Reklama

sobota 16. března 2019

Nová myšlenka Marka Bendy

Jiří Jírovec
16. 3. 2019
Jsem zapřísáhlý atheista, až se bojím, že mě panbůh potrestá. Jára Cimrman
V současném sporu o zdanění restitucí zaniká, že církve nejsou víc než nástroj k ovládání lidí. Křesťanský monoteismus zvítězil nad polyteismem, protože je jednodušší a bylo pro něj snazší vytvořit potřebný scénář a symboly. Adam a Eva, peklo a ráj, očistec, bůh a satan, tedy pohádky okořeněné hrozbami, že nedostatek víry vede do pekel. K tomu Desatero jednoduchých přikázání přímo od boha, které si, někdy v osmém století, drze upravili pozemští kupčíky s vírou.


Postupem času si katolická církev vybudovala informační systém zvaný svatá zpověď. Věděla o každé ovečce vše. Byla důkladnější než Stb. Ta věděla jen něco a jen o někom.

Historie katolické církve je poznamenána obrovskými zločiny ve jménu boha. Hromadila bohatství a soustřeďovala moc. Pokud nebyla přímo u trůnu, chtěla mít alespoň nohu ve dveřích.

Kšeft s vírou a nadějí na spasení z pozemské mizérie je lukrativní a tak se postupem času objevily různé šejdířské skupiny, cestující ve víře. Když je něčeho moc, tak to je příliš a světská moc, je-li ohrožena, moc církví omezuje.

Udělal to do určité míry Josef II a třeba i Masarykova První republika. A stalo se to i před únorem 1948.

Restituce církevního majetku, která byla dokončena nočním podpisem příslušných dokumentů, se nikdy nezabývala otázkou, kdy a jak katolická církev svůj majetek nabyla. Cožpak povídkáři z kazatelen přiložili ruku k dílu a něco vybudovali? Jak ten obrovský majetek vznikl?

Ve Sněmovně se velmi zvolna řeší nadhodnocení finančních náhrad za nevydaný majetek. Tedy dar, který by se měl zdanit.

Námitka proti takovému kroku je založena na termínu "napravení majetkových křivd". Jenže, nepochybně existuje nepřímá úměra mezi honosností kostela a chudobě kolem něj. Je nejvýše pravděpodobné, že církev naopak dluží těm, kteří na opulenci přispívali.

Marek Benda (možná katolík, možná cimrmanovský atheista) přišel ve svém sněmovním rozkladu (viz stenozáznam z 15.3. 2019) s novou myšlenkou:

"Důležitým aspektem restituce církevního majetku je však mimo zmírnění následků majetkových křivd také postupné snižování závislosti církví a náboženských společností na mandatorních výdajích státního rozpočtu až do jejich úplného zastavení."

Pomiňme, že primárně jde o snižování závislosti státu na církvi. Benda nově naznačuje, že náboženské společnosti mají nárok na státní podporu (zvyšují mandatorní výdaje státního rozpočtu), ze které se stát může vyvlíknout tím, že jim dá tučné odstupné.

Založit církev nebo náboženskou společnost může podle Zákona ČR č. 3/2002 Sb. skupina tří svéprávných občanů České republiky zastupující 297 souhlasících oveček.

Což tak založit náboženskou společnost Jeníčka a Mařenky? Historicky by se opírala o dávný příběh, kdy dvojice, tápající v temnotě nevědomosti, zahlédne světlo, symbolizující naději. Objeví se i sám ďábel. Má takměř lidskou podobu, ale v písmu společnosti J&M bude popsán jako osoba ohyzdného vzhledu a neurčitého pohlaví.

Osvícené hlavy včas ďábla odhalí a očistný plamen v peci se vedle svého základního poslání stane výzvou, aby se všichni, kteří věří ve společnost J&M, vydali za svým světlem a plamenem nebo i plamenomety čistili svět a šířili nově objevené víry svaté.

Symbolem nové společnosti bude plamen stylizovaný do ekologicky přijatelné podoby. Jde jen o to, najít 300 lidí, kteří by alespoň ze začátku věřili zadarmo. S trochou dobré vůle se dá vymyslet i žádoucí napojení na samé základy naší civilizace. Vždyť Jan a Marie jsou biblická jména.

Nějaká ta zlatka státní podpory ozáří cestu do nejbližší banky.

56 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Pozemští kupčíci.
   Čeština je krásná, když ji člověk slyší hudebními ušimi.
   Member of the Nijisanji group.
   Já rači Ai Shinozaki, je eště krásnější.
   Což drobné chybičky, šilhající oko a křivý zub jen podtrhují.
   I ten centimetr okolo sedínky, který má navrch přes originální (vzácné) japonské pětky je rozkošný.

   Historku, kterou autor líčí již před lety popsal film South Park. The Movie.
   Satan je chudák, který se lidí hrozí.
   Taknějak.
   Nic horšího než lidi neexistuje.
   A kardinálové, to je zas z jiného pokračování.

   Navrhuji, aby se přihlásilo 300 obdivovatelů Ai Shinozaki (po předchozím nahlédnutí na její fota - bohužel ty v největším rozlišení nějaký zištník sroloval - na různých místech netu) za účelem jejího pozdvihování.
   Věci okolo registrace a rozdělení far zařídím.

   Smazat
 2. Velice dobré, vtipné a přitom naprosto věcné.

  OdpovědětSmazat
 3. Církve nejsou nic jiného než obchodníci s lidskou blbostí.
  Jak pravil již Voltaire: Náboženství vzniklo v okamžiku, kdy první podvodník potkal prvního hlupáka.
  V podstatě to je variace na prodavače předražených hrnců, čili šmejdy.
  A protože to jsou obchodníci, měli by být řádně zdaněni.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bůh existuje = první fake-news lidstva!

   Smazat
  2. Velmi výstižné. Bravo!

   Smazat
  3. stale existuje dost tupych a nedovzdělanych co věři na dušičky jako stale vitězi kazatele a iluzionysti a vykladatele neviditelna a nehmatatelna jen se to nesmi obecně řikat aby se tito neurazili či dokonce nežalovali o velke prachy a tak i bezvěrec co chce byt u korytka čeka až mu vatikam požehna i protože vi že bez vatikanu a obřezani by si ani neškrt

   Smazat
 4. Jírovče, Jírovče!
  Panbíček se vám za to rouhání pomstí, rukama židů, katolíků i musulmanů. Jediným problémem bude kdo z nich bude mít právo prvního řezu. Takhle veřejně urážet větřící (prozrazením účelu všech církví světa).
  DT a SS

  OdpovědětSmazat
 5. No jo ať se věřící starají o své duchovní pastýře co my s tím.

  OdpovědětSmazat
 6. Vynikající , díky pane Jírovec , jak jste jednoduše a vtipně vysvětlil demagogii Bendy , neutuchající troufalost toho blba.Jana

  OdpovědětSmazat
 7. SKVĚLÉ, KONEČNĚ JEDNODUŠE A VTIPNĚ POPSÁNA ÚLOHA NÁBOŽENSTVÍ JAKO OHLUPOVÁNÍ LIDÍ , JEJICH ZOTROČENÍ ,...

  OdpovědětSmazat
 8. Pletete si dojmy s pojmy ....
  Náboženství je kulturní fenomen utvářející tisíciletou tradici myšlení a vyšších hodnot základních civilizací ve Světě.
  Církve mají organizovat a spravovat komunitu lidí, ale jejich činnost bohužel často podléhá nízkým mamonářským zájmům.
  I ty dnešní Evropské hovnoty se odvolávají na kulturní tradici vyššího myšlení vytvořenou křesťanstvím a na tradici nízkého mamonářství převzatého z judaismu ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bývávalo. Pouze na počátku civilizace, a to ještě s velkým otazníkem.

   Smazat
 9. Proč bych měl, byť katolík, souhlasit s nebetyčnou nenažraností církví? K tomu nemám co dodat. A KDO PODPOROVAL TUTO NESMYSLNOST? To si musí voliči určit sami...

  OdpovědětSmazat
 10. Byť, jako katolík, nesouhlasím s lidovci. Je mi žinantní se s tímto názorem ztotožnit.

  OdpovědětSmazat
 11. Za nemravné vyrovnání s církvemi nesou vinu také socani včetně milovaného Miloše. Úmyslně odkládali církevní restituce až je vnutili skupině gaunerů, která zlodějský zákon schválila pomocí kriminálníka. Majetek církve je založen v podstatě na zlodějně. Komunisté mezi sebou vybírali členské příspěvky, církev krade i u těch, co s ní nechtějí mít nic společného.

  OdpovědětSmazat
 12. Potomci církevních poddaných odškodňují svou tehdejší vrchnost. Církev se měla omluvit za ta léta útlaku, vykořisťování, vydírání a ohlupování + zaplatit paušál za tehdy provedené práce v rámci totálního nasazení, pardon, roboty.

  OdpovědětSmazat
 13. Je mi absolutně jedno je-li bůh nebo jiný potentát. Ale při předsavě toho, že se někdo vydáva za jeho záslupce je my blivno. Kdybych byl bůh tak bych ho potrestal.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. cikev kaže protože sama vi nejlip že buch neexistuje protože kdyby existoval tak už by se davno smažili v pekle a s nimi i ti co tyto šmejdy podporuji a oslavuji už jen to heslo nepokradeš je ukazkou co je to za podvodniky a podrazaky viz mareček bendu ale co stim nadělate když takovych fanatiku je hafo a ofiko propaganda je podporuje aby ,mohla za jejich požehnani krast dvacet či lepe čtyřicet hodin denně

   Smazat
 14. 0:20
  církve a politici se neomlouvají. To by jste mohl vědět.

  OdpovědětSmazat
 15. Ale když v Americe je každý proslov prezidenta (a jiných velikánů) ukončován "God Bless America" (tam kde jinde říkaj Ámen nebo Allahu Ahkbar), tak to náboženství snad přece jen nemůže bejt tak špatný, že...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američané všude po svete vraždili s bohem na rtech, Němci s bohem na opascích.

   Smazat
  2. 10:07 Tam ale přeci šlo o války proti Stroddardem*) definovaným podlidem, ohrožujícím naši civilizaci! Tito rudí podlidé jen změnili žargon a místo "oboustranně nespravedlivých" dnes píší o jakých si prý "nezákonných" válkách! Jenže války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky s barbarskými kmeny na vzdálených hranicích říše, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr!

   *)Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka.

   Smazat
 16. Jiří Jírovec17. března 2019 6:44

  Pro 1:06

  Otázka napojení MUDr Ivana Davida, bývalého člena ČSSD a ministra zdravotnictví, na SPD souvisí s měnícími se profily politických stran.

  Který měsíc nám zbývá, když ani červen není vhodný k očistě našeho těla, zní povzdech plavčíka Důry.

  Která strana zbývá, když ani ČSSD není, co bývala, může znít povzdech Ivana Davida.

  Mohu jen spekulovat o tom, že před několika měsíci by mu i SPD připadala nevhodná.

  Je to původně strana jednoho šikovně zvoleného hesla. Demokracii totiž nelze otevřeně zpochybňovat. Mohlo by se narazit na problém, kde končí moudrost lidu.

  SPD se od počátku odlišovala od ostatních stran přístupem k uprchlíkům. Postupem času došlo k semantickému posunu, uprchlíci se změnili v migranty, pokud možno nelegální, tedy na osoby, které se snaží vetřít do naší civilizace a ujídat nám z koláče.

  Okamurovu rétoriku, původně považovanou za nehumánní, nakonec převzaly všechny strany kromě části Top 09.

  SPD potřebuje doplnit agendu o další programové body. Potřebuje mluvit o sociálních problémech nikoli jen v kontextu migrantů a nepřizpůsobivých cikánů.

  Ivan David může, aniž by do SPD vstoupil, přinést potřebné rozšíření politických obzorů této strany a tím nepřímo ovlivnit českou politickou scénu. V tomto směru je jedním z mála intelektuálů, kteří jsou k dispozici. A Okamura to pochopil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na jednom hlasu v současném režimu nezáleží, důležitý je součet pro self-vyvolené. Není mi jasné, co lidi na Okamurovi vidí? Už název jeho strany je nelogický. Hlásí se k přímé demokracií. Místopředseda SPD Fiala popřel, že chtějí vystoupit z NATO. Asi ani nechtějí o tom hlasovat v referendu. Snad v ústavě je uvedeno, že o daních a trestu smrti hlasovat nelze. Že by i o NATO to nešlo? Zřejmě je zakázáno změřit referendem, kolik lidí pro NATO ve skutečnosti je. To nám Tomio dosud nevysvětlil.

   Kdo cítí zodpovědnost k sobě sama a třeba i rodině a blízkým příbuzným, by měl o SPD vědět více a hlavně něco o jejich hrdinských činech ve prospěch svých voličů, aby se při sebemenším tlaku zvenčí nerozpadli a nepřeběhli k ODS. Tady se hodí Fučíkovo heslo Lidé bděte nad tím, komu to bezmyšlenkově hodíte na základě prvního dojmu.

   Smazat
  2. V současné situaci volím SPD.

   Smazat
  3. 10:12, tak nepřemýšlejte a volte. Tomio je tu pro vás.

   Smazat
  4. Pane Jiří děkuji Vám za Vaši neutrální, těžce vyhýbavou odpověď, která nesmí poškodit kamarády a Personální agentůry Praha. I když odpovídáte duchovi, jelikož dotaz, již vymizel ten neomalený Brontosau®us pode mnou 12. března 11:33 u voleb jim to sečtu do mínusu!

   Smazat
  5. Miroslav Povolny 12. března 2019 11:03

   Očekávám, že pan Dvořák pana Davida smaže, pokud tak I.D. neučiní sám. Jinak dobrý.

   Odpovědět
   Odpovědi

   Václav Dvořák 12. března 2019 11:33

   I jako vtip hloupé.


   Miroslav Povolny 12. března 2019 11:49

   Jistěže je to vtip. Občas jsou zde mazány méně "výbušné" příspěvky. Berte to jako výtku.

   Smazat
  6. Jana 7. března 2019 7:52

   Blbeček trolíček 18:01 a 6:48 Tá voda patrí tej krajine, v ktorej sa vyskytuje, a to nezmení ani debil ako ty so svojimi páničkami. A prečo by mali nerastné suroviny a voda patriť Rusku, keď je na jeho území? Pretože je ich a zlodeji ako tvoji páničkovia utreli huby, že?


   Anonymní 7. března 2019 13:24

   Kundo 7:52 už jsem ti několikrát psal, abys vypadla s těmi tvými blbymi otázkami. Kokotům nic nepatří, ani oni sobě ne. Nevidím důvod aby otroci vlastnili nejdražší aktiva, které jsou k mání, úrodnou půdu, lesy, Vídni a surovinové zdroje. A nic na tom nezmění pizda, jako jsi ty. Být někde jinde, dostala bys pořádných pár ran holí.

   Václav Dvořák 6. března 2019 20:24

   Zdravím vespolek,

   byl jsme dlouho mimo internet a až nyní jsem si pročetl diskuzi. Obdivuji diskutující, že slušně odpovídají tomu nadávajícímu omezenci, co dobrovolně šíří ubohou propagandu nestydatě nenažrané americké supervelmoci.

   A ještě vzkaz tomu agresivnímu "diskutérovi". Redakce bude vymazávat z diskuze všechny příspěvky, kde budete nadávat a ponižovat ostatní účastníky diskuze. Argumenty, neargumenty. Prostě, jste-li hulvát, nemáte tu co dělat.

   Anonymní 7. března 2019 23:08

   Ne 20:24, je to postižené hovado, které píše sračky pro podobně postižená hovada.

   Smazat
  7. Václav Dvořák 6. května 2018 21:54

   Promiňte, že jsem nereagoval. Byl jsem se vyspat v lese. Idiot 6:44 pokračuje ve své mantře zapouzdřeného člověka. Jeho osočování není založeno na argumentech, nepřemýšlím, jako poslušný slouha slouhů jen bezdůvodně napadá, podsouvá, tvrdí, dehonestuje. Co s ním? Věcnou diskuzi zavrhl. Asi nic. S idioty neradno se bavit to chce smáznout.

   Smazat
 17. Ne nadarmo se věřícím říká ovečky, ale proč jsme v této pozici i my atheisté to nechápu. Jsme největší církví široko daleko a naše názory nikoho nezajímají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I ty skutečné ovce jsou chytřejší než ateisté, dokáží spolupracovat a jednat společně proti nepříznivému okolí.
   Uznávají také, že je něco rozumnějšího nad nimi, a podřizují se tomu.

   Smazat
  2. ... No, a to je ta stádní blbost. Bůh = fake news

   Smazat
  3. 10.15 Bůh jako stařeček na nebesích je fake news, stejně jako pohádky o kapitálu, penězích, svobodě, demokracii atd.
   Nad všemi těmito fake news je ale něco inteligentnějšího než člověk věřící na svúj hloupý rozum, a tomu se říká Bůh.

   Smazat
  4. 08:30
   Také mne napadlo založit církev ateistickou, jako zakládající člen bych aspiroval na biskupa. Zákonné předpoklady jsou uvedeny v článku pana Jiřího Jírovce.
   Ale lze uvažovat i vážněji. Najděte si v knihovně publikaci MUDr. Miroslava Plzáka Obrana proti zlu, kde se zmiňuje o tom, že věřících je většina lidstva, jen pro ně není podmínkou chodit do kostela. Naopak, nezávisle na návštěvě kostela existují opravdu nevěřící osobnosti psychopatického ražení, které se vyznačují jednak brutální kriminalitou , jednak tím, že se nikdy nedoznají. Mimochodem: napadlo vás někdy, že může skupina stoupenců nějaké (hypotetické ) víry v rámci likvidace ,,nevěřících psů" požádat stoupence jiné víry o jejich jmenné seznamy s adresami?

   Smazat
  5. "Něco" nepotřebuje prostředníka v podobě jakékoliv církve. "Něco" sídlící kdesi, nepotřebuje hmotné statky.
   "Něco" je osud.

   Smazat
  6. 17.04
   Osud si vytváří člověk, národ a celý Svět SÁM svojí blbostí.
   Bůh Otec nechává rozhodnutí o svém osudu na samotných lidech, pouze jim dává možnost rozhodnout se jít jím naznačenou cestou, která vede k překonání pro člověka "zlého osudu" a dosažení spasení.
   Jak jednoduché k pochopení pro neindoktrinovaného člověka falešnými bludy o Světě.

   Smazat
  7. 07:32 Když Vám to takhle vyhovuje, někdo má falešné bludy o světě, někdo o nebesích. Přeji hezký den.

   Smazat
  8. 12:11 Bože náš, jež si na nebesích. Zdá se, že neví kde ho hledat, nebo si dělají prču.

   Smazat
 18. na slovači vyhrali prvni kolo byvali komunista a enviromentalistka oba apelovali předevšim na to že chodi do kostela od narozeni a nechali se pokřtit a modleni nikdy nevynechali a proč tahali svou viru do voleb no protže jinak by zustali poli zapomenutych

  OdpovědětSmazat
 19. Svěží! Už jsem si v té povodni stupidní teistické propagandy připadal jako jediný ateista na světě.

  OdpovědětSmazat
 20. Ateismus je také víra hlupáci ..
  Je to víra v blbost člověka vydávanou za rozum ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 09:40 Právě proto chceme svůj podíl na církevních restitucích.

   Smazat
  2. ... a největší podíl! Nás ateistů je v Česku nejvíc!

   Smazat
  3. Eduard Goldstucker řekl v jednom rozhovoru, že věřící považují ateisty za méněcenné.

   Smazat
  4. 12:15
   Mnohem podstatnější je, co si Eduard nechal pro sebe.
   Totiž že vyvolení členové ÚV považují nevyvolené členy strany za méněcenné.

   Smazat
 21. Rozdíl mezi Bohem a Alláhem je v posmrtném životě.

  Ten ale žádný živý tvor zažít nemůže!

  Proto má každý Bůh - Alláh jinou taktiku k ovládání svých "věřících".

  Bůh STRAŠÍ své věřící, že když nebudou "poslušní", PŮJDOU do pekla.

  Alláh však SLIBUJE, že věřící bude ODMĚŇEN v nebi sedmi pannami.

  Vypadá to sice pro "neveřící" jako plácnutí do vody, ale je to asi účinný nástroj k ovládání lidí..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že ty přislíbené panny postačují jen k ovládání primitivů. Proto se toto ujištění musí 5x denně opakovat.

   Smazat
  2. To je laický pohled, křesťanství je o něčem jiném a je "vědečtější" než Vámi popisované jednoduché představy lidí o náboženství.
   Ateismus, judaismus, islám jsou primitivní systémy, nevysvětlující nesmírnou složitost našeho Světa.
   Křesťanství, kdo ho správně chápe, předává zjednodušenou formou esoterní pravdu ...

   Smazat
 22. Na křesťanství je jediná rozumná věc:" Sedmý den odpočívati budeš". Ateistický primitiv V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 23. Když jsem zjistil rozsah církevních restitucí, tak jsem maně vykřikl Pane bože a ozval se mi Marek Benda.

  OdpovědětSmazat
 24. Nějak se přestalo mluvit o odluce církví od státu. Nahrabali a hrabou dál. Jenom v našem městě již odešly miliony do opravy kostela, kaple,teď si vymysleli komunitní centrum. A to ještě dostávají dotace od EU. Ať se živí sami, jako my všichni. Ptejte se svých poslanců a senátorů. Kdy se jich stát zbaví?

  OdpovědětSmazat
 25. Založit církev nebo náboženskou společnost může podle Zákona ČR č. 3/2002 Sb. skupina tří svéprávných občanů České republiky zastupující 297 souhlasících oveček....
  Bylo by dobře tento zákon rozšířit o povinnost, aby ten, kdo tuto církev založí, zemřel z lásky za lidi na kříži a aby třetí den vstal z mrtvých

  OdpovědětSmazat
 26. Kdyby žil Cimrman, tak bych mu poradil, aby založil církev ateistů, čti lidí nevěřících v existenci „katolického boha“, do níž bych okamžitě vstoupil. Jsem přesvědčen, že by nás bylo brzy tolik, abychom dosáhli na státní podporu a alespoň Cimrman tak mohli patřit mezi celou tu vrstvu parazitů, za kterou jsem vždycky považoval všechny profesionální hlasatele jakékoliv ideologie. Třeba i ty komunistické politruky.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.