Reklama

pátek 8. března 2019

Na idnes.cz nepříjemnou pravdu nenajdete aneb Stažený blog

David Dvořák - ve volném čase bloger
David Dvořák
8. 3. 2019  blog autora a Zvědavec
Občas napíšu blog na idnes.cz. Poslední byl stažen, protože – dle mého – byl o nepříjemné pravdě, ovšem - dle redakce – nebyl řádně ozdrojován, tedy chyběly odkazy dokládající napsané sdělení.


Čtu hodně a dost – od levice po pravici. A znáte to, některé informace, na které narazíte častěji, Vám zůstanou v povědomí a ty pak máte za něco co snad ani dokládat netřeba. Proto se snažím psát v obecných úvahách a obecných tvrzeních, protože nemám čas z toho dělat disertační práci, kde by vše mělo být řádně doloženo. A mezi námi, už požadavek na doložení zdrojů je někdy úsměvný ... ten „správný“ mainstream o nežádoucích věcech neinformuje, protože zastává názor – o čem se nepíše, to se přeci jako že nestalo. Weby, které poukazují na nepohodlná fakta jsou pak šmahem označeny za populistické, lživé a z tohoto důvodu nevhodné uvádění jako zdroj zprávy. Takže – máte doložit něco, o čem mainstream taktně nepíše, ale předpokládá se doložení „korektními“, „pravdivými“ zkrátka těmi „správnými“ weby. Dokonalá Hlava XXII (pro inkluzivně vzdělané XXII = římskými číslicemi napsané číslo 22 a výraz Hlava 22 nepojednává o velikost lidské hlavy).

Malá úsměvná ukázka korektnosti – možná spíše ukázka, jak se manipuluje s veřejností: na webu Respektu můžete narazit na výsledky průzkumu CVVM – 51% respondentů je pro setrvání v EU a článek je hezky údernicky nadepsán „CZEXIT NECHCEME“. Zprávu o tomtéž najdete i na Novinkách s méně údernickým názvem „Češi referendum o vystoupení z EU nechtějí, většina si přeje zůstat“. Co ale čert nechtěl – na Novinkách na téže stránce je i hlasování čtenářů o tomtéž – ovšem aktuálně je 72% PRO vystoupení. Chyba v matrixu:-)?? 

Takže máme dozdrojováno následující tvrzení – Češi referendum o vystoupení z EU nechtějí, čtenáři jsou ovšem pro vystoupení z EU. Nepřipomíná to někomu dobu minulou s formulací „Lid radostně buduje socialismus, ale lidi na to s.rou“. A pikantnost nakonec – na rozpor poukázali imperialističtí štváči a rozvraceči ve svém lživém plátku ... vlastně pardon, už je jiná doba ... tedy na rozpor poukázali nepřátelé EU a naší demokracie v Putinovém plátku ... Pokud by to snad na novinky.cz smazali, tak tady je odkaz na ten plátek Putinovy úderky.

Teď k blogům na idnes.cz. Chtěl bych znát statistiky, protože mám subjektivní pocit, že jednak blogerů ubylo a jednak až podezřele chybí blogy na ožehavá témata. Ale na pracovišti nebo v hospodě tyto diskuze nabývají na síle – asi něco nebude, jak se prezentuje. Kde jsou blogeři poukazující na nepohodlné myšlenky? Podle mého byli odejiti – funguje to totiž následovně: napíšete blog a je vystaven na „titulní“ straně, čímž je primárně dostupný všem návštěvníkům idnes.cz. Pak dostanete mail, že Váš blog porušuje „Kodex blogera“ a je z titulní strany stažen, přičemž není smazán – jen je označen jako soukromý. 

Tedy existuje, ale pro návštěvníky je prakticky neviditelný. Je to něco jako nezdražujeme, jen upravujeme ceny. Prašť jak uhoď ... asi je to proto, abyste nemohli říkat, že Vás smazali. Admin Váš blog přece nesmazal, jenom přesunul někam, kam nikdo sám od sebe nezavítá. A dle mého - požadavek na doložení nepohodlných vět musí být jako selekce dost efektivní. Pravda je totiž taková, že doložit vše zdroji je celkem náročné. Admini a novináři na idnes jsou v práci, ale bloger píše ve svém volnu - a asi proto to hodně blogerů vzdá s nepohodlnými tématy. K dokonalosti je to dotaženo i v následujícím - jste informováni, že po odstranění příčiny stažení, bude blog vrácen tam, kde byl ... přesněji s původním časem zveřejnění, tedy většinou se ocitnete již na druhé stránce blogů (mezitím totiž byly zveřejněny další), kde je čtenost samozřejmě výrazně nižší. Ve finále tak účelu bylo demokraticky dosaženo – ideologicky závadný blog si přečetlo výrazně méně lidí.

Závadný blog je zde a má nadpis „Když zadržet miliardy USD je demokratický počin, ale kamióny zločin“. Blog je poukázáním na chucpe USA – díky jejich sankcím přichází Venezuela o miliardy, dopad je na ty nejchudší a nejbezbrannější, ale pak pošlou pár kamiónů a vyřvávají, že jejich zadržení je málem zločin proti lidskosti. Když mi přišlo oznámení o stažení, obratem jsem poslal mail s dotazem:
Zdravím, netušil jsem, že je nutno dokládat v tisku velmi frekventované zprávy, příp. logické závěry.
O které nepravdy Vám jde?
o žluté vesty?
o Katalánsko?
o vylidňování Ukrajiny?
o sankcích USA?
Děkuji za odpověď.
D. Dvořák
P.S. Mimochodem - zdroje byly v době stažení v diskuzi pod blogem.

A zajímavá byla odpověď:
Dobrý den,
nejde ani tak o to, že by to byly nepravdy, jako čistě o to, že žádné informace v textu uváděné nejsou zdrojovány. Což – zvlášť pokud uvádíte konkrétní čísla – samozřejmě být měly.
S pozdravem

Důsledné dozdrojování blogu najdete v druhém díle...


Stažený blog II


Předchozí článek se věnoval stažení ideologicky závadného blogu nadepsaného „Když zadržet miliardy USD je demokratický počin, ale kamióny zločin“. Blog je poukázáním na chucpe USA – díky jejich sankcím přichází Venezuela o miliardy, dopad je na ty nejchudší a nejbezbrannější, ale pak pošlou pár kamiónů a vyřvávají, že jejich zadržení je málem zločin proti lidskosti. A nyní přišel čas na doplnění zdrojů ...

Dle mého, v blogu jsou v podstatě dva číselné údaje a to uvedeny jako „vedlejší“ informace neboť o nich blog není. Blog je o farizejství, chucpe, principu nebo morálce chcete-li a to na základě mediálně často propíraných faktů.

Nu což – novodobí soudruzi chtějí ozdrojovat myšlenkové pochody blogera, tak se tedy pokusím uvést, jak jsem ke všem vyjádřeným názorům došel.

Napřed uvedu na pravou míru tvrzení v perexu blogu, že za nepohodlné názory dostanete „ban“ na FB - myšleno zákaz, smazání příspěvku apod. FB nepoužívám, proto jsem čerpal z mediálně atraktivních zpráv zde a zde. Dále musím přiznat, že tvrzení bylo neúplné, tedy nevystihující celou pravdu. Pravda je, že na FB dostanete ban a na idnes.cz Vám stáhnou blog.

Dále to vezmu od těch jednodušších a známějších faktů:

Katalánsko – na zprávu o souzení katalánských představitelů narazíte mj. na webu mezi správnými demokraty nejsprávnějším ... ČT24. Na zprávu, že Guaidó porušuje taky přímo ústavu, tentokrát ale Venezuelskou, najdete např. zde a zde. O tom, že na rozdíl od katalánských představitelů nesedí v báni je zdroj zde. Znovu tedy kladu otázku – mám snad Madura považovat za většího demokrata než představitele Španělska, když své protivníky nezavírá za katr?

Žluté vesty ve Francii – tady je zpráv opravdu přehršel. O tom, že francouzská policie postupuje brutálně je např. odkaz zde nebo zde. Že jsou těžce ranění v přímé souvislosti se zásahy ozbrojených složek je najdete např. zde a zde. Odkaz na zdroj, že jsou v souvislosti s neustále trvajícími demonstracemi mrtví najdete např. zde. A např. na Wikipedii můžete najít důkaz, že demonstrace trvají už několik měsíců. A taktéž se znovu ptám – už USA organizují koalici ochotných s mottem „Macron musí jít“?

Ukrajina a úprk obyvatel – „od pasu“ jsem v blogu uvedl číslo 10 miliónů emigrovaných. V diskuzi pod blogem, jsem byl nařčen, že jsem čerpal ze lživého proruského serveru, který lže jak když Rudé právo tisklo – diskutující měl asi na mysli tento článek. Popravdě už nevím, z kterých článků mi uvízlo v paměti číslo 10 miliónů. O demografické katastrofě Ukrajiny je článků mnoho. Nicméně musím přiznat, že Sputnik opravdu nepíše pravdu – ta je totiž zřejmě mnohem horší. Obhájená bakalářská práce na MU v Brně totiž na str. 35 uvádí graf, ze kterého je patrné, že demografický úbytek obyvatel 1991-2017 je cca 10 miliónů obyvatel. Tedy nikoli emigrantů (ti by se mohli vrátit), ale prostý úbytek. Další odkaz je např. zde a zde. A je na místě připomenout, že oficiální statistiky nezahrnují krátkodobé vycestování na turistická a pod. víza. Představu o migraci Ukrajinců za lepší prací můžete získat např. zde a zde – tady ostatně najdete odkaz na stránku počítající emigrující Ukrajince. Pikantní je, že od března 2018 už překročila hodnotu 1 milión evidovaných pracovních migrací ... a pak tak nějak nekorektně selhala. Takže jak je to?? ... je Ukrajina, ta výkladní skříň exportu naší verze demokracie, takovým rájem na zemi, že to lidé nezvládají pod tíhou blahobytu nebo je na tom hůř než Venezuela a proto se vylidňuje rychlejším tempem?

A nyní k „zlatému hřebu“ - dopadu sankcí USA na Venezuelu. Uvedl jsem, že některé zdroje uvádějí 250 miliard zadržených USD jiné 350 miliard. Vysloveně uvádím že ... Tohle je ale jedno – i kdyby to byla 1 miliarda USD, pak se jedná o JEDEN TISÍC miliónů USD za odebranou ropu. Kolik je to asi kamiónů „humanitární pomoci“? Takže, dle zdroje zde nebo zde sankce zablokovaly min. sedm miliard USD na účtech US bank. Tedy min sedmkrát více než onu jednu miliardu, která je použitá jako vzor pro demonstraci chucpe USA. Ostatně v tomto bodě lze použít i selský rozum – prodej ropy neprobíhá „keš“, ale s největší pravděpodobností s delší dobou splatnosti. Dle zdroje mj. zde sankce umožňují přijímat ropu, ale platby je nutno poukazovat na zvláštní blokovaný účet. Zahájení totálních bankovních sankcí tedy muselo postihnout značné částky. A nakonec jenom nad rámec pár poznámek k číslům 250 a 350 miliard blokovaných USD. Tohle téma jsem v blogu nechtěl moc rozebírat, proto jsem se o něj neopíral. Jde totiž o to, jak počítáte USD, které jsou sankcemi zablokované. Jedna věc je zablokovat peníze na účtu, druhá věc je zablokovat obchod směřující k výměně ropy za USD. V obou případech je ale podstatné, že Venezuela nedostane USD za něco, co chce nabídnout ke směně. Výsledek je prašť jak uhoď – jak už jsem uvedl, rozdíl je stejný jako mezi tvrzením, že nezdražujeme, ale jen upravujeme ceny. Vemte si klesající denní produkci barelů ropy – z (tuším) 2,8 mil. barelů denně před lety na současných (opět tuším) 1,6 mil. barelů denně nyní. Úbytek vynásobte cenou za barel ... a podle toho jakou cenu a období vezmete, dojdete k různým číslům. Jo ... a nezapomeňte přičíst cca 1,2 miliardy USD za zlato, které má Venezuela v Británii a která jej (dle mého a uvedeného zdroje pod nátlakem USA) odmítla vydat.

No, já myslím, že teď už by blog mohl být ozdrojovaný .... a opět nastal čas pro legitimní otázku: není ta naše verze demokracie z dílny stavitelů „Potěmkinových vesnic“?


Poznámka editora Zvědavce

Uvedený článek velmi dobře dokumentuje, jak mainstream pečlivě dbá na produkci fake news - lživých zpráv - a jak si hlídá, aby se pravdivá informace co nejméně rozšířila. Nepochybuji o tom, že autor odvádí poctivou práci podle svého svědomí. A takoví lidé jsou dnes umlčováni na všech frontách. Toto není už jen tažení proti svobodě slova, toto je tažení za shnilou ideologii postavenou na lži. Oni nebudují jen Potěmkinovy vesnice, oni budují skleníkový svět, do kterého nás chtějí uzavřít. Chtějí, abychom s radostí vítali něco, co nás zahubí (mluvím o tématech, které autor nezmínil, jako migrace, očkování*), technologie 5G apod.), a abychom odvrhli pud sebezáchovy. Jinými slovy, oni nás vedou k vlastnímu zániku a trestají ty, kteří předkládají fakta. V historii byly tisíce, ne-li statisíce pokusů potlačit pravdu, ale nikdy na druhé straně nekoukala vlastní smrt. Máme povinnost se postavit této genocidě prováděné s úsměvem vládnoucích zločinců.

*) téma očkování je na netu široce diskutováno, bohužel včetně mnoha fám a polopravd. Výsledkem pak je odmítání očkování. Po tomto chybném rozhodnutí následuje epidemické šíření chorob, která v našich zemích byly v minulosti již potlačeny, a to se všemi negativními důsledky. Problematika očkování do diskuzí určitě patří, ale zároveň patří i do oblasti osvěty. Jestliže stát občany dlouhodobě zklamává a znejisťuje, pak i státem podporovaná osvěta ztrácí, podobně jako stát sám, na důvěryhodnosti a lidé začnou podléhat fámám. Ostatně, to je také jeden z průvodních znaků rozkladu naší civilizace. - pozn. red. NR.


Malá výzva blogerům, kterým bylo zakázáno psát

Pokud je mezi čtenáři bloger, který byl cenzory masmédií umlčen, nabízím mu možnost publikovat zde, ve Zvědavci. Napište mi. Můžete mít i vlastní rubriku mimo můj dohled, pokud si ověřím, že umíte psát.


Poznámka Nové republiky:

... a když nebudete, milí blogeři, chtít publikovat na Zvědavci, jsou vám k dispozici i jiné alternativní weby. Můžete zkusit spolupráci i s námi.

Vaše Nová republika

35 komentářů :

 1. Prostgě Co je dovoleno Bohovi není dovoleno volovi
  V.V.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás to platí šejdrem. Vyvráti lži dovolé, či doporučené poslušnému volovi, není dovoleno ani Gójským Bohům.

   Slované jsou dětmi Bohů, ale ten Levantský lokální Bůžek zločinecké triády náboženských pijavic a hadů se snaží božství skutečným Bohům upírat. Perun = Thor = Donar to vidí!

   Smazat
  2. Jsem pravidelným čtenářem blogera, který byl také vytěsněn na soukromé stránky iDěsu
   Proto děkuji
   chartistovi Josefu Havránkovi a Davida Dvořáka jsem si šoupnul do záložek hned pod něj
   Tony

   Smazat
 2. omluva za překlep. Prostě.
  Ještě dodávám výborný článek.
  V.V.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Článek je opravdu dobrý. A ten překlep v 7.22, stane se to. Hezká poznámka.
   emeritní kapitán

   Smazat
 3. Výborný článok. Môj profil Ukrofil.

  OdpovědětSmazat
 4. Po roce 1989 jsme si mysleli, že končí studená válka, Evropa bude dostupná pro všechny, spravedlnost bude pro všechny a atomová válka je jednou pro vždy zažehnána. Byli jsme hodně naivní. Nic z toho není pravda. USA celou dobu žilo na dluh a tato velmoc pokračuje v politice fašistického Německa s tím rozdílem, že každé svinstvo, které ve světě udělá označí, jako boj za demokracii. Američani demokraticky vybombardovali a pozabíjeli nevinné lidi v Jugoslávii, v Iráku, v Libyi, v Sýrii a dodnes vraždí lidi v Afganistanu. USA ekonomicky silně zaostává a jediná metoda, jak to zvrátit, je pod hrozbou bombardování a převratů ve státech, které neuposlechnou jejich příkazů je, přinutit všechny státy světa, aby platili dluhy USA, tedy takzvané výpalné a pak bude může mít stát, který poslouchá na nějakou dobu jistotu, že mírumilovné bombardéry USA nevysypou na jeho území humanitární pomoc. My jsme jeden z příkladů, kdy nyní Anderej Babiš dostal v Bílém domě patřičné příkazy, aby u nás neproběhla barevná revoluce. Ty příkazy jsou všem jasné, všichni o nich vědí, ale každý bude dělat, jako že nejsou a vše jde podle pravidel. Takže USA nám nařídilo, nákup Amerických druhořadých vrtulníků za nehorázné ceny, dále nám USA nařídilo, že dostavbu Temelína dostane zkrachovalá americko-kanadská firma Westinghaus, dále nám Američané nařídili, aby jsme kupovali od nich jejich bezpečný břidlicový plyn, tři krát dražší, než ten nebezpečný rusky, dále nám USA nařídilo aktivní účast na všech válečných svinstvech, které USA po světě provádí. V opačném případě můžeme čekat barevnou revoluci, Majdan, sankce, "humanitární pomoc". Myslím, že to je každému jasné. Otázkou je, jak může stát s deseti miliony obyvatel uživit stát s třemi stovkami milionů obyvatel. Logicky nemůže. A my to tvrdě pocítíme na příjmech a na životní úrovni. Už tak nás vysává přes vodu, bankovnictví, daňovou soustavu, západní Evropa, kam odvádíme výpalné ve výši 400 miliard korun ročně a teď nastoupí ještě výpalné pro USA. Výhledově dopadneme jako Venezuela, která byla v době před Chavezem donucená prodávat Američanům ropu za 30 dolarů, když cena na světových trzích byla 130 dolarů a protože tento nepoměr se musel někde v rozpočtu Venezuely projevit, jelikož 30 dolarů za barel, které Američani Venezele platili, nestačilo pokrýt ani náklady na těžbu ropy, Američani donutili Venezuelu, aby si u Ameriky brala dolarové půjčky na to aby mohla těžit svoji roupu pro Američany. U nás to bude obdobné, ale struktura výpalného bude odlišná, protože my největší zásoby ropy na světě nemáme, ale zato máme prodejné politiky a vládu, která nás prodá i s chlupy. Na závěr můžeme konstatovat, že nic z toho co jsme si naivně mysleli, že bude po barevné revoluci 17. listopadu 1989 se nesplní a stali jsme se jenom kolonii západu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. stačí si jednoduše porovnat, co bylo v Československu vybudováno od r. 1948 do r. 1989, s tím, co bylo vybudováno v Česku a na Slovensku od r. 1989. Stačí porovnat počty postavených přehrad, fabrik, bytů a elektráren :-)

   Smazat
  2. Ano, protesty v Katalánsku jsou nedemokratické, protesty ve Venezuele jsou demokratické. Protesty žlutých vest ve Francii jsou nedemokratické a fašismus na Ukrajině je vrchol demokracie. Kdo tvrdí opak, je ruský agent, který otrávil Skripala a jeho dceru novičokem, který ale neotrávil kočku, ani policii, která s tímto novičokem taky přišla do styku. Rusové totiž vynalezli otravnou látku, která dopředu ví koho má a koho nemá otrávit.

   Smazat
  3. Stačilo sledovat kdo v 89 se aktivně účastnil aby jste věděl kam to povede. Informací bylo dost a kdo nebyl zrovna antikomunista a rusofob musel vědět kam jde. Kapitalismus byl a je po celou dobu existence parazitický a jenom lidé kteří se cítily nedocenění a s parazitickým instiktem tomu pomáhaly. Neni na tom nic k údivu že je parazitizmus stále dokonalejší.

   Smazat
  4. 8.22 Myslet obvykle znamená NEVĚDĚT...

   Smazat
  5. 8:22 - Jsem 2/3 meho zivota American a
   MAM AMERIKU RAD !
   Zde NEEXISTUJE, aby byl nekdo k necemu prinucen !
   Je to proti zakladum a bibli kapitalismu - (TQM) !

   A vas hrdina Chaves byl nenaviden obcany Venezuele, za fanaticke zavadeni socialismu a kazdy socialismus krachne, vsude na svete !

   Protoze muj stat (Florida) je blizko k Venezule, tak prijdu do styku s mnoha lidmi , kteri z te zeme utekli.
   Proto zde prohlazuji , ze vy pane 8:22,
   jste NATERAC !

   Chyba neni v Americe , ale v lidech kteri vas representuji, kdyz delaji neco, co je proti zajmu vaseho statu a vas !

   Smazat
  6. 5:54 A jeje pepek vyskoč, jinak též zvaný hovnocuclu zase "zaperlil"?!? :-D

   Smazat
  7. Honolulu, projevil jste se opravdu jako 2/3 Usák. Pokusím se apelovat na tu zbylou třetinu. Nejde o zákonitou prohru Madura silou moci USA oproti zájmům hospodářským, též legitimním investicím Ruska a Číny. I když kdo ví, viz Sýrie? Jde mi o Vaši lež "nelegitimnosti" Chavesovy vlády. Celé jeho období bylo legitimní i z pohledu západní demokracie. Dokonce tato západní demokracie s nechutí musela osvobodit Chavese a vrátit jej vůli lidu! Nehodlám hodnotit Venezuelu hospodářsky, neumím odlišit vliv sankcí od neschopnosti vlády a vliv místních kolaborantů a vědomých "škoditelů". Článek 8:22 je pravdivý v mnohém, co vám v USA je zamlčeno a je nutné to hledat na netu. Podtrhuji zadluženost Venezuely v před Chavesovské době i díky prodeji nafty za zlomek ceny dceřiné firmě v USA. Něco jako naše montovny dílů pro finální prodej německých aut do USA. Ještě nechápete?

   Smazat
  8. PS. znáte náš dluh i USA a jak vznikl?

   Smazat
  9. Tak to já to viděl jinak! Pamatuju si jako dítě jsem slýchával od dospěláků průpovídku že "Hitler byl svině, ale komouše, židy a cikány měl vyhubit" anebo že "ho to měli nechat dodělat" apod. Tak jsem se na to těšil, že to dokončíme my, až to tu praskne! Jenže jsem nevěděl že na tom Západě to stojí taky za veký kulový, jak jsem potom zjistil, páč komouši ve všem lhali, co všecko prý "hrozí" kdyby to "prasklo" (teda kdyby zvítězila kontrarevoluce u nás) a my jak blbečkové tomu věřili! Že prej v západním Německu už "řádí" nějaký Khárl Heinz Hoffmann! Na fotkách vypadal dobře! Velkej knír jak kaizr Wilhelm a v ruce nějaký kvér a na hlavě měl nacisticku helmu! A prej že vede bojůvky neonacistů v západním Německu! A my se těšili až sem přijede v čele Bundeswehru na Leopardu (to je tank!). Až pozdějc mi syn emigrantů který tu bydlel u sousedů přes prázdniny v podnájmu řekl, že prej je v západním Německu Hitler zakázanej a že ten Hoffmann je jen takový pošuk z jakéhosi spolku vojenské historie! To mě zdeptalo, ale řekl jsem si - no co no -"poraženej " stát. Ale spolýhal jsem aspoň na Ameriku! Viděl jsem na vlastní oči v ČST záběry pochodujících KKKáček ve Washingtonu jak hajlují a nesou nápisy Free Hess a Hitler was right apod. A měl jsem za to, že to přijde sem! Ještě v listopadu 89 jsme seděli s partou ve vinárně a jeden spolužák dal nohy na stůl a prones památnou větu: "Já tomu stejně nevěřím! Dokud nepojedou po Václaváku meďáky s hákošema na kapotě!". A my se smáli "vtipu". Jenže on měl pravdu! Nic se nezměnilo! Furt stejný žvásty o zlých nacistech, komouše nepověsili, židi zůstali dál nekritizovatelný a dokonce ani neobnovili zákon o potírání cikánských band z 1. republiky, takže naco se to dělalo? Přišel ten čurák Havlů s těma a kecama o "lidských právech" a hovno do hovna! Místo KKK se začlo cikánům říkat "Rom"!! Takže zklamání a podvod. Já hned jak se začli ty demonstrace, tak jsem na náměstí u nás rozflákal komoušský zasklený vitríny s Hrdiny práce" či co. A hned pár lidí s nějakýho OF na mě že prej to nemám dělat, že prej musíme "opatrně" a pod. zbabělý kecy, aby nás prý neměli za "provokatéry"! He! Já jsem čuměl jak zjara! Furt jsem čekal že vohlásej, že byl zatčen Bilak a že už ho někde mučej a vono hovno hovno! Ani ty posraný Rusáky neprotáhli Prahou s prackama vjerch! Hovada ... a prej (kontra)Revoluce! Jo Budapešť 56 - jó to byla panečku Kontrarevoluce! - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Smazat
 5. Me se libi, ze se konecne i Nova republika a David otevrene pridali k nacisticke luze (Okamura, Zvedavec). Ten bratrovrazedny boj vam vlastizradna rudohneda luzo neslusel. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepku, vyskoč !

   Smazat
  2. 8:27 kupředu pravá, zpátky ni krok :-)

   Smazat
  3. Nezlobte se na 8:27, on zrovna přijel z Jerevanu ze školení, jak provádět barevné revoluce a musí své poznatky ukázat v praxi, takže, kdo řekne pravdu je nacistická lůza a kdo bude politicky korektní je demokrat. Stačí na to selský rozum a jsme doma, že 8:27.

   Smazat
  4. Nacistická rudohnědá svoloč je momentálně u moci. U které díry jste Vy 8:27.

   Smazat
  5. Píšete, že se Nová republika či dr. David přidali k nacistické lúze. Jen tím ovšem hloupě nálepkujete! A buďte rád, že jste se nesetkal se skutečnou nacistickou lúzou!
   Pokud se vám to totiž jednou i zadaří, ten rozdíl poznáte i vy ...

   Smazat
  6. Kurva, to "ONO" 8:27 je nacistická lůza.
   Za ono si dosaďte všechny možné fízlovací, manipulační, a můžeme jistě stupňovat, organizace (BIS, STB, CIA, Člověk v plísni a odvozeniny ...).
   Ale za těmi zkratkami jen třeba vidět "lidi", zmrdy, křiváky, fízly, bonzáky, úchyly ukájející se svou pidimocí někomu zkurvit den, dnes možná i život.
   Hajzlové z obskurních "služeb" vyserte si voko a chcípněte.
   Samozřejmě "demokraticky".

   Užgrundaný Čechomužik

   Smazat
 6. Také jsem až do příštího znárodňování proti vystoupení z EU. Ale jsem pro vystoupen z NATO a za neutralitu země. Je mi stydno, že jsme podílníky na teroristických válkách proti jiným národům! Vám to nevadí, že se podílíme na zabíjení nevinných, výrobě sirotků a kšeftu s migranty? Mně to tedy vadí!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Uvědomte si že EU tomu všemu napomáhá. Změna nás bude všechny hodně bolet a mnoho lidí to nepřežije.

  OdpovědětSmazat
 8. K úvodu: Autor asi nechápe, že průzkumy veřejného mínění se provádějí na vzorku společnosti, kdežto hlasování čtenářů je jen jakousi anketou. To jsou naprosto nesrovnatelné modely a tedy i výsledky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dalibor8. března 2019 10:21
   Ano, jsou to nesrovnatelné modely. Ale který dává výsledek bližší realitě? Předvolební výsledky mnohých agentur jsou natolik odtržené od reality, že to musí vyvolávat pochybnost o jejich odbornosti, nebo nezaujatosti. Stát by měl takovým neodborným, nebo zaujatým agenturám zastavit činnost. Ale máme liberalismus, takže to by byl zásah do svobody podnikání.
   Ty agentury mají databáze respondentů, ochotných se zúčastňovat různých průzkumů. Takže je osloví a oni podle svého nejlepšího svědomí odpoví. Je jasné, že v době digitalizace, ty agentury již přesně vědí, jaké má který respondent názory. Takže podle toho, které osloví, dosáhnou žádaného výsledku, zadavatele průzkumu. P.K.

   Smazat
  2. Stát je nástroj k prosazování zájmů vládnoucí třídy. Proto dnešnímu státu zaujaté agentury vyhovují.

   Smazat
  3. Anonymní8. března 2019 12:02
   To je pravda. Je tedy třeba nějak zařídit, aby se vládnoucí třídou stali občané. A to zařizuje demokracie, pokud si ji občané dokážou prosadit.
   Současný liberalismus naopak podporuje stále více společnost poškozující, koncentraci majetku. Vždyť dnes už se nejedná o nic jiného, než o vykrádání a převážení tun zlata ze státních pokladen kamsi do ztracena, kde se stává oporou deep stejtů, jejich neziskovek a soukromých armád. P.K.

   Smazat

  4. Dalibor 8. března 2019 10:21
   Ano, průzkumy mohou být skutečně různé. Jenom za poslední cca rok jsem četl nejméně dvě vyznání lidí, kteří se na podobných "nezávislých" průzkumech podíleli. Oni sami to nazývali prefabrikáty, kdy zadavatelé určili téma i výsledek.
   Jenom pro upřesnění, každá agentura pracuje s určitým počtem lidí poměrně pestré sociální a inteligenční skladby. Jsou tam lidi od lopaty, stejně jako manažeři a vysocí úředníci. Není těžké uhodnout, koho bude volit většina podnikatelů, ale komunisti to určitě nebudou. Stejně jako lidi parazitující na státních penězích asi nebudou hlasovat pro odchod z EU. Stačí vybrat ten správný okruh dotazovaných a máme předem jasný výsledek.
   Pokud jsou si eurohujeři jistí, proč se případného referenda tolik bojí? Já nemám problém se podřídit většině. Tak proč s tím mají největší problém právě ti, co se na každém kroku ohánějí demokracií?

   Smazat
  5. Dalibor
   Průzkumy veřejného mínění se provádějí na předvybraném vzorku společnosti, zatímco hlasující v anketě nelze předem určit. Přestože to třeba i můžou být převážně lidé nespadající do kategorie typického občana(už třeba tím, že se více zajímají o témata obsažená v anketě), pravděpodobně bude jejich názor více "ze života". A pokud je přesně opačný než co říkají průzkumy, pak to stojí za zamyšlení, něco v tom určitě bude.

   Smazat
 9. Však to povídám že jsou stokrát horší než ti zlí komunisté.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:51 Zlatí opravdoví komunisté, marxisté-leninisté, vraťte se, všechny vaše chyby a nedostatky ODPUŠTĚNY!! Ten dnešní režim už se nedá snést a vydržet!!!!

   Smazat
 10. Daruji malý fake pro zasmání. Jestli premiér daroval Trampovi pistoli CZ 75 , pak je to dárek vyvojářů za totáče.

  OdpovědětSmazat
 11. 15:08
  A co z toho, milý Watsone dovozujete?
  Bude po usáckém prezidentu sama střílet?
  A co ten tatíček Masaríček na vobrázku?
  Starej pistolero?
  Spíš mi příde, že na úhřadu vlády sedí nějakej matla.
  Nic překvapivého.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.