysl a soběstačné zemědělství
  5) vydává a zajišťije dodržování zákonů
  6) je schpný prosadit a řídit vlastní celní a hospodářskou politiku
  7) má vlastní armádu s vojenskou doktrínou zohledňující veškerá nebezbečí plynoucí z aktuální mezinárodní situace
  atd. Není to vše, ale co s toho dnešní ČR splňuje? Stávající stav nastal v průběhu let od roku 1989. Kdo byl v tom období u vlády? Která rozhodnutí v daném okamžiku oslabila funkčnost ČŘ?
  Mezi hvězdy polistopadové éry patří jak Klaus st. tak Zeman.
  Oba měli v první řadě na mysli svá ega a svůj profit. Opravdu tady není nikdo jiný? Lidi si nejprve musí definovat co je pro ně dobré, jinak budou masy jen nesourodý mix protichůdných názorů a požadavků.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, a tyhle "podmínky samostatnosti státu" jsi stanovil ty, nebo jsi je někde opsal?

   Smazat
  2. Za a) přebývat,za b)nekdo jiny se tu rýsuje:mlady Klaus.

   Smazat
 14. Dynastie rodiny Klausů určitě ovlivnila historii naší země. Rozdělení republiky, Kuponová privatizace, abolice. Možná teď přinese pozitivní překvapení a změnu. Klaus sn. se rodzešel s MMF a je na cestě vzepřít se globalizací a junior též fandí národní suverenitě. Se svým názorem počkám co skutečně dokáží.

  OdpovědětSmazat
 15. Jakl se nacpal do mediální rady a liberální kavárna křičí. Sám tam při tom působil již v 90. letech, kdy byla Česká televize stejně kovaně pravicová jako dnes. Takže můžeme čekat, že se její politické zabarvení nezmění ani o píď.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:53..mýlíte se .Čt není kovaně pravicová.

   Smazat
 16. U Klause se stále řeší, že nechal privatizovat. To jsou všechno hlouposti. Podíleli se na tom všichni! politici, včetně ČSSD - viz jejich velký průser předání velkých bank cizincům po oddlužení!! A to včetně Zemana, který má máslo na hlavě za 24 mld Kč, když IPB v této hodnotě předal za 1 Kč ČSOB. Navíc privatizace není český nápad, privatizovalo se všude v bývalém táboře socializmu a míru a být vyjímkou by se nepodařilo nikomu.
  Další kravinou je kolik mld si Klausovi někde ulili.
  A další velkou zhovadilostí je napadat Klause a pravici obecně bez ohledu na to jestli se jedná o národní nebo protičeskou skupinu. Dokonce si myslím, že je to od části těch nenávistníků záměr, zbytek je navedený. Dobře to pochopil dr.Vyvadil a dokázal se nad to povznést. A jestli si dobře vzpomínám, mluvil o tom i VVP před rokem, který řekl, že obrana státu a národa je nejdůležitější a ideologické rozpory se mohou řešit potom.

  OdpovědětSmazat
 17. 23:05...jsem pevně přesvědčen,že se nemýlím.
  Jestli zpravodajství a publicistika ČT je mnoho let více nakloněno pravici čí levic se neshodneme.Že není objektivní a vyvážené o tom není sporu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČT ?
   Určitě je nenáročná, někdy si připadám, že platím Bussines clas, ale sedím v "nízkonákladovce".
   Rada ?
   Za politickou reprezentaci OK, ale kdo je tam za normální diváky ?

   Smazat
 18. 9:37-"Bez světového neoliberalismu nebylo by totiž zlatokopecké podoby naší – především Klausovy – postkomunistické transformace. A bez ní by tu teď asi nepobíhalo tolik zmatených srdcařů, kteří hledají vůdce."
  Skvělý Martin Hekrdla-Srdcaři mají vůdce(Jak moc je u nás pravděpodobný vznik nové krajně pravicové strany? Klíčová je podle všeho osoba lídra.)
  https://a2larm.cz/2019/03/52054/

  OdpovědětSmazat
 19. Klaus ml,Jakl,Kuras...
  Šíření nesmyslů o muslimech a xenofobie do veřejnoprávních médií nepatří!
  Je nebezpečné dávat takovým vyjádřením prostor zvlášť v době rozšiřujícího se ultrapravicového terorismu.Vyváženost přece neznamená 5 minut pro Hitlera, 5 pro Židy.
  Naprostý souhlas s novinářem Danielem Veselým:Česká televize je obsoletní médium, které potřebuje radikální transformaci
  https://blisty.cz/art/94825-ceska-televize-je-obsoletni-medium-ktere-potrebuje-radikalni-transformaci.html#comments

  OdpovědětSmazat
 20. Nebezpečný nacionalistický rodinný podnik Klausů sídlící v @institutVK sponzoruje @PPFGroup. Na vrub Kellnera jde dluhová krize (Home Credit), předražené mobilní tarify (02), import rizikových čínských technologií (Cetin), ale i podpora dmýchání nenávisti a popírání změn klimatu

  Vysílací rada je kompletní, za SPD v ní bude Ladislav Jakl
  Poslanci zvolili třináctého člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Takzvaná vysílací rada je tedy kompletní. Na poslední volné místo usedne Ladislav Jakl, kterého navrhla SPD Tomia Okamury. V tajné volbě obdržel 88 hlasů, jeho protikandidát Milan Bouška jich dostal 66.
  Jakl byl poslancem České národní rady, vedl Úřad Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, působil jako novinář v Lidových novinách. Od tzv. Sarajevského atentátu v roce 1997 se stal blízkým spolupracovníkem Václava Klause, nejdříve v Poslanecké sněmovně, od roku 2003 do 2013 byl tajemníkem prezidenta republiky. Dnes je členem správní rady Institutu Václava Klause.
  Desítky let aktivně hraje jako rockový hudebník, především se svými kapelami Etal a Folimanka Blues.
  V roce 2012 aspiroval na kandidaturu na prezidenta republiky za podpory strany Svobodných a Akce D.O.S.T., nezískal však předepsaný počet podpůrných podpisů. V roce 2018 neúspěšně kandidoval do Senátu za SPD.
  Zajímavostí je, že se Jakl v radě potká se svou bývalou manželkou Danou, která je členkou už od května 2015. Funkční období radního je šest let.
  27. 3. 2019/Lupa.cz

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.