Reklama

úterý 19. března 2019

Hnutí pro ochranu klimatu – žádná zmínka o válce

Michel Chossudovsky
Michel Chossudovsky
19.3.2019 Global Research, překlad Messin
Zatímco 15. března proběhly po světě demonstrace pod transparenty o globálním oteplování, dnešní války včetně Sýrie, Jemenu, Afghánistánu, Venezuely nebyly vůbec zmíněny.Stejně nebylo zmíněno nebezpeční třetí světové války, která ohrožuje budoucnost lidstva.
Globální oteplování zastiňuje nebezpečí jaderné války. Podle zpráv médií Trumpův program jaderných zbraní ve výši 1,2 bilionu dolarů „dělá svět bezpečnějším.“

Zatímco pracovní místa a práva s kampaní kolem klimatu souvisí, problematika chudoby a celosvětové nezaměstnanosti plynoucí ze zavedení neoliberálních reforem byla odsunuta stranou.

V polovině března 2019 probíhají vojenské hrozby proti Íránu a Venezuele.

Je na březen zvažována Amerikou sponzorovaná válka?

Není to záležitost, která by měla být zájmem celosvětového protestního hnutí?

Kybernetický útok na elektrickou síť Venezuely postihující až 80 procent země představuje faktický válečný akt.

Dne 10. března Washington potvrdil svůj záměr provést změnu režimu ve Venezuele. Ministr zahraničí Mike Pompeo požádal Americký Kongres o miliardu dolarů k „obnovení ekonomiky venezuelského národa (sic) a pomoci Juanu Guaidovi.“ Tohle prohlášení by mělo být vykládáno jako faktické „vyhlášení války.“

Poradce pro národní bezpečnost John Bolton a ministr zahraničí John Pompeo už dříve potvrdili svůj záměr vést válku s Íránem.

Bohužel se zdá, že tyto válečné plány byly zastíněny vysoce propagovanou kampaní proti globálnímu oteplování.


Podle našeho názoru měla celosvětová environmentální kampaň představit vedle problematiky klimatu také pevný postoj proti válkám vedeným USA a neoliberální politice, které přispívají k ochuzování lidí na celém světě.

Lidové klimatické hnutí mělo také zaujmout postoj vůči nasazení policejního aparátu proti těm, kteří požadují zaměstnání a spravedlnost, včetně hnutí Žlutých vest.

Samozřejmě je také potřeba se zabývat dopady válek vedených Spojenými státy a NATO na životní prostředí.

Zatímco změna klimatu je oprávněným zájmem, proč jsou tato protestní hnutí omezena pouze na globální oteplování? Odpověď zní, že mnohé ze zúčastněných klíčových organizací jsou štědře financovány nadacemi Wall Streetu a korporátními charitativními organizacemi, včetně Rockefellerů, Tidesů, Sorose a dalších.

- - - 

31 komentářů :

 1. Taberyho úvodník v Bakalově Respektu je přesně v souladu s touto umělou protestní agendou..

  OdpovědětSmazat
 2. Je jasné, že to někdo vzadu organizuje. Ta švédská dívčina to sama nevymyslela a neplatí, že. Tato Sorosova mládež nová jsou lumíci truhlíci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Představa, že nějakej Soros si vybral holčinu ve Švédsku a za tu akci jí posílá finance na účet je celkem úsměvná.

   Smazat
  2. Také to neprobíhá tak stupidně jak tu píšete..

   Smazat
  3. :-) Ne, s tou švédskou slečnou to totiž neproběhlo vůbec. Ale chápu, že vysvětlení "platí to Soros" je rychlé a jednoduché.

   Smazat
  4. To, že ji oslovil levicový Bo Thorén, kterého zaujala zveřejněným esejem na téma ekologie, a vlastně ji ke stávce vyzval, už nikde nezmiňuje. Ani to, že celou publicitu nastartoval profesionální lobbista a podnikatel Ingmar Rentzhog, který založil start-up a klimatickou platformu Wedonthavetime.org a Gretinými fotografiemi zásobil Instagram a Facebook. Prý ho zaujala svou stávkou před parlamentem, ovšem to, že se v té době už tři roky znal s maminkou Grety, zpěvačkou Malenou Ernmanovou, nikde neuvádí.

   Smazat
  5. Ty co predstiraji ze maji obavy a pisti verejne , TI JSOU PRAVE TO NEJHORSI ZE VSECH...
   Zbrojeni a nasledne daleko mensi zbrojeni jinych statu na svoji obranu proti agresi USA , zbrojeni USA za pres 1 trilion dolaru rocne pak je duvod a obrovska pricina k zniceni ovzdusi a naseho a sveta zaniku..

   Smazat
  6. Udesne plundrovani vsech surovin ,take pomoci valek, a zdroju energie pak je dalsi zlocin silencu a slouzi zniceni celeho sveta..

   Smazat
  7. Na Protiproudu je ta švédská pipina při svačině, kolem sebe plastů na půl kontejneru a banán,šetrně dovezený letadlem z J.Ameriky Ta frnda je tam ekologická jak Černobyl po výbuchu...

   Smazat
 3. Dobře popsaná dnešní situace ve světě u nás těmto protestujícím slíbila podporu ods.

  OdpovědětSmazat
 4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty BLBE, jsi první geopolitickou katastrofou 21. století.

   Smazat
  2. Vykašlete se na něj, je splachovací! V.J.Horák

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 19:08- děkuji za tvé výblitky. Každého váhavce okamžitě přesvědčí ,že kavárna a její příznivci jsou doopravdy vysoce inteligentní "lepšolidi".

   Smazat
  5. 20:48 Stejnak nikdy nemaj šanci v tom překonat ansámbl místních odulců!*) Tito sice pilní v trolení, jinak ale zapšklí, na Putlerových prdech závislí, neproduktivní blbci, by moc rádi škodili, avšak pouze smrdí. Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   *) putleroffci se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. A mnozí maj navíc odulé tváře, jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni svého škaredého fýrera tu! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
 5. Zelení měli vždycky zelené mozky - jako ti omundurovaní žoldnéři, také i ti ekoteroristé. Kdyby se tak dobře starali o lidi jako o vši a blechy, bylo by na světě lépe.
  A mimochodem: i oni nakonec pějí chválu na terorismus diktatury kapitálu! Na války bohatých proti chudým, i oni řvou v souzvuku s největšími zloději, a gaunery chyťte Babiše a Faltýnky. V kolotoči kapitálem = penězi
  koupených inscenací policejního a soudního harašení!

  OdpovědětSmazat
 6. Mládež spotřebuje cca 3*více energie, než jsme potřebovali my. Místo knih internet, místo kola auta, místo čundru exotické dovolené. Bojovat by měli doma, ať rodiče nejezdí po městech auty. To, že to bylo u nás 15.3. na
  výročí fašistické okupace vypadá skutečně na řízenou akci těmi největšími lumpy. Války a ničení přírody ve jménu zisku asi nevadí.

  OdpovědětSmazat
 7. Jde o zneužívání dětí pro politiku. V Kanadě se někdy v polovině devadesátých let objevil Graig Keilburger, 12 letý kluk, který začal bojovat proti dětské práci. Byl všude v mediích, s tatínkem v roli Drahošovy manželky v zádech. Přednášel několik naučených vět, ale získal velkou pozornost.

  Nyní se živí prostřednictvím vlastní neziskové organizace. Dostal dokonce vysoké kanadské vyznamenání, ale dětská práce nezmizela. Lidi dál kupují výrobky z Indie, Pakistánu i Indonesie a Filipin. Prodejci bohatnou stejně jako tehdy.

  Zmanipulovat děti, aby v pátek nešly do školy a demostrovaly za něco o čem nemají ponětí je snadné. Válka jim nic neříká. Ono jim většinou vůbec nic neříká.

  Ta demonstrace cosi vypovídá i o našem školství. Učitelé, kteří sebou nechají manipulovat, si nezaslouží jakékoli peníze, natož zvýšení platů. Co když si někdo vymyslí, že protesty budou trvat třeba celý týden nebo měsíc?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Pěkně shrnuto v posledním odstavci. Jako dlouholetému učiteli je mi stydno za učitele aktivisty, kteří podle neomarxistických not, obraceji svět na "lepší příští". Jeden trapný příklad za mnohé. Extempore jakési Štěpánové, prý učitelky z Brna, v ČT u Jílkové stačilo. Škoda, protože na dobrou a záslužnou práci tisíců kantorů potom společnost nahlíží jako na tuto hloupou ženu "aktivistku". A to už nemluvím o "nápadech různých školdozorců", ať již jsou kdekoliv.

   Smazat
 8. https://www.youtube.com/watch?v=H6IdXM1vQss

  Naucte se nazpamet !!

  OdpovědětSmazat
 9. Valky prece nejsou pro studenty, a vubec pro USA a EU problem, zabijeji se muslimove - a to ani pro krestany nejsou lidi. Ti se mohou zabijet po milionech.
  Kdezto globalni oteplovani zasahuje i belochy, a proto se protestovalo.
  I v Cesku, takova okupace z r. 39 neni problem, kdezto 21.8. - tak to byla OKUPACE a je, jedina okupace a temno v historii Cechu.

  OdpovědětSmazat
 10. Při 40 miliardách ročně do solárního tunelu se bude globálně oteplovat i kdyby bylo venku -70.

  OdpovědětSmazat
 11. Milej Radosto, že "„Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ se ukazuje jako čím dál pravdivější. Bohužel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě milejší anonymní soudruhu a soukmenovče, obávám se, že máš určité problémy s pochopením psaného textu.
   Kdybys neměl, tak by sis dokázal přečíst (+ rozumově uchopit) jméno autora onoho Leninsko-putinsky pravdivého výroku.
   A nenapsal bys nic, neboť výrokům Velikého Putina, Budiž Jeho Jméno Pochváleno, lze jen a pouze TLESKAT, případně volat „SLÁVA!“ a „URÁÁÁÁ!“.

   Ale to nic, nevěš hlavu ani sebe. I jako částečný dyslektik můžeš vykonat veliké služby míru, socialismu-putinismu-babišismu a Slovanstvu.
   Ba i tajemníkem národního výboru se můžeš stát, klidně; vždyť o zařazení jedince do naší společnosti rozhoduje jeho řádný třídní/národní původ, členství ve Straně, politicko-ideová angažovanost a zásluhy v boji.
   Takže tak.

   Na shledanou v lepších časech, po opětovném osvobození naší vlasti nepřemožitelnou Armádou Ruské federace!


   P. Radosta

   Smazat
 12. Lidé využívají spalování fosilních paliv k získání tepelné i pohybové energie, která je nutná k udržení jejich pohodlného života na Zemi. Tím ovšem vyrábí CO2, který vypouští do atmosféry. Je vědecky dokázáno, že CO2 v atmosféře způsobuje t.zv. skleníkový efekt - čím více CO2, tím méně Země vyzařuje zpět do vesmíru odraženou tepelnou energii získanou ze slunce, tedy tím méně se Země ochlazuje. Pro život na Zemi je třeba aby CO2 bylo v atmosféře tak akorát, ne méně, ne více. Podle výpočtů i podle měření je přibývání CO2, který vyprodukuje člověk spalováním vytěžených paliv v jednom roce, větší než 0,5% jeho celkového množství v atmosféře. Koncentrace CO2 byla v roce 1980 340ppm, v roce 2018 byla naměřena hodnota 407ppm. Kdyby v atmosféře nebyl žádný CO2 byla by průměrná teplota na Zemi -18 stupňů C. V současné době je teplota cca +15 stupňů C.
  Z uvedeného plyne, že je třeba velmi rychle téměř zastavit spalování fosilních paliv (zastavit nadvýrobu CO2).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšete nesmysly. "V současné době je teplota cca +15 stupňů C." - může napsat je diletant, neználek nebo šprýmař. Spalování fosilních paliv nemůže konkurovat síle Slunce. V nedávné historii jsme měli daleko teplejší klimatická období než máme dnes, a to bez průmyslu, bez početné populace jak lidské, tak i hovězí.

   Z toho plyne co?

   Že byste, vy jeden osle, měl okamžitě sklapnout a tu svoji dementní švédskou kamarádku strčit zpět do školní lavice. Kapiš?

   Smazat
  2. 22:47 Děkuji za názor. Asi nevíte, co je to průměrná teplota. Jinak byste nemohl takto reagovat (jestli nejste zaujatý omezenec). Je možné si o tomto přečíst např. v
   file:///C:/Users/mmpro/Downloads/1.%20kapitola_klimaticky%20system%20zeme%20(1).pdf

   Snažil jsem se podstatu problému globálního oteplování země vysvětlit. Vaše reakce mi dává odpověď jak někteří lidé mohou neobjektivně uvažovat. Ještě jednou díky.

   Smazat
 13. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A KAVÁRNÍKŮ-LEPŠOLIDÍ !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% spolehlivého orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii, Euroamerice a kavárníkům-lepšolidem.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu, putinistu, zemanistu a babišistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 19. března 10:04.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 14. Chybička v jinak dobrém a Leninsko-putinsky pravdivém článečku

  Soudruh a soukmenovec Мишель Евгеньевич Чосудовский má sice většinou naši Leninsko-putinskou pravdu, ve svých textech plných naší NÁDHERNÉ nenávisti, leč zde se poněkud spletl: Nás neohrožuje 3. světová válka, nýbrž ČTVRTÁ.

  Jak my všichni komunisti, putinisti, babišisti a zemanisti dobře víme, 3. sv. válka probíhala v letech 1945 až 1991, a my roduvěrní Slovani, my komunisti a národní socialisti jsme ji totálně projeli.
  Vinou této naší prohry došlo mj. k těmto katastrofám:
  • dočasnému rozpuštění Sovětského svazu
  • dočasnému vyhnání nepřemožitelné Sovětské armády (dnes Armády Ruské federace) z ČSSR
  • dočasnému rozpuštění ČSSR
  • dočasnému ústupu socialismu z naší rodné Západní Asie

  Naštěstí již probíhá 4. světová válka, od zvolení Velikého Putina, BJJP, Vůdcem všeho Slovanstva. A v ní se nám Západoasiatům daří.
  Veliké Rusko dosud dosáhlo řady hezkých dílčích úspěchů, např.:
  • osvobodilo Krym, Donbas a pěkný kousek Kavkazu (tzv. Jižní Osetii a Abcházii)
  • dosadilo si svého člověka, totálního pitomce, do funkce prezidenta USA
  • dosadilo si své lidi, Leninsko-putinsky moudré soudruhy a soukmenovce, do funkcí prezidenta a premiéra České republiky
  • úspěšně pokračuje v obnovování moci a územní rozlohy SSSR

  Ano, pokud Západ nezačne brzy řádně bránit evropské hodnoty, tak nad ním dokážeme DRTIVĚ zvítězit bez použití termonukleárních prostředků.
  A když začne, tak prostě Euroameriku vygumujeme z mapy, a bude, že.
  Je samozřejmě jasné, že Česko(Slovensko), nejzazší výspa Západní Asie, bude tím gumováním také zasaženo.
  Náš národ prostě vymře. Tečka.
  Ale bude to zánik RADOSTNÝ, neboť si ve chvíli smrti své rodiny uvědomíme, že – právě DÍKY naší smrti – ve 4. světové válce zvítězíme my roduvěrní Slovani.

  Ano, veliký národ Ruský své nejvyšší představitele před termonukleární fází 4. světové PEČLIVĚ uschová do podzemních krytů, aby ti nejlepší z nejlepších přežili.
  Po opadnutí radiace nejvyšší ruští představitelé vyjdou z úkrytů, a postupně opět zalidní Zemi, zalidní ji BEZCHYBNOU rasou, jež brzy a pohodě vybuduje komunismus-putinismus, čili Ráj na Zemi.
  S tímto radostným vědomím naposled obejměte své děti, až se nad českou kotlinou rozlije NADPOZEMSKÁ záře z rusko-sovětské Car-Bomby.

  „Rozpad SSSR byl největší geopolitickou katastrofou 20. století!“ (Vladimir Vladimirovič Putin)


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.