Reklama

pondělí 18. března 2019

L'Expression: Konference donorů Sýrie ukázala, že Evropa nerozumí syrské realitě

18. 3. 2019  lexpressiondz          russian
Syrský ministr zahraničních věcí zkritizoval účastníky mezinárodní konference o Sýrii, která se konala v Bruselu, nazval jejich slova pokrytectvím a prohlásil, že po sankcích proti Damašku Evropa přišla v této věci o jakoukoli důvěru. Novinář L'Expression s tím souhlasí a poznamenává, že pro pomoc Sýrii západní země stanovily "drakonické" podmínky. Evropská unie již podruhé uspořádala v Bruselu pod záštitou OSN fórum o Sýrii, ale zástupci Damašku tam nebyli pozváni. Kromě toho, jak píše novinář L'Expression, i prohlášení, která tam byla učiněna, se řídí obecnou linií mezinárodní koalice. Teoreticky by měla bojovat proti DAEŠ, ale v podstatě nadále ukládá Sýrii těžké ekonomické sankce a zároveň "předstírá, že přichází na pomoc obyvatelstvu, zničenému osmi lety totální války".

Výsledkem bylo, že tato "konference donorů Sýrie" skončila "teoretickým shromážděním prostředků" ve výši 7 miliard dolarů. Měly jít na pomoc uprchlíkům, z nichž většina je v Turecku, Libanonu a Jordánsku. Akorát původně byl tento program určen na obnovu Sýrie, ale nyní k němu přibyly "drakonické" podmínky - tedy aby v Sýrii začal "skutečný" mírový proces.

"Pokrytectví ve slovech některých úředníků na setkání v Bruselu vyvolává ironii a pobouření", řekl zástupce Ministerstva zahraničních věcí Sýrie. Podle jeho vyjádřaní sankce, které EU dávno uvalila na Damašek, " zbavují Evropskou unii jakékoli důvěry, když mluví o pomoci Syřanům a úsilí zmírnit jejich utrpení".

To hlavní, za co jsou organizátoři konference kritizováni, je, že považovali za normální, aby tam nezvali syrskou vládu, která zůstává nejaktivnějším hráčem v regionu. Damašek navíc EU kritizuje za "systematickou a záměrnou politizaci otázek, jako je humanitární pomoc, aby nadále vyvíjela tlak na Sýrii".

Hlava evropské diplomacie Federica Mogheriniová na závěr konference poznamenala, že zmíněné peníze budou vyčleněny pouze za podmínky, že v Ženevě pod záštitou OSN začnou diskutovat o skutečném mírovém urovnání v Sýrii.A belgický ministr zahraničí vyjádřil naději, že syrský režim bude také za jednacím stolem v Ženevě, a že v následujících měsících se politická situace v Sýrii začne zlepšovat. "To nám umožní začít znovu budovat zemi a pracovat na problematice uprchlíků", řekl.

"Tato nařízení, která přicházejí bez konce už po mnoho let, ukazují stupeň neporozumění syrských reálií a jen činí stále iluzornějšími naděje uprchlíků v táborech a také zemí, které je přijímají a živí a které spoléhají na nějaké dividendy.V tuto chvíli, bez ohledu na to, jak krásné jsou sliby, ve skutečnosti působí pouze na ty, kteří na ně netrpělivě čekají", uzavírá novinář L'Expression.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Evropská unie je zločinecká organisace, yřízená satanisty Buši a Kliftony a zaplacená židáčkem šoroškem. Fuj to to smrdí, to to smrdí!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU je v Sýrii v prdeli. Turci, Syrie, Rusko, Irán se spolu domluví. Pak tam vkročí obchodně Čína. Rusko zachránilo Turecko, Sýrii, Irán a , světe div se, Izrael, který měl být vyhlazen válkou s Ruskem po sestřelení ruského letadla. Provokace nevyšla. Takže vše jde jak má jít a je to připraveno jak pro Irán, centrum vznikajícího řízení, tak i pro vstup Číny. Rusko již tam funguje. Amíci stejně odejdou jako z Afghánu. Kurdové svými zradami ztratí naději na stát. Vlastně již ztratili.

   Smazat
  2. 14:09 Nebude tak zle! Autobusáka z Cáracasu už brzy čeká odtučňovací kůra v oranžovým pyžámku ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a o (pr)Assada se dřív či pozdějc postará ňáka ta sionistická rachejtle!:-)))

   Smazat
 2. Země, které tam nelegálně působily a působí, by měly být odsouzeny mezinárodním tribunálem minimálně k reparacím, za které by se Sýrie krásně obnovila za pomocí těch, kteří v tom nejeli. Ale kde ten tribunál vzít, že a i kdyby, kdo je donutí, pány planety...J.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda. Nedonutila by je ani Čapkova Bílá nemoc. Raději by doktora zabili a sérum ukradli jenom pro vyvolené a jejich poslušný obslužný personál... a organizovali by humanitární akce a kladli podmínky typu bezpodmínečná kapitulace, privatizace do jejich rukou, poroba,... prostě demokratizace!

   Smazat
  2. Kdyby mely byt vsechny valecne skody po 2.svetove valce uhrazeny, USA by se musely rozprodat a jeste by to nestacilo na financovani vseho.
   Nevim, proc pak svolavaji nejake konference. Takovy je svet, bohati si mohou delat co chteji a lidu zadne zeme, Cechy nevyjimaje, to nevadi. Viz volby.

   Smazat
 3. Imperialismus (pardon globalizace) nikdy nebuide nikomu pomáhat, pouze drancuje. Počínaje šmejdovským Maršalovým plánem, zlodějskou bankou pro vyrovnání válečných reparací BIS, MMF , EU a dalších zlodějských institucích - např.národní banky všech zemí a kompletního kradení zlata.

  https://www.youtube.com/watch?v=DAmWEEX-OH0&t=34s
  https://www.youtube.com/watch?v=rN8SfyQlcbs&t=2723s
  https://www.youtube.com/watch?v=vENnq9k4bIY&t=109s
  https://www.youtube.com/watch?v=ormZ2aAAndE&t=1415s

  OdpovědětSmazat
 4. No jo služebníci usa jiní nebudou to je celá eu pokrytci až do hořkého konce.

  OdpovědětSmazat
 5. Evropa možná syrské realitě nerozumí. Nicméně parazitní aristokracie, která v područí zámořských parazitů Evropu ovládá, resp. se o to snaží, nikdy žádné realitě nerozuměla. Tato zatuchlá, úchylná, zkostnatělá a impotentní banda parazitů po generace a celá staletí žije ve stereotypech koloniálního rabování, dobývání a zotročování a za všech okolností a ve všech situacích stále řeší jen své renty a zisky. O nějaké pomoci někomu nemůže být řeč. Vždy jim jde jen o jejich prospěch, ať už to nazývají jakkoliv. Třeba ochranou civilistů, nebo pomoc sirotkům ... A ve své tuposti, zkostnatělosti, impotenci, sebestřednosti, aroganci a zpupnosti si příslušníci této parazitní skupinky nevšimli, že čas oponou trhnul...

  OdpovědětSmazat
 6. Ale to je pitomost, že tomu nerozumí, rozumí a moc dobře od začátku, vědí přesně vo co gou, ovšem ta zatrachtilá ropa. Tak krásně se tam dříve kradlo, stačilo s klidem Angličana to tam rozeštvat proti sobě a pak jen dělat s pokryteckým soucitem pořádek a těm chudákům tam pomáhat (tedy jako správní kiolonisté, pomáhat hlavně do hrobu), po staletí to fungovalo a teď utrum? Tak to budou zkoušet znova a znova, dokud to půjde, vždyť to bylo tak krásné, třeba v Indii bílí sáhibové si královsky žili a malá Británie, tenkrát Velká Británie drancovala po celém světě. Vždyť jenom příjmy z nakradených pokladů v britských muzeích činí nezanedbatelnou položku. Taky by se mohlo stát, že budou muset nakradené vrátit, kde jsem to jenom slyšel... jó u nás. Jenže to heslo stále platí a nejenom u nás. Tak bacha NA TO. Hej hou. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
 7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 8. Ale to vubec neni nepochopeni reality. To je snaha o druhe
  kolo. Prvni valecne prohrali, takze si tam nemohu beztrestne ukajet svoji nenazranost. Tak vymysleli, ze jako pomohou, ale potrebuji podminky, aby se jim to mohlo desetkrat vratit. A to s Asadem nepujde, tak ho chteji oslabit a ekonomickym tlakem ho zbavit podpory obcanu. Zapadni politici uz davno ztratili smysl pro pravo a spravedlnost
  a misto aby se omluvili a zaplatili i reparace tak bez studu
  s bezbrehou aroganci znovu utoci, vyhrozuji, kladou si podminky. Je to odporne.

  OdpovědětSmazat
 9. Titulek nam tak trochu napovida, ze Rusko do Evropy nepatri.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem asi nějak nepochopil s tím titulkem, že Rusko do Evropy nepatří, kdyby to tak brala Rudá armáda, tak se na nás s lehkým srdcem v.s.r.l. a ten blbec, co říká, že Rusko do Evropy nepatří, by ani nežil. Takže nechme volovi co jeho jest a soustřeďme se na důležitější věci. Hej hou. Rudý dědeček

   Smazat
  2. Tak! Nebýt Rusáků, byli bychom na tom mnohem lépe, minimálně jako Lužičtí Srbové, ale za pana Hitlera navíc i mocní! Mnozí by byli pověřeni důležitými úkoly v rámci osídlování západosibiřských oblastí naší, árijskou rasou. Takhle ta celá zem připadne rase žluté, tak jako Evropa zase rasám tmavým. WWII. prohrála naše rasa jako celek! SSSR stál na straně vítězů, ale Rusové byli de facto sami poraženi jako národ! - http://img-fotki.yandex.ru/get/3304/tapirr.11f/0_27c44_2dd8151b_orig.jpg

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.