Reklama

čtvrtek 14. března 2019

Odstrašující dialog

Ivan David
Zdroj: https://www.denik.cz/komentare/glosa-jana-schneidera-odstrasenim-k-dialogu-20190311.html

14. 3. 2019
Jan Schneider si ve svém komentáři pro Deník.cz všiml zvláštního užívání slov, když cituje závěrečnou deklaraci prezidentů Bulharska, České republiky, Estonska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Polska, Rumunska a Slovenské republiky, neboli „Bukurešťské devítky pro konzultace a dialog“ (B9), kteří 28. února 2019 v Košicích deklarovali „silné odhodlání ke kolektivní obraně, jak je zakotveno v článku 5 Washingtonské smlouvy (NATO) založené na solidaritě, sdílené odpovědnosti a nedělitelnosti bezpečnosti spojenců.“

Jan Schneider poukazuje na to, že ve skutečnosti je však každá ze smluvních stran Washingtonské smlouvy vázána závazkem, že "neprodleně podnikne takovou akci, jakou bude považovat za nutnou, včetně použití ozbrojené síly". Není tedy jasné, k jaké "akci" se zavazují, ale počítá se s s vlastním uvážením.

Deklarace B9 však vůbec nezmiňuje jediný skutečný závazek základní smlouvy NATO: „Smluvní strany se zavazují urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN.

V rozporu s tímto závazkem B9 deklaruje „podporu přístupu NATO k Rusku, založenému na silném odstrašení a obraně, a otevřenosti k dialogu, jak bylo dohodnuto od konání summitu ve Walesu, s cílem vyhnout se nedorozumění, chybným kalkulacím a neúmyslné eskalaci.
Jan Schneider proto klade řečnickou otázku: "Jsou ti prezidenti vůbec gramotní?"

Ve vzduchu visí otázka, jak vést "dialog pomocí odstrašování".

Zde diplomatický jazyk silně připomíná urputnou tupost vojenských příruček, jak ji Karel Čapek kouzelně charakterizoval formulací: "Porazit nepřítele znamená donutit ho, aby byl mrtev."

Mezinárodní kontext fungování této "koalice ochotných" připomíná jiný aforismus Karla Čapka parodující diplomatický jazyk podměrečných států: "My králíci jsme se dohodli s kuřaty, že se nebudeme vzájemně požírat. Uvidíme, co tomu řekne jestřáb."

Deklarace B 9 je samozřejmě inspirována jestřábem byť formálně nezúčastněným na dohodě, takže odpadá starost, co tomu řekne. V daném případě tvoří nejochotnější z ochotných, tedy Polsko, Rumunsko a pobaltské státy dvě třetiny z celé B9.

Pod vedením jestřába s hákovým křížem umírali rumunští vojáci u Stalingradu, ale na konci války také při osvobozování Československa. O 23 let později v roce 1968 se však Rumunsko Nicolae Ceaușesca nezúčastnilo "bratrské pomoci". Rumunský vládce byl na sklonku roku 1989 jako nepoužitelný v nových podmínkách i s manželkou zastřelen ihned po přečtení rozsudku "nezávislým demokratickým soudem". Rumunsko bylo nasměrováno na další svobodnou cestu s novým jestřábem za zády vstříc novým úspěchům.

Poláci jakoby snili o velkém Polsku z dob Polsko-litevské unie a zapomínali na 123 let trvající neexistenci Polska. Obnovené Polsko se horečně připravovalo na válku z východu či na východ, aby bylo zničeno ze západu a z vůle a moci Východu znovu obnoveno, aby po 45 letech snilo o výbojích na východě za pomoci západních spojenců. Češi a Maďaři chtějí svůj "klid na práci", Maďarsko se ovšem brání statutu protektorátu. Vůli obyvatel Slovenska naznačí pozítřejší prezidentské volby. Nebudeme dlouho čekat, co tomu řekne jestřáb.

Odstrašení se ukáže jako funkční, když se odstrašovaný bojí. Odstrašovaný se bát nechce, a proto také odstrašuje. Proces má charakter tzv. pozitivní zpětné vazby, tedy čím víc, tím víc. Takové procesy končí obvykle katastrofou. Takového směřování jsme nyní svědky. Deklarace "otevřenosti k dialogu" je pokrytecký blábol stejně jako údajný cíl "vyhnout se nedorozumění, chybným kalkulacím a neúmyslné eskalaci". Eskalace je úmyslná. Máme tedy díky našim představitelům a jejich strategickým spojencům podíl na sdílené nebezpečnosti. Pevný charakter a bystrost úsudku připomíná pana domácího Faktora z Poláčkova Domu na předměstí, který své nadání a z něho plynoucí úspěch charakterizoval slovy: "Na vojně jsem dobře chápal, a tak jsem postupoval."

O nějaké koncepci v tomto kraji nelze hovořit, spíše o soutěži co možná nejméně ochotných s ke všemu ochotnými. Neochotní na rozdíl od vzdorného Maďarska nemají dost sil a mlčící většina se jako obvykle věnuje čekání, až to zase vyhnije.

Zdroj: https://www.denik.cz/komentare/glosa-jana-schneidera-odstrasenim-k-dialogu-20190311.html


V rozporu s tímto závazkem
Zdroj: https://www.denik.cz/komentare/glosa-jana-schneidera-odstrasenim-k-dialogu-20190311.html
  

Zdroj: https://www.denik.cz/komentare/glosa-jana-schneidera-odstrasenim-k-dialogu-20190311.html

Poukazuje na to,
Zdroj: https://www.denik.cz/komentare/glosa-jana-schneidera-odstrasenim-k-dialogu-20190311.html

46 komentářů :

 1. Mně to připomíná velmi starý film, který se jmenoval Pahorek. Tam vězňové museli těžce pracovat a chodili kolem nesmyslného kopce, který sami museli lopatama vytvořit a u toho říkali:" Jsme tady v táboře, jsme tady rádi, chceme tady zůstat aspoň deset let". Ten vztah bachaře a otroka je stejný.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ja si mlhave pamatuju, ze se tam rikalo: "Zijem si jak na zamku, at to trva vecne" ...treba kdyz nekdo musel klikovat a tak... :-)
   Vpomnel jsem si na to, kdyz se kdesi objevila proklamace: "mame se nejlip v historii, jak jsme se kdy meli" :-D

   Smazat
 2. Co k tomu dodat? Snad mají v Rusové dobré koordináty, aby se dostalo na všechny signatáře, když už o to tolik stojí.

  OdpovědětSmazat
 3. Může se někdo divit Stalinovi, že s osvobozením Varšavy nepospíchal?. Poláci v té době patřili na západ a mohli si to užívat ještě celý zbytek léta. Ve Varšavě prý tehdá bylo hodně volných parcel vytvořených panem Dirlewangerem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hm, rudá armáda udělala ve Varšavě vůbec paseku. Některé parcely po nich jsou dodnes nezastavěné.

   Smazat
  2. 01:02 Jo a škodu za zničenou Varšavu chtějí Poláci po Němcích a Rusům vyčitají historici, že přišli až když bylo po všem.

   Smazat
  3. To jim nevyčítají historici ale protiruští propagandisté, většinou polského, polsko-americého a britského původu.

   Smazat
  4. Pozadí nečinnosti Rudé armády je trochu košatější. Předně, varšavské povstání bylo na pokyn exilové vlády v Londýně zahájeno především proto, aby Varšava nebyla osvobozena Sovětským svazem. Bylo to příliš ve spěchu a proto bylo povstání nedostatečně připravené, nepromyšlené až chaotické. Podle toho také dopadlo. Poláci prostě chtěli za každou cenu patřit k Západu a nijak se tím netajili.
   Zvláště to však podělali tím, že aktivně potlačovali i jakoukoli snahu o spolupráci s Rudou armádou a to tak, že vyjednávání o podpoře pokládali za zradu. Viz zápisky Richarda Zdráhala ze zajateckého tábora v Drážďanech, kde se setkal s polskými generály kteří vedli varšavské povstání. Generál Komorowski přiznal, že dal odsoudit k trestu smrti jiného generála za to, že vyjednával s Rudou armádou o pomoci. A také hovořil o popravě sovětských důstojníků.
   Stalinovi se tedy opravdu nelze divit, že se rozhodl nezasahovat do varšavského povstání. Každý svého štěstí strůjce.

   Smazat
  5. Přesně tak. Prozápadní velení odmítlo pomoc Rudé armády. A teď lžou, že jim sověti nechtěli pomoct. Podlí kriplové jako ti naši.

   Smazat
  6. Poláci často vidí své možnosti nerealisticky, poslouchají víc emoce než rozum. Umí dobře na věky nenávidět, jen ta láska (a pravda) jim občas uniká. A tím nemyslím naši kavárnu, sam. J.

   Smazat
  7. 11:44 Polákům nicméně vděčíme dnes zato, že bolševické hordy neprošly v roce 1920 do Evropy a kdyby bývali byli rozumný i v roce 1939, tak kde by dnes Evropa končila! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
  8. Můžeme jim děkovat, že obsadili Tesinsko, vyhnat je museli čs.legionari.Za druhé sv.vallky když Němci obsadili Sudety tak si poláci zase ukousli Tesinsko, oni totiž touží mít hranici s Maďarskem a my nějak překážíme

   Smazat
  9. 8:57 Sudety, (podobně Horní Uhry, polské Slezsko), nikdy nechtěly být dobrovolně součástí umělého, podvodně vzniklého, separatistického husitsko-bolševického čecháčkostánu. Výsledkem mstivého a loupeživého odsunu původního obyvatelstva - namísto předtím mu odepřeného plebiscitu - je jejich současný žalostný a vydrancovaný stav, plný putinovské či čecháčkovské lůzy. Zplundrovaného parazitického čecháčkostánu, zamořeného jaderným a těžebním uhelným odpadem nebude žádná škoda. Je to boží trest za zlovolné a podlé vyhnání původních obyvatel, kteří nedostali ani autonomii. Jakékoli naředění bolševické lůzy neruskými a nečínskými cizinci je jenom prospěšné.
   Rakovina zhoubného, kainovsky loupeživého kolektivizmu se sama od sebe nevyléčí a vnější zásah může přijít paradoxně jedině z Ruska - přesunem tupého a kolaborantského čecháčkostánu za Ural, kam dávno patří, a osídlením kotliny Novými Rusy nebo z Ruska a Německa vypuzenými muslimy. Tedy z deště pod okap. Tak jako se Kosovo odtrhlo od azbuckého Titova Srbska aby skončilo v náručí ještě primitivnější Albánie - tak se čecháčkostán a slovenskostán odtrhly od civilizovaného Rakousko-Uherska, aby skončili přesunem do ruských stepí nebo až za Ural a budou rádi, až jim Putler stanoví dostatečné uprchlické kvóty do jimi samoobslužně zbudovaných gulagů v Akci Z.

   Smazat
 4. Došli jsme opravdu tak daleko,že kdyby blbost bolela museli by účastnici té konference trávit život na morfiových injekcich?

  OdpovědětSmazat
 5. Ti presidenti jsou loutky usa a eu a nic jiného můžou jen tak maximálně žvanit.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201903149434499-vymluvne-vyjadreni-tomia-okamury-k-80-vyroci-nacisticke-okupace-se-vas-dotkne/

  OdpovědětSmazat
 6. Že nám ti chytří prezidenti nenaznačili, odkud lze očekávat útok. Jenom Pobaltské státy sousedí s Ruskem. Tam je velké množství ruského obyvatelstva, na které Rusové nepůjdou. Napadá mne společné přepadení Kaliningradu. Byl by to zbabělý útok na slabšího, na který by Rusové reagovali raketovým protiúderem, který by vystupňoval v celosvětovou válku.

  Jediné téma k domluvě by bylo společný útok na Rusko státy B9 v okamžiku, kdy ruská 5. kolona vyvolá povstání. To se jako myslí, že nás poženou jako dobytek v první linii na smrt? Zeman se bude nechat vozit v invalidním vozíku po Praze za pokřiku na Moskvu, na Moskvu. Kavárna bude šílet radostí. Kalousek se zabalí do ukrajinské vlajky.

  Škoda, že šetří detaily a nenapoví scénář.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesahej mi na Mosheho ,je to nas Taticek jen by mu museli pujcit pivovarskeho valacha na fotografovani

   Smazat
 7. Komunikují v šifrovaných zprávách a pod služebními čísly. Jsou mezi nimi studenti, lékaři, učitelé, hasiči, podnikatelé, umělci, řemeslníci, vědci, policisté, vojáci. Spojuje je odpor k rozdělování společnosti prostřednictvím manipulací. Chtějí ji proto chránit.
  Ach jak je to krásné a jak krásná je ta nová rasa, která mě bude chránit.

  OdpovědětSmazat
 8. Maďarsko podepsalo. To je ten očekávaný krok pro americké NATO. Než někdo naplánuje vstup do politiky měl by zjistit do jaké míry odolností je ochoten jít a jak je vydíratelný.

  OdpovědětSmazat
 9. Hitler před útokem na tehdejší SSSR, dnešní Rusko, sjednotil násilně celou Evropu, která pro něj vyráběla zbraně, potraviny a všechny Evropské státy dodali své armády, které se spolu s Němci, vrhli pod názvem operace Barbarossa, na Rusko z cílem zabíjet, rabovat, ničit a vyhladit obyvatele největšího Slovanského národa. Dnes je situace velice podobná. Američani, přímí pokračovatele politiky Adolfa Hitlera, plánují vojenský útok na Rusko a před tím sjednocují státy Evropy jejich začleněním do zločinecké organizace NATO z cílem společného napadení Ruska v zájmu USA. Američani budou dodávat zbraně a Evropani, hlavně ti východní budou sloužit jako kanonfutr na východní frontě. Napoleonovi, pak Hitlerovi se Rusko nepodařilo porazit. Je otázkou, zda se to podaří Američaům. Na šachovnici Evropy mají jednoznačnou výhodu Američani, a i přes sliby dané Gorbačovovi o nerozšiřování zločinné organizace NATO stojí vojska NATO na hranicích Ruska. "Barbarossa" číslo dvě může začít a to samozřejmě s těmi nejdemokratičtějšími úmysly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní15. března 2019 8:39
   Na rozdíl od Německého obsazení Evropy, současní plánovači tažení na Východ, si zajišťují součinnost Evropských národů ideologicky. To jsou přednosti demokracie, před totalitou.
   Možná nakonec i demokraticky přesvědčí Rusy, že za Jelcina bylo dobře a je třeba se k tomu vrátit. Zdemokratizované Rusy, kteří by přišli o národní majetky a zdroje, bychom zase směli považovat klidně i za své bratry. P.K.

   Smazat
  2. 10:49 zase tapetuješ kreténe

   Smazat
  3. A na čem krom sdíleného boje s divochy na Východě chceš stavět evropské ideje, stejně jako kdysi evropští dobrovolníci, kteří 22. června 1941 překračovali sovětské hranice ještě většinou horoucí nacionalisti. Jakkoli si na sebe zvykli, zde mezi nimi existovaly dělící zákopy, jež nebylo tak snadné překonat. Neboť Nizozemci byli přesvědčenými nizozemskými vlastenci, jako Dáni dánskými a Norové norskými. Také Němci se ve svém národním cítění nenechali předstihnout. Tu a tam z toho vyplynuly rozepře a konflikty. Jen v nepřátelství vůči bolševismu se shodli všichni. Když ale dobrovolníci na Ukrajině a na Kavkazu – tedy ve velké části evropského Ruska – vlastníma očima spatřili celou nuznost života lidí, jejich sociální primitivitu a niternou nesvobodu, když sami zažili, že rolníci bojácně skrývali poslední zbytky své dřívější kultury a náboženství v nejtemnějším rohu chalupy, tehdy je všechny společně zachvátila vděčnost, že jejich vlastní krajané tohoto osudu doposud zůstali ušetřeni. Všechny problémy, jež zaměstnávaly jejich národy ve vlasti a je samé tížily, se jim oproti tomu zdály nepatrné. V hlubokém Rusku najednou dobrovolník pochopil, že Nizozemci, Dánové, Norové a Němci tu bojují za svoji společnou vlast. V kamarádovi vedle sebe poznal člověka stejného životního stylu a stejného historického původu a tváří v tvář obrovským masám protivníka pochopil naléhavou nutnost společné fronty. Tváří v tvář monotónnosti nesmírných žlutých kukuřičných polí na Ukrajině, dálných stepí na Donu i v kubáňské oblasti, lysých šedivých hor Kavkazu, nad nimiž na něj shlížely tmavé masivy Elbrusu a Kasbeku, prožíval dobrovolník s velkou intenzitou mnohotvárnost a kvetoucí tvůrčí život svého vlastního rodného světa, velkolepost své kultury a pospolitost všech evropských tvořivých lidí jako nové zjevení. V ruské krajině a její otupělé lidské mase naopak rozpoznal význam svých rodných zemí pro historii evropského lidstva. Co člověk v Evropě za jeden a půl staletí rozluky zapomněl, to se v něm jako velký prožitek války opět probudilo. Uprostřed bratrovražedného boje evropských národů se na frontě proti Evropě nepřátelskému, svoji vlastní národní kulturu nenávidějícímu a svobodu likvidujícímu bolševismu, zrodila evropská osudová myšlenka, duchovně pojatá a uskutečňovaná v boji. A dnes se rodí nová generace bojovníků za skutečnou Evropu, která vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě! - https://www.youtube.com/watch?v=44PlgE1h1c4

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:56 netapetuj debile

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Bože do kohos to "rozum" vrazil!
   odkaz pro 22:39

   Smazat
  4. oprava: pro 19:58, samozřejmě. Tento skřekající kreten co dělá zřízence na teplický patologii není totiž schopen dát do kupy složitější než holou větu bez nafetování prdy tohoto svého škaredého fýrera! - https://pbs.twimg.com/media/DQ3D5L9WsAAByD3.jpg

   Smazat
  5. 8:25 Fuj, tak ten je odpornej! Už se nedivím vzhledu všech místních čichačů jeho prdů, kteří se na ulici či v socce navzájem poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení! A soušky ještě podle širokorozchodné prdele!:-)))

   Smazat
 11. S článkem souhlas. Ale jaké živočichy jsme si zvolili do předních politických funkcí, je naše vina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zanedlouho nás čekají další volby ...

   Smazat
  2. Já mám obavu, že než dostanu do ruky papír s kandidáty, tak ti budou už předem předvybraní, takže opět budu volit menší zlo.

   Smazat
 12. vyvolať strach pre Ruskom - a - nič, kričať že sú zlí a nič, že sa treba báť Ruska - a - nič, bože či sme sprostí, veď sa máme báť Ruska - a - nič ... sme nechápavé národy, toľko zla čo u nás napáchali, a - nič, zato sa začíname báť svojich politikov, a fest

  OdpovědětSmazat
 13. Hmm, to Fischer nemůže nikoho přirovnáním k praseti urazit, protože sám je katolické, antinárodní, vlastizrádné.

  OdpovědětSmazat
 14. Máte pravdu dějiny se znovu opakují a rádoby zpupní dobyvatelé opět dostanou hrozný výprask. Budou rádi, když si budou moci zase 70 let lízat rány a kňučet ve svých státečcích a ujišťovat se, že za všechna jejich neštěstí mohou Rusové. Spíše (vzhledem ke stále se zdokonalujícím vražedným zbraním) si myslím, že to bude poslední výboj tzv. evropanů a američanů a jejich euro-atlantických hodnot. Jsa nepoučitelní a úplně zpitomělí nechápou, že válka, jež se chystá a které mnozí tak fandí bude jejich poslední. USA žádné právo na beztrestný preventivní úder jadernými zbraněmi od nikoho nemají a dostane se jim případně takové odpovědi, že zbydou jen indiáni kdesi v zapomenuté rezervaci. Moc dobře už to vědí. Proto ten vřískot a kňučení o sankcích. Připomeňme si, že Rusko války nikdy nezačínalo, ale vždy je ukončilo. V historii na to dojel Japonec (dnes kňučí po Kurilách, Číňan (raději o Usuri nechce slyšet), Mongol, ale i Němci (2x už zapomněli jak vypadal Berlín a kolik jejich mršin do dnes hnojí Rus), dojel na to Fin a měl velikou kliku, že znovu nespadl pod Rusko jako za carů. Dojel na to Švéd a jeho nadvláda nad Baltem skončila, dojeli na to mnohokrát Poláci (taky z toho mají mindrák do dneška), dojeli na to Francouzi a rovněž z toho mají mindrák, že ze slavné 500 000 armády se vrátil jen zubožený houfeček 30 000 polomrtvých otrhanců. Dojeli na to Britové, když utíkali z Krymu a z Balkánu před Rusem a marně jim Osmani kryli záda. I Turek-Osman, dnes si pamatuje jak dostával na prdel a přišel o Řecko, Bulharsko a celý Balkán. Ten se poučil a když udělal průser v Sýrii raději hned běžel plakat k USA a pak se raději dohodl s carem. Všichni zapomněli, jak společně utíkali z Ruska z intervence před těmi ubohými mužíky-bolševíky. Včetně našich slavných legií. Šakašvili si strachy sežral kravatu a Porošenko kdyby nechlastal jako Dán, tak by raději zalez pod postel a modlil se aby se náhodou Rus opět nerozjel do Kijeva. Těch pár tisíc připosraných US boys a jejich poskoků by ho nezachránilo, až by se valili ruští mužíci. Nemluvě o tom, že by najednou většina Ukroušů změnila košili, prohlédla a křičela svorně: "Naši idů" a byl by ny Ukrajině nedostatek provazů, jak by se podivná úroda rodila na stromech a sloupech lamp. Takže všichni raději fantazírujte o hloupém, opilém mužíkovi, ale raději sedte na perdeli u pivka, wisky a veďte jen své hrdinské emerické sny. Jinak probuzení bude rychlé, drsné a krátké před spánkem věčným. Zeptejte se všech na Rusy spících tímto spánkem předešlých hrdinů a jsou jich tam za staletí hodně velké hromady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kamaráde krásnej a pravdivej článek,naprostej souhlas...mužik a s kyždým se vždy vypořádal,přesně a trefně řečeno..a ty USa svině to ví a proto jen kvičí a kvičí.Pravda je, že to můžou,a to ještě blbě a uboze,zkoušet tak maximálně na Venezuelu.A i ta už se kašparům typu Boltona,Pompea a Abramse směje..USA - momentálně největší světový lhář a válečný štváč...

   Smazat
  2. Naši úžasní američtí přátelé si představují, že nás poženou na Rusko před sebou.
   Také doufají, že Rus bude ostřelovat Evropu a ne je.

   Ruská doktrina ale říká jasně, že mimo základen v Evropě to schytá i Amerika.

   A to pak naši úžasní přátelé budou naříkat: To je podlost, zvítězit jsme měli my! My tady jenom chráníme demokracii a lidská práva, pravdu a lásku.

   A tak to má být. Kdo bojuje za pravdu a lásku lží a nenávistí, má dostat po hubě, padni, komu padni.
   Teď jsou bohužel na řadě naše děti.
   PB

   Smazat
  3. 14:11
   Naprosto perfektně napsáno . Naskýtá se otázka jak je možné , že Češi opět stojí na straně zla . Je neuvěřitelné že po 80 letech , které uplynuly od doby , kdy bylo naplánováno že budou jako národ vyhlazeni z povrchu zemského lezou potomkům těch , kteří toto plánovali do zadku . Má takový národ právo na existenci ?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Kecy, lejnere putlerýči, všechno bude jinak! Protože tito kremlovoři co Chujlostan vlastní - https://img.opentown.org/store/news/180407/te-url-9f0e394ab55deec1225656a563db0bf8.jpg

   nikdy nedovolí, aby jim jejich vlastní loutka Putler zničila jakýkoliv majetky na Západě! To on moc dobře ví a jen žvaní aby byl důležitej! Vedl by normální válku, jakou natrénoval v Sýrii a na Ukrajině, kde by hlavní roli měli bohatýři jako je ten Ilja Muromec 2 se sněžným kvérem na 1 minutě a 12 sekundě tu - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0

   A v okamžiku kdy mu dojde Bojaryšnik, se tankové svazy NATO přiblíží k Uralu a Putler požádá o příměří! Bude postaven před Mezinárodní tribunál novou vládou a jeho další osud je neodvratný - https://pbs.twimg.com/media/B2z1f-UCQAA-gij.jpg

   Pak dojde k celkové k rekonstrukci Chujlostanu. Tento archaický kaganát bude důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě živel "Rus" nebude mít většinu a rozhodovací práva. Jen v evropské části vznikne 32 nových států pod přímou patronací USA a EU. Asijská část se demarkačními liniemi rozdělí pod správu OSN. Poté bude provedena zásadní restrukturalizace společnosti, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy civilizace, čehož se v této oblasti nikdy nedosáhlo. Stejně tak se přistoupí k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka. Asi tak ...

   Smazat
 15. Pane dr. Davide! Kapitál se přibližuje horempádem dnu, kdy bude muset rozhodnout, zda nechá přežít kapitalismus, nebo lidstvo. Mír, to je pro kapitál smrt. No a válka je smrt pro lidstvo. TĚŽKÉ VYBÍRÁNÍ I PRO POLITRUKY ABCD9.10.11.
  Zkuste požádat nějakého českého politruka nebo militaristu, aby konkretizoval nebezpečí Ruska. Ta cvičení NATO, vyvolat válku prostřednictvím triku Adolfa Hitlera, tedy kopií přepadení vysílače Gleiwitz přestrojenými vojáky SS za polskou armádu, zatím Rusko s výsměchem odmítá. Nemám rád drobný terorismus lidí ukřivděných s desítkami mrtvých, o to více ale nemám rád velký terorismus peněz a bohatství druhých chtivých s miliony mrtvých, nemám rád teroristické války proti jiným státům a národům, které vede nekulturní, ale civilizovaný Západ jen pro nenasytnost svých oligarchů světa.
  Bude-li válka, bude to válka Západu proti celému Východu, tedy i Číně.... Je iluzorní si myslet, že půjde o nějakou selekci - ne, bude to genocida lidstva a viníkem bude panující diktatura kapitálu - jen ta a výlučně!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Docházej ti prachy, užgryndanej čechomužyku? Tak to na LŽIDavida nespolýhej, žádný nedá, tihle by si radši nechali vrtat koleno:-))) A války se bojíš? Války mušej betj! Pro zacování civilizejšn, víš? Jde přeci o války proti Stroddardem*) definovaným podlidem, ohrožujícím naši civilizaci! Tito rudí podlidé jen změnili žargon a místo "oboustranně nespravedlivých" dnes píší o jakých si prý "nezákonných" válkách! Jenže války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky s barbarskými kmeny na vzdálených hranicích říše, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr!

   *)Americký novinář a filosof Lothrop Stoddard když popisoval situaci v Rusku po svržení cara, definoval tamní obyvatele jako spodinu, kterou označil za nejvíce zdegenerované lidi na Zemi, a to v knize "Revolta proti civilizaci: hrozba podčlověka" (1922) - https://cdn.counter-currents.com/wp-content/uploads/2011/11/revolt_against_civilization.jpg

   Označil tamní typ podřadného člověka, jehož existence nedosahuje na kritéria adaptability zavedená nerovnostářským společenským řádem jako Podčlověka.

   Smazat
 16. Poácí jsou debilové, protože kdyby tak uvažovali ostatní příslušníci dnešních států tak by poláci ještě dnes lezli po stromech a modlili se k místním bůžkům. Křesťanský v nim přinesl vojenskou silou Přemysl Otakar.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polákům vděčíme dnes zato, že bolševické hordy neprošly v roce 1920 do Evropy a kdyby bývali byli rozumný i v roce 1939, tak kde by dnes Evropa končila! - http://img15.deviantart.net/8736/i/2013/256/2/e/pakt_ribbentrop___beck_vol__2_by_coszniczego-d6m4e0q.png

   Smazat
  2. 18:05- Váš problém je, že "bílá, árijská Evropa" bude skutečně omezena na původním území. Tedy od Uralu po západní země bývalého bloku RVHP. Asijskou část Ruska ovládne Čína, "Západ a jih Evropy Muslimové. USA si netroufám tipovat, možná jako "Nový Jeruzalém" a "Mekku" všech židů. Ale může to být i obráceně. Záleží, na kterém kontinentě se zrodí nový "Áda".

   Smazat
  3. Ano je to tak, bohužel, souhlas! Adeptů na azijského Ádu je vícero, i Erduan řikává, že Turci dobudou EU nikoliv už děly, ale dělohami svých žen! Takže platí co jsem dříve psal, že po porážce naší rasy v roce 45 je Sibiř pr ní definitivně ztracena a vše od Uralu na Západ už je pouze otázkou času, bohužel ...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.