Reklama

středa 27. března 2019

Nebyl by mrtvý Guaidó pro USA užitečnější?

Jan Kubeša
27. 3. 2019
USA nedosáhly svého cíle ohledně vojenské intervence více zemí do Venezuely. Na schůzce tzv. Skupiny Lima v Bogotě ostatní země toto řešení odmítly. USA samy nechtějí riskovat. Kolumbie nemá vojenskou kapacitu pro úspěšný útok na Venezuelu, protože její armáda má zkušenosti především s bojem proti guerrilám, narkotrafikantům a paramilitares, ale ne proti regulerní armádě. Přímý útok USA proti Venezuele by znamenal, že by se obyvatelstvo semklo s Madurem proti zahraniční intervenci a vznikla by všeobecné partyzánské hnutí, které by mohlo jednat společně s levicovými FARC a ELN z Kolumbie, na teritoriu 2 milionů kilometrů čtverečních osídlených 78 miliony obyvatel – to by znamenalo druhý Vietnam a to už blízko USA…


Jednají tedy podle plánu zveřejněného bývalým velvyslancem USA ve Venezuele Williamem Brownfieldem, co nejvíce zničit život běžných Venezuelců, dosáhnout kolapsu země a otočit je proti současné vládě za účelem jejího svrhnutí a nastolení loutek sloužících USA (viz video můj první článek k Venezuele). Takže pokračují další útoky proti této zemi na nejrůznějších úrovních.

Před několika dny Venezuela utrpěla další elektromagnetický útok na centrum rozvodu elektrické energie ve vodní elektrárně Simón Bolívar, který zkomplikoval život na západě země.

Vláda prezidenta Madura se snaží situaci řešit a musí zasahovat na několika frontách. Vzhledem k tomu, že USA zablokovaly, de fakto ukradly, Venezuele cca 30 miliard dolarů, roste spolupráce s Ruskem, Čínou a dalšími zeměmi, které odmítají diktát USA.

Viceprezidentka Venezuely Delcy Rodríguez navštívila počátkem března Rusko a výsledkem jednání s Lavrovem a dalšími představiteli Ruska je více než 260 dohod uzavřených mezi oběma státy. A Rusko je plní v souladu s mezinárodními normami a úmluvami, viz. způsob leteckých dodávek léků apod. Spolupráce probíhá i ve vojenské oblasti.

Řada zahraničních novinářů, např. americký Max Blumenthal, navštívila Venezuelu a publikovala řadu videí o skutečné situace v zemi, o dobrém zásobování obchodů potravinami, které vyvracejí lži mainstremu o zemi všeobecně trpící hladem. ZDE

Venezuelská vláda dosáhla řady úspěchů v odkrývání podvratné teroristické činnosti proti zemi a jejím zákonným představitelům.

Šéfem úřadu současného dočasného presidenta Národního shromáždění Juana Guaidó je právník Roberto Marrero, který je hlavní spojkou realizace teroristických útoků na venezuelském území. Podle záznamů telefonních hovorů mezi ním a Guaidó je dokazatelné, že konspirovali za účelem financování teroristických útoků jako výběrové vraždy a útok na prezidentský palác a výcviku nájemných vrahů rekrutovaných ze zběhů z venezuelské armády v kolumbijské Cúcutě. 21. března vládní síly zničily jeho teroristickou buňky, která měla za využití nájemných odstřelovačů z Kolumbie a Střední Ameriky za cíl atentáty na vybrané politiky a útoky na obytné čtvrti, nemocnice a stanice metra, při čemž byl zabaven arzenál zbraní a velké množství peněz v zahraničních měnách.

Bratranec Juana Guaidó – právník Juan Planchart, který pracoval pro ruskou naftařskou společnost Rosneft ve Venezuele, zabezpečoval finance pro hlavní teroristickou organizaci (Estado Mayor terrorista) s účastí známého Leopoldo López, (momentálně v domácím vězení), který je hlavním vůdcem ultrapravicové strany Voluntad popular, jejímž poslancem v Národním shromáždění je Guaidó. Planchart byl zatčen a očekávají se obvinění za vlastizradu, za zneužití své pozice právníka při plánování krádeže 1 miliardy dolarů pro tuto teroristickou organizaci a za účelem podpory sankcí ze strany USA vůči společnostem a bankám, které spolupracují s Venezuelou. Na videu přiznává osobní zapojení L. Lópeze. Tato krádež se měla uskutečnit v souvislosti s operacemi rafinérie Refidomsa (51% akcií Dominicana, 49% akcií venezuelská PDVSA), která zpracováná venezuelskou ropu prostřednictvím programu Petrocaribe vytvořeným Chávezem pro země Karibiku. Tato teroristická organizace působí proti Venezuele třemi způsoby:

1) prostřednictvím masivní mezinárodní dezinformace za spolupráce hlavních mainstreamových médií, kdy je pak možné krást miliardy Venezuely v zahraničních bankách podle pokynů USA

2) vytváření a trénování jednotek nájemných vrahů a paramilitares s epicentrem v Salvadoru – kriminální organizace la Mara Salvatrucha, s využitím los contras z Nicaraguyi, s aktivní dlouholetou účastí Elliota Abramse z pověření vlády USA. Bylo již také vytvořeno 7 osmičlenných skupin s účastí narkotrafikantů z Kolumbie za účelem ilegálního překročení hranic do Venezuely a provádění teroristických akcí proti zásobování elektřinou, vražd vybraných politiků a lidových vůdců apod. Byl již v této souvislosti zatčen Wilfrido de Jesús Torres, alias El Neco,vůdce kolumbijské paramilitární organizace „Los Rastrojos“, který byl v minulých 7 letech hledán policií několika zemí za vraždy a pašování drog, a tato organizace i v Kolumbii je obžalována z řady vražd. „El Neco“ se dostal do Venezuely 22. února, den před inscenovanou provokací na hranicích Kolumbie a Venezuely, s podporou některých ultrapravicových politiků Kolumbie.

3) Planchart sloužil také jako pračka peněz pro Guaidó a jedním z jeho úkolů bylo vytvořit systém manipulace peněz Venezuely, hlavně příjmů z ropy, a určených v rámci státního rozpočtu k nákupu léků a potravin nevyráběných ve Venezuele, aby byly ve spolupráci s bankovními organizacemi USA, Panamy, Dominikány nebo Evropy převedeny na účty, kterými bude manipulovat Guaidó... VIDEO


Britský fotograf Alan Gignoux a venezuelská filmařka Carolina Graterol žijící v Londýně nyní měsíc natáčeli ve Venezuele dokumentární film o současné situaci a uvádějí, že Juan Guaidó je nejvíce nenáviděnou osobou v zemi. ZDE

O úrovni L. Lópeze a J. Guaidó svědčí jejich konverzace z 23. února, kdy López navrhuje paní Támara Sujo jako velvyslankyni v České republice, a zároveň o ní říká, že je toxická. Guaidó mu přizvukuje, že tato paní je nesnesitelná.... Takto se o ní vyjadřují samozvaný rádoby prezident Venezuely a jeho loutkovodič. Když o ní takto smýšlí, proč tuto paní navrhují na funkci velvyslankyně? Ministr Petříček a další představitelé ČR, kteří neměli zábrany uznat Guaidó v rozporu se zněním venezuelské ústavy, by mohli či měli zvážit svá rozhodnutí nejen v této záležitosti.

Guaidó zatím nebyl zatčen. Vláda postupuje podle Ústavy a nyní je na řadě Nejvyšší státní tribunál, aby byl Guaidó nejprve zbaven parlamentní imunity a pak přijdou na řadu další kroky. To také nedá USA záminku pro další fake news o diktátorském režimu.
Naskýtá se otázka, jak dlouho bude Guaidó pro vládu USA užitečnější živý, než mrtvý…

30 komentářů :

 1. Okamžitě jakmile se Ušákům bude zdát, že Kvído pro ně bude výhodnější mrtvý, tak v ten moment Kvído zemře. Nejlepší by asi bylo, kdyby se demonstrativně zapálil, politý a nacucaný venezuelskou ropou, s výkřikem ať žije svoboda a demokracie. To by byla krása až k uzoufání. Rudý dědeček

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Malá Británie možná dodá Deep state svůj nově vyvinutý "Novišok" - Adoptivní "maminka" ho prý kdysi skoro úspěšně vyzkoušela na Sněhurce... ale kdo by políbil Guaidóa Z PRAVÉ A NEZIŠTNÉ LÁSKY? U něho to neselže...

   Smazat
  2. G. komplicove ,dva spachali , nedavno teroristicky utok na pres. Madura a jsou dnes stihani ve Venezuele. Strachy G.utekl do Washingtonu /tam je kazdej terorista jako doma uz pres 100 let...
   Pred vysetrovanim..A hyena zacala odtud kvicet ,ze je taky president...Ma obrovskou hubu dokoran vsude na fotkach...Ale to se muze stat potom i v USA.
   Prevratny a velky posun moci je Putinova pomoc Venezuele. To znamena , ZKUSTE SI NABEHNOUT s vojackama na okupaci , kdyz vam to strach nedovoli...
   Rozklad diky May v Britanii, ukazuje jak se zmitaji se krecich paralysi,chaosu a zaniku. Chaos ve vsem a vsude, at zijou feministky vsi destrukce v tomhle pripade...
   Hyena k hyene svuj k svemu. Trump rozdava co jemu nepatri a nikdy nepatrilo z uzemi naroda , ktery po dlouhe valce je ve spatnem stavu. Na misto pomoci !! To vsechny EKLHAFT HYENY okamzite vyuziji /tak se bezpecne pozna hyena a jeste neco horsiho, jestli to vubec existuje/, ihned ,k urvani zvance pro sebe . Ale nakonec se tim zvancem ZADUSI. Asi nikdo nechce byt dnes Trumpem..Stal se rychle odporna karikatura vseho nejhorsiho a sluzebnicka , plaziciho se v prachu kolem bot svych panu..
   Dalsi posun k zaniku je pak stupidni hadka okolo Zdi,s Mexikem, kterou USA potrebuje. Jinak budou zaplaveni tsunami Drogoveho teroru..Valky v Mexiku a rocni masakry okolo 13 tisic obeti pak mluvi jasne... ...Zamestnanci statni, nedostavali platy delsi dobu , kvuli Zdi !!!...Rozklad ,hniloba opet pokrocily..

   Smazat
  3. Trump rozdává co mu nepatří.
   I když to přisoudil Izraeli,ale Izrael to už přisoudil ropným koncernům z USA,aby provedli průzkum s možností těžby ropy.Takže to všechno Trump věděl,ale kšeft je kšeft,co Trump ovládá.

   Smazat
  4. Nebude tak zle! Autobusáka z Cáracasu už brzy čeká odtučňovací kůra v oranžovým pyžámku ve welllnesu "Guantanámo" na jeho milované Kubě a o (pr)Assada se dřív či pozdějc postará ňáka ta sionistická rachejtle!:-)))

   To byla bota s tím Guaidóem, to není žádnej vůdce! Proč za skalpy komoušských poloopic s Madurem v čele nevypsal náležitou odměnu? Půjčku od MMF by na to určitě dostal! Na to vojáci čekaj, na pořádnej žold, a ne na kecy o "amnestii"!!!

   Smazat
 2. Máme zde již z historie některé příklady, možná už vražda JFK , kde bychom mohli začít a ve stejném duchu se USA chovají i nadále!

  OdpovědětSmazat
 3. O sportu se tady nic neobjevuje,ale musím to napsat.
  Už zase,jako každý rok se vytahuje hrdinné vítězství našich hokejistů nad SSSR v roce 1969. Opět mluví hráči,jak si přelepovali hvězdy na dresech,jak sovětům nepodali ruce za to ,že sem přijela vojska VS. Dobrá,ale neviděl jsem stejná gesta,když jsme hráli hokej proti Německu. To nám vraždilo lidi,zavíralo do koncentáků a dusilo národ neporovnatelně víc,jak vojska VS. Naopak,Němce jsme po zápase plácali po zádech,smáli se na ně a nikde nebyl ani náznak vrátit jim to! Jste zbabělci!
  Už jděte páni sportovní redaktoři do 3,14. Zárubo prober se a řekni nám,koho příkazy plníš!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Drobný" rozdíl. Německo si sypalo a sype popel na hlavu dodnes, nacistické éry litovalo a lituje. Rusáci se nikdy za invazi neomluvili, dodnes si tam o invazi pouštějí "dokumenty" za které by zasloužili kopnout do držky:
   https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusko-k-invazi-1968/r~e97faa08964511e895620cc47ab5f122/

   Smazat
  2. 19:00 Dobrá poznámka, ale od sportovců čekat nic nelze, maximálně sportovní výkon.

   Smazat
  3. 19,10 Brežněv nebyl Rusák,ale Ukrajinec a ten tomu velel. Až ti někdo povraždí rodinu,jako to Němci udělali spoustě našich lidí,tak ho poplácej po zádech a směj se na něj,protože se za to před soudem omluvil a sypal si popel na hlavu.

   Smazat
  4. Ad 19.10 : Žvaníš, za srpen se omluvil už Gorbačov a následně i Putin...

   Smazat
  5. 19:10 Oni sem Sověti přišli vraždit a vyhladit nás ???

   Smazat
  6. 19:41
   Co to máš za idiotské otázky? Samozřejmě, že sem přišli vraždit. Zavraždili nebo zranili každého, kdo se jim postavil na odpor. Jen za rok 68 bylo 140 obětí invaze. No a kdyby se těm okupantům postavila naše armáda,... raději nedomýšlet.

   Smazat
  7. 20,27 nežvaň,přijeli sem na mírovou misi-tak se tomu teď říká. A jak je tedy možné,že v televizi(žumpě čt) vystupují osoby,které se jim postavili na odpor???Podle toho,co plácáš by měli být po smrti.Demagogu! Neschvaluji vstup VS v roce 68,ale jsem soudný a bez blbých předsudků. To ty ne!

   Smazat
  8. 20:36

   140 zavražděných Čechoslováků, stovky těžce zraněných, jen za rok 1968. 20 let dalšího žití v diktatuře proti vůli občanů. Je ti to málo???
   Jakékoli relativizování těchto zločinů je vlastizrádná prasárna největšího kalibru.

   Smazat
  9. Sranda, jak idiot, co rok 1968 nezažil, ví líp než my pamětníci, jak to tenkrát bylo a kolik "stovek mrtvých" zahynulo a co lidi chtěli.

   Smazat
  10. 22:01
   Počet obětí je historiky řádně doložený a žvásty vlastizrádného vítače sovětských tanků na tomto smutném faktu nic nezmění.
   Lidi rusáky nenáviděli, bohužel nebo naštěstí, byli neozbrojeni.

   Smazat
  11. 22:28 Radne dolozene neni vubec nic...a pametnici dobre vedi,ze vetsinou slo jen o nestastne nahody a nebo nehody...Jinak nas nikdo nebombardoval,jak je zvykem dnes

   Smazat
  12. 19:10 ti "Rusáci" se za invazi roku 1968 omluvili. Chcete se vsadit, že opak nedokážete? Dávám do hry Kč 100 000. Stačí?

   Smazat
  13. To,. že se Rusko oficiálně několikrát omluvilo ze invazi sovětské armády v roce 1968 je známo všem, jen tomu vypatlanému primitivovi ne.
   Je také pravda, že je velký rozdíl mezi sovětskou a nacistickou okupací naší země. To ten pitoma také nechápe.
   Genocidu našeho národa měli za cíl pouze němečtí nacisté. Sověty by něco podobného vůbec nenapadlo.
   Ale to hovádko 22:28 pro svou chorou hlavu není schopno nic z toho pochopit a akceptovat.
   Nevím, jestli ostatní elfové a trolové jsou podobní nedovzdělaní hlupáci, ale podle ataků do diskuzí na alternativních webe to s jejich duševním zdravím nevypadá dobře.

   Smazat
  14. noviczech
   ...když už se tu hádáte o obětech roku 68, tak vám povím "demokratickou perličku"! Předminulý rok jsem slyšel v rádie, že na Jáchymovsku bylo 65 000 politických vězňů! Pánové 2000 jich bylo! Zbytek byli opravdu kriminálníci! Moje máma tam pracovala, takže nám o tom všem vyprávěla a pracovala a vedle ní vězni! A další, co tento režim umí, z Jáchymova seděl jeden člověk v kriminále za krádeže. Po devadesátém roce za ním přišli "demokratičtí STB" a řekli mu, aby se podepsal, že seděl za politiku!!!
   ...toto je pravda a láska, která vítězí! Milí ČEŠI, co jste se to jen naučili od západu a proč, pro ten kus žvance a dvacet dolarů na kontě???

   Smazat
  15. Bodejť! Však taky čecháčci do toho Rusácka vodjakživa patřej! Vždyť si ani ten svůj nudlovitej pidistát sami nevybojovali, ale vysomrovali na západních velmocech a stejným způsobem o něj přišli. Kdo se ani nepokusí ubránit sám, musí po zbytek života platit výpalné "osvoboditelům". Čecháčkové se musí na někoho vymluvit! Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z!

   Smazat
 4. Kdyz nekdo SS - VRAHUM neslouzi dobre, pripadne prestane slouzit, ZLIKVIDUJI ho!! Jizni Vetnam, Saddam Hussajn, Taliban atd. Treba Saddamovi dodavali zbrane proti Iranu, jezdil do Bileho domu. Do Afganistanu dodavali zbrane proti SSSR, treba STINGy. Kdyz SS Afganistan prepadly, jejich "byvali pratele", nyni nepratele, je pouzivali proti nim!!! SS jsou NEJVETSI hajzlove a vrahove v dejinach ZEMEKOULE!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel,musím též komentovat v podobném duchu, kdy vidíme, že astronomicky a nesplatitelně předlužené USA se snaží rozpoutat nějakou válku za každou cenu, protože to je pro ně jediné východisko! Je zde případná analogie o chcípající kobyle, která kolem sebe kope! Možná jsem velice příkrý, ale já jsem od USA v poslední době neslyšel žádné rozumné řešení, co chtějí se svým dluhem dělat, když tímto ohrožují ekonomickou globální stabilitu , protože USD je ještě stále rezervní světovou měnou! Je problém, že již žádné rozumné ekonomické řešení není a čím déle, jak stoupá dluh, bude "ukončení" bouřlivější!

   Smazat
  2. Od Ušáků lze očekávat cokoliv, co si lze bláznivého představit, jenom ne žádné rozumné řešení. Jejich arogance a nadutost je vrozená a výchovou podporovaná, nemohou se ani nijak rozumně s Rusy dohodnout. Jejich chování se podobá úporné rozvodové tahanici, kdy jedna strana ustoupí až když je zahnaná do kouta a má nůž na krku. Ušáci jsou v koutě a mají nůž na krku, jenom si bláhově myslí, že se z toho nějak vykroutí. Nevykroutí. Rudý dědeček

   Smazat
  3. Já si pamatuji situaci, když byl americký dluh pouhých 12 bilionů, za Obamy, měli problém, že jim došly dollary a potřebovali zaplatit státní úředníky. Americký senát se tenkrát lehce kousnul a nechtěl si znova půjčovat a zvyšovat dluh. Už to tenkrát vypadalo, že s tím dluhem začnou něco dělat.
   Vymysleli chytré řešení. Ještě naposled si půjčíme, ale pro příště už začnem šetřit! No a Obama si ještě prosadil, že za jeho prezidentství už se nesmí řešit výše dluhu.No a teď nedávno jsem četl, že pan prezident Thrump má tři rozumná řešení co s dluhem. 1.natiskneme další bambiliony dollarů a zaplatíme dluh. 2. Všechny státy kterým dlužíme vlastně ameriku okradly, tak nemají právo na splátky.3.za mého prezidentství se nebude řešit výše dluhu.

   Smazat
 5. Tenhle pokrytecky svet je fakt desny....Na jednu stranu "placi" nad uprchliky a nadruhou je z domovu vyhaneji bombardovanim a nebo sankcemi...Podle OSN samkce USA dosahuji na vic nez ctvrtinu sveta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:51 Vše je naprosto srozumitelné a prováděné za jasným účelem. Pokud nic nechápete, nemusíte otvírat chlebovnu.

   Smazat
 6. No jo válka nebude Venezuela by byla druhý Vietnam.

  OdpovědětSmazat
 7. 7:34 podle ekonomů je skutečný americký dluh několikanásobný (oproti oficiálnímu 21 biliónu), prý až 80 až 100 biliónů dolarů. Na druhou stranu je světové platidlo dolar pro Ameriku neskonalým štěstím (až to krachne), protože 60% dolarových bankovek je v oběhu mimo území USA. No a pro těch 40% u sebe doma už mají v šuplíku náhradu - "amero".

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.