Reklama

úterý 19. března 2019

Panelová diskuze Nové republiky "Vzdělanost a výchova v české společnosti" - díl 5. - vystoupení PhDr. Jany Maříkové Kunštekové

19. 3. 2019  Nová republika
V panelové diskuzi pořádané spolkem Nová republika na téma "Vzdělanost a výchova v české společnosti" vystoupila po MUDr. Ivanovi Davidovi, Mgr. Václavu Klausovi jnr., docentu Radimu Valenčíkovi a řediteli gymnázia Ing. Michalu Šmucrovi i PhDr. Jana Maříková Kunšteková, středoškolská profesorka jazyků. Nabídla zajímavý pohled praktikujícího pedagoga.


17 komentářů :

 1. Máte pravdu.Také já si uvefomila,ze spolecnost po ptevratu neprosla skutecnou katarzi,tedy po prevratu v 89 a ze tudiz zije ve lzi a ze lzi.Nebyl vedecky zanalyzovan socialismus a priciny jeho zaniku.Rovnez nebyly definovany jeho klady-puzeni spolecnosti ke kolektivite je nyni.odmitano a nahrazeno neprirozenym puzenim k samote/individualismu/.Ano,teprve az si vsichni priznaji sve zoufalstvi z tohoto stavu,neco se pohne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy sama jste nejlepším důkazem toho, že společnost po socíku skutečnou katarzí opravdu neprošla.

   Smazat
  2. Velmi by mne zajímalo, co ta katarze jako měla být? Nešetřete detaily, abychom věděli, kdo vlastně jste? To třeba byste lidi zavírali a vraždili za to, že poctivě pracovali? Například lékař, který léčil a tím podporoval socík, by měl být vámi demokraty zabit? Nebo byste všechen majetek lidí převedli na disidenty? Opravdu by mne zajímalo, co tou katarzí myslíte?

   Smazat
  3. 22:56
   Co to blábolíte o zabíjení, vy chudáku? Katarzí myslím, že byste se omluvili národu za vaše zločiny, za to, že jste selhali a posrali jste to, za to, že jste zavedli tuhle zemi na zcestí, za to, že jste způsobili její zaostávání morální, technické... Přiznali jste, že ta ideologie byla zrůdná a zavázali jste se, že se už nic takového nebude opakovat.
   Tak jako si Německo prošlo katarzí po 2. válce.

   Místo toho, ale slyším jak všechno bylo skvělé, lidi se měli báječně, vyváželi jsme do celého světa, svoboda byla větší než dnes a podobné drzé bláboly.

   Smazat
  4. Ad 0:45 - Nevztekej se. Pohlédni pravdě do očí a omluv se. Komoušové tuhle zemi nezadlužili. Komoušové podnikali za naše a pro nás. Teď už docela chápu, proč při tom používali násilí. Inu, jinak to nešlo.

   Smazat
  5. Katarzi jsem myslela a myslim verejne zhodnoceni minulosti a to na urovni vedecke-ukolhistoriku a sociologu.A ze vseho nejvic tzv.ekonomu.Namisto toho uz 30 let poslouchame jen ideologii,kak vse bylo spatne.Nebylo-stat nebyl zadluzen.Stavelo se,byty dokomce se statni ucasti.Vzdelani a pomucky k nemu bylo z dani.Zdravotnictvi take.Je nutne se podivat na stav od 48r.do 78 kolik se za 30 let zbudovalo a kolik za 30 let od prevratu?Divat se ekonomicky ne ideologicky.A posuzovat to dle zajmů mladych lidi,spolecnost je ve skutecnosti proti.nim,protoze zabrzdila prirozenou touhu jedince plodit potomky.To je nesmirne alarmujici.Podivat se kolik bylo dph.Jak se zmenil.zivot na venkove 48-78..a pak 89 - 2019.Katarze by znamenala bolestne prozreni ze jsme poplivali svoje mladi a hlavne mladi svych rodicu kteri cosi dokazali zatimco dnes si mladez hraje na spasitele zivotniho enviromentu na Sumatre a svoji.zemi nevidi!?Katarze je pohled na pravdu a je vzdycky bourliva a ocistna.Ale po 89 neprobehla.Vsem slo jen o konzum.

   Smazat
  6. Katerze znamena poznat,ze jsme byli soucasti imperia Sovetu a dnes imperia Usa.Sily,ktere vladnou nejsou Gottwald ani Babiß.Jde o to ktere imperium je pro nasi zemi lepsi.Vyzivame se ve smesnych vzajemnych ideovalkach.Problem je ze jsme ztratili schopnost uvazovat selskym rozumem ve prospech svuj a hlavne tech budoucich.Proto hrozi nasi spolecnosti zanik a rozpusteni se.Ale stalo se uz mockrat ze male zeme ztratily svoji identitu.Zacina to vseobecnym zhloupnutim a ucpani mozku se projevi naprastym individualismem a potiranim kolektivity,ktera byla nezbytna pro preziti lidstva vzdy.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. Katarze? To je pokus, samozřejmě marný, místních v trolení sic pilných, jinak ale zapšklých, na Putlerových prdech závislých, neproduktivních blbců škodit! Oni však pouze smrdí! Ruské přísloví: Psí/čubčí (a tedy i parazitický čecháčkovský, ovaroidní, pitomiovský, fálmerovský a burešovský) hlas do nebe nevolá. Jsou ti umanutí, lúzrovití, sprejerovití, ovaroví a zaprdění diskutéři s falešnými jmény, tituly a institucemi (včetně těch burešovsko-čobolovských) opravdu tak blbí a ubozí, komunizmem zdegenerovaní, na bezplatných médiích chorobně závislí, potrefené husy, nebo jen placení provokatéři, členové KSČ, ROH, SČSP, khakimozky, lidoví milicionáři, pomocníci VB, politruci, případně důchodci agenti StB a KGB ??? Jak málo stačí ubohým, neschopným, nezaměstnatelným, samolibým a líným sockám ke štěstí: Vyblít se namísto produktivní práce na kapitalistickém internetu a vylízat si socialistickou p….l. Obyvatelé králíkáren ani na internetu nevyprodukují víc – než bobky. Zamindrákovaná lůza metá svá lejna na ty výše stojící - ta však bez zásahu cíle dopadnou zpět na její hlavu. Lůza zůstává lůzou i když je v početní většině. Čím ubožejší a pitomější podvraťáček na řetězu u boudy - tím víc poštěkává a zasírá své okolí. A ještě by chtěl bez vlastní osobní odpovědnosti zasahovat anonymně referendem do osudů spoluobčanů. Geniální politický trik, prosazovaný postkomunistickou tripartitou: internetové diskuze.
   Nabuzené lemplovské, dluhy neplatící a neproduktivní socky vypustí nahromaděnou žluč a střevní plyny (přímá demosrácie) a neřádí pak už na náměstích:-)))

   Smazat
 2. Vzdělávání sabotáž: terapie namísto vzdělání, vymývání mozků namísto znalostí.
  Dnešní metody výuky jsou překvapivě podobné metodám používaným při vymývání mozků. Není to ani tak o tom, jak vyučovat solidní znalosti, jako je o léčbě studentů - tak, aby získali správný postoj.
  Moderní pedagogika je silně založena na filozofii a psychologii. Na rozdíl od tradičního vzdělávání, jehož cílem je předávat znalosti, se „vzdělávání jako terapie“ zaměřuje na změnu pocitů a postojů studentů.
  Po čtyřech letech studia a vymývání mozků mohou mladí lidé jen těžko přemýšlet.

  OdpovědětSmazat
 3. Mám dotaz, existuje tzv. inkluze i na soukromých školách, kam dávají chazaři své děti?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inkluze je jen pro školy, kde chodí chudina. Taková antikomunisticky oddaná socanka Buzková posílala svoje děcko do francouzské mateřské školky.

   Smazat
 4. Demokracii mají jen ve Švýcarsku co si lidé odsouhlasí to mají.U nás máme korporátní fašismus.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, nic nevysvětlujte. Vidíte, že o vás tady nikdo nestojí. Táhněte někde do baru se ožrat.

   Smazat
 6. Samozrejme deti neloupi ani lide bez doktoratu ani idioti ale prave Pseudovzdelanci , kterym a nejen jim ale predevsim nam , rodinam a detem, pachaji zlo..

  OdpovědětSmazat
 7. Sobectvi,ktere ničí osobní životy,zničí i ten život společnosti.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.