Reklama

pátek 1. března 2019

Nebenzja: USA a Británie okradly Venezuelu o 30 miliard dolarů!

- kou -
1. 3. 2019 LaTerecera a  PrvníZprávy
Rusko požaduje, aby Spojené státy a Velká Británie odblokovaly účty Venezuely, kterou již okradly o sumu ve výši asi 30 miliard dolarů, řekl stálý zástupce Ruské federace v OSN Vasilij Nebenzja.


„Namísto pokryteckého pokusu poskytnout pomoc za 20 milionů dolarů, je nutné okamžitě zrušit blokování účtů venezuelských podniků v amerických bankách za 11 miliard dolarů, které vláda přidělila na nákup léků, potravin a základního zboží," uvedl Nebenzja na zasedání Rady bezpečnosti OSN, uvedl chilský list La Tercera.

Připomněl, že majetky venezuelské státní společnosti PDVSA v hodnotě 7 miliard dolarů a zlatých aktiv Venezuely ve Velké Británii ve výši 1,2 miliardy dolarů byly také zmrazeny.

Rusko: To, co dělají USA s majetkem Venezuely, je „loupež století“!

„Washington a Londýn jen nedávno oloupili venezuelský lid celkovou částkou 30 miliard dolarů z ropných a bankovních aktiv. Označme věci pravým jménem: před našima očima okrádají suverénní zemi a snaží se ji přinést k šílenství tím, aby koncepcí humanitárního zásahu, která není uznána mezinárodním právem, a odpovědností za obranu nahrazují jim nevhodný režim," dodal stálý zástupce.

„Chtěl bych poděkovat kolegům z agentur OSN a jejich partnerům z hlavních humanitárních organizací za to, že odmítli podpořit tuto politickou provokaci. Požadujeme ukončení porušování usnesení Valného shromáždění OSN a respektovat hranice, svrchovanost a národní jednotu obyvatel Venezuely v souladu s Chartou OSN," zdůraznil Nebenzja.

- - -

39 komentářů :

 1. Tož . . dobře to pan Nebenzja popsal.

  OdpovědětSmazat
 2. A proč má vlastně Venezuela svoje prachy v amerických bankách?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:39 Bolívarská republika Venezuela už po této zkušenosti si u těch hnusně proradných anglosaských loupežníků na obou stranách Atlantiku neuloží ani tu pověstnou zlámanou grešli, neřku-li nějaký větší obnos. Také jsem se divil, že tuto neuváženou chybu udělal už Hugo Rafael Chávez Frías a Nicolas Maduro Moros v tom pokračoval, teď se jim to vymstilo. Ale ještě není všem dnům konec a Venezuela se jistě proti tomuto loupežnému bezpráví bude efektivně bránit?!

   Smazat
  2. Nebude tak zle! Autobusáka z Cáracasu už brzy čeká odtučňovací kůra v oranžovým pyžámku ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a o (pr)Assada se dřív či pozdějc postará ňáka ta sionistická rachejtle!:-))

   Smazat
  3. 17:26
   Ještěže tebe si, spratku, zfackuje matka a je hotovo. :)

   Smazat
  4. 17:26 Tebe už brzy čeká "lázeňský" pobyt v Bohnicích, jen co budou mít volné lůžko, protože tvoji předchůdci už všechny pokoje obsadili a pokud ne, tak tě možná preventivně "ošetří" kalašnikovem, to už měl někdo udělat dávno, nebyla by tě vůbec žádná škoda, ba naopak, byl by to příspěvek k ozdravění životního prostředí v Česku. :-D

   Smazat
  5. 18:02 Si se nějak rozjel čechomužyku, na to že už záhy tě odtud s celou tvou zdegenerovanou sortou putlerčíků, kteří se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení a mnozí navíc podle odulé tváře, od toho jak blízko strkaj tlamu k pšoukolíhni tohoto svého škaredého fýrera - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   odsuneme do Chujlostanu, kam patříte, tedy mezi tuhle hordu Bojaryšnikem zpitých podlidí v pochcaných teplákách!:D - https://www.youtube.com/watch?v=9B1M3IPVcXs

   Smazat
 3. Tak se dělá divadlo pro blbečky. Ukradne se 30 miliard a pak se předstírá solidarita s 20 miliony, ještě ke všemu s materiálem na podporu rozvratu země.
  Tomu se říká zabít 3 mouchy jednou ranou, ale má to malou vadu. Bylo by třeba, aby všichni byli tak mouří, jako fanoušci Evropských hodnot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:34 Přesně tak, ale počkejte, až se za velkou louží v pindostánu dostaví odpoledne, či večer a ta česká sebranka s vygumovanými mozky yankejskou propagandou tam vegetující bude mít čas na počítač, to se zase dozvíme "mouder" a užijeme si nadávek do rudých s.... a pod. Oni ti blbečkové nic jiného neumějí, jsou mnohdy ještě blbější, než yankejové sami, ale budou ten fašistický státní paskvil pindostán, jinak též zvaný tzv. "us(s)a" obhajovat do roztrhání těla. sic?!? Arabové mají jedno hezké přísloví; "psi štěkají a karavana jde dál", nejlepší reakce na ně je naprostá IGNORACE!!

   Smazat
 4. Ještě že to byly jenom dolary.

  OdpovědětSmazat
 5. Rusko si muze vylizat prdel:-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co ussa? Tam co leží, se už měl dávno vybudovat průplav mezi Mexikem a Kanadou jako nedostižná konkurence panamskému průplavu, to by jistě celý ostatní svět přivítal s obrovskou radostí a na celé další generace by si mohla planeta Země od těchto velmi nebezpečných idiotů s jadernými zbraněmi oddechnout!

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:21 Až po tobě magore, až ty půjdeš s tvými milovanými yankejskými hrdlořezy Venezuelu "osvobodit od tyranie" (sic?!) a přineseš jim "svobodu a demokraturu a la ussa" Šmarjájósef, je to možné, aby byl někdo takový blbeček, jako ty?!?

   Smazat
  2. 18:43 Chujlostan bude zničen! To jen blbečkům se nakecalo že se jako plní coudnhovnistický projekt rasové výměny v Evropě, ale houno houno! Jde o nordickou lest! Barbarossa II. bude bezbolestná pro naši rasu! Paní Merkel a an Macron spolus s panem Trumpem naoko provádí plán hraběte. Ale v reálu je to jen chytrá záminka! Ti čmoudi budou posláni právě na Východ jako odminovači, sebevraždední atentátníci (živá torpéda) a odstřelovači. Mnozí z nich totiž prodělali výcvik již ve svých zemích původu a navíc znaj putleroffce a jejich způsob boje! Nenávidí je a budou mstít za Kábul,Groznyj, Allepo a další místa zničená bolševickou a putleroffsku soldateskou! Sami většinou padnou v boji a vezmou sebou putlerské vrahy. A naši poté již jen obsadí tuto barbarskou zem, aby ji pozvedli k civilizaci ....

   Smazat
 7. na každého jednou dojde, nejenom na USA a Británii, ale i na retardované blbečky (17:19 a 17:21)

  OdpovědětSmazat
 8. 30 miliard - mrňavost - v Libyi ukradli 200 miliard a 120 tun zlata - a hold už jím došli tak koukaj co kde ukrást soudruzi z SS

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl jste na Ukrajinu, tam se hned o majdanu "postaraly US o ukrajinský zlatý poklad a odletěly s ním do bezpečí" - aby ho už nikdo nikdy neviděl.

   Smazat
  2. 18:52 to byly "jen drobný" 42 tun

   Smazat
  3. co je doma to se počítá - aneb korunka ke korunce : https://ac24.cz/-/bylo-vyvezeno-50-tun-zlata-americkymi-vrtulniky-ze-syrie-podle-syrske-agentury-sana-byla-mise-splnena?redirect=%2Fweb%2Fac24%2Fuvod%3Fp_p_id%3Dcom_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT%26p_p_lifecycle%3D2%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_resource_id%3DgetRSS%26p_p_cacheability%3DcacheLevelPage%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_currentURL%3D%252Fweb%252Fac24%252Fuvod%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_portletData%3D%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_portletAjaxable%3D1%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_doAsUserId%3D%26_com_liferay_asset_publisher_web_portlet_AssetPublisherPortlet_INSTANCE_6LN4ieZ8eFrT_cmd%3Dadd%26format%3Dfeed%26type%3Drss

   Smazat
  4. Holt zlato neroste na stromech a v zemi ho už moc není. Musí se získat jinak, nejlépe loupeží. Amerika má největší zlaté zásoby na světě... v soukromých bankách. Snad si nemyslíte, že ho bude kupovat? To dělají jen břídilové a podřadný odpad.

   Smazat
  5. 17:47 To je v pořádku, udělal bych to stejně.

   Smazat
 9. Což o to článek dobrej, beseda zajímavá. Jen tak přemejšlím dopředu, že až tam Amíci dostanou na prdel, kam ti mimoni co je podporujou zmizej, hádám že zpátky do kanálu, podle mluvy některých, tam určitě patří. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten idiot s těmi jeho "rudými dědečky" se nesmmí brát vážně, to je známý psychopat, degenerát Pepa Vyskoč. Nejlépe nereagovat.

   Smazat
  2. Kam ta chamraď zmizí? Nikam, převléknou kabáty a zas budou šířit nenávist. Maj to v genech. Dělali to jejich předci a buou to dělat i jejich fakani. Je to takové prokletí národa, který je příliš humánní na to, by tyhle smrady jednou provždy pořešil.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím jestli na Florenci seděj rudí dědečkové, já tam nikdy nebyl, ale nějakej charakter typu Madura, kterej se nedá koupit a snaží se něco dělat pro vlast a lidi by se nám asi moc šiknul. Rudé dědečky bych doporučoval nepodceňovat, jsou totiž moudří a životem otřískaní. Nejlépe to řekl pan Werich "Mládí není žádná zásluha, každej starej blbec, byl jedenou blbec mladej", já dodávám ne ale každej mladej blbec bude blbec starej. Rudý dědeček

   Smazat
  2. 21:23 Leda kulový! Takhle to totiž dopadá všude, kde se uskuteční vzpoura podlidí*) proti nerovnostářské přirozené společnosti, neboť se přirozeně nerodíme rovní téměř v ničem! Pud boje je zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Samotné lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr! No a válkou je i konkurenční a třídní boj! Není to sice to pravý ořechový, ale má to shodné znaky, tedy vítěze a poražené! Nepřipouští degeneraci, smír a z něho plynoucí průměrnost.

   *) Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka. A fašismus je reakcí nerovnostářské společnosti proti násilí těchto podlidí, usilujících o její zničení násilnou revolucí jako to provádí všelikjaké ty poloopice typu Maucetún, Kimirsen, Hočimín či Chávez apod. ...

   Smazat
 11. noviczech
  ...vážení, já když čtu ty nadávky těch ubožáků bez mozku, ...ty komouši, apod., tak nevím, normální člověk vidí kdo rozsévá zlo, amerika a západní evropa, ti jsou spojenci Ďábla, co si tito chudáci s nadávkama chtějí vydobít, a chtějí se vůbec zařadit do lidské společnosti jako normální lidé? Je mi z nich nanic! Rád bych byl, kdyby Čína a Rusko opravdu tu americkou šelmu vymazalo ze světa, ale co s západní evropou...?, nevím...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Copak o Rusko, to je celkem bezvýznamný stát, ale Čína tu "americkou šelmu" moc a moc potřebuje, takže vymazat ji ze světa rozhodně není v zájmu Číny.

   Smazat
  2. 20:05, zato na Rusku si Čína vbrzku smlsne. Rusko se propadá stále níž a Čína už dnes má takové rezervy, že ho koupí celé i s Kremlem. Koneckonců, k Bajkalu se normální smrtelník už nedostane, je v čínských rukách. Odtud čerpá i pitnou vodu, stejně tak vlastní řeku Angaru. V čínských učebnicích se Bajkalský kraj označuje za prastarou oblast Číny. S Rusy ani tamním buddhistickým obyvatelstvem se vůbec nebaví.

   Smazat
  3. Ad 22:17 - Tohle to řekla krasavice Šámalová, nebo sis to vysnil, bohatýre?

   Smazat
  4. 7:59, kdepak Růženko. Četl jsem o tom rozsáhlou stať v Kommersantu a jiných ruských časopisech včetně Rusvesny. Tam jsem četl také vážné varování ohledně ekologie, která je v katastrofálním stavu všude, kam se Homo sapiens dostal. To je i hlavním bolákem Bajkalu, který se jen nedávno dostal ze sraček způsobených "báječnými" nápady Sovětů, a teď se to znovu bortí. Tímto jsem pochopil, proč byl Ivanov přeřazen z prestižní funkce v silových strukturách Kremlu do zdánlivě podřadné - oblast ekologie, což udivilo kdekoho. Pravděpodobně to nebyl trest za korupci, ale problém je vážný a Ivanov se osvědčil. Pitná voda. To je ten nejhlavnější ruský poklad.

   Smazat
 12. 19:10
  Tak nově Sýrie, tam je to o trochu lepší lup.
  Armáda Spojených států amerických ze Syrské arabské republiky vyvezla asi 50 tun zlata, informuje o tom národní agentura SANA s odkazem na místní zdroje. Uvádí se, že vojáci zlato získali od radikálů, kterým měli slíbit zajištění bezpečnosti.

  Podle agentury teroristé nakradené zlato schovávali v okolí obce Al-Baghuz, která leží v syrské provincii Dajr az-Zaur a je jednou z posledních bašt teroristů, obec je obklíčena vojsky USA.

  Americké síly v Sýrii získaly tuny zlata za výměnu bezpečného odchodu nejen velitelů Islámského státu, uvádí místní zdroje

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od agentury SANA asi nic jiného nešlo očekávat, že? Nebo jsi čekal, že bude tahle agentura americkou armádu chválit?

   Smazat
  2. Jo jeden by taky zapomněl na irácké zlato ukradené US. "US seizes £300m shipment of Iraqi gold - Telegraph"

   Smazat
  3. 20:36, pamatuju na to, jak ho převáželi. Vytěžili i několik miliard dolarů z centrální banky, tam kradli i obyčejní vojáci. Totální zkáza. A to nemluvím o muzejích a pozůstatcích Babylonu, které nebyly v průběhu 20.století zničený s rozkradeny Evropany. Přímo v centru si Američané zřídili tábor s celou památku chráněnou UNESCO zničili. Takže Babylon je tímto v prdeli definitivně. Syrie detto, tam si zařádili i hlavořezové a třeba z takové Palmyry zbyla jen suť. Amíci se zas bavili ostřelováním Damašku, historického centra nejstaršího města na planetě, staršího než Jericho. Co tam po tom, máme Disneylad.

   Smazat
 13. Lepší rudý dědeček
  nežli US blbeček.

  OdpovědětSmazat
 14. Západní hnusáci se chovají jak mafiáni loupí zabíjej a kradou.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.