Reklama

pondělí 11. března 2019

MZV USA: Jaká hrozba, že diplomat pašoval minu přes ruské letiště?

-kou-
11. 3. 2019 WashingtonNews a   PrvníZprávy
Zaměstnanec amerického velvyslanectví v Moskvě, jehož identita nebyla zveřejněna, byl zadržen poté, když se snažil pronést minu s pojistkou, ale bez výbušné látky v zavazadle na letišti v Moskvě Šeremetěvo.
Jak přitom napsal The Washington Times, ruské ministerstvo zahraničí to označilo za pokus o provokaci ruské dopravy.


„Pyrotechnici bomby potvrdili, že to byla skutečně mina s pojistkou, ale bez výbušniny, i když její stopy byly přítomny uvnitř tělesa," uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

Publikace sdělila, že Američan, jehož jméno nebylo zveřejněno, opouštěl Moskvu na konci svého pracovního pobytu. Zároveň řekl, že získal minu „do osobní sbírky".

Nicméně ruské ministerstvo zahraničí v tomto pokusu uvidělo snahu o provokaci v oblasti dopravy.

„Zdá se, že se USA pokoušejí otestovat spolehlivost zajištění ruské bezpečnosti nejen zvenčí, pravidelně zajišťovanými provokativními nájezdy válečných lodí a letadel v blízkosti našich hranic, ale také zevnitř. A za účasti personálu jeho velvyslanectví. Jeden z nich, který je přímo spojen s americkými ozbrojenými silami, provokoval ruský dopravní objekt," reagovala mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharová.

National Interest: Provokace NATO na hranicích s Ruskem!

Zástupce amerického ministerstva zahraničí poznamenal, že vědí o incidentu na letišti Šeremetěvo v Moskvě. Dodal, že zadržený zaměstnanec velvyslanectví USA opustil Rusko poté, co mu byla mina (jednalo se o minometný granát – pozn. red.) odebrána z jeho zavazadla.

„Žádný z cestujících nebyl ohrožen," uvedl mluvčí ministerstva zahraničí deníku The Washington Times. Rozkošné.

Americké MZV tuto neuvěřitelnou, nebezpečnou a naprosto skandální věc bagatelizuje, přičemž člověk nemusí mít velkou představivost, co by se stalo, kdyby ruský diplomat v zavazadle na americkém letišti, třeba JFK, převážel to samé – minu, byť bez výbušné náplně.


(kou, prvnizpravy.cz, washingtontimes.com, foto: arch.)

26 komentářů :

 1. Tady je na místě otázka k čemu tato situace měla posloužit, asi by bylo jednoduší aby se dotyčný diplomat, pokud není úplný dement snažil předmět vyvést ve spolupráci s ruskými orgány legálně a ne pokoutně. Možná by dopadl stejně jako teď, ale alespoň by nevypadal jako ušácký idiotský dement podceňující Ruskou ochranu před dementy. Rudý dědeček  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo , neustálé provokace a testování odolnosti ruského medvěda . Jak to asi může skončit ?

   Smazat
 2. Proc neprenaset do letadla treba miniAtomovku...
  Ta spolehlive letadlo znici..A svede se to
  samozrejme ....Napln pak doda komplic , treba nekdo s posadky zamestnany dle narizeni lidskych prav OSN ,az v letadle aby to nebylo napadny..Pak se pomodli a je to...
  Ty rusove maji hodne prace se silencema, jiny v USA pak rozkazuji ze turisti a cestujici jsou svlikani do naha a strkaji jim prsty do predeli a jinam , protoze i prdel muze bouchat..Diplomati jak vime jsou dnes nejhorsi teroristi..A chraneny jeste vice nez ti islamsky..
  Utok Polskeho Novicoku na obyvatele CR, , tentokrate zamaskovany jako Uplne Normalni Zdrave a Vyzivne Maso , organizovane take rozkazy jisteho Junckera EU ,aby to nahodou neskonmncilo v popelnici ...
  Jen jina forma terorismu...

  OdpovědětSmazat
 3. Je otázka, jestli Rusové Boltona neidentifikovali (měl možná přelepený knírek duct tapem) nebo to nechtěli rozmazávat.
  Až zimpíčujou Trampa, neměli by se už vůbec ke komu vobrátit.
  Náplň mu dali s sebou do krabice s bagetou, jinak jsou až na rozbušku miny fšeckny stejný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zavrit diplomata , protoze nedodrzuje sankce na Rusko..Po teroristovi, co si chtel vybouchnout botu v letadle, pak nastoupil dalsi terorista, co si chtel vybouchnout cely prirozenii s koulema a ted minometcik z USA . Ucej se molodci..Rusove budou obvineni tak jako tak , a muze za to roentgen , kterej zavazadlo prosvitila bombu nasel. Urcite to bude rusky vyroby. I pes , kterej by bpmbu vycuchal , by byl z Ruska , tedy zase ctyrnohej nepritel....

   Smazat
 4. Možná Rusko zabránilo nějaké provokaci,ale někde jinde.
  Tu minu už by naplnily trhavinou,ale podstatou bylo,aby to byl obal a roznětka Ruská.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zohnať ruskú mínu, ostrú, nie delaborát, nie je problém, ameriačania sa flákajú po Sýrii a kdekade inde kde je "toho dobra navalom." Jednoducho dotyčný ameridký diplomat je... američan. (No nebudem urážať rohatých párnokopytníkov, chudákov pracovitých, no kastrovaných)

   RChPz

   Smazat
 5. A co naše ČT 24 pořad "Reportéři" a redaktorky Tvarůžková a výkvět Vitovská? Ale hlavně, že jsme v NATO!

  OdpovědětSmazat
 6. Chtěl minu do sbírky, neboť je na ní hezký pohled a vzrušuje ho. Když do letadla, tak jedině s maketou RRG na rameni.

  OdpovědětSmazat
 7. Poslechněte si dnes včerejší komentář Pjakina k této události, který tento incident spojuje s dřívějším teroristickým útokem organizovaným Američany na letišti Domodědovo: https://fct-altai.ru/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mladí už neumějí rusky, překlad komentářů V.V.Pjakina (cca s týdenním zpožděním) zveřejňují na http://leva-net.webnode.cz/

   Smazat
 8. Jestli na američanech něco obdivuji, tak je to bystrý úsudek a inteligence.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nevděční Rusové se zachovali naprosto ohavně, protože si dovolili zkontrolovat nejenom diplomatické zavazadlo, ale dokonce diplomatické zavazadlo amerického soudruha, to je přece neuvěřitelné a neodpustitelné :-)

   Smazat
  2. Ty asi inteligencí zrovna vynikat nebudeš, když své "oblíbence" píšeš s malým písmenem, tedy je spíše degraduješ....

   Smazat
  3. Tím víc obdivuji ty druhé, teď zrovna Tebe, Ó božský.

   Smazat
  4. 10:15 to malé "a" jsem mu chtěl také vytknout, ale tento krátký text jsem pochopil jako ironii a k té se malé písmeno skvěle hodí :-)

   Smazat
  5. 14:43 Bingo!

   Smazat
  6. Ad 12. března 2019 8:35: Tak to se omlouvám, ten sarkasmus mi vážně unikl :-))

   Smazat
  7. 21:23 - Souhlas. I mně ten sarkasmus vážně unikl.

   Smazat
 9. No jo pouze na provokace se vzmůžou to by byla sranda kdyby ho odsoudili za terorismus.

  OdpovědětSmazat
 10. Nehledě na diplomatickou imunitu měla ruská policie toho idiota strčit do vazby....

  OdpovědětSmazat
 11. Kdysi bych se tomu zasmál. Dnes v žádném případě. V době, kdy člověk létá třeba do Řecka či VB, kde jsou parametry co všechno si můžete vzít, kdy už jsem byl mezi cestujícími skoro nahý bez bot a pořád se něco nelíbilo si nedovedu představit, že bych si vezl z armyshopu nějakou maketu třeba F1 ať už tam nebo zpět. Když vám posuzují vysouvací balzám na rty (jelení lůj) zda se tím nedá někdo zabít ap.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..tím jsem chtěl říci, že se zcela jistě jednalo o řízenou provokaci, po třetí ráně obuškem by řekl co s tím chtěl dělat.

   Smazat
 12. Pokud chtěl minu do osobní sbírky, měli mu Rusové zařídit speciální zážitkovou službu. Objednal by si pohoštění v luxusní moskevské restauraci, potom nějaké reprezentativní oblečení, potom by si vybral nějakou pěknou hrobku na moskevském hřbitově a tam by mu dovezli stůl a jeho občerstvení a pěkně ho pohostili. Zlatý hřeb oběda by byla mina se zeleninovým mozečkem po vzoru amerických prezidentů. Udělaly by se pěkné fotky, americký diplomat by si mohl vzít minu do ruky, pak by ji zřízenci odjistili, zapnuli video, popřáli mu pěkné záběry a zavřeli hrobku zvenčí.

  Zážitky s osobní minou pro americké agenty :)

  OdpovědětSmazat
 13. Příště podobný týpek třeba dá skutečnou výbušninu a před odletem odejde z důvodu nevolnosti nebo nespokojenosti s personálem.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.