Reklama

pátek 8. března 2019

Na prahu změn: Dějiny se vždy falšovaly. Tři dědictví Angely Merkelové. A proč už i němečtí důchodci obracejí každé euro?

Milan Vidlák  
8. 3. 2019      casopis-sifra
„Je zřejmé, že povaha a podoba euroatlantické civilizace se mění takřka před očima a že se celý svět dostává do nového pohybu. Je také zřejmé, že tento pohyb má a bude mít vliv na kvalitu života každého z nás a naše národní bytí uprostřed Evropy,“ zaznělo tradičně v pondělí večer česky na vlnách slovenského Slobodného vysielače. Do svého pravidelného pořadu Na prahu změn si tentokrát bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný pozval matematika, analytika a jednoho z nejčinnějších českých blogerů Mariana Kechlibara, který jde, slovy Stanislava Novotného, „vždy do hloubky problému a nebude se s vámi bavit jen tak o vaření“.


Možná proto, že vystudoval komutativní algebru s přesahem do kryptografie na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Co to je? „Úkolem kryptografů je vzít kus informace, třeba heslo nebo zprávu, dostat ji na druhou stranu sítě tak, aby si ji přečetl cílový příjemce, věděl, že je od vás, a nikdo to po cestě nečetl,“ vysvětlil Marian. „Je taková třída algoritmů, kterým se říká jednosměrné funkce. – to jsou takové, které jdou jedním směrem dobře a druhým špatně.“ Jako když prásknete talířem o zem – velmi snadno se rozbije, ale obráceně, dát ho zpátky dohromady, je velmi obtížné. Což mi až podezřele připomíná dnešní Evropu…Marianovou hlavní „specializací“ je sledování a komentování situace v Německu, takže se od něj dozvíte o tom, co se u našich sousedů opravdu děje a co mainstreamová média říkat nechtějí. Již dříve situaci v Německu přirovnal trefně k žábě v hrnci. „Pakliže se vaří pomalu, nevyskočí a pomalu se uvaří. Pokud by se ale vařila příliš prudce, z hrnce se bude snažit vyskočit. Do Duisburgu či Düsseldorfu přicházeli od 60. let 20. století gastarbeitři především z Turecka, ve Frankfurtu se pak vytvořil mix z cizinců z EU, Turecka či Afriky, takže Němců zde žije pouhých 36–40 %. Vše ale probíhalo až do roku 2015 pozvolna.“

Jenže pak přišla slavná pozvánka Angely Merkelové a otevření hranic dokořán. „Ve spoustě oblastí v Německu žilo minimum cizinců, a proto znamenalo vypuknutí takzvané ,migrační krize´, jak se eufemisticky říká stěhování národů, naprostý šok. To se týká jak území bývalého Německa, tak venkovských částí Bavorska. Ve východním Německu, kde zanikl po sjednocení se západními sousedy průmysl, vzrostla nezaměstnanost a životní úroveň obyvatel byla oproti západním Němcům nižší, lidé tradičně volili strany stávajícímu systému co nejvíce nepřátelské. Pro radikálně levicovou Die Linke (Levice) nebylo 35 procent hlasů žádný problém. Než naskočila na multikulturní vlak a spadla na 18… „Lidi se měli špatně, na nic nebyly peníze, a najednou šlo například 28 000 000 eur na multikulturní projekty,“ vysvětloval Marian Kechlibar.

O Německu se samozřejmě bavil i se Stanislavem Novotným. Dnes je Angela Merkelová a její éra pomalu u konce a je otázka, co bude po ní. Podle Mariana Kechlibara budou problematická především tři dědictví. Prvním jsou nešťastná ekologická rozhodnutí, jako je odstavení jaderných a uhelných elektráren najednou. „Síť je obrovsky nestavilní a je možné, že to Němci nezvládnou. Velké firmy třeba dostanou upozornění, že za čtvrt hodiny bude vypnutý proud. A výroba stojí.“


Druhým problémem začínají být důchodci, kterých přibývá a jejich reálná kupní síla se prudce snižuje. „Jak před 30 lety jezdili němečtí důchodci do Thajska a na jižní pól, tak na to už nemají. Bez toho by se sice možná obešli, ale problémem začínají být i nájmy.“ Většina lidí ve městech totiž žije v nájemních bytech a nájmy jdou nahoru. Je to sice pořád lepší než mít na krku hypotéku, ale to situaci neřeší. „Bývalo nepsané pravidlo, že důchod musí stačit na nájem a přiměřené žití. To už neplatí, nájmy jsou strašlivě drahé. Důchodci mají problém vyžít a obracejí každé euro.“ A propos, na euro podle Mariana Kechlibara nadávají běžní Němci, Italové i Slováci, protože se všem zaokrouhlily ceny pořádně nahoru. Třetím hlavním problémem je již zmíněná migrace.

Jelikož se Marian Kechlibar zajímá do hloubky i o historii, napsal knihu Zapomenuté příběhy, ví, že se dějiny vždy falšovaly. Interpretace se mění, to bylo vždycky, studuje se to obvykle z pozice vítězů, ti poražení často ani nepřežili.“ Jak ale vidíme dnes a denně kolem sebe, falšovat lze všechno – i současnost.

Stanislav Novotný se zeptal Mariana Kechlibara i na to, zda si myslí, že je Evropská unie reformovatelná. „Mám obavu, že přestala být dávno už proto, kolik má členů. Zakládajících bylo kdysi jen šest. Poslední výrazná reforma byla Lisabonská smlouva a už z ní bylo patrné, že se to spoustě členských národů nezamlouvá. Byla původně koncipována jako ústava Evropské unie a pak ji jen s drobnými úpravami vzkřísili.“ Nikde navíc neproběhlo řádné referendum – kromě Irska, což byla ale spíš parodie, neboť se muselo hlasovat, dokud Irové neřekli ANO. Ve Francii občané předchůdce Lisabonu, Smlouvu o Ústavě pro Evropu, v referendu odmítli, a tak jim ji pozdější prezident Nicolas Sarkozy s kosmetickými úpravami schválil v parlamentu. Tolik k demokracii.

Pořad Na prahu změn, který si můžete poslechnout zde, každý týden poslouchá a shrnuje Milan Vidlák, šéfredaktor, vydavatel a jediný autor časopisu Šifra. Nezávislý měsíčník vychází v tištěné i digitální podobě, www.casopis-sifra.cz

12 komentářů :

 1. noviczech
  ...v časopise BILD, německém deníku,(spíše deník, ale ne noviny, silně protiruský a prolhaný), byla fotka uplakané ženy z USA, z Alabamy, že tam bylo asi dvacet hurikánů najednou a zabily asi 12 lidí, mezi byl i její manžel. A tak mně napadla myšlenka, kolik asi žen pláče za svými muži, či dětmi, kteří zemřeli rukou amerických vojáků, kteří jim tam šli přinášet demomracii!!!
  ...Jinak si myslím, že by zde mohl častěji zveřejňovat jejich zprávy, protože opravdu optimistické nejsou, jen když si vemete, že je v Německu přes 2000 vražd ročně, ...6,5 každý den, včetně sobot a nedělí, toto je co...demokracie?, ..a nebo .., nechám na čtenáři!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jména hurikánů: Kaddáfí, Miloševič, Oděsa,Írán,Janukovyč,Karadžič.

   Smazat
  2. opět ten vymatlanej tzv.anonym. Největší zlo sídli po mnoho desetileti ve Washingtonu.Jen USA pořad někde válčí a dělaji brevne revoluce,sankce.Vedly jedini od roku 45 nejvic válek a at si oni zniči jaderne zbraně.Navic jsou to největši dezinformatori spolu s angličany. Prostě zločinecká banda vlada a kongres USA

   Smazat
 2. Vynikající postřehy o.Kechlibara byste měli zveřejňovat co nejvice, děkuji

  OdpovědětSmazat
 3. Občanu Vidlákovi dík, "Šifru" vkládám do záložky.

  OdpovědětSmazat
 4. Totiž Němci přijímají muslimské uprchlíky nejen jako pokání za zahubené či vypuzené židy, a aby se vhodně rasově promísili, ale hlavně proto, aby se k nim nehrnula postkomunistická zlodějská východní lůza. My jsme vypuzením a oloupením Němců získali volnou kapacitu 3 milionů osob, kterou jsme zaplnili slovenskými cikány, azbuckými a českými lemply. A vyjeme pokrytecky kvůli stovkám. Švejkové - do zbraně !!! A na stráž !!! Parazitičtí čecháčkové se bojí další parazitické konkurence? Podle sebe soudí jiné. Rodilých Němců se bojí a škodolibě a krátkozrace se těší na islamizaci Německa. Ubožáci. Kdo stojí o vás čecháčkové ??? Češi, nekrást tady !!! Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
  Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Ani děti se mu moc nevydařily. Pravda vyděsí !!! Mnichovská dohoda: Čecháčkové si svůj stát nevybojovali ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". A tak jako se Kosovci odtrhli od azbuckého Srbska aby se připojili k ještě primitivnější Albánii, Čecháčkové se odtrhli od civilizovaného Rakousko-Uherska aby se připojili k putinovskému Rusku! Patří za Ural ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždycky znovu se divím že takováhle osoba píše česky.

   Smazat
  2. Napsal jste to vulgárně, ale máte v mnohém pravdu. TGM utvořil neživotaschopný stát a pomohl rozbít mnohonárodnostní, křesťanskou říši, která, byť patřila ke slabším velmocem, spoluurčovala dějiny Evropy. České země byly v rámci říše plně zastoupené, čeština byla úřednm jazykem na úřadech a v Říšské radě byli Češi dokonce nadreprezentováni. Čeští stavové, ale i mnozí občané měšťansko-intelektuálního původu se stávali ministry a zastávali vedoucí pozice v mnoha úřadech. Císař představoval symbol evropských i křesťanských tradic (mj. držel i titul krále Jeruzaléma), hovořil česky a spojoval svoji laskavostí a moudrostí občany všech koutů impéria. Sekulární ideologie přinášející masové vraždění, rozpad hodnot a materiální povrchnost - komunismus, nacismus a do jisté míry kapitalistický konzum - se rozšířily právě po rozpadu tradičních monarchií (R-U, Rusko, Osmanská říše, císařské Německo /Prusko/). Rakouská říše byla, jak správně podotkl Palacký, ochranou proti průmyslovému západu, liberálně-agresivnímu velkoněmectví i východní slovanské nízkosti. Byla skutečnou střední Evropou, postavenou na porozumění, stabilitě, tradicích a jakési až rodinné spřízněnosti jejích více než 60 milionů občanů. Rok 1918 byla skutečná tragédie západního světa. Druhá světová válka a koncentrační tábory, komunismus a jeho kolektivizace, gulagy a monstrprocesy i nynější migrační krize a všeobecný úpadek hodnot, to vše jsou důsledky tragického léta 1918.

   K-L-M

   Smazat
  3. 13:09 Ovšem toho Palackýho bych moc nevyzdvihoval. „Zatímco velcí Němci a Evropané pracovali na sjednocení Říše, František Palacký potichu konal opak: pracoval na vyloučení Čech z Říše … V tomto zásadně mylném duchu byl později zřízen i veden stát Masarykův a Benešův.“
   K. H. Frank

   Smazat
 5. noviczech
  ...ještě jednu věc, co prozradili Němci na sebe v deníku, který si člověk musí přečíst, aby věděl jaké nesmysly zase pouští do světa!
  Údajně dělá západ vše pro očištění ovzduší a pro ekologii na Zemi! Kdo jezdí po Německu, tak vidí, že semafory jsou nějak divně seřízeny! No a nedávno napsal politik FDP Christian Lindner o skutečnosti "zelené vlny" v provozu, že ..auto-provoz je s červenými fázemi uměle zpomalován, takže jde do vzduchu daleko více Emisí!!!
  A to je skutečnost, to jsou ti "křesťané, ale ne Kristovo učedníci, ale Ďáblovo učedníci", protože jejich politika něco mluví a slibuje a přesně obráceně činí, protože za vším hledej peníze a zisky a toto známe i ze života Jidáše, ...a i jak dopadl, že!!!

  OdpovědětSmazat
 6. To nevím jak se s tím vypořádají ale nemůžou do toho zatahovat další státy.

  OdpovědětSmazat
 7. Mít německý důchod, tak se moc nezlobím.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.